eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Szczytno › Przetarg nieograniczony na udzielenie zamówienia publicznego w wartości szacunkowej poniżej 133 000 euro w zakresie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2008-10-14

Szczytno: Przetarg nieograniczony na udzielenie zamówienia publicznego w wartości szacunkowej poniżej 133 000 euro w zakresie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie.
Numer ogłoszenia: 265165 - 2008; data zamieszczenia: 14.10.2008
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie , ul. Ogrodowa 17, 12-100 Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 0-89 6243287, fax. 0-89 6243287.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczytno.up.gov.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OPIS

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przetarg nieograniczony na udzielenie zamówienia publicznego w wartości szacunkowej poniżej 133 000 euro w zakresie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi szkoleniowe w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia pięciu różnych tematycznie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie. Zamówienie publiczne zalicza się do kategorii Usług edukacyjnych i szkoleniowych o symbolu 80000000-4 zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień..

II.1.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe .

II.1.5) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: Tak, liczba części: 5.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 3.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA

Informacja na temat wadium:

III.2) WARUNKI UDZIAŁU

  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków: W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy spełniający wymagania określone w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2, a także spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655), a także spełniają dodatkowe warunki: - są instytucjami szkoleniowymi w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy tj. posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy, właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, - spełniają warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający dokona oceny spełnienia tych warunków na podstawie dokumentów złożonych wraz z ofertą i wskazanych w niniejszej specyfikacji, w szczególności: 1) oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy; 2) zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy; 3) aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z właściwego rejestru; 4) zaświadczenie z ZUS oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne..
  • Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty następujące dokumenty: a) oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy (WUP) właściwy ze względu na adres siedziby instytucji szkoleniowej, wystawionego przez WUP lub potwierdzonego za zgodność z oryginałem przez WUP nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert do przetargu; b) oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnego zaświadczenia o wpisie podmiotu do ewidencji działalności gospodarczej lub aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego albo innego właściwego rejestru określającego status prawny, rodzaj i zakres działalności oraz organy lub osoby upoważnione do występowania w imieniu wykonawcy i zawierający zapis o prowadzeniu edukacji w formach pozaszkolnych, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert do przetargu; c) oryginały lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnych zaświadczeń właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert do przetargu; d) oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię decyzji właściwego kuratora oświaty w sprawie przyznania akredytacji dla placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych w zakresie kierunku szkolenia objętego przetargiem, w przypadku kiedy wykonawca uzyskał akredytację właściwego kuratora oświaty; e) oświadczenie, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych - zgodnie z załączonym do niniejszej specyfikacji formularzem; f) oryginały lub potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę kopie dodatkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia instytucji szkoleniowych oraz wykładowców instruktorów do prowadzenia wymienionych kierunków szkoleń, wskazanych w Opisie poszczególnych części zamówienia publicznego. W przypadku składania elektronicznych kopii dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu..

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:


  • 1 - Cena - 40.0
  • 2 - Program szkolenia - 20.0
  • 3 - Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
  • 4 - Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 15.0
  • 5 - Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: Nie.


IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.3.1) Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.szczytno.up.gov.pl.
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: 12 - 100 Szczytno ul. Ogrodowa 17.

IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.10.2008 godzina 10:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy - sekretariat, pok. nr 13 (II piętro) 12 - 100 Szczytno, ul. Ogrodowa 17.

