eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Koszalin › Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zadaniu inwestycyjnym pn.: "Przebudowa Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie (działka nr 119 obr. 20) wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu" - realizowanego w ramach Projektu INT77 o tytule "Event- und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin" - "Park rekreacyjno - kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie". Realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia / Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2018-05-28



Ogłoszenie nr 562989-N-2018 z dnia 2018-05-28 r.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zadaniu inwestycyjnym pn.: "Przebudowa Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie (działka nr 119 obr. 20) wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu" - realizowanego w ramach Projektu INT77 o tytule "Event- und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin" - "Park rekreacyjno - kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie". Realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia / Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
Projekt - INT77 pt.: "Event- und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin - Park rekreacyjno - kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie", realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia / Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, krajowy numer identyfikacyjny 33058406600000, ul. ul. Zwycięstwa  105 , 75001   Koszalin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 0-94 347 57 01, e-mail monika.modla@ck105.koszalin.pl, faks 0-94 342 26 12.
Adres strony internetowej (URL): www.ck105.koszalin.ibip.pl ; www.ck105.koszalin.pl;
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Samorządowa instytucja kultury

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak
www.ck105.koszalin.ibip.pl; www.ck105.koszalin.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
www.ck105.koszalin.ibip.pl; www.ck105.koszalin.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Wymagane jest przesłanie ofert w formie pisemnej - za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dn. 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2017r. poz. 1481 z późn. zm.), osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Adres:
Centrum Kultury 105 w Koszalinie ul. Zwycięstwa 105 75-001 Koszalin - pok. 116


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zadaniu inwestycyjnym pn.: "Przebudowa Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie (działka nr 119 obr. 20) wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu" - realizowanego w ramach Projektu INT77 o tytule "Event- und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin" - "Park rekreacyjno - kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie". Realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia / Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
Numer referencyjny: ZP/PN/1/4/2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zadaniu inwestycyjnym pn. "Przebudowa Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie (działka nr 119 obr. 20) wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu" - realizowanego w ramach Projektu INT77 o tytule "Event- und Kulturpark Neubrandenburg und Koszalin" - "Park rekreacyjno - kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie". Realizowanego w ramach z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia / Polska 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) Zamówienie prowadzone jest z podziałem na 6 części Część 1: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej Część 2: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych Część 3: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Część 4: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży drogowej Część 5: Pełnienie nadzoru w branży zieleni Część 6: Pełnienie nadzoru w branży architektonicznej

II.5) Główny kod CPV: 71.52.00.00 - Usługi nadzoru budowlanego
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-09-30

