eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Nowy Dwór Gdański › Termin realizacji (wymagany): do dnia 15.12.2007r. W postępowaniu mogą brać udział tylko Wykonawcy spełniający warunki ustawowe oraz warunki Zamawiaj...

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie


OGŁOSZENIE O ZAWARCIU UMOWY NUMER
OZU/2007/05/21-1386058


NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Adres: ul. Sikorskiego 23, 82-100 Nowy Dwór Gdański

Województwo: pomorskie

Telefon: 055247366850
Fax: 0552473670
e-mail: przetargi@nowydworgdanski.pl

Osoba upoważniona do kontaktów: Roman Gaza


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Numer ogłoszenia o wszczęciu postępowania: OWP/2007/04/06-365780

Określenie przedmiotu zamówienia:

OGŁOSZENIE
o przetargu nieograniczonym o szacunkowej wartości do 60 000 euro
z dnia 06.04.2007r.
Starosta Nowodworski
82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Sikorskiego 23, woj. pomorskie,
tel. 055 2473668 w. 50, fax 055 247 36 70, www.nowydworgdanski.pl, ogłasza przetarg nieograniczony na: usługę geodezyjną o Kodzie CPV 74274300-0 polegającą na:
UTWORZENIU BAZY EWIDENCJI BUDYNKÓW I LOKALI DLA OBRĘBÓW SZTUTOWO I KĄTY RYBACKIE ORAZ DOPROWADZENIU DO JEDNORODNOŚCI WSPÓŁRZĘDNYCH PUNKTÓW GRANICZNYCH I SYTUACYJNYCH DLA OBSZARU OBRĘBU EWIDENCYJNEGO KĄTY RYBACKIE. Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można odebrać: osobiście, lub za zaliczeniem pocztowym pod adresem:
Starostwo Powiatowe 82-100 Nowy Dwór Gdański ul Sikorskiego 23.
pok. nr 29 (II p.) drogą elektroniczną - adres mailowy; przetargi@nowydworgdanski.pl, lub bezpośrednio ze strony internetowej : http://bip.nowydworgdanski.pl Nie dopuszcza się składania ofert częściowych oraz wariantowych. Termin realizacji (wymagany): do dnia 15.12.2007r. W postępowaniu mogą brać udział tylko Wykonawcy spełniający warunki ustawowe oraz warunki Zamawiającego zawarte w specyfikacji: doświadczenie zawodowe - wykonanie 1 usługi odpowiadającej przedmiotowi zamówienia, dysponowanie minimum 3 osobami z odpowiednimi uprawnieniami, dysponowanie minimum 3 stanowiskami komputerowymi z odpowiednimi programami. Zamawiający nie przewiduje pobierania wadium. Kryterium wyboru ofert i ich znaczenie: cena - 100%
Oferty należy składać w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim ul Sikorskiego 23, pokój 20. Termin składania ofert upływa dnia 25.04.2007r. o godzinie 1000. Termin związania ofertą wynosi 30 dni od otwarcia ofert. NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO.
Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Sikorskiego 23,
82-100 Nowy Dwór Gdański.
Telefon: 247 36 68. Fax: 247 36 70.
Godziny urzędowania zamawiającego : 730 – 1530
Strona int: http://bip.nowydworgdanski.pl
Adres mail: przetargi@nowydworgdanski.pl
NIP: 579 – 17 – 87 – 021 REGON: 170753638. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiot zamówienia określają Warunki Techniczne
(załącznik nr 2 do specyfikacji). TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.
Zamawiający określa graniczny termin wykonania usługi
na dzień 15.12.2007r. OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTEPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW.
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego musi spełniać następujące warunki: Posiadać uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień; Posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia; Nie podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenia zamówienia.
Kryteria oceny spełniania warunków wymaganych od Wykonawców nie podlegają zmianie w toku postępowania.
Ocena spełniania warunków zostanie dokonana według formuły “spełnia – nie spełnia” w oparciu o wymagane kryteria: Spełnianie wymogów zawartych w art. 22 Prawa zamówień publicznych. Nie podleganie wykluczeniu z postępowania o zamówienie publiczne na mocy art. 24 Prawa zamówień publicznych. Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony o ile wykonawca udokumentuje wykonanie 1 usługi odpowiadającej swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia. Dysponowanie potencjałem technicznym. Zamawiający uzna warunek za spełniony o ile wykonawca udokumentuje dysponowanie minimum 3 stanowiskami specjalistycznymi niezbędnymi do wykonania przedmiotu zamówienia wraz z licencyjnym oprogramowaniem tj.: komputerami klasy PC wyposażonymi w karty, aplikacjami EWID2000 wersja 7.1 - 3 licencje. Uwaga: podana nazwa programu nie narusza przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż jego wskazanie uzasadnione jest posiadaniem przez zamawiającego wdrożonego w 2006 r. systemu Ewidencji Gruntów, Budynków i Lokali – część opisowa i graficzna EWID 2000. Mając na uwadze powyższe zachodzi konieczność zachowania norm, parametrów i standardów jakimi charakteryzuje się przedmiotowy program. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.Zamawiający uzna warunek za spełniony o ile wykonawca udokumentuje dysponowanie minimum 3 osobami posiadającymi certyfikat ukończenia szkolenia w systemie Informatycznym EWID 2000), posiadającymi uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii z zakresu 1 i 2 – (wymóg konieczny z uwagi na krótki termin założenia ewidencji budynków), Posiadanie uprawnień do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi, oraz przedmiotem zamówienia. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTEPOWANIU.
Na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia
19 maja 2006r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, ( Dz. U. Nr 87, poz. 605 ), Zamawiający żąda od Wykonawców następujących dokumentów i oświadczeń: aktualnego wypisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (jako załącznik nr 1 do oferty),
wykazu osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności. (jako załącznik nr 2 do oferty), wykazu sprzętu wraz z kopiami licencji programów komputerowych, niezbędnych do wykonania zamówienia. (załącznik nr 3 do oferty), dokumentów stwierdzających, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek ich posiadania. (załącznik nr 4 do oferty), wykazu wykonywanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie.( załącznik nr 5 do oferty), umowy spółki cywilnej, jeżeli działalność gospodarcza oferenta jest prowadzona w formie spółki cywilnej ( załącznik nr 6 do oferty ), w przypadku konsorcjum - dokumentu określającego pełnomocnictwo lub upoważnienie do reprezentowania podmiotów występujących wspólnie w postępowaniu oraz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego ( załącznik nr 7 do oferty), jeżeli oferta wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców, ( załącznik nr 8 do oferty).
wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, składają wymagane oświadczenia i dokumenty:
- osobno, każdy z wykonawców: załącznik: 1;
- wspólnie, załączniki: 2;3;4;5;6;7;8.
2. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
3. Nie spełnienie chociażby jednego z warunków poskutkuje odrzuceniem oferty. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJACEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ WYKONAWCAMI.
Zamawiający zawsze dopuszcza pisemny sposób porozumiewania się Wykonawcami. W języku polskim. W przypadkach przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Osobami uprawnionymi przez Zamawiającego do porozumiewania się z Wykonawcami są; Ignacy Okoń - kierownik wydziału geodezji, Roman Gaza – insp. ds zamówień publicznych, WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM.
Zamawiający nie przewiduje wnoszenia wadium. TERMIN ZWIAZANIA OFERTĄ. Zamawiający ustala termin związania ofertą na 30 dni. Bieg terminu związania oferta rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERT. Wykonawcą usługi może byćosoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej. Podmioty występujące wspólnie( konsorcja ) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, pismem czytelnym oraz podpisana przez Wykonawcę lub osobę(y) upoważnioną(e) (ważny oryginał pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty) do podejmowania zobowiązań finansowych w imieniu wykonawcy do wysokości kwoty określonej w ofercie. Treść oferty musi spełniać wymagania zamawiającego zawarte w treści specyfikacji. Oferta (do celów dowodowych w interesie wykonawcy)powinna zawierać ponumerowane oraz zaparafowane strony, a wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być naniesione czytelnie i podpisane przez Wykonawcę. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę oraz ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Oferta powinna być przygotowana z należytą starannością,
