eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Braniewo › Modernizacja drogi powiatowej Nr 1385N na odcinku Braniewo - Płoskinia



Ogłoszenie z dnia 2022-12-21


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Modernizacja drogi powiatowej Nr 1385N na odcinku Braniewo – Płoskinia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W BRANIEWIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170818131

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: ul. Królewiecka 55

1.4.2.) Miejscowość: Braniewo

1.4.3.) Kod pocztowy: 14-500

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.7.) Numer telefonu: 556442232

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@zdpbraniewo.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpbraniewo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00509251

2.2.) Data ogłoszenia: 2022-12-21

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00496739

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.3.8. Sposób oceny ofert

Przed zmianą:
Ocena końcowa oferty:
To suma punktów uzyskanych za kryterium „cena”, kryterium „wydłużenie czasu gwarancji powyżej 2 lat” oraz kryterium „wykonanie nawierzchni ścieralnej gr. 5 cm z mieszanki SMA 8 lub SMA 16 S TD”.
Wykonawca może uzyskać maksymalnie 100 pkt.

Po zmianie:
Ocena końcowa oferty:
To suma punktów uzyskanych za kryterium „cena”, kryterium „wydłużenie czasu gwarancji powyżej 3 lat” oraz kryterium „wykonanie nawierzchni ścieralnej gr. 5 cm z mieszanki SMA 16 JENA”.
Wykonawca może uzyskać maksymalnie 100 pkt.

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
Zakres robót obejmuje m. in. następujące elementy:
a) Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w okresie trwania robót – 13,42 km
b) Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na głębokość 8 cm z wywiezieniem (obiekty mostowe i na włączeniu) – 250,0 m2
c) Oczyszczenie i skropienie (C60 BP3 ZM) nawierzchni przed ułożeniem w-wy wiążącej – 82 402,00 m2
d) Oczyszczenie i skropienie (C60 BP3 ZM) nawierzchni przed ułożeniem w-wy ścieralnej – 81 060,00 m2
e) Wykonanie warstwy wiążącej betonem asfaltowym AC 11W lub AC 16W 50 kg/m2 wraz z istniejącymi zjazdami bitumicznymi i skrzyżowaniami z transportem - 82 402,00 m2
f) Wykonanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm z betonu asfaltowego AC 8S lub z mieszanki SMA 8 lub z mieszanki 16 S TD wraz z istniejącymi zjazdami bitumicznymi i skrzyżowaniami z transportem – 81 060,00 m2
g) Wykonanie poboczy z mieszanki optymalnej z kruszywa średniej grubości 8 cm / szer. 0,50 zł x 2 – 13 420,00 m2
h) Przełożenie nawierzchni z kostki betonowej na istniejących zjazdach – 80,0 m2

