eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Rzeszów › Opracowanie koncepcji programowej i programu funkcjonalno-użytkowego na budowę i przebudowę odcinków dróg klasy Z i D o łącznej długości 14,7 km wraz z budową mostu na rzece Wisłok położonych na terenie dwóch powiatówRzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego (gmina Boguchwała) realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.Zwiększenie potencjału rozwojowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę i rozbudowę dróg wraz z budową mostu na rzece Wisłok, łączących miasto Rzeszów z Gminą Boguchwała i Gminą Lubenia w powiecie rzeszowskim.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2015-09-21

Rzeszów: Opracowanie koncepcji programowej i programu funkcjonalno-użytkowego na budowę i przebudowę odcinków dróg klasy Z i D o łącznej długości 14,7 km wraz z budową mostu na rzece Wisłok położonych na terenie dwóch powiatów: Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego (gmina Boguchwała) realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Zwiększenie potencjału rozwojowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę i rozbudowę dróg wraz z budową mostu na rzece Wisłok, łączących miasto Rzeszów z Gminą Boguchwała i Gminą Lubenia w powiecie rzeszowskim.
Numer ogłoszenia: 138581 - 2015; data zamieszczenia: 21.09.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie , ul. Targowa 1, 35-064 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 17 748 37 00, faks 17 852 62 23.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: bip.erzeszow.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie koncepcji programowej i programu funkcjonalno-użytkowego na budowę i przebudowę odcinków dróg klasy Z i D o łącznej długości 14,7 km wraz z budową mostu na rzece Wisłok położonych na terenie dwóch powiatów: Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego (gmina Boguchwała) realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Zwiększenie potencjału rozwojowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę i rozbudowę dróg wraz z budową mostu na rzece Wisłok, łączących miasto Rzeszów z Gminą Boguchwała i Gminą Lubenia w powiecie rzeszowskim..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowej i programu funkcjonalno-użytkowego na budowę i przebudowę odcinków dróg klasy Z i D o łącznej długości 14,7 km wraz z budową mostu na rzece Wisłok położonych na terenie dwóch powiatów: Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego (gmina Boguchwała). Na terenie Rzeszowa planowana jest budowa drogi klasy Z o długości 5,1 km, która będzie miała swój początek przy planowanej do realizacji drodze wojewódzkiej łączącej drogę nr 878 (al. Sikorskiego) z drogą krajowa nr 19 i dalej do węzła drogi ekspresowej nr S19 Rzeszów - Południe, zaś koniec na moście na rzece Wisłok położonym na granicy dwóch gmin. Z kolei na terenie gminy Boguchwała planowana jest przebudowa i budowa odcinków dróg (klasy Z o długości 5,5 km oraz klasy D o długości 1,1 km) począwszy od mostu na rzece Wisłok łączącego gminę Boguchwała z Rzeszowem, a kończąc na połączeniu z drogą krajową nr 19, i klasy Z o długości 3,0 km z czego: 2,66 km na terenie gminy Lubenia, 0,12 km na terenie gminy Boguchwała i 0,22 km na terenie Rzeszowa. Zadanie realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Zwiększenie potencjału rozwojowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę i rozbudowę dróg wraz z budową mostu na rzece Wisłok, łączących miasto Rzeszów z Gminą Boguchwała i Gminą Lubenia w powiecie rzeszowskim. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - rozdział II SIWZ..

