eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kluczbork › Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i w obrębie ich oddziaływania



Ogłoszenie z dnia 2022-01-03


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i w obrębie ich oddziaływania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kluczbork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413001

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Katowicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Kluczbork

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 418 38 64

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmiu@kluczbork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: kluczbork.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i w obrębie ich oddziaływania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91390bd9-4204-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00001124

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00265553/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GM.271.22.2021.MC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i w obrębie ich oddziaływania” w trybie „zaprojektuj i wybuduj” polegającego na zaprojektowaniu oraz budowie i przebudowie przejść dla pieszych zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym (stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ) i Specyfikacją warunków zamówienia opracowanymi dla potrzeb niniejszego zamówienia.
2. Część 1 zamówienia pn.: „Budowa i przebudowa przejść dla pieszych” obejmuje swym zakresem zadania:
1) ul. Grunwaldzka – przejście dla pieszych
2) ul. Skłodowskiej – przejście dla pieszych
3) ul. Katowicka – przejście dla pieszych
4) ul. Waryńskiego – przejście dla pieszych
5) ul. Opolska – projektowane przejście dla pieszych
3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia. Temu samemu Wykonawcy można udzielić zamówienia na wszystkie części zamówienia, na które złożył ofertę.

4. Zakres przedmiotu zamówienia w ramach 1 części zamówienia pn.: „Budowa i przebudowa przejść dla pieszych” obejmuje w szczególności:

4.1. Wykonanie prac projektowych wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333). Projekt budowlany należy opracować zgodnie z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również opracowanie projektu technicznego, przedmiarów robót, specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich. Przy wykonywaniu prac projektowych należy uwzględnić przepisy obowiązujących ustaw, w tym ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) ze szczególnym uwzględnieniem zapisów art. 17 i art. od 101 do 104 oraz ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062 z późn. zm.). Powyższy wykaz nie ogranicza obowiązku przygotowania innych dokumentów niezbędnych dla zaprojektowania, budowy i użytkowania obiektów wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Wykonawca ma obowiązek zaprojektować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Programie funkcjonalno-użytkowym z zachowaniem wymogu ujęcia w opracowanych projektach wszystkich prac i robót wymaganych obowiązującymi przepisami koniecznych do oddania obiektu do użytkowania.

4.2. Wykonanie robót budowlanych w szczególności:

a) montaż i stawianie słupów oświetleniowych wraz z montażem wysięgników i opraw,
b) budowa linii kablowych oświetleniowych na nowej podbudowie słupowej,
c) budowa linii kablowej ziemnej oświetlenia ulicznego,
d) badania skuteczności zerowania, uziemienia oraz linii,
e) prace geodezyjne: wyznaczanie trasy linii kablowych oraz lokalizacji słupów, inwentaryzacja powykonawcza wykonanych robót,
f) montaż kostki integracyjnej,
g) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

4.3. Pełnienie nadzoru autorskiego.

Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany Programem funkcjonalno-użytkowym (wraz z załącznikami) stanowiącym integralną część (załącznik nr 7) SWZ. Cały zakres objęty Programem funkcjonalno-użytkowym jest objęty przedmiotowym zamówieniem.
Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za należyte wykonanie wyżej wymienionych czynności objętych przedmiotowym zamówieniem. Na Wykonawcy ciąży całkowita odpowiedzialność względem Zamawiającego za osiągnięcie efektu końcowego w postaci wybudowania obiektu spełniającego wymogi opisane w Programie funkcjonalno-użytkowym.
5. Kontroli Zamawiającego w formie pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego, będą w szczególności poddane:
a) rozwiązania projektowe zawarte w projekcie budowlanym ich zgodność z koncepcją przedstawioną w programie funkcjonalno-użytkowym;
b) projekt techniczny oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – w aspekcie ich zgodność z programem funkcjonalno-użytkowym, wymaganiami Zamawiającego oraz warunkami umowy.
6. Stosownie do treści art. 102 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że wymagania o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.
7. Nie dopuszcza się wykonywania jakichkolwiek robót na placu budowy bez wcześniejszego uzyskania wymaganych uzgodnień i decyzji.
8. Oferując cenę za realizację zamówienia, Wykonawca musi ująć w niej wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia. Ewentualne zmiany szacunkowego zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia w stosunku do programu funkcjonalno-użytkowego, nie spowodują zmiany wysokości wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy. Cena ryczałtowa oferty brutto określona w ofercie Wykonawcy jest ceną ostateczną obejmującą wszystkie koszty i składniki niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy.
9. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami, uzgodnieniami i warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje oraz wykonać podziały nieruchomości niezbędne dla wykonania przedmiotu umowy zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami umowy oraz zbudować i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymagane dokumenty umożliwiające przystąpienie do użytkowania oraz uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenie na użytkowanie (jeżeli jest wymagane).
10. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
12. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 i 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
13. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami wynikającymi z następujących przepisów:
a) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333)
b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) ze szczególnym uwzględnieniem zapisów art. 17 i art. od 101 do 104.
c) ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062 z późń. zm.)
14. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
- roboty elektryczne
- roboty drogowe
W przypadku prac wykonywanych zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane, tj. tych, które może wykonywać osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na wyżej wymienionych warunkach. Wymaganie to nie dotyczy w szczególności projektantów, kierownika budowy, kierowników robót, dostawców materiałów na budowę, geodetów, osób wykonujących usługi sprzętowe i transportowe, o ile czynności te nie stanowią stosunku pracy na gruncie przepisów Kodeksu pracy (np. samozatrudnienie). Na potwierdzenie powyższego wymaga się, aby Wykonawca lub Podwykonawca w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy oraz do końca każdego miesiąca realizacji zamówienia po przekazaniu placu budowy przedłożył Zamawiającemu: pisemne oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia wraz z wykazem osób zatrudnionych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę - według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli zgodności oświadczeń Wykonawcy lub Podwykonawcy (przedstawionych Zamawiającemu według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy) z osobami faktycznie wykonującymi czynności przy zamówieniu. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę pisemnego oświadczenia (według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy) w terminie wskazanym jak powyżej będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o prace oraz będzie skutkować naliczeniem kar umownych w wysokości określonej w załączonym do SWZ wzorze umowy.

