eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Zawiercie › Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.



Ogłoszenie z dnia 2024-01-29


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.2.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: LEŚNA 2

1.4.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.4.7.) Numer telefonu: +48 32 494 12 74, +48 32 494 12 67

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00075244

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-01-29

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00498339

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.
1. Stan istniejący:
Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu powstał w połowie lat 70. XX wieku. Budynek z centralnie zlokalizowaną salą widowiskową, otoczoną wokół pomieszczeniami towarzyszącymi, pomieszczeniami biurowymi oraz pracowniami plastycznymi (…)
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
2.1. Branża budowlana:
1) Rozbiórki i demontaże:
2) Przygotowanie podłoża dachu i technologia wykonania pokrycia dachu:
3) Dach obiektu i zewnętrzne elementy – zadaszenia:
4) Montaż membrany EPDM:
5) Balustrady:
6) Warstwy tarasów i balkonów:
7) Elewacja z płyt włókno-cementowych:
Wykonać elewację wentylowaną z płyt włókno-cementowych. Elewację zaprojektowano z płyt grubości 8mm o wymiarach maksymalnych płyty 250 x 122 cm w kolorze ciemno-szarym, kolorze jasno-szarym oraz w części elewacji z płyt jasno-szarych ze strukturą linearną. Cięcie, składowanie i transport płyt wykonywać zgodnie z wytycznymi producenta. Pod-konstrukcję systemową wykonać z profili aluminiowych T kotwionych do elewacji poprzez warstwę styropianu za pomocą kotew posiadających niezbędne atesty budowlane. Profile aluminiowe należy pomalować farbami do aluminium w kolorze czarnym.
8) Elewacje główne tynkowane tynkiem cienkowarstwowym:
Część elewacji głównych wykończona będzie tynkiem, lokalizacja według rysunków
projektowych. Istniejący tynk oczyścić, gdzie konieczne wykonać naprawy tynku.
Wykonać warstwę podkładową z kleju na siatce. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek.
9) Elewacje dziedzińca:
Dwie elewacje dziedzińca, które są tynkowane należy wykończyć tynkiem cienkowarstwowym. Istniejący tynk oczyścić, gdzie konieczne wykonać naprawy tynku. Wykonać warstwę podkładową z kleju na siatce z włókna szklanego do zastosowań zewnętrznych. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek. Użyć tynku silikonowego lub silikatowego. Tynk akrylowy nie jest dopuszczalny.
Dwie pozostałe elewacje dziedzińca po zdemontowaniu blachy falistej i izolacji należy
oczyścić, wyrównać jeśli jest to konieczne. Elewację należy docieplić płytami z wełny
mineralnej grubości 18 cm montowanymi mechanicznie do podłoża. Płyty zaciągnąć
klejem na siatce z włókna szklanego do zastosować zewnętrznych. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek. żyć tynku silikonowego lub silikatowego.

10) Sufity podwieszane w zadaszeniach zewnętrznych:
Wykonać sufity podwieszane z kasetonów z siatki cięto-ciągnionej aluminiowej o oczku wielkości 8x6 mm. Do montażu zastosować systemowe profile nośne C 60x35 mm oraz profile krawędziowe z kątownika 50x50 mm. Ślusarka aluminiowa okienna i drzwiowa:
Zamontować ślusarkę aluminiową okienną i drzwiową zgodnie z rysunkami zestawień.
11) Okładziny schodów zewnętrznych:
Na schodach zewnętrznych do USC zamontować stopnice i podstopnice z płyt granitowych grubości 3 cm na zaprawach mrozoodpornych.
2.2 Branża elektryczna:
1) Instalacja fotowoltaiczna:
Budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 49,28 kWp. Instalację fotowoltaiczną stanowić będą:
a) moduły fotowoltaiczne 385W,
b) falownik fotowoltaiczny,
c) okablowanie:
 okablowanie i złącza po stronie prądu stałego (DC),
 okablowanie po stronie prądu zmiennego (AC),
d) Rozdzielnie elektryczne:
 Rozdzielnica RPV,
e) Ochronniki przepięciowe DC w obudowie,
f) Konstrukcja:
 Konstrukcja montażowa dla ramkowych modułów fotowoltaicznych:
g) Instalacje elektryczne,
h) System zabezpieczenia przed wypływem energii do sieci,
i) Zabezpieczenia przeciwpożarowe,
j) Ochrona przeciwprzepięciowa.

2) Instalacja odgromowa;
Dla zapewnienia ochrony odgromowej obiektu na dachu obiektu zaprojektowano siatkę poziomych oraz pionowych przewodów instalacji odgromowej. Przewody instalacji odgromowej wykonane będą z pręta stalowego, ocynkowanego o średnicy 8 mm. W celu ochrony urządzeń na dachu budynku zastosowane będą maszty odgromowe o podstawach betonowych o wysokości dostosowanej do chronionych urządzeń. Zaprojektowany rozstaw masztów zapewnia ochronę powierzchni instalacji fotowoltaicznej.