IV.3.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: KURS PILARZ - DRWAL.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: - Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia do pracy na stanowisku drwala, operatora pilarek spalinowych i elektrycznych poprzez zaznajomienie słuchaczy i uzyskanie obowiązujących w tym zakresie uprawnień zawodowych. - Podczas realizacji zajęć praktycznych uczestnikom szkolenia należy zapewnić posiłki regeneracyjne i podstawową niezbędną odzież ochronną. - Szkolenie powinno być przeprowadzone przez instytucję szkoleniową posiadającą uprawnienia do przeprowadzania kursu oraz wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu w zawodzie pilarz - drwal. - Program powinien być opracowany na podstawie wytycznych dla drwali operatorów pilarek opracowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. - Do oferty szkolenia należy dołączyć zgodę wskazanego nadleśnictwa na prowadzenie w ramach szkoleniowych zajęć praktycznych ścinki drzew na określonym terenie..
  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.
  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.
  • 4) Kryteria oceny ofert:cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia - 20.0
    • 3. Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
    • 4. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: KURS KASJERA HANDLOWEGO Z OBSŁUGĄ KAS FISKALNYCH I NOWOCZESNĄ OBSŁUGĄ KLIENTA.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem szkolenia jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych w zawodzie kasjera handlowego z uwzględnieniem nowoczesnych technik obsługi klienta. Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować: I BLOK: Trening interpersonalny, w tym trening gotowości do zmian oraz metody i techniki poszukiwania pracy. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 20 godzin. II BLOK: Aktualne zagadnienia obejmujące wiedzę i umiejętności praktyczne w zawodzie kasjera handlowego sprzedawcy, w tym m.in. dokumentacja sklepowa, obsługa klienta z wykorzystaniem nowoczesnych metod sprzedaży. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 60 godzin. III BLOK: Obsługa kasy fiskalnej - 40 godzin (w tym: 30 godzin zajęć praktycznych) - Wykonawca powinien zagwarantować taką ilość kas fiskalnych jednocześnie, aby podczas zajęć praktycznych na jedną kasę przypadały maksymalnie dwie osoby (kupujący-sprzedający)..
  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.
  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.
  • 4) Kryteria oceny ofert:cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia - 20.0
    • 3. Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
    • 4. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: KURS MANICURE, PEDICURE I STYLIZACJI PAZNOKCI.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: - Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, którego celem jest przygotowanie uczestników szkolenia do profesjonalnego wykonywania manicure i pedicure oraz stylizacji paznokci. - Szkolenie powinno zapewnić zdobycie kwalifikacji pozwalających na samodzielną pracę w zawodzie objętym kierunkiem szkolenia. Szkolenie powinno składać się z następujących bloków tematycznych: I BLOK: Trening interpersonalny, w tym trening gotowości do zmian oraz metody i techniki poszukiwania pracy. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 20 godzin. II BLOK: Zagadnienia z zakresu higieny pracy i bezpieczeństwa, elementy dermatologii, kultury i etyki zawodu objętego szkoleniem oraz obsługi klienta - 30 godzin. III BLOK: Zagadnienia z zakresu manicure i pedicure powinny obejmować naukę nowoczesnych obecnie stosowanych metod wykonywania manicure (m.in. biologiczny, tradycyjny, francuski, masaż dłoni, pielęgnacja dłoni) oraz pedicure (m.in. za pomocą frezarki, masaż stóp, stopy problematyczne, przeciwwskazania do zabiegu, pielęgnacja stóp) - 60 godzin. IV BLOK: Zagadnienia z zakresu stylizacji paznokci powinny obejmować nowoczesne technologie stylizacji paznokci, techniki przedłużania paznokci na tipsie (żelowe, akrylowe), przedłużania lnem na szablonie i rekonstrukcji paznokci oraz różne techniki zdobnictwa paznokci. Zajęcia te powinny być przeprowadzone w formie wykładu połączonego z ćwiczeniami, pokazem i warsztatami. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 70 godzin. - Miejsce odbywania zajęć praktycznych oraz stan i ilość narzędzi, sprzętu oraz materiałów do realizacji zajęć praktycznych powinny gwarantować solidne przygotowanie do wykonywania zawodu objętego szkoleniem. - Szkolenie powinno kłaść nacisk na indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia i na zdobycie umiejętności praktycznych..
  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.
  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.
  • 4) Kryteria oceny ofert:cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia - 20.0
    • 3. Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
    • 4. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: KURS ZAKŁADANIA I PROWADZENIA WŁASNEJ FIRMY Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem szkolenia jest promowanie idei przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych oraz ich przygotowanie do założenia, a następnie samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować: I BLOK: Trening interpersonalny, w tym trening gotowości do zmian oraz zdobycia cech przedsiębiorczych. Zajęcia te powinny odbywać się na zasadzie ćwiczeń i warsztatów. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 30 godzin. II BLOK: Obowiązujące uregulowania prawno - ekonomiczne dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym: decyzja o wyborze rodzaju działalności gospodarczej, procedury prawno - administracyjne dotyczące rejestracji podmiotu gospodarczego - kolejne etapy zakładania firmy, analiza rynku, warsztaty tworzenia biznesplanów z uwzględnieniem specyfiki różnych branż (zgłaszane przez uczestników szkolenia), obowiązki przedsiębiorcy względem Urzędu Skarbowego i ZUS, prowadzenie dokumentacji finansowo - księgowej i podatkowej samodzielnego podmiotu gospodarczego, elementy marketingu i promocji w prowadzeniu własnej firmy oraz możliwości pozyskiwania środków unijnych na rozwój własnej działalności. Szczególny nacisk należy położyć na analizę poszczególnych biznesplanów sporządzonych przez uczestników szkolenia. Zajęcia te powinny odbywać się głównie metodą warsztatową, a także w ramach zajęć symulacyjnych i gier edukacyjnych. Zagadnienia te powinny obejmować 60 godzin zajęć dydaktycznych. III BLOK: Obsługa komputera w prowadzeniu małego biznesu, w tym: obsługa środowiska Windows, wybrane zagadnienia z pakietu Office, obsługa Internetu oraz programów użytkowych wspomagających prowadzenie własnej firmy. Łącznie zagadnienia te będą obejmować 50 godzin..
  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.
  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.
  • 4) Kryteria oceny ofert:cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia - 20.0
    • 3. Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
    • 4. Kwalifikacje kadry dydaktyczej - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

