eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Łańcut › Kompleksowe prace konserwatorskie wystroju zabytkowych wnętrz (ściany, sufity, stolarka okien, z żaluzjami, stolarka drzwiowa, posadzki oraz kominki) wszystkich pomieszczeń na II piętrze i wybranych pomieszczeń na I piętrze - zadanie III

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2015-06-09

Łańcut: Kompleksowe prace konserwatorskie wystroju zabytkowych wnętrz (ściany, sufity, stolarka okien, z żaluzjami, stolarka drzwiowa, posadzki oraz kominki) wszystkich pomieszczeń na II piętrze i wybranych pomieszczeń na I piętrze - zadanie III
Numer ogłoszenia: 84069 - 2015; data zamieszczenia: 09.06.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Muzeum - Zamek w Łańcucie, ul. Zamkowa 1, 37-100 Łańcut, woj. podkarpackie, tel. 017 2252008 do 10, faks 017 2252012.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: instytucja kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Kompleksowe prace konserwatorskie wystroju zabytkowych wnętrz (ściany, sufity, stolarka okien, z żaluzjami, stolarka drzwiowa, posadzki oraz kominki) wszystkich pomieszczeń na II piętrze i wybranych pomieszczeń na I piętrze - zadanie III.

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: zadanie III, roboty dodatkowe w pomieszczeniach nr 224, 231, 233, 240, 259, 260, 261 wynikające z odkrytych polichromii, w pok. nr 232 wynikający z konieczności wymiany podsiębitki wraz tynkiem oraz w pokoju nr 227, 230, 239, wynikające z konieczności zwiększenia zakresu konserwacji i wymiany tkanin na nową, pomimo wykonania prac związanych z demontażem i oczyszczeniem tkaniny. Prace dodatkowe obejmują w szczególności: 1) dotyczące odkrytych polichromii a. w pokoju służącego nr 224 i pom. nr 231, 233 , polegające na oczyszczeniu odkrytej polichromii z warstw późniejszych, naprawy uszkodzonej polichromii, uszkodzonych tynków i faset, usunięcia skutków degradacji mineralnego spoiwa, nowe opracowanie estetyczne dekoracji, b. w pokoju p. Wilner nr 240 polegające na oczyszczeniu odkrytej polichromii z warstw późniejszych, naprawy uszkodzonej polichromii, uszkodzonych tynków i faset, usunięcia skutków degradacji mineralnego spoiwa oraz konserwacji polichromii jedynie w glifach okiennych a pozostałe fragmenty odkrytych malowideł zostaną zabezpieczone techniczne z zachowaniem świadków, c. w pom. 256 magazyn, ze względu na odkryte pod tapetami malowidła Brenny uzgodniono rezygnację z konserwacji tapet, pozostawiając pomieszczenie do kompleksowej konserwacji polichromii po uzyskaniu dodatkowych środków, d. w pom. magazynów nr 259, 260, 261; ze względu na odkryte pod aktualnymi warstwami malarskimi polichromie i bardzo zły stan tynków w celu zabezpieczenia technicznego polichromii uzgodniono konieczny zakres prac polegający na oczyszczeniu odkrytej polichromii z warstw późniejszych, naprawy uszkodzonej polichromii, uszkodzonych tynków i faset, usunięcia skutków degradacji mineralnego spoiwa na około 30 % powierzchni tych pomieszczeń. 2) w pok. 232; wynikające z zniszczenia deski podsufitki polegające na rozbiórce fragm. deskowania sufitu, miejscowej dezynfekcji, montaż nowej podsufitki, wykonanie rekonstrukcji sufitu i warstwy malarskiej, 3) ze względu na bardzo zły stan tkanin uzgodniono konieczność wykonania prac dodatkowych: a. w Sypialni Rokokowej nr 227 polegających na zakupie nowej odpowiednio dobranej tkaniny i jej skrojenie , zeszycie i dopasowanie, b. w łazience pom. nr 230 polegających na wykorzystaniu wybranych fragmentów ze zużytej w dużej mierze tkaniny z pok.227 i po jej oczyszczeniu odpowiednie wykrojenie, zszycie i dopasowanie do nowego miejsca, zamiast zakupu nowej tkaniny, c. w pok. Kawalerskim nr 239 polegających na zwiększeniu zakresu prac konserwatorskich obejmujących dodatkowo rozdzielenie wszystkich brytów tkaniny i ponowne zszycie po uwzględnieniu zmian wymiarów, uzupełnienie braków odpowiednio dobraną tkaniną, dublarz całej powierzchni tkaniny.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 92.31.20.00 - Usługi artystyczne .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak, projekt/program: Dofinansowanie w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego w ramach MF EOG 2009 - 2014 i NMF 2009 - 2014.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 17.04.2015.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Konsorcjum: 1. AC Konserwacja Zabytków Piotrowski Kossakowski Sp. j. 2. RESTAURO Sp. z o.o. Ul. Małe Garbary 4-6 87-100 Toruń, Ul. Szlak 18/12, 31-161 Kraków, kraj/woj. małopolskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 337245,15 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 408360,00

