eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Olsztyn › Przeprowadzenie szkoleń z zakresówzarządzania produkcją, Kredytu Technologicznego (Działanie 4.3 PO IG) oraz zasad dopuszczania do obrotu i znakowania drewna konstrukcyjnego - oznakowanie CE - z branży budowlanej i pokrewnych, organizowanych dla przedsiębiorców Warmii i Mazur przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na potrzeby projektu BISNEP Business and Innovation Supprot for North-East Poland w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji 2007-2013.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2011-09-12

Olsztyn: Przeprowadzenie szkoleń z zakresów: zarządzania produkcją, Kredytu Technologicznego (Działanie 4.3 PO IG) oraz zasad dopuszczania do obrotu i znakowania drewna konstrukcyjnego - oznakowanie CE - z branży budowlanej i pokrewnych, organizowanych dla przedsiębiorców Warmii i Mazur przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na potrzeby projektu BISNEP Business and Innovation Supprot for North-East Poland w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji 2007-2013.
Numer ogłoszenia: 242203 - 2011; data zamieszczenia: 12.09.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie , ul. Oczapowskiego 2, 10-719 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 089 5233420, faks (089) 5233278.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: uwm.edu.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przeprowadzenie szkoleń z zakresów: zarządzania produkcją, Kredytu Technologicznego (Działanie 4.3 PO IG) oraz zasad dopuszczania do obrotu i znakowania drewna konstrukcyjnego - oznakowanie CE - z branży budowlanej i pokrewnych, organizowanych dla przedsiębiorców Warmii i Mazur przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na potrzeby projektu BISNEP Business and Innovation Supprot for North-East Poland w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji 2007-2013..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia został podzielony na 3 części: a) Część nr 1 - przeprowadzenie szkolenia z zakresu zarządzania produkcją dla przedsiębiorców Warmii i Mazur, b) Część nr 2 - przeprowadzenie szkolenia z zakresu Kredytu Technologicznego (Działanie 4.3 PO IG) dla przedsiębiorców Warmii i Mazur, c) Część nr 3 - przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad dopuszczania do obrotu i znakowania drewna konstrukcyjnego - oznakowanie CE - z branży budowlanej i pokrewnych, dla przedsiębiorców Warmii i Mazur. 2. Szkolenia organizowane są przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na potrzeby projektu BISNEP Business and Innovation Supprot for North-East Poland w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji 2007-2013. 3. 4. Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkoleń, który powinien zawierać: a) nazwę i zakres szkolenia, b) plan szkolenia określający realizowaną tematykę oraz wymiar czasowy określony na realizację każdego z zagadnień omawianych w ramach szkolenia, c) formę realizacji szkolenia (wykład/warsztaty) z podziałem czasowym. 5. Godziną szkoleniową jest godzina dydaktyczna (45 minut). 6. Szkolenia odbywać się będą w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przez cały czas trwania umowy, na bazie materiałów przygotowanych przez Wykonawcę, oznaczonych odpowiednimi logotypami przekazanymi Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy (którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza) niezbędne do wykonania zamówienia materiały (wzory logotypów) w postaci elektronicznej, w formie JPG lub CDR. 8. Wykonawca ma obowiązek przeprowadzenia wszystkich szkoleń na terenie miasta Olsztyn (Kortowo)..

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 3.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 16.11.2011.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie: 1. W zakresie Części nr 1 -minimum 4 usługi szkoleniowe, z których każda została zrealizowana w wymiarze co najmniej 8 godzin dydaktycznych, z zakresu zarządzania produkcją. Każda zrealizowana usługa szkoleniowa musi obejmować swoim zakresem następujące zagadnienia: wprowadzenie do najnowszych metod doskonalenia procesu produkcji, prezentacja modelu produkcji znanego przedsiębiorstwa z branży spożywczej lub motoryzacyjnej, system Push i Pull, straty w systemie produkcji, metody doskonalenia procesów zarządzania produkcją, poziomowanie produkcji, przepływ jednej sztuki, metoda Poka-Yoke, standaryzacja, wskaźniki doskonałości Lean Enterprise (metodologia zarządzania) - ich analiza i optymalizacja, zarządzanie wiedzą w Lean Enterprise. 2. W zakresie Części nr 2 - minimum 3 usługi szkoleniowe, z których każda została zrealizowana została w wymiarze co najmniej 5 godzin dydaktycznych, z zakresu kredytu technologicznego, którego celem jest dofinansowanie wdrożenia technologii innowacyjnej. Każda zrealizowana usługa szkoleniowa musi obejmować swoim zakresem następujące zagadnienia: prezentacja założeń kredytu technologicznego (szczegółowy opis działania, wymagania konkursowe), wyjaśnienie przedmiotu kredytu technologicznego, sposób aplikowania o dofinansowanie (dokumenty aplikacyjne, procedura aplikacyjna).

