eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Korfantów › Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów dla: d) części gruntów wsi Puszyna, e) części miasta Korfantów oraz części gruntów wsi Rączka, f) części gruntów wsi Piechocice.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2018-02-16



Ogłoszenie nr 519672-N-2018 z dnia 2018-02-16 r.

Gmina Korfantów: Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów dla: d) części gruntów wsi Puszyna, e) części miasta Korfantów oraz części gruntów wsi Rączka, f) części gruntów wsi Piechocice.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Korfantów, krajowy numer identyfikacyjny 53840300000, ul. ul. Rynek  4 , 48317   Korfantów, woj. opolskie, państwo Polska, tel. 077 4343820 w. 44, e-mail korfantow@korfantow.pl, faks 774 343 817.
Adres strony internetowej (URL): www.korfantow.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Nie


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:

Adres:


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów dla: d) części gruntów wsi Puszyna, e) części miasta Korfantów oraz części gruntów wsi Rączka, f) części gruntów wsi Piechocice.
Numer referencyjny: IKI.VI.271.1.2018.JT
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
3


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów w zakresie obszarów: 1) części gruntów wsi Puszyna, 2) części miasta Korfantów oraz części gruntów wsi Rączka, 3) części gruntów wsi Piechocice. Część zamówienia nr 1 obejmuje sporządzenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gruntów wsi Puszyna, w obszarze wyznaczonym w załączniku graficznym do Uchwały Nr XXVIII/224/2017 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 29 marca 2017 r. Projekt planu winien obejmować korektę ustaleń w zakresie przeznaczenia i zagospodarowania terenu oraz dostosowanie ich do ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów oraz przepisów obowiązującego prawa i złożonych wniosków o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze. Część zamówienia nr 2 obejmuje sporządzenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Korfantów oraz części gruntów wsi Rączka, w obszarze wyznaczonym w załączniku graficznym do Uchwały Nr XXVIII/225/2017 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 29 marca 2017 r. Projekt planu winien obejmować korektę ustaleń w zakresie przeznaczenia i zagospodarowania terenu oraz dostosowanie ich do ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów oraz przepisów obowiązującego prawa i złożonych wniosków o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze. Część zamówienia nr 3 obejmuje sporządzenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gruntów wsi Piechocice, w obszarze wyznaczonym w załączniku graficznym do Uchwały Nr XXIX/241/2017 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 26 kwietnia 2017 r. Projekt planu winien obejmować korektę ustaleń w zakresie przeznaczenia i zagospodarowania terenu oraz dostosowanie ich do ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów oraz przepisów obowiązującego prawa i złożonych wniosków o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze.

II.5) Główny kod CPV: 71400000-2
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71410000-5