II.1.5)

V przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w trybie zamówienia z wolnej ręki, zgodnie z art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.32.00.00 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 23.11.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: 8.1. Przed upływem terminu składania ofert Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium na cały okres związania ofertą w wysokości 7 000,00 zł (siedem tysięcy złotych). 8.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 8.2.1. pieniądzu, 8.2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 8.2.3. gwarancjach bankowych, 8.2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych, 8.2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 ze zm.). 8.3. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacać na konto Zamawiającego: Bank PKO BP S.A. nr: 74 1020 4391 0000 6902 0150 3523. Na przelewie należy umieścić informację: Wadium w postępowaniu znak: ZP.2311.105.2015 Zwiększenie potencjału rozwojowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę i rozbudowę dróg wraz z budową mostu na rzece Wisłok, łączących miasto Rzeszów z Gminą Boguchwała i Gminą Lubenia w powiecie rzeszowskim. 8.4. W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, Wykonawca z zachowaniem właściwej staranności winien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania kwotą wadium podanego wyżej rachunku bankowego Zamawiającego. Zaleca się, aby do oferty Wykonawcy załączyli potwierdzenie przelewu kwoty wadium. 8.5. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, oryginał gwarancji lub poręczenia należy złożyć w biurze Zamawiającego - ul. Targowa 1, VI piętro, pokój nr 601 (sekretariat), a do oferty dołączyć kopię, której zgodność z oryginałem poświadczono. Wadium musi być wystawione na Gminę Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. 8.6. Dokument wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia winien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium, na pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie. 8.7. Wykonawca, który we właściwym terminie nie wniesie wadium w akceptowanej formie zostanie z postępowania wykluczony na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy. 8.8. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w ustawie. 8.9. Zamawiający zatrzyma wadium w przypadkach określonych w ustawie.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej: - dwie dokumentacje projektowe w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy odcinka drogi lub ulicy klasy Z lub wyższej o długości minimum 700 m każda. Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na czas realizacji zamówienia odpowiednio wykwalifikowanym personelem bezpośrednio zatrudnionym do wykonania zamówienia, tj.: Projektant branży drogowej - wymagane: a) wykonanie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy drogi lub ulicy klasy Z lub wyższej o minimalnej długości 700 m każda. b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogowej uzyskane na podstawie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo odpowiednie kwalifikacje zdobyte za granicą uznane w Polsce przez właściwy organ. Sprawdzający branży drogowej - wymagane: a) wykonanie lub sprawdzenie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy drogi lub ulicy klasy Z lub wyższej o minimalnej długości 700 m każda, b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogowej uzyskane na podstawie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo odpowiednie kwalifikacje zdobyte za granicą uznane w Polsce przez właściwy organ. Projektant branży mostowej - wymagane: a) wykonanie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektów mostowych klasy A, b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności mostowej uzyskane na podstawie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo odpowiednie kwalifikacje zdobyte za granicą uznane w Polsce przez właściwy organ. Sprawdzający branży mostowej - wymagane: a) wykonanie lub sprawdzenie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektów mostowych klasy A, b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności mostowej uzyskane na podstawie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo odpowiednie kwalifikacje zdobyte za granicą uznane w Polsce przez właściwy organ. Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2. 2. Pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonania, których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie. 3. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - dotyczy tylko Wykonawców wspólnie ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie. 4. Kopia gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz. W przypadku, gdy Wykonawca wniesie wadium w pieniądzu, winien dołączyć do oferty kopię polecenia przelewu na rachunek Zamawiającego, której zgodność z oryginałem poświadczono. W przypadku wniesienia wadium w innej formie, oryginał należy złożyć w biurze Zamawiającego, a do oferty dołączyć kopię, której zgodność z oryginałem poświadczył upoważniony przedstawiciel Wykonawcy. 