eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Suwałki › Opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 7 inwestycji drogowych

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2020-12-30



Ogłoszenie nr 775872-N-2020 z dnia 2020-12-30 r.

Gmina Suwałki:

Opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 7 inwestycji drogowych

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych: Nie

Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający: Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Suwałki, krajowy numer identyfikacyjny 79067097000000, Świerkowa 45, 16-400 Suwałki, woj. podlaskie, państwo Polska

telefon: 87 5659300 ,
faks: 87 5659300
e-mail: sekretariat@gmina.suwalki.pl,
www: http://bip.ug.suwalki.wrotapodlasia.pl/
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, http://bip.ug.suwalki.wrotapodlasia.pl/

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak

Inny sposób: w formie papierowej

Adres: Urząd Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45, 16-400 Suwałki, w sekretariacie (pokój Nr 7)

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 7 inwestycji drogowych

Numer referencyjny: In.271.1.29.2020.EW

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części: Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do: wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części: Zamawiający nie stawia ograniczeń w tym zakresie.

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy: Zamawiający nie stawia ograniczeń co do maksymalnej liczby zadań, których może udzielić jednemu wykonawcy.


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

3.1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 7 inwestycji drogowych”.
3.2. Zamówienie podzielono na 7 części (Zadań).

3.2.1. Zadanie 1 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi gminnej Nr 166502B wraz z przebudową drogi wewnętrznej z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię utwardzoną w msc. Stary Folwark, gm. Suwałki
3.2.2. Zadanie 2– Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi gminnej Nr 102022B przez wieś Korkliny oraz drogi gminnej Nr 101993B Kuków Folwark – Korkliny.
3.2.3. Zadanie 3 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi gminnej Nr 102011B Leszczewek - Leszczewo gm. Suwałki z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię utwardzoną.
3.2.4. Zadanie 4 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi gminnej Nr 102038B Krzywe - Mała Huta gm. Suwałki.
3.2.5. Zadanie 5 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Przebudowa drogi od drogi powiatowej nr 1153B do drogi gminnej Nr 102016B z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię utwardzoną w miejscowości Okuniowiec, gm. Suwałki.
3.2.6. Zadanie 6 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi gminnej Nr 102013B oraz przebudowa drogi wewnętrznej do drogi gminnej Nr 101995B z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię utwardzoną w miejscowości Taciewo, gm. Suwałki.
3.2.7. Zadanie 7 – Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Przebudowa drogi od drogi gminnej Nr 102015B z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię utwardzoną w miejscowości Osinki gm. Suwałki.

3.3. Wymagania Zamawiającego w zakresie wykonania dokumentacji projektowej dot. wszystkich zadań:
1. Zamawiający wymaga aby dokumentacja została wykonana na mapach do celów projektowych.
2. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów . Wszystkie materiały niezbędne do wykonania dokumentacji, niezbędne mapy, pozyska Wykonawca;
3. Dokumentacja będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia w celu udzielenia zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych. Opis przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa) w swej treści nie może wskazywać poprzez nazwę, opis lub znak towarowy na użycie konkretnych produktów, materiałów, maszyn, urządzeń itp.;
4. W dokumentacji projektowej należy uwzględnić i zaprojektować rozwiązania drogowe, organizacji ruchu zgodnie z zasadami przygotowania wniosku o uzyskanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.
5. Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany będzie do sporządzania Harmonogramu rzeczowego poszczególnych prac projektowych z uwzględnieniem czasu na uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i dostarczenie Zamawiającemu w ciągu 10 dni od daty podpisania umowy.
6. Zaleca się aby Wykonawca dokonali wizji lokalnej na terenie objętym opracowaniem dokumentacji i w jego okolicy, w celu dokonania oceny dokumentów i informacji przekazanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego i w celu prawidłowego skalkulowania ceny oferty.
7. Wykonawca stawi się niezwłocznie na każde wezwanie Zamawiającego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w celu przedstawienia zaawansowania prac projektowych, rozstrzygnięć problemów, analizy uzgodnień, rozwiązań projektowych itp. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Gminy Suwałki lub w terenie co najmniej raz w miesiącu.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakresu prac projektowych, dokumentacji technicznej i nadzoru autorskiego zawiera Załącznik nr 9 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, Załącznik Nr 10 - Mapy z lokalizacją, Załącznik Nr 11 – Warunki techniczne budowy oświetlenia i projekt umowy.
3.5. Zamawiający informuje, ze obowiązującą formą rozliczenia pomiędzy stronami dla będzie wynagrodzenie ryczałtowe. Zaleca się aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie objętym opracowaniem dokumentacji i w jego okolicy, w celu dokonania oceny dokumentów i informacji przekazanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego i w celu prawidłowego skalkulowania ceny oferty dot. wszystkich zadań.
3.6. Dokumentacja techniczna winna uwzględnić zapisy art. 29 ust. 5 ustawy Pzp tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników”.
3.7. Zamawiający w oparciu o art. 29 ust. 3a ustawy Pzp informuje, że zakres usługi opracowania dokumentacji oraz zakres usługi nadzoru inwestorskiego, nie wymaga zatrudnienia przy realizacji zamówienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy ( tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.)
3.8. Kody CPV:
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71420000-8 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją

