eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › STUDIA PODYPLOMOWE DLA URZĘDNIKÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO MAZOWSZA Z ZAKRESU EFEKTYWNEGO GOSPODAROWANIA ENERGIĄ I PROMOWANIA POSTAW PROEKOLOGICZNYCH - SAMORZĄDOWY MANAGER ENERGII (SME)

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-07-21

Warszawa: STUDIA PODYPLOMOWE DLA URZĘDNIKÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO MAZOWSZA Z ZAKRESU EFEKTYWNEGO GOSPODAROWANIA ENERGIĄ I PROMOWANIA POSTAW PROEKOLOGICZNYCH - SAMORZĄDOWY MANAGER ENERGII (SME)
Numer ogłoszenia: 158495 - 2014; data zamieszczenia: 21.07.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: "Mazowiecka Agencja Energetyczna" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością , Al. Jerozolimskie 151 lok. 25, 02-326 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. +48 22 290 29 42, faks +48 22 290 29 42.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.mae.com.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: regionalna agencja energetyczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: STUDIA PODYPLOMOWE DLA URZĘDNIKÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO MAZOWSZA Z ZAKRESU EFEKTYWNEGO GOSPODAROWANIA ENERGIĄ I PROMOWANIA POSTAW PROEKOLOGICZNYCH - SAMORZĄDOWY MANAGER ENERGII (SME).

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie dla 150 słuchaczy dwusemestralnych Studiów podyplomowych dla urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza z zakresu efektywnego gospodarowania energią i promowania postaw proekologicznych - Samorządowy Menedżer Energii (SME) zgodnie z programem kształcenia określonym w SIWZ. Program kształcenia obejmuje dla każdego z słuchaczy 200 godzin zajęć, w tym 126 godzin wykładów i 74 godziny ćwiczeń (warsztatów), w tym dla każdego z słuchaczy w pierwszym semestrze 72 godziny wykładów, a w drugim semestrze 54 godziny wykładów i 74 godziny ćwiczeń (warsztatów). Łączna liczba godzin zajęć (wykładów, ćwiczeń/warsztatów, seminariów): sześćset dziewięćdziesiąt sześć (696) godzin zajęć (jedna godzina zajęć trwa 45 minut), z których 144 godziny wykładów będą przeprowadzone w pierwszym semestrze studiów, a 108 godzin wykładów i 444 godziny ćwiczeń/warsztatów będą przeprowadzone w drugim semestrze. Grupa wykładowa obejmuje nie więcej niż 75 słuchaczy, a grupa ćwiczeniowa obejmuje nie więcej niż 25 słuchaczy. Część godzin ćwiczeń/warsztatów ma być prowadzona przez praktyków z branży energetycznej, którzy swoim doświadczeniem zawodowym przybliżą tematykę studiów w wymiarze samorządowym. Zajęcia odbywać się będą w obiektach dydaktycznych Wykonawcy lub innych o odpowiednim standardzie do prowadzenia zajęć na terenie województwa mazowieckiego..

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.43.00.00 - Usługi edukacji osób dorosłych na poziomie akademickim 80.30.00.00 - Usługi szkolnictwa wyższego .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 14.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: 1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 5 000,00 zł (słownie: pięć tysiące złotych 00/100). 2. Wadium należy wnieść w pieniądzu, przelewem na konto Alior Banku S.A. nr: 59 2490 0005 0000 4520 3630 7803 z adnotacją Studia Podyplomowe SME z takim wyprzedzeniem, aby wyżej wymienione środki znalazły się na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 3. Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty wadium, zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 4. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. 5. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi być podmiotem uprawnionym do prowadzenia studiów podyplomowych w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 572 z późn.zm) w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia, na zasadach określonych w art. 8 ust. 7 lub 8 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca musi udokumentować poprzez dołączenie do oferty programów kształcenia prowadzonych studiów i oświadczenia dotyczące ich źródła finansowania, że w okresie ostatnich dwóch (2) lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował lub prowadzi: 1) co najmniej jedne studia inżynierskie pierwszego stopnia, których program kształcenia obejmuje zagadnienia energetyki, 2) co najmniej jedne studia drugiego stopnia, których program kształcenia obejmuje zagadnienia energetyki, 3) co najmniej jedne studia podyplomowe zrealizowane na rzecz jednostek sektora finansów publicznych, których program kształcenia obejmuje zagadnienia energetyki.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca przedłoży oświadczenie ze wskazaniem liczby i lokalizacji sal dydaktycznych, którymi dysponuje, zawierające co najmniej 1 salę wykładową na co najmniej 75 osób oraz co najmniej 3 sale ćwiczeniowe dostosowane dla grupy co najmniej 25 osób, wraz z pełnym zapleczem organizacyjno-technicznym (nagłośnienie, rzutniki, właściwe oświetlenie, komfortowe miejsca siedzące, szatnie, toalety itd.)

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca przedłoży wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności podczas realizacji zamówienia, obejmujący co najmniej: 1) jedną osobą posiadającą stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych posiadającą min. 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu objętego tematyką studiów, 2) jedną osobą posiadającą stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych posiadającą min. 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu objętego tematyką studiów, 3) jedną osobą posiadającą stopień naukowy doktora nauk prawnych posiadającą min. 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu objętego tematyką studiów, 4) jedną osobą posiadającą stopień naukowy doktora nauk technicznych posiadającą min. 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu objętego tematyką studiów, 5) jedną osobą posiadającą stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych posiadającą min. 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu objętego tematyką studiów.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa wymagań szczegółowych - Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

nie dotyczy

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://www.mae.com.pl/bip.html
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 151 lok. 25 02-326 Warszawa.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.07.2014 godzina 15:00, miejsce: Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 151 lok. 25, piętro XI 02-326 Warszawa.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Do dnia rozpoczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie zostało rozstrzygnięte przez WFOŚiGW postępowanie o udzielenie Zamawiającemu dotacji na przeprowadzenie Studiów Podyplomowych SME w drugim semestrze. Zawarcie umowy z Wykonawcą wyłonionym w toku niniejszego postępowania na przeprowadzenie drugiego semestru Studiów Podyplomowych SME uwarunkowane jest przyznaniem Zamawiającemu dotacji przez WFOŚiGW..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.