eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Toruń › Wykonanie opracowania "Analiza wyk. i zap. na infrastrukturę biznesową w kontekście świadczenia usług i (...) w woj. kuj.-pom.wraz z rekomendacjami w zakresie zasadności i kierunków rozwoju"



Ogłoszenie z dnia 2022-10-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie opracowania „Analiza wyk. i zap. na infrastrukturę biznesową w kontekście świadczenia usług i (...) w woj. kuj.-pom.wraz z rekomendacjami w zakresie zasadności i kierunków rozwoju”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko-Pomorskie

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871121290

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Teatralny 2

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie opracowania „Analiza wyk. i zap. na infrastrukturę biznesową w kontekście świadczenia usług i (...) w woj. kuj.-pom.wraz z rekomendacjami w zakresie zasadności i kierunków rozwoju”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf8e6e05-341c-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00410305

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024097/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.61 Wyk. opracowania "Analiza wykorzystania i zapotrzebowania na infrastrukturę biznesową w kontekście świadczenia usług proinnowacyjnych i rozwojowych przez instytucje otoczenia biznesu w woj. kuj-pom...

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Pomoc Techniczna RPO 2014-2020 – Koszty przygotowania nowego okresu programowania

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00350315/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W ramach Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju od 2022 roku działa Regionalne Obserwatorium Gospodarcze, którego rolą jest rozpoznawanie potrzeb, problemów, oczekiwań środowiska gospodarczego i naukowego, prowadzenie działalności analitycznej, monitorowanie oraz prowadzenie polityki informacyjnej na temat sytuacji gospodarczej województwa oraz formułowanie rekomendacji i dostarczenie informacji dla Zarządu Województwa w zakresie podejmowania strategicznych decyzji z punktu widzenia rozwoju gospodarczego regionu. Dlatego też zasadne jest zaangażowanie KPFR Sp z o.o. do realizacji analizy dotyczącej infrastruktury biznesowej w województwie kujawsko-pomorskim. W związku z powyższymi zasadne jest wszczęcie postępowania w trybie z wolnej ręki. Wskazany wykonawca posiada niezbędną wiedzę, uprawnienia i wieloletnie doświadczenie (Szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu n zamówienia z wolnej ręki znajduje się w sekcji informacje dodatkowe).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZW-I.272.65.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie opracowania „Analiza wykorzystania i zapotrzebowania na infrastrukturę biznesową w kontekście świadczenia usług proinnowacyjnych i rozwojowych przez instytucje otoczenia biznesu w województwie kujawsko-pomorskim wraz z rekomendacjami w zakresie zasadności i kierunków rozwoju”.
Dostęp do infrastruktury podmiotów świadczących pomoc informacyjną, finansową, doradczą i szkoleniową dla przedsiębiorców (m.in. ośrodków doradczo-szkoleniowych, inkubatorów przedsiębiorczości, ośrodków wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność, centrów wsparcia biznesu, platform współpracy, centrów transferów technologii), a ponadto dostępność terenów pod działalność gospodarczą, są nieodzowne w budowaniu nowoczesnej, innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Dynamiczny rozwój podmiotów gospodarczych warunkowany jest m.in. przez właściwy model terytorialnej dostępności infrastruktury biznesowej, a także poszczególne jej rodzaje, które należy udostępnić w konkretnych ośrodkach. Niezbędna w tym celu jest rekomendacja działań mających za zadanie modyfikację istniejącego systemu i poprawę tej dostępności. Nie jest ona możliwa bez analizy aktualnego stopnia wykorzystania infrastruktury biznesowej oraz zbadania zapotrzebowania w tym zakresie.
Opis zadań do wykonania:
1) Zidentyfikowanie rodzajów/kategorii infrastruktury biznesowej posiadanej przez IOB w województwie kujawsko-pomorskim – rozumianej jako infrastruktura wykorzystywana przez IOB i/lub udostępniana MŚP, służąca stymulowaniu rozwoju gospodarczego poprzez udostępnianie przestrzeni/ pomieszczeń dla szkoleń, demonstracji, testowania produktów, integracji lokalnych środowisk gospodarczych, w tym m.in. infrastruktura inkubatorów przedsiębiorczości, ośrodków wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność, centrów wsparcia biznesu, platform współpracy oraz dostępnych terenów pod działalność gospodarczą. W ramach zadania należy zaproponować podział infrastruktury biznesowej na tą o znaczeniu podstawowym /standardowym (cechującą się dużą powszechnością występowania) oraz tą służącą przede wszystkim działaniom o charakterze specjalistycznym. Zadanie powinno być wykonane na podstawie analizy infrastruktury biznesowej posiadanej przez IOB, funkcjonującej w latach 2016-2021.