po dokładnej analizie dokumentacji przetargowej i przedmiotu zamówienia w terenie. Oferta powinna być złożona na adres Zamawiającego w odpowiednim terminie. Oferty nadesłane po terminie Zamawiający odeśle wykonawcy bez ich rozpatrzenia po upływie terminu na wniesienie protestu. Oferta powinna zawierać wypełniony formularz ofertowy (zgodny z treścią druku zawartego w specyfikacji) oraz inne dokumenty niezbędne do udokumentowania spełnienia wymaganych warunków. W związku z jawnością treści ofert, na Wykonawcy ciąży obowiązek określenia tych informacji w danej ofercie (które Zamawiający powinien utajnić), których ujawnienie naruszyłoby jego ważne interesy handlowe oraz zasady uczciwej konkurencji. Zapis o utajnieniu informacji powinien znajdować się w części wstępnej oferty. Niekompletność oferty spowoduje jej odrzucenie w czasie trwania procedury rozpatrywania złożonych ofert. Wykonawca może otrzymać pisemne potwierdzenie złożenia oferty Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian, poprawek itp. przed upłynięciem terminu składania ofert.
16.Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone wg takich samych zasad jak składana oferta tj. w odpowiednio oznakowanej kopercie z dopiskiem “Zmiana do oferty”
17.Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca ma prawo wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia (wg takich samych zasad jak wprowadzenie zmian i poprawek) z napisem na kopercie “Wycofanie oferty” MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT. Ofertę należy złożyć w dwóch zamkniętych opakowaniach w siedzibie Zamawiającego w Nowym Dworze Gdańskim ul. Sikorskiego 23 pok. nr 20 do dnia 25.04.2007r. godz. 1000 Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego pod tym samym adresem pok. Nr 9 w dniu 25.04.2007r. godz. 1030 Opakowanie zewnętrzne należy zaadresować; Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim ul. Sikorskiego 23
z dopiskiem
“Oferta przetargowa – Utworzenie bazy ewidencji budynków i lokali, nie otwierać przed dniem 25.04.2007r. godz. 1030”. W przypadku braku tej informacji Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z jej braku
(np. przypadkowe otwarcie oferty przed ustalonym terminem). Opakowanie wewnętrzne oprócz opisu jw. powinno zawierać pełną nazwę, adres, telefon, fax. oraz mail. Wykonawcy. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY OFERTY.
W składanym formularzu ofertowym, należy podać (w liczbach oraz słownie) poprawnie naliczoną cenę oferty wg zasad: Należy określić cenę ryczałtową, za całe zadanie obejmującą również wszelkie podatki i koszty związane z wykonaniem zamówienia publicznego. Pojęcie ceny należy rozumieć w kontekście zapisów ustawy z dnia 5 lipca 2001r. o cenach (Dz. U. Nr 97, poz. 1050), oraz definicją określoną art. 632 kodeksu cywilnego. Do porównania ofert brana będzie pod uwagę cena brutto (uwzględniającą podatek od towarów i usług VAT).Cenę ofertową brutto należy podać z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. Wykonawca jest obowiązany zawrzeć w cenie oferty wszelkie upusty i rabaty, jakich zamierza udzielić Zamawiającemu. Zamawiający odrzuci ofertę: zawierającą rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, oraz; ofertę zawierającą omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny których nie można poprawić na podstawie art. 88 Prawa zamówień publicznych, lub oferty zawierające błędy w obliczeniu ceny, a także; oferty ze źle naliczoną stawką podatku VAT, oraz podatku akcyzowego. jeżeli Wykonawca w terminie 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki rachunkowej w obliczeniu ceny. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT. Kryterium wagowe przy wyborze oferty:
cena brutto x znaczenie wagowe Podczas oceny ofert, Zamawiający porówna ceny po zsumowaniu poszczególnych ofert wg. zasady;
Cena oferty z najniższą kwotą (brutto)
-------------------------------------- x kryt x 100
Cena oferty badanej (brutto) Zamawiający uznaje cenę jako jedyne kryterium. (100 %). Wygra oferta, która uzyska największą (wyliczoną matematycznie) ilość punktów. Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem terminu składania ofert. Otwarcie ofert ostatecznych jest jawne i następuje bezpośrednio (w tym samym dniu), po upływie terminu do ich składania. Bezpośrednio przed otwarciem ofert, Zamawiający poda kwotę jaka zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po otwarciu ofert Zamawiający poda;
nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców, informacje dotyczące cen, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji, oraz warunków płatności zawartych w ofertach. Informacje z otwarcia ofert zostaną niezwłocznie przekazane wykonawcom nieobecnym na otwarciu ofert na ich pisemny wniosek. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO.
Po rozstrzygnięciu przetargu, skompletowaniu dokumentacji oraz upływie 7 dniowego terminu na wniesienie protestu, Zamawiający wezwie wykonawcę, który wygrał przetarg do podpisania umowy. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY.
W prowadzonym postępowaniu Zamawiający nie przewiduje wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. OGÓLNE WARUNKI UMOWY.
Ogólne warunki umowy stanowią załącznik nr 1 do specyfikacji. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJACYCH WYKONAWCY W TOKU POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA.
Wykonawcom, których interes prawny doznał lub mógł doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej w postaci protestu, przewidziane w terminach i na zasadach określonych w art. 4a oraz w Dziale VI ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych.
Protest Wobec czynności podjętych przez zamawiającego w toku postępowania oraz w przypadku zaniechania przez zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy, można wnieść pisemny protest do zamawiającego. Protest wnosi się w terminie 7 dni od dnia, w którym wykonawca powziął lub mógł powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, z zastrzeżeniem ust. 3. Protest uważa się za wniesiony z chwilą, gdy doszedł on do zamawiającego w taki sposób, że mógł zapoznać się z jego treścią. Do uczestników konkursu oraz organizacji, o których mowa w art. 179 ust. 2 ( ustawy Prawo zamówień publicznych), przepis stosuje się odpowiednio. Protest dotyczący postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się nie później niż 3 dni przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie protestu jest dopuszczalne tylko przed zawarciem umowy. Zamawiający odrzuca protest wniesiony po terminie lub wniesiony przez podmiot nieuprawniony. Protest powinien wskazywać oprotestowaną czynność lub zaniechanie zamawiającego, a także zawierać żądanie, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz okoliczności faktycznych i prawnych uzasadniających wniesienie protestu. W przypadku wniesienia protestu po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia protestu. O zawieszeniu biegu terminu związania ofertą zamawiający informuje niezwłocznie wykonawców, którzy złożyli oferty, wzywając ich, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium lub wniesienia nowego wadium na wydłużony okres. O wniesieniu protestu oraz jego treści i zarzutach zamawiający zawiadamia niezwłocznie wykonawców uczestniczących w postępowaniu. Uczestnikami postępowania protestacyjnego stają się także wykonawcy uczestniczący w postępowaniu, którzy przystąpią do protestu w terminie 2 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w ust. 3. Wykonawca, który nie przystąpił do protestu, nie może następnie wnieść protestu powołując się na te same okoliczności. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia protestu zamawiający nie może zawrzeć umowy. Protest jest ostatecznie rozstrzygnięty:
1) jeżeli nie wniesiono odwołania - z upływem terminu do wniesienia odwołania;
2) w przypadku wniesienia odwołania:
a) z dniem doręczenia postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze albo wyroku zespołu arbitrów, albo
b) z dniem wydania wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przez sąd okręgowy, o którym mowa w art. 195 ust. 1 (ustawy Prawo zamówień publicznych), albo z upływem terminu do wniesienia skargi, jeżeli wartość zamówienia dla robót budowlanych przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro, a dla dostaw lub usług - 5 000 000 euro. Na wniosek zamawiającego Prezes Urzędu, w drodze decyzji administracyjnej, może wyrazić zgodę na zawarcie umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu, jeżeli ze względów społecznych lub gospodarczych zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której wcześniej nie można było przewidzieć, a nie wynikła ona z winy zamawiającego. Zamawiający rozstrzyga protest nie później niż w terminie 5 dni od dnia jego wniesienia. Brak rozstrzygnięcia protestu w tym terminie uznaje się za jego oddalenie. Rozstrzygnięcie protestu wraz z jego uzasadnieniem oraz pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia odwołania zamawiający przekazuje podmiotowi, który wniósł protest, oraz wykonawcom, którzy przyłączyli się do protestu. W przypadku uwzględnienia protestu zamawiający powtarza oprotestowaną czynność lub dokonuje czynności bezprawnie zaniechanej. O powtórzeniu lub dokonaniu czynności zamawiający informuje niezwłocznie wszystkich wykonawców.

