eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Tarłów › Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy 2022/2023

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-07-01


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Dostawa oleju opałowego lekkiego na sezon grzewczy 2022/2023

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tarłów

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830410020

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Rynek 2

1.4.2.) Miejscowość: Tarłów

1.4.3.) Kod pocztowy: 27-515

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.) Numer telefonu: 158385111

1.4.8.) Numer faksu: 158385120

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@tarlow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.tarlow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00234178

2.2.) Data ogłoszenia: 2022-07-01

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00234082/01

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego zgodnie z normą PN-C-96024:2020-12 — sezonie grzewczym 2022-2023 dla szacunkowej ilości około 40.000 litrów do następujących placówek:
1) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarłowie, ul. Sandomierka 72, 27-515 Tarłów
2) Biblioteka. Centrum Kultury w Tarłowie ul. Kleparz 1, 27-515 Tarłów
2. Dostawy oleju odbywać się będą sukcesywnie przez okres 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia wielkości dostaw w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego określonego w SWZ w przypadku zaistnienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu np. niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku zakupu oleju w ilości mniejszej lub większej niż wyżej określona szacunkowa ilość Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Zakłada się, że dostawy oleju opałowego realizowane będą w dni robocze. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, że olej trzeba będzie dostarczyć w dzień ustawowo wolny od pracy. Realizacja zamówienia odbywać się będzie w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia telefonicznie i faxem zapotrzebowania przez zamawiającego. Dostawa oleju następować będzie środkami transportu wykonawcy, zaopatrzonymi w urządzenia pomiarowe posiadające ważne cechy legalizacyjne zapewniające dokładny pomiar ilości wydanego oleju opałowego. Ze względu na sposób rozładunku paliwa do pojemników na olej - autocysterny winny być wyposażone w pompy. Jednostkowa ilość zamawianego oleju opałowego do poszczególnych jednostek będzie wynosiła od 2000 litrów (minimalna wielkość świadczenia zgodnie z art. 433 ust. 4 ustawy Pzp) do 10 tys. litrów. Ilość zamawianego oleju opałowego będzie zależna od aktualnych potrzeb poszczególnych jednostek. Zamawiający będzie się starał próbować łączyć i zminimalizować ilości dostaw. Ponadto Wykonawca winien wykazać, jaka ilość oleju opałowego w temperaturze referencyjnej +15°C odpowiada ilości faktycznie wydanego oleju. Dostarczone ilości oleju opałowego fakturowane będą w temperaturze referencyjnej 15°C. Do odbioru oleju opałowego upoważniony będzie pracownik Zamawiającego. Pokwitowanie odbioru paliwa przez w/w pracownika będzie równoznaczne z pokwitowaniem przez Zamawiającego. Każda dostawa musi być potwierdzona przez osobę upoważnioną, które to kwitować będzie odbiór ilościowy danej dostawy. Pokwitowanie odbioru dostawy będzie podstawą do wystawienia faktury. Do każdej faktury Wykonawca zobowiązany będzie dołączać świadectwo jakości danej dostawy oraz pokwitowanie odbioru ilości oleju. Reklamacje jakościowe przy dostawie rozpatrywane będą przy komisyjnym pobraniu próbek z cysterny przed rozładowaniem z udziałem zamawiającego i dostawcy. Sporny produkt badany będzie przez niezależny instytut. Podstawą uznania reklamacji będzie okoliczność pozwalająca stwierdzić zmniejszenie użyteczności produktu uniemożliwiające jego stosowanie zgodnie z przyjętym przeznaczeniem oraz odstępstw od norm technicznych PNB. Warunkiem rozliczenia ilości oleju deklarowanego przez dostawcę może być protokół sporządzony u Zamawiającego w obecności upoważnionego przedstawiciela dostawcy. Fakt nie sporządzenia protokołu jest równoznaczny z przyjęciem przez zamawiającego ilości oleju deklarowanego na fakturze dostawcy.
3. Dostarczany olej opałowy musi spełniać poniższe wymania określone w:
1) Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz.U. z dnia 14 grudnia 2016 r. poz. 2008);
2) Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 864, 1123, 1495, 1501, 1520 i 1556);
3) Polskiej normie PN-C-96024:2020-12;
4) oraz zgodne z nowelizowanymi w trakcie dostaw normami i przepisami określającymi wymagania jakościowe oraz ze Świadectwem jakości wystawionym przez producenta paliw.
4. Informacja dotycząca pojemników na olej opałowy w poszczególnych placówkach:
Nazwa jednostki ilość i pojemność pojemników łączna
pojemników odległość od drogi do wlewu
Biblioteka. Centrum Kultury w Tarłowie 4 4 4000 5 5 m
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarłowie 2 2 4000 7 7 m
5. Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na czas realizacji zamówienia. Suma gwarancyjna w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN (posiadane przez Wykonawcę OC musi obejmować ochrona ubezpieczeniową również podwykonawców, którzy realizują przedmiot zamówienia — jeżeli dotyczy).Wykonawca, wybrany do realizacji zamówienia przed podpisaniem umowy przedłoży kopię polisy odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności i będzie ona stanowiła załącznik do umowy.
