eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Lębork › Realizacja programów profilaktycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w zakresie zapobiegania uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2012-03-28

Lębork: Realizacja programów profilaktycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w zakresie zapobiegania uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Numer ogłoszenia: 97144 - 2012; data zamieszczenia: 28.03.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Starostwo Powiatowe w Lęborku , ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork, woj. pomorskie, tel. 059 8632810, faks 059 8632850.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-lebork.com/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Realizacja programów profilaktycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w zakresie zapobiegania uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Głównym celem projektu jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych oraz świadomości i umiejętności społeczno-kulturalnych, a także wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych i wzmocnienie zdolności u 865 uczniów i uczennic (550K i 315M) szkół ogólnokształcących w Lęborku (ZSO nr 1 i ZSO nr 2) do przyszłego zatrudnienia poprzez wprowadzenie programów rozwojowych wzmacniających atrakcyjność i podnoszących jakość oferty edukacyjnej do dnia 31.12.2014 r. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez organizację i przeprowadzenie bezpłatnych dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych i wyrównawczych i pozostałych działań w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych). 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest realizacja programów profilaktycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w zakresie zapobiegania uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty w ramach projektu Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych). Zamówienie zostało podzielone na trzy części. Opis szczegółowy każdej części zamówienia określono w załączniku nr 1 do SIWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje: Część I - Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów radzenia sobie ze stresem dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku. Część II - Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów radzenia sobie ze złością dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku. Część III - Przeprowadzenie 120 godzin warsztatów asertywności, komunikacji interpersonalnej dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji..

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 85.31.23.20-8, 85.12.12.70-6, 80.20.00.00-6, 80.31.00.00-0.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 3.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.06.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Co najmniej dwiema osobami do każdej części zamówienia spełniającą warunki odpowiednio ze względu na realizację poszczególnych części zamówienia w tym samym terminie: Część I: Osoba prowadząca warsztaty radzenia sobie ze stresem powinna posiadać w szczególności następujące kwalifikacje zawodowe: - ukończone studia lub kursy uzupełniające z zakresu psychologii lub pokrewne; - znajomość problematyki i wiedza z radzenia sobie ze stresem; - doświadczenie w pracy z młodzieżą w wieku 15 - 18 lat. Część II: Osoba prowadząca warsztaty radzenia sobie ze złością powinna posiadać w szczególności następujące kwalifikacje zawodowe: - ukończone studia lub kursy uzupełniające z zakresu psychologii lub pokrewne; - znajomość problematyki i wiedzy z zakresu radzenia sobie ze złością; - doświadczenie w pracy z młodzieżą w wieku 15 - 18 lat. Część III: Osoba prowadząca warsztaty asertywności, komunikacji interpersonalnej powinna posiadać w szczególności następujące kwalifikacje zawodowe: - ukończone studia lub kursy uzupełniające z zakresu psychologii lub pokrewne; - wiedza z zakresu rozwijania asertywności, komunikacji; - doświadczenie w pracy z młodzieżą w wieku 15 - 18 lat.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1) W celu potwierdzenia spełniania opisanych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia obowiązani są przedłożyć: a) wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 2 do SIWZ b) oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 w związku z art.44 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 3 do SIWZ c) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji, doświadczenia i wykształcenia niezbędnymi do wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 5 do SIWZ. 2) W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy należy złożyć następujące dokumenty: a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu nie spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 4 do SIWZ W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy wykonawca oddzielnie. 3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia obowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4) Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje taki udział). 