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Pzp, polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych dotychczasowemu wykonawcy. Zamówienie to będzie mogło zostać udzielone z wolnej ręki w terminie 3 lat licząc od dnia udzielania zamówenia podstawowego. Zakres rzeczowy możliwego do udzielania zamówienia z wolnej ręki obejmuje między innymi: 1. Ponowienie procedury planistycznej z uwagi na czynności, wynikające z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.), doprowadzając do uchwalenia mpzp oraz uzyskania akceptacji Wojewody, za oddzielne wynagrodzenie ustalone, w uzgodnionym terminie ustalonym w wyniku rokowań w ramach odrębnej umowy, przy zachowaniu warunków wynikających z projektu umowy oraz SIWZ. 2. W przypadku konieczności dokonania zmian w przedstawionym Radzie Miejskiej w Korfantowie do uchwalenia projekcie planu miejscowego, w tym także w wyniku uwzględnienia uwag do projektu planu zgodnie z art. 19 ustawy opizp, na pisemny wniosek Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany ponowić czynności, o których mowa w art. 17 ustawy opizp w zakresie niezbędnym do dokonania tych zmian za oddzielne wynagrodzenie i w uzgodnionych termiach ustalonych w wyniku rokowań w ramach odrębnej umowy.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  12   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: Terminy realizacji poszczególnych etapów prac określone zostaną przez Wykonawcę w harmonogramie rzeczowo-finansowym.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: a) doświadczenie: Zamawiający uzna, że Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał co najmniej: trzy zamówienia przed upływem terminu składania ofert, których przedmiotem było opracowanie miejscowego (-ych) planu (-ów) zagospodarowania przestrzennego (lub zmiany/zmian) dla obszaru gminy lub części gminy o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 300 ha (na koniec roku, w którym rozpoczęto realizację zamówienia), w granicach których przynajmniej w jednym planie znajdowały się tereny zurbanizowane miejskie i/lub wiejskie oraz tereny rolne. Przez wykonanie ZAMAWIAJĄCY rozumie publikacje (w okresie trzech lat od daty złożenia ofert) w dzienniku urzędowym uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, do których nie wniesiono zastrzeżeń. Kierowanie tylko częścią bądź zakresem wchodzącym w skład większego opracowania, wynikającym ze współpracy z innym podmiotem biorącym udział w takim opracowaniu nie będzie traktowane jako spełnienie warunku. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale VIII.A pkt 2 ppkt 1) SIWZ (załącznik nr 2 Do SIWZ). Następnie na podstawie dokumentu, o którym mowa w w rozdziale VIII.B pkt 1 ppkt 1) SIWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 6 Do SIWZ). b) osoby skierowane do realizacji zamówienia: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli wykaże, iż dysponuje następującymi osobami, zdolnymi do wykonania zamówienia: 1. Głównym projektantem planu miejscowego, tj. osobą, która spełnia jeden z warunków określonych w art. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) oraz posiada doświadczenie w wykonaniu (jako główny projektant lub kierownik zespołu projektowego), w okresie ostatnich trzech lat, co najmniej trzech uchwalonych i obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, przy czym przynajmniej jedno opracowanie zrealizowane zostało dla miasta bądź gminy, obejmujące obszar o powierzchni nie mniejszej niż 300 ha. Kierowanie tylko częścią bądź zakresem wchodzącym w skład większego opracowania, wynikającym ze współpracy z innym podmiotem biorącym udział w takim opracowaniu nie będzie traktowane jako spełnienie warunku; Osoba ta będzie sprawowała funkcję koordynatora zespołu; 2. Specjalistami w poszczególnych dziedzinach odpowiednio do charakteru i specyfiki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów, w tym w szczególności w dziedzinach: 1) specjalisty ds. opracowania ekofizjografii, spełniający następujące warunki: Osoba z wykształceniem minimum wyższym o kierunku ochrona środowiska lub botanika oraz z doświadczeniem w sporządzaniu opracowań ekofizjograficznych - wymagana liczba opracowań ekofizjograficznych dla projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które sporządziła w okresie ostatnich trzech lat: minimum 2. W ramach sprawowanej funkcji, osoba ta będzie odpowiedzialna za sporządzenie opracowania ekofizjograficznego; 2) specjalisty ds. przygotowania prognozy oddziaływania na środowisko, spełniający następujące