5. Tabela Opracowań Projektowych przygotowana wg załączonego wzoru. 6. Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych i ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w szczególności w tym celu: 6.1. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do zrealizowania części zamówienia, zawierające zakres czynności, które te podmioty zobowiązują się wykonać - w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, 6.2. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy osób na okres ich udziału w wykonywaniu zamówienia, zawierające także listę osób, które zostaną przez ten podmiot udostępnione - w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów. 6.3. pisemne zobowiązania, o których mowa wyżej w punktach 6.1 - 6.2 winny być złożone w oryginale (przykładowy wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 7 do SIWZ). 7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/tzw. konsorcja), żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, natomiast warunki określone w pkt. 5.1. SIWZ muszą spełniać łącznie. 8. W celu potwierdzenia spełniania warunków wymaganych od Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 8.1. oświadczenie wymienione w punkcie 6.1.1. SIWZ oraz dokument wymieniony w punkcie 6.1.3 SIWZ albo odpowiadające im określone w punkcie 6.6. SIWZ, powinny być złożone przez każdego Wykonawcę, 8.2. oświadczenie wymienione w punkcie 6.2.1. SIWZ powinno być złożone jedno w imieniu wszystkich Wykonawców, 8.3. dokumenty wymienione w punktach 6.2.2. - 6.2.4. SIWZ winien złożyć dowolny/dowolni Wykonawca/y spośród Wykonawców składających wspólną ofertę.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Okres rękojmi za wady - 10

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty dotyczących terminu realizacji zamówienia, wynagrodzenia oraz zakresu przedmiotowego zamówienia na niżej określonych zasadach: 1.1. Termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku, gdy opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy spowodowane będzie koniecznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy: 1) długotrwałe uzgadnianie koncepcji przedsięwzięcia przez Zamawiającego albo zmiana koncepcji z inicjatywy Zamawiającego, 2) przedłużające się uzyskiwanie niezbędnych do projektowania opinii, uzgodnień, warunków technicznych (w tym konieczność uzyskania nowych warunków technicznych albo potwierdzenia aktualności dotychczasowych) i innych materiałów, a także decyzji administracyjnych, wraz z terminami niezbędnymi do uzyskania klauzuli ostateczności, 3) konieczność uzyskania dodatkowych decyzji administracyjnych (np. decyzji o odstępstwach o obowiązujących przepisów), których uzyskanie nie było możliwe do przewidzenia na etapie przygotowania specyfikacji do zamówienia, 4) protestów mieszkańców, 5) spełnienie innych nieprzewidzianych pierwotnie wymogów dla pozyskania i wydatkowania środków zewnętrznych, 6) konieczność aktualizacji warunków technicznych do projektowania, 7) konieczność przeprowadzenia innych postępowań administracyjnych i sądowych (np. postępowania spadkowego z udziałem spadkobierców), 8) przedłużające się opiniowanie lub uzgadnianie dokumentacji (np. przez Oddział Uzgadniania Dokumentacji Projektowej), 9) koniecznością aktualizacji warunków technicznych do projektowania, 10) działaniem siły wyższej o, której mowa w rozdziale III SIWZ Wzór umowy, 11) konieczność wykonania dodatkowych badań niezbędnych do opracowania dokumentacji, których wykonania nie można było przewidzieć na etapie przygotowania specyfikacji do zamówienia, 12) wystąpienie warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie badań, pomiarów, 13) zmiana przepisów prawa mającą wpływ na wykonanie dokumentacji, 14) przedłużające się opracowywanie projektów podziałów nieruchomości przez inne jednostki Gminy Miasta Rzeszów, 15) skoordynowanie zakresu i powiązania przedmiotowej inwestycji z innymi inwestycjami prowadzonymi przez Gminy Boguchwała i Lubenia, Zamawiającego, przez Gminę Miasta Rzeszów, przez inne jednostki Gminy albo inwestorów zewnętrznych, 16) uwzględnienie zadań planowanych i realizowanych przez innych inwestorów, 17) wystąpienie warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie badań, pomiarów, 18) zmiana zakresu lub przebiegu inwestycji i spowodowana tym konieczność zmian w dokumentacji i uzyskania nowych lub zmiany posiadanych opinii, uzgodnień, projektów podziałów i decyzji administracyjnych, 19) wstrzymanie prac projektowych w związku z orzeczeniem organu administracji lub sądu, 20) wstrzymanie prac projektowy w przypadku, gdy wykonanie niektórych materiałów, opracowań, złożenie wniosków o uzyskanie decyzji administracyjnych będzie uzależnione od wykonanych opracowań, uzyskanych decyzji administracyjnych dla innych zadań Gminy Boguchwała i Lubenia, MZD w Rzeszowie lub innych jednostek Gminy Miasta Rzeszów lub wydziału Urzędu Miasta Rzeszowa. W przypadku wystąpienia jednej z ww. okoliczności Zamawiający wydłuży termin wykonania zamówienia o odpowiednią liczbę dni. 1.2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zakresu przedmiotowego umowy w następujących przypadkach: 1) ograniczenia zakresu