eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Oborniki Śląskie › Zagospodarowanie turystyczne wzgórza GRZYBEK w Obornikach Śląskich - etap I



Ogłoszenie z dnia 2022-06-24


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie turystyczne wzgórza GRZYBEK w Obornikach Śląskich – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935081

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Trzebnicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71 310 35 19

1.5.8.) Numer faksu: 71 310 22 95

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oborniki@oborniki-slaskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oborniki-slaskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl, http://bip.oborniki-slaskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie turystyczne wzgórza GRZYBEK w Obornikach Śląskich – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c286711-d4e1-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00222670

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017134/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Zagospodarowanie turystyczne Wzgórza Grzybek w Obornikach Śląskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00159193/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.51.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 150358,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZAKRES ZAMÓWIENIA JEST ELEMENTEM SKŁADOWYM CZĘŚCI PROJEKTU DLA ZADANIA PT. BUDOWA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH TRASĄ DAWNEJ KOLEI WĄSKOTOROWEJ W POWIATACH MILICKIM I TRZEBNICKIM
Przedmiotem inwestycji jest zagospodarowanie turystyczne Wzgórza Grzybek w Obornikach Śląskich w zakresie budowy:
- jednej altany turystycznej
- elementów małej architektury
- utwardzonego miejsca pod ognisko
- nawierzchni żwirowych i brukowanych dotyczy posadzki w Altanie i przy palenisku.

Obszar opracowania projektowego znajduje się na działce nr 38/3 AM-7 (obręb Oborniki Śląskie) położonej w północnej części miejscowości Oborniki Śląskie. Ukształtowanie terenu pagórkowate porośnięte trawą w strefie południowo-zachodniej i roślinnością wysoką strefa lasu cześć północna. Teren jest wolny od zabudowy kubaturowej, dostęp do dróg publicznych dostępny od strony wschodniej ul. Prusicka, od strony południowej ul. Kasztanowa i od strony zachodniej ul. Orkana. Przez teren objęty opracowaniem przebiegają drogi polne i leśne oraz ścieżki piesze gruntowe. W centralnej części działki nr 38/3 występuje element małej architektury krzyż metalowy . Rewitalizacja terenu położonego w najwyższej części miasta Obornik Śląskich pomiędzy pomnikiem Holteia, wzgórzem przy istniejącym krzyżu oraz drugim wzgórzu z miejscem na ognisko. Celem jest stworzenie estetycznej i nowoczesnej przestrzeni publicznej. Planuje się zachować jak najwięcej obszarów zielonych, w projekcie zastosowano naturalne materiały wykończeniowe, elementy małej architektury, uwzględniające wymogi oraz przepisy prawa budowlanego.

Altana turystyczna
Altana turystyczna w centralno-północnej części działki nr 38/3 w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego metalowego krzyża i roślinności wysokiej (drzewa liściaste granica lasu), dające panoramiczny wgląd na tereny przyległe i strukturę zabudowy miasta oraz stanowi miejsce PIT-Stopu na trasie pieszych i rowerowych szlaków. Dostęp do altany zapewniony za pomocą ścieżki pieszej od strony północnej, nawierzchnia kruszywo mineralne zagęszczone mechaniczne - wykonane według odrębnego opracowania.
Rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne
Konstrukcja altany wykonana z ław fundamentowych żelbetonowych poniżej poziomu przemarzania i ścian fundamentowych. Ściany zewnętrzne części postumentu/cokołu obłożone warstwą kamieni naturalnych o grubości 10 cm na zaprawie cementowej. Nawierzchnia postumentu/cokołu wykonana z płyt betonowych lub kostki betonowej prostokątnej imitującej cegłę. Konstrukcja przykrycia wykonana z konstrukcji drewnianej (drewno konstrukcyjnie C24 lub drewno klejone) | słup kotwiony za pomocą kotew metalowych do bloku betonowego pod nawierzchnią postumentu | krokwie łukowe z drewna klejonego mocowane do słupa za pomocą łączników. Wszystkie elementy konstrukcji impregnowane ciśnieniowo i zabezpieczone preparatami ppoż. Przekrycie altany stanowi gont papowy mocowany do deskowania.

Podstawowe parametry techniczne
Powierzchnia zabudowy 43,50 m2 Szerokość 6,22 m Długość 6,22 m Wysokość 6,40 m Wysokość postument/podstawy 1,50 m

Elementy małej architektury
Lokalizacja elementów małej architektury została wskazana na planie sytuacyjnym w obrębie działek nr 38/3 w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych w/w obiektów budowlanych oraz w strefie wzgórza grzybek działka nr 38/3.
Forma architektoniczna elementów małej architektury oparta na rozwiązaniach systemowych z zastosowaniem materiałów naturalnych drewno, beton i kamień została przedstawiona w Koncepcji zagospodarowania terenu. Zamontowane elementy małej architektury mają się charakteryzować ergonomią, trwałością i odpornością na akty wandalizmu. Dobór poszczególnych elementów małej architektury według kart technicznych w części rysunkowej.

