eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kruszwica › Przebudowa ulicy Wrzosowej w Kruszwicy od km 0+000 do km 0+594, długości 0,594 km



Ogłoszenie z dnia 2023-07-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Wrzosowej w Kruszwicy od km 0+000 do km 0+594, długości 0,594 km

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nadgoplańska 4

1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/775273

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ulicy Wrzosowej w Kruszwicy od km 0+000 do km 0+594, długości 0,594 km

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86e00ba9-0069-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00301640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037000/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa ulicy Wrzosowej w Kruszwicy od km 0+000 do km 0+594, długości 0,594 km

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00243691

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIFZ-Z.271.16.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1004847,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Termin realizacji: 3 miesiące od dnia zawarcia umowy

1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi gminnej ul. Wrzosowej w Kruszwicy. Zakres zadania obejmuje odcinek drogi gminnej od skrzyżowania z ulicą Kruczą na odcinku 593,86 m.
Zakres zadania obejmuje:
- wykonanie robot rozbiórkowych i ziemnych
- wycinkę krzewów kolidujących z inwestycją
- wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni oraz zjazdów
- wykonanie pobocza z kruszywa łamanego
- wykonanie humusowania terenu wraz z obsianiem trawą.

Droga objęta opracowaniem posiada jezdnię o nawierzchni wykonanej w technologii powierzchniowego utrwalenia nawierzchni za pomocą emulsji asfaltowej oraz grysów, szerokość jezdni na odcinku objętym opracowaniem wynosi około 4,0m. Zjazdy do przyległych nieruchomości posiadają nawierzchnię gruntową oraz utwardzoną za pomocą kostki betonowej oraz bitumiczną. Odwodnienie jezdni odbywa się poprzez spływ wody na przyległy teren. Przy drodze objętej opracowaniem zlokalizowane są pola uprawne oraz zabudowa jednorodzinna. Na terenie objętym opracowaniem zlokalizowana jest sieć wodociągowa, energetyczna, kanalizacji sanitarnej, teletechniczna oraz gazowa. Grunty występujące w dokumentowanym podłożu zaliczono do mineralnych rodzimych, nieskalistych spoistych oraz niespoistych. Na odcinku objętym opracowaniem wykonano dwa otwory badawcze do głębokości 3,0 m. Istniejąca nawierzchnia jest wykonana w technologii powierzchniowego utrwalenia nawierzchni za pomocą emulsji asfaltowej oraz grysów, następnie pod w/w warstwą występuje warstwa podbudowy (wyrównawcza) wykonana z kruszywa wapiennego o grubości od 10 do 35 cm. Bezpośrednio pod w/w opisaną warstwą występuje warstwa nasypu niekontrolowanego wykonanego z ziemi, gruzu oraz szlaki, który stanowił wcześniejsze utwardzenie drogi gminnej. Pod warstwami opisanych nawierzchni występują grunty organiczne do głębokości od 1,1 m do 1,2 m poniżej poziomu istniejącego terenu, a pod nimi warstwy glin oraz piasków drobnych. Sączenia wody gruntowej występują na głębokości 2,5 m (otwór O1). Biorąc pod uwagę stwierdzone warunki gruntowe i rodzaj projektowanej inwestycji, dokumentowane podłoże można zaliczyć do I kategorii geotechnicznej (wg kryteriów przyjętych w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 Dz. U. Poz 463). Po analizie wyników badań modułu odkształcenia wtórnego oraz określonej wysadzinowości gruntu przyjęto grupę nośności podłoża gruntowego G4 na całym odcinku objętym opracowaniem.

Parametry projektowanej drogi:
- klasa drogi D
- prędkość projektowa – 30 km/h
- kategoria ruchu – KR1
- droga jednojezdniowa, jednopasowa
- szerokość pasa ruchu – 4,0m
- na mijankach szerokość jezdni – 5,0m
- pochylenie jezdni 2 % jednostronne
- pobocza z tłucznia o szerokości 0,75 m, pochylenie poprzeczne 8% oraz 2%.

Roboty rozbiórkowe i ziemne obejmują:
- rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni oraz zjazdów
- wykonanie wycinki krzewów kolidujących z inwestycją
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne jezdni oraz zjazdów
- wyprofilowanie terenu w obrębie korpusu drogowego.

Grunty organiczne występujące pod nawierzchnią jezdni występujące do głębokości 1,1-1,2m poniżej poziomu istniejącego terenu należy usunąć oraz wykonać nasyp z gruntu niespoistego, zgodnie z oznaczeniami w części rysunkowej opracowania. Roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą PN-S-02205 Drogi samochodowe. Roboty ziemne. Wymagania i badania. Roboty ziemne w obrębie sieci elektrycznej i gazowej i teletechnicznej należy prowadzić ręcznie. Przed przystąpieniem do robot należy wykonać przekopy kontrolne w celu ustalenia rzeczywistego położenia w/w urządzeń. Roboty ziemne prowadzić zgodnie z wytycznymi zawartymi w uzgodnieniach z właścicielami urządzeń oraz obowiązującymi przepisami.

