eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gliwice › Przebudowa i modernizacja istniejącego terenu do przetwarzania bio odpadów- kompleksowe odwodnienie, izolacja i utwardzenie terenu



Ogłoszenie z dnia 2021-05-27


Powiązane ogłoszenia:
Ogłoszenie nr 2021/BZP 00066401 z dnia 2021-05-27

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Przebudowa i modernizacja istniejącego terenu do przetwarzania bio odpadów- kompleksowe odwodnienie, izolacja i utwardzenie terenu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp.z o.o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 278165760

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Zwycięstwa 36

1.4.2.) Miejscowość: Gliwice

1.4.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.7.) Numer telefonu: 32 3316199

1.4.8.) Numer faksu: 322316212

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzogliwice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzogliwice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00066401

2.2.) Data ogłoszenia: 2021-05-27

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2021/BZP 00061911/01

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
3.1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem nawierzchni betonowej, wymianą odwodnienia i izolacji w ramach przebudowy i modernizacji istniejącego terenu do przetwarzania bioodpadów.
Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji technicznej, przedmiarze robót oraz STWiORB stanowiącymi załącznik Nr 3 do SWZ.
3.2. Podstawowy zakres robót:
Roboty rozbiórkowe:
Roboty rozbiórkowe będą polegały na miejscowym sfrezowaniu istniejącej nawierzchni w celu uzyskania docelowej niwelety placu.
Roboty budowlane:
- wykonanie warstw wyrównawczych i separujących pod płytami betonowymi lanymi na mokro na pow. 7525 m2:
• Warstwa profilująco-poślizgowa z BA 0/12,8 gr. 10 cm.
• Warstwa separująca - Folia PEHD gr. 2 mm.
• Nawierzchnia z betonu lanego na mokro ze zbrojeniem rozproszonym gr. 20 cm.
- wykonanie odwodnienia liniowego w postaci profilowania warstwy betonowej,
- czyszczenie i renowacja istniejącego koryta przykrytego płytami JOMB.
Wszelkie czynne sieci uzbrojenia znajdujące się w obszarze oddziaływania wykonywanych warstw zostaną zabezpieczone.
Odwodnienie:
Odwodnienie będzie polegało na odprowadzeniu wód powierzchniowych spadkiem w kierunku wykonanego istniejącego koryta.
3.3. Oznakowanie miejsca robót winno nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3.4. Do wykonania robót Wykonawca użyje materiałów odpowiadających warunkom technicznym określonym w specyfikacjach technicznych.
3.5. Wykonawca zapewnia kompetentne kierownictwo robót, siłę roboczą, materiały, sprzęt i urządzenia oraz oznakowanie niezbędne do wykonania przedmiotu umowy.
3.6. Do Wykonawcy należeć będzie dopełnienie wszelkich formalności wynikających ze zlecenia nadzoru nad urządzeniami niezwiązanymi z funkcjonowaniem drogi a zlokalizowanymi w pasie drogowym drogi powiatowej (w przypadku zaistnienia takiej konieczności).
3.7. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za koordynację robót związanych z koniecznymi przełożeniami lub zabezpieczeniami istniejących urządzeń podziemnych i napowietrznych oraz za włączenie tych robót do wszystkich programów prowadzenia robót. W razie uszkodzenia urządzeń podziemnych lub napowietrznych Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego zawiadomienia odpowiednich władz, współpracy z nimi w usuwaniu szkód i pokrycia kosztów napraw.
