eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Jawornik Polski › "Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad Budową oczyszczani ścieków i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz" w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz"

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2017-06-16



Ogłoszenie nr 534021-N-2017 z dnia 2017-06-16 r.

Gmina Jawornik Polski: "Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad Budową oczyszczani ścieków i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz" w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
Postępowanie jest prowadzone w ramach projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej nr IV "Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego", Działania 4.3 Gospodarka wodno-ściekowa, poddziałania 4.3.1 Gospodarka ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Jawornik Polski, krajowy numer identyfikacyjny 65090062500000, ul. Jawornik Polski  30 , 37232   Jawornik Polski, woj. podkarpackie, państwo Polska, tel. 16 6514014 w. 26, , e-mail zamowienia@jawornikpolski.itl.pl, , faks 166 514 055.
Adres strony internetowej (URL): www.jawornikpolski.itl.pl
Adres profilu nabywcy: http://www.jawornikpolski.itl.pl/bip/index.php?page=bip.php&under=22&grp=9
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
http://www.jawornikpolski.itl.pl/bip/


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej - osobiście lub za pośrednictwem poczty (firmy kurierskiej)
Adres:
Urząd Gminy Jawornik Polski 37-232 Jawornik Polski 30 pok. nr 1 - SEKRETARIAT


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: "Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad Budową oczyszczani ścieków i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz" w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz"
Numer referencyjny: RRG 271.5.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa polegająca na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad budową oczyszczani ścieków i budową kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz w ramach projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz" w podziale na części. Zamówienie objęte niniejszym postępowaniem zostało podzielone na dwie części: - Część I - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Manasterz - Część II - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz.

II.5) Główny kod CPV: 71520000-9
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71247000-1


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie wprowadza żadnego opisu.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie wprowadza żadnego opisu.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: CZĘŚĆ I Określenie warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony: a) w zakresie osób skierowanych do realizacji zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: 1) osobą - posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (branża budowlana) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 2) osobą posiadającą uprawnienia budowlane, w co najmniej ograniczonym zakresie w specjalności inżynieryjnej drogowej (branża drogowa) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 3) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w branży budowlanej, w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, (branża sanitarna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 4) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (branża elektryczna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub korzystania z zasobów podmiotów trzecich na podstawie art. 22aPZP minimum jeden wykonawca albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie powinni spełniać warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Konieczność ich spełniania odnosi się do konsorcjum jako całości, nie do jego poszczególnych członków. Zamawiający dopuszcza łączenie specjalności przez osoby posiadające wymagane uprawnienia. Osoba wskazana do pełnienia łączonych funkcji musi spełniać wymagania dla wszystkich łączonych funkcji. Osoby wymienione w ppktach 1 - 4, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, muszą posiadać wymagane uprawnienia, określone szczegółowo powyżej, potwierdzone stosownymi decyzjami, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 z późn. zmianami) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji w budownictwie (Dz.U.z 2014r., poz.1278) Zamawiający uzna uprawnienia budowlane uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w Państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz.65), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia. CZĘŚĆ II Określenie warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony: a) w zakresie osób skierowanych do realizacji zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: 1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w branży budowlanej, w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, (branża sanitarna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 2) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (branża elektryczna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub korzystania z zasobów podmiotów trzecich na podstawie art. 22aPZP minimum jeden wykonawca albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie powinni spełniać warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Konieczność ich spełniania odnosi się do konsorcjum jako całości, nie do jego poszczególnych członków. Zamawiający dopuszcza łączenie specjalności przez osoby posiadające wymagane uprawnienia. Osoba wskazana do pełnienia łączonych funkcji musi spełniać wymagania dla wszystkich łączonych funkcji. Osoby wymienione w ppktach 1 - 2, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, muszą posiadać wymagane uprawnienia, określone szczegółowo powyżej, potwierdzone stosownymi decyzjami, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 z późn. zmianami) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji w budownictwie (Dz.U.z 2014r., poz.1278) Zamawiający uzna uprawnienia budowlane uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w Państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz.65), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

CZĘŚĆ I i CZĘŚĆ II B - dokumenty na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia 1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; Postanowienia dotyczące wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej 1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale VI. Etap III - po dokonaniu oceny: pkt B ppkt 1) składa odpowiednio: a) dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: - nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 3) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymagane w pkt VI SIWZ pkt B składa każdy z uczestników Konsorcjum

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
A - dokumenty na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu A.1 Dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej CZĘŚĆ I a) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowania robotami budowlanymi, tj. 1) osobą - posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (branża budowlana) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 2) osobą posiadającą uprawnienia budowlane, w co najmniej ograniczonym zakresie w specjalności inżynieryjnej drogowej (branża drogowa) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 3) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w branży budowlanej, w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, (branża sanitarna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 4) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (branża elektryczna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zamawiający uzna uprawnienia budowlane uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w Państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz.65), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wzór dokumentu stanowi złącznik nr 5 do niniejszej SIWZ. CZĘŚĆ II b) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowania robotami budowlanymi, tj. 1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w branży budowlanej, w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, (branża sanitarna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane, 2) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (branża elektryczna) do nadzoru nad realizacją umowy na roboty budowlane wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zamawiający uzna uprawnienia budowlane uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w Państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz.65), lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wzór dokumentu stanowi złącznik nr 5 do niniejszej SIWZ. Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymagane w pkt VI SIWZ pkt A.1 i A.2 składa odpowiednio Wykonawca, który wykazuje spełnianie warunków, w zakresie opisanym w pkt V SIWZ pkt 1.2.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

Każdy wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej ( http://www.jawornikpolski.itl.pl/bip/ ) informacji z otwarcia ofert o której mowa w art. 86 ust.5 ustawy, przekażą Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. UWAGA: W przypadku oferty składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum, spółka cywilna), wymóg złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 5 dotyczy każdego partnera konsorcjum/wspólnika spółki cywilnej. VI. A. INNE DOKUMENTY, KTÓRE NALEŻY DOŁĄCZYĆ DO OFERTY (nie wymienione w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. 2016, poz. 1126) ETAP SKŁADANIA OFERT: 1. Wypełniony i podpisany formularz oferty - załącznik Nr 1 do SIWZ 2. Pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy i zaciągania w jego imieniu zobowiązań. Musi być załączone w oryginale albo załączona jako kopia pełnomocnictwa uwierzytelniona notarialnie. (jeśli dotyczy) 3. Pisemne zobowiązania innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji ich potencjału technicznego, kadrowego lub finansowego na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (jeśli dotyczy).