2) Analiza stopnia wykorzystania infrastruktury biznesowej posiadanej przez IOB w województwie kujawsko-pomorskim, zidentyfikowanej w ramach Zadania nr 1. W ramach zadania należy także wskazać dla jakiego rodzaju usług proinnowacyjnych oraz rozwojowych świadczonych przez IOB infrastruktura ta jest wykorzystywana lub stanowi niezbędny element systemu świadczenia tych usług. Należy rozpoznać dodatkowo czy korzystanie z infrastruktury było: bezpłatne, płatne – w całości refundowane, płatne – koszt częściowo był refundowany.
3) Zbadanie zapotrzebowania IOB z województwa kujawsko-pomorskiego na korzystanie z infrastruktury biznesowej. Badanie powinno uwzględnić następujące zagadnienia:
• Rozpoznanie korzystaniem z jakiego rodzaju infrastruktury biznesowej dana IOB byłaby zainteresowana w przyszłości wraz ze wskazaniem usług, które byłyby w niej świadczone.
• Rozpoznanie, czy dana IOB dostrzega problem z dostępnością do infrastruktury biznesowej, wynikający z jej braku na terenie miejscowości/ gminy, w której ma siedzibę IOB lub w jej bliskim sąsiedztwie:
 czy dana IOB zmuszona była rezygnować ze świadczenia usług dla MŚP ze względu na brak infrastruktury biznesowej na terenie miejscowości/ gminy lub w jej bliskim sąsiedztwie; w przypadku odpowiedzi twierdzącej należy wskazać rodzaj usług/ infrastruktury;
 czy dana IOB byłaby skłonna rozszerzyć ofertę usług świadczonych dla MŚP w przypadku, gdyby infrastruktura biznesowa była dostępna na terenie gminy lub w jej bliskim sąsiedztwie; w przypadku odpowiedzi twierdzącej należy wskazać rodzaj usług/ infrastruktury.
4) Zidentyfikowanie jakiego rodzaju infrastrukturę biznesową zamierzają zrealizować IOB działające w województwie kujawsko-pomorskim w najbliższych latach. (Należy przyjąć okres nie dłuższy, niż najbliższe 5 lat). Zadanie ma na celu rozpoznanie możliwych zmian stanu rozwoju infrastruktury biznesowej w województwie w wyniku działań planowanych przez IOB. Należy uwzględnić rodzaj planowanej do realizacji infrastruktury, prawdopodobieństwo jej realizacji, identyfikację czynników warunkujących tę realizację, orientacyjny okres realizacji, lokalizację planowanej infrastruktury. Dodatkowo należy wskazać dla jakiego rodzaju usług świadczonych przez IOB infrastrukturę tę planuje się wykorzystywać i czy zamierza się uruchomić świadczenie nierealizowanych dotąd usług lub znacząco poprawić zakres/jakość już realizowanych w wyniku realizacji tej infrastruktury.
5) Dokonanie prognozy zapotrzebowania na infrastrukturę biznesową w województwie kujawsko-pomorskim – wynikającej z krajowych i globalnych trendów jej rozwoju oraz spodziewanych kierunków i tempa rozwoju IOB oraz ewolucji zapotrzebowania ze strony MŚP.
6) Identyfikacja rodzajów infrastruktury biznesowej oferowanej przez IOB w innych regionach o najwyższym poziomie rozwoju gospodarczego oraz innowacyjności (m.in. województwo małopolskie, pomorskie).
7) Synteza prac przeprowadzonych w ramach Zadań 1-6. Sformułowanie rekomendacji dla Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dotyczących:
• Skategoryzowania rodzajów infrastruktury biznesowej posiadanej przez IOB w województwie kujawsko-pomorskim wg jej wpływu na rozwój MŚP (należy wyróżnić co najmniej 3 kategorie ważności) oraz wskazanie dostępności infrastruktury każdej z kategorii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
• Określenia rodzajów infrastruktury biznesowej cechujących się największym deficytem dostępności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
• Wskazania działań niezbędnych na rzecz poszerzenia zakresu infrastruktury biznesowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
• Określenia zależności pomiędzy dostępnością nowej infrastruktury a możliwością realizacji nowych lub istotnego ulepszenia już świadczonych usług dla MŚP.
• Określenia modelu terytorialnej dostępności infrastruktury biznesowej, to znaczy wskazanie w jakich kategoriach ośrodków powinny być dostępne poszczególne rodzaje infrastruktury biznesowej, w celu zapewnienia dobrej dostępności do nich MŚP.
• Wskazania działań niezbędnych na rzecz poprawy dostępności terytorialnej infrastruktury biznesowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym w szczególności działań niezbędnych dla osiągnięcia stanu dostępności określonego w ww. modelu (tzn. wskazanie rodzajów infrastruktury biznesowej, które należy udostępnić w konkretnych ośrodkach).

4.5.3.) Główny kod CPV: 79000000-4 - Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 104650,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 104650,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 104650,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kujawsko-Pomorskie Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9562324238

7.3.3) Ulica: Przedzamcze 8

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 104650,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-14

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.