4. Ze względu na charakter prowadzenia robót oraz uwarunkowania technologiczne tj. realizowane aktualnie w bezpośrednim sąsiedztwie roboty budowlane, przedmiotowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Po zakończeniu realizacji pierwszego etapu robót Wykonawca przystąpi do realizacji etapu drugiego. Uwaga! Z uwagi na powyższą etapowość prac oraz technologię montażu membrany (folii PEHD) Wykonawca nie może dopuścić do sytuacji poruszania się środków transportu po wykonanej warstwie izolacyjnej.
4.1. Etap pierwszy obejmuje: roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z BA, ułożenie folii PEHD, wykonanie nawierzchni z betonu B-35, przeniesienie hydrantów.
4.2. Etap drugi obejmuje: roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z BA, ułożenie folii PEHD, wykonanie nawierzchni z betonu B-35, ułożenie płyt JOMB.
Szczegółowy zakres robót do wykonania z podziałem na etapy przedstawia załączony przedmiar robót oraz dokumentacja, która wskazuje również miejsce wykonania poszczególnych etapów.
5. Pozostałe warunki przedstawiono we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.
6. Wymagany okres gwarancji: 36 miesiące od dnia końcowego odbioru robót.
7. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać „produkty”, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię.
8. Z uwagi na przedmiot zamówienia Zamawiający nie określa rozwiązań dotyczących dostępności osób niepełnosprawnych zgodnie z treścią art. 100 ustawy Pzp.
9. Zamawiający przedstawił opis przedmiotu zamówienia, w którym przedmiary robót należy traktować jako orientacyjne. Ze względu na specyfikę robót Zamawiający oczekuje od Wykonawców na etapie przygotowania oferty, dokonania wizji lokalnej w celu zapoznania się z miejscem i zakresem rzeczowym planowanych prac objętych postępowaniem. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej. W celu umożliwienia zainteresowanym odbycia wizji lokalnej, ze względu na trwające ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne, Zamawiający ustala termin wizji na dzień 25 maja i 27 maja 2021 r. godz. 9:30. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w wyznaczonym terminie, zainteresowany Wykonawca składa wniosek do Zamawiającego o przeprowadzenie wizji w innym, zaproponowanym przez siebie terminie, nie później jednak niż do 2 czerwca 2021. 2021 r. (dni robocze). Ustala się jednak godzinę każdej wizji na 9:30 dnia roboczego. Do oferty wymagane jest złożenie oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej, o treści Załącznika nr 10 do SWZ. W przypadku braku odbycia wizji Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
W przypadku wykonawców występujących wspólnie, wymagane jest aby przynajmniej jeden z wykonawców uczestniczył w wizji lokalnej.
10. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z realizacją usług objętych zamówieniem, a których wykonywanie polega na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, tj. prace fizyczne dotyczące:
• prac rozbiórkowych,
• frezowania nawierzchni,
• zabudowy masy bitumicznej (warstwa wiążąca),
• zabudowy mieszanki betonowej,
• prace ziemne związane z korytowaniem,
• obsługi pojazdów przewożących materiał na budowę lub innych pojazdów i urządzeń obsługujących teren budowy.