5) W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SIWZ). Jeżeli z uzasadnionej przyczyny nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawia dokumenty jak wyżej, wypełnione w języku polskim bądź z tłumaczeniem na język polski potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie: a) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Wykonawcy dokonanej w trakcie trwania umowy b) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia, c) zmiany osób dedykowanych do realizacji przedmiotu umowy w przypadku niemożliwości wykonywania przez nich powierzonych czynności z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Wykonawcy, np. choroby potwierdzonej zwolnieniem lekarskim czy urlopu macierzyńskiego. Nowa osoba musi być zatwierdzona przez Zamawiającego z zastrzeżeniem, że osoba będzie posiadała kwalifikacje i doświadczenie nie niższe niż określone w ofercie. Wszelkie zmiany postanowień niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Wykonawca jest zobowiązany pisemnie poinformować o zmianie, o której mowa powyżej i uzyskać zgodę Zamawiającego na jej wprowadzenie.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://www.powiat.leborski.samorzady.pl/
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: w siedzibie zamawiającego.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 06.04.2012 godzina 07:45, miejsce: Biuro Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych)..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów radzenia sobie ze stresem dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów dla trzydziestu klas o średniej liczebności 30 uczniów w klasie, w wymiarze 3h/klasę w okresie kwiecień-czerwiec 2012 r. z zastrzeżeniem, że 30 godzin warsztatów, w których uczestniczyć będą uczniowie klas trzecich powinno odbyć się w terminie do 26 kwietnia 2012 roku. 2. Warsztaty powinny prowadzone być za pomocą metod aktywizujących - ćwiczenia, techniki relaksacyjne, pogadanka, burza mózgów, dyskusja z elementami wykładów, gry i zabawy grupowe, psychodrama. Warsztaty nie mogą polegać na prowadzeniu wykładów, wyświetlaniu i omawianiu slajdów. Tematyka warsztatów ma obejmować m.in. niżej wymienione zagadnienia : - definicja stresu, samoocena poziomu stresu, rozpoznanie sytuacji stresowych, przyczyny stresu (zależne i niezależnie od nas ), techniki radzenia sobie ze stresem; - nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem, zapobieganie sytuacjom stresowym oraz radzenie sobie w sytuacjach nasilonego stresu, - stres konstruktywny, a destruktywny, - ćwiczenie pomocnych zachowań i metod kontroli stresu; - techniki niedopuszczające do eskalacji stresu; - koła ratunkowe w szczególnie trudnych sytuacjach. 3. Współpracę z innymi nauczycielami w zapewnieniu ciągłości działań w zakresie profilaktyki uzależnień. 4. Współpracę z personelem projektu Tandemem do świetlanej przyszłości i doradcą merytorycznym - koordynatorem szkolnym w ZSO nr 1 i koordynatorem szkolnym w ZSO nr 2. 5. Współpracę z specjalistą ds. profilaktyki uzależnień ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. 6. Współpracę z psychologiem zatrudnionym w ramach w/w projektu. 7. Przygotowanie konspektu warsztatów. 8. Przygotowanie materiałów szkoleniowych dla każdego ucznia obejmujących skrypt lub broszury. Materiały przekazywane uczestnikom winny być opatrzone w logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Unii Europejskiej wraz z informacją o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 9. Dokumentacja własnej pracy: miesięcznymi kartami pracy, imiennymi listami obecności, miesięczną ewidencją przeprowadzonych warsztatów, wypełnionymi przez uczestników uczestniczki projektu ankietami, konspektami z warsztatów przewidzianych dla każdej grupy. Cele ogólne: Zapobieganie uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty 865 (550 kobiet i 315 mężczyzn) uczniów i uczennic LO nr 1 w Lęborku i LO nr 2 w Lęborku. Cele szczegółowe warsztatów: - nabycie przez uczestników umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez poznanie mechanizmów rządzących stresem, uświadomienie sobie przyczyn stresu, - poznanie różnych technik antystresowych, - zrozumienie konieczności przeciwstawiania się niekorzystnym wpływom różnych osób i sytuacji, - dostrzeganie wpływu stresu, któremu ulegamy, na stosunki międzyludzkie i własne zdrowie..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 85.31.23.20-8, 85.12.12.70-6, 80.20.00.00-6, 80.31.00.00-0.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.06.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów radzenia sobie ze złością dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Przeprowadzenie 90 godzin warsztatów dla trzydziestu klas o średniej liczebności 30 uczniów w klasie, w wymiarze 3h klasę w okresie kwiecień-czerwiec 2012 r. z zastrzeżeniem, że 30 godzin warsztatów w których uczestniczyć będą uczniowie klas trzecich powinno odbyć się w terminie do 26 kwietnia 2012 roku. 2. Warsztaty powinny prowadzone być za pomocą metod aktywizujących - ćwiczenia, pogadanka, burza mózgów, dyskusja z elementami wykładów, gry i zabawy grupowe, psychodrama. Warsztaty nie mogą polegać na prowadzeniu wykładów, wyświetlaniu i omawianiu slajdów. Tematyka warsztatów ma obejmować m.in. niżej wymienione zagadnienia : - pogadanka dotycząca zagadnień agresji oraz przemocy, form i przyczyn zachowań agresywnych, - ćwiczenia dotyczące rozpoznawania ofiar i sprawców przemocy, - obalanie mitów i błędnych przekonań dotyczących zjawiska agresji oraz przemocy, - trening rozpoznawania złości i radzenia sobie z nią , który pozwala na zdobycie umiejętności w zakresie identyfikowania czynników wyzwalających złość oraz sygnałów złości , uczy używania reduktorów (technik służących do zmniejszania poziomu gniewu), używania tzw. monitów (dialogu wewnętrznego, adekwatnej interpretacji motywów cudzych zachowań), adekwatnej oceny własnych działań, - wspieranie zasobów, mocnych stron, - praktyczne ćwiczenie skutecznej komunikacji nieagresywnej. 