eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Mieleszyn › Wymiana dachu z pokryciem blachodachówką Szkoły Podstawowej wŁopiennie gmina Mieleszyn

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2024-02-15


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana dachu z pokryciem blachodachówką Szkoły Podstawowej wŁopiennie
gmina Mieleszyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mieleszyn

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Mieleszyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259442

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mieleszyn 23

1.5.2.) Miejscowość: Mieleszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-212

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mieleszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mieleszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mieleszyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana dachu z pokryciem blachodachówką Szkoły Podstawowej wŁopiennie
gmina Mieleszyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dccb8a9-aaca-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00191494

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000601/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana dachu z pokryciem blachodachówką na budynku Szkoły Podstawowej w Łopiennie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00007134

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 379000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana dachu z pokryciem blachodachówką na budynku Szkoły Podstawowej w Łopiennie, działka nr 112/3.
Przed przystąpieniem do robót wykonać należy wszystkie niezbędne prace:
Trwale usunąć wszystkie elementy i instalacje z dachu np. anteny, szyldy kable, przewody itp. Stemplowanie, rusztowania, oznakowanie, zapory, ogrodzenie, oświetlenie, itp. Należy przeszkolić pracowników i wyposażyć ich w niezbędny sprzęt ochrony osobistej. Znajdujące się w budynku jak i wokół niego urządzenia oraz rośliny powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Należy usunąć osoby postronne z terenu rozbiórek. Należy obserwować prace rozbiórkowe i zwracać uwagę czy podczas prac nie pojawiły się niepokojące zarysowania ścian budynku. Wszelkie niepożądane efekty należy zgłosić Inspektorowi Nadzoru. W gestii Wykonawcy leży bezpieczne składowanie i utylizacja materiałów z rozbiórki poza terenem budowy oraz opłata za te czynności.
Wykonawca jest zobowiązany wywieźć z terenu budowy wszystkie materiały powstałe w wyniku rozbiórek i poddać utylizacji przez odpowiednie zakłady.
Rozebrać pokrycie dachowe z płyt Onduline wraz z obróbkami blacharskimi, instalacją odgromową, rynnami i rurami spustowymi oraz łączenie dachu.
Drewno użyte na elementy więźby powinno być w pierwszym gatunku, zaimpregnowane. Nie dopuszcza się występowania kory na elementach drewnianych (również na łatach i deskach). W miejscach zetknięcia się z murem, betonem itp. elementy więźby należy odizolować dwiema warstwami papy.
Po zdemontowaniu pokrycia dachowego należy dokładnie sprawdzić stan konstrukcji dachowej, wszystkie elementy konstrukcji więźby dachowej dokładnie oczyścić z powierzchniowych skorodowań i zanieczyszczeń. Sprawdzić w szczególności końcówki krokwi, murłat, płatwi, nadbitki okapu, górne powierzchnie krokwi, szczególnie skrajnych, przy kominach, bokach wystawek. Po demontażu opierzeń z blachy ścian bocznych wystawek dachowych, należy sprawdzić stan techniczny ich odeskowania. Przyjęto do wymiany 20% powierzchni odeskowania. Czoła, boki wystawek należy oczyścić za pomocą szczotek, następnie zaimpregnować.
Po dokonaniu oceny stanu technicznego należy w zależności od uszkodzeń dokonać wymiany końcówek krokwi, zniszczonych murłat, płatwi odtwarzając ich ozdobny kształt.
W przypadku gdy uszkodzenie elementu jest nieznaczne należy ubytki uzupełnić szpachlą do drewna, wygładzić powierzchnie papierem ściernym, gdy to konieczne wzmocnić element przez dwustronne nadbitki z desek.
Wymienić należy w 100% deski czołowe, wiatrownicowe, deski stanowiące wykończenie okapu -nadbitki na dachu głównym, wystawkach dachowych, zadaszeniu wejścia głównego. Należy pozostawić bez zmian konstrukcję wystawek.
Wszystkie elementy drewniane wystające poza obrys ścian należy minimum dwukrotnie zaimpregnować impregnatem bezbarwnym do drewna zabezpieczającym je przed działaniem warunków atmosferycznych, grzybom, owadom.
Docelowo zaimpregnować je minimum dwukrotnie impregnatem hybrydowym, powłokotwórczym ochronno – dekoracyjnym, matowym w kolorze orzech włoski. Stosować impregnaty tego samego producenta.
Wzmocnić skorodowane biologicznie elementy konstrukcji więźby dachowej skrajne krokwie i słupy (elewacje boczne).
Z uwagi na brak dostępu do znacznych powierzchni dachu, po zdemontowaniu starego pokrycia dachu i powtórnych oględzinach konstrukcji, ilość elementów do wzmocnienia lub wymiany może się zmienić.
W przypadku stwierdzenia znacznego zniszczenia elementu tzn., gdzie drewno skorodowane jest do głębokości ok. 1/3 przekroju, należy wyciąć i dokonać reperacji przez tzw. flekowanie, zachowując oryginalne przekroje elementów więźby.
Wszystkie wbudowane elementy drewniane, wszystkie gniazda, połączenia, styki elementów łączonych winny być dokładnie zabezpieczone odpowiednimi impregnatami, solnymi, np. FOBOS M4, bez kolorantów.
Powierzchnie łączonych elementów na wrębach, nakładkach, zamkach itp. powinny do siebie ściśle przylegać. Wręby w połączeniach nie powinny być głębsze niż 1/3 wysokości przekroju.
Wzmocnienie zniszczonych i przegniłych elementów więźby wykonać przez zastosowanie nakładek bocznych o wysokości równej wysokości wzmacnianego elementu i szerokości równej szerokości wzmacnianego elementu z desek gr. min. 3,2cm. Połączonych z elementem konstrukcyjnym za pomocą pręta gwintowanego i obustronnie nakręconych śrub z powiększonymi podkładkami.
W ramach wymiany pokrycia dachu projektuje się jako nowe pokrycie dachu głównego, dachów wystawek, zadaszenia głównego i tylnego wejścia do budynku z blachy dachówkowej powlekanej poliestrem z posypką ceramiczną w kolorze grafitowym. Obróbki blacharskie z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej poliestrem z posypką ceramiczną w kolorze grafitowym, takiej samej jak pokrycie dachowe. Orynnowanie z blachy tytanowo - cynkowej.
Na dachu głównym i zadaszeniu wejścia głównego rynny śr.150 mm, rury spustowe o śr. 100mm. Na dachu należy zamontować 2 systemowe wyłazy dachowe o wymiarach min. 80cm x 80cm z kołnierzami do pokryć falistych, dobranych w zależności od wysokości profilu.
Płotki przeciwśniegowe, ławy i stopnie kominiarskie systemowe, stalowe, malowane proszkowo w kolorze grafitowym. Mocowania w/w elementów przeznaczone do pokryć z blachodachówki. Na dachu należy odtworzyć trasę instalacji odgromowej.
Kominy wyprowadzić ponad dach w miejscach dotychczasowych. Po rozbiórce pokrycia dachowego należy sprawdzić czy nie występują w przestrzeni zabudowanej poddasza przewody kanalizacyjne nie wyprowadzone ponad dach. Jeśli istnieją, należy wyprowadzić je ponad dach w postaci kominków wentylacyjnych. Należy je obrobić blachą na obróbki blacharskie, zamontować kołnierz uszczelniające. Kominy murowane obrobić blachą na obróbki blacharskie, obróbkę ścian kominów należy uszczelnić listwą kominową wciętą w komin.