Obowiązek ten dotyczy także Podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane powyżej czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody (wszystkie lub wybrane przez Zamawiającego) w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane wyżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) oświadczenie zatrudnionego pracownika,
b) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
c) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię zanonimizowanej umowy/umów o pracę zatrudnionego pracownika,
d) inne dokumenty.
Zamawiający wymaga, aby informacje zawarte w powyższych dokumentach takie jak: imię i nazwisko, data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika były możliwe do zidentyfikowania.
Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 9 czynności zamawiający przewiduje sankcje przewidziane w projekcie umowy, stanowiącej ZAŁĄCZNIK NR 4 do SWZ.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

Po zmianie:
3.1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem nawierzchni betonowej, wymianą odwodnienia i izolacji w ramach przebudowy i modernizacji istniejącego terenu do przetwarzania bioodpadów.
Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w dokumentacji technicznej, przedmiarze robót oraz STWiORB stanowiącymi załącznik Nr 3 do SWZ.
3.2. Podstawowy zakres robót:
Roboty rozbiórkowe:
Roboty rozbiórkowe będą polegały na miejscowym sfrezowaniu istniejącej nawierzchni w celu uzyskania docelowej niwelety placu.
Roboty budowlane:
- wykonanie warstw wyrównawczych i separujących pod płytami betonowymi lanymi na mokro na pow. 7525 m2:
• Warstwa profilująco-poślizgowa z BA 0/12,8 gr. 10 cm.
• Warstwa separująca - Folia PEHD gr. 2 mm.
• Nawierzchnia z betonu lanego na mokro ze zbrojeniem rozproszonym gr. 20 cm.
- wykonanie odwodnienia liniowego w postaci profilowania warstwy betonowej,
- czyszczenie i renowacja istniejącego koryta przykrytego płytami JOMB.
Wszelkie czynne sieci uzbrojenia znajdujące się w obszarze oddziaływania wykonywanych warstw zostaną zabezpieczone.
Odwodnienie:
Odwodnienie będzie polegało na odprowadzeniu wód powierzchniowych spadkiem w kierunku wykonanego istniejącego koryta.
3.3. Oznakowanie miejsca robót winno nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3.4. Do wykonania robót Wykonawca użyje materiałów odpowiadających warunkom technicznym określonym w specyfikacjach technicznych.
3.5. Wykonawca zapewnia kompetentne kierownictwo robót, siłę roboczą, materiały, sprzęt i urządzenia oraz oznakowanie niezbędne do wykonania przedmiotu umowy.
3.6. Do Wykonawcy należeć będzie dopełnienie wszelkich formalności wynikających ze zlecenia nadzoru nad urządzeniami niezwiązanymi z funkcjonowaniem drogi a zlokalizowanymi w pasie drogowym drogi powiatowej (w przypadku zaistnienia takiej konieczności).
3.7. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za koordynację robót związanych z koniecznymi przełożeniami lub zabezpieczeniami istniejących urządzeń podziemnych i napowietrznych oraz za włączenie tych robót do wszystkich programów prowadzenia robót. W razie uszkodzenia urządzeń podziemnych lub napowietrznych Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego zawiadomienia odpowiednich władz, współpracy z nimi w usuwaniu szkód i pokrycia kosztów napraw.
4. Ze względu na charakter prowadzenia robót oraz uwarunkowania technologiczne tj. realizowane aktualnie w bezpośrednim sąsiedztwie roboty budowlane, przedmiotowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Po zakończeniu realizacji pierwszego etapu robót Wykonawca przystąpi do realizacji etapu drugiego. Uwaga! Z uwagi na powyższą etapowość prac oraz technologię montażu membrany (folii PEHD) Wykonawca nie może dopuścić do sytuacji poruszania się środków transportu po wykonanej warstwie izolacyjnej.
4.1. Etap pierwszy obejmuje: roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z BA, ułożenie folii PEHD, wykonanie nawierzchni z betonu B-35, przeniesienie hydrantów.
4.2. Etap drugi obejmuje: roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni z BA, ułożenie folii PEHD, wykonanie nawierzchni z betonu B-35, ułożenie płyt JOMB.
Szczegółowy zakres robót do wykonania z podziałem na etapy przedstawia załączony przedmiar robót oraz dokumentacja, która wskazuje również miejsce wykonania poszczególnych etapów.
5. Pozostałe warunki przedstawiono we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.
6. Wymagany okres gwarancji: 36 miesiące od dnia końcowego odbioru robót.
7. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp, dopuszcza składanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać „produkty”, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię.
8. Z uwagi na przedmiot zamówienia Zamawiający nie określa rozwiązań dotyczących dostępności osób niepełnosprawnych zgodnie z treścią art. 100 ustawy Pzp.
9. Zamawiający przedstawił opis przedmiotu zamówienia, w którym przedmiary robót należy traktować jako orientacyjne. Ze względu na specyfikę robót Zamawiający oczekuje od Wykonawców na etapie przygotowania oferty, dokonania wizji lokalnej w celu zapoznania się z miejscem i zakresem rzeczowym planowanych prac objętych postępowaniem. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej. W celu umożliwienia zainteresowanym odbycia wizji lokalnej, ze względu na trwające ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne, Zamawiający ustala termin wizji na dzień 25 maja i 27 maja 2021 r. godz. 9:30. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w wyznaczonym terminie, zainteresowany Wykonawca składa wniosek do Zamawiającego o przeprowadzenie wizji w innym, zaproponowanym przez siebie terminie, nie później jednak niż do 7 czerwca 2021. 2021 r. (dni robocze). Ustala się jednak godzinę każdej wizji na 9:30 dnia roboczego. Do oferty wymagane jest złożenie oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej, o treści Załącznika nr 10 do SWZ. W przypadku braku odbycia wizji Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
W przypadku wykonawców występujących wspólnie, wymagane jest aby przynajmniej jeden z wykonawców uczestniczył w wizji lokalnej.
10. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z realizacją usług objętych zamówieniem, a których wykonywanie polega na świadczeniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, tj. prace fizyczne dotyczące:
• prac rozbiórkowych,
• frezowania nawierzchni,
• zabudowy masy bitumicznej (warstwa wiążąca),
• zabudowy mieszanki betonowej,
• prace ziemne związane z korytowaniem,
• obsługi pojazdów przewożących materiał na budowę lub innych pojazdów i urządzeń obsługujących teren budowy.