Utwardzone miejsce pod ognisko
Miejsce na biwak jako utwardzona nawierzchnia z kruszywa mineralnego zagęszczona mechaniczne na planie koła o średnicy 6,0m z zewnętrznym obrzeżem betonowym i wewnętrznym paleniskiem w kształcie koła o średnicy 1,60m wydzielonym obrzeżem betonowym. Uzupełnieniem miejsca są ławki systemowe pierścieniowe bez oparcia.
Pow. 30m2

Zalecenia dla realizacji:
Zastosować ogrodzenie ochronne - wygrodzenie systemu korzeniowego drzewa i ochrona korony drzewa strefę ochrony drzewa należy czytelnie oznaczyć w terenie za pomocą tablic informacyjnych , wyeliminować wszelką komunikację (nawet pieszą) ze strefy systemu korzeniowego drzewa , zakaz składowania materiałów budowlanych oraz innych elementów, zakaz parkowania maszyn w obrębie strefy ochrony drzewa niedopuszczenie do zagęszczania gleby w systemie korzeniowym (m.in. przez przemieszczanie się ciężkiego sprzętu)
niedopuszczenie do nadsypania gleby w obrębie systemu korzeniowego (bezwzględnie należy utrzymać istniejący poziom terenu)
niedopuszczenie do redukcji korzeni (może to doprowadzić do obniżenia żywotności drzewa oraz do zaburzenia statyki drzewa)
Zapewnienie nadzoru dendrologicznego na czas realizacji inwestycji.
Wszystkie prace w obrębie bryły korzeniowej powinny być prowadzone ręcznie.
Korytowanie pod nawierzchnię w zasięgu rzutów koron drzew + 2 m i elementy nawierzchni powinny być wykonywane ręcznie, tak aby nie uszkodzić korzeni żywicielskich. Przed rozpoczęciem korytowania należy wykonać odkrywki systemu korzeniowego pod nadzorem inspektora nadzoru terenów zieleni. Korzenie drzew mogą sięgać poza teren wyznaczonej strefy ochronnej drzew, dlatego należy nadzorować prace również poza SOD.
Należy zachować istniejący poziom gruntu w zasięgu koron drzew + 2 m
Po zakończeniu inwestycji drzewo należy objąć monitoringiem.
Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego - Inwestor, Projektant, Kierownik budowy, Wykonawca jest zobowiązany do ochrony drzew na placu budowy na podstawie przepisów prawnych (Konstytucja RP, Ustawa o ochronie przyrody, Ustawa Prawo ochrony środowiska, Ustawa Prawo budowlane) i ponoszą odpowiedzialność za wprowadzenie nieprawidłowych rozwiązań w kontekście ochrony drzew lub ich brak.

Elementy do zamontowania:
o Kosz na odpadki - 3szt.
o Leżak - 6 szt.
o Ławka pierścieniowa 7 szt.

UWAGA:
1. Elementy systemowe małej architektury przed montażem uzgodnić z Zamawiającym
2. Lokalizacja altany-pitstopu jest lustrzanym odbiciem lokalizacji pierwotnej nie wykraczająca poza obszar projektu (fot. załącznik "Koncepcja rozmieszczenia elementów małej architektury"
3. Miejsce przeznaczone na ognisko to element zamienny drugiej altany pitstopu wg projektu budowlanego jako "nieistotna zmiana".

WARUNKI STOSOWANIA ZAMIENNIKÓW
W zestawieniu projektowym wskazano szereg produktów gotowych, przeznaczonych do zastosowania w ramach prac wykonawczych. Produkty te stanowią jedynie przykłady elementów i urządzeń, jakie mogą być użyte przez wykonawców w ramach robót.

3. INFORMACJE DODATKOWE.
1. Na wykonawcy ciążyć będą obowiązki:
a) zabezpieczenia terenu inwestycji w zakresie prowadzonych robót
2) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), żąda by kierownicy robót byli zatrudnieni przez wykonawcę na podstawie umowy o pracę.

Przedstawiony wyżej opis ma charakter jedynie informacyjny. Dokładny zakres przedmiotu zamówienia określa załączona do SIWZ dokumentacja projektowa. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do skalkulowania ceny ryczałtowej oferty.

Zamawiający będzie żądał zastosowania do realizacji zamówienia materiałów w gatunku I, opatrzonych niezbędnymi świadectwami i dopuszczeniami do stosowania. Dokumenty dotyczące zastosowanych materiałów wykonawca będzie obowiązany przekazywać zamawiającemu przed ich wbudowaniem.

Wszystkie roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Wykonawca zobowiązany jest w czasie wykonywania robót będących przedmiotem zamówienia zapewnić na terenie objętym pracami należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP i przeciwpożarowych. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z realizacją zamówienia oraz wskutek innych działań osób zatrudnionych przez Wykonawcę.

Koszty uzyskania wszystkich zezwoleń, zaświadczeń i innych niezbędnych opracowań pozostają po stronie Wykonawcy. Wykonawca przygotuje kompletną dokumentację do zawiadomienia właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i musi uzyskać brak sprzeciwu.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

UWAGA:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu odstępstw od przyjętych rozwiązań technicznych i uzyskania jego zgody na wprowadzenie robót zamiennych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

34928210-3 - Wiaty drewniane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255 pkt. 3 cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, których ceny znacznie przekraczają kwotę przewidzianą przez Zamawiającego na realizację zadania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 541200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1180000,00 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.