eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Skierniewice › Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa skateparku w ramach zadania inwestycyjnego pn: "Budowa skateparku na osiedlu Zadębie w Skierniewicach".



Ogłoszenie z dnia 2023-12-11


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa skateparku w ramach zadania inwestycyjnego pn: "Budowa skateparku na osiedlu Zadębie w Skierniewicach".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA SKIERNIEWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524306

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK 1

1.5.2.) Miejscowość: Skierniewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468345101

1.5.8.) Numer faksu: 468345151

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umskier@um.skierniewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.skierniewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://skierniewice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa skateparku w ramach zadania inwestycyjnego pn: "Budowa skateparku na osiedlu Zadębie w Skierniewicach".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a35b8f44-89d5-11ee-b55a-a22b2d7f700e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00543408

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00508516

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.64.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2325480,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne w skład którego wchodzi: Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa skateparku w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa skateparku na osiedlu Zadębie w Skierniewicach”.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie skateparku. Inwestycja będzie realizowana na osiedlu Zadębie w Skierniewicach na terenie rekreacyjnym wokół zbiornika wodnego- Zalewu Zadębie, w sąsiedztwie pumptracka na działkach nr ew 1153/1 i 1153/2 obr. 7. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji polegająca na zaprojektowaniu, wybudowaniu (zgodnie z wytycznymi PFU) oraz oddaniu do użytku (uzyskaniu certyfikatu powykonawczego wystawionego przez stosowną jednostkę np. Instytut Nadzoru Technicznego) skateparku, na podkładzie z płyty żelbetonowej dwupoziomowej z urządzeniami o konstrukcji z polietylenu, nawierzchni towarzyszącej, nasadzeń, pozostałych elementów małej architektury, oświetlenia oraz monitoringu. Skatepark będzie dostępny do publicznego użytkowania.
Zakres prac budowlano - montażowych obejmuje wykonanie:
a) podbudowy:
- podbudowa z kruszywa łamanego o frakcji 0-31,5 – grubość 15 cm.
- podbudowa z kruszywa łamanego frakcji 31,5- 63,00 – grubość 15 cm.
Nośność podbudowy minimum 60 MPa. Grubość poszczególnych elementów podbudowy może ulec zmianie. Ostateczną grubość ustala projektant po zapoznaniu się z właściwościami gruntu. Przed wykonaniem podbudowy należy usunąć odpowiednią warstwę humusu.
b) płyty żelbetowej skateparku:
Płyta żelbetowa o wymiarach około 42 x 22m, grubości min 15 cm z betonu min C30/37 zbrojonego siatką stalową pręty ø8 w rozstawie 15 x 15 cm (dopuszcza się zbrojenie z włókien polipropylenowych), zacierana na gładko maszynowo i zabezpieczona preparatem do pielęgnacji betonu. W płycie należy wykonać szczeliny dylatacyjne o wymiarach pola dylatacyjnego, max. 5m x 5m na głębokości 1/3 grubości płyty. Po minimum 30 dniach należy wykonać fazowanie krawędzi dylatacji, założyć sznury dylatacyjne oraz wypełnić dylatację masą poliuretanową. Nawierzchnia musi być odporna na punktowe uderzenia oraz równa i gładka. Nie dopuszcza się malowania powierzani głównej skateparku. Ostateczne parametry płyty skateparku określa konstruktor na etapie wykonania projektu budowlanego.
c) montażu urządzeń:
- Quarterpipe z hipem z banku,
- Jumpbox,
- Quarterpipe,
- Grindbox łamany,
- Piramidka z banków z hipem,
- Grindbox łamany,
- Piramidka z banków z hipem,
- Rollin,
- Spine,
- Piramidka z banków z rail’em łamanym,
- Grindbox łamany (z bankiem obok),
- Piramidka z banków,
- Grindbox płaski,
- Grindbox (pod góre, płasko, w dół),
- Manual pad,
- Bank z platformą,
- Bank,
- Grindbox tzw. murek pod górę,
- Subbox,
- Małe 3 schodki ze ścianką po boku.
Konstrukcja przeszkód (płyty nośne, profile) z jasnego barwionego w masie polietylenu z filtrem UV o grubości nie mniejszej niż 15mm. Belki konstrukcyjne o wymiarach zbliżonych do 45mm na 95mm, należy wykonać z drewna konstrukcyjnego C24 impregnowanego bądź czterostronnie struganego. Belki muszą być zamontowane w taki sposób aby nie dotykały podłoża w celu uniknięcia podciągania wilgoci. W tym wypadku zaleca się montaż stopek polietylenowych o wytrzymałości zapewniającej stabilność, wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji.
Wszystkie skręcane ze sobą elementy muszą być połączone w taki sposób aby śruby czy wkręty były przykręcone „na równo”. W tym celu otwory montażowe muszą być rozwiercone i frezowane. Natomiast przy łączeniu ze sobą płyt konstrukcyjnych, trzeba zastosować kształt puzzle’a, co uchroni przed nadmiernym rozdzieleniem się elementów na skutek dużych obciążeń i naprężeń
Warstwę podkładową, oddzielającą nawierzchnię jezdną od konstrukcji wykonać ze spienionego polipropylenu ze zbrojeniem z włókna szklanego, albo innego materiału o właściwościach równorzędnych bądź lepszych. Grubość podkładu dostosować w taki sposób, aby jazda po przeszkodach była komfortowa i bezpieczna dla użytkownika. Zaleca się aby jej wartość zbliżona była do 10mm.
Powierzchnia jezdna wykonana z jasnego nieśliskiego materiału o grubości 6mm, typu Rampline, Ramparmour, mata Skatelite, lub innego równoważnego bądź lepszego.
Urządzenia o wysokości 1m i wyższe ( z wyjątkiem funboxów) należy wyposażyć w stalowe ocynkowane barierki, wysokości co najmniej 1.2m, z pionowymi poprzeczkami rozstawionymi zgodnie z obowiązującymi normami. Barierkę wykonać z profili o przekroju minimalnym 30mm na 30mm i rurek średnicy 16mm. Dopuszcza się zastosowanie większych wymiarów użytych materiałów pod warunkiem, że ich ciężar nie wpłynie destrukcyjnie na wytrzymałość urządzenia.
Grindboxy po jednej stronie powinny posiadać zabezpieczenie krawędzi w postaci kątownika z rurą stalową fi 50mm.
Wszystkie okucia oraz krawędzie mat odsłonięte i narażone na uszkodzenia mechaniczne zabezpieczyć kątownikami o grubości 3mm i szerokości w zakresie od 30 do 60mm. Blachy najazdowe, grubości 3mm i szerokości 350 do 450mm, montować we wyfrezowanych miejscach tak aby utworzyć z podłożem równą płaszczyznę.
Konkretne wymiary blach, kątowników ich kształty (wywalcowanie) i przejścia należy dostosować do urządzenia i miejsca montażu, w taki sposób aby jazda po nich była płynna i nie stwarzała zagrożenia dla użytkownika.
Półki większości urządzeń powinny być głębokie, zwiększając tym sposobem funkcjonalność danej przeszkody.
1. Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów i obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie, pozyskanie wszelkich wymaganych przepisami prawa zgód, pozwoleń, zezwoleń oraz dokonanie zgłoszenia lub pozyskanie pozwolenia budowlanego (Etap I) oraz wykonanie robót budowlanych (Etap II) związanych z budową skateparku w Skierniewicach.
a) Etap I zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji, która powinna zawierać:
1) mapy do celów projektowych,
2) uzyskanie warunków technicznych do projektowania,
3) opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z zagospodarowaniem terenu – sporządzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami – 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej
4) informację BIOZ – 4 egz. - w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
5) przedmiar robót – 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej ,
6) kosztorys inwestorski – sporządzony zgodnie z obowiązującymi przepisami – 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej
7) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej.
8) uzyskanie wszelkich pozytywnych uzgodnień opracowanej dokumentacji
9) uzyskanie pozwolenia budowlanego lub zgłoszenia robót budowlanych
W/w opracowania winny być wykonane w formie drukowanej i elektronicznej w programach ogólnodostępnych (na nośniku cyfrowym). Wykonana dokumentacja projektowa zostanie protokolarnie przekazana w siedzibie Zamawiającego.
Ostateczne parametry oraz rozmieszczenie elementów skateparku zostaną dobrane przez projektanta na etapie projektu budowlano – wykonawczego i uzgodnione z Zamawiającym.

