eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Puławy › organizacja oraz przeprowadzenie 40 jednodniowych warsztatów z zakresu ochrony bioróżnorodności dla 1000 pracowników administracji, organizacji pozarządowych oraz doradców rolnośrodowiskowych

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2016-04-15

Puławy: organizacja oraz przeprowadzenie 40 jednodniowych warsztatów z zakresu ochrony bioróżnorodności dla 1000 pracowników administracji, organizacji pozarządowych oraz doradców rolnośrodowiskowych
Numer ogłoszenia: 93046 - 2016; data zamieszczenia: 15.04.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy , ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy, woj. lubelskie, tel. 81 47 86 700, faks 81 47 86 900.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.iung.pulawy.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Instytut badawczy.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: organizacja oraz przeprowadzenie 40 jednodniowych warsztatów z zakresu ochrony bioróżnorodności dla 1000 pracowników administracji, organizacji pozarządowych oraz doradców rolnośrodowiskowych.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji oraz przeprowadzeniu 40 jednodniowych warsztatów z zakresu ochrony bioróżnorodności dla 1000 pracowników administracji, organizacji pozarządowych oraz doradców rolnośrodowiskowych. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) przeprowadzenie naboru uczestników warsztatów tj. 1000 pracowników administracji szczebla powiatowego lub gminnego lub pracowników organizacji pozarządowych lub doradców rolnośrodowiskowych; 2) wynajęcie sal na potrzeby warsztatów na min. 30 osób w każdym z 40 miejsc warsztatowych; 3) zapewnienie wykładowc-y/-ów na potrzeby każdych warsztatów; 4) przeprowadzenie w 40 powiatach wskazanych przez Zamawiającego warsztatów z zakresu ochrony bioróżnorodności w sumie dla 1000 pracowników administracji szczebla powiatowego lub gminnego lub pracowników organizacji pozarządowych lub doradców rolnośrodowiskowych na warunkach szczegółowo określonych w opisie przedmiotu zamówienia; 5) przygotowanie, prowadzenie z należytą starannością i przekazanie Zamawiającemu w odpowiednim terminie dokumentacji przebiegu warsztatów; 6) zorganizowanie posiłku dla każdego uczestnika warsztatów w formie dwudaniowego obiadu oraz serwisu kawowego. 3. Liczba uczestników warsztatów: 1000 osób 4. Uczestnikiem warsztatów może być wyłącznie: 1) pracownik administracji szczebla powiatowego lub gminnego zatrudniony w dziale zajmującym się rolnictwem lub ochroną środowiska, którego obszarem działania jest głównie lub wyłącznie powiat ,na terenie którego przeprowadzane są warsztaty lub; 2) pracownik organizacji pozarządowej prowadzącej działalność w zakresie ekologii lub ochrony środowiska, którego obszarem działania jest głównie lub wyłącznie powiat, na terenie którego przeprowadzane są warsztaty lub; 3) doradca rolnośrodowiskowy, którego obszarem działania jest głównie lub wyłącznie powiat, na terenie którego przeprowadzane są warsztaty. 5. Szczegółowe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia, zostały określone w załączniku numer 2 do SIWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 6. Informacje dotyczące finansowania projektu/programu: Zamówienie realizowane jest w ramach projektu KIK25 Ochrona różnorodności gatunkowej cennych przyrodniczo siedlisk na użytkach rolnych na obszarach Natura 2000 w woj. lubelskim. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej..

II.1.5)

  przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00 - Usługi szkoleniowe 80.51.00.00 - Usługi szkolenia specjalistycznego 80.54.00.00 - Usługi szkolenia w dziedzinie środowiska naturalnego .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie powyższego warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4).

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia do wykonania zmówienia Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zakończył realizację co najmniej dwóch głównych usług, rozumianych jako dwa odrębne zamówienia, zrealizowane w ramach odrębnych umów, odpowiadające swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia. Przez główną usługę, odpowiadającą swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia należy rozumieć: usługę szkoleniową z zakresu nauk przyrodniczych lub rolniczych, w wyniku której zostało przeszkolonych minimum - 20 osób. Sprawdzenie spełnienia w/w warunku udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg zasady spełnia / nie spełnia.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie powyższego warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4).