3. Inwestycja dofinansowana z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowalnych (dalej zwaną: „STWiORB”) stanowiącym załącznik 9 do SWZ.
5. Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały, określone co do rodzaju, standardu i ilości w STWiORB oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność.
6. Zaleca się dokonania wizji lokalnej placu budowy, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcie w cenie oferty (roboty płatne w formie ryczałtu) wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania. Termin ewentualnej wizji lokalnej należy ustalić indywidualnie z Panem Krzysztofem Dzięgielewskim, przedstawicielem Zamawiającego pod nr telefonu 55 625 73 73. Zamawiający informuje, iż dokonanie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest dobrowolne, a jej nie dokonanie nie będzie skutkowało negatywnymi konsekwencjami dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty lub wykluczenia Wykonawcy z postępowania.
7. Przy przekazaniu placu budowy Zamawiający wskaże w terenie dokładną lokalizację odcinka do wykonania przebudowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia dokumentacji, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, dla uzyskania końcowego efektu określonego przez przedmiot zamówienia, a więc wykonać zadanie bez względu na występujące trudności i nieprzewidziane okoliczności jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji.
9. Wykonawcy ponoszą odpowiedzialność za zapoznanie się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz za uzyskanie wiarygodnej informacji odnośnie warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na cenę oferty lub realizację robót.
10. Ponadto roboty budowlane należy wykonać w sposób zgodny z przepisami ustawa z dnia 7 lipca 1994r Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 . z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do w/w ustawy, innymi obowiązującymi aktami prawa odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia, aktualnymi polskimi normami i normami branżowymi oraz właściwymi przepisami bhp i ppoż.
11. Wszystkie stosowane materiały budowlane użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty techniczne i atesty wydane przez upoważnioną instytucję krajową.
12. Wszystkie materiały budowlane muszą spełniać niezbędne wymagania zgodne z Polskimi Normami.
13. Odbiór robót budowlanych powinien być dokonany zgodnie z STWiORB.
14. Roboty tymczasowe i towarzyszące winny być wliczone oraz skalkulowane łącznie z robotami podstawowymi.
15. Do wykonania inwestycji muszą być używane materiały nowe dopuszczone do stosowania w budownictwie, spełniające warunki określone w Ustawie o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213 ze zm.) oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy.
16. Przy realizacji robót Wykonawca musi przestrzegać przepisów dotyczących ochrony środowiska, a w szczególności:
a) segregować i właściwie utylizować odpady,
b) w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej nie prowadzić prac w porze nocnej, w godz. 22 – 6,
c) stosować technologie ograniczające pylenie przy składowaniu i wykorzystaniu materiałów
sypkich.
17. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania z należytą starannością wszelkich robót i czynności niezbędnych dla zrealizowania przedmiotu zamówienia, w celu przekazania Zamawiającemu dzieła budowlanego, które zostanie bezwarunkowo dopuszczone do użytkowania.
18. Wykonawca udzieli gwarancji jakości i rękojmi na wykonane roboty na okres min. 3 lat, licząc od dnia końcowego odbioru robót lub na okres określony przez Wykonawcę w ofercie, lecz nie dłuższy niż 4 lat.
19. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy – obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zatrudniał pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.
1) sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy:
a) najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kompletną Listę Pracowników przeznaczonych do realizacji zamówienia ze wskazaniem podstawy dysponowania tymi osobami oraz z przypisanymi do tych osób czynnościami, które będzie wykonywać w ramach umowy o pracę, która stanowić będzie załącznik do umowy.
b) roboty budowlane objęte przedmiotem umowy będą świadczone przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy - zwane Pracownikami wymienione w załączniku do Umowy pn. „Wykaz Pracowników”.
c) wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy wykonujący przedmiot umowy wskazani w Wykazie Pracowników będą w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.).
d) W celu weryfikacji czy osoby wskazane w Wykazie Pracowników są zatrudnione na umowę o pracę Zamawiający przewiduje możliwość zwrócenia się z wnioskiem do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli.
2) uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań:
a) W celu kontroli przestrzegania postanowień umowy przez Wykonawcę przedstawiciel Zamawiającego uprawniony jest w każdym czasie do weryfikacji Personelu Wykonawcy uczestniczącego w realizacji przedmiotu umowy, na okoliczność zgodności z informacjami zawartymi w Wykazie Pracowników.
b) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób, przy pomocy, których Wykonawca świadczyć będzie przedmiot umowy, na inne posiadające co najmniej taką samą wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje opisane w SIWZ z zachowaniem wymogów dotyczących zatrudniania na podstawie umowy o pracę. O planowanej zmianie osób, przy pomocy których Wykonawca wykonuje Przedmiot Umowy, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Zamawiającego na piśmie przed dopuszczeniem tych osób do wykonywania prac.
3) Rodzaje czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) wykonywanie badań, prób, sprawdzeń,
b) kierowanie pojazdami, maszynami, sprzętem,
c) praca przy wykonywaniu robót budowlanych.

Po zmianie:
Zakres robót obejmuje m. in. następujące elementy:
a) Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w okresie trwania robót – 13,42 km
b) Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na głębokość 8 cm z wywiezieniem (obiekty mostowe i na włączeniu) – 250,0 m2
c) Oczyszczenie i skropienie (C60 BP3 ZM) nawierzchni przed ułożeniem w-wy wiążącej – 82 402,00 m2
d) Oczyszczenie i skropienie (C60 BP3 ZM) nawierzchni przed ułożeniem w-wy ścieralnej – 81 060,00 m2
e) Wykonanie warstwy wiążącej betonem asfaltowym AC 11W lub AC 16W 50 kg/m2 wraz z istniejącymi zjazdami bitumicznymi i skrzyżowaniami z transportem - 82 402,00 m2
f) Wykonanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm z betonu asfaltowego AC 11S lub z betonu asfaltowego AC 16 STD lub z mieszanki SMA 16 JENA wraz z istniejącymi zjazdami bitumicznymi i skrzyżowaniami z transportem – 81 060,00 m2
g) Wykonanie poboczy z mieszanki optymalnej z kruszywa średniej grubości 8 cm / szer. 0,50 m x 2 – 13 420,00 m2
h) Przełożenie nawierzchni z kostki betonowej na istniejących zjazdach – 80,0 m2