II.9) Informacje dodatkowe: Przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania przez Zamawiającego dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót objętych nadzorem, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku, z tym że dla: Część 1: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej Zamawiający zakłada 25 miesięczny okres sprawowania nadzoru (1 m-c - pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu procedury przetargowej na roboty budowlane oraz 24 miesiące - faktyczny nadzór nad realizacją inwestycji) Część 2: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych Zamawiający zakłada 24 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży. Część 3: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Zamawiający zakłada 24 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży. Część 4: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży drogowej Zamawiający zakłada 9 miesięcy faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży (2 m-ce - nadzoru nad pracami rozbiórkowymi oraz 7 miesięcy nadzoru nad realizacją prac nawierzchniowych) Część 5: Pełnienie nadzoru w branży zieleni Zamawiający zakłada 4 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży (4 m-ce - sprawowania nadzoru przy pracach polegających na wycince drzew i krzewów oraz wykonywaniu nasadzeń). Część 6: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży architektonicznej Zamawiający zakłada 12 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru nad realizacją inwestycji, tj. przede wszystkim nadzór nad robotami wykończeniowymi i wyposażeniem obiektu.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Dla Części 1 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej): a) W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu kubaturowego (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych), przy czym wartość nadzorowanych robót budowlanych branży konstrukcyjno - budowlanej w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 3 000 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i koordynowania nadzorem w pozostałych branżach, która spełnia wymagania określone w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i inne wymagania tj.: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń, przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy/robót, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu o kubaturze min. 4 tys. m3 (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych); posiada znajomości języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski; Dla Części 2 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych): a) W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu kubaturowego (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych), przy czym wartość nadzorowanych robót budowlanych w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 500 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję Inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która spełnia wymagania określone w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i inne wymagania tj.: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy/robót, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu o kubaturze min. 3 tys. m3 - w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych); posiada znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski; Dla Części 3 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych): a) W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej jedną usługę co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu kubaturowego (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych), przy czym wartość nadzorowanych robót budowlanych w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 1 000 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję Inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która spełnia wymagania określone w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i inne wymagania tj.: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy/robót - w zakresie nadzorowania robót, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu o kubaturze min. 4 tys. m3 - w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych); posiada znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski; Dla Części 4 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży drogowej): a) W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu wraz z zielenią, małą architekturą i nawierzchniami utwardzonymi, przy czym wartość nadzorowanych robót budowlanych w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 500 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję Inspektora nadzoru w specjalności drogowej, która spełnia wymagania określone w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i inne wymagania tj.: posiada odpowiednie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy/robót - w zakresie nadzorowania robót branży drogowej, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na zagospodarowaniu terenu wraz z zielenią, małą architekturą i nawierzchniami utwardzonymi, posiadanie znajomości języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski; Dla Części 5 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży zieleni): a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na zakładaniu zieleni na terenie objętym ochroną konserwatorską, przy czym wartość nadzorowanych robót w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 70 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję inspektora w branży zieleni do kierowania pracami konserwatorskimi i restauratorskimi przy zabytkowym założeniu przestrzennym zieleni posiadającą kwalifikacje określone w art. 37b ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami tj. spełniająca poniższe warunki: Ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, których program obejmuje zajęcia lub grupy zajęć umożliwiające nabycie wiedzy i umiejętności w tym zakresie, oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich lub pracach restauratorskich prowadzonych przy tego rodzaju zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury (zgodnie z art. 37b ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru terenów zieleni - w zakresie nadzorowania prac przy zakładaniu lub pielęgnacji zieleni, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na urządzeniu zielenią obszaru o powierzchni min. 200 m2. Posiada znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski; Dla Części 6 (Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży architektonicznej): a) W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie - należycie wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego lub funkcji inwestora zastępczego, lub Inżyniera Kontraktu dla zadania polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu kubaturowego (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych), przy czym wartość nadzorowanych robót budowlanych branży architektonicznej w wykazanej usłudze nie może być mniejsza niż 3 000 000 zł brutto w jednym zadaniu, potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana należycie; b) Dysponuje osobą, której powierzy funkcję Inspektora nadzoru w specjalności architektonicznej, która spełnia wymagania określone w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i inne wymagania tj.: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami); posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy/robót, w tym przy realizacji co najmniej 1 zadania inwestycyjnego, polegającego na przebudowie, budowie lub rozbudowie obiektu o kubaturze min. 4 tys. m3 (z wyłączeniem obiektów magazynowych i przemysłowych); posiada znajomości języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w mowie i piśmie bądź dysponowanie własnym staraniem i na własny koszt osobą zapewniającą stałe i biegłe tłumaczenie na język polski;
