eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Przecław › Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu



Ogłoszenie z dnia 2023-05-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przecław

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581927

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kilińskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Przecław

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-320

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: (017) 227 67 10

1.5.8.) Numer faksu: (017) 58 13 116

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadmiejski@przeclaw.org

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipgminaprzeclaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-883c4fb1-bcc0-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-883c4fb1-bcc0-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00213145

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00049720/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00129439

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.13.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4065040,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje: roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu”.
2. Opis inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD:
Zadanie obejmuje budowę hali filtrów z rozbudową i przebudową istniejącego budynku stacji uzdatniania wody w Tuszymie, z rozbudową jednostopniowego procesu filtracji wody na dwustopniowy proces filtracji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę instalacji fotowoltaicznej, budowę stalowych zbiorników wyrównawczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w SUW oraz budowę stalowego zbiornika wyrównawczego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną zlokalizowaną na terenie stacji podnoszenia ciśnienia w Przecławiu przy ul. Weneckiej. Hala filtrów wykonana zostanie w konstrukcji szkieletowej stalowej na fundamentach żelbetowych wylewanych – stopy fundamentowe, belki podwalinowe, wylewka betonowa z kanałami tech. Ściany osłonowe i dach obłożone zostaną płytami warstwowymi. Dach obiektu jednospadowy, obiekt jednokondygnacyjny. Hala wyposażona zostanie w filtry pośpieszne pionowe, stalowe ustawione na stopach żelbetowych w celu uzyskania dwustopniowego procesu uzdatniania wody surowej wraz z rozbudową zestawu pompowego, niezbędnym orurowaniem, armaturą, instalacją elektryczną i sterowaniem. Zadanie obejmie również rozbudowę instalacji fotowoltaicznej wraz z zasilaniem, z ustawieniem paneli w systemie mieszanym; na dachu hali filtrów i na gruncie. Zadanie obejmować będzie również dostawę wraz z montażem zbiorników wyrównawczych wolnostojących stalowych spawanych ze stali czarnej zabezpieczonej antykorozyjnie. Zbiorniki będą docieplone wełną mineralną
o gr. 10 cm i obłożone blachą trapezową na zewnątrz, od góry, wyposażone zostaną w przykrycia stożkowe z zainstalowanymi odpowietrznikami i włazami technicznymi, z orurowaniem i armaturą. Zbiorniki zlokalizowane na SUW Tuszyma posadowione zostaną na płytach żelbetowych oraz jednostronnie zabezpieczone zostaną murem oporowym od strony nasypu. Zbiornik zlokalizowany w Przecławiu przy ul. Weneckiej posadowiony zostanie na palach żelbetowych zwieńczonych w górnej części płytą fundamentową żelbetową. Wszystkie zbiorniki połączone zostaną z istniejącą infrastrukturą techniczną.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
Zadanie 1:
Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, ul. Wenecka, 39-320 Przecław.
W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów i urządzeń budowlanych:
- Zbiornik wyrównawczy o pojemności 150 m3. Projektuje się wolnostojący zbiornik wyrównawczy o wymiarach zewnętrznych: 5,90 m średnicy, 6,83 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekt zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonany jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na płycie żelbetowej, wspartej na fundamencie palowym.
- Przyłącza i zewnętrzne odcinki instalacji wodociągowej do projektowanego zbiornika. Celem połączenia projektowanego zbiornika z istniejącą kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia przewidziano wykonanie przyłącza i zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej. Przewody obsługujące projektowany zbiornik przewidziano przyłączyć do istniejącej instalacji stacji podnoszenia ciśnienia zgodnie z rysunkiem PZT-01 oraz odpowiednimi profilami podłużnymi.
- Przyłącz wodociągowy kolidujący z lokalizacja projektowanego zbiornika. Z uwagi na kolizje istniejącego przyłącza wodociągowego z projektowanym zbiornikiem retencyjnym wody pitnej zaprojektowano rozbiórkę odcinka przyłącza od punktu „a” do punktu „c” (rys. PZT-01) oraz wykonanie nowego przyłącza w sposób niekolidujący z projektowana inwestycja, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
- Przyłącz kanalizacji deszczowej. Ze względu na zastosowana technologie projektowanego zbiornika oraz wyposażenie go w przewody:
- spustowy Dn200 PE,
- przelewowy Dn200 PE,
przewiduje się wykorzystanie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej do odprowadzenia wody pitnej, w przypadku konieczności wykonania zrzutu technologicznego (np. w trakcie napraw oraz konserwacji obiektu) oraz odprowadzenia nadmiaru wody na wypadek stanu awaryjnego, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
Przewody odwadniające Dn200 PE, prowadzone w gruncie są włączone do projektowanej studzienki kanalizacji deszczowej, a następnie przyłączone do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.
- Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej od istniejącego złącza kablowo – pomiarowego do istniejącej kontenerowej stacji podnoszenia ciśnienia.
- Projektowana nawierzchnia utwardzona, Wokół wolnostojącego zbiornika o pojemności 150 m3 projektuje się plac utwardzony powiązany z istniejącą nawierzchnia z kostki betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.