3. Inwestycja dofinansowana z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja 2”
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowalnych (dalej zwaną: „STWiORB”) stanowiącym załącznik 9 do SWZ.
5. Przy określeniu wymogów w zakresie norm, Zamawiający wskazuje to jako wymóg spełnienia tych norm lub równoważnych – w zakresie każdej części opisu zamówienia, czy asortymentów, w którym określono takie normy.
6. Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały, określone co do rodzaju, standardu i ilości w STWiORB oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność.
7. Zaleca się dokonania wizji lokalnej placu budowy, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcie w cenie oferty (roboty płatne w formie ryczałtu) wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania. Termin ewentualnej wizji lokalnej należy ustalić indywidualnie z Panem Krzysztofem Dzięgielewskim, przedstawicielem Zamawiającego pod nr telefonu 55 625 73 73. Zamawiający informuje, iż dokonanie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest dobrowolne, a jej nie dokonanie nie będzie skutkowało negatywnymi konsekwencjami dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty lub wykluczenia Wykonawcy z postępowania.
8. Przy przekazaniu placu budowy Zamawiający wskaże w terenie dokładną lokalizację odcinka do wykonania modernizacji.
9. Wykonawca zobowiązany jest wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia dokumentacji, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, dla uzyskania końcowego efektu określonego przez przedmiot zamówienia, a więc wykonać zadanie bez względu na występujące trudności i nieprzewidziane okoliczności jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji.
10. Wykonawcy ponoszą odpowiedzialność za zapoznanie się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz za uzyskanie wiarygodnej informacji odnośnie warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na cenę oferty lub realizację robót.
11. Ponadto roboty budowlane należy wykonać w sposób zgodny z przepisami ustawa z dnia 7 lipca 1994r Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 . z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do w/w ustawy, innymi obowiązującymi aktami prawa odnoszącymi się do przedmiotu zamówienia, aktualnymi polskimi normami i normami branżowymi oraz właściwymi przepisami bhp i ppoż.
12. Wszystkie stosowane materiały budowlane użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty techniczne i atesty wydane przez upoważnioną instytucję krajową.
13. Wszystkie materiały budowlane muszą spełniać niezbędne wymagania zgodne z Polskimi Normami.
14. Odbiór robót budowlanych powinien być dokonany zgodnie z STWiORB.
15. Roboty tymczasowe i towarzyszące winny być wliczone oraz skalkulowane łącznie z robotami podstawowymi.
16. Do wykonania inwestycji muszą być używane materiały nowe dopuszczone do stosowania w budownictwie, spełniające warunki określone w Ustawie o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213 ze zm.) oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy.
17. Przy realizacji robót Wykonawca musi przestrzegać przepisów dotyczących ochrony środowiska, a w szczególności:
a) segregować i właściwie utylizować odpady,
b) w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej nie prowadzić prac w porze nocnej, w godz. 22 – 6,
c) stosować technologie ograniczające pylenie przy składowaniu i wykorzystaniu materiałów
sypkich.
18. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania z należytą starannością wszelkich robót i czynności niezbędnych dla zrealizowania przedmiotu zamówienia, w celu przekazania Zamawiającemu dzieła budowlanego, które zostanie bezwarunkowo dopuszczone do użytkowania.
19. Wykonawca udzieli gwarancji jakości i rękojmi na wykonane roboty na okres min. 3 lat, licząc od dnia końcowego odbioru robót lub na okres określony przez Wykonawcę w ofercie, lecz nie dłuższy niż 4 lat.
20. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy – obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia zatrudniał pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.
1) sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy:
a) najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kompletną Listę Pracowników przeznaczonych do realizacji zamówienia ze wskazaniem podstawy dysponowania tymi osobami oraz z przypisanymi do tych osób czynnościami, które będzie wykonywać w ramach umowy o pracę, która stanowić będzie załącznik do umowy.
b) roboty budowlane objęte przedmiotem umowy będą świadczone przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy - zwane Pracownikami wymienione w załączniku do Umowy pn. „Wykaz Pracowników”.
c) wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy wykonujący przedmiot umowy wskazani w Wykazie Pracowników będą w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.).
d) W celu weryfikacji czy osoby wskazane w Wykazie Pracowników są zatrudnione na umowę o pracę Zamawiający przewiduje możliwość zwrócenia się z wnioskiem do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli.
2) uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 2 Ustawy, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań:
a) W celu kontroli przestrzegania postanowień umowy przez Wykonawcę przedstawiciel Zamawiającego uprawniony jest w każdym czasie do weryfikacji Personelu Wykonawcy uczestniczącego w realizacji przedmiotu umowy, na okoliczność zgodności z informacjami zawartymi w Wykazie Pracowników.
b) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób, przy pomocy, których Wykonawca świadczyć będzie przedmiot umowy, na inne posiadające co najmniej taką samą wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje opisane w SIWZ z zachowaniem wymogów dotyczących zatrudniania na podstawie umowy o pracę. O planowanej zmianie osób, przy pomocy których Wykonawca wykonuje Przedmiot Umowy, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić Zamawiającego na piśmie przed dopuszczeniem tych osób do wykonywania prac.
3) Rodzaje czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) wykonywanie badań, prób, sprawdzeń,
b) kierowanie pojazdami, maszynami, sprzętem,
c) praca przy wykonywaniu robót budowlanych.


