eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Wymiana istniejącego systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na nowy z wykorzystaniem opraw LED w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w formule "projektuj i buduj"



Ogłoszenie z dnia 2024-03-15


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana istniejącego systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na nowy z wykorzystaniem opraw LED w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w formule „projektuj i buduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140313762

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Anielewicza 6

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-157

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@polin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polin.pl/pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://polin.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana istniejącego systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na nowy z wykorzystaniem opraw LED w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w formule „projektuj i buduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cab12633-c737-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00246367

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00565982/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana kompletnego oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego - robota budowlana

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00099954

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DPr.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu wykonawczego, dostarczenie nowego oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz montaż i wymiana istniejącego systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na nowy z wykorzystaniem opraw LED w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zamówienie zostanie zrealizowane na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zwanego dalej PFU, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.
Opis ogólny przedmiotu zamówienia:
 opracowanie dokumentacji projektowej, zakładającej wymianę istniejącego systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na nowy z wykorzystaniem opraw LED wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń administracyjnych, w tym uzgodnienie z inwestorem oraz rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych;
 wykonanie robót - wymiany systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej uprzednio dokumentacji projektowej wraz z uruchomieniem systemu.
Wykonanie dokumentacji projektowej
Przed wykonaniem dokumentacji projektowej wykonawca wykona inwentaryzację do celów projektowych, zweryfikuje dane i materiały niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca pozyska na swój koszt inne wymagane materiały, analizy, opracowania niezbędne do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i późniejszej realizacji robót.
Dokumentacja wykonawcza powinna być opracowana z uwzględnieniem uzgodnień jak również wytycznych Zamawiającego i ma służyć realizacji dla potrzeb wykonawstwa.
Jeżeli względy praktyczne wymagają, aby niektóre dokumenty Wykonawcy były poddane weryfikacji lub uzgodnieniu przez odpowiednie osoby lub władze to przeprowadza je na swój koszt.
Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w wersji papierowej i elektronicznej po 3 egzemplarze oraz składać się m.in. z następujących elementów:
• część opisowa
• część rysunkowa: rzuty i detale istotnych elementów instalacji
• obliczenia
• przedmiary robót
• specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych
• wszelkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia towarzyszące.
Dokumentacja ma być opracowana w wersji drukowanej oraz elektronicznej (części opisowe i obliczeniowe – pliki doc, xls i plik pdf, część rysunkowa – pliki dwg i pdf).
Rozwiązania materiałowe powinny spełniać wszystkie wymagania wynikające z obowiązujących przepisów (posiadać aprobaty, atesty, deklaracje zgodności, certyfikaty).
Wykonawca uzyska wszelkie wymagane zgodnie z prawem polskim uzgodnienia, opinie, decyzje administracyjne niezbędne do zaprojektowania, wybudowania i przekazania do eksploatacji i użytkowania.
Przygotowanie przedmiaru robót, oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz.U. 2021 poz. 2458).
Roboty budowlano-montażowe
Wykonawca wykona wszelkie roboty budowlane związane z wykonaniem przedsięwzięcia zgodnie z zatwierdzonymi przez Zamawiającego projektami technicznymi. Roboty budowlane włącznie z dostawą materiałów i urządzeń oraz pracami budowlanymi montażowo-instalacyjnymi w zakresie niezbędnym do osiągnięcia zamierzonego efektu. Wszystkie materiały i urządzenia wbudowane w związku z realizacją niniejszego zamierzenia budowlanego muszą spełniać zasady wprowadzania do obrotu lub udostępniania na rynku krajowym wyrobów budowlanych określone w Ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 8 sierpnia 2013 r. poz. 898). Wszystkie inne prace niezbędne do kompletnego zrealizowania zadania, uzyskania wszelkich wymaganych prawem pozwoleń, przekazania do eksploatacji i użytkowania.