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że do realizacji przedmiotu zamówienia dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: a) co najmniej jedną osobę posiadającą: - wyższe wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych; - udokumentowane od 2004 r. doświadczenie potwierdzające przeprowadzenie co najmniej dwóch szkoleń/warsztatów lub innych form kształcenia z zakresu ochrony różnorodności biologicznej na użytkach rolnych;. b) co najmniej jedną osobę posiadającą: - wyższe wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych; - udokumentowane od 2004 r. doświadczenie potwierdzające przeprowadzenie co najmniej dwóch szkoleń/warsztatów lub innych form kształcenia z zakresu pakietów przyrodniczych programu rolnośrodowiskowego; c) co najmniej jedną osobę posiadającą: - wyższe wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych; - udokumentowane od 2004 r. doświadczenie potwierdzające przeprowadzenie co najmniej dwóch szkoleń/warsztatów lub innych form kształcenia z zakresu rolnictwa ekologicznego. Zamawiający dopuszcza możliwość prowadzenia zajęć przez jedną osobę spełniającą łącznie 3 warunki wymienione w pkt. 1.3, lit. od a) do c) lub przez dwie osoby spełniające łącznie 3 warunki wymienione w pkt. 1.3, lit. od a) do c) lub przez trzy osoby spełniające łącznie 3 warunki wymienione w pkt. 1.3, lit. od a) do c). Sprawdzenie spełnienia w/w warunku udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń wg zasady spełnia / nie spełnia.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie powyższego warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 4).

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Ponadto do oferty należy dołączyć: 1. Wypełniony i podpisany Formularz oferty - zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ 2. Wypełniony i podpisany Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z agendą warsztatów - zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ oraz załącznikiem nr 2A do SIWZ 3. Upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z dokumentów dołączonych do oferty. Upoważnienie (pełnomocnictwo) powinno być złożone w formie oryginału albo notarialnie poświadczonej kopii.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 80
  • 2 - doświadczenie zawodowe osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia - 10
  • 3 - dorobek naukowy osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia - 10

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1 Strony mają obowiązek niezwłocznego, pisemnego poinformowania o wszelkich zmianach swojego statusu prawnego, a także o wszczęciu postępowania upadłościowego lub likwidacyjnego oraz wskazania uprawnionego podmiotu, który przejmie prawa i obowiązki Strony, a także o każdej zmianie adresu swojej siedziby. 2 Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą nastąpić wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach o obiektywnym charakterze, niezależnych od Wykonawcy za zgodą obu stron w formie pisemnego aneksu zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku - (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.) 3 Zamawiający dopuszcza zmiany umowy jedynie w przypadku zaistnienia konieczności: 1) aktualizacji danych Wykonawcy i Zamawiającego poprzez: zmianę nazwy, zmianę adresu siedziby, zmianę formy prawnej itp.; 2) zmiany terminów warunków realizacji przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego, w szczególności w przypadku okoliczności wystąpienia siły wyższej lub z powodu działania osób trzecich, które to przyczyny każda ze Stron musi udokumentować; 3) zmiany terminu realizacji zamówienia w sytuacji gdy konieczność taka wynika z nieprzewidzianych przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. 4) zmiany terminu realizacji zamówienia w sytuacji jeżeli stanie się to konieczne ze względu na okoliczności trudne do przewidzenia na etapie podpisania Umowy, a wynikłe w trakcie realizacji Umowy; 5) Zmiany osób prowadzących szkolenie w sytuacji gdy Osoby wskazane przez Wykonawcę nie będą realizowały należycie przedmiotu umowy. 6) Zmiany osób prowadzących szkolenie w sytuacji niemożliwych do przewidzenia zdarzeń losowych, nagłej choroby, potwierdzonej niezdolności do świadczenia usługi. 7) zmiany kwoty wynagrodzenia brutto Wykonawcy, wynikającej ze zmiany obowiązującej stawki podatku VAT; 8) zmiany miejsca prowadzenia zajęć ze względu na niemożliwe do przewidzenia okoliczności uniemożliwiające prowadzenie szkolenia w miejscu wskazanym przez Wykonawcę; 9) zmian koniecznych z uwagi na prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem wykonanie przedmiotu Umowy, spowodowanych wystąpieniem okoliczności trudnych do przewidzenia na etapie podpisania Umowy, a wynikłych w trakcie realizacji przedmiotu Umowy; 10) obniżenia cen za zgodą stron umowy. 4 Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 3 jest: 1) niezwłocznie zawiadomienie strony o zaistniałej okoliczności oraz złożenie na piśmie wniosku zawierającego: a) opis i wyjaśnienie okoliczności, której zmiana dotyczy; b) propozycję zmiany, która musi być korzystna dla Zamawiającego i nie może być mniej korzystna niż określona w ofercie na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy. 2) ocena przez Zamawiającego proponowanych zmian i podjęcie decyzji o ich słuszności. 3) podpisanie aneksu do umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.iung.pulawy.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy 24-100 Puławy ul. Czartoryskich 8 Dział Zamówień Publicznych..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.04.2016 godzina 09:00, miejsce: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy 24-100 Puławy ul. Czartoryskich 8 Sekretariat Główny Instytutu..

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamówienie realizowane jest w ramach projektu KIK25 Ochrona różnorodności gatunkowej cennych przyrodniczo siedlisk na użytkach rolnych na obszarach Natura 2000 w woj. lubelskim. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej...

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.