eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gniezno › Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego



Ogłoszenie z dnia 2022-05-25


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT GNIEŹNIEŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258046

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Papieża Jana Pawła II 9/10

1.5.2.) Miejscowość: Gniezno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat-gniezno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-gniezno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-322e21a2-ae85-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00176718

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034648/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego (zaprojektuj i wybuduj)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103950/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WOA.272.1.2022.WI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego w formule zaprojektuj i wybuduj - termomodernizacja oraz modernizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie przy ul. Wyszyńskiego 4 oraz termomodernizacja oraz modernizacja I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego 3”.

Zamówienie jest współfinansowane w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Numer Promesy Wstępnej: 01/2021/3968/PolskiLad.
2. Zakres prac obejmuje:
I. Termomodernizacja oraz modernizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie przy ul. Wyszyńskiego 4:
W ramach przedmiotowego zadania należy wykonać dokumentację projektową oraz na jej podstawie roboty budowlane oraz adaptację pomieszczeń na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie, polegające w szczególności na:
- zmianie sposobu użytkowania pomieszczenia garażowego na Salę Doświadczenia Świata,
- zmianę sposobu użytkowania pomieszczenia biurowego na pomieszczenie techniczne, w którym powinien znaleźć się piec gazowy centralnego ogrzewania lub inne alternatywne źródło ogrzewania (np. pompa ciepła),
- likwidacja pieca gazowego znajdującego się w pomieszczeniu garażowym na tej samej działce,
- roboty budowlane pokrycia dachowego: Wymiana istniejącego pokrycia dachowego (usunięcie całości starego pokrycia m.in. papy i warstwy termicznej wraz z jego utylizacją oraz wykonanie nowego zgodnie z wykonanym przez Wykonawcę audytem energetycznym) wraz z wymianą wszelkich obróbek blacharskich, w tym m.in. wymianą opierzeń, orynnowania oraz rur spustowych,
- roboty budowlane ścian wewnętrznych poprzez doprowadzenie tynków do stanu optymalnego z punktu widzenia użytkowania (zgodny z warunkami odbioru robót tynkarskich), wyrównanie ścian, szpachlowanie oraz wykończenie w postaci malowania lub ułożenie płytek,
- roboty budowlane podłóg poprzez naprawy, lub w miejscach koniecznych wymianę posadzki oraz wykończenia poziomego,
- przebudowa i dostosowanie węzłów sanitarnych do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- przygotowanie salki rehabilitacyjnej / terapeutycznej,
- wykonanie izolacji fundamentów mających na celu usunięcie zawilgocenia wewnątrz budynku,
- roboty budowlane w zakresie wszystkich instalacji w tym instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, odwodnienia dachu, elektrycznej, p-poż, niskoprądowej, odgromowej,
- roboty budowlane związane z termomodernizacją obiektu,
- wycinka drzewa kolidującego z budynkiem,
- roboty budowlane związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej
- prace związane z wykonaniem zagospodarowania zewnętrznego w tym przejazdu do działki 35/2 przez działki 22/1 i 34/2 oraz wyburzenie starego i budowa nowego ogrodzenia na granicy działek 23/7 i 22/2.

II. Termomodernizacja oraz modernizacja I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego 3:
W ramach przedmiotowego zadania należy wykonać dokumentację projektową oraz na jej podstawie roboty budowlane termomodernizacyjne oraz modernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, polegające w szczególności na:

- modernizacji elewacji,
- wymianie stolarki okiennej oraz fasad szklanych,
- termomodernizacji dachu.

3. Przedmiot zamówienia obejmuje także wykonanie i montaż tablicy informacyjnej zawierającej oznaczenie Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz logo Polski Ład w sposób zgodny z obowiązującymi regulacjami w tym z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. poz. 953).

