eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kurzętnik › Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 5500N na rzece Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim - wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej



Ogłoszenie z dnia 2023-02-22


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 5500N na rzece Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim
– wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Kurzętniku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871124733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 48

1.5.2.) Miejscowość: Kurzętnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-306

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564748230

1.5.8.) Numer faksu: 564748230

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpnml@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.e-bip.org.pl/zarzdrogpow

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.e-bip.org.pl/zarzdrogpow/35483

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 5500N na rzece Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim
– wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15bfcf47-82a5-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00104935

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00054076/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 5500N na rzece Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim” (wykonanie dokumentacji technicznej)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00514085

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP-11.2610.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 138123,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.3 Dokumentacja powinna obejmować następujące opracowania:
a) Ocena stanu technicznego elementów obiektu wraz z jego infrastrukturą pod kątem ponownego wykorzystania w nowym obiekcie – 3 kpl.
b) Projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu – 2 kpl.
Projekt powinien zawierać co najmniej: ciąg pieszo rowerowy wraz z proponowanym przebiegiem i odpowiednimi parametrami wraz z dowiązaniem do istniejącego ciągu komunikacyjnego w ulicy, oświetlenie uliczne, poszerzenie jezdni głównej, rodzaj oraz grubość warstw konstrukcyjnych drogi, sposób odwodnienia, propozycję rozwiązania przebudowy ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem kolidującym z przebudową, ewentualne wskazanie drzew przeznaczonych do wycinki, określenie propozycji nieruchomości lub ich części, które niezbędne będą do przejęcia na rzecz zamawiającego na potrzeby realizacji inwestycji. Projekt koncepcyjny należy wykonać co najmniej na mapach zasadniczych
c) Mapa do celów projektowych wraz z określeniem granic prawnych – 2 kpl.
Wykonawca sporządzi mapy sytuacyjno – wysokościowe do celów projektowych w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz uzgodni je zgodnie z obowiązującymi przepisami. Mapa do celów projektowych powinna być zgodna z obowiązującymi przepisami, do mapy należy dołączyć barwny wykaz wszystkich oznaczeń i symboli użytych na mapie. Wykonawca będzie zobowiązany do aktualizacji mapy do celów projektowych, o ile okaże się to konieczne w trakcie realizacji prac projektowych. Widoczne punkty graniczne powinny być pomierzone. Na mapie muszą być widoczne granice i numery działek. W przypadku podziałów geodezyjnych wykonawca jest zobowiązany do opracowania map z projektowanym podziałem nieruchomości zgodnie z obowiązującymi przepisami.
d) Badania geologiczne wraz z opinią geotechniczną podłoża gruntowego w zakresie projektowanej dokumentacji– 5 kpl.
e) Przedłożenie Zamawiającemu materiałów i danych niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia (dane do KIP). Ewentualne sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanego przedsięwzięcia, o ile zajdzie konieczność jego sporządzenia – zostanie zlecone odrębnym postępowaniem.
f) Opracowanie inwentaryzacji szaty roślinnej w celu określenia ilości i rodzaju drzew oraz krzewów, które kolidują z planowaną inwestycją (w tym opracowanie niezbędnychdo Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia opinii przyrodniczych) – 2 kpl.
g) Opracowanie projektu budowy kanału technologicznego lub uzyskanie zwolnienia z obowiązku lokalizacji kanału technologicznego w pasie drogowym – 2 kpl.
h) Projekt budowlany (opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) zawierający wszelkie uzgodnienia, informacje, opinie, zezwolenia i decyzje niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID – 5 kpl.
i) Projekt wykonawczy (mostowy, drogowy oraz branżowe w miarę potrzeb) – 5 kpl.
Opracowany w stopniu szczegółowości umożliwiającym wykonanie robót. Projekt wykonawczy powinien uszczegóławiać rozwiązania projektu budowlanego, w szczególności w zakresie doboru materiałów, wymaganych wymiarów i wymagań konstrukcyjno – jakościowych. Projekt wykonawczy powinien także obejmować wszelkie obliczenia, od których wyników zależne są przyjęte rozwiązania projektowe, założenia obliczeniowe, wytyczne realizacji inwestycji, opisy i rysunki warsztatowe dla elementów wymagających uszczegółowienia. W projekcie wykonawczym należy zawrzeć rozwiązania dotyczące prowadzenia robót, przygotowania terenu pod budowę i zagospodarowania terenu.
j) Niezbędne opracowania, opinie i uzgodnienia wymagane przepisami prawa, które są niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia (uzyskania decyzji pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID)– 1 kpl.
k) Niezbędne pomiary i badania – 1 egz.
l) Wszystkie dane niezbędne do otrzymania pozwolenia wodnoprawnego w sytuacji konieczności jego uzgodnienia (w tym opracowanie operatu wodnoprawnego) – 2kpl.