W związku z faktem, że roboty przewidują wymianę elementów konstrukcji więźby dachowej, przed sporządzeniem oferty zaleca się dokonanie wizji lokalnej terenu budowy.
UWAGA! Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt dokona utylizacji odpadów powstałych podczas realizacji inwestycji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do niniejszej SWZ.
Dokumentami pomocniczymi są przedmiary robót, które z uwagi na wynagrodzenie ryczałtowe nie determinują zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w kosztorysach ofertowych zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót i pomóc wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji.
Zakupione materiały muszą posiadać właściwości i cechy niezbędne do realizacji zadania oraz muszą spełniać normy unijne i krajowe.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną.
Z uwagi na rozliczenie ryczałtowe, przy szacowaniu ceny Wykonawca winien uwzględnić również wszelkie elementy procesu wykonawczego w tym:
zorganizowanie na swój koszt placu budowy oraz prowadzenie robót zgodnie z przepisami bhp oraz ppoż., przygotowanie projektu czasowej organizacji ruchu, oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy, wykonanie operatu powykonawczego projektu wraz z inwentaryzacją powykonawczą w przypadku zmiany konstrukcji dachu w trakcie realizacji inwestycji, uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót najpóźniej do dnia odbioru końcowego.
Szczegóły zamówienia określa dokumentacja techniczna, która znajduje się w zał. nr 6 do SWZ. Przedmiary z zał. Nr 6 nie stanowią podstawy wyceny zamówienia – cena ryczałtowa.

Inspektor Nadzoru będzie prowadził dziennik budowy. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie, że zakończenie prac musi nastąpić nie później niż do 31 lipca 2024 r.

UWAGA! Jeżeli w dokumentacji, o której mowa wyżej zastosowano nazwy producentów lub inne nazwy własne, należy przyjąć, że służą one wyłącznie doprecyzowaniu opisu przedmiotu zamówienia a zamówienie należy wykonać z materiałów wskazanych w dokumentacji lub równoważnych (o parametrach nie gorszych - jak wskazano niżej).
Ewentualne roboty zamienne oraz roboty dodatkowe wynikłe w trakcie realizacji umowy – muszą być uzgodnione Inspektorem Nadzoru oraz z Zamawiającym. Zasadność ich wykonania winna być zaakceptowana przez wszystkie strony umowy po sporządzeniu i podpisaniu protokołu konieczności. Mogą to być zmiany, które ulepszają realizowane zamówienie, usprawniają proces budowy lub wynikają z konieczności wymiany wadliwych elementów konstrukcyjnych, odkrytych po demontażu istniejącego pokrycia dachowego.
Użyte materiały i urządzenia winny być w I gatunku jakościowym i wymiarowym, posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty materiałowe do stosowania w budownictwie, a także zapewniać sprawność eksploatacyjną.

Ciąg dalszy w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1203059,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 379000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MARBUD MIROSŁAW POKRZYWKA

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: MP MARBUD SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7631909249

7.3.3) Ulica: SARBKA

7.3.4) Miejscowość: SARBKA

7.3.5) Kod pocztowy: 64-705

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 379000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.