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: CZĘŚĆ I - 2000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) CZĘŚĆ II - 1500,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100) 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących form: - pieniądzu (nr konta UG Jawornik Polski - 14 9106 1018 2004 1000 0026 0004 BS Przeworsk O/Jawornik Polski) - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym - gwarancjach bankowych - gwarancjach ubezpieczeniowych - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014r. poz.1804 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1240) 3. Potwierdzoną Kopię dowodu uiszczenia wadium w formie pieniężnej należy dołączyć do oferty 4. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna powinno być załączone do oferty w formie oryginału. 5. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 6. Za datę wniesienia wadium w formie pieniężnej uznaje się datę uznania rachunku Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia czasu wpływu wadium na swoje konto. 7. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej musi mieć datę początkową ważności równą co najmniej terminowi złożenia oferty określonej w siwz, a datę końcową ważności upływającą najwcześniej w ostatnim dniu związania ofertą wymaganą zapisami siwz. 8. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, i nieodwołalne na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art.46 ust.4a i 5 pzp. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli: - Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. - Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie. b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy. c) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wzór umowy stanowi załącznik Nr 6 do SIWZ. 2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że wystąpią okoliczności których nie można było wcześniej przewidzieć, a które przemawiają za koniecznością zmiany postanowień umowy określone we wzorach umów wg załącznika nr 6 do siwz oraz art.144 uPzp. 3. Warunkiem wprowadzenia istotnych zmian w umowie jest pisemny wniosek o zmianę umowy (zawarcie aneksu) złożony przez Wykonawcę. 4. Wszelkie istotne zmiany treści umowy wymagają zgody obydwu stron i formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności. 5. Wprowadzenie zmian nieistotnych w umowie wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności ( np.: zmiana kierownika budowy, inspektora nadzoru). 6. Konsekwencją zmiany umowy (aneksowania) może być w szczególności zmiana terminu zakończenia realizacji zadania, wydłużenie terminów obowiązywania zabezpieczenia należytego wykonania umowy Katalog zmian: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności wystąpienia okoliczności, o których mowa w ustawie a także: 1) Zmiany dotyczące terminu realizacji zamówienia: a) w przypadku zmiany terminu wykonania robót budowlanych; Zmiana terminu określonego w umowie może nastąpić w sytuacji zmiany terminu wykonania robót budowlanych. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do zakończenia robót budowlanych i dokonania ich odbioru. 2) zmiany dotyczące wynagrodzenia: a) możliwa jest zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług mających wpływ na koszt realizacji zamówienia; Wartość wynagrodzenia określonego w umowie może ulec zmianie w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług. W takiej sytuacji wynagrodzenie ulegnie zmianie w sposób odpowiedni - tak, aby odpowiadało zaktualizowanej stawce tego podatku dla zakresu objętego Umową, który na dzień zmiany stawki VAT nie został jeszcze rozliczony. b) dopuszczalna jest waloryzacja wynagrodzenia: - w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, ( Dz. U. z 2015 r. poz. 2008 oraz z 2016 r. poz. 1265), - w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o ile zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę; Wartość wynagrodzenia określonego w umowie może ulec zmianie w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę a także w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o ile zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Warunkiem waloryzacji wynagrodzenia jest udokumentowanie przez wykonawcę wzrostu kosztu realizacji zamówienia, w szczególności przez przedłożenie przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających zaistnienie okoliczności, o których mowa powyżej wraz z uzasadnieniem konieczności dokonania zmiany wynagrodzenia i wykazaniem wpływu zmian na koszt wykonania zamówienia. 3) pozostałe zmiany: a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, (np. zmiana danych teleadresowych itp.); b) w przypadku stwierdzenia rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony, c) konieczność wprowadzania zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach którego realizowane jest zamówienie, d) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób pełniących funkcje inspektorów nadzoru inwestorskiego na budowie na wniosek Wykonawcy tylko w sytuacji nieprzewidzianej (np. rozwiązanie stosunku pracy) oraz zdarzenia losowego jak np. choroba, śmierć, utrata uorawnień itp.. Jeżeli zajdzie konieczność wprowadzenia takiej zmiany, Zamawiający żąda dokumentów kandydata na stanowisko inspektora nadzoru lub inspektorów branżowych, z których jednoznacznie musi wynikać, że osoba ta spełnia warunki udziału jakie były określone dla tego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. e) W przypadku, gdy w Umowie znajdują się oczywiste błędy pisarskie lub rachunkowe, Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień Umowy, w których występują takie oczywiste błędy pisarskie lub rachunkowe. f) Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian i uzupełnień nieistotnych Umowy (nie stanowiących zmian istotnych niniejszej umowy). g) zmiana w zakresie podwykonawstwa i/lub podmiotu na którego zasoby się powołuje Wykonawca: - Możliwe jest samodzielne zrealizowanie umowy, pomimo zadeklarowania udziału podwykonawcy w realizacji zamówienia. - Możliwe jest zlecenie podwykonawcy innego zakresu zamówienia, aniżeli wskazany przez Wykonawcę w ofercie. - Możliwe jest zlecenie części zamówienia podwykonawcy, w sytuacji, gdy Wykonawca zadeklarował samodzielną realizację zamówienia. - Możliwa jest zmiana podmiotu (podwykonawcy) na zasoby którego powoływał się Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia pod warunkiem, że nowy podmiot (podwykonawca) również wykaże spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotychczasowy podmiot trzeci (podwykonawca). 2. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa powyżej jest: a) inicjowanie zmian przez wykonawcę lub zamawiającego, b) uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy, c) forma pisemna pod rygorem nieważności. 3. Wszystkie postanowienia, o których mowa w ust. 1 stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania Zamawiającego do wyrażenia takiej zgody.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2017-06-28, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: Część I - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Manasterz
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pełnieniu funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w zakresie robót budowlanych w branży: sanitarnej, konstrukcyjno - budowlanej, drogowej, elektrycznej przy realizacji zadania pn.: Budowa oczyszczalni ścieków miejscowości Manasterz w ramach projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz". 1. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: Budowę zgodnie z decyzją pozwolenia na budowę nowych obiektów technologicznych i towarzyszących oraz roboty budowlane wraz z dostawą urządzeń obejmujące budowę oczyszczalni ścieków o przepustowości Qdśr = 600m3/dobę oraz jej rozruch technologiczny na terenie działek nr ewid. 2651, 2653 w obrębie ewidencyjnym Manasterz z nazwą dokumentacji: "Budowa oczyszczalni ścieków w Manasterzu". Oczyszczalnia zlokalizowana jest na działce nr ewid. 2651, obręb Manasterz, która jest współwłasnością Inwestorów - Gminy Jawornik Polski w 1/2 części oraz Gminy Markowa w 1/2 części. Wszystkie budynki oczyszczalni zaprojektowane zostały na działce nr 2651. Dojazd na teren oczyszczalni będzie odbywał się od strony południowej, z drogi wojewódzkiej relacji Przeworsk - Grabownica Starzeńska, poprzez działkę nr 2653, będącą własnością inwestora. Technologia oczyszczalni ścieków opiera się na procesie niskoobciążonego osadu czynnego o przedłużonym czasie napowietrzania z biologicznym usuwaniem związków biogennych i wykorzystaniem filtracji ścieków na osadzie czynnym zawieszonym w strefie separacji. Ze względu na fakt budowania kanalizacji sanitarnej etapami zaprojektowano dwa niezależne ciągi technologiczne, o przepustowości Qdśr = 2x 300m3/dobę. Reaktory zostaną wykonane w korpusie żelbetowym zadaszonym. Oczyszczalnia przystosowana jest do odbioru ścieków dowożonych w ilości 10% ścieków surowych poprzez punkt zlewny ścieków dowożonych. Kontenerowa stacja zlewcza o mocy 3 KW z panelem sterującym wyposażona w: kratę mechaniczną, sito do skratek, przepływomierz elektromagnetyczny, zawór odcinający, sondę pH, urządzenie pomiarowe do ilości ścieków dowożonych, pomiar temperatury, rejestrację dowozu zrzutu przez kartę magnetyczną, obudowę ocieploną, czytnik, identyfikator i sprężarkę. Stacja Odwadniania Osadu służąca do odwaniania i higienizacji osadu wyposażona w prasę taśmową z flokulatorem, o wydajności 4,5-5,5 m3/h przy 3% zagęszczonym osadzie(170-230 kg a.s/h), szerokość taśmy 0,60m,sucha masa na wyjściu 18-25%, z pompą osadu z regulacją przez falownik, stacją przygotowania polielektrolitu z automatycznym systemem dozowania i rozcieńczania flokulanta, zbiornikiem aktywnym wody płuczącej z pompą wody wysokiego ciśnienia do płukania prasy i rurociągów, kompresor, przenośnik spiralny /ślimakowy/osadu odwodnionego o długości co najmniej 5,5 m, silos wapna o pojemności co najmniej 10,0m3 z przenośnikiem spiralnym o długości co najmniej 8,8 m. Zamawiający określa w SIWZ że urządzeniem do odwadniania osadu jest prasa taśmowa o w/w parametrach. Mechaniczne oczyszczanie ścieków surowych nastąpi poprzez zintegrowane urządzenie wielofunkcyjne do mechanicznego oczyszczania ścieków (sitopiaskownik) o przepustowości Q=50l/s, wyposażone w sito ślimakowe o prześwicie 3 mm, prasa skratek, przenośnik piasku, separator piasku. Urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301. Zakresem robót objęta jest budowa linii n/n 15KV zasilająca stację trafo łącznie z wybudowaniem stacji trafo jako zasilanie oczyszczalni ścieków. Założenia bilansowe: Równoważna ilość mieszkańców RLM - 6000 RLM Średniodobowa ilość ścieków - 600m3/dobę Maksymalna dobowa ilość ścieków - 780m3/dobę Maksymalna godzinowa ilość ścieków - 65m3/dobę Projektowane obiekty kubaturowe naziemne: a) Budynek wielofunkcyjny oczyszczalni parterowy, kryty dachem dwuspadowym b) Budynek reaktorów kryty dachem dwuspadowym c) Stacja zlewna z kontenerem d) Silos na wapno e) Agregat prądotwórczy f) Stacja transformatorowa g) Pompownia ścieków oczyszczonych h) Komora pomiarowa Projektowane obiekty uzbrojenia terenu wg proj. branżowych: a) Plac i drogi dojazdowe z parkingiem b) Chodniki c) Ogrodzenie terenu z