Zadanie 2:
Rozbudowa, przebudowa budynku stacji uzdatniania wody o halę filtrów wraz z budową odcinków przyłącza kanalizacji technologicznej i odcinka przyłącza wody podczyszczonej.
Budowa dwóch wolnostojących zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej o pojemności 150 m³ każdy wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłączy wodociągowych i przyłącza kanalizacji deszczowej.
Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,72 kW do mocy 137,47 kW wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji elektrycznej.

W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów robót i urządzeń budowlanych:
1. Rozbudowa, przebudowa stacji uzdatniania wody o halę filtrów.
Projektuje się przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku stacji uzdatniania wody o halę w konstrukcji stalowej i wymiarach zewnętrznych 18,90 m x 10,00 m oraz wysokości 5,00 m. Hala przeznaczona będzie pod montaż układu wstępnej filtracji, składającego się z sześciu zestawów filtracyjnych, umożliwiającego wstępne oczyszczenie wody surowej. Projektowana rozbudowa będzie powiązana technologicznie z istniejącą stacją uzdatniania wody.
Projektowana rozbudowa budynku obejmuje wykonanie instalacji wewnętrznych w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej, elektrycznej, grzewczej, wymiany odcinka wody technologicznej surowej, wymiany odcinka wody sieciowej, wymiany odcinka wody podczyszczonej oraz wymiany odcinków wody technologicznej.
2. Zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 150 m3 każdy.
Projektuje się 2 wolnostojące zbiornik wody uzdatnionej o wymiarach zewnętrznych: 8,09 m średnicy, 4,27 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekty zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonane jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na żelbetowych płytach fundamentowych, na warstwie wymienianego podłoża gruntowego.
3. Instalacja fotowoltaiczna
Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącej instalacji fotowoltaicznej na działce inwestora. W ramach zadania przewidziano wykonanie czterech segmentów paneli o mocy odpowiednio 8,1 kWp, 8,1 kWp, 8,1 kWp, i 13,5 kWp oraz rozbudowę istniejącego segmentu o 0,9 kWp. Instalacje przewidziano wykonać na systemowych stelażach o nachyleniu 25° i 30°, wbijanych w grunt.
Instalacja na dachu istniejącego budynku składać się będzie z modułów fotowoltaicznych, wspartych na systemowych stelażach o nachyleniu 15°, zgrzewanych do istniejącego pokrycia. Łączna moc paneli instalowanych na dachu istniejącego budynku 20,25 kWp. Na części projektowanej budynku przewidziano wykonać montaż modułów za pomocą systemowej konstrukcji wsporczej o nachyleniu zgodny z nachyleniem dachu (3°). Łączna moc paneli instalowanych na projektowanej rozbudowie wynosi 28,80 kWp.
W ramach projektowanej instalacji fotowoltaicznej należy opracować i uzgodnić wymaganą dokumentację elektryczną instalacji fotowoltaicznej, przywołaną w wydanych warunkach OSD PGE oraz przygotować i uzgodnić u operatora instrukcję współpracy ruchowej.
4. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (AC) od rozdzielnicy do inwertera.
5. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (DC) od inwertera do paneli.
6. Przyłącza wodociągowe do hali filtrów i podejścia do zbiorników,
7. Przyłącza kanalizacji deszczowej i wymiana przyłączy kanalizacji technologicznej
8. Projektowana nawierzchnia utwardzona
W ramach przedmiotowej inwestycji projektuje się nawierzchnię utwardzoną, nawiązującą do istniejącego utwardzenia terenu. Część utwardzenia przewidziano wykonać w miejscu istniejącej nawierzchni z drogowych płyt betonowych.
Konstrukcja nawierzchni utwardzonej została zaprojektowana z kostki brukowej betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.
9. Branża AKPiA Stacja Uzdatniania Wody,
10. Technologia SUW.

4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m³ wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, ul. Wenecka, 39-320 Przecław - Załącznik nr 7A,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m³ wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego - Załącznik nr 7B,

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONA LICZBĘ ZNAKÓW POZOSTAŁE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W ROZDZIALE 4 SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45245000-6 - Roboty w zakresie pogłębiania i pompowania dla instalacji do uzdatniania wody

45252124-3 - Przepompowywanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 5 000 000,00 zł brutto. W prowadzonym postępowaniu przetargowym wpłynęły cztery oferty. Najniższa na kwotę 5 901 540,00 zł. Zamawiający zamierzał zwiększyć kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty, lecz Wykonawca w związku z pismem od Zamawiającego nie przedłużył terminu związania ofertą i jego oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 12.

Kolejna oferta niepodlegająca odrzuceniu jest na kwotę 7 872 000,00 zł.
Wobec powyższego, że oferta niepodlegająca odrzuceniu z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5901540,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8888900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.