3.9. W przypadku gdy w materiałach przetargowych pojawia się nazwy materiałów lub towarów ze wskazaniem producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu charakteryzującego konkretne produkty lub usługi, normy aprobaty, specyfikacje o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp, oznacza to, że Wykonawca ma prawo zastosować inny materiał, produkt lub towar równoważny tj. posiadający nie gorsze parametry techniczne, jakościowe i użytkowe. Wszelkie nazwy własne podane w opisie należy traktować jako przykładowe.


II.5) Główny kod CPV: 71.32.20.00


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,00

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:


II.9) Informacje dodatkowe: 5.1. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w terminie:
od dnia podpisania umowy do :
1) do 30.06.2021 r. – wykonanie projektu architektoniczno – budowlanego oraz pozostałej dokumenty niezbędnych do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej;
2) do 30.09.2021 r. – wykonanie projektu wykonawczego.
5.2. Termin rękojmi na opracowaną dokumentację projektową wynosi min. 24 miesiące. W okresie trwania rękojmi Wykonawca dokona aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w razie zaistnienia potrzeby na żądanie Zamawiającego, w ramach wynagrodzenia umownego.
UWAGA: Okres rękojmi zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert „Wydłużony okres rękojmi”, opisany w pkt. 15.1. SIWZ.
Najkrótszy możliwy okres rękojmi wymagany przez Zamawiającego wynosi 24 miesiące. Najdłuższy możliwy okres rękojmi wynosi 60 miesięcy. Wykonawca może zaproponować „wydłużony okres rękojmi” (24, 36, 48, 60 miesięcy)
5.3. Wykonawca udzieli rękojmi na okres wskazany w ofercie, bieg terminu rozpoczyna się w dniu odbioru końcowego dokumentacji przez Zamawiającego. Odpowiedzialność z tytułu rękojmi obejmuje zarówno wady powstałe z przyczyn tkwiących w dokumentacji, w chwili dokonania odbioru przez Zamawiającego jak i wszelkie inne wady dokumentacji powstałe ujawnione po jej odbiorze, pod warunkiem, że wady te ujawnią się w ciągu terminu obowiązywania rękojmi.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: A. Minimalny poziom zdolności Wykonawcy:
Warunek ten zostanie spełniony przez Wykonawcę, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, opracował minimum:
dwie dokumentacje projektowe na budowę lub przebudowę lub rozbudowę drogi publicznej klasy minimum D (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.) w celu uzyskania decyzji zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zgodnie z ustawą z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych).

Warunek będzie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie min. dwóch dokumentacji projektowych na budowę lub przebudowę lub rozbudowę drogi publicznej klasy min. D (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.) w celu uzyskania decyzji zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zgodnie z ustawą z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych).

B. Minimalny poziom zdolności osób skierowanych do realizacji zamówienia:

Warunek w rozumieniu Zamawiającego spełni Wykonawca, który dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, spełniającymi minimalne warunki w zakresie doświadczenia i kwalifikacji zawodowych jak poniżej:
1) Autor projektu (główny projektant) na rozbudowę rozwiązań drogowych – osoba koordynująca wszystkie opracowania i branże, który:
a) Posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej drogowej oraz posiada min. 2 lata doświadczenia z uprawnieniami;

UWAGA! Uprawnienia, o których mowa powyżej, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1333 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. 2019 poz. 831). Dopuszcza się ważne, odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. W przypadku wykonawców zagranicznych dopuszcza się równoważne kwalifikacje zdobyte w innych państwach, na zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. 2020r. poz. 220 z późn. zm.).


Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak

Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu: Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, Zamawiający może wezwać Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, tj.: odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.

2) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia podmiotu, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych polega Wykonawca, Zamawiający może wezwać Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, tj.: odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, podmiotu, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej polega Wykonawca.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:

1) Wykaz usług wykonywanych (zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ), a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym czasie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. - potwierdzające spełnianie warunku opisanego przez zamawiającego w pkt 6.2 ppkt 3) A. SIWZ.