CZĘŚĆ Nr: 5 NAZWA: KURS KWALIFIKACYJNY NA INSTRUKTORÓW NAUKI JAZDY KATEGORII B PRAWA JAZDY.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem kursu jest przygotowanie kandydatów na instruktorów do prowadzenia nauczania kandydatów na kierowców oraz przygotowanie do egzaminu państwowego. Program szkolenia powinien obejmować, zgodnie z Załącznikiem Nr 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834), następujące przedmioty: I BLOK: Psychologia - 10 godzin. II BLOK: Metodyka nauczania - 55 godzin, III BLOK: Prawo o ruchu drogowym - 30 godz. IV BLOK: Technika kierowania i obsługa pojazdu - 20 godz. V BLOK: Bezpieczeństwo ruchu drogowego - 10 godz. VI BLOK: Zasady prowadzenia ośrodka szkolenia - 10 godz. VII BLOK: Praktyka instruktorska - teoria - 5 godz. VIII BLOK: Praktyka instruktorska - zajęcia praktyczne - 80 godz. - Instytucja szkoleniowa oraz kadra dydaktyczna powinny spełniać wymagania i posiadać uprawnienia, o których mowa w wymienionym wyżej Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, które należy dołączyć do oferty przetargowej. - Podczas zajęć praktycznych należy zapewnić optymalną ilość pojazdów do prowadzenia zajęć praktycznych. - Szkolenie powinno obejmować przeprowadzenie egzaminu państwowego w zakresie zdobycia obowiązujących uprawnień umożliwiających wykonywanie zawodu objętego szkoleniem. Koszt egzaminu państwowego powinien być wliczony do kalkulacji kosztów szkolenia..
  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.00.00.00-4.
  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 2.
  • 4) Kryteria oceny ofert:cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia - 20.0
    • 3. Baza lokalowa, jej wyposażenie i posiadane materiały dydaktyczne - 15.0
    • 4. Kwalifikacje kadry dydaktyczej - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na objęty zamówieniem kierunek szkolenia - 10.0

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.