21. Strony przewidują rozliczenie wynagrodzenia Wykonawcy jedną fakturą zaliczkową obejmującą
5% wynagrodzenia brutto oraz jedną fakturą końcową obejmującą 95% wynagrodzenia brutto, która zostanie wystawiona po zakończeniu robót i protokolarnym odbiorze ostatecznym (końcowym) przedmiotu umowy przez zamawiającego. Wykonawca zapewni finansowanie realizacji Inwestycji na czas poprzedzający wypłatę z promesy. Zamawiający dokona płatności za fakturę końcową po wykonaniu inwestycji w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia odbioru robót.
Warunki płatności wynikają z zasad promesy na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych edycja 2.

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.3.6. Waga (pkt) (Kryterium 2)

Przed zmianą:
30

Po zmianie:
35,00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.3.5. Nazwa kryterium (Kryterium 3)

Przed zmianą:
Wykonanie nawierzchni ścieralnej gr. 5 cm z mieszanki SMA 8 lub SMA 16 S TD

Po zmianie:
Wykonanie nawierzchni ścieralnej gr. 5 cm z mieszanki SMA 16 JENA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.3.6. Waga (pkt) (Kryterium 3)

Przed zmianą:
10

Po zmianie:
5,00

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

9.1. Informacje dodatkowe

Przed zmianą:
1. Zamawiający przewiduje waloryzację wynagrodzenia Wykonawcy. Waloryzacja przysługuje Wykonawcy po upływie 6 miesięcy od podpisania umowy. Występując o waloryzację Strony są zobowiązane do uwzględnienia waloryzacji w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2023 roku, opublikowany przez Prezesa GUS. Zamawiający dokona wpłaty wynagrodzenia w oparciu o tak ustaloną tymczasową wartość.
2. Waloryzacji podlega kwota ujęta w prawidłowo wystawionych fakturach za okres podlegający waloryzacji w danym roku. Strony są uprawnione do waloryzacji wynagrodzenia w przypadku zmiany ceny hurtowej asfaltu drogowego 35/50 o więcej niż 5% (Wykonawca przy wzroście a Zamawiający przy spadku ceny), wyliczoną na podstawie notowań publikowanych przez ORLEN Asfalt na stronie internetowej:
https://www.orlen-asfalt.pl/pl/naszaoferta/cennik/strony/default.aspx, ceny FCA Płock, w stosunku ceny z dnia podpisania umowy do ceny po upływie 6 miesięcy od podpisania umowy.
3. Waloryzacji podlega kwota wynagrodzenia wypłaconego Wykonawcy do dnia waloryzacji na podstawie kolejnej faktury VAT, wystawianej przez Wykonawcę po dniu waloryzacji i obejmującej pozycję pod tytułem waloryzacja, wyliczoną na podstawie iloczynu należnego wynagrodzenia i współczynnika waloryzacyjnego. Waloryzacja dotyczy wyłącznie robót, które zostaną wykonane po terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Pozostałe roboty wykonane w terminie 6 miesięcy zostaną rozliczone bez zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy.
4. W przypadku gdyby wskaźniki przestały być dostępne, zastosowanie znajdą inne, najbardziej zbliżone, wskaźniki w ujęciu średnio rocznym publikowane przez Prezesa GUS.
5. Łączna wartość korekt wynikająca z waloryzacji nie przekroczy 7% wynagrodzenia określonego, jako suma wartości netto. Przez łączną wartość korekt należy rozumieć wartość wzrostu lub spadku wynagrodzenia Wykonawcy wynikającą z waloryzacji.


6. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane, tj. wykonanie prac związanych z warstwami bitumicznymi. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zadania, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

7. W celu pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy Zamawiający będzie żądał wniesienia przez Wykonawcę, z którym zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 1 % całkowitej ceny oferty brutto.
7.1. Wykonawca zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie najpóźniej z dniem zawarcia umowy.
7.2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione zgodnie z wyborem Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
7.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek:
Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie ul. Królewiecka 55, 14-500 Braniewo:
Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy zs. w Pasłęku O/Braniewo
86 8313 0009 0030 0171 2000 0100.
7.4. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w ust. 3 powyżej, przy czym zmiana form zabezpieczenia musi być dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
8. 3. Inwestycja dofinansowana z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”

Po zmianie:
1. Zamawiający zgodnie z art. 439 ust. 1-4 PZP na pisemny wniosek przewiduje waloryzację wynagrodzenia Wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje waloryzacji wynagrodzenia netto za roboty wykonane w okresie do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy oraz wartości wypłaconej zaliczki netto.
2. Strony umowy są uprawnione do waloryzacji wynagrodzenia tylko w przypadku zmiany ceny hurtowej asfaltu drogowego 35/50 obliczonej na podstawie notowań publikowanych przez ORLEN Asfalt na stronie internetowej https://www.orlen-asfalt.pl/pl/naszaoferta/cennik/strony/default.aspx, w stosunku do ceny opublikowanej w dniu podpisania umowy. Wykonawcy przysługuje waloryzacja wynagrodzenia przy wzroście ceny o więcej niż +10%, Zamawiający przy spadku ceny o więcej niż -10% dokona pomniejszenia wynagrodzenia o którym mowa w § 7 ust 1 pkt. 1.1 umowy.
3. Wykonawca występując o wynagrodzenie o którym mowa w § 7 ust 1 pkt. 1.1 umowy zobowiązany jest do uwzględnienia waloryzacji w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. ujętym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
4.W przypadku gdyby wskaźnik przestał być dostępny, zastosowanie znajdzie prognozowany średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem o którym mowa w art. 17 projektu ustawy budżetowej na rok 2023 r. https://www.gov.pl/web/finanse/projekt-przekazany-do-sejmu-rp2)
5. Waloryzacja przysługuje wykonawcy po upływie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Po tym terminie waloryzacji podlegają kwoty wynagrodzenia za przedmiot umowy wynikający z protokołu odbioru końcowego i w prawidłowo wystawionej fakturze końcowej. Pozostałe prace wykonane w terminie 6 miesięcy zostaną rozliczone bez zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Waloryzacji podlega wartość netto zamówienia.
6.Waloryzacja zostanie wypłacona na podstawie prawidłowo wystawionej faktury końcowej przez Wykonawcę obejmującej przedmiot zamówienia i pozycję waloryzacja wyliczoną jako iloczyn należnego wynagrodzenia netto za przedmiot umowy ujęty na fakturze i wskaźnika o którym mowa w ust. 3.
7.Łączna wartość korekt wynikająca z waloryzacji nie przekroczy 1 % wynagrodzenia określonego jako wartość zamówienia netto o którym mowa w § 7 ust 1 pkt. 1.1.1 umowy.
8. Przez łączną wartość korekt, o której mowa w ust. 7 należy rozumieć wartość wzrostu lub spadku wynagrodzenia Wykonawcy wynikającą z waloryzacji.
9. Zmiana wysokości wynagrodzenia wskutek dokonanej waloryzacji nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą wynagrodzenia Wykonawcy wynikającą z waloryzacji.
10.Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane, tj. wykonanie prac związanych z warstwami bitumicznymi. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zadania, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