Odwołanie
Zgodnie z treścią art. 4a. “W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości 60.000 euro, nie stosuje się przepisów ustawy dotyczących ....... odwołań i skarg”.

Załącznik nr 2 do
Specyfikacji

WARUNKI TECHNICZNE
MODERNIZACJI EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW ORAZ UTWORZENIE JEDNORODNEJ WEKTOROWEJ MAPY ZASADNICZEJ

ZAKRES TREŚCI PROJEKTU Cel prac modernizacyjnych Obowiązujące przepisy prawne Charakterystyka obiektu Uzasadnienie potrzeby modernizacji ewidencji gruntów i budynków Źródła danych ewidencyjnych i metody ich pozyskania System, w którym prowadzona będzie ewidencja Zakres prac modernizacyjnych

Województwo pomorskie
Powiat nowodworski
Gmina Sztutowo
Obręby: Sztutowo, Kąty Rybackie Cel prac modernizacyjnych
Celem prac jest modernizacja ewidencji gruntów i budynków.
Zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 100, poz.1086 z późn. zm.) dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków stanowią podstawę: planowania gospodarczego, planowania przestrzennego, wymiaru podatków i świadczeń, oznaczenia nieruchomości w księgach wieczystych, statystyki publicznej, gospodarki nieruchomościami, ewidencji gospodarstw rolnych.

Prace modernizacyjne mają na celu założenie ewidencji budynków i lokali zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U Nr 38, poz. 454). Obowiązujące przepisy prawne i techniczne Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2000 r. Nr 100, poz. 1086, Nr 120, poz. 1268 z późniejszymi zmianami Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997r.–o ochronie danych osobowych Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. – Prawo budowlane Ustawa z dnia 24 czerwca 1994r.–o własności lokali Ustawa z dnia 6 lipca 1982r. – o księgach wieczystych i hipotece Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 marca 1999 r w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 06 września 1999 r w sprawie sposobu ewidencjonowania przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną Rzeczypospolitej Polskiej przebiegu granic i powierzchni jednostek podziału terytorialnego państwa. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 1999 r. w sprawie określenia rodzajów materiałów stanowiących państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny, sposobu i trybu ich gromadzenia i wyłączania z zasobu oraz udostępniania zasobu. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 lipca 2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnienie tych baz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 grudnia 1998r. - w sprawie szczegółowych zasad prowadzenie, stosowania i udostępniania krajowego rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju oraz związanych z tym obowiązków organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 sierpnia 2000 r. - w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 14 listopada 2000r. w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999r. - w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), Instrukcja techniczna K-1 “Mapa zasadnicza “ wydana w 1998 r. przez Głównego Geodetę Kraju Instrukcja techniczna O-1 - “Ogólne zasady wykonywania prac geodezyjnych” Instrukcja techniczna O-3 - “zasady kompletowania dokumentacji geodezyjno-kartograficznej” Instrukcja techniczna G-1 - “Pozioma osnowa geodezyjna” Instrukcja techniczna G-4 - “Pomiary sytuacyjno-wysokościowe” Instrukcja techniczna G-5 – “Ewidencja gruntów i budynków”
22. Materiały pomocnicze:
- Instrukcja eksploatacyjna EWID 2000 Charakterystyka obiektu
Województwo: pomorskie
Powiat: nowodworski
Gmina : SZTUTOWO
Obręb
Numer GUS
Jednostka
ewidencyjna
Pow geod.
[ha]
Część graficzna
Pow [ha]
Ile działek
Ile bud.
Kąty Rybackie
221005_2.0002
Sztutowo
6189.0685
6184.8578
977
843
Sztutowo
221005_2.0006
Sztutowo
1727.7189
1725.9065
1729
1135
Razem:
7916.7874
7910.7643
2706
1978
Ilość arkuszy mapy zasadniczej obrębu Kąty Rybackie - w skali 1:1000 – 22 szt.
Istniejące materiały geodezyjne i kartograficzne.
1. Osnowa geodezyjna
Osnowa szczegółowa III klasy: rok założenia: 1979 układ 1965 stan techniczny – dostateczny, forma danych do wykorzystania; wykazy współrzędnych, mapy przeglądowe, opisy topograficzne
Osnowa pomiarowa: rok założenia 1979 układ 1965 stan techniczny - dostateczny forma danych do wykorzystania: wykazy współrzędnych, mapy przeglądowe, opisy topograficzne