3) Instalacje zewnętrzne:
Instalacja oświetlenia zewnętrznego:
Zaprojektowano instalację oświetlenia zewnętrznego w postaci pasków LED montowanychw zadaszeniu. Oprawy oświetlenia zewnętrznego sterowane będą za pomocą zegara astronomicznego.

2. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej swz).

3. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.

4. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji (…)

5. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.

6. Wykonawca jest obowiązany udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego.

7. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.

8. Wykonawca uwzględni specyfikę pracy w obiektach użyteczności publicznej, wykona prace w sposób i w czasie nie zakłócającym funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury oraz przyległej restauracji w sposób zapewniający bezpieczeństwo korzystania z budynku przez pracowników i klientów.
Wszelkie prace zakłócające funkcjonowanie Miejskiego Ośrodka Kultury przyległej restauracji Wykonawca będzie wykonywał w terminie i na zasadach uzgodnionych z osobą nadzorującą realizację umowy z ramienia Zamawiającego.

9. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z załączonego do SWZ przedmiaru robót (t.j. roboty budowlane, roboty elektryczne), były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1465) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
10. Zamawiający uzyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego Wstępną Promesę nr Edycj8/2023/6832/PolskiLad dotyczącą Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

11. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.

Ze względu na ogr. ilość znaków szczegóły w SWZ.

Po zmianie:
Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.
1. Stan istniejący:
Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu powstał w połowie lat 70. XX wieku. Budynek z centralnie zlokalizowaną salą widowiskową, otoczoną wokół pomieszczeniami towarzyszącymi, pomieszczeniami biurowymi oraz pracowniami plastycznymi (…)
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
2.1. Branża budowlana:
1) Rozbiórki i demontaże:
2) Przygotowanie podłoża dachu i technologia wykonania pokrycia dachu:
3) Dach obiektu i zewnętrzne elementy – zadaszenia:
4) Montaż membrany EPDM:
5) Balustrady:
6) Warstwy tarasów i balkonów:
7) Elewacja z płyt włókno-cementowych:
Wykonać elewację wentylowaną z płyt włókno-cementowych. Elewację zaprojektowano z płyt grubości 8mm o wymiarach maksymalnych płyty 250 x 122 cm w kolorze ciemno-szarym, kolorze jasno-szarym oraz w części elewacji, w obrębie logo z płyt jasno-szarych ze strukturą linearną (jako frezowane, bez podświetlenia)” elewacji z płyt jasno-szarych ze strukturą linearną. Cięcie, składowanie i transport płyt wykonywać zgodnie z wytycznymi producenta. Pod-konstrukcję systemową wykonać z profili aluminiowych T kotwionych do elewacji poprzez warstwę styropianu za pomocą kotew posiadających niezbędne atesty budowlane. Profile aluminiowe należy pomalować farbami do aluminium w kolorze czarnym.
8) Elewacje główne tynkowane tynkiem cienkowarstwowym:
Część elewacji głównych wykończona będzie tynkiem, lokalizacja według rysunków
projektowych. Istniejący tynk oczyścić, gdzie konieczne wykonać naprawy tynku.
Wykonać warstwę podkładową z kleju na siatce. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek.
9) Elewacje dziedzińca:
Dwie elewacje dziedzińca, które są tynkowane należy wykończyć tynkiem cienkowarstwowym. Istniejący tynk oczyścić, gdzie konieczne wykonać naprawy tynku. Wykonać warstwę podkładową z kleju na siatce z włókna szklanego do zastosowań zewnętrznych. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek. Użyć tynku silikonowego lub silikatowego. Tynk akrylowy nie jest dopuszczalny.
Dwie pozostałe elewacje dziedzińca po zdemontowaniu blachy falistej i izolacji należy
oczyścić, wyrównać jeśli jest to konieczne. Elewację należy docieplić płytami z wełny
mineralnej grubości 18 cm montowanymi mechanicznie do podłoża. Płyty zaciągnąć
klejem na siatce z włókna szklanego do zastosować zewnętrznych. Wykonać warstwę tynku o uziarnieniu 3 mm z zatarciem typu baranek. żyć tynku silikonowego lub silikatowego.

10) Sufity podwieszane w zadaszeniach zewnętrznych:
Wykonać sufity podwieszane z kasetonów z siatki cięto-ciągnionej aluminiowej o oczku wielkości 8x6 mm. Do montażu zastosować systemowe profile nośne C 60x35 mm oraz profile krawędziowe z kątownika 50x50 mm. Ślusarka aluminiowa okienna i drzwiowa:
Zamontować ślusarkę aluminiową okienną i drzwiową zgodnie z rysunkami zestawień.
11) Okładziny schodów zewnętrznych:
Na schodach zewnętrznych do USC zamontować stopnice i podstopnice z płyt granitowych grubości 3 cm na zaprawach mrozoodpornych.
2.2 Branża elektryczna:
1) Instalacja fotowoltaiczna:
Budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 49,28 kWp. Docelowo instalacja będzie włączona do sieci elektroenergetycznej”.

