eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Radgoszcz › Przebud. i rozbud. istn. budynku usług.-biurowego w Radgoszczy ze zmianą sposobu użytkowania na budynek wielofunkcyjny z przezn. na cele społ. i kulturalne - ETAP III (INSTAL. SANIT. I FOTOWOLTAIKA)



Ogłoszenie z dnia 2021-07-01


Powiązane ogłoszenia:
Ogłoszenie nr 2021/BZP 00100775 z dnia 2021-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebud. i rozbud. istn. budynku usług.-biurowego w Radgoszczy ze zmianą sposobu użytkowania na budynek wielofunkcyjny
z przezn. na cele społ. i kulturalne
– ETAP III (INSTAL. SANIT. I FOTOWOLTAIKA)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RADGOSZCZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660789

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PL. ŚW. KAZIMIERZA 7-8

1.5.2.) Miejscowość: Radgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-207

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 6414139

1.5.8.) Numer faksu: 146414661

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@radgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radgoszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gmina-radgoszcz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebud. i rozbud. istn. budynku usług.-biurowego w Radgoszczy ze zmianą sposobu użytkowania na budynek wielofunkcyjny
z przezn. na cele społ. i kulturalne
– ETAP III (INSTAL. SANIT. I FOTOWOLTAIKA)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84a0968e-a375-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00100775

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005093/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa i rozbudowa istniejacego budynku usługowo - biurowego w Radgoszczy ze zmianą sposobu uzytkowania na budynek wielofunkcyjny z przeznaczeniem na cele społeczne i kulturalne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00038837/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZ.271.56.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 5494308,10 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1376916,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZAKRES ROBÓT DO WYKONANIA OBEJMUJE:

1. Kotłownia
Instalacja centralnego ogrzewania będzie zasilana z kotłowni o mocy 188 kW, wyposażonej w gruntowa pompę ciepła o mocy 48 kW oraz dwa kondensacyjne kotły gazowe o mocy 70 kW każdy. Głównym źródłem ogrzewania ma być pompa ciepła. Jej praca ma być sterowana w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dolne źródło ciepła. Kotły gazowe mają być załączane w chwili kiedy moc pompy ciepła będzie zbyt mała lub współczynnik COP będzie nieopłacalny (koszt ogrzewania gazem będzie niższy). Kotłownia obsługiwała będzie 4 obiegi grzewcze (ogrzewanie podłogowe parter, ogrzewanie podłogowe piętro, ogrzewanie grzejnikowe, ciepło technologiczne). Regulacja parametrów kotłowni ma się odbywać za pomocą sterowników swobodnie programowalnych PLC. Praca kotłowni wraz z odczytem wszystkich parametrów ma się odbywać zdalnie za pomocą aplikacji. Parametry pracy pompy ciepła jak i kotłów mają być widoczne w systemie zarządzania i wizualizacji pracą kotłowni.

2. Instalacja centralnego ogrzewania
Główną instalacją ogrzewania w budynku jest instalacja ogrzewania podłogowego (parter i piętro). Dodatkowo mają być zamontowane grzejniki według załączonej dokumentacji. Sterowanie obiegów ogrzewania podłogowego (każdego pomieszczenia niezależnie) ma się odbywać za pomocą miejscowych termostatów i być podłączone do systemu zdalnego zarządzenia i wizualizacji wraz z kotłownią (możliwość ustawienia i zmiany temperatur i programów dobowych indywidualnie dla każdego pomieszczenia).

3. Instalacja ciepłej wody użytkowej
Instalacja ciepłej wody użytkowej wyposażona w cyrkulację, zasilana z monowalentnego podgrzewacza o pojemności 400 l.

4. Instalacja gazowa
Na ścianie budynku zaprojektowano dwie szafki gazomierzowe jedna nad drugą. W pierwszej szafce o wymiarach 600x600x250mm umieszczono kurek główny Ø40mm oraz gazomierz miechowy BK-G66M/280. Odległość kurka głównego od poziomu terenu oraz od najbliższej krawędzi okna, drzwi lub innych otworów ściennych w budynku nie może wynosić mniej niż 0,5m. W drugiej szafce o wymiarach 600x500x250mm projektuje się zawór MAG-3 odcinający dopływ w przypadku ulatniania się gazu. W pomieszczeniu kotłowni należy zamontować czujnik detekcji gazu np. typ DEX-12.

5. Instalacja wentylacji, odzysku ciepła i klimatyzacji
Instalacja klimatyzacji
Dla pomieszczenia kuchni przewidziano klimatyzator ścienny. Układ klimatyzacji płynnie będzie dostosowywał moc chłodniczą urządzeń do chwilowego zapotrzebowania mocy chłodniczej. Rozwiązanie takie wpływa korzystnie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej do napędu sprężarek. Przewiduje się że system klimatyzacji zostanie wykonany jako dwururowy, w związku z czym przewiduje się że wszystkie urządzenia będą miały możliwość grzania lub chłodzenia jednocześnie. Rozwiązanie takie umożliwi zmniejszenie kosztów funkcjonowania urządzeń. Instalację chłodniczą wykonujemy z rurek miedzianych izolowanych. Jednostki zewnętrzne każdego układu wyposażone są w sprężarki scroll. Sterownie jednostkami wewnętrznymi odbywa się poprzez piloty przewodowe.