warunki: Osoba z wykształceniem minimum wyższym o kierunku ochrona środowiska oraz z doświadczeniem w sporządzaniu prognoz oddziaływania na środowisko dla projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - wymagana liczba prognoz, które sporządziła w okresie ostatnich trzech lat: minimum 2. W ramach sprawowanej funkcji, osoba ta będzie odpowiedzialna za sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko. Zamawiający wymaga od Wykonawców wskazania w ofercie imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób. W przypadku zmiany osób, które będą wykonywały przedmiot umowy, Wykonawca jest zobowiązany pisemnie zawiadomić Zamawiającego o zaistniałych zmianach. Zmiany te wymagają zmian w umowie. Zmiana osób wyznaczonych przez Wykonawcę w ofercie, w trakcie realizacji umowy musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje zmianę taką wyłącznie wtedy, gdy warunki dotyczące wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia osób, będą nie gorsze niż wymagane postanowieniami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dotyczącymi postępowania przetargowego, w wyniku którego zawarto niniejszą umowę i podmioty te zrealizują usługę, do realizacji której te zdolności są wymagane. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza możliwość łączenia w/w funkcji pod warunkiem, że osoba ta będzie posiadała wymagane doświadczenie, kwalifikacje i/lub wyksztalcenie. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale VIII.A pkt 2 ppkt 1) SIWZ (załącznik nr 2 Do SIWZ). Następnie na podstawie dokumentu o którym mowa w w rozdziale VIII.B pkt 1 ppkt 2 SIWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 7 Do SIWZ).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 2) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 3) odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) wykazu dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; - wzór wykazu zrealizowanych robót stanowi załącznik nr 6 do SIWZ, Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał co najmniej: trzy zamówienia przed upływem terminu składania ofert, których przedmiotem było opracowanie miejscowego (-ych) planu (-ów) zagospodarowania przestrzennego (lub zmiany/zmian) dla obszaru gminy lub części gminy o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 300 ha (na koniec roku, w którym rozpoczęto realizację zamówienia), w granicach których przynajmniej w jednym planie znajdowały się tereny zurbanizowane miejskie i/lub wiejskie oraz tereny rolne. Przez wykonanie ZAMAWIAJĄCY rozumie publikacje (w okresie trzech lat od daty złożenia ofert) w dzienniku urzędowym uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, do których nie wniesiono zastrzeżeń. Kierowanie tylko częścią bądź zakresem wchodzącym w skład większego opracowania, wynikającym ze współpracy z innym podmiotem biorącym udział w takim opracowaniu nie będzie traktowane jako spełnienie warunku. a) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek, b) wykonawcy składają również dokumenty (dowody), potwierdzające że usługi zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone, c) dokumentami (dowodami), o których mowa w podpunkcie b) mogą być: ? poświadczenie lub inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia. 2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie pracami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 7 do SIWZ, Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli wykaże, iż dysponuje następującymi osobami, zdolnymi do wykonania zamówienia: 1. Głównym projektantem planu miejscowego, tj. osobą, która spełnia jeden z warunków określonych w art. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) oraz posiada doświadczenie w wykonaniu (jako główny projektant lub kierownik zespołu projektowego), w okresie ostatnich trzech lat, co najmniej trzech uchwalonych i obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, przy czym przynajmniej jedno opracowanie zrealizowane zostało dla miasta bądź gminy, obejmujące obszar o powierzchni nie mniejszej niż 300 ha. Kierowanie tylko częścią bądź zakresem wchodzącym w skład większego opracowania, wynikającym ze współpracy z innym podmiotem biorącym udział w takim opracowaniu nie będzie traktowane jako spełnienie warunku; Osoba ta będzie sprawowała funkcję koordynatora zespołu; 2. Specjalistami w poszczególnych dziedzinach odpowiednio do charakteru i specyfiki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów, w tym w szczególności w dziedzinach: 1) specjalisty ds. opracowania