eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi LublinWykonanie dodatkowych prac projektowych w ramach opracowywanej dokumentacji technicznej pn. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy i Dokumentacja Przetargowa oraz Studium Wykonalności na budowę drogi ekspresowej S 17 [S 12] wraz z północno-wschodnią obwodnicą miasta Lublina - CZĘŚĆ NR 2 (zadanie 2,3 i 4) - (umowa Nr GDDKiA-O/LU-23/PTD/6-cz.2/08 z dnia 06.06.2008r.)

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie



Ogłoszenie z dnia 2011-04-27

Lublin: Wykonanie dodatkowych prac projektowych w ramach opracowywanej dokumentacji technicznej pn. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy i Dokumentacja Przetargowa oraz Studium Wykonalności na budowę drogi ekspresowej S 17 [S 12] wraz z północno-wschodnią obwodnicą miasta Lublina - CZĘŚĆ NR 2 (zadanie 2,3 i 4) - (umowa Nr GDDKiA-O/LU-23/PTD/6-cz.2/08 z dnia 06.06.2008r.)
Numer ogłoszenia: 91970 - 2011; data zamieszczenia: 27.04.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer ogłoszenia w BZP: 71434 - 2011r.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21, 20-075 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 5349242, faks 081 5349239, 5324467.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa centralna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie dodatkowych prac projektowych w ramach opracowywanej dokumentacji technicznej pn. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy i Dokumentacja Przetargowa oraz Studium Wykonalności na budowę drogi ekspresowej S 17 [S 12] wraz z północno-wschodnią obwodnicą miasta Lublina - CZĘŚĆ NR 2 (zadanie 2,3 i 4) - (umowa Nr GDDKiA-O/LU-23/PTD/6-cz.2/08 z dnia 06.06.2008r.).

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Wykonanie dodatkowych prac projektowych w ramach opracowywanej dokumentacji technicznej pn. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy i Dokumentacja Przetargowa oraz Studium Wykonalności na budowę drogi ekspresowej S 17 [S 12] wraz z północno-wschodnią obwodnicą miasta Lublina - CZĘŚĆ NR 2 (zadanie 2,3 i 4) - (umowa Nr GDDKiA-O/LU-23/PTD/6-cz.2/08 z dnia 06.06.2008r.).

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.32.20.00 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 71.35.40.00 - Usługi sporządzania map 71.34.00.00 - Zintegrowane usługi inżynieryjne 79.42.11.00 - Usługi nadzoru nad projektem inne niż w zakresie robot budowlanych 71.24.00.00 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania 71.32.00.00 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.04.2011.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • DHV Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 41, 02-672 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 332696,00 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 464266,23

  • Oferta z najniższą ceną: 464266,23 / Oferta z najwyższą ceną: 464266,23

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Uchylenie przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia, spowodowało zmianę zakresu i charakteru zastosowanych dotychczas rozwiązań projektowych w zamówieniu podsatwowym, skutkując koniecznością wykonania dodatkowych prac projektowych. Prace projektowe będą polegać na zaprojektowaniu zbiorników retencyjnych Z26F w km 14+250 i Z27F w km 15+750 wraz z infrastrukturą i pracami towarzyszącymi (dot. zadania 4) oraz zaprojektowaniu stacji transformatorowej Długie ST-1 wraz z infrastrukturą i pracami towarzyszącymi (dot. zadania 4). Wykonanie tych prac stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia - decyzja GDOŚ. Bez wykonania tych prac zablokowany zostanie dalszy proces inwestycyjny. Prace te nie są objęte zamówieniem podstawowym i nie przekraczają 50% wartości realizowanego zamówienia, a ich wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego oraz dla zachowania jego kompleksowości. Zamówienie zostało udzielone dotychczasowemu Wykonawcy opracowania podstawowego. Dotychczasowy Wykonawca posiada pełną znajomość opracowania projektowego, a złożoność i rozległy zakres opracowania (wielotomowe dokumentacja o znacznej objętości) stwarza realne zagrożenie, że kontynuacja opracowania przez innego wykonawcę może być obarczona wieloma błędami m.in. z powodu niedokładnego (dokonanego w pośpiechu) zaznajomienia się z materiałami wyjściowymi.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.