  • Oferta z najniższą ceną: 408360,00 / Oferta z najwyższą ceną: 408360,00

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Komisja Konserwatorska stwierdziła, że konieczne jest wykonanie dodatkowych prac konserwatorskich wynikających z odkrycia polichromii pod warstwami malarskimi , które nastąpiło podczas prac stratygraficznych i prac odkrywkowych. Wykonanie wymienionego zakresu prac, jest niezbędne dla prawidłowego, zgodnego ze sztuką konserwatorską zabezpieczenia i zachowania odkrytych polichromii, także konieczna jest wymiana desek i uszkodzonych tynków z podsufitki w celu wykonania i zakończenia robót objętych umową podstawową w/w wnętrz. Ponadto odkrycie polichromii podczas pierwszej po 70-latach realizacji konserwacji zabytkowych wnętrz II piętra jest unikalną szansą na zabezpieczenie tych malowideł a następnie eksponowanie odkrytych reliktów kultury. Ad. 3 Stan fizyko - chemiczny oczyszczanych tkanin wymaga ich opracowania przez wykrojenie najlepiej zachowanych partii do wykorzystania w mniejszym pomieszczeniu, uzupełnianie, ponowne zszywanie i dublarz całej powierzchni tkaniny a także zakup i dobór nowej odpowiedniej tkaniny stanowią prace dodatkowe nie objęte zatwierdzonym programem konserwatorskim. Wykonanie tego zakresu prac możliwe jest tylko przez Wykonawcę podstawowego zamówienia z niżej wymienionych względów: AD.1, 2 i 3 Technologia i harmonogram zabiegów wchodzących w skład prac dodatkowych zarówno przy restauracji polichromii, uzupełnieniu podsufitki i uzupełnieniu zabytkowych tynków jak i wykonanie dodatkowych prac zabezpieczających tkaniny, a także zakup montaż tkanin zamiennych są integralnie związane z przedmiotem umowy głównej. W przypadku rozdzielnia poszczególnych zabiegów, żaden z wykonawców nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za całość zadania, co uniemożliwia udzielenia gwarancji przewidzianej umową. Technicznie niemożliwe jest równoczesne prowadzenie prac przez dwóch wykonawców na jednym elemencie, a taka konieczność wynika z kolejności zazębiających się zabiegów. Końcowe opracowanie estetyczne decydujące o wyglądzie obiektu (w szczególności polichromii), nie dające się unormować jako działanie artystyczne, musi być przeprowadzone jednolicie według jednej koncepcji i określonej wrażliwości wykonawcy. Wprowadzenie dwóch wykonawców w obrębie np. jednej ściany lub jednego elementu może doprowadzić do widocznego zróżnicowania efektu kolorystyki, formy i faktury, a w konsekwencji do zaburzenia percepcji obiektu. Nie bez znaczenia są też trudności w zdefiniowaniu praw autorskich poszczególnych wykonawców, a także względy ekonomiczne bowiem wprowadzenie nowego wykonawcy zawsze wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami organizacyjnymi. Także nie ma możliwości oddzielenia prac związanych z demontażem, oczyszczeniem oraz dublowanie , podklejanie, uzupełnianie konserwowanej tkaniny jak i dopasowywanie (krojenie, zszywanie i montaż) nowej tkaniny przez innego wykonawcę.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.