eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Zakopane › Dostawa i montaż lamp hybrydowych na obszarze Miasta Zakopane



Ogłoszenie z dnia 2021-12-07


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż lamp hybrydowych na obszarze Miasta Zakopane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zakopane

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000654948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 18 20 20 448

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zakopane.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zakopane.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zakopane/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż lamp hybrydowych na obszarze Miasta Zakopane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28788ef9-37f4-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00302034

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00250349/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.75.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 367000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, montaż i serwis gwarancyjny 20 szt. lamp hybrydowych dla oświetlenia dróg dostosowane do III strefy wiatrowej w ramach realizacji zadania inwestycyjnego o nazwie „Zakup i montaż lamp hybrydowych na obszarze Miasta Zakopane”.
2. Montaż lamp planowany jest w lokalizacjach na terenie miasta Zakopane, na działkach wskazanych przez Zamawiającego położonych wzdłuż drogi będącej łącznikiem drogi ul. Ciągłówka i drogi ul. Furmanowa (18 szt.) oraz wzdłuż drogi ul. Choćkowskie (2 szt.).
3. Warunki występujące w miejscach montażu:
1) Teren montażu jest trudnodostępny. Dojazd jest utrudniony (wąskie, kręte i strome drogi, znaczne ubytki w nawierzchni, duże spadki terenu). Warunki gruntowe ciężkie (teren zielony, ale możliwe kamienie, głazy, skały w ziemi, w bliskiej odległości infrastruktura podziemna i ogrodzenia).
2) Miejsca montażu znajdują się przy drogach dojazdowych do posesji, z których stale korzystają mieszkańcy.
3) Wykonawca ma obowiązek zapoznać się z wymaganiami przedstawionymi w projekcie umowy. Zaleca się także, aby dokonał zapoznania się z warunkami lokalizacyjno-terenowymi montażu przed złożeniem oferty w celu zapoznania się z warunkami występującymi na miejscu montażu, oceny i doboru odpowiednich środków transportu i sprzętu budowlanego niezbędnych do realizacji zadania.
4. Minimalne wymogi dotyczące parametrów lampy, której dotyczy oferta:
1) słup stalowy wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo o wysokości od podstawy do turbiny wiatrowej minimum 8,8 m,
2) długość wysięgnika oprawy minimum 1,5 m,
3) fundament prefabrykowany o wadze minimum 1500 kg,
4) moc turbiny wiatrowej minimum 400W,
5) moc panelu minimum 2x200W (lub 400W),
6) oprawa LED zawieszona na wysokości minimum 6,5 m poniżej modułów fotowoltaicznych o mocy minimum 30W,
7) akumulator żelowy o pojemności minimum 2x120Ah (lub 240 Ah),
8) czas pracy lampy minimum 10 godzin/dzień,
9) czas autonomii minimum 4 dni,
10) okres gwarancji minimum 24 m-ce,
5. Szczegółowy opis wymagań jakie spełniać muszą oferowane lampy:
1) Słup (wraz z konstrukcją wsporczą pod panele fotowoltaiczne i wysięgnikiem pod turbinę wiatrową i oprawę) muszą posiadać dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań obowiązujących je norm i przepisów budowlanych oraz być dostosowane do montażu dla warunków atmosferycznych charakterystycznych dla terenu Zakopanego i dla: „III strefy wiatrowej wg. PN-EN 1991-1-4” – Strefy Górskiej.
2) Główne elementy konstrukcyjne jak: słup stalowy ze stelażem pod panele fotowoltaiczne i turbiną wiatrową, musi posiadać wymagane certyfikaty wydane przez niezależną, notyfikowaną jednostkę certyfikującą oraz musi być przeliczony pod względem bezpieczeństwa do obciążeń związanych z wagą systemu fotowoltaicznego i powierzchnią naporu wiatru do miejsca planowanej lokalizacji – III strefy wiatrowej do 900 m n.p.m.
3) Na słupie musi znajdować się tabliczka znamionowa z atestami.
4) Zamawiający wymaga, aby słup stalowy wraz z całą konstrukcją wsporczą został przeliczony na obciążenia wynikające z zamontowania wszystkich wymaganych urządzeń znajdujących się na słupie jak panele fotowoltaiczne, oprawa uliczna LED oraz turbina wiatrowa. Konstrukcje muszą być przeliczone zgodnie z normą EN 1090 oraz poświadczone odpowiednim niezależnym certyfikatem dla III strefy wiatrowej.
5) Stelaż pod panele fotowoltaiczne oraz wysięgnik pod oprawę uliczną musi mieć możliwość obrotu 360 stopni wokół osi słupa w celu idealnego ustawienia parametrów lampy.