2. Mapa zasadnicza
Skala 1:1000 Forma – mapa analogowa ( Kąty Rybackie )
Rok założenia 1982
Ocena aktualności 60% (w części dotyczącej budynków 90%)
3. Operat ewidencji gruntów i budynków
Rok założenia obręb Sztutowo – 1959 rok i Kąty Rybackie 1962 r. Podstawa założenia - regulacja
Rok modernizacji - Zakres modernizacji pomiar bezpośredni granic na gruncie. Sztutowo – 1992 i 2005 rok, Kąty Rybackie – 1994 rok.
Zakres danych: grunty, stan prawny.
4. Operaty jednostkowe
Ilość operatów jednostkowych dotyczących Kątów Rybackich zarejestrowanych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym: do celów prawnych ca 250 szt. do celów projektowych, inwentaryzacje powykonawcze ca 150 szt.
5. Granice jednostek ewidencyjnych i obrębów
Granice jednostek ewidencyjnych oraz obrębów zostały określone w 2001 r. podczas prac związanych z ustalaniem granic powiatu, gmin gruntów obrębów. Uzasadnienie potrzeby modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
Modernizacja wynika z obowiązku założenia ewidencji budynków i lokali na terenach wiejskich do 2010 roku zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków. Źródła danych ewidencyjnych i metody ich pozyskania
Danymi źródłowymi są:
1. Dane dotyczące granic jednostek ewidencyjnych
2. Operat ewidencji gruntów i budynków pliki SWDE baz ewidencyjnych; mapy ewidencyjne w postaci wektorowej; współrzędne punktów granicznych (wykazy); inne dokumenty.
3. Mapa klasyfikacyjna
4. Mapa zasadnicza: w skali 1:1000 – 22 arkusze ( Kąty Rybackie )
5. Operaty jednostkowe do celów prawnych
6. Operaty z pomiaru SW+U
7. Mapa ewidencyjna w formie wektorowej - obejmuje obręby ewidencyjne będące przedmiotem opracowania sporządzona w 2002 roku. System, w którym prowadzona jest ewidencja
Ewidencja oraz Mapa Zasadnicza jest prowadzona w systemie informatycznym: EWID 2000 wersja 7.1 Zakres prac modernizacyjnych
MAPA ZASADNICZA DLA OBRĘBU KĄTY RYBACKIE
Z powodu skażenia współrzędnych punktów osnowy geodezyjnej na obszarze obrębu ewidencyjnego Kąty Rybackie część punktów granicznych oraz sytuacyjnych ( zamierzonych na tą właśnie osnowę) posiada błędne współrzędne. Celem zamówienia jest uzyskanie jednorodnego zbioru współrzędnych punktów granicznych i sytuacyjnych w PUWG1965s3 oraz utworzenie na ich podstawie jednorodnej Mapy Zasadniczej dla obszaru obrębu Kąty Rybackie.
Analiza materiałów powinna: umożliwić zróżnicowanie- utworzenie oddzielnych zbiorów punktów, których współrzędne wyznaczone były w układzie 1965 i 1965 skażonym. dostarczyć informacji czy dane archiwalne pozwolą na wykonanie przeliczenia współrzędnych, czy konieczne jest wykonanie prac polowych, pomiaru w celu określenia współrzędnych punktów dostosowania. Umożliwić w przypadku ww. ewentualności określenie wykazu punktów skażonej osnowy geodezyjnej którym należy wyznaczyć współrzędne we właściwym układzie 1965s3.

Na podstawie tak przygotowanych wykazów współrzędnych oraz na podstawie skanów map zasadniczych należy utworzyć wektorową Mapę Zasadniczą oraz skompletować operat techniczny.
UTWORZENIE BAZY EWIDENCJI BUDYNKÓW I LOKALI DLA OBRĘBÓW SZTUTOWO I KĄTY RYBACKIE
Budynki ewidencyjne
Budynek - zadaszony obiekt budowlany, wraz z wbudowanymi instalacjami i urządzeniami technicznymi wykorzystywany dla potrzeb stałych, przystosowany do przebywania ludzi, zwierząt lub ochrony przedmiotów; za szczególny rodzaj budynku uważa się wiatę, która stanowi pomieszczenie naziemne, nie obudowane ścianami ze wszystkich stron lub nawet ścian pozbawione – (aneks nr 1 do instrukcji G-5)
Budynki mieszkalne – obiekty budowlane, których co najmniej połowa całkowitej powierzchni użytkowej jest wykorzystywana do celów mieszkalnych.
Budynki niemieszkalne – obiekty budowlane, w których więcej niż 50 % powierzchni użytkowej wykorzystywanej jest na potrzeby inne niż mieszkalne.
W modernizacji wykonywanej w trybie § 80 rozporządzenia uwidacznia się w ewidencji gruntów i budynków wszystkie istniejące budynki wykorzystywane dla potrzeb stałych w całości lub części, niezależnie czy został zakończony proces budowlany.
Przez wykorzystanie dla potrzeb stałych rozumie się zamieszkiwanie ludzi, przebywanie zwierząt oraz prowadzenie działalności usługowej i gospodarczej.
Budynek wolnostojący, oznaczony kilkoma numerami porządkowymi, o jednolitym stanie prawnym, tworzący jedną całość architektoniczną (np. blok mieszkalny wieloklatkowy o kilku numerach porządkowych) w ewidencji uzyskuje jeden numer Nr BUD.
Za samodzielny budynek należy również uważać segment pionowy, przybudówkę lub część budynku wydzieloną w oparciu o przepisy art. 95 ustawy - o gospodarce nieruchomościami [II.1.21]: będące przedmiotem odrębnych praw własności, zabudowane w innym okresie, ale nie w ramach modernizacji podstawowego budynku, posiadające odrębną funkcję użytkową np. garaż lub stacja transformatorowa dobudowana do budynku, znacząco odbiegające kubaturowo lub zabudowane z różnych materiałów.
Zakres przedmiotowy ewidencji budynków obejmuje wszystkie budynki za wyjątkiem: obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe bez pełnienia jakichkolwiek funkcji użytkowych , usytuowanych na terenach przeznaczonych na ten cel, altan i obiektów gospodarczych na działkach w pracowniczych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 oraz wysokości 5m przy dachach stromych i 4m przy dachach płaskich, budynków nie posiadających fundamentów tj. podstawy budowli trwale związanej z gruntem, przenoszącej w sposób bezpieczny obciążenia budowli na grunt.
IDENTYFIKATOR BUDYNKU
Zasady identyfikacji budynków w komputerowej bazie danych ewidencyjnych wynikają z ust. 16 pkt. 3 zał. nr 1 rozporządzenia.
Identyfikatorem budynku, zgodnie z ust. 16 pkt. 3 zał. nr 1 do rozporządzenia , jest:
WWPPGG_R· XXXX· Nr_BUD
numer budynku ustalony w postaci liczby naturalnej
Na obszarze opracowania winna być stosowana wyłącznie wyżej opisana postać identyfikatora budynku.