6. Wymagania stawiane Wykonawcy.
1) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
3) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustawionym przedstawicielem Wykonawcy.
4) Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
5) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego zgodnie z normą PN-C-96024:2020-12 — sezonie grzewczym 2022-2023 dla szacunkowej ilości około 40.000 litrów do następujących placówek:
1) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarłowie, ul. Sandomierka 72, 27-515 Tarłów
2) Biblioteka. Centrum Kultury w Tarłowie ul. Kleparz 1, 27-515 Tarłów
2. Dostawy oleju odbywać się będą sukcesywnie przez okres 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia wielkości dostaw w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego określonego w SWZ w przypadku zaistnienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu np. niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku zakupu oleju w ilości mniejszej lub większej niż wyżej określona szacunkowa ilość Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Zakłada się, że dostawy oleju opałowego realizowane będą w dni robocze. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, że olej trzeba będzie dostarczyć w dzień ustawowo wolny od pracy. Realizacja zamówienia odbywać się będzie w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia telefonicznie i faxem zapotrzebowania przez zamawiającego. Dostawa oleju następować będzie środkami transportu wykonawcy, zaopatrzonymi w urządzenia pomiarowe posiadające ważne cechy legalizacyjne zapewniające dokładny pomiar ilości wydanego oleju opałowego. Ze względu na sposób rozładunku paliwa do pojemników na olej - autocysterny winny być wyposażone w pompy. Jednostkowa ilość zamawianego oleju opałowego do poszczególnych jednostek będzie wynosiła od 2000 litrów (minimalna wielkość świadczenia zgodnie z art. 433 ust. 4 ustawy Pzp) do 10 tys. litrów. Ilość zamawianego oleju opałowego będzie zależna od aktualnych potrzeb poszczególnych jednostek. Zamawiający będzie się starał próbować łączyć i zminimalizować ilości dostaw. Ponadto Wykonawca winien wykazać, jaka ilość oleju opałowego w temperaturze referencyjnej +15°C odpowiada ilości faktycznie wydanego oleju. Dostarczone ilości oleju opałowego fakturowane będą w temperaturze referencyjnej 15°C. Do odbioru oleju opałowego upoważniony będzie pracownik Zamawiającego. Pokwitowanie odbioru paliwa przez w/w pracownika będzie równoznaczne z pokwitowaniem przez Zamawiającego. Każda dostawa musi być potwierdzona przez osobę upoważnioną, które to kwitować będzie odbiór ilościowy danej dostawy. Pokwitowanie odbioru dostawy będzie podstawą do wystawienia faktury. Do każdej faktury Wykonawca zobowiązany będzie dołączać świadectwo jakości danej dostawy oraz pokwitowanie odbioru ilości oleju. Reklamacje jakościowe przy dostawie rozpatrywane będą przy komisyjnym pobraniu próbek z cysterny przed rozładowaniem z udziałem zamawiającego i dostawcy. Sporny produkt badany będzie przez niezależny instytut. Podstawą uznania reklamacji będzie okoliczność pozwalająca stwierdzić zmniejszenie użyteczności produktu uniemożliwiające jego stosowanie zgodnie z przyjętym przeznaczeniem oraz odstępstw od norm technicznych PNB. Warunkiem rozliczenia ilości oleju deklarowanego przez dostawcę może być protokół sporządzony u Zamawiającego w obecności upoważnionego przedstawiciela dostawcy. Fakt nie sporządzenia protokołu jest równoznaczny z przyjęciem przez zamawiającego ilości oleju deklarowanego na fakturze dostawcy.
3. Dostarczany olej opałowy musi spełniać poniższe wymania określone w:
1) Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz.U. z dnia 14 grudnia 2016 r. poz. 2008);
2) Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 864, 1123, 1495, 1501, 1520 i 1556);
3) Polskiej normie PN-C-96024:2020-12;
4) oraz zgodne z nowelizowanymi w trakcie dostaw normami i przepisami określającymi wymagania jakościowe oraz ze Świadectwem jakości wystawionym przez producenta paliw.
4. Informacja dotycząca pojemników na olej opałowy w poszczególnych placówkach:
Nazwa jednostki ilość i pojemność pojemników łączna
pojemników odległość od drogi do wlewu
Biblioteka. Centrum Kultury w Tarłowie 4 4 4000 5 5 m
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarłowie 2 2 4000 7 7 m
5. Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na czas realizacji zamówienia. Suma gwarancyjna w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN (posiadane przez Wykonawcę OC musi obejmować ochrona ubezpieczeniową również podwykonawców, którzy realizują przedmiot zamówienia — jeżeli dotyczy).Wykonawca, wybrany do realizacji zamówienia przed podpisaniem umowy przedłoży kopię polisy odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności i będzie ona stanowiła załącznik do umowy.
6. Wymagania stawiane Wykonawcy.
1) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
3) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustawionym przedstawicielem Wykonawcy.
4) Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
5) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.