brama i furtką rozwieraną d) Ogrodzenie strefy ochronnej zbiornika wody (z furtką rozwieraną) e) Zbiornik wody V= 10m3 f) stacja pomiarowa ścieków g) kanalizacja sanitarna h) kanalizacja deszczowa i) odprowadzenie wody oczyszczonej j) sieć wodociągowa k) odprowadzenie osadu do prasy l) siec średniego napięcia (napowietrzna) - 15 kV m) sieć kablowa niskiego napięcia (zasilanie od stacji trafo - do budynku) n) stacja transformatorowa (na terenie zakładu) o) sieci n.n. i sterownicze na terenie zakładu p) instalacja solarna q) Budowa biofiltra i zbiornika na wodę o pojemności 10 m3 z instalacjami na oczyszczalni ścieków w Manasterzu g. Jawornik Polski Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. Projektowany układ komunikacji wewnętrznej zapewnia dostęp do wszystkich obiektów oczyszczalni. Obsługa komunikacyjna nowych obiektów oczyszczalni realizowana będzie poprzez drogi wewnętrzne, place manewrowe i ciągi piesze. Docelowa efektywność oczyszczalni ścieków musi spełniać warunki określone Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. 2014, poz. 1800) dla oczyszczalni ścieków o wielkości od 2000 do 9999 RLM, najwyższe dopuszczalne wartości wskaźników zanieczyszczeń albo minimalny procent redukcji zanieczyszczeń dla ścieków bytowych lub komunalnych wprowadzanych do wód lub do ziemi wynoszą: . SBZT5 = 25 mgO2/l lub 70 - 90 % redukcji, . SChZT = 125 mgO2/l lub 75 % redukcji, . Szaw.og. = 35 mg/l lub 90 % redukcji. Parametry nowej oczyszczalni muszą być zgodne z pozwoleniem wodno - prawnym. 1. Szczegółowo przedmiot zamówienia oraz zakres robót określają: 1) Projekt architektoniczno - budowlany a) Tom I - Dokumentacja geotechniczna b) Tom II - Konstrukcja c) Tom III - Architektura d) Tom IV - Przyłącz gazu wraz z projektem budowlanym dot. przekroczenia drogi wojewódzkiej e) Tom V - Kanał zrzutowy ścieków oczyszczonych (w załączeniu mapa inwentaryzacji powykonawczej dotycząca wykonanego odcinka kanału zrzutowego, którego nie należy brać pod uwagę do wyceny niniejszego zamówienia) f) Tom VI - Instalacje sanitarne g) Tom VII - Projekt zagospodarowania terenu wraz z informacja BIOZ h) Tom VIII - Drogi i place (część I) wraz z aktualizacją projektu budowlanego w zakresie budowy zjazdu publicznego z drogi wojewódzkiej (część II) i) Tom IX - Technologia j) Tom X - Instalacje elektryczne k) Tom XI -Projekt wykonawczy (aneks z 2017r.) l) Tom XII - Instalacja solarna m) Tom XIII - Budowa biofiltra i zbiornika na wodę o pojemności 10 m3 z instalacjami na oczyszczalni ścieków w Manasterzu g. Jawornik Polski 2) Przedmiary robót I. Roboty elektryczne II. Roboty budowlane III. Przyłącz eletroenergetyczny - linia napow. 15 kV i stacja transformatorowa. Część I i Część II IV. Roboty drogowe - drogi i place V. Technologia oczyszczalni VI. Roboty instalacyjne sanitarne - wewnętrzne VII. Przyłącz gazu VIII. Instalacja solarna IX. Budowa biofiltra i zbiornika na wodę o pojemności 10 m3 z instalacjami na oczyszczalni ścieków w Manasterzu gm. Jawornik Polski 3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót a) Oczyszczalnia ścieków b) Budowa biofiltra i zbiornika na wodę o pojemności 10 m3 z instalacjami na oczyszczalni ścieków w Manasterzu g. Jawornik Polski 4) Opracowania formalno-prawne a) Pozwolenie wodnoprawne Zakres prac obejmuje również inne prace konieczne do wykonania zamówienia nieujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną, zasady wiedzy technicznej i przepisy prawa Dokumentacja projektowa dotycząca budowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Manasterz zamieszczona została na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: http://www.jawornikpolski.itl.pl/bip/index.php?page=position.php&id=1076&grp=9 2. W ramach wykonywania zamówienia Wykonawca, zwany Inspektorem nadzoru zobowiązany będzie do wykonywania m.in. takich czynności jak: a) Koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane zawarte celem realizacji inwestycji pn.: Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Manasterz b) Kontrolowanie zgodności realizacji robót z zapisami umów na roboty budowlane c) Kontrolowanie zgodności realizacji inwestycji z dokumentacją projektową, STWiORB, harmonogramem rzeczowo - finansowym realizacji robót. Nadzór powinien być prowadzony przez specjalistów branżowych posiadających odpowiednie uprawnienia przewidziane przepisami prawa. d) Systematyczne monitorowanie i dokumentowanie postępów w realizacji robót budowlanych w ramach zadania zgodnie z dokumentacją techniczną, dokumentami przetargowymi oraz przyjętym harmonogramem rzeczowo finansowym oraz informowanie Zamawiającego o wszelkich kwestiach, które mogą zagrażać zakończeniu projektu oraz zaproponowanie programów naprawczych. e) Sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i/lub niedopuszczonych do stosowania w budownictwie. f) Kontrolowanie i kompletowanie wymaganych certyfikatów i świadectw dla wyrobów budowlanych g) Kontrola terminowości robót h) Zapewnienie kompletności dokumentacji związanej z realizacją projektu, w tym w szczególności przekazywanych Zamawiającemu wymaganych odrębnymi przepisami świadectw, certyfikatów, oświadczeń, pozwoleń, zgłoszeń itp. i) Sprawdzanie i dokonywanie odbiorów robót zanikających i/lub ulegających zakryciu oraz odbiorów częściowych, przy czym Inspektor nie może zaakceptować robót ulegających zakryciu bez akceptacji