eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Budowa budynku C na terenie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2013-03-18

Warszawa: Budowa budynku C na terenie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ
Numer ogłoszenia: 107940 - 2013; data zamieszczenia: 18.03.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Warszawski Szpital dla Dzieci Samodzielnny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej , ul. Kopernika 43, 00-328 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 8267781, 8288999.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.wsdz.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa budynku C na terenie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego budynku C na terenie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ przy ul. Kopernika 43, z przeznaczeniem na działalność leczniczą (Blok Operacyjny, Izba Przyjęć, Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Neurologicznej, Dział Farmacji, Laboratorium, Pracownia Diagnostyki Obrazowej) na działce ewidencyjnej nr 7 z obrębu 5-04-05, o powierzchni zabudowy: 392,20 m2, powierzchni całkowitej: 1 830,50 m2, kubaturze: 7 180,10 m3, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową. W zakres prac wchodzą roboty ziemne, stan surowy, roboty ogólnobudowlane, prace w zakresie instalacji centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, chłodu, wentylacji i klimatyzacji, wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji, hydrantowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wewnętrznej i zewnętrznej, elektrycznych, instalacji teletechnicznych, instalacji sygnalizacji pożaru i oddymiania klatek schodowych, DSO, instalacji gazów medycznych, systemu kontroli dostępu oraz systemu monitoringu. Uwaga: Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20.05.2010 (Dz.U. nr 107 poz. 679) oraz dyrektywą medyczną 93/42/EWG instalacja gazów medycznych jest wyrobem medycznym klasy IIb, reguła 2.9.11.12, i jak każdy wyrób medyczny, aby mógł być wprowadzony do używania, zgodnie art. 11 ustawy o wyrobach medycznych musi być oznaczony znakiem CE oraz wpisany do zbioru danych, o którym mowa w art. 64 ustawy o wyrobach medycznych. Roboty związane z wykonaniem i odbiorem instalacji gazów medycznych powinny odbyć się pod kierownictwem podmiotów posiadających autoryzację (certyfikat CE i wpis do zbioru danych) jako podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie wyrobu medycznego do obrotu. Odbiór instalacji po spełnieniu wymogów ww. przepisów osobnym protokołem końcowym..

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego możliwość zlecenia dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 10% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień (zgodnie z art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych)

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.00.00.00 - Roboty budowlane 45.11.00.00 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45.21.00.00 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45.26.10.00 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45.31.00.00 - Roboty instalacyjne elektryczne 45.32.00.00 - Roboty izolacyjne 45.33.00.00 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45.41.00.00 - Tynkowanie 45.42.00.00 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45.43.00.00 - Pokrywanie podłóg i ścian 45.44.00.00 - Roboty malarskie i szklarskie .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 18.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 300 000,00 PLN (słownie: trzysta tysięcy złotych)

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w niniejszym postępowaniu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) zrealizował: 1) 3 zadania inwestycyjne*) o charakterze robót budowlanych polegających na budowie, rozbudowie lub modernizacji szpitali (pod pojęciem szpital należy rozumieć przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego, w którym podmiot ten wykonuje działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne - zgodnie z definicją wskazaną w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, Dz. U. z 2011 nr 112 poz. 654 ze zm.), o łącznej wartości brutto nie mniejszej niż 25 000 000, 00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć milionów złotych), w tym minimum jedno zadanie inwestycyjne*) o wartości brutto co najmniej 10 000 000,00 PLN (słownie: dziesięć milionów złotych) o charakterze robót budowlanych obejmujące swym zakresem budowę, rozbudowę lub modernizację szpitala (łącznie z robotami wykończeniowymi), w tym bloku operacyjnego z co najmniej dwiema salami operacyjnymi, 2) Jedno zadanie inwestycyjne*) o charakterze robót budowlanych, w zakresie której wykonano m.in. roboty związane z podbiciem (podchwyceniem) fundamentów; 3) Jedno zadanie inwestycyjne*) o charakterze robót budowlanych realizowane w czynnym obiekcie szpitalnym; *) - przez zadanie inwestycyjne rozumie się budowę, rozbudowę lub modernizację jednego obiektu budowlanego niezależnie od ilości zawartych umów.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie formułuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) dysponuje osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, min. 5 - letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy, w tym co najmniej jeden raz przy modernizacji, rozbudowie lub budowie obiektu szpitalnego oraz spełniającego wymagania kwalifikacyjne zawarte w § 24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych b) dysponuje osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającą min. 5 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy; c) dysponuje osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, posiadającą min. 5 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy; W przypadku gdy Wykonawca dysponuje personelem kierowniczym spoza terytorium RP, osoby te muszą: a) posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług we wskazanej branży budowlanej w kraju zamieszkania tych osób, b) posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych we wskazanej branży budowlanej zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. (Dz. U. Nr 63, poz. 394) o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgraniczych,

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę, co najmniej 5 000 000, 00 PLN (słownie: pięć milionów złotych)

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg ograniczony.

IV.1.2) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu: 10.

