eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Bytom › Usunięcie zagrożenia dla pompowni głębinowej w Rejonie Niwka-Modrzejów Zakładu CZOK - Etap III

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2013-08-27

Bytom: Usunięcie zagrożenia dla pompowni głębinowej w Rejonie Niwka-Modrzejów Zakładu CZOK - Etap III
Numer ogłoszenia: 170815 - 2013; data zamieszczenia: 27.08.2013
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A., ul. Strzelców Bytomskich 207, 41-914 Bytom, woj. śląskie, tel. 032 3513300, 3513301, 3513364, faks 032 3513309, -10, 3513369 , strona internetowa www.srk.com.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usunięcie zagrożenia dla pompowni głębinowej w Rejonie Niwka-Modrzejów Zakładu CZOK - Etap III.

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Usunięcie zagrożenia dla pompowni głębinowej w Rejonie Niwka-Modrzejów Zakładu CZOK - Etap III.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.22.12.30 - Szyby 90.00.00.00 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne .

II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA

Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Utrzymywanie odwadniania w Pompowni głębinowej Niwka-Modrzejów wynika z konieczności zabezpieczenia przed zagrożeniem wodnym czynnej KWK Mysłowice-Wesoła Ruch Mysłowice, z którą bezpośrednie połączenie usytuowane jest na rzędnej -138,0 m. Zaprzestanie pompowania przez PG Niwka Modrzejów spowodowałoby po upływie około 50 ÷ 60 dni zatopienie wyrobisk do rzędnej -138,0 m bezpośrednie zagrożenie wodne dla czynnej kopalni. Z tych przyczyn usunięcie zagrożenia dla funkcjonowania pompowni jest niezbędne. Przeprowadzone dwukrotnie w 2012 roku prace na zasadach akcji ratowniczej, związanych z Usunięciem zagrożenia dla pompowni głębinowej Niwka - Modrzejów etap I i etap II zostały wykonane zgodnie z Planem prac ratowniczych. Kontrole stanu obmurza szybu Kazimierz 1, wykazały że wykonane otwory drenażowe podczas II etapu prac związanych z usuwaniem zagrożenia zostały przytkane. Na podstawie filmu z kontroli szybu Kazimierz 1 stwierdzono że cztery otwory dolnego rzędu są niedrożne. Wypływ wody zza tamy zamykającej przekop wentylacyjny na poz. 327 m, może doprowadzić do jej rozmycia i spłynięcia materiału skalnego i osadów do rury szybowej. To z kolei może doprowadzić do zniszczenia ciągów pompowych, agregatów, zablokowania całej pompowni i wyłączenia jej z eksploatacji. Planowane do wykonania roboty w szybie Kazimierz 1 są bardzo niebezpieczne i wysoce skomplikowane technicznie. Muszą być wykonywane w szybie na głębokości 327m ppt., z zabudowanymi agregatami pompowymi, kablami energetycznymi, sondami pomiarowymi, oraz zabudowanej w szybie wentylacji lutniowej - tłoczącej przy użyciu przewoźnego wyciągu ratowniczego i kapsuły ratowniczej. Roboty takie muszą być prowadzone na zasadach akcji ratowniczej przy udziale ratowników górniczych w skład których wchodzą ratownicy przeszkoleni do prac w wyrobiskach pionowych i o dużym nachyleniu wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia prac ratowniczych oraz przeszkoleni z zakresu przewoźnego wyciągu ratowniczego. CSRG S.A. w Bytomiu dysponuje zastępami ratowniczymi i sprzętem do wykonania planowanego przez CZOK przedsięwzięcia. W związku z możliwością wystąpienia zagrożenia funkcjonowania dla pompowni głębinowej Niwka - Modrzejów , a następnie zagrożenia wodnego dla KWK Mysłowice-Wesoła, konieczne jest jak najszybsze podjęcie działań zapobiegawczych. Z uzasadnienia wynika także, że aktualnie Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A. w Bytomiu jest jedynym na rynku podmiotem zawodowo trudniącym się wykonywaniem czynności w zakresie ratownictwa górniczego, z największym doświadczeniem zawodowym w prowadzeniu bardzo trudnych akcji ratowniczych w podziemnych kopalniach, należy uznać, że zachodzą przesłanki wskazane w art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, uprawniające przy wyborze wykonawcy usługi do zastosowanie trybu udzielenia zamówienia z wolnej ręki.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A., Chorzowska 25, 41-902 Bytom, kraj/woj. śląskie.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.