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe: 1) Pod pojęciem "realizacja zadania" Zamawiający rozumie okres od momentu przekazania terenu budowy, aż do momentu zakończenia robót budowlanych, tj. podpisania Protokołu odbioru końcowego robót 2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia funkcji wymienionych w różnych częściach przez jedną osobę. 3) Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i uprawniają do kierowania robotami będącymi przedmiotem niniejszego postępowania oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn.zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2016 r., poz. 65 z późn. zm.) 4) Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego. 5) Za remont, przebudowę lub budowę Zamawiający uzna remont, przebudowę lub budowę w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) 6) W przypadku, gdy złożone przez Wykonawców dokumenty na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu będą zawierały kwoty wyrażone w walutach innych niż PLN, do oceny spełniania każdego warunku zawierającego daną kwotę lub wartość, Zamawiający dokona przeliczenia tych kwot na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do waluty obcej ogłoszonego przez NBP w dniu publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, określonych w Rozdz. VIII SIWZ Zamawiający żąda następujących dokumentów: 1) wykazu usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; 2) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy, Wykonawca składa, stosownie do treści art. 24 ust. 11 ustawy, oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej oraz, w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, dowody potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. Powyższy dokument składany jest przez Wykonawców bez wezwania Zamawiającego, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej http://ck105.koszalin.ibip.pl informacji dotyczących między innymi nazw (firm) oraz adresów Wykonawcach, którzy złożyli oferty w postępowaniu. 2. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, określające jego zakres winno być złożone wraz z ofertą i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale lub kserokopii notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
cena brutto badanej oferty 60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy dotyczących podwykonawców, o których mowa w art. 22a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy dotyczących osób, którymi dysponuje Wykonawca na zasadach innych niż określone w ust. 1. W tym przypadku Wykonawca zobowiązany jest wskazać osoby do realizacji zamówienia posiadające kwalifikacje nie niższe niż wymagane w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie terminu wykonania zamówienia w następujących przypadkach: a) zmiany terminu realizacji umowy o roboty budowlane, które są przedmiotem nadzoru, b) wydłużenia procesu udzielania zamówienia publicznego na roboty budowlane, które są przedmiotem nadzoru, c) zmiany umowy o dofinansowanie Projektu, d) konieczności wprowadzenia zmian w następstwie ewentualnego rozwiązania umowy na roboty będące przedmiotem nadzoru przed ich ukończeniem i wynikającą z tego faktu koniecznością dostosowania umowy do zaistniałej sytuacji. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia, o którym mowa w § 7 niniejszej umowy w następujących przypadkach: a) wydłużenia lub skrócenia terminu realizacji przedmiotu niniejszej umowy w taki sposób, że Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za każdy kolejny przepracowany miesiąc w wysokości określonej w § 7 umowy, a za miesiące, w których nadzór nie będzie wykonywany wynagrodzenie nie będzie wypłacone; b) wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 142 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, czyli w przypadku urzędowej zmiany stawki podatku VAT, wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. 2015 r. poz. 2008 oraz z 2016 r. poz. 1265), zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcę przedmiotu niniejszej umowy w razie zmiany: * wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. 2015 r. poz. 2008 oraz z 2016 r. poz. 1265); * zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne; W takim przypadku Wykonawca będzie musiał wykazać, że zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu zamówienia. W tym celu w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian musi przedłożyć Zamawiającemu dowody (dokumenty) określające wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i wykonujących przedmiot umowy. Jeżeli wynagrodzenia te były na minimalnym poziomie, to koszty usługi mogą wzrosnąć o różnicę pomiędzy kwotą minimalnego wynagrodzenia po jego podwyższeniu, a kwotą wcześniejszą. Jeżeli pracownicy otrzymywali wynagrodzenia wyższe niż minimalne, to wzrost minimalnego wynagrodzenia nie może być przesłanką do wzrostu wynagrodzenia za realizację przedmiotu niniejszej umowy. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. 6. Podstawą dokonania zmian, o których mowa w ust. 3 - 4, będzie protokół konieczności określający wystąpienie okoliczności uzasadniających wprowadzenie zmian.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-06-05, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 dni od ostatecznego terminu składania ofert (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Pełnienie funkcji Koordynatora Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego zgodnie z art. 27 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) w branżach: a) architektonicznej, b) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: ? cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, ? elektrycznych i elektroenergetycznych, c) drogowej, d) zieleni 3) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 4) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w pracach komisji przetargowej na wybór Wykonawcy inwestycji będącej przedmiotem nadzoru, powoływanej i działającej na zasadach określonych w Zarządzeniu Nr 02/a/2018 Dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie z dnia 15.02.2018. w sprawie: regulaminu udzielania zamówień publicznych oraz powoływania i pracy komisji przetargowych oraz zespołu do nadzoru nad realizacją zamówienia w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. (Regulamin dostępny jest na stronach: www.ck105.koszalin.pl; www.ck105.koszalin.ibip.pl; d) udział w pracach zespołu, o którym mowa w art. 20a ustawy Pzp oraz w Zarządzeniu Nr 02/a/2018 Dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie z dnia 15.02.2018. w sprawie:. regulaminu udzielania zamówień publicznych oraz powoływania i pracy komisji przetargowych oraz zespołu do nadzoru nad realizacją zamówienia w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. (Regulamin dostępny jest na stronach: www.ck105.koszalin.pl; www.ck105.koszalin.ibip.pl; e) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych; f) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, tańszych i gorszych jakościowo zamienników, g) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; h) składanie comiesięcznych, zbiorczych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; i) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie; j) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; k) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu; l) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) m) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego; n) przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji -24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; o) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-09-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena brutto badanej oferty60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 25 miesięczny okres sprawowania nadzoru (1 m-c - pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu procedury przetargowej na roboty budowlane oraz 24 miesiące - faktyczny nadzór nad realizacją inwestycji)


