eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Ostróda › BUDOWA PARKINGU PRZY ULICY 21 STYCZNIA W OSTRÓDZIE

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2010-09-21

Ostróda: BUDOWA PARKINGU PRZY ULICY 21 STYCZNIA W OSTRÓDZIE
Numer ogłoszenia: 259273 - 2010; data zamieszczenia: 21.09.2010
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miejska Ostróda , ul. Mickiewicza 24, 14-100 Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 089 6429400, faks 089 6429401.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostroda.pl
  • Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: Nie dotyczy

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: BUDOWA PARKINGU PRZY ULICY 21 STYCZNIA W OSTRÓDZIE.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Roboty drogowe: korytowanie na gł. 20 cm - 1.226,27 m2; wykonanie nawierzchni z kostki betonowej polbruk gr. 8 cm - 543,69 m2; wykonanie nawierzchni z płyt wielootworowych (ażurowych) o pow. do 1,0 m2 - 589,33 m2 ułożenie krawężnika betonowego - 278,19 mb. Kanalizacja deszczowa: wykopy liniowe na gł. do 1,5 m - 34,40 m3; ułożenie kanału z rur typu PVC fi 160 mm - 34,40 mb; studzienki ściekowe - 2 szt.; zasypanie wykopów - 39,87 m3. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w szczególności: - zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (plac budowy); - obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót; - inwentaryzację geodezyjną powykonawczą; - przygotowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas realizacji robót zapewniającego dojazd do wszystkich posesji w trakcie realizacji robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz.U. Nr 177, poz. 1729); - uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty oraz sąsiednich posesji.

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Przewiduje się możliwość udzielania zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.).

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.23.31.40 - Roboty drogowe 45.23.21.30 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej .

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 45.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 5.000,- PLN (słownie: pięć tysięcy PLN). Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2010 - 10 - 11 do godz. 10:00 w formie dopuszczonej ustawą Pzp (art. 45 ust. 6): - w formie pieniądza: przelewem na konto: Bank Millennium S.A. I O/Ostróda nr konta 71 1160 2202 0000 0000 6194 1398; Wadium musi się znajdować fizycznie na koncie Zamawiającego najdalej w dniu 2010 - 10 - 11 o godz. 10:00. - w innych formach dopuszczonych ustawą (poręczenia bankowe lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej; gwarancje bankowe; gwarancje ubezpieczeniowe; poręczenia, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 5 ustawy Pzp) należy złożyć w pokoju nr 122 (parter). W/w poręczenia i gwarancje muszą być bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego zgodnie z przesłankami utraty wadium określonymi w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp.

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Realizacja przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie posiadania wiedzy i doświadczenia w zakresie wykonania w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie bądź przebudowie nawierzchni drogowej z kostki betonowej polbruk o gr. 8 cm o powierzchni min. 500,00 m2 wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej długości min. 30,0 mb. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Spełnianie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia zostanie ocenione na zasadzie spełnia / nie spełnia, na podstawie dokumentów, o których mowa w § 6 pkt 1 lit. a siwz. Niewykazanie spełniania warunku jw. spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp i uznanie jego oferty za odrzuconą zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie ustalił szczegółowych warunków dotyczących potencjału technicznego.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie, że wykonawca dysponuje osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie odpowiedzialna za kierowanie robotami budowlanymi jn.: a) Kierownik budowy. Wskazana osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w branży drogowej lub odpowiadające im uprawnienia wydane osobie będącej obywatelem państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2008r. Nr 63, poz. 394) . Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Spełnianie warunku dysponowania osobą zdolną do wykonania zamówienia zostanie ocenione na zasadzie spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów, o których mowa w § 6 pkt 1 lit. b, c siwz. Niewykazanie spełniania warunku jw. spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp i uznanie jego oferty za odrzuconą zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie, że: a) wykonawca posiada zdolność finansową lub zdolność kredytową na kwotę minimum 80.000,- PLN; b) wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000,- PLN. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych lub kredytowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Spełnianie warunku posiadania zdolności finansowej i ekonomicznej do wykonania zamówienia zostanie ocenione na zasadzie spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów, o których mowa w § 6 pkt 1 lit. d, e siwz. Niewykazanie spełniania warunku jw. spowoduje wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp i uznanie jego oferty za odrzuconą zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
    • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
  • Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

a) Wypełniony i podpisany formularz ofertowy (zał. nr 1 do siwz). b) Kosztorys ofertowy uproszczony lub szczegółowy w układzie zgodnym z przedmiarem robót (załącznik nr 4 do siwz). Na pierwszej stronie kosztorysu ofertowego należy wyszczególnić zastosowaną stawkę roboczogodziny, narzuty do R, M i S oraz wartość kosztorysową netto i brutto z wyodrębnionym podatkiem od towarów i usług VAT. c) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez kilku wykonawców - wykonawca winien załączyć do oferty pełnomocnictwo podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia, złożone w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii. Wzór pełnomocnictwa stanowi załącznik nr 9 do siwz. d) W przypadku ustanowienia przez Wykonawcę pełnomocnika, do oferty należy załączyć oryginał udzielonego pełnomocnictwa lub notarialnie potwierdzoną jego kopię. Z treści pełnomocnictwa musi jednoznacznie wynikać zakres umocowania do czynności związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności do podpisania i złożenia oferty. e) Wypełnione i podpisane oświadczenie dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawstwa (zał. nr 10 do siwz) - składają tylko wykonawcy zamierzający przedmiot zamówienia realizować przy udziale podwykonawstwa.