Prace odbywać się będą w obiekcie czynnym
W związku z powyższym wykonywanie prac jest możliwe w dniach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek, niedziela – po godzinie 18.00, sobota – po godzinie 20.00, wtorek – cały dzień.
Wszelkie prace muszą być uzgadniane każdorazowo z użytkownikiem.
Szkolenie, rozruch, próby, przekazanie do eksploatacji i użytkowania
Wykonawca przeprowadzi uruchomienie instalacji i będzie uczestniczył w próbach oraz przeszkoli personel użytkujący obiekt. Wykonawca zapewni kompletne oznakowanie instalacji, urządzeń, stref wymagających oznakowania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz obowiązującymi przepisami.
Gwarancja i serwis
Wymagane jest udzielenie minimum 5 letniej gwarancji na wszystkie roboty i zamontowane urządzenia. Wykonawca zapewni serwisowanie instalacji i urządzeń w czasie okresu gwarancyjnego. Dopełnienie formalności serwisowych z dostawcami urządzeń i podwykonawcami w przedmiotowym zakresie znajduje się po stronie Wykonawcy.
Wymagania dotyczące terenu budowy
Usytuowanie placu budowy
Plac budowy będzie się znajdować na terenie budynku. Wykonawca wydzieli, po uzgodnieniu z Użytkownikiem i Inspektorem Nadzoru, teren niezbędny do realizacji robót objętych umową. Dojazd do placu budowy z istniejących wewnętrznych dróg na terenie muzeum.
Urządzenia placu budowy
Wykonawca będzie prowadzić roboty na terenie przez niego zabezpieczonym, oświetlonym i oznaczonym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca odpowiada za zapewnienie niezbędnego dostępu do placu budowy. Wykonawca zadba o to, aby nie spowodować zniszczeń ani zanieczyszczeń dróg, a ewentualne uszkodzenia będą naprawiane na koszt Wykonawcy. Wszelkie drogi wjazdowe będą utrzymane w czystości i wolne od przeszkód. Należy uwzględnić sukcesywny dowóz materiałów w miarę realizacji robót.
Utrzymanie placu budowy w trakcie robót
Roboty wykonywane będą w obiekcie czynnym. Do robót będzie można przystąpić po uzgodnieniu z użytkownikiem terminów wejść na poszczególne pomieszczenia.
Bezpieczeństwo i higiena pracy.
Wykonawca będzie w pełni stosować odpowiednie przepisy BHP w okresie wykonywania umowy. Wykonawca będzie odpowiedzialny za bezpieczne wykonywanie robót. Wykonawca zapewni, że wszystkie czynności wykonywane będą bezpiecznie oraz osoby odpowiedzialne za BHP wykonują pracę prawidłowo. Wykonawca zapewni wszelkie niezbędne środki medyczne, higieny osobistej na poziomie, co najmniej w zakresie określonym przez odpowiednie przepisy. Wysoki standard higieny i czystości musi być zapewniony przez cały czas trwania robót. Wykonawca winien przedsięwziąć wszelkie środki, aby zabezpieczyć roboty przed pożarem przy użyciu odpowiedniego sprzętu p.poż oraz poprzez wyznaczenie dróg ewakuacyjnych dla osób przebywających na Placu Budowy.
Wymagania dotyczące szkoleń
Celem szkolenia jest zapewnienie wybranemu personelowi użytkownika niezbędnej wiedzy na temat eksploatacji i obsługi urządzeń. Szkolenie winno być przeprowadzone na miejscu w okresie prób końcowych. Koszty związane z przeprowadzeniem szkoleń pokrywa Wykonawca.
Dokumentacja eksploatacyjna
Wykonawca przed rozpoczęciem eksploatacji przekaże Zamawiającemu do akceptacji dokumentację powykonawczą, poradniki, instrukcje eksploatacji i konserwacji oraz niezbędną dokumentację do przekazania instalacji do eksploatacji i użytkowania.
Wykonawca będzie regularnie przedstawiać sprawozdania i wyniki badań oraz informacje Zamawiającemu.
Koszt badań i instrukcje obsługi zawarte są w cenie umowy.
Wymagania dotyczące ubezpieczenia.
Wykonawca jest zobowiązany ubezpieczyć roboty. Szczegółowe wymagania określone są w. projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 12.03.2024 r. do godz. 12:00 wpłynęło 7 ofert:
1. SYNGEA Sp. z o.o., ul. Kajki 7, 05-500, Piaseczno
2. SIMPLYTECH Sp. z o.o., ul. Strażacka 63/65, 04-462, Warszawa
3. Optima Centrum Sp. z o.o. Sp. K., Piotrkowska 257A lok.58, 90-456, Łódź
4. EURO-LIGHT Sp. z o.o., ul. 1 Maja 46A, 05-555, Tarczyn
5. ENERI Damian Sulewski, Boczki-Świdrowo 42, 19-200, Grajewo
6. DRO-MAR Marcin Dróżdz , Próżna nr 5 lok.25, 00-107, Warszawa
7. Defero Instalacje Sp. z o.o., Kazimierza Siemianowicza 2, 98-200, Sieradz

Ceny wszystkich złożonych ofert przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Najniższa kwota, zaoferowana przez Wykonawcę: SYNGEA Sp. z o.o., ul. Kajki 7, 05-500, Piaseczno, wynosi 1 105 644,54 PLN, natomiast Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 1 067 000,00 zł brutto i nie mógł jej zwiększyć. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.