ekofizjografii, spełniający następujące warunki: Osoba z wykształceniem minimum wyższym o kierunku ochrona środowiska lub botanika oraz z doświadczeniem w sporządzaniu opracowań ekofizjograficznych - wymagana liczba opracowań, które sporządziła w okresie ostatnich trzech lat: minimum 2. W ramach sprawowanej funkcji, osoba ta będzie odpowiedzialna za sporządzenie opracowania ekofizjograficznego; 2) specjalisty ds. przygotowania prognozy oddziaływania na środowisko, spełniający następujące warunki: Osoba z wykształceniem minimum wyższym o kierunku ochrona środowiska oraz z doświadczeniem w sporządzaniu prognoz oddziaływania na środowisko dla projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego - wymagana liczba prognoz, które sporządziła w okresie ostatnich trzech lat: minimum 2. W ramach sprawowanej funkcji, osoba ta będzie odpowiedzialna za sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko. Zamawiający wymaga od Wykonawców wskazania w ofercie imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób. W przypadku zmiany osób, które będą wykonywały przedmiot umowy, Wykonawca jest zobowiązany pisemnie zawiadomić Zamawiającego o zaistniałych zmianach. Zmiany te wymagają zmian w umowie. Zmiana osób wyznaczonych przez Wykonawcę w ofercie, w trakcie realizacji umowy musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje zmianę taką wyłącznie wtedy, gdy warunki dotyczące wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia osób, będą nie gorsze niż wymagane postanowieniami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dotyczącymi postępowania przetargowego, w wyniku którego zawarto niniejszą umowę i podmioty te zrealizują usługę, do realizacji której te zdolności są wymagane. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza możliwość łączenia w/w funkcji pod warunkiem, że osoba ta będzie posiadała wymagane doświadczenie, kwalifikacje i/lub wyksztalcenie. a) w/w osoby powinny posiadać wszystkie wymagane uprawnienia, kwalifikacje i wykształcenie. b) przez wymagania minimalne doświadczenia zawodowego dla powyższego stanowiska rozumie się opracowanie planów jako główny projektant lub kierownik zespołu projektowego, c) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek. Zamawiający przewiduje możliwość skontrolowania prawdziwości podanych w wykazie informacji. UWAGA Osoby, wymienione w załączniku nr 7 i 8, powinny być tożsame. W przypadku stwierdzenie rozbieżności między osobami wymienionymi w załączniku nr 7 i 8 Zamawiający przeprowadzi ponowną ocenę ofert.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia - jeżeli dotyczy. 2. Pełnomocnictwo dla osób podpisujących ofertę - jeżeli jest wymagane. 3. Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 4. Harmonogram rzeczowo-finansowy - przed podpisaniem umowy.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 2000,00 zł zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.) 3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert w następujący sposób: a) w przypadku pieniądza wpłaca się je w wymaganej kwocie przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w BS Prudnik O/Korfantów Nr konta: 43 8905 1010 9001 0000 0084 0001 (kopię potwierdzenia wpłaty proszę dołączyć do oferty), b) w przypadku gwarancji i poręczeń należy oryginał dokumentu dołączyć do oferty i złożyć w jednej kopercie z ofertą. Zaleca się zamieścić dokument wadialny w taki sposób, aby jego zwrot przez Zamawiającego nie naruszył integralności oferty i dołączonych oświadczeń wraz z dokumentami (np.: umieszczony w koszulce, co pozwoli na swobodne oddzielenie wadium od reszty dokumentów. 4. Zwrot wadium: a) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp. b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. c) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 5. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 6. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 7. Zatrzymanie wadium przez Zamawiającego: Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeżeli było wymagane), c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 8. Okres ważności wadium: Wykonawca zabezpiecza ofertę wymaganą kwotą wadium na okres 30 dni licząc od daty upływu terminu składania ofert.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Gwarancja i rękojmia20,00
Doświadczenie głównego projektanta planu miejscowego10,00
Posiadanie uprawnień przez głównego projektanta planu miejscowego10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wzór umowy jest załącznikiem do SIWZ