DANE EWIDENCYJNE BUDYNKU Danymi ewidencyjnymi budynków, o których mowa w § 63 i 64, z zastrzeżeniem § 71
rozporządzenia są: Numer porządkowy, którym oznaczony został budynek w trybie przepisów o numeracji nieruchomości, numeryczny opis konturu, wyznaczonego przez prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą zewnętrznych płaszczyzn ścian zewnętrznych kondygnacji przyziemnej budynku, a w budynkach posadowionych na filarach, kondygnacji opartej na tych filarach - zwanego dalej konturem budynku *), numery działek, na których usytuowany jest budynek, oznaczenie funkcji podstawowej budynku, wartość budynku (nie dotyczy), rok zakończenia budowy, pole powierzchni zabudowy w metrach kwadratowych, liczba pełnych kondygnacji nadziemnych oraz liczba pełnych kondygnacji podziemnych, informacja o materiale, z którego zbudowane są zewnętrzne ściany budynku, liczba i numery lokali stanowiących odrębne nieruchomości lokalowe, liczba i numery innych niż wymienionych w pkt. j). lokali, łączne, wyrażone w m 2, pole powierzchni użytkowej: wszystkich lokali w budynku, pomieszczeń przynależnych do lokali, numer i data wpisu do rejestru zabytków, data weryfikacji danych, data utworzenia obiektu.
*) w szczególnych przypadkach konstrukcji budynków, kontur kondygnacji dla którego tworzony jest numeryczny opis, może nie być oparty na filarach. Oznaczenia budynków nadane w trybie przepisów o numeracji nieruchomości, przyjmuje się w ewidencji jako ich numery porządkowe. Konturowi budynku przyporządkowany jest jego opis numeryczny, sporządzony zgodnie z ustaleniami § 63 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia
Do konturu budynku nie są włączane zgodnie z Polską Normą (PN-ISO 9836:1997): obiekty budowlane ani ich części nie wystające ponad powierzchnię terenu, elementy drugorzędne, np. schody zewnętrzne, rampy zewnętrzne, daszki, markizy,
występy dachowe, obiekty pomocnicze (np. szklarnie, altany, szopy). Geometrię budynku na mapie ewidencyjnej tworzy obszar jednospójny ograniczony łamaną uogólnioną zamkniętą przyziemia. Zaliczanie budynków do odpowiednich rodzajów, o których mowa w § 65 rozporządzenia, prowadzone jest zgodnie z ich przeznaczeniem oraz związaną z nimi konstrukcją a także wyposażeniem, nie zaś sposobem ich użytkowania, które w praktyce bywa czasami niezgodne z tym przeznaczeniem. W przypadku budynków o różnym przeznaczeniu o zaliczeniu obiektu do właściwego rodzaju decyduje jego główne przeznaczenie. Kod funkcji użytkowej budynku oznacza się zgodnie z wartościami KŚT Wyróżnia się następujące funkcje budynków:
1 - budynki mieszkalne, 2 - budynki przemysłowe, 3 - budynki transportu i łączności, 4 - budynki handlowo-usługowe, 5 - zbiorniki, silosy i budynki magazynowe *), 6 - budynki biurowe, 7 - budynki szpitali i zakładów opieki medycznej, 8 - budynki oświaty, nauki i kultury oraz budynki sportowe, 9 - budynki produkcyjne, usługowe i gospodarcze dla rolnictwa,
(*) zbiorniki oraz silosy podlegają ewidencji wówczas gdy spełniony jest warunek wynikający z definicji budynku podanej powyżej (jest to obiekt budowlany – zadaszony). - inne budynki niemieszkalne.
Rodzaje budynków, wymienione w § 65 ust. 1 rozporządzenia, odpowiadają następującym oznaczeniom na mapie ewidencyjne , według przeważającej funkcji użytkowej: budynki mieszkalne - m, budynki przemysłowe - p, budynki transportu i łączności –t, budynki handlowo – usługowe – h, zbiorniki, silosy i budynki magazynowe - s, budynki biurowe - b, budynki szpitali i zakładów opieki medycznej - z, budynki oświaty, nauki i kultury oraz budynki sportowe – k, budynki produkcyjne, usługowe i gospodarcze dla rolnictwa – g, inne budynki niemieszkalne – i . Rok zakończenia budowy przyjmuje się na podstawie: ewidencji rozpoczynanych i oddawanych do użytkowania obiektów budowlanych,
prowadzonej przez organy administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru
budowlanego, informacji podanych przez właściciela lub zarządcę podczas wywiadu terenowego. Pole powierzchni zabudowy określa się na podstawie numerycznego opisu konturu budynku (§ 63 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia), pozyskiwanego z sytuacyjnych pomiarów bezpośrednich lub fotogrametrycznych, a także na podstawie digitalizacji wykonanej w środowisku numerycznej mapy ewidencyjnej i podaje się w m2. Liczbą kondygnacji budynku jest liczba wszystkich kondygnacji z wyjątkiem: piwnic, suteren, antresoli oraz poddaszy nieużytkowych, przy czym: jako piwnicę przyjmuje się część budynku przeznaczoną na pomieszczenie gospodarcze lub techniczne, w której poziom podłogi ze wszystkich stron znajduje się poniżej terenu; piwnica nie zawiera pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi (stały lub czasowy), jako suterenę przyjmuje się część budynku zawierającą pomieszczenia użytkowe, w których poziom podłogi w części lub całości znajduje się poniżej terenu, lecz przynajmniej od strony jednej ściany z oknami, poziom podłogi znajduje się na głębokości nie większej niż 0,9 m, w stosunku do przylegającego terenu, jako antresolę przyjmuje się górną nadbudówkę w rodzaju balkonu w mieszkaniu, pomieszczeniu magazynowym lub biurowym, mająca na celu powiększenie ich powierzchni użytkowej, antresolą może być również np. w dawnych pałacach niskie piętro (między dwoma wyższymi), zwykle między parterem, a pierwszym piętrem, poddasze nieużytkowe - nie zawiera pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi (stały lub czasowy). Liczbę kondygnacji nadziemnych i podziemnych podaje się na podstawie: ewidencji prowadzonej przez organy nadzoru architektoniczno-budowlanego, oględzin budynków. Liczbę kondygnacji podaje się oddzielnie dla głównej bryły budynku i części do tego budynku dobudowywanych.
W przypadku budynku o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, w arkuszu kartoteki budynku oraz na mapie ewidencyjnej, należy podać jedną dla całego budynku, maksymalną liczbę kondygnacji. Liczbę kondygnacji określa się następująco: przy wysokości kondygnacji - liczonej w świetle między stropami - równej i wyższej od 2,20 m przyjmuje się jako kondygnację pełną, “piętra” o średniej wysokości od 1,40 m do 2,20 m przyjmuje się jako ½ kondygnacji, zapisując w kartotece budynku; na mapie ½ kondygnacji podaje się jako kondygnację pełną. “piętra” o wysokości do 1,40 m nie wykazuje się jako kondygnacji. Przy określaniu materiałów budowlanych z, których zbudowane są zewnętrzne ściany budynku wyróżnia się trzy główne ich rodzaje: mur (materiały murowane monolityczne lub mieszane – np. cegła, pustak, beton, kamień, polny, granit, itp.), drewno, inne materiały.
W przypadku gdy ściany zbudowane są z różnych materiałów należy przyjąć ich rodzaj
według punktu c). Dane do określenia liczby oraz numerów znajdujących się w jednym budynku lokali, określa się z rozbiciem na: lokale stanowiące odrębne nieruchomości, lokale nie stanowiące odrębnych nieruchomości. Powierzchnię użytkową budynku stanowi łączne, wyrażone w m2, pole powierzchni użytkowej wszystkich lokali w budynku i pomieszczeń przynależnych do lokali. Pozyskane dane rejestrujemy w odrębnej dla każdego budynku kartotece, której wzorzec przedstawia załącznik nr 1
Lokale ewidencyjne Lokal – to samodzielny lokal mieszkalny lub lokal o innym przeznaczeniu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. – o własności lokali [II.1.20]. Spełnienie wymagań dotyczących samodzielności lokalu stwierdza Starosta Sztumski w formie zaświadczenia. Ewidencji podlegają samodzielne lokale: będące przedmiotem odrębnej własności, nie stanowiące odrębnych nieruchomości, z zastrzeżeniem § 71 rozporządzenia . Dane ewidencyjne lokali stanowiących odrębne nieruchomości, o których mowa w pkt 3 a) są podstawą tworzenia jednostek rejestrowych lokali, na zasadach podanych w § 15 rozporządzenia, o których mowa w pkt. 19. Dane ewidencyjne lokali niestanowiących odrębnych nieruchomości, o których mowa w pkt. 3 b), zapisywane są w bazie danych ewidencyjnych i podlegają edycji w raporcie – kartoteka lokali, o którym mowa w § 27 rozporządzenia . Do lokalu mogą przynależeć pomieszczenia, choćby nawet do niego bezpośrednio nie przylegały lub były położone w granicach nieruchomości gruntowej poza budynkiem, w którym wyodrębniono dany lokal, a w szczególności: piwnica, strych, komórka, garaż.
Powierzchnię użytkową lokalu oraz pomieszczeń przynależnych ustala się zgodnie z zasadami określonymi w przepisach ustawy [II.1.22].
Powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego stanowi powierzchnia wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności: pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania.
Nie uważa się jednak za powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego powierzchni: balkonów, tarasów i logii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych na przechowywanie opału. Lokal jest obiektem posiadającym odniesienie przestrzenne, nie rejestrowanym w bazie danych numerycznej mapy ewidencyjnej. Identyfikator lokalu w bazie danych ewidencyjnych przyjmuje postać:
[identyfikator budynku].NR_LOK
Kod lokalu w budynku numer ewidencyjny lokalu w budynku określony w postaci liczby naturalnej
Należy dążyć do tego aby numery adresowe lokali były numerami ewidencyjnymi, jeżeli wyrażone zostały w postaci liczb naturalnych unikalnych w ramach budynku.
W przypadku istniejących literowych numerów adresowych, dla celów identyfikacji lokali w ewidencji, należy zastosować numerację cyfrową
Jeżeli nie wszystkie lokale stanowią odrębne własności wówczas należy: dla części lokali zachować numery adresowe, dla części lokali numery adresowe przyjąć jako ewidencyjne.