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy za realizację przedmiotu umowy, o którym mowa w paragrafie 4 ust. 1 umowy, może ulec zmianie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT. 2. Dopuszcza się możliwość wprowadzania robót zamiennych, w szczególności w przypadku: a) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej; b) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych; c) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych; d) niedostępności na rynku materiałów wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowanej zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów i urządzeń; e) pojawienia się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy; f) pojawienia się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy; g) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy. 3. Roboty zamienne, o których mowa pkt 2, rozliczane będą zgodnie z kosztorysem ofertowym, w razie potrzeby kosztorysem powykonawczym sporządzonym przy zastosowaniu stawki roboczogodziny i narzutów zgodnych z kosztorysem ofertowym oraz cen materiałów i sprzętu nie wyższych niż określone w SEKOCENBUD dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 4. Zakres rzeczowy zamówienia określony umową może zostać ograniczony przez Zamawiającego, bez skutków finansowych i prawnych dla Zamawiającego, w przypadku : a) zaistnienia trudności finansowych u Zamawiającego lub w Spółdzielni; b) gdy wykonanie przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć; c) gdy wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z rozwiązaniami określonymi w dokumentacji projektowej i w przyjętym w niej zakresie, jest niezasadne z punktu widzenia ekonomicznego i gospodarczego; 5. W przypadku ograniczenia zakresu rzeczowego zamówienia, o którym mowa w pkt. 4 lit. a, b, c, wynagrodzenie określone w § 4 ust. 1 umowy zostanie pomniejszone o roboty ograniczone, zgodnie z kosztorysem ofertowym. 6. W przypadku wystąpienia okoliczności określonych w pkt 4 i 5, wynikające z nich zmiany zostaną wprowadzone do umowy aneksem podpisanym przez Strony. 7. W przypadku ograniczenia robót, o którym mowa w pkt 4 lit. a, b, c, Wykonawcy przysługiwało będzie wynagrodzenie z tytułu robót już wykonanych oraz materiałów i urządzeń zgromadzonych na placu budowy na poczet realizacji robót podlegających ograniczeniu. Wynagrodzenie zostanie ustalone na podstawie inwentaryzacji tych robót, materiałów i urządzeń dokonanej na placu budowy. 8. Termin realizacji przedmiotu umowy może ulec zmianie w przypadku : a) wystąpienia robót dodatkowych, od wykonania których uzależnione jest wykonanie zamówienia podstawowego; b) wystąpienia konieczności ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 4; c) wystąpienia warunków atmosferycznych lub klęsk żywiołowych uniemożliwiających realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z procesem technologicznym; d) przestojów spowodowanych koniecznością usuwania nieumyślnych uszkodzeń istniejących urządzeń podziemnych, nieoznaczonych w dokumentacji projektowej; e) wstrzymania robót przez uprawnione organy, z przyczyn nie wynikających z winy Wykonawcy; f) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej; g) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych; h) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych; i) niedostępności na rynku materiałów wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów i urządzeń; j) pojawienia się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy; k) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy; l) opóźnień lub trudności związanych z finansowaniem inwestycji. 9. W przypadkach określonych w pkt 8, Strony ustalają nowy termin realizacji zamówienia. W przypadku zaistnienia przerwy lub przestoju w realizacji prac, okres przesunięcia terminu zakończenia zadania równy będzie okresowi przerwy lub przestoju. 10. Zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia, wynikające z przyczyn określonych w pkt 8, zostaną dokonane na podstawie protokołów zawierających uzasadnienie zmian i podpisanych przez Strony oraz wymagają aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być wprowadzone jedynie w przypadku zgodnego uznania przez Strony, że zaszły wskazane okoliczności oraz wprowadzenie zmian jest konieczne dla prawidłowej realizacji zamówienia. 11. Zmiana inspektora nadzoru wskazanego w paragrafie 9 ust. 1 umowy lub kierownika budowy wskazanego w paragrafie 9 ust. 2 umowy, może nastąpić wyłącznie na zasadach i w trybie określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.). 12. Zmiana w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy kierownika budowy, o którym mowa w paragrafie 9 ust. 2 umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje wskazanej osoby będą takie same lub wyższe od kwalifikacji wymaganych dla kierownika budowy w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym. 13. Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu propozycję zmiany, o której mowa w pkt 12 nie później niż 7 dni przed planowanym skierowaniem do kierowania budową danej osoby. Jakakolwiek przerwa w realizacji przedmiotu umowy wynikająca z braku kierownictwa budowy będzie traktowana jako przerwa wynikająca z przyczyn zależnych od Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu zakończenia robót, z zastrzeżeniem postanowień pkt 14. 14. Postanowienia pkt 13 nie dotyczą sytuacji losowych, np. niezdolności do pracy lub śmierci osoby wskazanej w paragrafie 9 ust. 2 umowy. 15. Skierowanie, bez akceptacji Zamawiającego, do kierowania budową innej osoby niż wskazana w ofercie Wykonawcy, stanowi podstawę do rozwiązania umowy z winy Wykonawcy, z wyjątkiem okoliczności, o których mowa w pkt 14. 16. Zaakceptowana przez Zamawiającego zmiana kierownika budowy, o którym mowa w paragrafie 9 ust. 2 umowy, winna być dokonana wpisem do dziennika budowy i nie wymaga aneksu do niniejszej umowy. 17. Forma zapłaty należności przysługującej podwykonawcom, o której mowa w paragraf 10 ust. 2 umowy, może ulec zmianie z przyczyn obiektywnych, jeśli zostanie wprowadzona do umowy aneksem podpisanym przez Strony umowy, po uprzedniej akceptacji Spółdzielni. 18. Zamawiający i Spółdzielnia, na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszczają możliwość zmiany podwykonawcy wskazanego zgodnie z paragrafem 10 ust. 1 lit. a, b, itd. umowy, lub rezygnację z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. 19. Zmiana, o której mowa w pkt 18 może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia podwykonawcy, o tym że: rezygnuje on z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia, zostały mu zapłacone wszelkie należności oraz nie ma roszczeń wobec Zamawiającego i Spółdzielni z tytułu realizacji robót, o których mowa w paragrafie 10 ust. 1 lit. a, b, itd. 20. Jeżeli zmiana podwykonawcy, o której mowa w pkt 18, dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca polegał wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający i Spółdzielnia zaakceptują zmianę pod warunkiem, że zasoby proponowanego podwykonawcy będą takie same lub większe od posiadanych przez dotychczasowego podwykonawcę. 21. Jeżeli rezygnacja z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia, o której mowa w pkt 18, dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca polegał wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający i Spółdzielnia zaakceptują rezygnację pod warunkiem, że Wykonawca wykaże posiadanie zasobów takich samych lub większych od posiadanych przez tego podwykonawcę. 22. Zmiana podwykonawcy lub rezygnacja z podwykonawstwa, o których mowa w pkt 18, wymaga aneksu do niniejszej umowy. 23. Powierzenie realizacji części zamówienia podwykonawcy innemu niż wskazany w umowie bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i Spółdzielni, stanowi podstawę do rozwiązania umowy z winy Wykonawcy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://bip.warmia.mazury.pl/ostroda_gmina_miejska
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Miejski w Ostródzie 14 - 100 Ostróda, ul. A. Mickiewicza 24, pok. 302 Zespół ds. zamówień publicznych..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 11.10.2010 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miejski w Ostródzie 14 - 100 Ostróda, ul. A. Mickiewicza 24, pok. 219 (sekretariat).

