eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Dobrodzień › Rządowy program Radosna szkoła - utworzenie szkolnego placu zabaw w PSP Dobrodzień



Ogłoszenie z dnia 2013-10-07

Dobrodzień: Rządowy program Radosna szkoła - utworzenie szkolnego placu zabaw w PSP Dobrodzień
Numer ogłoszenia: 407138 - 2013; data zamieszczenia: 07.10.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Dobrodzień , Plac Wolności 1, 46-380 Dobrodzień, woj. opolskie, tel. 034 3575100, faks 034 3575100 w. 30.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.dobrodzien.pl
  • Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rządowy program Radosna szkoła - utworzenie szkolnego placu zabaw w PSP Dobrodzień.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest utworzenie nowego bezpiecznego placu zabaw dla dzieci na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu przy ul. Piastowskiej 49, w ramach rządowego programu Radosna szkoła. Zakres niniejszego zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu projektowanego placu zabaw na łącznej powierzchni 255,00 mkw. poprzez: 1) przygotowanie istniejącego podłoża z betonowej kostki brukowej i dostosowanie jego pod wykonanie na nim bezpiecznej nawierzchni wylewanej EPDM, zgodnie z technologią narzuconą przez Producenta nawierzchni bezpiecznej. Nawierzchnia wylewana EPDM wykonana z granulatu gumowego oraz poliuretanu o grubości dostosowanych do Wysokości Swobodnego Upadku (WSU do 1,80 m) dla urządzeń stanowiących wyposażenie placu zabaw o łącznej powierzchni 225,00 mkw. w kolorach zgodnych z kolorystyką znaku identyfikacji wizualnej programu RADOSNA SZKOŁA (niebieski i pomarańczowy) i projektem zagospodarowania terenu; 2) demontaż starych i montaż nowych betonowych obrzeży 8 x 30 x 100 cm o całkowitej długości 60,00 mb. stanowiącymi oddzielenie nawierzchni bezpiecznej od nawierzchni ziemnej; 3) montaż urządzeń zabawowo - sprawnościowych, tj. piramidy sprawnościowej na kotwach stalowych z metalową zjeżdżalnią - 1 szt., metalowego zestawu sprawnościowego - 1 szt., metalowego walca długiego - 1 szt., huśtawki typu ważka 4 osobowej na sprężynach - 1 szt., metalowego zestawu zabawowego typu Iglo Interaktywne z tablicą informacyjną - 1 kpl.; Wszystkie w/w wymienione urządzenia zabawowe i sprawnościowe muszą posiadać bezwzględnie tzw. certyfikaty zgodności z normą i tylko takie urządzenia mogą być zamontowane na terenie placu zabaw; 4) montaż wyposażenia uzupełniającego, tj. regulaminu placu zabaw RADOSNA SZKOŁA na kotwach stalowych - 1 szt., drewnianej ławki z oparciem na kotwach stalowych - 1 szt., drewnianego kosza na śmieci na kotwach stalowych - 1 szt.; 5) wykonanie renowacji nawierzchni trawiastej siewem na gruncie o powierzchni 90,00 mkw. oraz nasadzenia żywopłotu (tuja o wys. 60 cm - 25 szt.). Szczegółowy zakres robót oraz sposób ich wykonania i odbioru określony jest w dołączonym do SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) przedmiarze, projekcie zagospodarowania terenu oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). W zamówieniach tych przewidywany jest zakres prac wymieniony w sekcji II.1.4, o łącznej wartości nie większej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.11.12.00 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45.23.32.00 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45.11.27.23 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw 37.53.52.00 - Wyposażenie placów zabaw .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 1.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: 1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100). Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.). Potwierdzenie wniesienia wadium (kopia) należy dołączyć do oferty. Przy wnoszeniu wadium Wykonawca powinien powołać się na nazwę przedmiotu niniejszego zamówienia. Wadium wnoszone w pieniądzu (pkt 1.a) wpłacone za pośrednictwem przelewu, musi być na koncie Zamawiającego: Nr 57 8907 1047 2005 4000 0765 0005 Bank Spółdzielczy w Leśnicy Oddział Dobrodzień do godz. 10:00 do dnia 22.10.2013 r. (włącznie). O wniesieniu przelewu w terminie decydować będzie data i godzina wpływu środków na w/w rachunek bankowy Zamawiającego. Na przelewie Wykonawca powinien podać nr swojego konta, na które należy zwrócić wadium. Do oferty zaś należy dołączyć (w sposób trwały) potwierdzenie dokonanego przelewu wadium. Powyższy rachunek Banku Spółdzielczego w Leśnicy Oddział Dobrodzień jest rachunkiem nie oprocentowanym. Oryginalny dokument wadialny w pozostałych formach (pkt 1.b - 1.e) należy dołączyć do oferty, jako odrębny dokument niezłączony z ofertą w sposób trwały, zaś kopię tego dokumentu należy w sposób trwały dołączyć do oferty. Dokument wadialny musi zachowywać ważność przez cały okres (30 dni), w którym Wykonawca jest związany ofertą, tj. wraz z upływem terminu składania ofert (22.10.2013 r.) do dnia 20.11.2013 r. Wykonawca, który w terminie nie wniesie wadium zostanie wykluczony z niniejszego postępowania. W przypadku, gdy o niniejsze zamówienie ubiegać się będzie kilku Wykonawców, przy wnoszeniu przez nich wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej bądź w obydwóch formach, w dokumentach tych należy ująć nazwy wszystkich Wykonawców, beneficjenta gwarancji, wskazać gwaranta oraz wskazać ich siedziby, pod rygorem wykluczenia oferty spowodowanej brakiem odpowiedniego zabezpieczenia wadium. W przypadku wadium wnoszonego przez nich w pieniądzu, dla Zamawiającego nie będzie miało znaczenia, który z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia je wpłaci

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Oceny spełniania tego warunku będzie dokonywać Komisja Przetargowa w oparciu o złożone w ofercie OŚWIADCZENIE, ŻE WYKONAWCA SPEŁNIA WARUNKI ZAWARTE W ART. 22 UST. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.).

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Oceny spełniania tego warunku będzie dokonywać Komisja Przetargowa w oparciu o złożone w ofercie OŚWIADCZENIE, ŻE WYKONAWCA SPEŁNIA WARUNKI ZAWARTE W ART. 22 UST. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu niniejszego zamówienia.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Oceny spełniania tego warunku będzie dokonywać Komisja Przetargowa w oparciu o złożone w ofercie OŚWIADCZENIE, ŻE WYKONAWCA SPEŁNIA WARUNKI ZAWARTE W ART. 22 UST. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu niniejszego zamówienia.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Oceny spełniania tego warunku będzie dokonywać Komisja Przetargowa w oparciu o złożone w ofercie OŚWIADCZENIE, ŻE WYKONAWCA SPEŁNIA WARUNKI ZAWARTE W ART. 22 UST. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania niniejszego zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu niniejszego zamówienia.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Oceny spełniania tego warunku będzie dokonywać Komisja Przetargowa w oparciu o złożone w ofercie OŚWIADCZENIE, ŻE WYKONAWCA SPEŁNIA WARUNKI ZAWARTE W ART. 22 UST. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu niniejszego zamówienia.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • zaświadczenie niezależnego podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzającego, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. FORMULARZ OFERTOWY (załącznik nr 1 do SIWZ). 2. ZAKRES RZECZOWY ROBÓT BUDOWLANYCH i/lub DOSTAW WYKONYWANYCH PRZEZ PODWYKONAWCÓW, jeżeli będą (załącznik nr 3 do SIWZ). 3. KOSZTORYS OFERTOWY (starannie przygotowany na podstawie PRZEDMIARU - załącznik nr 5 do SIWZ, tzn. zwierający wszystkie bez wyjątku pozycje i obmiar prac zgodny z tym przedmiarem).