Dane ewidencyjne lokali
1) Danymi ewidencyjnym lokali o których mowa w § 70 , z zastrzeżeniem § 71 rozporządzenia są: oznaczenie funkcji użytkowej lokalu, liczba izb wchodzących w skład lokalu oraz liczba i rodzaj pomieszczeń przynależnych do lokalu, wyrażone w m2 pole powierzchni użytkowej lokalu oraz pole powierzchni pomieszczeń przynależnych do lokalu, data weryfikacji danych, data utworzenia obiektu.
2) Ze względu na funkcję użytkową w ewidencji wyróżnia się: lokale mieszkalne, lokale niemieszkalne.
3) Podaje się liczbę izb wchodzących w skład lokalu oraz liczbę i rodzaj pomieszczeń do niego przynależnych.
Do lokalu mogą przynależeć inne pomieszczenia, zwane pomieszczeniami przynależnymi, położone w budynku mieszkalnym, w którym wydzielony jest lokal lub położone poza tym budynkiem.
Rozróżnia się następujące rodzaje pomieszczeń przynależnych: piwnica, garaż, miejsce postojowe w wielostanowiskowych garażach, strych, inne.
Garaż, w zależności od uregulowań prawnych może występować jako: odrębna nieruchomość; dotyczy to wyłącznie garaży, które mają ściany, lub inne trwałe przegrody i są trwale związane z gruntem; wolno stojące garaże powinny być częścią składową nieruchomości gruntowej (w rozumieniu kodeksu cywilnego), część składowa lokalu mieszkalnego – pomieszczenie przynależne, część składowa nieruchomości wspólnej - nie podlega rejestracji w ewidencji, np. miejsce postojowe w wielostanowiskowych garażach.