m) Wyliczenie oraz podanie klasy obciążenia MLC nowoprojektowanego obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
n) Przedmiary robót wraz z kosztorysami inwestorskimi, wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – 2 kpl.
Przed wykonaniem kosztorysów wykonawca przedstawi zamawiającemu założenia wyjściowe do ww. kosztorysów, w celu uzyskania jego opinii w tym zakresie.
o) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – 2 kpl.
p) Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu (na czas budowy) – 5 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz pdf),
q) Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami – 5 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz pdf),
r) Wykonawca opracuje koncepcję rozwiązań projektowych całego przedmiotu zamówienia, która powinna być zatwierdzona przez Zamawiającego (przed opracowaniem projektu budowlanego i wykonawczego)
s) Oświadczenie Wykonawcy o kompletności opracowanej dokumentacji zgodnie z celem, któremu służy i wykonania dokumentacji zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa
3.4 W miejscu istniejącego mostu należy wykonać nowy lub przebudować istniejący obiekt. Parametry geometryczne mostu oraz dojazdów muszą być zgodne zobowiązującymi przepisami technicznymi. Przebudowana droga musi zapewnić normatywne połączenie nowego/ przebudowanego mostu z istniejącym układem dróg. Projektem należy objąć przebudowę drogi powiatowej Nr 5500N na odcinkach: przed mostem (początek opracowania) do 100m oraz za mostem (koniec opracowania) do 100m. zaprojektować należy nową geometrię drogi i odpowiednią dla kategorii ruchu KR2 konstrukcję nawierzchni. Na moście i odcinkach drogi „przed i za mostem” należy zaprojektować jednostronny ciąg pieszo – rowerowy z dowiązaniem do istniejącego ciągu komunikacyjnego w ulicy.
3.5 Wszystkie koszty związane z uzyskaniem opinii, uzgodnień, decyzji, map oraz innych materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, pokrywa Wykonawca.
3.6 Zamówienie należy zrealizować zgodnie z przepisami prawa polskiego, m. in. prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych, prawa ochrony środowiska, prawa wodnego, ustawy o drogach publicznych, ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz przepisami wykonawczymi do w/w ustaw. Opracowana dokumentacja powinna spełniać warunki techniczne określone Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno – budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022r. poz. 1518) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno– użytkowego (Dz. U. z 2021r. poz. 2454), a także Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym.
3.7 Wykonawca powinien dokonać rozpoznania co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności, jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
3.8 Wykonawca zinwentaryzuje wszystkie obiekty, na które inwestycja będzie wywierała wpływ w trakcie budowy i uwzględni w dokumentacji projektowej konieczność rozbiórki, przebudowy, odbudowy, zabezpieczenia w/w obiektów.
3.9 Punkty osnowy geodezyjnej kolidujące z przedmiotową inwestycją muszą zostać wyniesione poza strefę robót na etapie realizacji zadania inwestycyjnego. Wyniesienie punktów należy uwzględnić w kosztorysach inwestorskich, przedmiarach oraz STWiOR.
3.10 Projekty przebudowy lub zabezpieczenia kolidującej infrastruktury technicznej winny uwzględniać uzasadnione wymogi poszczególnych gestorów sieci i urządzeń.
3.11 Wykonawca zobowiązany jest do konsultowania z zamawiającym istotnych rozwiązań technologicznych mających wpływ na koszty robót budowlanych, które będą wykonywane na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej. Zamawiający będzie kontrolował zaangażowanie prac projektowych (raz w miesiącu spotkania z Wykonawcą).
3.12 Przedmiot zamówienia obejmuje także przygotowanie odpowiedzi na pytania wykonawców robót, udzielanie wyjaśnień dotyczących opracowanej dokumentacji projektowej oraz dokonywanie ewentualnych modyfikacji (poprawek i uzupełnień) w opracowanej dokumentacji projektowej, których konieczność wprowadzenia wynikać będzie z zadawanych pytań, a także wniesionych odwołań i udzielanych odpowiedzi w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych.
3.13 W ramach ceny ofertowej, Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru autorskiego nad wykonaną dokumentacją projektowo – kosztorysową. W trakcie prowadzenia zaprojektowanych robót budowlanych, wykonawca zobowiązany jest do wizyt na terenie budowy, na pisemne wezwanie zamawiającego, złożone minimum z trzydniowym wyprzedzeniem. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych, nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego.
3.14 Do obowiązków Wykonawcy podczas pełnienia nadzoru autorskiego należy w szczególności pełny zakres czynności określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. prawo budowlane.
3.16 Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób, aby założone cele przedmiotu zamówienia zostały osiągnięte zgodnie z umową.
3.19 Wykonawca dokona przeniesienia praw autorskich w/w przedmiotu zamówienia na Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169891,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 302580,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169891,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROinżynieria Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 383676500

7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 4/3

7.3.4) Miejscowość: Brzeg

7.3.5) Kod pocztowy: 49-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169891,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.