eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Chojnice › DOSTAWA KOLONOSKOPU I GASTROSKOPU



Ogłoszenie z dnia 2015-03-23

Chojnice: DOSTAWA KOLONOSKOPU I GASTROSKOPU
Numer ogłoszenia: 40099 - 2015; data zamieszczenia: 23.03.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, ul. Leśna 10, 89-600 Chojnice, woj. pomorskie, tel. 052 3956974, faks 052 3956505.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: DOSTAWA KOLONOSKOPU I GASTROSKOPU.

II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa kolonoskopu oraz gastroskopu kompatybilnych ze sprzętem pozostającym na wyposażeniu pracowni endoskopowej.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 33.16.81.00 - Endoskopy .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 12.02.2015.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Olympus Polska Sp. z o. o., ul. Suwak 3, 02-676 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 107000,00 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 115743,60

  • Oferta z najniższą ceną: 115743,60 / Oferta z najwyższą ceną: 115743,60

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a, art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą. Tryb zamówienia z wolnej ręki może być zastosowany, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności wskazanych w art. 67 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, m.in.: jeżeli dostawa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz ze względu na wyjątkową sytuację, niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia. Obie te przesłanki opisane w art. 67 ust. 1 pkt 1a i 3 ustawy Pzp zostały spełnione w tym przypadku. Przedmiotem zamówienia jest kolonoskop oraz gastroskop. Są to urządzenia będące częścią zestawu endoskopowego wykorzystywanego w badaniach endoskopowych. Na wyposażeniu pracowni znajdują się 2 zestawy video, na których wykonywane są badania endoskopowe. W ostatnim czasie awarii uległ kolonoskop (Pracownia posiada w sumie 2 sztuki tego typu endoskopów) oraz gastroskop (brak możliwości naprawy - zaprzestano produkcji tego typu aparatów). Ze względu na bardzo dużą ilość badań niezbędny był jak najszybszy zakup nowego sprzętu w celu zachowania ciągłości badań. Pracownia posiadała bowiem tylko dwa sprawne videokolonoskopy oraz videogastroskopy, co nie zapewniało ciągłości pracy. Po każdym badaniu endoskopowym aparat wymaga dezynfekcji w myjni, co wydłuża czas oczekiwania na dostępność sprzętu i wykonanie badania następnemu pacjentowi. Endoskopy giętkie są urządzeniami optycznymi, które ze względu na budowę zużywają się w wyniku eksploatacji. Podczas procesu mycia jest możliwość sprawdzenia jedynie szczelności sprzętu, wszelkie awarie ze strony układu optycznego, uszkodzenia kamery CCD są niemożliwe do przewidzenia i występują nagle. W dniu 28.01.2014 r. roku skontaktowano się z firmą Olympus Polska Sp. z o. o. która jest autoryzowanym serwisem oraz dostawcą firmy OLYMPUS na terenie Polski - producenta posiadanych przez pracownię zestawów endoskopowych oraz kompatybilnych z nimi endoskopów video w celu zaproszenia do negocjacji o udzielenie zamówienia publicznego z trybu wolnej ręki na dostawę kolonoskopu oraz gastroskopu kompatybilnych ze sprzętem będącym na wyposażeniu pracowni endoskopowej (OLYMPUS).

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.