3. Określenie etapów realizacji zadań w ramach Inwestycji „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Gnieźnieńskiego”
Etap I:
Wykonanie dokumentacji projektowej i części robót budowlanych określonych czasowo i merytorycznie w harmonogramie rzeczowo finansowym – załącznik nr 10 do SWZ oraz finansowo w § 6 ust. 6 pkt 1 w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
Etap II:
Wykonanie części robót budowlanych określonych czasowo i merytorycznie
w harmonogramie rzeczowo finansowym – załącznik nr 10 do SWZ oraz finansowo w § 6 ust. 6 pkt 2 w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ (termomodernizacja oraz modernizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie przy ul. Wyszyńskiego 4) oraz załącznik nr 8 do SWZ (termomodernizacja oraz modernizacja I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego 3). Szczegółowe wymagania w zakresie realizacji zamówienia, sposobu i terminu finansowania inwestycji wynikający z wytycznych Rządowego Funduszu Polski Ład płatności określają projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
5.Wymagania związane z realizacją zamówienia:
1) Gwarancja i rękojmia:
Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia na okres co najmniej 24 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna swój bieg dla dokumentacji projektowej - od dnia dokonania jej odbioru, a dla robót budowlanych - od dnia końcowego odbioru robót budowlanych.
Oferowany przez Wykonawcę okres gwarancji dotyczy całości przedmiotu zamówienia – zarówno dokumentacji projektowej, jak również robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji (przy czym okres ten liczony jest odrębnie dla dokumentacji projektowej i dla robót budowlanych).
Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert. Sposób oceny ofert w tym kryterium opisano w części XVIII SWZ.
Wykonawca będzie odpowiedzialny wobec Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy:
- w zakresie dokumentacji projektowej, przez okres nie krótszy niż do upływu okresu odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady obiektu lub robót wykonanych na podstawie tej dokumentacji projektowej, a w przypadku nierozpoczęcia robót – nie krótszy niż do upływu trzech lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę,
- w zakresie robót budowlanych - przez okres równy okresowi gwarancji, określonemu na podstawie oferty Wykonawcy (w graniach opisanych powyżej), nie krótszy jednak niż okres rękojmi wynikający z przepisów Kodeksu cywilnego.
Zasady korzystania z gwarancji i rękojmi określone zostały w § 13 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
2) Ubezpieczenie:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przez cały okres realizacji zamówienia dysponował aktualnym i opłaconym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej na kwotę nie niższą niż kwota brutto wynagrodzenia Wykonawcy na warunkach wskazanych w § 12 projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
3) Zamawiający wymaga, by Wykonawca we flocie pojazdów samochodowych (w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym) użytkowanych przy wykonywaniu zadania publicznego dysponował odpowiednią liczbą pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym, spełniając tym samym postanowienia art. 68 ust. 3 w związku z art. 35 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, o ile wykonanie zamówienia będzie wymagało użycia pojazdów samochodowych.
6. Realizacja przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem aspektów społecznych:
Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących następujące czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) przygotowanie terenu, prace przygotowawcze,
2) roboty montażowe, konstrukcyjne, wykończeniowe, termomodernizacyjne,
3) roboty dekarskie,
4) roboty w zakresie instalacji sanitarnych,
5) roboty w zakresie instalacji elektrycznych,
6) roboty w zakresie zagospodarowania terenu,
7) roboty ziemne,
8) roboty fundamentowe,
- z wyłączeniem projektanta, osób pełniących samodzielne funkcje techniczne, w tym kierownika budowy i kierowników branżowych, przez cały okres wykonywania tych czynności. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania wymagań, o których mowa powyżej oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób określone są w § 12 projektowanych postanowień umowy - załącznik nr 9 do SWZ.
7. Rozwiązania równoważne:
W przypadku, gdy w Programie funkcjonalno-Użytkowym (PFU) został wskazany znak towarowy materiału, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny inny materiał spełniający wymogi techniczne wskazanego oraz posiadający właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. 4) Wykonawca wykonując dokumentację projektową powinien stosować się do wymagań dotyczących opisu przedmiotu zamówienia określonych w art. 99 ust. 1-6 ustawy Pzp. w przypadku składania przez Wykonawcę propozycji rozwiązań równoważnych, to na Wykonawcy ciąży wykazanie dowodu, iż oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane są zgodne z wymaganiami Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45261910-6 - Naprawa dachów

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9177168,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9177168,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9177168,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany GRINBUD Dominika Sieszchuła

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 618-191-79-45

7.3.3) Ulica: ul. Olsztyńska 17

7.3.4) Miejscowość: Gniezno

7.3.5) Kod pocztowy: 62-200

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9177168,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.