Instalację fotowoltaiczną stanowić będą:
a) moduły fotowoltaiczne 385W,
b) falownik fotowoltaiczny,
c) okablowanie:
 okablowanie i złącza po stronie prądu stałego (DC),
 okablowanie po stronie prądu zmiennego (AC),
d) Rozdzielnie elektryczne:
 Rozdzielnica RPV,
e) Ochronniki przepięciowe DC w obudowie,
f) Konstrukcja:
 Konstrukcja montażowa dla ramkowych modułów fotowoltaicznych:
g) Instalacje elektryczne,
h) System zabezpieczenia przed wypływem energii do sieci,
i) Zabezpieczenia przeciwpożarowe,
j) Ochrona przeciwprzepięciowa.

2) Instalacja odgromowa;
Dla zapewnienia ochrony odgromowej obiektu na dachu obiektu zaprojektowano siatkę poziomych oraz pionowych przewodów instalacji odgromowej. Przewody instalacji odgromowej wykonane będą z pręta stalowego, ocynkowanego o średnicy 8 mm. W celu ochrony urządzeń na dachu budynku zastosowane będą maszty odgromowe o podstawach betonowych o wysokości dostosowanej do chronionych urządzeń. Zaprojektowany rozstaw masztów zapewnia ochronę powierzchni instalacji fotowoltaicznej.

3) Instalacje zewnętrzne:
Instalacja oświetlenia zewnętrznego:
Zaprojektowano instalację oświetlenia zewnętrznego w postaci pasków LED montowanychw zadaszeniu. Oprawy oświetlenia zewnętrznego sterowane będą za pomocą zegara astronomicznego.

2. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej swz).

3. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.

4. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, pzp Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji (…)

5. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.

6. Wykonawca jest obowiązany udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego.

7. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.

8. Wykonawca uwzględni specyfikę pracy w obiektach użyteczności publicznej, wykona prace w sposób i w czasie nie zakłócającym funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury oraz przyległej restauracji w sposób zapewniający bezpieczeństwo korzystania z budynku przez pracowników i klientów.
Wszelkie prace zakłócające funkcjonowanie Miejskiego Ośrodka Kultury przyległej restauracji Wykonawca będzie wykonywał w terminie i na zasadach uzgodnionych z osobą nadzorującą realizację umowy z ramienia Zamawiającego.

9. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z załączonego do SWZ przedmiaru robót (t.j. roboty budowlane, roboty elektryczne), były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1465) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
10. Zamawiający uzyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego Wstępną Promesę nr Edycj8/2023/6832/PolskiLad dotyczącą Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania pn.: Modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

11. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.

Ze względu na ogr. ilość znaków szczegóły w SWZ.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.11. Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Przed zmianą:
1. Wraz z ofertą należy złożyć:
1.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale V SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Oświadczenia stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Oświadczenia składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostepniających zasoby przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa wyżej, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ).
1.2. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z pełnomocnictwem w postaci papierowej, może dokonać mocodawca (osoba/osoby wystawiające pełnomocnictwo) lub notariusz.
1.3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy).
Zobowiązanie lub inny podmiotowy środek dowodowy w opisywanym zakresie, przekazuje się w postaci elektronicznej, i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy zobowiązanie (inny podmiotowy środek dowodowy) zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, może dokonać podmiot udostępniający zasoby lub notariusz.
1.4. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenie tego oświadczenia na Formularzu ofertowym), z którego wynika, które roboty budowlane/usługi/dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – dotyczy tylko wykonawców wspólnie biegających się o udzielenie zamówienia.
1.5. Dowód wniesienia wadium.

Po zmianie:
1. Wraz z ofertą należy złożyć:
1.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale V SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Oświadczenia stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w post. na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Oświadczenia składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostepniających zasoby przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa wyżej, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odp. spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (zgodnie z zał.nr 3 do SWZ).
1.2. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifik.podpisem elekt., podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświad.zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z pełnomoc.w postaci papierowej, może dokonać mocodawca (osoba/osoby wystawiające pełnomocnictwo) lub notariusz.
1.3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zas.określonych w art. 118 ustawy).
Zobowiązanie lub inny podmiotowy środek dowod. opisywanym zakresie, przekazuje się w postaci elektronicznej, i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy zobow. (inny podmiotowy środek dowodowy) zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zg. cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, może dokonać podmiot udostępniający zasoby lub notariusz.
1.4. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Z. dopuszcza złożenie tego oświadczenia na Formularzu ofertowym), z którego wynika, które roboty budowlane/usługi/dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – dotyczy tylko wykonawców wspólnie biegających się o udzielenie zamówienia.
1.5. Dowód wniesienia wadium.
1.5.1. W przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, do oferty należy dołączyć (w wyodrębnionym pliku) elektroniczny dokument potw.wniesienie wadium – zg.z ust. 6 Rozdziału XII SWZ;

W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrz.wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;

1.5.2. W przypadku wniesienia wadium w postaci pieniężnej, zaleca się złożyć wraz z ofertą potw. nadania przelewu.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2024-01-30 10:00

Po zmianie:
2024-02-05 10:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2024-01-30 10:30

Po zmianie:
2024-02-05 10:30

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.