Obowiązek ten dotyczy także Podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności.
W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane powyżej czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody (wszystkie lub wybrane przez Zamawiającego) w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane wyżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) oświadczenie zatrudnionego pracownika,
b) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
c) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię zanonimizowanej umowy/umów o pracę zatrudnionego pracownika,
d) inne dokumenty.
Zamawiający wymaga, aby informacje zawarte w powyższych dokumentach takie jak: imię i nazwisko, data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika były możliwe do zidentyfikowania.
Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 9 czynności zamawiający przewiduje sankcje przewidziane w projekcie umowy, stanowiącej ZAŁĄCZNIK NR 4 do SWZ.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.4. Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Przed zmianą:
1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym (wpis do rejestru zawodowego lub handlowego).
Określenie warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

2. Sytuacja finansowa lub ekonomiczna.
Określenie warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

3. Zdolność techniczna lub zawodowa.

a) Określenie warunku w zakresie doświadczenia Wykonawcy:

O zamówienie może ubiegać się wykonawca, który wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej :
1) jedno zadanie w zakresie budowy lub przebudowy drogi lub placu lub parkingu o nawierzchni bitumicznej na powierzchni min. 5 000 m2, oraz
2) jedno zadanie w zakresie budowy lub przebudowy drogi lub placu lub parkingu o nawierzchni betonowej na powierzchni min. 5 000 m2.

Pojęciom „budowy”, „przebudowy” czy „remontu” Zamawiający przypisuje znaczenie jak w art. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane ( tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 333, 2127).

Możliwe jest wykazanie spełnienia powyższego warunku w przypadku robót budowlanych wykonanych w ramach jednego zadania , z zastrzeżeniem, że poszczególne roboty spełnią warunki określone powyżej.
b) Określenie warunku w zakresie osób skierowanych do realizacji zamówienia:
O zamówienie może ubiegać się wykonawca, który wykaże, że dysponuje co najmniej:
1) kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz legitymującym się minimum 3-letnim doświadczeniem zawodowym w kierowaniu robotami budowlanymi,

2) kierownikiem robót drogowych posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.