Zamawiającego. j) Udział w naradach koordynacyjnych, problemowych i innych spotkaniach, które będą prowadzone w razie potrzeby, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych, a także przygotowywanie notatek i raportów w celu umożliwienia podejmowania decyzji o każdym zagadnieniu, które wpływa na postęp robót k) Nadzór nad zapewnieniem bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, przez wszystkich uczestników procesu realizacji robót l) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz archiwizacja wszystkich protokołów, prób i badań przeprowadzanych w trakcie realizacji robót budowlanych m) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót, przygotowanie dokumentów do odbioru końcowego i rozruchu technologicznego oczyszczalni ścieków, n) Stwierdzenie zakończenia robót, sprawdzenie kompletności oraz prawidłowości dokumentów odbiorowych, w tym dokumentacji powykonawczej o) Egzekwowanie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych usterek stwierdzonych w trakcie odbiorów, p) Bieżące rozwiązywanie problemów technicznych budowy, q) Udzielanie konsultacji i doradztwa technicznego Zamawiającemu, czynnego uczestniczenia we wszelkich kontrolach, jakim zostanie poddany Zamawiający w obszarze realizacji inwestycji oraz egzekwowanie realizacji zaleceń, usunięcia uchybień ujawnionych podczas kontroli, a także udzielanie wyjaśnień, r) Weryfikacja przy udziale Zamawiającego stanu faktycznego i dokumentacji s) Udział w odbiorach końcowych, po zrealizowaniu całego zakresu zamówienia, objętego umową t) Kontrola rozliczeń finansowych, w tym: - Kontrola prawidłowości wystawiania faktur pod względem zrealizowanego zakresu prac, wysokości kwot do zapłaty, zgodności z zawartymi umowami na roboty budowlane i harmonogramem rzeczowo - finansowym - Przygotowanie materiałów związanych z naliczaniem kar umownych oraz odszkodowań za nienależyte lub nieterminowe wykonanie przez Wykonawców zobowiązań umownych u) Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o wszystkich problemach, zagrożeniach i ryzyku przy realizacji robót budowlanych v) Wykonywanie innych obowiązków związanych z procesem budowlanym w) Realizacja zamówienia przy zachowaniu należytej staranności i zgodnie z najlepszą praktyką zawodową, w sposób gwarantujący spełnienie warunków prawa budowlanego, właściwych przepisów bhp i ppoż x) Udział w przeglądach technicznych w okresie gwarancji i rękojmi y) Bieżąca współpraca z Zamawiającym z) Obecność na placu budowy minimum 5 razy w tygodniu, potwierdzona wpisem do dziennika budowy Z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia jest skomplikowany i wymaga nadzoru w kilku branżach Zamawiający wymaga ustanowienia Koordynatora / Kierownika Zespołu Inspektorów Nadzoru. Na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający wymaga, aby Koordynatorem / Kierownikiem Zespołu Inspektorów Nadzoru był Inspektor Nadzoru w branży konstrukcyjno - budowlanej. Do obowiązków Koordynatora /Kierownika Zespołu należało będzie w szczególności koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane, których rezultaty są ściśle powiązane ze sobą i wzajemnie uzależnione. Od kierownika wymagana będzie dostępność (w tym poprzez standardowe formy komunikacji typu telefon, poczta elektroniczna) przez cały czas trwania robót w godzinach prowadzenia tych robót. Na czas urlopu wypoczynkowego lub nieprzewidzianej wcześniej nieobecności Koordynator / Kierownik Zespołu zobowiązany jest wyznaczyć zastępstwo z powiadomieniem Zamawiającego o tym fakcie na piśmie. Podczas nieobecności któregokolwiek z inspektorów nadzoru danej branży wynikającej z urlopu, zwolnienia lekarskiego lub innej przyczyny, Koordynator zapewnie czasowe zastępstwo specjalistów na czas nieobecności skierowanych do realizacji zamówienia inspektorów nadzoru, by uniknąć zwłoki w realizacji robót budowlanych. Kierownik zespołu i wszyscy inspektorzy nadzoru muszą posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Przypadku, gdy skierowani do realizacji zamówienia inspektorzy nadzoru nie posiadają biegłej znajomości języka polskiego, są zobowiązani zapewnić na własny koszt tłumacza na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-09-10
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
Doświadczenie zawodowe osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2Nazwa: Część II - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pełnieniu funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w zakresie robót budowlanych w branży: sanitarnej, elektrycznej przy realizacji zadania pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz w ramach projektu pn.: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminach Jawornik Polski i Markowa - Etap I Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz". 