Instalacja odprowadzenia skroplin.
Z systemu klimatyzacji należy wykonać instalacje odprowadzenia skroplin.

Instalacja wentylacji
W ramach niniejszego projektu przewiduje się zastosowanie wentylacji mechanicznej pomieszczeń. Do wentylacji wykorzystane zostaną nawiewno-wywiewne centrale wentylacyjne szczegółowo opisane w punkcie 7 opisu technicznego.
Przyjmuje się nawiew powietrza zewnętrznego w ilości zapewniającej niezbędne ze względów higieniczno-sanitarnych ilości powietrza czyli 30m3/h/os.
Kanały wentylacyjne prowadzone będą w przestrzeni nad sufitem podwieszonym lub pod sufitem i zabudowane płytami g-k. Na odejściu do każdego nawiewnika zabudowana zostanie przepustnica. Nawiewniki oraz wywiewniki zamontowane zostaną w suficie podwieszanym lub pod sufitem a następnie zabudowane płytami g-k. Przewiduje się nawiew powietrza za pośrednictwem nawiewników anemostatycznych, zaworów wentylacyjnych oraz kratek wentylacyjnych, wywiew powietrza odbywał się będzie za pośrednictwem elementów analogicznych jak nawiew powietrza.
Dla toalet przewiduje się zastosowanie kanałowych „łazienkowych” wentylatorów wywiewnych wraz ze szczelnymi klapami zwrotnymi np. typ MS125. Wydatek określony został na podstawie polskich norm. Wentylatory należy zabudować na przewodach wywiewnych. Powietrze do wentylatorów czerpane będzie przez nieszczelności w oknach lub z pomieszczeń sąsiednich. W pomieszczeniach w których nie zastosowano wentylacji mechanicznej należy wykonać wentylację grawitacyjną zgodnie z projektem architektonicznym.
System zdalnego zarządzania i wizualizacji
Celem systemu automatyki jest zapewnienie komunikacji z projektowanymi kotłami, gruntową pompą ciepła, centralami wentylacyjnymi, a także systemem ogrzewania budynku.
Przyjęto następujące założenia:
- system automatyki zostanie zrealizowany przy pomocy sterowników PLC swobodnie programowalnych z Web serwerem i możliwością zdalnego sterowania,
- wszystkie urządzenia kotłowni oprócz instalacji elektrycznej gniazd i oświetlenia są zasilane z szafy rozdzielczo-sterowniczej,
- trzeba zapewnić zdalną komunikację poprzez RJ45 – TCP/IP w celu zdalnego zarządzania systemem,
- system automatyki kotłowni będzie się swobodnie komunikować z automatyką wentylacji i klimatyzacji mechanicznej oraz zapewniał wspólną wizualizację działających urządzeń:
- musi zostać zachowany ten sam ujednolicony standard monitoringu oraz zarządzania projektowanych jak i istniejących urządzeń,
- automatyka musi przyjmować polecenia sterowania kotłowni z automatyki wentylacji i klimatyzacji mechanicznej w tym: załączaniem kotłów i pompy ciepła, sterowanie mocą kotłów i pompy ciepła jak i parametrami pracy, sterowaniem pompami obiegów, zaworów mieszających, chłodzenia, wentylacji, buforowania chłodu oraz ciepła.
- możliwość zdalnego uruchamiania urządzeń, zmiany temperatury, stopniowania biegów/moc, diagnozy awarii oraz konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych, odczyt stanu pracy wraz z jego parametrami, automatyczne jak i zdalna możliwość włączenia buforowania chłodu i ciepła.
- system automatyki wraz z oprogramowaniem i wizualizacją zrealizuje Wykonawca instalacji sanitarnych.
- oprogramowanie musi być zgodne z systemem Windows i posiadać możliwość uruchomienia na komputerze klasy PC.

UWAGA! Sposób wykonania jak i realizacji sterowania systemem ogrzewania i wentylacji należy uzgodnić wcześniej z Inwestorem.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączone do niniejszej SWZ dokumenty, tj. dokumentacja techniczna (INSTALACJE SANITARNE: kotłownia, instalacja gazowa, instalacja wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. INSTALACJE ELEKTRYCZNE: instalacja fotowoltaiczna), Szczegółowa Specyfikacja Techniczna, przedmiar robót. Dokumentacja techniczna została opracowana przez: GASKOP G. Potwora, Z. Przystasz S.C.

2) Przedmiot zamówienia ma być zrealizowany zgodnie z dokumentacją projektową (projektem technicznym) oraz szczegółową specyfikacją techniczną opracowaną przez firmę: GASKOP G. Potwora, Z. Przystasz S.C.
Przedmiar robót stanowi element pomocniczy do określenia wartości robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1373841,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1798260,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1373841,37 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane REMBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 005135207

7.3.3) Ulica: ul. Tunelowa 2

7.3.4) Miejscowość: Strzyżów

7.3.5) Kod pocztowy: 38-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1373841,37 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

2021-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.