Dowodami, o których mowa powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postepowaniu o udzielenie zamówienia, są: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmioty, na rzecz którego usługi były wykonywane a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składają zgodnie z wyborem jeden wspólny wykaz lub oddzielne wykazy. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.

2) Wykazu osób (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego/ wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - pkt 6.2 ppkt 3) B. SIWZ.

W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składają zgodnie z wyborem jeden wspólny wykaz lub oddzielne wykazy. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.


III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: brak danych

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców:

Przewidywana minimalna liczba wykonawców:

Maksymalna liczba wykonawców:

Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta: brak danych

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: brak danych

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: brak danych

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: brak danych

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: brak danych

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Wydłużony okres rękojmi:20,00
Cena:60,00
Doświadczenie głównego projektanta:20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: brak danych

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: brak danych

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: brak danych

Informacje na temat etapów dialogu:

Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: brak danych

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak

Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
18.1. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zaakceptował wzór umowy (oświadczenie zawarte w Formularzu ofertowym), a w przypadku dokonania przez Zamawiającego wyboru jego oferty, jako najkorzystniejszej - zawarł z nim umowę w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na zawartych w niej warunkach.
18.2. Zmiana postanowień niniejszej Umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w postaci aneksu, pod rygorem nieważności. Zamawiający przewidział katalog zmian Umowy, na które mogą powoływać się strony niniejszej Umowy.
18.3. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 2-6 PZP, na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 1 PZP, Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania Umowy lub w przypadku wystąpienia którychkolwiek z następujących okoliczności:
1. zmiana wynagrodzenia w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług w trakcie realizacji umowy – w zakresie niezrealizowanych części umowy wynagrodzenie ryczałtowe (brutto) zostanie odpowiednio zmodyfikowane. Stała zostaje kwota netto, Wykonawca wystawi faktury z właściwym podatkiem VAT;
- a zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
2. zmiana numeru rachunku bankowego;
3. zmiana terminu realizacji zamówienia w przypadku:
1) gdy wykonanie przedmiotu Umowy (zamówienia) w określonym pierwotnie terminie nie leży w interesie Zamawiającego;
2) działania siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy w określonym pierwotnie terminie lub powoduje zmianę zakresu robót – zmiana zakresu świadczenia i terminu w zakresie ściśle związanym z występującymi przeszkodami. Strony uzgadniają, że pod pojęciem siły wyższe rozumieją zwłaszcza: wojnę, zamach terrorystyczny, katastrofy naturalne, pożar, powódź, trzęsienie ziemi, huragan, strajk; jeżeli siła wyższa spowoduje niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań wynikających z Umowy:
a) Strona – o ile będzie to możliwe - zawiadomi w terminie 2 dni na piśmie drugą Stronę o powstaniu i zakończeniu tego zdarzenia, w miarę możliwości przedstawiając stosowną dokumentację w tym zakresie,
b) Strona niezwłocznie przystąpi do dalszego wykonywania Umowy, po ustaniu siły wyższej,
c) Strony uzgodnią sposób postępowania wobec tego zdarzenia oraz terminy wykonywania Umowy;
d) w przypadku wystąpienia siły wyższej lub jej następstw definitywnie uniemożliwiających kontynuację wykonywania przedmiotu Umowy zgodnie z Umową przez okres powyżej trzech (3) tygodni, Wykonawca wstrzyma wykonanie przedmiotu Umowy, a następie Strony spotkają się i w dobrej wierze rozpatrzą celowość i ustalą warunki rozwiązania Umowy, w tym ewentualnie zmiany terminu wykonania przedmiotu Umowy, a także ustalą rozliczenia za wykonanie części Umowy wykonanej do daty zawiadomienia;
3) utrudnień będących wynikiem zapobiegania, przeciwdziałania lub zwalczania COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W takiej sytuacji Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek o zmianę Umowy w zakresie terminu realizacji zamówienia. Dowód potwierdzający, że ww. sytuacje miały wpływ na realizację zamówienia spoczywa wyłącznie na Wykonawcy;
4) realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej Umowy, wymuszającej konieczność skorygowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań – zmiana terminu w zakresie koniecznym do wykonania dodatkowych świadczeń;
5) konieczność wykonania zamówień dodatkowych lub innych zamówień powiązanych, których wykonanie stało się konieczne i celowe do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego;
6) zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy (zamówienia) – zmiana zakresu świadczenia i terminu w zakresie ściśle związanym z występującymi przeszkodami;
7) ujawnienie niezinwentaryzowanych lub przebiegających niezgodnie z inwentaryzacją podziemnych sieci, urządzeń obcych i wystąpienia konieczności przeprojektowania w celu zabezpieczenia lub usunięcia kolizji;
8) zwieszenie wstrzymanie robót przez Zamawiającego z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
9) wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należnej staranności;
10) wystąpienie wykopalisk archeologicznych lub niewypałów uniemożliwiających wykonanie dalszych robót;
11) zaistnienia okoliczności będących następstwem działania organów administracyjnych lub osób indywidualnych, innych podmiotów w szczególności:

