eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Jelenia Góra › Remont z przebudową budynku ,,Zameczek" Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce



Ogłoszenie z dnia 2024-05-15


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont z przebudową budynku ,,Zameczek” Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kochanowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 6473102, 75 6473118, 75 6473119

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiatkarkonoski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatkarkonoski.eu/5918

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5ae06b76-e508-11ee-a01e-f641a8763d5f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont z przebudową budynku ,,Zameczek” Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ae06b76-e508-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00325609

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00060382/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont z przebudową budynku „Zameczek” Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255811

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.1.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2472764,23 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na „Remoncie z przebudową budynku Zameczek Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce”.
2. Budynek „Zameczek” Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce wymaga gruntownego remontu. W ramach zadania przeprowadzony zostanie Etap I z zakresem robót budowlanych i instalacyjnych oraz z wyposażeniem pomieszczeń, wskazanym w ust. 3.
3. Zakres prac składających się na przedmiot zamówienia:
1) izolacja ścian fundamentowych budynku;
2) remont generalny pomieszczeń kuchni wraz z zapleczem w poziomie przyziemia i z wymianą mebli i urządzeń kuchennych;
3) remont pomieszczenia piwnicy i pomieszczenia jadalni wraz z wymianą mebli;
4) wykonanie wentylacji mechanicznej w poziomie kuchni i jadalni z wyprowadzeniem kanałów na poziom poddasza i montażem urządzeń wentylatorowni;
5) wykonanie nowych instalacji wod.-kan. i c.o. w poziomie przyziemia oraz wyprowadzenie pionów instalacyjnych na pozostałe kondygnacje budynku;
6) remont instalacji gazowej w poziomie przyziemia;
7) wykonanie nowej instalacji elektrycznej w poziomie przyziemia i piwnicy i wyprowadzenie linii wewnętrznych na wyższy poziom;
8) wykonanie zabezpieczeń p.poż. w poziomie parteru, 1 pietra i poddasza – obudowa stropów od spodu, wstawienie drzwi p.poż. do klatki schodowej, zamurowanie jednego okna i wstawienie rolet p.poż. na 3 oknach, zabezpieczenie elementów drewnianych poddasza do NRO.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia/zakres prac niezbędnych do wykonania znajduje się w Dokumentacji projektowo-technicznej, stanowiącej Załącznik Nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ), na którą składają się:
1) Projekt techniczny (część architektoniczno-budowlana) – stanowiący Załącznik Nr 5a do SWZ;
2) Projekt techniczny (projekt instalacji sanitarnych) – stanowiący Załącznik Nr 5b do SWZ;
3) Projekt techniczny (projekt instalacji elektrycznych) – stanowiący Załącznik Nr 5c do SWZ;
4) Przedmiar robót (część architektoniczno-budowlana), obejmujący Etap I i II – na potrzeby niniejszego zamówienia należy korzystać wyłącznie z opisu określonego dla Etapu I – stanowiący Załącznik Nr 5d do SWZ;
5) Przedmiar robót (instalacje sanitarne) – stanowiący Załącznik Nr 5e do SWZ;
6) Przedmiar robót (instalacje elektryczne) – stanowiący Załącznik Nr 5f do SWZ;
7) Przedmiar robót (wyposażenie – zestawienie mebli i urządzeń) – stanowiący Załącznik Nr 5g do SWZ;
8) Przedmiar robót (tablica informacyjna) – stanowiący Załącznik Nr 5h do SWZ;
9) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – stanowiąca Załącznik Nr 5i do SWZ;
10) Opis wymagań dotyczący wykonania, dostawy i montażu tablicy informacyjnej – stanowiący Załącznik Nr 5j do SWZ.
5. Zasady realizacji i rozliczania zamówienia zostały określone w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 4 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
6. Informacje dodatkowe:
1) Przedmiary robót (Załączniki nr 5d-5h do SWZ) stanowią elementy pomocnicze do wyliczenia ceny ryczałtowej robót. Ewentualne błędy w ww. dokumentach nie będą stanowiły podstawy do roszczeń Wykonawcy względem Zamawiającego.
2) Wszystkie dokumenty tworzące dokumentację projektowo-techniczną, służące do opisu przedmiotu zamówienia, są wiążące. Rysunki i część opisowa dokumentacji są dokumentami wzajemnie się uzupełniającymi.
3) Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu, na którym będą się odbywały prace, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom przebywającym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce, jak i pracownikom oraz osobom trzecim znajdującym się na jego terenie, gdyż realizacja zadania będzie odbywać się na czynnym obiekcie. Wykonawca jest zobowiązany do ulokowania miejsca czasowego przetrzymywania materiałów na terenie obiektu, tak aby nie powodować trudności komunikacyjnych.
4) Wykonawca musi uwzględnić niemożność przekazania przez Inwestora (Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce) wszystkich pomieszczeń w budynku – w celu prowadzenia prac przewidzianych w ramach zamówienia. Inwestor planuje przekazywanie Wykonawcy jednorazowo maksymalnie dwóch pomieszczeń, a po zakończeniu prac w tych pomieszczeniach – kolejnych dwóch pomieszczeń. Inwestor nie ma możliwości przeniesienia mieszkańców do innego obiektu i przekazania Wykonawcy w jednym czasie wszystkich pomieszczeń do remontu. Wyjątek stanowią pomieszczenia kuchni i jadalni oraz windy (dźwigi gastronomiczne), które to pomieszczenia zostaną udostępnione Wykonawcy i zostaną odebrane dopiero po zakończeniu w nich prac budowlanych.