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które przeprowadzą szkolenie: 1. W zakresie Części nr 1 - minimum 1 trener posiadający: a) minimum 3-letnią praktykę zawodową, w ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, w prowadzeniu zajęć szkoleniowych z zakresu zarządzania produkcją obejmujących następujące zagadnienia: wprowadzenie do najnowszych metod doskonalenia procesu produkcji, prezentacja modelu produkcji znanego przedsiębiorstwa z branży spożywczej lub motoryzacyjnej, system Push i Pull, straty w systemie produkcji, metody doskonalenia procesów zarządzania produkcją, poziomowanie produkcji, przepływ jednej sztuki, metoda Poka-Yoke, standaryzacja, wskaźniki doskonałości Lean Enterprise (metodologia zarządzania) - ich analiza i optymalizacja, zarządzanie wiedzą w Lean Enterprise. b) doświadczenie w realizacji programów doskonalenia procesów produkcji w co najmniej 10 firmach w Polsce, w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert. 2. W zakresie Części nr 2 - minimum 1 trener posiadający: a) minimum roczną praktykę zawodową, w ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, w prowadzeniu zajęć szkoleniowych z zakresu kredytu technologicznego, którego celem jest dofinansowanie wdrożenia technologii innowacyjnej obejmujących następujące zagadnienia: prezentacja założeń kredytu technologicznego (szczegółowy opis działania, wymagania konkursowe), wyjaśnienie przedmiotu kredytu technologicznego, sposób aplikowania o dofinansowanie (dokumenty aplikacyjne, procedura aplikacyjna). 3. W zakresie Części nr 3 - minimum 1 trener posiadający: a) minimum 3-letnią praktykę zawodową, w ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, w prowadzeniu zajęć szkoleniowych z zakresu tematyki dotyczącej wprowadzania do obrotu rynkowego wyrobów budowlanych.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Pełnomocnictwo do podpisywania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie dokumentu rejestrowego - w oryginale lub poświadczone notarialnie lub opatrzone adnotacją za zgodność z oryginałem pieczęcią wykonawcy, imienną pieczątką osoby upoważniającej na podstawie dokumentu rejestrowego oraz jej podpisem 2. Sporządzony przez wykonawcę Formularz ofertowy 3. Sporządzony przez wykonawcę Formularz cenowy Opis przedmiotu zamówienia 4. Sporządzony przez Wykonawcę program szkoleń zawierający: a) nazwę i zakres każdego szkolenia, b) plan każdego ze szkoleń określający realizowana tematykę oraz wymiar czasowy określony na realizację każdego z zagadnień omawianych w ramach szkolenia, c) formę realizacji szkolenia (wykład/warsztaty) z podziałem czasowym.

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje w ramach zawartej umowy zmiany dotyczące: a)zmiany terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności nie dających się przewidzieć przed zawarciem umowy, np. działanie siły wyższej, b)zmiany terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć przed jej zawarciem, pomimo zachowania należytej staranności.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://www.uwm.edu.pl/zamowienia/
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Dział Zamówień Publicznych, pok. 311 ul. Oczapowskiego 2 10-719 Olsztyn.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 15.09.2011 godzina 10:00, miejsce: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Dział Zamówień Publicznych, pok. 311 ul. Oczapowskiego 2 10-719 Olsztyn.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamówienie realizowane w ramach projektu BISNEP Business and Innovation Supprot for North-East Poland w ramach Programu Ramowego na rzecz Konkurencyjności i Innowacji 2007-2013..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: tak