7.2. Informacje na temat zaliczek

Przed zmianą:
1. Zamawiający udzieli Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w wysokości 5% wynagrodzenia brutto.
2. Wypłacona zaliczka podlega zaliczeniu na poczet wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy. Wykonawcy wypłacone zostanie wynagrodzenie w kwocie pomniejszonej o kwotę udzielonej zaliczki, chyba że zaliczka ta zostanie wcześniej zwrócona Zamawiającemu.
3. Zaliczka będzie udzielona w terminie do 30 dni kalendarzowych od protokolarnego przekazania placu budowy, pod warunkiem uprzedniego wniesienia zabezpieczenia.
4. Zaliczka zostanie wypłacona po przekazaniu Wykonawcy placu budowy i po przedłożeniu Zamawiającemu przez Wykonawcę:
1) Faktury zaliczkowej z terminem płatności zaliczki nie krótszym niż 10 dni,
2) Zabezpieczenie w postaci nieodwołanej, bezwarunkowej i płatnej na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wskazujące na niedokonanie zwrotu zaliczki (z terminem ważności 30 dni po planowanym terminie zakończenia robót budowlanych), w formach określonych w art. 442 ust. 1 ustawy PZP:
a) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości;
e) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej;
f) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego;
g) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 1996 r. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów (Dz. U. z 2018 r. poz. 2017).
5. Oryginały dokumentów dotyczących zabezpieczenia zaliczki Wykonawca składa u Zamawiającego w terminie 14 dni od zawarcia umowy wraz z fakturą zaliczkową.

Po zmianie:
1. Zamawiający udzieli Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania zamówienia w wysokości 5% wynagrodzenia brutto. Zaliczka zostanie Wykonawcy przekazana w formie jednorazowej płatności.
2. Wypłacona zaliczka podlega zaliczeniu na poczet wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy. Wykonawcy wypłacone zostanie wynagrodzenie w kwocie pomniejszonej o kwotę udzielonej zaliczki.
3. Zaliczka będzie udzielona w terminie do 30 dni kalendarzowych od protokolarnego przekazania placu budowy oraz po przedłożeniu Zamawiającemu przez Wykonawcę:
1) Faktury zaliczkowej z terminem płatności zaliczki nie krótszym niż 10 dni,
2) 100 % Zabezpieczenia na udzieloną zaliczkę w postaci nieodwołanej, bezwarunkowej (z terminem ważności 30 dni po planowanym terminie zakończenia robót budowlanych) formie określonej w art. 442 ust. 1 ustawy PZP:
a) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości;
e) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej;
f) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego;
g) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 1996 r. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2017).
4. Oryginały dokumentów dotyczących zabezpieczenia zaliczki Wykonawca składa u Zamawiającego w terminie 14 dni od zawarcia umowy wraz z fakturą zaliczkową.
5. Dokument gwarancji/poręczenia wymaga akceptacji Zamawiającego przed jego podpisaniem przez gwaranta/poręczyciela.
6. Wykonawca zobowiązany jest zwrócić Zamawiającemu otrzymaną zaliczkę, w przypadku odstąpienia od umowy, przez którąkolwiek ze stron, bez względu na okoliczności faktyczne lub prawne będące podstawą odstąpienia.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2022-12-29 08:45

Po zmianie:
2023-01-05 08:45

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2022-12-29 09:00

Po zmianie:
2023-01-05 09:00

SEKCJA IV INFORMACJE DODATKOWE

1. W celu pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy Zamawiający będzie żądał wniesienia przez Wykonawcę, z którym zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 1 % całkowitej ceny oferty brutto.
2. Wykonawca zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie najpóźniej z dniem zawarcia umowy.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione zgodnie z wyborem Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek:
Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie ul. Królewiecka 55, 14-500 Braniewo:
Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy zs. w Pasłęku O/Braniewo
86 8313 0009 0030 0171 2000 0100.
5. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w ust. 3 powyżej, przy czym zmiana form zabezpieczenia musi być dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.