15. Wymagany przez Zamawiającego min. okres gwarancji – 3 lata. Oferta Wykonawcy, który zaproponuje okres gwarancji krótszy niż 3 lata, zostanie odrzucona jako niezgodna ze SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

4.5.5.) Wartość części: 120000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i w obrębie ich oddziaływania” w trybie „zaprojektuj i wybuduj” polegającego na:

a) zaprojektowaniu oraz przebudowie przejść dla pieszych i przebudowie chodnika na ciąg pieszo-rowerowy zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym (stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ) i Specyfikacją warunków zamówienia opracowanymi dla potrzeb niniejszego zamówienia.
2. Część 2 zamówienia pn.: „Przebudowa przejść dla pieszych i przebudowa chodnika na ciąg pieszo-rowerowy” obejmuje swym zakresem zadania:
1) ul. Moniuszki – przejście dla pieszych z ciągiem pieszo-rowerowym przy rondzie
2) ul. Moniuszki – przejście dla pieszych wraz z ciągiem pieszo-rowerowym przy skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego
3) przebudowa drogi gminnej nr 45 w zakresie przejścia dla pieszych
w miejscowości Kuniów
3. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia. Temu samemu Wykonawcy można udzielić zamówienia na wszystkie części zamówienia, na które złożył ofertę.
4. Zakres przedmiotu zamówienia w ramach 2 części zamówienia pn.: „Przebudowa przejść dla pieszych i przebudowa chodnika na ciąg pieszo-rowerowy” obejmuje w szczególności:

4.1. Wykonanie prac projektowych wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333). Projekt budowlany należy opracować zgodnie z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również opracowanie projektu technicznego, przedmiarów robót, specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich. Przy wykonywaniu prac projektowych należy uwzględnić przepisy obowiązujących ustaw, w tym ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) ze szczególnym uwzględnieniem zapisów art. 17 i art. od 101 do 104 oraz ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062 z późn. zm.). Powyższy wykaz nie ogranicza obowiązku przygotowania innych dokumentów niezbędnych dla zaprojektowania, budowy i użytkowania obiektów wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Wykonawca ma obowiązek zaprojektować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Programie funkcjonalno-użytkowym z zachowaniem wymogu ujęcia w opracowanych projektach wszystkich prac i robót wymaganych obowiązującymi przepisami koniecznych do oddania obiektu do użytkowania.
4.2. Wykonanie robót budowlanych w szczególności:
a) montaż i stawianie słupów oświetleniowych wraz z montażem wysięgników i opraw,
b) budowa linii kablowych oświetleniowych na nowej podbudowie słupowej,
c) budowa linii kablowej ziemnej oświetlenia ulicznego,
d) badania skuteczności zerowania, uziemienia oraz linii,
e) prace geodezyjne: wyznaczanie trasy linii kablowych oraz lokalizacji słupów, inwentaryzacja powykonawcza wykonanych robót,
f) montaż kostki integracyjnej,
g) budowa wyspy-azylu dla pieszych,
h) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
i) przebudowa chodnika na ciąg pieszo-rowerowy,
j) budowa wyniesionego przejścia,
k) zarurowanie rowu odwadniającego,
l) montaż barierek ochronnych,
m) budowa chodnika po obu stronach jezdni,
n) montaż znaków aktywnych pionowych.
4.3. Pełnienie nadzoru autorskiego.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany Programem funkcjonalno-użytkowym (wraz z załącznikami) stanowiącym integralną część (załącznik nr 7) SWZ. Cały zakres objęty Programem funkcjonalno-użytkowym jest objęty przedmiotowym zamówieniem.
Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za należyte wykonanie wyżej wymienionych czynności objętych przedmiotowym zamówieniem. Na Wykonawcy ciąży całkowita odpowiedzialność względem Zamawiającego za osiągnięcie efektu końcowego w postaci wybudowania obiektu spełniającego wymogi opisane w Programie funkcjonalno-użytkowym.
5. Kontroli Zamawiającego w formie pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego, będą w szczególności poddane:
a) rozwiązania projektowe zawarte w projekcie budowlanym ich zgodność z koncepcją przedstawioną w programie funkcjonalno-użytkowym;
b) projekt techniczny oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – w aspekcie ich zgodność z programem funkcjonalno-użytkowym, wymaganiami Zamawiającego oraz warunkami umowy.
6. Stosownie do treści art. 102 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że wymagania o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.
7. Nie dopuszcza się wykonywania jakichkolwiek robót na placu budowy bez wcześniejszego uzyskania wymaganych uzgodnień i decyzji.
8. Oferując cenę za realizację zamówienia, Wykonawca musi ująć w niej wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia. Ewentualne zmiany szacunkowego zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia w stosunku do programu funkcjonalno-użytkowego, nie spowodują zmiany wysokości wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy. Cena ryczałtowa oferty brutto określona w ofercie Wykonawcy jest ceną ostateczną obejmującą wszystkie koszty i składniki niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy.
9. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami, uzgodnieniami i warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje oraz wykonać podziały nieruchomości niezbędne dla wykonania przedmiotu umowy zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami umowy oraz zbudować i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymagane dokumenty umożliwiające przystąpienie do użytkowania oraz uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenie na użytkowanie (jeżeli jest wymagane).
10. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
12. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 i 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
13. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami wynikającymi z następujących przepisów:
a) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333)
b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129) ze szczególnym uwzględnieniem zapisów art. 17 i art. od 101 do 104.
c) ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062 z późń. zm.)
14. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
- roboty elektryczne
- roboty drogowe
- roboty sanitarne
W przypadku prac wykonywanych zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane, tj. tych, które może wykonywać osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na wyżej wymienionych warunkach. Wymaganie to nie dotyczy w szczególności projektantów, kierownika budowy, kierowników robót, dostawców materiałów na budowę, geodetów, osób wykonujących usługi sprzętowe i transportowe, o ile czynności te nie stanowią stosunku pracy na gruncie przepisów Kodeksu pracy (np. samozatrudnienie). Na potwierdzenie powyższego wymaga się, aby Wykonawca lub Podwykonawca w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy oraz do końca każdego miesiąca realizacji zamówienia po przekazaniu placu budowy przedłożył Zamawiającemu: pisemne oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia wraz z wykazem osób zatrudnionych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę - według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli zgodności oświadczeń Wykonawcy lub Podwykonawcy (przedstawionych Zamawiającemu według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy) z osobami faktycznie wykonującymi czynności przy zamówieniu. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę pisemnego oświadczenia (według wzoru stanowiącego zał. nr 1 do umowy) w terminie wskazanym jak powyżej będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o prace oraz będzie skutkować naliczeniem kar umownych w wysokości określonej w załączonym do SWZ wzorze umowy.
15. Wymagany przez Zamawiającego min. okres gwarancji – 3 lata. Oferta Wykonawcy, który zaproponuje okres gwarancji krótszy niż 3 lata, zostanie odrzucona jako niezgodna ze SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

4.5.5.) Wartość części: 463414,6 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154980 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 486403,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154980 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „MEMFIS” Adam Myrcik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 241291930

7.3.3) Ulica: Klonowa 6

7.3.4) Miejscowość: Olszyna

7.3.5) Kod pocztowy: 42-284

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 154980 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 330 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 548088 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 548088 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 548088 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „MEMFIS” Adam Myrcik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 241291930

7.3.3) Ulica: Klonowa 6

7.3.4) Miejscowość: Olszyna

7.3.5) Kod pocztowy: 42-284

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 548088 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 330 dni

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.