eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Pokój › Sporządzenie dokumentacji planu rewitalizacji z zagospodarowaniem terenu i opracowanie dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej i wykonawczej)dla zabytkowego założenia parkowego w Pokoju i zaplecza w rożnych branżach branżach, projektu prac konserwatorskich, restauratorskich, odtworzeniowych, zabezpieczeń i utrwaleń substancji zabytków przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, program działań wieloletnich utrzymania założenia, w tym pielęgnacji roślinności... pozostałych dokumentów, uzyskanie decyzji, zezwoleń i pełnienie nadzoru autorskiego

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-04-04

Pokój: Sporządzenie dokumentacji planu rewitalizacji z zagospodarowaniem terenu i opracowanie dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej i wykonawczej)dla zabytkowego założenia parkowego w Pokoju i zaplecza w rożnych branżach branżach, projektu prac konserwatorskich, restauratorskich, odtworzeniowych, zabezpieczeń i utrwaleń substancji zabytków przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, program działań wieloletnich utrzymania założenia, w tym pielęgnacji roślinności... pozostałych dokumentów, uzyskanie decyzji, zezwoleń i pełnienie nadzoru autorskiego
Numer ogłoszenia: 115376 - 2014; data zamieszczenia: 04.04.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Pokój , ul. Sienkiewicza 8, 46-034 Pokój, woj. opolskie, tel. 077 4693085, faks 077 4693085 w. 22.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminapokoj.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Sporządzenie dokumentacji planu rewitalizacji z zagospodarowaniem terenu i opracowanie dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej i wykonawczej)dla zabytkowego założenia parkowego w Pokoju i zaplecza w rożnych branżach branżach, projektu prac konserwatorskich, restauratorskich, odtworzeniowych, zabezpieczeń i utrwaleń substancji zabytków przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, program działań wieloletnich utrzymania założenia, w tym pielęgnacji roślinności... pozostałych dokumentów, uzyskanie decyzji, zezwoleń i pełnienie nadzoru autorskiego.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Sporządzenie dokumentacji planu rewitalizacji z zagospodarowaniem terenu i opracowanie dokumentacji technicznej (projektowo-kosztorysowej i wykonawczej dla zabytkowego założenia parkowego w Pokoju i zaplecza w rożnych branżach branżach, projektu prac konserwatorskich, restauratorskich, odtworzeniowych, zabezpieczeń i utrwaleń substancji zabytków przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, program działań wieloletnich utrzymania założenia, w tym pielęgnacji roślinności, a także opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także innych dokumentów równoważnych dla branż ogrodnicza, konserwatorska, przedmiarów, kosztorysów inwestorskich, informacji BIOZ, dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.42.00.00 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu 71.00.00.00 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71.32.00.00 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71.22.00.00 - Usługi projektowania architektonicznego 71.24.80.00 - Nadzór nad projektem i dokumentacją .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 29.12.2017.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Wadium należy wnieść w wysokości 10 000 zł (słownie dziesięć tysięcy złotych) w terminie do dnia 14.04.2014 r. do godziny 10.30. Decyduje moment wpływu środków do zamawiającego. 2. Wadium może być wnoszone: 2) w pieniądzu - przelewem na konto Urzędu Gminy Pokój Bank Spółdzielczy w Namysłowie O/Pokój Nr 34 8890 1066 0000 0299 2004 0004 3) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - w terminie do dnia 14.04.2014 r. do godziny 10.30. do siedziby Urzędu Gminy Pokój ul. Sienkiewicza 8, 46-034 Pokój 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach. 4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać: 1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji - Gminy Pokój) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w pkt 7 bez potwierdzania tych okoliczności, 2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą. 5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowa na rachunku bankowym. 6. Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez zamawiającego wykluczony a jego oferta odrzucona.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku: - warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum jedną główną usługę. Za jedną usługę główną Zamawiający uzna: a) wykonanie jednego planu rewitalizacji zabytkowego parku - obiektu zabytkowego parku wpisanego do rejestru zabytków, o powierzchni min 1 ha z opracowaniem, wykonawczego, wielobranżowego projektu wynikającego z ww. planu rewitalizacji, oraz b) pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji robót w zakresie planu rewitalizacji zabytkowego parku - obiektu zabytkowego parku wpisanego do rejestru zabytków, o powierzchni min 1 ha na wykonanym, wielobranżowym projektu wynikającym z ww. planu rewitalizacji Prace wymienione w pkt a) i b) mogą być wykonane w jednym zamówieniu lub w oddzielnych zamówieniach.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie dokonuje opisu sposobu oceny spełniania warunku