b) Etap II zamówienia obejmuje wybudowanie skateparku na podstawie opracowanej dokumentacji budowlanej i wykonawczej, uzgodnionej zgodnie z wymogami technicznymi oraz zatwierdzonej przez Zamawiającego i pozostałą dokumentacją zgromadzoną w Etapie I. Wykonawca zapewnia także pełną obsługę geodezyjną oraz inwentaryzację powykonawczą. Inwentaryzację powykonawczą Wykonawca sporządzi w 2 egz. (1 egz. dla użytkownika, 1 egz. dla Zamawiającego), a także dokona odbioru końcowego oraz uzyska certyfikat powykonawczy wystawiony przez stosowną jednostkę np. Instytut Nadzoru Technicznego.
Do Wykonawcy należy także pozyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub dokonanie skutecznego zgłoszenia o zakończeniu robót i zamiarze przystąpienia do użytkowania wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (jeżeli są wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami).

2. Do zakresu podstawowego należą również:
- odbiór końcowy, uzyskanie certyfikatu powykonawczego wystawionego przez stosowną jednostkę np. Instytut Nadzoru Technicznego, opłaty za pobór mediów, m.in. wody, energii elektrycznej na czas budowy.
- opłaty za pobór mediów, w przypadku wystawianych przez Zamawiającego faktur, regulowane będą w terminie 14 dni od dnia wystawienia faktury.
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej w 2 egz.

UWAGA:
1) Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w PFU i pod warunkiem, że będą one posiadały, co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne oraz funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.
2) W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje materiały i inne elementy równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych materiałów oraz innych elementów równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do materiałów i innych elementów opisanych w PFU.
3) Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę równoważne materiały lub inne elementy muszą:
a) posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze od określonych w dokumentacji,
b) posiadać stosowne dopuszczenia i atesty.
4) Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania, że zaoferowane przez niego materiały i inne elementy są równoważne
w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.
Zatrudnienie przez Wykonawce lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności:
- roboty montażowe, - roboty budowlane związane z wykopami ręcznymi, - roboty w zakresie różnych nawierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45000000-7 - Roboty budowlane

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęła 1 oferta. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.