Przez uprawnienia należy rozumieć uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2019, poz. 1186 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji I Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U.2019, poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2020 r. poz. 220).
c) Określenie warunku w zakresie zdolności technicznej:
O zamówienie może ubiegać się Wykonawca, który wykaże, że dysponuje:
- wytwórnią betonu o wydajności min. 60 m/h (1szt.),
- wytwórnią mas bitumicznych o wydajności min. 100 t/h (1 szt.),
- frezarką do nawierzchni o szer. min. 2 m (1 szt.),
- rozkładarką mas bitumicznych o szer. min. 8,5 m (1 szt.),
- walcem min. 10 t (1 szt.),
- betonomieszarką o pojemności transportowej min. 9 m3(1szt.),
- pompą do betonu o wydajności min. 8 m3 (1 szt.).
d) Określenie warunku w zakresie zarządzania środowiskowego:
1) Wykonawca robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia, powinien spełniać wymogi określone dla norm zarządzania środowiskowego opartych na normie PN - EN ISO 14001. W niniejszej Normie Międzynarodowej określono wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego, które organizacja może wykorzystać, aby poprawiać środowiskowe efekty swojej działalności. Niniejsza Norma Międzynarodowa jest przeznaczona do stosowania przez organizację zamierzającą zarządzać swoimi obowiązkami dotyczącymi środowiska w sposób systemowy, który wspiera środowiskowy filar zrównoważonego rozwoju. Niniejsza Norma Międzynarodowa ułatwia organizacji osiągnięcie zamierzonych wyników systemu zarządzania środowiskowego, które stanowią wartość dla środowiska, samej organizacji i jej stron zainteresowanych. Zgodnie z polityką środowiskową organizacji zamierzone wyniki systemu zarządzania środowiskowego obejmują poprawę środowiskowych efektów działalności, wypełnianie zobowiązań dotyczących zgodności i osiągnięcie celów środowiskowych.
2) Usługa, stanowiąca przedmiot zamówienia, powinna być świadczona przez Wykonawcę zgodnie z systemem zapewnienia jakości opartym na normie PN - EN ISO 9001. Niniejsza norma określa wymagania dotyczące systemów zarządzania jakością, mające zastosowanie, gdy organizacja potrzebuje wykazać zdolność do ciągłego dostarczania wyrobu spełniającego wymagania klienta i wymagania mających zastosowanie przepisów oraz dąży do zwiększenia zadowolenia klienta przez skuteczne stosowanie systemu, łącznie z procesami dotyczącymi ciągłego doskonalenia systemu i zapewnienia zgodności z wymaganiami klienta i wymaganiami mającymi zastosowanie przepisów.
W przypadku podmiotów działających wspólnie powyższe warunki z pkt a) – d) będą oceniane łącznie dla wszystkich podmiotów.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. W przypadku, o którym mowa w pkt 4, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy.

Po zmianie:
1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym (wpis do rejestru zawodowego lub handlowego).
Określenie warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

2. Sytuacja finansowa lub ekonomiczna.
Określenie warunku:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.

3. Zdolność techniczna lub zawodowa.

a) Określenie warunku w zakresie doświadczenia Wykonawcy:

O zamówienie może ubiegać się wykonawca, który wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej :
1) jedno zadanie w zakresie budowy lub przebudowy drogi lub placu lub parkingu o nawierzchni bitumicznej na powierzchni min. 5 000 m2, oraz
2) jedno zadanie w zakresie budowy lub przebudowy drogi lub placu lub parkingu o nawierzchni betonowej na powierzchni min. 5 000 m2.

Pojęciom „budowy”, „przebudowy” czy „remontu” Zamawiający przypisuje znaczenie jak w art. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane ( tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 333, 2127).

Możliwe jest wykazanie spełnienia powyższego warunku w przypadku robót budowlanych wykonanych w ramach jednego zadania , z zastrzeżeniem, że poszczególne roboty spełnią warunki określone powyżej.
b) Określenie warunku w zakresie osób skierowanych do realizacji zamówienia:
O zamówienie może ubiegać się wykonawca, który wykaże, że dysponuje co najmniej:
1) kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz legitymującym się minimum 3-letnim doświadczeniem zawodowym w kierowaniu robotami budowlanymi,

2) kierownikiem robót drogowych posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.

Przez uprawnienia należy rozumieć uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2019, poz. 1186 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji I Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U.2019, poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa.
W przypadku wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2020 r. poz. 220).
c) Określenie warunku w zakresie zdolności technicznej:
O zamówienie może ubiegać się Wykonawca, który wykaże, że dysponuje:
- wytwórnią betonu o wydajności min. 60 m/h (1szt.),
- wytwórnią mas bitumicznych o wydajności min. 100 t/h (1 szt.),
- frezarką do nawierzchni o szer. min. 2 m (1 szt.),
- rozkładarką mas bitumicznych o szer. min. 8,5 m (1 szt.),
- walcem min. 10 t (1 szt.),
- betonomieszarką o pojemności transportowej min. 9 m3(1szt.),
- pompą do betonu o wydajności min. 8 m3 (1 szt.).
d) Określenie warunku w zakresie zarządzania środowiskowego:

1) Usługa, stanowiąca przedmiot zamówienia, powinna być świadczona przez Wykonawcę zgodnie z systemem zapewnienia jakości opartym na normie PN - EN ISO 9001. Niniejsza norma określa wymagania dotyczące systemów zarządzania jakością, mające zastosowanie, gdy organizacja potrzebuje wykazać zdolność do ciągłego dostarczania wyrobu spełniającego wymagania klienta i wymagania mających zastosowanie przepisów oraz dąży do zwiększenia zadowolenia klienta przez skuteczne stosowanie systemu, łącznie z procesami dotyczącymi ciągłego doskonalenia systemu i zapewnienia zgodności z wymaganiami klienta i wymaganiami mającymi zastosowanie przepisów.
W przypadku podmiotów działających wspólnie powyższe warunki z pkt a) – d) będą oceniane łącznie dla wszystkich podmiotów.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. W przypadku, o którym mowa w pkt 4, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy.

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Przed zmianą:
3) W zakresie potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
 wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, powierzchni, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 5 do SWZ, dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit a), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty,
 wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 6 do SWZ, dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit b),
 wykaz narzędzi lub urządzeń technicznych (jednostek sprzętu) dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 9 do SWZ dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit c),
 certyfikat ISO 14001 oraz ISO 9001:2015 wystawiony dla Wykonawcy, lub inny równoważny dokument wystawiony przez niezależny podmiot zajmujący się poświadczaniem spełnienia przez Wykonawcę wymogów określonych norm zarządzania środowiskowego – dla potwierdzenie spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit d). Wykonawca może zamiast tego środka dowodowego złożyć równoważne podmiotowe środki dowodowe wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wykonawca, który z przyczyn niezależnych od niego nie ma dostępu do powyższych środków dowodowych, lub nie ma możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, może złożyć inne środki dowodowe dotyczące środków zarządzania środowiskowego, o ile udowodni, że stosowane przez niego środki zarządzania środowiskowego są równoważne środkom wymaganym na mocy mającego zastosowanie systemu lub normy zarządzania środowiskowego.• Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W takim przypadku Wykonawca składa wypełniony dokument – ZAŁĄCZNIK NR 7 do SWZ.

Po zmianie:
3) W zakresie potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
 wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, powierzchni, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 5 do SWZ, dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit a), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty,
 wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 6 do SWZ, dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit b),
 wykaz narzędzi lub urządzeń technicznych (jednostek sprzętu) dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami - o treści ZAŁĄCZNIKA NR 9 do SWZ dla potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit c),
 certyfikat ISO 9001:2015 wystawiony dla Wykonawcy, lub inny równoważny dokument wystawiony przez niezależny podmiot zajmujący się poświadczaniem spełnienia przez Wykonawcę wymogów określonych norm zarządzania środowiskowego – dla potwierdzenie spełnienia warunku określonego w rozdz. 8 ust. 3 lit d). Wykonawca może zamiast tego środka dowodowego złożyć równoważne podmiotowe środki dowodowe wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wykonawca, który z przyczyn niezależnych od niego nie ma dostępu do powyższych środków dowodowych, lub nie ma możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, może złożyć inne środki dowodowe dotyczące środków zarządzania środowiskowego, o ile udowodni, że stosowane przez niego środki zarządzania środowiskowego są równoważne środkom wymaganym na mocy mającego zastosowanie systemu lub normy zarządzania środowiskowego.• Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W takim przypadku Wykonawca składa wypełniony dokument – ZAŁĄCZNIK NR 7 do SWZ.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2021-06-09 09:00

Po zmianie:
2021-06-11 12:30

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2021-06-09 09:30

Po zmianie:
2021-06-11 13:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2021-07-08

Po zmianie:
2021-07-10

2021-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zmianie ogłoszenia - -

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.