Część nr: 2Nazwa: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych Część 3: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych; d) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, tańszych i gorszych jakościowo zamienników, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; f) składanie comiesięcznych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, h) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; i) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu; j) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) k) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego; l) przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; m) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-09-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena brutto badanej oferty60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 24 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży.


Część nr: 3Nazwa: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych; d) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, tańszych i gorszych jakościowo zamienników, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; f) składanie comiesięcznych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, h) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; i) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu; j) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) k) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego; l) przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji -24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; m) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-09-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena brutto badanej oferty 60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 24 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży.


Część nr: 4Nazwa: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży drogowej
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych w okresie realizacji nadzorowanej branży; d) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, tańszych i gorszych jakościowo zamienników, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; f) składanie comiesięcznych informacji (w okresie trwania robót tej branży) o stanie zaawansowania inwestycji w branży drogowej w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, h) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; i) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 2 razy w tygodni w okresie realizacji robót w nadzorowanej branży.; j) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) k) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego l) Przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; m) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-09-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena brutto badanej oferty 60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 9 miesięcy faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży (2 m-ce - nadzoru nad pracami rozbiórkowymi oraz 7 miesięcy nadzoru nad realizacją prac nawierzchniowych)


Część nr: 5Nazwa: Pełnienie nadzoru w branży zieleni
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego w branży zieleni, poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych prac zieleniarskich, udział w odbiorach częściowych tej branży, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych w okresie realizacji nadzorowanej branży; d) sprawdzanie jakości wykonanych prac zieleniarskich, zastosowanego do nasadzeń materiału, a w szczególności zapobieganie stosowania do nasadzeń materiału uszkodzonego, gorszego jakościowo, innego niż wymagany w dokumentacji gatunku, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych prac w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń w branży zieleni; f) składanie comiesięcznych informacji (w okresie trwania prac tej branży) o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym w branży zieleni, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących; h) obecność na budowie wg potrzeb, nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu w okresie realizacji prac polegających na wycince drzew i krzewów oraz wykonywaniu nasadzeń; i) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) j) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego k) Przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; l) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych. 6. Część 6 - Zakres nadzoru w branży architektonicznej 1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych; d) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, materiałów, wyposażenia, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów, materiałów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, wyposażenia - tańszych i gorszych jakościowo zamienników, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; f) składanie comiesięcznych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, h) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; i) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 1 razy w miesiącu; j) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) k) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego; l) przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; m) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena brutto badanej oferty 60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 4 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru w tej branży (4 m-ce - sprawowania nadzoru przy pracach polegających na wycince drzew i krzewów oraz wykonywaniu nasadzeń).


Część nr: 6Nazwa: Pełnienie nadzoru w branży architektonicznej
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) Udział w przygotowaniu oraz kontrolowanie procesu inwestycyjnego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. 2017 r. poz. 1332 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie aktami prawnymi poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, decyzjami Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, 2) Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie poprzez wykonywanie bieżącej kontroli jakości i ilości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów, udział w sprawdzeniu i odbiorach robót zakrywanych i zanikających, odbiorach częściowych, próbach, badaniach i odbiorze instalacji oraz urządzeń technicznych, jak również udział w odbiorze końcowym. 3) Do zakresu nadzoru objętego tą częścią należy także: a) analiza dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (w nadzorowanej branży) w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane będące przedmiotem nadzoru wraz z pisemnym zgłoszeniem uwag do zamawiającego, b) przygotowanie propozycji opisu przedmiotu zamówienia w zakresie nadzorowanej branży do postępowania przetargowego na roboty budowlane; c) udział w naradach budowy, spotkaniach dotyczących danej inwestycji organizowanych przez Zamawiającego, komisjach odbiorowych; d) sprawdzanie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, materiałów, wyposażenia, a w szczególności zapobieganie stosowania wyrobów, materiałów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, wyposażenia - tańszych i gorszych jakościowo zamienników, e) potwierdzanie faktyczne wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz kontrolowanie rozliczeń budowy; f) składanie comiesięcznych informacji o stanie zaawansowania inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym, o występujących trudnościach w realizacji budowy i o ewentualnych odstępstwach od zawartej umowy z wykonawcą robót; g) współudział w przygotowaniu dokumentów dla instytucji dofinansowujących oraz do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie, h) kontrola prowadzenia dziennika budowy i dokonywanych wpisów; i) obecność na terenie budowy wg potrzeb, nie rzadziej niż 1 razy w miesiącu; j) czas reakcji (stawienia się na budowie lub w siedzibie Zamawiającego) nie dłuższy niż 72 godz. - od momentu wezwania przez Zamawiającego (forma wezwania: wiadomość e - mail lub sms lub pismo) k) udokumentowanie pobytów poprzez wpis do dziennika budowy obecności na budowie lub poprzez pisemne potwierdzenie tego faktu u zamawiającego; l) przewidywany okres realizacji nadzorowanej inwestycji - 24 miesiące. Usługa sprawowania nadzoru inwestorskiego będzie wykonywana po zawarciu umowy od dnia przekazania dokumentacji projektowej do analizy - do dnia końcowego rozliczenia robót, jednak nie dłużej niż do 30.09.2020 roku; m) nadzór będzie realizowany w godzinach pracy wykonawcy robót budowlanych
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-09-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena brutto badanej oferty 60,00
Czas reakcji na wezwanie Zamawiającego do stawienia się na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego osoby pełniącej funkcję inspektora danej branży40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Zamawiający zakłada 12 miesięczny okres faktycznie sprawowanego nadzoru nad realizacją inwestycji, tj. przede wszystkim nadzór nad robotami wykończeniowymi i wyposażeniem obiektu.






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.