1. Zakres rzeczowy inwestycji polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami obejmuje: Sieć magistralna I o Kanał grawitacyjny O 315 x 9,2mm - 2 487,5 mb (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) o Kanał tłoczny O 200 x 11,9mm - 453 mb (wykonane z rur PE 80 PN7,5 SDR17,6) o Pompownie ścieków M-P1, M-P2, M-P3 wraz z zasilaniem energetycznym Siec magistralna II o Kanał grawitacyjny O250 x 7,3mm- 2 349,5mb - (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) o Kanał grawitacyjny O200 x 5,9mm- 122,5mb - (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) o Kanał tłoczny O160 x 9,5mm- 189 mb (wykonane z rur PE 80 PN7,5 SDR17,6) o Kanał tłoczny O140 x 8,3mm- 846mb (wykonane z rur PE 80 PN7,5 SDR17,6) o Pompownie ścieków M-P4, M-P5, Z-P3, M-P7, M-P8, M-P9 wraz z zasilaniem energetycznym Sieć rozdzielcza o Kanał grawitacyjny O200 x 5,9 mm - 3 802mb - (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) o Kanał grawitacyjny O160 x 4,7mm - 3 363mb - (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) o Kanał tłoczny O90 x 5,4mm - 105,5mb (wykonane z rur PE 80 PN7,5 SDR17,6) o Kanał tłoczny O50 x 3,0mm - 263,5mb (wykonane z rur PE 80 PN7,5 SDR17,6) o Pompownie ścieków M-P21, Pz-1, Pz-2, Pz-3 wraz z zasilaniem energetycznym Przyłącza kanalizacyjne O160 x 4,7mm - 1 895,5mb (typ SN8, sztywność obwodowa SDR 34 ze ścianką litą i wydłużonym kielichem) - 141 szt. Wszystkie pompownie ścieków wykonane w zbiornikach z polimerobetonu. Wszystkie roboty ziemne należy wykonać mechanicznie oraz ręcznie w pobliżu obiektów kubaturowych oraz przy kolizjach uzbrojeniem podziemnym jak m.in.: kable energetyczne, telefoniczne, wodociągowe, a w szczególności gazociągi. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie z warunkami technicznymi oraz projektem. Rury sieci kanalizacyjnej należy układać na stabilizowanym mechanicznie podłożu z piasku lub w razie wystąpienia gruntów nawodnionych na podsypce z drobnego żwiru również ubijanego mechanicznie. Przekroczenia drogi wojewódzkiej i innych dróg wykonać przewiertem w rurach osłonowych stalowych wg parametrów projektu technicznego. UWAGA: Dokumentacja projektowa zawiera oprócz wykonania kanalizacji również sieć wodociągową, która nie jest przedmiotem niniejszego przetargu i nie należy brać jej pod uwagę podczas sporządzania wyceny oferty. W dokumentacji wykreślono elementy dotyczące wodociągu. Zakres prac objęty przedmiotowym zamówieniem został zaznaczony na mapach (załącznik nr 12 do siwz dla przetargu dot. budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz). Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia przy opracowywaniu wyceny robót kosztów związanych z przywróceniem terenu do stanu sprzed rozpoczęcia robót budowlanych, w tym odbudowę zniszczonych nawierzchni utwardzonych. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w sposób umożliwiający dostępność dla osób z niepełnosprawnościami w zakresie przejazdu/dojazdu do nieruchomości. Wykonawca zobowiązany jest w ramach zadania do wykonania inwentaryzacji powykonawczej oraz kompletu dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia oraz zakres robót i obowiązków Wykonawcy określają: 1) Projekt architektoniczno - budowlany "Sieciowe i zagrodowe przepompownie ścieków oraz zestawy hydroforowe dla miejscowości Manasterz, gm. Jawornik Polski" Branża sanitarna, Branża elektryczna 2) Projekt wykonawczy "Projekt kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowości Manasterz w gminie Jawornik Polski" (opis) 3) Projekt wykonawczy "Projekt kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowości Manasterz w gminie Jawornik Polski" CZĘŚĆ II (profile) 4) Projekt architektoniczno - budowlany "Projekt kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w gminie Jawornik Polski" (mapy z zaznaczonym zakresem prac) 5) Projekt budowlany część opisowo-rysunkowa "Przekroczenie drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska siecią wodociągową, kanalizacyjną oraz kanałem zrzutowym ścieków oczyszczonych w m. Manasterz Gmina Jawornik Polski" (aktualizacja projektu budowlanego w zakresie przekroczeń drogi wojewódzkiej) 6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych 7) Dokumentacja Geotechniczna ustalająca warunki gruntowo - wodne w rejonie budowy: kanalizacji sanitarnej w miejscowości Manasterz gm. Jawornik Polski, pow. przeworski, woj. Podkarpackie 8) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia 9) Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej 10) Przedmiar robót - materiały pomocnicze. Zakres prac obejmuje również inne prace konieczne do wykonania zamówienia nieujęte w dokumentacji, a niezbędne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną, zasady wiedzy technicznej i przepisy prawa. Dokumentacja projektowa dotycząca budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz zamieszczona została na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: http://www.jawornikpolski.itl.pl/bip/index.php?page=position.php&id=1071&grp=9 3. W ramach wykonywania zamówienia Wykonawca, zwany Inspektorem nadzoru zobowiązany będzie do wykonywania m.in. takich czynności jak: a) Koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane zawarte celem realizacji inwestycji pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Manasterz b) Kontrolowanie zgodności realizacji robót z zapisami umów na roboty budowlane c) Kontrolowanie zgodności realizacji inwestycji z dokumentacją projektową, STWiORB, harmonogramem rzeczowo - finansowym realizacji robót. Nadzór powinien być prowadzony przez specjalistów branżowych posiadających odpowiednie uprawnienia przewidziane przepisami prawa. d) Systematyczne monitorowanie i dokumentowanie postępów w realizacji robót budowlanych w ramach zadania zgodnie z dokumentacją techniczną, dokumentami przetargowymi oraz przyjętym harmonogramem rzeczowo finansowym oraz informowanie Zamawiającego o wszelkich kwestiach, które