eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Sanok › Poprawa infrastruktury drogowej na terenie miejscowości Bykowce



Ogłoszenie z dnia 2023-05-04


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Poprawa infrastruktury drogowej na terenie miejscowości Bykowce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SANOK

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440749

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: ul. Kościuszki 23

1.4.2.) Miejscowość: Sanok

1.4.3.) Kod pocztowy: 38-500

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.4.7.) Numer telefonu: 134656551

1.4.8.) Numer faksu: 134656553

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kaczak@gminasanok.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gmina.sanok.com.pl/bip

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00200873

2.2.) Data ogłoszenia: 2023-05-04

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00197568

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie miejscowości Bykowce”.
2. Opis inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych:
Zakres rzeczowy obejmuje przebudowę dróg gminnych wraz z oświetleniem w miejscowości Bykowce, na terenie której funkcjonowało Państwowe Gospodarstwo Rolne. Przebudową zostanie objętych 15 ulic: Wiśniowa, Kwiatowa,Łany,Tarnowieckiej,Ogrodowa, Różana, Polanki, Zaręby, Kościelna, Jasna, Marii Spanily, Sanowa, Piaskowa, Zielona, Źródlana. Długość wszystkich ulic wynosi 5,19 km. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie uliczne obejmujące instalację 26 szt. latarni z energooszczędnymi oprawami typu LED. Inwestycja została zainicjowana przez radę sołecką wsi Bykowce, która do Gminy Sanok wniosek o uwzględnienie przebudowy infrastruktury drogowej oraz budowy oświetlenia, jako istotnej nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na terenie wsi. Realizacja projektu znacząco poprawi jakość życia mieszkańców wsi Bykowce. Funkcjonujące wiele lat gospodarstwo rolne doprowadziło do znaczącej degradacji infrastruktury wsi, w szczególności dróg i przestrzeni użytkowej. Dzięki realizacji projektu poprawi się przepustowość komunikacyjna i drożności sieci drogowej, jakości środowiska naturalnego poprzez redukcję zanieczyszczenia powietrza, zwiększy się bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego poprzez budowę nowego oświetlenia. Miejscowość zyska na atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej, a także znacznej poprawie ulegną warunki zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Projekt uwzględnia instalację energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie niskiej emisji. Projekt uwzględnia zasady uniwersalnego projektowania zapewniając wygodne użytkowanie bez wysiłku dla największej ilości osób bez konieczności adaptacji. Realizacja projektu poprawi mobilność mieszkańców oraz poprzez obniżenie krawędzi jezdni i jej poszerzenie zniweluje bariery architektoniczne, umożliwiając osobom niepełnosprawnym wygodniejsze poruszanie na wózkach inwalidzkich. W efekcie projekt ułatwi wykonywanie codziennych czynności życiowych zapewniając maksymalną równość i dostępność. Projekt bezpośrednio oddziałuje na populację 909 osób (mieszkańcy: Bykowiec), co stanowi 5,01 % ogółu mieszkańców Gminy Sanok. Podsumowując, realizacja projektu ma bardzo pozytywny wpływ na mieszkańców wsi Bykowce.
3. Zakres robót obejmuje między innymi:
- przebudowę drogi gminnej „ul. Tarnowieckiej” (roboty przygotowawcze, roboty ziemne, elementy ulic, odwodnienie, podbudowy, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, montaż oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, roboty wykończeniowe);
- - przebudowę drogi gminnej „ul. Kwiatowej” (roboty przygotowawcze, roboty ziemne, elementy ulic, odwodnienie, podbudowy, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, montaż oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, roboty wykończeniowe).
- kompleksową obsługę geodezyjną na etapie realizacji umowy i po jej wykonaniu, w szczególności wytyczenie geodezyjne i urządzeń do wbudowania.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w przedmiarach robót stanowiących załączniku Nr 1 do SWZ.
W związku z tym, że wynagrodzenie będzie miało charakter kosztorysowy przedmiary robót załączone do SWZ są wiążące. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego (kosztorysów ofertowych) w oparciu o otrzymane od Zamawiającego przedmiary robót, przy zastosowaniu przyjętej przez siebie bazy cenowej do kosztorysowania i po doliczeniu podatku VAT. Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) musi (muszą) być zgodny (zgodne) z przedmiarami robót i powinien (powinny) zawierać podstawę wyceny robót, opis robót zgodny z opisem ujętym w przedmiarze robót, obmiar zastosowany w przedmiarze robót oraz zryczałtowaną cenę jednostkową netto dla każdej pozycji przedmiaru (przedmiarów). Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) należy sporządzić zgodnie z pkt 13.4 SWZ.
5. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową, przedmiary robót powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
6. 2.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych- edycja trzecia - PGR w wysokości 98 % przewidywanej wartości Inwestycji. Wkład własny Zamawiającego stanowi 2 % przewidywanej wartości Inwestycji.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie miejscowości Bykowce”.
2. Opis inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych:
Zakres rzeczowy obejmuje przebudowę dróg gminnych w miejscowości Bykowce, na terenie której funkcjonowało Państwowe Gospodarstwo Rolne. Przebudową zostaną objęte dwie ulice: Kwiatowa i Tarnowieckiej. Długość tych ulic wynosi 0,88 km. Inwestycja została zainicjowana przez radę sołecką wsi Bykowce, która do Gminy Sanok złożyła wniosek o uwzględnienie przebudowy infrastruktury drogowej oraz budowy oświetlenia, jako istotnej nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podmiotów gospodarczych zlokalizowanych na terenie wsi. Realizacja projektu znacząco poprawi jakość życia mieszkańców wsi Bykowce. Funkcjonujące wiele lat gospodarstwo rolne doprowadziło do znaczącej degradacji infrastruktury wsi, w szczególności dróg i przestrzeni użytkowej. Dzięki realizacji projektu poprawi się przepustowość komunikacyjna i drożność sieci drogowej, poprzez redukcję zanieczyszczenia powietrza poprawi się jakość środowiska naturalnego, zwiększy się bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego. Miejscowość zyska na atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej, a także znacznej poprawie ulegną warunki zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie niskiej emisji. Projekt uwzględnia zasady uniwersalnego projektowania zapewniając wygodne użytkowanie bez wysiłku dla największej ilości osób bez konieczności adaptacji. Realizacja projektu poprawi mobilność mieszkańców oraz poprzez obniżenie krawędzi jezdni i jej poszerzenie zniweluje bariery architektoniczne, umożliwiając osobom niepełnosprawnym wygodniejsze poruszanie na wózkach inwalidzkich. W efekcie projekt ułatwi wykonywanie codziennych czynności życiowych zapewniając maksymalną równość i dostępność. Projekt bezpośrednio oddziałuje na populację 909 osób (mieszkańcy: Bykowiec), co stanowi 5,01 % ogółu mieszkańców Gminy Sanok. Podsumowując, realizacja projektu ma bardzo pozytywny wpływ na mieszkańców wsi Bykowce.
3. Zakres robót obejmuje między innymi:
- przebudowę drogi gminnej „ul. Tarnowieckiej” (roboty przygotowawcze, roboty ziemne, elementy ulic, odwodnienie, podbudowy, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, montaż oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, roboty wykończeniowe);
- - przebudowę drogi gminnej „ul. Kwiatowej” (roboty przygotowawcze, roboty ziemne, elementy ulic, odwodnienie, podbudowy, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, montaż oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, roboty wykończeniowe).
- kompleksową obsługę geodezyjną na etapie realizacji umowy i po jej wykonaniu, w szczególności wytyczenie geodezyjne i urządzeń do wbudowania.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w przedmiarach robót stanowiących załączniku Nr 1 do SWZ.
W związku z tym, że wynagrodzenie będzie miało charakter kosztorysowy przedmiary robót załączone do SWZ są wiążące. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu ofertowego (kosztorysów ofertowych) w oparciu o otrzymane od Zamawiającego przedmiary robót, przy zastosowaniu przyjętej przez siebie bazy cenowej do kosztorysowania i po doliczeniu podatku VAT. Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) musi (muszą) być zgodny (zgodne) z przedmiarami robót i powinien (powinny) zawierać podstawę wyceny robót, opis robót zgodny z opisem ujętym w przedmiarze robót, obmiar zastosowany w przedmiarze robót oraz zryczałtowaną cenę jednostkową netto dla każdej pozycji przedmiaru (przedmiarów). Kosztorys ofertowy (kosztorysy ofertowe) należy sporządzić zgodnie z pkt 13.4 SWZ.
5. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową, przedmiary robót powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
6. 2.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych- edycja trzecia - PGR w wysokości 98 % przewidywanej wartości Inwestycji. Wkład własny Zamawiającego stanowi 2 % przewidywanej wartości Inwestycji.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2023-05-15 09:00

Po zmianie:
2023-05-18 09:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2023-05-15 09:30

Po zmianie:
2023-05-18 09:30

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2023-06-13

Po zmianie:
2023-06-16

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.