Opis sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu

Zamawiający będzie dokonywał oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń dołączonych do złożonego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Z treści dołączonych przez Wykonawcę dokumentów musi jednoznacznie wynikać spełnianie ww. warunków. Zamawiający zaprosi 10 Wykonawców do składania ofert, spośród Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie równa lub mniejsza niż 10, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających te warunki. Jeżeli liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 10, Zamawiający zaprosi do składania ofert 10 Wykonawców, którzy posiadają największą wiedzę i doświadczenie. Zamawiający ustala jako kryterium kwalifikacji Wykonawców najwyższa łączna wartość 3 zrealizowanych i zakończonych zadań inwestycyjnych o których mowa p. III.3.2. ppkt. 1 Wiedza i doświadczenie. W pierwszej kolejności będą kwalifikowani Wykonawcy, którzy wykazali najwyższą wartość robót zrealizowanych samodzielnie. W drugiej kolejności będą kwalifikowani pozostali Wykonawcy wg identycznego kryterium. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wytypować 10 wykonawców ze względu na to, że dwóch lub więcej wykonawców posiadać będzie wiedzę i doświadczenie na identycznym poziomie, Zamawiający zastosuje w stosunku do tych wykonawców dodatkowe kryterium kwalifikacji i dopuści do udziału w postępowaniu tych wykonawców, którzy wykazali największą wartość zrealizowanych zamówień na roboty budowlane obejmujące budowę, rozbudowę lub modernizację szpitali, w tym blok operacyjny. Ocena punktowa wg formuły: łączna wartość robót z badanego wniosku/ największa łączna wartość wykonanych robót spośród złożonych wniosków przez Wykonawców x 100 pkt. Zamawiający w przypadku dokonywania kwalifikacji Wykonawców do kolejnego etapu postępowania będzie brał pod uwagę zamówienia na roboty budowlane wykazane w wykazie robót budowlanych zgodnie z p.III.3.2) ogłoszenia o zamówieniu.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Strony dopuszczają możliwość zmiany istotnych postanowień umowy z uwagi na: a) istotne braki lub wady w dokumentacji projektowej, również te polegające na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa lub niezgodności ze stanem faktycznym obiektu odzwierciedlonym w dokumentacji projektowej, b) uzasadnione zmiany w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowane przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, c) okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności, gdy realizowane jest zamówienie dodatkowe, skutkujące koniecznością wydłużenia terminu wykonania umowy, d) przedmiot zamówienia, jeżeli zachodzi konieczność zmiany użytych do realizacji zamówienia materiałów lub technologii pod warunkiem, że materiały lub technologie zamienne będą o parametrach nie gorszych lub równych, i ich zmianę zaakceptuje projektant i Zamawiający, e) zmiany w obowiązujących przepisach prawa, f) okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach, g) niesprzyjające warunki atmosferyczne do wykonania robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia, powodujące konieczność zawieszenia robót przez Wykonawcę, a skutkujące przedłużeniem terminu wykonania zamówienia, h) odkryte znaleziska archeologiczne i inne, wymagające wstrzymania robót, skutkujące przedłużeniem terminu wykonania zamówienia lub wykonaniem robót dodatkowych, i) zaistnienie nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, a także innych przeszkód i skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach, j) nie ujawnione w planach uzbrojenie terenu, k) rezygnację z wykonania części robót budowlanych, l) postęp technologiczny, skutkujący aktualizacją rozwiązań projektowych, m) zmianę producenta urządzeń lub wyposażenia, n) konieczności wprowadzenia zmian będących następstwem zmian wytycznych lub zaleceń podmiotu, który przyznał środki na sfinansowanie zamówienia, podmiotów, które uzgodniły dokumentację bądź założenia do niej na etapie jej tworzenia, a w trakcie realizacji robót z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego wymusiły zmianę wcześniej przyjętych założeń. W przypadku wystąpienia jednej z powyższych okoliczności Zamawiający lub Wykonawca w terminie do 7 dni prześle drugiej stronie umowy pismo określające, które z powyższych okoliczności wystąpiło oraz opis proponowanych zmian umowy wraz z uzasadnieniem. Zamawiający może wymagać od Wykonawcy przedstawienia kosztów zmian i sposobu jego obliczenia z podaniem wpływu zmiany na wysokość wynagrodzenia, czasu dokonania zmiany i jego wpływu na termin zakończenia umowy. Podstawę obliczenia kosztów zmiany, w przypadku gdy zmiany będą wynikać ze zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowi projekt zamienny oraz kosztorys ofertowy opracowany na podstawie cen jednostkowych lub dane wyjściowej do kosztorysowania przyjęte do sporządzenia kosztorysu ofertowego Wykonawcy, ceny jednostkowe pracy sprzętu i materiałów zaproponowanych przez Wykonawcę, ale nie większe niż średnie ceny SEKOCENBUD (wg. stawek ogólnopolskich) dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych, lub kalkulacja uproszczona sporządzona w oparciu o uzgodniony z zamawiającym publikator cen jednostkowych robót budowlanych, np. SEKOCENBUD (wg. stawek ogólnopolskich) dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych. Druga strona umowy powinna ustosunkować się do proponowanych zmian umowy w terminie do 7 dni od momentu otrzymania ww. pisma. W przypadku nie ustosunkowania się w powyższym terminie uznaje się, iż druga strona wyraziła zgodę na proponowany zakres zmian. Zamawiający może nie wyrazić zgody na dokonanie zmian postanowień umowy, jeżeli proponowana przez Wykonawcę zmiana może wpłynąć na opóźnienie lub zwiększenie kosztów w wykonaniu umowy czy obniżenie jakości wykonania zamówienia. Wykonawca nie będzie uprawniony do wnioskowania o przedłużenie terminu wykonania umowy i zwiększenia wynagrodzenia, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę, w takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.wsdz.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Zamawiający przekaże Wykonawcom zakwalifikowanym do drugiego etapu zaproszenie do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia - ul. Kopernika 43, 00-328 Warszawa..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 28.03.2013 godzina 09:00, miejsce: Sekretariat Dyrektora.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamówienie jest finansowane z dotacji celowej otrzymanej z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.