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.) strony dopuszczają możliwość zmiany postanowień Umowy w następujących przypadkach:a) wystąpienia siły wyższej, epidemii, klęski żywiołowej bądź działań rządowych - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. b) wystąpienia szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych, utrudniających wykonanie przedmiotu Umowy w ustalonym terminie, rozumianych jako ciągłe opady deszczu dłuższe niż 7 dni kalendarzowych, uniemożliwiające prowadzenie robót zgodnie z przyjętą technologią i dokonanie ich odbioru - w takim przypadku zmianie ulec może termin realizacji przedmiotu Umowy. Wykonawca wówczas może przedłużyć termin wykonania przedmiotu Umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na terminowe wykonanie przedmiotu Umowy. O wystąpieniu powyższych okoliczności mogących wpłynąć na zmianę terminów, Wykonawca winien natychmiast pisemnie poinformować Zamawiającego. c) wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ warunków geologicznych, archeologicznych, hydrogeologicznych lub terenowych, takich jak np. niewypały i niewybuchy, a także wystąpienia innych nieprzewidzianych w SIWZ przeszkód lub skażeń uniemożliwiających wykonanie robót - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. O wystąpieniu powyższych okoliczności mogących wpłynąć na zmianę zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy lub terminu jej realizacji, Wykonawca winien natychmiast pisemnie poinformować Zamawiającego. d) odkrycia w trakcie prowadzenia robót stanowisk archeologicznych - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. O wystąpieniu powyższych okoliczności mogących wpłynąć na zmianę zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy lub terminu jej realizacji, Wykonawca winien natychmiast pisemnie poinformować Zamawiającego. e) wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. O wystąpieniu powyższych okoliczności mogących wpłynąć na zmianę zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy lub terminu jej realizacji, Wykonawca winien natychmiast pisemnie poinformować Zamawiającego. f) zaistnienia okoliczności leżącej po stronie Zamawiającego, w szczególności konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej (bądź w innych dokumentach budowy), gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań w tej dokumentacji bądź innych dokumentach budowy, groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu Umowy - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy lub zmiana wynagrodzenia na zasadach określonych przez obie strony bądź termin jej realizacji. g) zaistnienia okoliczności leżącej po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymania robót i/lub dostawy przez Zamawiającego bądź jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez, lub dających się przypisać Zamawiającemu, bądź Wykonawcy, lub Podwykonawcy zatrudnionemu przez Wykonawcę na terenie budowy - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. h) zaistnienia okoliczności leżącej po stronie Zamawiającego, w szczególności spowodowanej sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi, warunkami organizacyjnymi lub innymi okolicznościami niezależnymi od Zamawiającego, bądź Wykonawcy, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia Umowy, skutkujące niemożliwością prowadzenia prac - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. i) zaistnienia okoliczności będącej następstwem działania organów administracji, w szczególności przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp. lub odmowa wydania przez te organy wymaganych decyzji, zezwoleń lub uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy bądź termin jej realizacji. j) zaistnienia innej, niemożliwej do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy, okoliczności prawnej (zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa mającym wpływ na realizacje przedmiotu Umowy), ekonomicznej lub technicznej, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkującej brakiem możliwości należytego wykonania Umowy, zgodnie z SIWZ - w takim przypadku zmianie ulec może zakres rzeczowy przedmiotu Umowy w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu Umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom. Zmianie może ulec także termin realizacji Umowy. k) zmiany któregokolwiek z Podwykonawców, na innego niż ci, którzy zostali podani w § 5 ust. 1 Umowy - w takim przypadku zmianie ulec mogą Podwykonawcy wymienieni w § 5 ust. 1 Umowy, po pisemnej akceptacji Zamawiającego. l) zmiany zakresu rzeczowego Umowy, który zgodnie z ofertą miał zostać zrealizowany przez Podwykonawców - w takim przypadku zmianie ulec może ten, że zakres, wymieniony w § 5 ust. 1 Umowy, po pisemnej akceptacji Zamawiającego. Ponadto: m) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień Umowy w zakresie terminów realizacji poszczególnych czynności w ramach realizacji zamówienia, gdy nie zagraża to prawidłowej realizacji całego zamówienia, a jest uzasadnione usprawnieniem procesu budowlanego i/lub dostawy bądź warunkami bezpieczeństwa lub decyzją Zamawiającego o dokonaniu zmian w sposobie wykonania nadzorowanych/nadzorowanej robót budowlanych i/lub dostawy. n) Wykonawca może dokonać zmiany Przedstawiciela Wykonawcy przedstawionego w § 8 ust. 2 Umowy, przy pomocy, którego realizuje on przedmiot Umowy, na innego posiadającego, co najmniej równoważne uprawnienia i kwalifikacje, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. 