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować osobami odpowiedzialnymi za świadczenie usług, posiadającymi kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz wymagane uprawnienia tj. minimum po jednej osobie na każde wymienione poniżej stanowisko: a) Projektant w specjalności architektonicznej Wymagane kwalifikacje: Uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności architektonicznej. Wymagane doświadczenie zawodowe: Doświadczenie zawodowe w projektowaniu - min. 5 lat po uzyskaniu uprawnień do projektowania, w tym doświadczenie przy samodzielnym wykonaniu co najmniej jednego wykonawczego projektu architektoniczno-budowlanego, remontu lub modernizacji lub przebudowy obiektu wpisanego do rejestru zabytków. b) Projektant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Wymagane kwalifikacje Uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno- budowlanej, Wymagane doświadczenie zawodowe: Doświadczenie zawodowe w projektowaniu - minimum 5 lat po uzyskaniu uprawnień do projektowania w tym samodzielne wykonanie minimum trzech projektów branży konstrukcyjno-budowlanej obiektów kubaturowych, budowle hydrotechnicznych, obiektów budowlanych melioracji wodnych. c) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych Wymagane kwalifikacje: Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych. Wymagane doświadczenie zawodowe: Doświadczenie zawodowe w projektowaniu - minimum 3 lata po uzyskaniu uprawnień do projektowania. d) Projektant w specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Wymagane kwalifikacje: Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Wymagane doświadczenie zawodowe: Doświadczenie zawodowe w projektowaniu - minimum 3 lata po uzyskaniu uprawnień do projektowania. e) Specjalista w zakresie konserwacji zabytków Wymagane kwalifikacje: Dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub w specjalności w zakresie konserwacji zabytków. Wymagane doświadczenie zawodowe: Praktyka zawodowa minimum pięcioletnia, po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich w zakresie konserwacji zabytków i restauracji dzieł sztuki, w tym samodzielne wykonanie: a) co najmniej jednego programu prac konserwatorskich i b) co najmniej jednego nadzoru autorskiego nad realizacją programu prac konserwatorskich. Prace określone w punktach a) i b) mogły być wykonane w jednym zamówieniu lub w oddzielnych zamówieniach. f) Specjalista w zakresie architektury zabytkowego krajobrazu Wymagane kwalifikacje: Dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku Architektura Krajobrazu Wymagane doświadczenie zawodowe: Praktyka zawodowa minimum pięcioletnia, po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich w zakresie konserwacji zabytkowych parków i ogrodów, w tym samodzielne wykonanie: a) co najmniej jednego planu rewitalizacji zabytkowego parku lub ogrodu o pow. min. 1 ha i b) co najmniej jednego nadzoru autorskiego nad realizacją programu prac konserwatorskich. Prace określone w punktach a) i b) mogły być wykonane w jednym zamówieniu lub w oddzielnych zamówieniach. g) Projektant w specjalności w zakresie dróg Wymagane kwalifikacje: Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w dróg lokalnych, przepustów Wymagane doświadczenie zawodowe: Doświadczenie zawodowe w projektowaniu - minimum 3 lata po uzyskaniu uprawnień do projektowania. Zamawiający dopuszcza łączenie ww. specjalności, jeżeli którakolwiek z uprawnionych osób będzie posiadała więcej niż jedną z wymaganych przez Zamawiającego specjalności. Wszystkie osoby zatrudnione przy realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim, w przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą liczbę tłumaczy, wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia. Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 - tekst jednolity ze zmianami) osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z ich treścią decyzji o ich nadaniu w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania. Ponadto, zgodnie z art. 12 a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. W związku z powyższym, Zamawiający zaakceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18.03.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 19 lipca 2004 r.w sprawie wykazu dyplomów, certyfikatów i innych dokumentów oraz tytułów naukowych potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie architektury, które są uznawane w Rzeczypospolitej Polskiej.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku: - warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 2.000.000,- złotych ( dwa miliony złotych ), wymóg ten powinien być spełniony na dzień upływu składania ofert. Jeżeli z treści polisy nie wynika jej opłacenie to należy dodatkowo załączyć dokument finansowy potwierdzający opłacenie raty składki.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1)Oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3siwz, w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument 2) odpowiednie pełnomocnictwa ; tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz) 3) oświadczenie wg wzoru zał. nr 1 do siwz wskazujące część zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców); w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Na podstawie art. 144 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień w zawartej umowie w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach: 1) nie można dotrzymać terminu wykonania zamówienia na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć pomimo zachowania należytej staranności, przy czym zmiana przewidywanego terminu zakończenia realizacji umowy nastąpi w przypadku zmiany terminu robót wykonawczych realizowanych w oparciu o sporządzoną dokumentację, 2) zmiany przepisów prawa, które mają wpływ na wykonanie dokumentacji, 3) nastąpiło wydłużenie procedur administracyjnych niezależnych od Projektanta, które mają wpływ na termin wykonania zamówienia, 4) nastąpiła zmiana podatku VAT, kadry Wykonawcy lub Zamawiającego, przy czym osoby proponowane przez Projektanta muszą spełniać warunki w zakresie kwalifikacji i doświadczenia, które zostały określone w SIWZ. 5) zmiana wynagrodzenia w przypadku zmiany ilości pobytów w ramach pełnienia nadzoru autorskiego. W przypadku zwiększenia ilości pobytów, zmienione wynagrodzenie zostanie wprowadzone aneksem do umowy przy zastosowaniu stawki za jeden pobyt określonej w § 3 ust.1 pkt 2 litera a umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.gminapokoj.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Gminy Pokój ul. Sienkiewicza 8 46-034 Pokój.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 14.04.2014 godzina 10:30, miejsce: Urząd Gminy Pokój ul. Sienkiewicza 8, 46-034 Pokój, sekretariat.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zadanie może być współfinansowane przez Unię Europejską i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia przekazania obiektów do użytkowania, lecz nie dłużej niż do 29.12.2017r. w tym: 1) wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwwoleń: 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. 2) pełnienie nadzoru autorskiego: od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do dnia przekazania obiektu do użytkowania, lecz nie dłużej niż do 31.10.2017r. 2. Wymagany przez zamawiającego minimalny okres rękojmi - do dnia przekazania obiektu do użytkowania, lecz nie dłużej niż do 30.06.2018 r. 3. Wymagany termin gwarancji 5 lat liczony od dnia odbioru kompletnej dokumentacji z pozwoleniami.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.