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenie należytego wykonania umowy.


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zakazana jest istotna zmiana postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru WYKONAWCY, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4. 2. Strony przewidują następujące rodzaje i warunki zmiany treści umowy: a) zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, na uzasadniony wniosek WYKONAWCY i pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności których WYKONAWCA nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona, w szczególności gdy jest spowodowana przedłużeniem się procedur i postępowań administracyjnych wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, za które WYKONAWCA odpowiedzialności nie ponosi, w tym m. in. spowodowanych ewentualnymi rozstrzygnięciami wniesionych do projektu planu uwag, podjęciem przez Radę Miejską w Korfantowie uchwał o stwierdzeniu konieczności dokonania zmian w projekcie planu, uzyskania zgody właściwego ministra na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze lub zmian w przepisach prawa wskazanych w § 3 ust. 1 pkt 1 projektu umowy; b) zmniejszenie lub zwiększenie zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym; c) zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy w przypadku zmniejszenia lub zwiększenia jego zakresu w razie zaistnienia sytuacji, o której mowa w ust. 2 pkt. 2; d) zmiany osób przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych między innymi takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje jak osoby wskazane w umowie; e) zmiana wysokości wynagrodzenia należnego WYKONAWCY, w przypadku zmiany: - zmiana wysokości wynagrodzenia będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu umowy zrealizowanej zgodnie z terminami ustalonymi niniejszą umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz: wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług; wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a stawka i kwota podatku VAT oraz wartość wynagrodzenia brutto ulegną zmianie odpowiednio do nowych przepisów; wniosek WYKONAWCY o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, winien zawierać pełne uzasadnienie obejmujące wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie powinno ulec zmianie oraz wskazanie daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania zamówienia uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego WYKONAWCY, - zmiana wysokości wynagrodzenia będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego WYKONAWCY, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez WYKONAWCĘ w związku z wejściem w życie przepisów zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokość minimalnej stawki godzinowej; wynagrodzenie WYKONAWCÓW ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu WYKONAWCY w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń pracowników świadczących roboty do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę albo do wysokości aktualnie obowiązującej minimalnej stawki godzinowej, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia albo od kwoty wzrostu minimalnej stawki godzinowej; kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu WYKONAWCY będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących roboty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu niniejszej umowy; do wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, WYKONAWCA zobowiązany jest dołączyć dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania niniejszej umowy, tj. pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących roboty, wraz z określaniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują, oni roboty bezpośrednio związane z. realizacją. przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi, - zmiana wysokości wynagrodzenia będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego WYKONAWCY, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez WYKONAWCĘ w związku z wejściem w życie przepisów dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne; wynagrodzenie WYKONAWCY ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu WYKONAWCY ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia pracownikom świadczącym roboty; kwota odpowiadająca zmianie kosztu WYKONAWCY będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących roboty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu niniejszej umowy; do wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, WYKONAWCA zobowiązany jest dołączyć dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania niniejszej umowy, tj. pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących roboty, wraz z kwotami składek uiszczanych do ZUS/KRUS w części finansowej przez WYKONAWCĘ, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi; f) z powodu istotnych braków lub błędów w dokumentacji planistycznej, również tych polegających na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa; g) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez ZAMAWIAJĄCEGO lub WYKONAWCĘ, jeżeli te zmiany są korzystne dla ZAMAWIAJĄCEGO; h) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron; i) z powodu zmiany warunków płatności, przy czym w/w zmiana spowodowana może być okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy; j) konieczności zmiany terminu realizacji w związku z: - wynikających z w/w przyczyn, - koniecznością wprowadzenia zmian w dokumentacji planistycznej, a wynikających z konieczności dostosowania zakresu zadania do wytycznych programowych lub powszechnie obowiązujących przepisów prawa, - działaniem siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, - przedłużającą się procedurą przetargową, - koniecznością wprowadzenia zmian planistycznych, - opóźnienie w uzyskaniu decyzji z właściwych organów z przyczyn dotyczących organu ją wydającego, - opóźnienie w uzyskaniu uzgodnień w trakcie realizacji zamówienia od organu, jednostki uzgadniającej; k) zmian osób reprezentujących strony umowy - w przypadku zmian osób uprawnionych do reprezentowania ZAMAWIAJĄCEGO lub WYKONAWCY strony dokonają stosownych zmian w umowie. 3. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które ZAMAWIAJĄCY może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. 4. Zmiany umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnego aneksu do umowy pod rygorem nieważności, z uwzględnieniem art. 144 Prawa zamówień publicznych. 5. Postanowienia umowy zawarto w projekcie umowy, który stanowi załącznik Nr 9 do SIWZ.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-02-26, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.