Na podstawie uzgodnień branżowych urządzenia branży wodociągowej oraz studnie kanalizacji sanitarnej należy wyregulować do rzędnych projektowanych nawierzchni. Sieć teletechniczną będącą własnością firmy Orange Polska S. A. oraz sieć energetyczną będącą własnością ENEA OPERATOR Sp. z o. o. należy zabezpieczyć rurą ochronną dwudzielną śr 110 mm pod nadzorem przedstawicieli w/w przedsiębiorstw, zgodnie z oznaczeniami w części rysunkowej opracowania.

Zaprojektowano jezdnię jednopasową o szerokości 4,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego.
Na odcinku objętym przebudową zaprojektowano dwie mijanki, na których jezdnia będzie miała 5,0m szerokości. Mijanki zaprojektowano w następujących miejscach:
- od km 0+084,53 do km 0+109,53
- od km 0+284,53 do km 0+309,53.

Spadek poprzeczny jezdni – 2% jednostronny.
Pobocza zaprojektowano o szerokości 0,75 m wykonane z kruszywa łamanego o grubości 15 cm. Spadek poprzeczny poboczy: 8%, a na wyższej krawędzi jezdni zgodny ze spadkiem jezdni.
W obrębie pasa drogowego po lewej stronie projektowanej jezdni w celu umożliwienia sprawnego spływu wód opadowych należy wyprofilować teren tworząc muldę o szerokości 1 m i głębokości 25 cm.

Wysokościowe usytuowanie obiektów zaprojektowano przy następujących założeniach:
- zapewnienia prawidłowego odwodnienia
- dostosowania wysokościowego do istniejących elementów zagospodarowania terenu – zjazdów do posesji oraz na pola uprawne.

Odwodnienie jezdni będzie się odbywało poprzez spływ powierzchniowy wód opadowych oraz roztopowych na pasy zieleni w granicach pasa drogowego drogi gminnej. W celu umożliwienia sprawnego spływu wód opadowych należy po lewej stronie jezdni wyprofilować teren tworząc muldę o szerokości 1 m i głębokości 25 cm zgodnie z oznaczeniami w części rysunkowej opracowania.
(...)
3. Wytyczne dla oferenta:
a) Szczegółowe informacje zawierają projekt budowlano – wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót natomiast przedmiar robót jest elementem pomocniczym.
b) W cenie ofertowej należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji, w tym koszty konsultacji i bieżących uzgodnień z właścicielami sieci energetycznej, telekomunikacyjnej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej, opłaty za zajęcie terenu na gruncie nie należącym do inwestora, a także wszelkie opłaty za przygotowanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego w trakcie realizacji zadania. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania
i zatwierdzenia dokumentacji czasowej organizacji ruchu drogowego przed rozpoczęciem robót.
c) Wykonawca jest zobowiązany do poniesienia kosztów i zapewnienia nadzoru ze strony gestorów sieci (wod.-kan., telekomunikacyjne, elektroenergetyczne i inne) zgodnie z warunkami uzgodnień i obowiązujących przepisów prawa.
d) Zastosowane w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót wskazania pochodzenia wyrobów służą określeniu standardów cech technicznych i jakościowych. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny wyrób spełniający wymogi techniczne i jakościowe oraz posiadający właściwości użytkowe nie gorsze niż określone w dokumentacji Zamawiającego z preferencją parametrów korzystniejszych spełniających te same wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne wskazanego oraz posiadające właściwości użytkowe spełniające wymogi określone dla przedmiotu opisanego w dokumentacji. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
e) Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia i stanu miejsca wykonywanych prac.
f) Do obowiązków Wykonawcy należy informowanie co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem prac Zamawiającego, mieszkańców o utrudnieniach. Komunikat należy podać w formie ogłoszeń lub obwieszczeń.
g) W przypadku braku możliwości dojazdu pojazdu do odbioru odpadów komunalnych wykonawca będzie zobowiązany udzielić pomocy sprzętowej celem przetransportowania pojemników w miejsce ich odbioru przez specjalistyczne pojazdy.
h) Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia gestorom sieci telekomunikacyjnej, wodociągowej, elektrycznej plac budowy celem sprawdzenia stanu technicznego w/w instalacji oraz wymiany uszkodzonych elementów lub usunięcia ewentualnych awarii.
i) Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania od Zamawiającego akceptacji kształtu oraz kolorów materiałów brukarskich przed zamówieniem.
j) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia ruchu pieszego do posesji.
k) Materiały pochodzące z rozbiórki nadające się do powtórnej eksploatacji np. hydranty, kratki kanalizacyjne, włazy należy dostarczyć zabezpieczone przed uszkodzeniami w trakcie transportu na składowisko Zamawiającego. Materiały należy przekazać protokolarnie.
l) Zamawiający wymaga przedłożenia kosztorysu ofertowego do umowy.
m) Zamawiający wymaga przedłożenia harmonogramu rzeczowo – finansowego do umowy.

4. Wymagania Zamawiającego w związku z art. 95. ustawy PZP:

Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z pracami budowlanymi w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w ilości osób niezbędnej do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym: pracownik budowy – prace drogowe, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Szczegółowe wymagania w związku z art. 95 ustawy Pzp zostały zawarte w §24 wzoru umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ oraz w dokumentacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 925000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1197317,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 925000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe „TRANS - POM” Piotr Pomagier

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5561163802

7.3.3) Ulica: ul. Niepodległości 44

7.3.4) Miejscowość: Kruszwica

7.3.5) Kod pocztowy: 88-150

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 925000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.