2. W trakcie realizacji przedmiotu Umowy nie dopuszcza się wprowadzenia zmian poza następującymi przypadkami: - wyrób został wycofany z obrotu i stosowania w budownictwie, - zaprojektowane rozwiązanie posiada istotne wady i stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników. Decyzje o wprowadzonych zmianach winny być wyłączenie na piśmie i zaakceptowane przez Zamawiającego oraz projektantka przedmiotowej dokumentacji projektowej. 3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia Umowy mogą być dokonywane pod rygorem nieważności wyłącznie za zgodą obu stron, wyrażoną w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony. 4. Zamawiający może nie wyrazić zgody na dokonanie zmian postanowień Umowy, jeżeli proponowana zmiana może wpłynąć na opóźnienie lub zwiększenie kosztów bądź obniżenie jakości wykonania przedmiotu Umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.dobrodzien.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Miejski w Dobrodzieniu (pok. nr 1), Plac Wolności 1, 46-380 Dobrodzień..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 22.10.2013 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miejski w Dobrodzieniu, Plac Wolności 1, 46-380 Dobrodzień, woj. opolskie, w Sekretariacie pok. nr 8.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji terenu i sprawdził na miejscu warunki wykonania niniejszego zamówienia. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną na adres: urzad@dobrodzien.pl. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w niniejszym postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.). Jeżeli Wykonawca przewiduje zlecenie części niniejszego zamówienia Podwykonawcom, to zobowiązany jest wskazać w ofercie tą część, której wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom (tj. dokładny zakres rzeczowy wykonywanych przez nich robót budowlanych i/lub dostaw - załącznik nr 3 do SIWZ). Wskazanie niniejszego nastąpi w ofercie. Brak informacji oznaczać będzie, iż Wykonawca samodzielnie zrealizuje w całości niniejsze zamówienie. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu określonego w sekcji III.4.3.1, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokument ten, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Wymagania związane ze złożeniem oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia: - w przypadku oferty złożonej wspólnie przez kilku Wykonawców (np. konsorcjum, Spółka Cywilna działająca poprzez ustanowionego Pełnomocnika/Pełnomocników) należy przedstawić pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. Pełnomocnictwo takie musi być złożone w formie i zakresie, o którym mowa w punkcie 16.6 SIWZ, - Wykonawcy wspólnie składający ofertę (np. konsorcjum, Spółka Cywilna działająca poprzez ustanowionego Pełnomocnika/Pełnomocników) zobowiązani są przedstawić oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określone w sekcji III.4.1, które to oświadczenie składają wspólnie, tj. warunki w nim określone zostaną spełnione, gdy podmioty składające wspólnie ofertę spełnią je łącznie. Wymienione w sekcji III.4.1 oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wszystkie dokumenty wymienione w sekcji III.4.4, III.6 należy złożyć tylko i wyłącznie w oryginale. Wymienione w sekcji III.4.2 i III.5 dokumenty należy złożyć w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez Wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.), kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty. Punkt 16.6 SIWZ: Oferta powinna być napisana na maszynie, komputerze lub w inny trwały sposób oraz podpisana przez osobę(-y) uprawnioną(-one) na podstawie odrębnych przepisów do składania oświadczeń woli - reprezentowania firmy na zewnątrz. W przypadku, gdy dokumenty podpisywane są przez osobę(-y) reprezentującą(-ce) Wykonawcę do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale. Dopuszcza się również złożenie w ofercie kopii pełnomocnictwa notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem przez mocodawcę. Każda zapisana strona przedstawionych dokumentów powinna być podpisana czytelnym podpisem lub nieczytelnym podpisem wraz z pieczątką imienną podpisującego przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy lub osobę wskazaną w pełnomocnictwie.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.