6) Oba elementy muszą być od siebie nie zależne.
7) Konstrukcja montażowa turbiny wiatrowej musi zapewniać zamocowanie siłowni wiatrowej w taki sposób, że zarówno siłownia wiatrowa, łopaty rotora jak i jej układ mocowania nie powodowały zacieniania - padania cienia słonecznego z żadnego uchwytu czy wspornika systemu lampy hybrydowej na moduły fotowoltaiczne, niezależnie od pory dnia i wysokości słońca nad horyzontem.
8) Stelaż pod panele musi być zamocowany na słupie w taki sposób, żeby panele fotowoltaiczne nie były zacienione przez konstrukcje słupa, niezależnie od pory dnia i wysokości słońca nad horyzontem.
9) Słup wraz ze stelażem pod panele fotowoltaiczne, wysięgnikiem pod oprawę LED oraz turbinę wiatrową musi stanowić jedna, spójną całość. Nie dopuszcza się elementów osobnych ze sobą nie zintegrowanych. Minimalna waga słupa bez wyposażenia to 240 kg.
10) Fundament dobrany dla III strefy wiatrowej – Tereny Górskie do 900 m n.p.m.
11) Dodatkowo fundamenty prefabrykowane muszą zostać dobrane do posadowienia całej konstrukcji wsporczej z uwzględnieniem wszystkich wymaganych urządzeń znajdujących się na słupie hybrydowym jak: panele fotowoltaiczne, oprawa uliczna LED, turbina wiatrowa oraz do sił działających na konstrukcję, np. parcia wiatru.
12) Oprawa zamontowana na wysokości min. 6,5 m nad gruntem poniżej modułów fotowoltaicznych o następujących parametrach :
- moc oprawy: min. 30W,
- strumień świetlny: min. 5000 lm,
- barwa światła: 4000 K ± 100K,
- stopień ochrony oprawy: min. IP67,
- stopień ochrony złącza oprawy: min. IP 67,
- klasa odporności mechanicznej: minimum IK10,
- żywotność: min. 100,000 godzin,
- temperatura pracy: od -40°C do + 60° C.
13) Akumulator żelowy montowany pod ziemią, w skrzynce o właściwościach wodoodpornych – heretycznej.
14) Akumulator żelowy o parametrach:
- pojemność: minimum: 120 Ah ( C20 – 20 godzinny tryb rozładowania ),
- minimum 2200 cykli przy 20% głębokości cyklicznego dobowego rozładowania.
15) Skany dokumentów poświadczających spełnienie przez elementy lampy norm i przepisów oraz dopuszczające do montażu w III strefie wiatrowej należy przedstawić Zamawiającemu do akceptacji przed planowanym terminem montażu lamp. Akceptacja dokumentów przez Zamawiającego jest warunkiem koniecznym dopuszczającym do montażu.
6. Materiały i rozwiązania techniczne równoważne: Jeżeli dokumentacja projektowa wskazuje w odniesieniu do materiałów i urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie Zamawiający, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Wskazane w dokumentacji w opisany wyżej sposób materiały lub urządzenia określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego.
Materiały lub urządzenia pochodzące od wskazanych producentów należy traktować wyłącznie jako wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach i informacji: katalogach, stronach internetowych producentów, itp.
Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.
Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając za równoważny produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie złożenie stosownych dokumentów, uwiarygodniających materiały lub urządzenia równoważne.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do projektantów dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
7. Skany dokumentów poświadczających spełnienie przez elementy lampy norm i przepisów oraz dopuszczające do montażu w III strefie wiatrowej należy przedstawić Zamawiającemu do akceptacji przed planowanym terminem montażu lamp. Akceptacja dokumentów przez Zamawiającego jest warunkiem koniecznym dopuszczającym do montażu.
8. Wykonawca udzieli, co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na dostarczone towary oraz wykonane prace niezależnie od indywidualnych kart gwarancyjnych producentów wyposażenia, objęte przedmiotowym zamówieniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331000-8 - Baterie słoneczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

34928530-2 - Latarnie uliczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447720,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 447720,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 447720,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BrasiT Paweł Bracha

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 061610691

7.3.3) Ulica: Lubelska 46

7.3.4) Miejscowość: Kurów

7.3.5) Kod pocztowy: 24-170

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 447720,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-13

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.