5) Przed przystąpieniem do wykonywania prac objętych zamówieniem należy każdorazowo uzgodnić zakres i czas wykonywanych czynności dla każdego pomieszczenia z Inwestorem.
6) Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami oraz zasadami sztuki budowlanej, zasadami aktualnej wiedzy technicznej, instrukcji producentów poszczególnych materiałów, przepisami BHP, przepisami ochrony przeciwpożarowej oraz przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, pod stałym nadzorem technicznym, w sposób nie naruszający interesów osób trzecich. Materiały budowlane, elementy prefabrykowane, meble i urządzenia powinny odpowiadać atestom technicznym i higienicznym, certyfikatom oraz ustaleniom odnośnych norm i przepisów.
7) Dostarczone przez Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia meble i urządzenia muszą być fabrycznie nowe, pochodzące z bieżącej produkcji, nieregenerowane, pełnowartościowe, wolne od wad technicznych, dopuszczone do obrotu i stosowania w krajach Unii Europejskiej (w tym w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi), wykonane zgodnie z normami branżowymi, posiadać gwarancję (door to door) producenta na okres minimum 24 miesięcy oraz spełniać wymagania pod względem BHP zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Produkty muszą posiadać instrukcję obsługi i konserwacji napisaną w języku polskim.
8) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić montaż dostarczonych mebli i urządzeń, w celu umożliwienia korzystania z nich przez Inwestora.
9) Wykonawca zobowiązany jest zadbać o porządek na terenie prowadzenia robót oraz utrzymanie terenu prowadzenia robót w należytym stanie i porządku oraz w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, w szczególności w czasie realizacji zadania utrzymywanie porządku bez składowania zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
10) Wykonawca ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji zadania odpadów zgodnie z ustawą z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54).
11) Pracownicy wykonujący prace ze strony Wykonawcy winni posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia stosownie do wykonywanych robót.
12) Następstwa usterek i awarii, jeżeli nastąpiły one w wyniku wykonywanych prac, zostaną usunięte przez Wykonawcę w trybie natychmiastowym i na jego koszt.
13) Wybrany Wykonawca – w terminie do 10 dni licząc od dnia zawarcia umowy – przedłoży Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy robót, zawierający terminy wykonania poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia oraz ich koszt brutto. Ustala się, że łączna wartość prac wskazana w harmonogramie rzeczowo-finansowym robót musi być tożsama z wartością wynikającą z oferty Wykonawcy i zawartej umowy. Harmonogram rzeczowo-finansowy robót podlega weryfikacji inspektora nadzoru inwestorskiego lub Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do aktualizacji ww. dokumentu.
14) Wykonawca musi posiadać przez cały okres realizacji zamówienia, najpóźniej w okresie od rozpoczęcia realizacji zamówienia (tj. co najmniej od dnia zawarcia umowy) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100).
15) Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do realizacji robót – w terminie ustalonym z Inwestorem – opracować Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) i przedstawić Inwestorowi do akceptacji.
7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę:
1) gwarancji na wykonany przedmiot umowy (wykonane roboty budowlane, w tym użyte materiały, wyposażenie podlegające trwałemu montażowi lub instalacji, a także zamontowana tablica informacyjna) przez okres minimum 36 miesięcy od dnia końcowego odbioru przedmiotu umowy;
2) rękojmi za wady przedmiotu umowy przez okres minimum 36 miesięcy od dnia końcowego odbioru przedmiotu umowy (tożsamy z okresem gwarancji, o którym mowa w pkt 1).
Uwaga: Okres gwarancji, o której mowa w ust. 7 pkt 1, stanowi jedno z punktowanych kryteriów oceny ofert, stąd Wykonawca może wydłużyć oferowany termin gwarancji – na zasadach określonych w Dziale XXVI Specyfikacji Warunków Zamówienia. W takiej sytuacji okres rękojmi za wady wydłuży się automatycznie o przedłużony okres gwarancji. Maksymalny zaoferowany okres gwarancji, jaki będzie oceniany przez Zamawiającego w ramach jednego z kryteriów oceny ofert, wynosi 60 miesięcy.
8. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania, dostawy i montażu tablicy informacyjnej, o której mowa w § 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych z państwowych funduszy celowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 953 z późn. zm.), zwanej dalej tablicą informacyjną – zgodnie z wymaganiami określonym w Załączniku Nr 5j do SWZ – z zastrzeżeniem przekazania Wykonawcy przez Zamawiającego po zawarciu umowy wytycznych dotyczących miejsca montażu tablicy informacyjnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Z uwagi na to, że oferta z najniższą ceną - spośród niepodlegających odrzuceniu ofert złożonych w postępowaniu - przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do ceny oferty z najniższą ceną – przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3107225,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3219696,00 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.