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia z zakresu zarządzania produkcją dla przedsiębiorców Warmii i Mazur.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Szkolenie musi obejmować swoim zakresem następujące zagadnienia: a) wprowadzenie do najnowszych metod doskonalenia procesu produkcji, b) prezentacja modelu produkcji znanego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej lub spożywczej, c) ćwiczenia praktyczne (np. gra symulacyjna), d) system Push i Pull, e) straty w systemie produkcji, f) metody doskonalenia procesów zarządzania produkcją - co najmniej 5 metod, g) poziomowanie produkcji, h) przepływ jednej sztuki, i) metoda Poka-Yoke, j) standaryzacja, k) wskaźniki doskonałości Lean Enterprise (metodologia zarządzania) - ich analiza i optymalizacja, l) zarządzanie wiedzą personelu w Lean Enterprise. 2. Liczba uczestników szkolenia - około 30 osób. 3. Termin szkolenia: 15.11.2011 r. - 16.11.2011 r., w godzinach 8.00-16.00. 4. Szkolenie powinno być zorganizowane w formie wykładów i warsztatów (50% wykładów i 50% warsztatów) w wymiarze obejmującym 8 godzin szkoleniowych, 2 przerwy 15 minutowe oraz 1 przerwa 30 minutowa w trakcie szkolenia, każdego dnia. 5. Godziną szkoleniową jest godzina dydaktyczna (45 minut). 6. Miejsce szkolenia: teren miasta Olsztyn (Kortowo). Zamawiający doprecyzuje miejsce wykonania usługi po podpisaniu umowy. 7. Wykonawca zobowiązany jest opracować materiały szkoleniowe dla uczestników oraz dostarczyć je w formie papierowej w dniu odbywania szkolenia. 8. Wykonawca zobowiązany jest zamieścić na wszystkich określonych przez Zamawiającego materiałach szkoleniowych logotypy zgodnie z zaleceniami Zamawiającego..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 16.11.2011.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia z zakresu Kredytu Technologicznego (Działanie 4.3 PO IG) dla przedsiębiorców Warmii i Mazur.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Szkolenie musi obejmować swoim zakresem: a) prezentację założeń Działania 4.3 PO IG (szczegółowy opis działania, wymagania konkursowe), b) dokładne wyjaśnienie przedmiotu Kredytu Technologicznego, c) sposób aplikowania o dofinansowanie (dokumenty aplikacyjne, procedura aplikacyjna). 2. Liczba uczestników szkolenia - około 30 osób. 3. Termin szkolenia: 05.10.2011 r., w godzinach 9.30 - 15.00. 4. Szkolenie powinno być zorganizowane w formie wykładów i warsztatów (50% wykładów i 50% warsztatów) w wymiarze obejmującym 4,5 godzin szkoleniowych, 2 przerwy 15 minutowe oraz 1 przerwa 30 minutowa w trakcie szkolenia. 5. Godziną szkoleniową jest godzina dydaktyczna (45 minut). 6. Miejsce szkolenia: teren miasta Olsztyn (Kortowo). Zamawiający doprecyzuje miejsce wykonania usługi po podpisaniu umowy. 7. Wykonawca zobowiązany jest opracować materiały szkoleniowe dla uczestników oraz dostarczyć je w formie papierowej w dniu odbywania szkolenia. 8. Wykonawca zobowiązany jest zamieścić na wszystkich określonych przez Zamawiającego materiałach szkoleniowych logotypy zgodnie z zaleceniami Zamawiającego..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 05.10.2011.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad dopuszczania do obrotu i znakowania drewna konstrukcyjnego - oznakowanie CE - z branży budowlanej i pokrewnych, dla przedsiębiorców Warmii i Mazur.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Szkolenie musi obejmować swoim zakresem: a) zagadnienia związane z przepisami prawa europejskiego odnośnie dopuszczenia drewna do zastosowania konstrukcyjnego - ze szczególnym uwzględnieniem wymagań do drewna do okien (ze względu na charakterystykę Regionu i dużą ilość producentów okien), b) wymagania wewnątrz zakładowe, c) oznakowanie CE impregnowanego drewna konstrukcyjnego, d) konstrukcje drewniane, e) drewno klejone warstwowo. 2. Liczba uczestników szkolenia - około 30 osób. 3. Termin szkolenia: 06.10.2011 r., w godzinach między 8.00 - 16.00 4. Szkolenie powinno być zorganizowane w formie wykładów w wymiarze obejmującym minimum 8 godzin szkoleniowych, 2 przerwy 15 minutowe oraz 1 przerwa 30 minutowa w trakcie szkolenia, każdego dnia. 5. Godziną szkoleniową jest godzina dydaktyczna (45 minut). 6. Miejsce szkolenia: teren miasta Olsztyn (Kortowo). Zamawiający doprecyzuje miejsce wykonania usługi po podpisaniu umowy. 7. Wykonawca zobowiązany jest opracować materiały szkoleniowe dla uczestników szkolenia. 8. Wykonawca zobowiązany jest przekazać opracowane materiały szkoleniowe Zamawiającemu w formie elektronicznej 2 dni przed planowanym terminem szkolenia. 9. Zamawiający zapewnia wydruk ww. materiałów szkoleniowych dla uczestników szkolenia. 10. Wykonawca zobowiązany jest zamieścić na wszystkich określonych przez Zamawiającego materiałach szkoleniowych logotypy zgodnie z zaleceniami Zamawiającego..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 06.10.2011.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.