Pole powierzchni użytkowej lokalu oraz pomieszczeń przynależnych do lokalu, wyrażane są m2,.
Dane ewidencyjne lokali zapisywane będą w kartotece lokalu ( załącznik nr 2) podczas oględzin w terenie
Ustalenie praw do budynków i lokali
Dokumentację źródłową ewidencji budynków i lokali stanowić będą: dokumentacja prawna nieruchomości zabudowanych oraz lokalowych, dotychczasowy operat ewidencji gruntów, w tym: dowody zmian danych ewidencyjnych, baza ewidencyjnych danych opisowych, baza danych ewidencyjnej mapy numerycznej, dokumentacja architektoniczno – budowlana, o której mowa w § 71 rozporządzenia , przechowywana przez właściwe organy administracji publicznej lub udostępniana przez podmioty ewidencyjne lub osoby, jednostki organizacyjne oraz organy, o których mowa w § 11 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia , rejestr zabytków, Kartoteki danych ewidencyjnych budynków i lokali sporządzone w trakcie oględzin według załączonych wzorów (załącznik nr 1 i nr 2), dokumenty o charakterze pomocniczym w postaci: rejestr wydanych zaświadczeń o samodzielności lokali, rejestr wydanych pozwoleń na budowę oraz przekazanych w użytkowanie obiektów budowlanych.
Zasady ujawniania danych ewidencyjnych budynków wymienionych w § 63 ust. 1 pkt.12 i 13 rozporządzenia, o ile nie są zawarte w dokumentach przesłanych do Starostwa Powiatowego w Sztumie przez właściwe organy, sądy i kancelarie notarialne (na podstawie art. 23 ustawy) określa § 71 rozporządzenia.
Jednostki rejestrowe budynków
Danymi ewidencyjnymi, dotyczącymi budynku stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności, poza wymienionymi w § 63 rozporządzenia , są ponadto dane określone w § 64 tego rozporządzenia tj.: oznaczenie księgi wieczystej lub innego dokumentu określającego własność budynku, oznaczenie dokumentów określających inne prawa do budynku niż prawo własności, identyfikator jednostki rejestrowej budynków, do której przyporządkowany został budynek.
Budynki, stanowiące odrębny od gruntu przedmiot własności, położone w granicach jednego obrębu i należące do tego samego właściciela, tworzą jednostkę rejestrową budynków.
Identyfikator jednostki rejestrowej budynków przyjmuje postać:
WWPPGG_R.XXXX.BNr
oznacza numer ewidencyjny jednostki rejestrowej budynków jest liczbą naturalną, unikalną, numerowaną od 1do “n” niezależnie – w ramach jednostek rejestrowych budynków w obrębie
Jednostki rejestrowe lokali
Lokale, stanowiące odrębne nieruchomości, znajdujące się w budynkach położonych w granicach jednego obrębu, należące do tego samego właściciela, tworzą jednostkę rejestrową lokali.Odrębną jednostkę rejestrową lokali tworzą również lokale, z którymi związane jest inne prawo rzeczowe niż prawo własności i inny władający oprócz właściciela.
Dla lokali stanowiących odrębne nieruchomości ujawnienie danych w ewidencji następuje na podstawie: dokumentów o których mowa w art. 23 ustawy [II.1], dokumentacji, o której mowa w § 71 rozporządzenia , wypełnionych podczas oględzin arkuszy kartoteki lokali.