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: 1. Niniejsze postępowanie przetargowe prowadzone jest przez Gminę Miejską Ostróda działającą - na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) oraz na mocy porozumienia z dnia 20.09.2010r., w imieniu i na rzecz Gminy Miejskiej Ostróda z siedzibą 14 - 100 Ostróda, ul. A. Mickiewicza 24 i Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej JEDNOŚĆ w Ostródzie z siedzibą 14 -100 Ostróda, ul. Jagiełły 37. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, dla których bezwzględnie wymagana jest forma pisemna. 4. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. 5. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia w którym, upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert., tj. do dnia 01.10.2010r. 6. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest: 1) osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą: - która jako wykonawca ubiega się o udzielenie zamówienia, lub - która jest jednym z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, celem potwierdzenia, że oferta i/lub złożone wraz z nią oświadczenia i dokumenty zostały podpisane przez osobę uprawnioną, musi przedłożyć zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) zgodnie z art. 6471 § 2 Kodeksu Cywilnego (Dz.U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.), przedstawić do akceptacji Zamawiającego umowę z podwykonawcą lub jej projekt, tylko w przypadku powierzenia realizacji części zamówienia podwykonawcy; 3) przedstawić dokumenty stwierdzające, że osoba, wskazana w wykazie osób załączonym do oferty posiada wymagane uprawnienia, oraz że należy ona do właściwego samorządu zawodowego; 4) przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą współpracę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta wybrana jako najkorzystniejsza została złożona przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.