mogą zagrażać zakończeniu projektu oraz zaproponowanie programów naprawczych. e) Sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i/lub niedopuszczonych do stosowania w budownictwie. f) Kontrolowanie i kompletowanie wymaganych certyfikatów i świadectw dla wyrobów budowlanych g) Kontrola terminowości robót h) Zapewnienie kompletności dokumentacji związanej z realizacją projektu, w tym w szczególności przekazywanych Zamawiającemu wymaganych odrębnymi przepisami świadectw, certyfikatów, oświadczeń, pozwoleń, zgłoszeń itp. i) Sprawdzanie i dokonywanie odbiorów robót zanikających i/lub ulegających zakryciu oraz odbiorów częściowych, przy czym Inspektor nie może zaakceptować robót ulegających zakryciu bez akceptacji Zamawiającego. j) Udział w naradach koordynacyjnych, problemowych i innych spotkaniach, które będą prowadzone w razie potrzeby, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych, a także przygotowywanie notatek i raportów w celu umożliwienia podejmowania decyzji o każdym zagadnieniu, które wpływa na postęp robót k) Nadzór nad zapewnieniem bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, przez wszystkich uczestników procesu realizacji robót l) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz archiwizacja wszystkich protokołów, prób i badań przeprowadzanych w trakcie realizacji robót budowlanych m) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót, przygotowanie dokumentów do odbioru końcowego i rozruchów przepompowni ścieków. n) Stwierdzenie zakończenia robót, sprawdzenie kompletności oraz prawidłowości dokumentów odbiorowych, w tym dokumentacji powykonawczej o) Egzekwowanie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych usterek stwierdzonych w trakcie odbiorów, p) Bieżące rozwiązywanie problemów technicznych budowy, q) Udzielanie konsultacji i doradztwa technicznego Zamawiającemu, czynnego uczestniczenia we wszelkich kontrolach, jakim zostanie poddany Zamawiający w obszarze realizacji inwestycji oraz egzekwowanie realizacji zaleceń, usunięcia uchybień ujawnionych podczas kontroli, a także udzielanie wyjaśnień, r) Weryfikacja przy udziale Zamawiającego stanu faktycznego i dokumentacji s) Udział w odbiorach końcowych, po zrealizowaniu całego zakresu zamówienia, objętego umową t) Kontrola rozliczeń finansowych, w tym: - Kontrola prawidłowości wystawiania faktur pod względem zrealizowanego zakresu prac, wysokości kwot do zapłaty, zgodności z zawartymi umowami na roboty budowlane i harmonogramem rzeczowo - finansowym - Przygotowanie materiałów związanych z naliczaniem kar umownych oraz odszkodowań za nienależyte lub nieterminowe wykonanie przez Wykonawców zobowiązań umownych u) Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o wszystkich problemach, zagrożeniach i ryzyku przy realizacji robót budowlanych v) Wykonywanie innych obowiązków związanych z procesem budowlanym w) Realizacja zamówienia przy zachowaniu należytej staranności i zgodnie z najlepszą praktyką zawodową, w sposób gwarantujący spełnienie warunków prawa budowlanego, właściwych przepisów bhp i ppoż x) Udział w przeglądach technicznych w okresie gwarancji i rękojmi y) Bieżąca współpraca z Zamawiającym z) Obecność na placu budowy minimum przez 5 dni w tygodniu potwierdzone wpisem w dzienniku budowy aa) Wykonawca musi dysponować urządzeniem pomiarowym - telekamerą, który umożliwia inspekcję kanałów sanitarnych. Po zakończeniu Robót Wykonawca przeprowadzi inspekcję kanałów sanitarnych za pomocą telekamery. Z przeprowadzonej inspekcji TV zostanie sporządzony raport. Pozytywny wynik inspekcji będzie warunkiem odbioru Robót Z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia jest skomplikowany i wymaga nadzoru w kilku branżach Zamawiający wymaga ustanowienia Koordynatora / Kierownika Zespołu Inspektorów Nadzoru. Na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający wymaga, aby Koordynatorem / Kierownikiem Zespołu Inspektorów Nadzoru był Inspektor Nadzoru w branży sanitarnej. Do obowiązków Koordynatora /Kierownika Zespołu należało będzie w szczególności koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane, których rezultaty są ściśle powiązane ze sobą i wzajemnie uzależnione. Od kierownika wymagana będzie dostępność (w tym poprzez standardowe formy komunikacji typu telefon, poczta elektroniczna) przez cały czas trwania robót w godzinach prowadzenia tych robót. Na czas urlopu wypoczynkowego lub nieprzewidzianej wcześniej nieobecności Koordynator / Kierownik Zespołu zobowiązany jest wyznaczyć zastępstwo z powiadomieniem Zamawiającego o tym fakcie na piśmie. Podczas nieobecności któregokolwiek z inspektorów nadzoru danej branży wynikającej z urlopu, zwolnienia lekarskiego lub innej przyczyny, Koordynator zapewnie czasowe zastępstwo specjalistów na czas nieobecności skierowanych do realizacji zamówienia inspektorów nadzoru, by uniknąć zwłoki w realizacji robót budowlanych. Kierownik zespołu i wszyscy inspektorzy nadzoru muszą posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Przypadku, gdy skierowani do realizacji zamówienia inspektorzy nadzoru nie posiadają biegłej znajomości języka polskiego, są zobowiązani zapewnić na własny koszt tłumacza na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-08-15
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
Doświadczenie zawodowe osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.