przy jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniu wynagrodzenia, jeżeli okaże się, że niektóre elementy składowe dokumentacji projektowej będą zbędne z punktu widzenia postępowania administracyjnego i procesu inwestycyjnego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o zbędności któregoś z elementu dokumentacji projektowej. Przystąpienie do wykonywania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej następować będzie w porozumieniu z Zamawiającym, 2) zmiany przebiegu inwestycji lub zmniejszenie zakresu opracowania, z ewentualnym odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia, z powodu: a) protestów mieszkańców, b) objęcia obiektów lub terenów ochroną (np. ochroną zabytków, jedną z form ochrony przyrody, w tym strefą Natura 2000), c) niemożności zachowania odległości gwarantującej brak szkodliwego wpływu przedsięwzięcia na środowisko i zdrowie ludzi, d) wyboru innego trybu realizacji inwestycji, powodującego zbędność jednych i konieczność wykonania innych opracowań (realizacja na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zamiast na podstawie pozwolenia na budowę). 1.3. Dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę terminów pośrednich wykonania poszczególnych elementów dokumentacji według harmonogramu prac projektowych opracowanego przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest w terminie do 7 dni przed upływem terminów pośrednich przedłożyć Zamawiającemu wniosek o akceptację proponowanych nowych terminów wykonania opracowań wraz z uzasadnieniem. Zmiana, w tym zakresie nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. 1.4. W razie wyboru innego trybu realizacji inwestycji, powodującego zbędność jednych i konieczność wykonania innych opracowań (realizacja na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zamiast na podstawie pozwolenia na budowę). 1.5. Przewiduje się skrócenie terminu płatności faktur w uzasadnionych przypadkach, wywołanych koniecznością wydatkowania środków budżetowych. 1.6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany nazwy zadania wskutek decyzji administracyjnych oraz aktów prawnych właściwych organów. 1.7. W przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT) wynagrodzenie ulegnie zmianie stosownie do zmiany stawki podatku bez zmiany wynagrodzenia netto. 2. Poza przypadkami określonymi wyżej, zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w następujących przypadkach: 2.1. zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej, 2.2. zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez która na potrzeby niniejszego warunku rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony umowy więzi prawnej: a) o charakterze niezależnym od stron, b) którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, c) którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, której nie można przypisać drugiej stronie; 3. Za siłę wyższą, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia, zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia stron. 4. Dopuszcza się możliwość częściowego rozwiązania umowy za porozumieniem obydwu stron w przypadku: a) licznych protestów mieszkańców uniemożliwiających przygotowanie dokumentacji, b) braku możliwości uzyskania warunków technicznych i zgody na odprowadzenie wód opadowo-roztopowych do istniejących cieków wodnych, c) przedłużającego się postępowania o wydanie decyzji administracyjnych wraz z klauzulą ostateczności, niezbędnych do projektowania. 5. Zamawiający dopuszcza zmianę wynagrodzenia wykonawcy w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Zmiana ta obejmie różnicę pomiędzy wysokością dotychczasowego minimalnego wynagrodzenia za pracę a nową wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz tych pracowników Wykonawcy, którzy zatrudnieni są wyłącznie przy realizacji przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy o pracę, otrzymujących minimalne wynagrodzenie. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić rzetelny i szczegółowy wykaz tych osób wraz ze wskazaniem zmiany wysokości wynagrodzenia, wykazując wpływ tych zmian na wynagrodzenie Wykonawcy. 6. Zamawiający dopuszcza zmianę wynagrodzenia wykonawcy w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. Zmiana ta obejmie różnicę pomiędzy dotychczasową wysokością odprowadzanych składek a nową wysokością odprowadzanych składek. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić rzetelny wykaz pracowników realizujących przedmiot zamówienia wraz ze wskazaniem zmiany wysokości odprowadzanych składek, wykazując wpływ tych zmian na wynagrodzenie Wykonawcy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: bip.erzeszow.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ul. Targowa 3, 35-064 Rzeszów, pok. nr 321.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 06.10.2015 godzina 09:45, miejsce: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ul. Targowa 1, 35-064 Rzeszów, pok. nr 601.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zadanie planowane jest do współfinansowania ze środków z budżetu Unii Europejskiej..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.