3. Współpracę z innymi nauczycielami w zapewnieniu ciągłości działań w zakresie profilaktyki uzależnień. 4. Współpracę z personelem projektu Tandemem do świetlanej przyszłości i doradcą merytorycznym - koordynatorem szkolnym w ZSO nr 1 i koordynatorem szkolnym w ZSO nr 2. 5. Współpracę z specjalistą ds. profilaktyki uzależnień ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. 6. Współpracę z psychologiem zatrudnionym w ramach ww projektu. 7. Przygotowanie konspektu warsztatów. 8. Przygotowanie materiałów szkoleniowych dla każdego ucznia w formie skrypty lub broszury. Materiały przekazywane uczestnikom winny być opatrzone w logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Unii Europejskiej wraz z informacją o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 9. Dokumentacja własnej pracy: miesięcznymi kartami pracy, imiennymi listami obecności, miesięczną ewidencją przeprowadzonych warsztatów, wypełnionymi przez uczestników/uczestniczki projektu ankietami, konspektami z warsztatów przewidzianych dla każdej grupy. Cele ogólne: Zapobieganie uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty 865 (550 kobiet i 315 mężczyzn) uczniów i uczennic LO nr 1 w Lęborku i LO nr 2 w Lęborku. Cele szczegółowe warsztatów: - nauczenie rozpoznawania przyczyn wściekłości i agresji, - nauczenie społecznie akceptowalnych reakcji na trudne sytuacje, - poznanie twórczych i nie krzywdzących innych sposobów radzenia sobie ze złością, - nauczenie opanowania i przezwyciężania negatywnych uczuć, - wykształcenie umiejętności społecznych, niezbędnych do rozwijania satysfakcjonujących relacji z rówieśnikami. - zrozumienie znaczenia uczuć w życiu człowieka..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 85.31.23.20-8, 85.12.12.70-6, 80.20.00.00-6, 80.31.00.00-0.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.06.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Przeprowadzenie 120 godzin warsztatów asertywności, komunikacji interpersonalnej dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1w Lęborku oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Przeprowadzenie 120 godzin warsztatów dla trzydziestu klas o średniej liczebności 30 uczniów w klasie, w wymiarze 4h/klasę w okresie kwiecień-czerwiec 2012 r. z zastrzeżeniem, że 40 godzin warsztatów w których uczestniczyć będą uczniowie klas trzecich powinno odbyć się w terminie do 26 kwietnia 2012 roku. 2. Warsztaty powinny prowadzone być za pomocą metod aktywizujących - ćwiczenia, pogadanka, burza mózgów, dyskusja z elementami wykładów, gry i zabawy grupowe, psychodrama. Warsztaty nie mogą polegać na prowadzeniu wykładów, wyświetlania i omawiania slajdów. Na warsztatach młodzież powinna nauczyć się jak: - czuć się lepiej z samym sobą by wzmocnić własną samoakceptację; - prowadzić rozmowy; - aktywnie słuchać; - wyrażać uczucia; - zaprzyjaźniać się z innymi; - mówić komplementy; - prosić o pomoc; - określać swoje możliwości; - rozpoznawać swoje potrzeby; - radzić sobie z obawą, lękiem, niepokojem; - radzić sobie z czyimś gniewem; - przekonywać innych; - rozwiązywać konflikty lub sprzeczki; - radzić sobie z presją ze strony rówieśników i dorosłych; - reagować na zaczepki; - słuchać by pomóc sobie i innym; - konfrontować się z nieakceptowanym zachowaniem innych osób; - stawiać własne cele i podejmować decyzje. 3. Współpracę z innymi nauczycielami w zapewnieniu ciągłości działań w zakresie profilaktyki uzależnień. 4. Współpracę z personelem projektu Tandemem do świetlanej przyszłości i doradcą merytorycznym - koordynatorem szkolnym w ZSO nr 1 i koordynatorem szkolnym w ZSO nr 2. 5. Współpracę z specjalistą ds. profilaktyki uzależnień ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. 6. Współpracę z psychologiem zatrudnionym w ramach ww projektu. 7. Przygotowanie konspektu warsztatów. 8. Przygotowanie materiałów szkoleniowych dla każdego ucznia w formie skryptu lub broszury. Materiały przekazywane uczestnikom winny być opatrzone w logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Unii Europejskiej wraz z informacją o współfinansowaniu projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 9. Dokumentacja własnej pracy: miesięcznymi kartami pracy, imiennymi listami obecności, miesięczną ewidencją przeprowadzonych warsztatów, wypełnionymi przez uczestników uczestniczki projektu ankietami, konspektami z warsztatów przewidzianych dla każdej grupy. Cele ogólne: Zapobieganie uzależnieniom, przemocy i przedwczesnemu wypadnięciu z systemu oświaty 865 (550 kobiet i 315 mężczyzn) uczniów i uczennic LO nr 1 w Lęborku i LO nr 2 w Lęborku. Cele szczegółowe warsztatów: - wyćwiczenie u uczestników umiejętności asertywnego zachowania, (rozumianego jako zdolność realizowania własnych potrzeb w sposób nie naruszający godności i potrzeb innych osób, w różnych sytuacjach społecznych), - wyćwiczenie u uczestników zdolności skutecznego nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi ludźmi poprzez komunikację werbalną i niewerbalną, - zdobycie przez uczestników umiejętności skutecznego rozwiązywania sytuacji konfliktowych..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 85.31.23.20-8, 85.12.12.70-6, 80.20.00.00-6, 80.31.00.00-0.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.06.2012.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.