Na dokumentację, o której mowa w pkt. b) składają się: rysunek rzutu odpowiedniej kondygnacji budynku z zaznaczeniem ewidencjonowanych lokali oraz pomieszczeń przynależnych, a w razie położenia pomieszczeń przynależnych poza budynkiem mieszkalnym – zaznaczenie tych pomieszczeń na wyrysie z mapy ewidencyjnej.
Dla lokali nie stanowiących odrębnych nieruchomości ujawnienie danych w ewidencji następuje wyłącznie na wniosek właściwych podmiotów ewidencyjnych lub osób, jednostek organizacyjnych i organów o których mowa w § 11 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia, pod warunkiem doręczenia przez nich: zaświadczenia o spełnieniu wymagań dotyczących samodzielności tych lokali, o którym mowa w pkt.2, dokumentacji opracowanej przez osobę legitymującą się odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi, o której mowa w § 71 rozporządzenia , dokumentu stwierdzającego własność budynku, w którym wyodrębniono lokal.
Dla tych lokali sporządzane są w procesie modernizacji, podczas oględzin -kartoteki lokali.
Identyfikator jednostki rejestrowej lokali przyjmuje postać: WWPPGG_R.XXXX.LNr
oznacza numer ewidencyjny jednostki rejestrowej lokali jest liczbą naturalną, unikalną, numerowaną od 1do “n” niezależnie – w ramach jednostek rejestrowych lokali w obrębie
Udział właściciela lokalu w nieruchomości gruntowej oraz nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi
3. Prace terenowe
3.1 należy dokonać porównania treści map ewidencyjnych w zakresie wykazanych na
nich budynków ze stanem faktycznym w terenie. Wyniki tego porównania należy
nanieść na porównywane z terenem mapy z uwzględnieniem poniższych zasad: budynki podlegające ewidencji zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków pozostają bez dodatkowych oznaczeń, budynki nie podlegające ewidencji należy skreślić kolorem czerwonym, budynki podlegające ewidencji, których nie ma na mapie ewidencyjnej a są w terenie wkreślić orientacyjnie kolorem czerwonym, budynki, które zostały wyburzone w terenie należy skreślić na mapie kolorem czerwonym,
3.2 istniejące w terenie budynki i dobudówki, podlegające ewidencji, których nie ma w bazie mapy numerycznej należy pomierzyć w oparciu o istniejącą osnowę lub szczegóły pomiarowe I grupy dokładnościowej,
3.3 brakujące w bazie mapy numerycznej budynki a istniejące w terenie wprowadzić do bazy
z operatów technicznych lub pomiaru bezpośredniego
3.4 należy uzgodnić w Urzędzie Gminy w Sztutowie nazwy ulic, placów oraz numeracji porządkowej budynków
3.5 należy uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budynki wpisane do rejestru zabytków
3.6 uzupełnić opracowywaną numeryczną mapę zasadniczą o zmiany z notatnika zmian
3.7 bazę danych części opisowej ewidencji gruntów i budynków uzupełnić informacjami dotyczącymi położenia nieruchomości (nazwa ulicy, numer porządkowy)
4. Przygotowanie danych ewidencyjnych do wyłożenia
Wykonawca przygotowuje opracowane dane do wyłożenia projektu operatu ewidencji gruntów i budynków poprzez ; skompletowanie operatu prawnego, opracowanie podstawowych raportów z ewidencyjnej bazy danych ,
Skompletowanie operatu dla potrzeb wyłożenia
Częściami składowymi operatu ewidencyjnego dla potrzeb wyłożenia są: operat geodezyjno – prawny, stanowiący zbiór dowodów, uzasadniających wpisy do komputerowej bazy danych ewidencyjnych, utworzony według dotychczasowych zasad prowadzenia ewidencji, operat opisowo – kartograficzny, stanowiący przedmiot wyłożenia, o którym mowa w pkt.11 projektu modernizacji, zawierający komputerowe wydruki raportów w momencie modernizacji ewidencji oraz kopię mapy ewidencyjnej w tym:. rejestr gruntów, rejestr budynków, rejestr lokali, kartoteka budynków, kartoteka lokali, mapa ewidencyjna.
Przygotowanie do wyłożenia zmodernizowanych danych ewidencyjnych.
O wyłożeniu projektu operatu, Starosta informuje o terminie i miejscu wyłożenia operatu poprzez wywieszenie tej informacji na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim, Urzędu Gminy Sztutowo i sołtysa Kątów Rybackich, na co najmniej 14 dni przed dniem wyłożenia oraz ogłoszenia jej w prasie o zasięgu krajowym
Wyłożenie i zatwierdzenie projektu operatu ewidencji gruntów i budynków
Wyłożenie projektu modernizacji ewidencji gruntów i budynków
Wyłożenie projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji budynków do wglądu osób zainteresowanych jest realizowane na okres co najmniej 15 dni roboczych
Opracowanie protokołu wyłożenia projektu operatu, Protokół wyłożenia projektu realizować zgodnie z § 41 rozporządzenia. Dla potrzeb okazania należy wykorzystać raporty z bazy ewidencyjnej W trakcie okazania projektu operatu, Wykonawca prac okazuje zainteresowanym zmiany w danych ewidencyjnych oraz zapoznaje ich z nowo utworzonymi danymi o budynkach i lokalach. Procedurę okazania należy wykorzystać w celu pozyskania wcześniej nie ustalonych danych, dotyczących zwłaszcza powierzchni użytkowych budynków i lokali.
Rozpatrzenie uwag i zastrzeżeń do danych ewidencyjnych
Upoważniony pracownik starostwa powiatowego, posiadający uprawnienia geodezyjne, o których mowa w art. 43 pkt. 2 przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych związanych z opracowaniem projektu operatu ewidencyjnego, rozstrzyga o przyjęciu lub odrzuceniu uwag zgłoszonych do tego projektu, po czym informuje zgłaszającego uwagi o sposobie rozpatrzenia uwag oraz sporządza wzmiankę o treści zgłoszonych uwag i sposobie ich rozpatrzenia w protokóle.
Zatwierdzenie projektu operatu opisowo kartograficznego Po upływie terminu, o którym mowa w ust. 4 ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne, projekt operatu opisowo-kartograficznego staje się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informacje o tym Starosta ogłasza w dzienniku urzędowym województwa. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa informacji, o której mowa w ust. 8 ustawy pgik, zgłaszać zarzuty do tych danych. uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów Starosta rozstrzyga w drodze decyzji. Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, o którym mowa w ust. 10, w stosunku do gruntów, budynków i lokali, których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące. Zarzuty ogłoszone po terminie określonym w ust. 9 traktuje się jak wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.
Uzupełnienie bazy ewidencyjnej zmianami wynikłymi w procedurze okazywanie i zatwierdzania projektu
Wykonawca dokona niezbędnych uzupełnień wcześniej założonej ewidencyjnej bazy danych w zakresie wynikłym z pozyskania nowych danych od właścicieli nieruchomości oraz wprowadzi inne zmiany wynikłe w trakcie okazywania i zatwierdzania projektu.
Wykaz procedur postępowania administracyjnego w procesie opracowania projektu operatu ewidencji budynków i jego zatwierdzenia: Opracowanie projektu modernizacji kompleksowej ewidencji dla obręb Kąty Rybackie i Sztutowo gmina Sztutowo Pisemne uzgodnienie projektu z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gdańsku oraz zatwierdzenie projektu przez Starostę Nowodworskiego, Ustalenie Wykonawcy przewidzianych projektem prac, Zawiadomienie o projektowanym terminie przystąpienia do prac modernizacyjnych; obwieszczenie lub inny zwyczajowo przyjęty sposób ogłaszania, Wykonanie projektu operatu ewidencji budynków i lokali, Zawiadomienie wszystkich zainteresowanych o wyłożeniu projektu Wyłożenie projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji budynków do wglądu osób zainteresowanych na okres co najmniej 15 dni roboczych Opracowanie protokółu wyłożenia projektu operatu, zgodnie z § 41 rozporządzenia, Rozpatrzenie uwag i zastrzeżeń do danych ewidencyjnych przedstawionych w projekcie operatu opisowo – kartograficznego - przez Starostę Nowodworskiego przy udziale Wykonawcy, Kontrola całości operatu przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowym Dworze Gdańskim, O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów Starosta rozstrzyga w drodze decyzji Projekt operatu opisowo-kartograficznego staje się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informacje o tym Starosta ogłasza w dzienniku urzędowym województwa Umieszczenie na dokumentach operatu adnotacji o ich zatwierdzeniu, Przyjęcie operatu do ewidencji w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Sztumie, Uruchomienie informatycznego systemu obsługującego zmodernizowaną bazę danych ewidencyjnych.


UZASADNIENIE WYBORU WYKONAWCY(ÓW)

Wygrała oferta najkorzystniejsza cenowo, spełniajaca warunki przetargu oraz wymagania zamawiającego zawarte w SIWZ.


NAZWA I ADRES WYKONAWCY 1

Nazwa: "OPGK" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres: Pniewskiego 3, 80-952 Gdańsk, woj. pomorskie
Telefon: 0 (58) 341 32 71

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj



Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.