a) przekroczenia zakreślonych przez prawo terminów wydanych przez organy administracji decyzji, zezwoleń, opinii, uzgodnień, postanowień itp., jeżeli przedłużenie to nie wynikało z winy Wykonawcy,
b) przedłużające się konsultacje społeczne, protesty mieszkańców bądź innych podmiotów, których dotyczy realizacja zamówienia, jeżeli przedłużenie to nie wynikało z winy Wykonawcy,
c) w przypadku wystąpienia kolizji z inwestycjami prowadzonymi przez inne podmioty w zakresie niezbędnym do ich uniknięcia lub usunięcia oraz ujęcia tego zakresu w dokumentacji;
d) wystąpienia sprzeciwu właścicieli terenu na prowadzenie prac przygotowawczych (pomiary geodezyjne, odkrywki geologiczne itp.);

- przesunięcie terminu realizacji przedmiotu Umowy będzie musiało być szczegółowo uzasadnione przez Wykonawcę i może zostać zaakceptowane przez Zamawiającego, przy czym wystąpienie przypadków określonych w niniejszym pkt 3) nie obliguje do zmian Umowy i nie powoduje roszczenia po którejkolwiek ze Stron do zmian Umowy;

4. zmiany dotyczące osób kluczowych dla realizacji umowy – Głównego Projektanta. Zmiana tych osób musi być uzasadniona przez wykonawcę i zaakceptowana przez Zamawiającego. Kwalifikacje i doświadczenie osób wskazanych w zastępstwie muszą być co najmniej takie same jak osób wymienionych i wskazanych w postepowaniu przetargowym w ramach określonych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu jak i przy uwzględnieniu kryteriów oceny ofert dotyczących doświadczenia takich osób jeżeli takie kryteria zostały w postępowaniu postawione;
5. oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy;
6. strony dopuszczają możliwość zmiany:
a) zakresu części przedmiotu Umowy (zamówienia) powierzonej Podwykonawcom;
b) podwykonawcy w trakcie realizacji Umowy; w przypadku, gdy Wykonawca w ofercie nie przewidział korzystania z podwykonawców, przewiduje się możliwą zmianę Umowy dotyczącą powierzenia przez Wykonawcę wykonania części przedmiotu Umowy (zamówienia) podwykonawcom, jeżeli Wykonawca uzna to za konieczne i złoży do Zamawiającego do zaakceptowania odpowiedni wniosek w formie pisemnej;
c) w przypadku, gdy Wykonawca w ofercie przewidział korzystanie z podwykonawców, przewiduje się możliwą zmianę Umowy dotyczącą samodzielnego wykonania przedmiotu Umowy (zamówienia) lub zwiększenia bądź zmniejszenia liczby podwykonawców, jeżeli uzna to za konieczne i złoży Zamawiającego do zaakceptowania odpowiedni wniosek w formie pisemnej;
d) jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art.22a ust.1 PZP w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia;
- zaakceptowane przez Zamawiającego zmiany Umowy określone w niniejszym pkt winny być potwierdzone pisemnie i nie wymagają aneksu do niniejszej Umowy;
7. zmiana wynagrodzenia jeżeli przed zakończeniem realizacji przedmiotu Umowy (zamówienia) Zamawiający otrzyma indywidualną interpretację podatkową dotyczącą podatku od umów zawartych na podstawie niniejszego postępowania, która wskaże na konieczność zastosowania innej stawki podatku VAT niż wynikająca z oferty i Umowy, Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy z Wykonawcą polegającą na zmianie stawki podatku VAT – do tych części zamówienia, do których będzie to uzasadnione w świetle otrzymanej interpretacji indywidualnej (stała zostaje kwota netto, wykonawca wystawi faktury z właściwym podatkiem VAT);
8. rozwiązania za porozumieniem stron umowy w całości lub części wraz z dokonaniem pomiędzy stronami rozliczenia umowy oraz udzieleniem gwarancji rękojmi za zrealizowany zakres.
W szczególności w przypadku gdy w toku wykonywania przedmiotu umowy okaże się, że jego dokończenie byłoby niemożliwe, niezasadne, niecelowe ze względów technicznych, społecznych, ekonomicznych lub innych istotnych z punktu widzenia Zamawiającego, Wykonawcy lub interesu społecznego, publicznego.
W przypadku stwierdzenia technicznej niemożliwości wykonania przedmiotu umowy lub zwiększenia kosztów jego wykonania lub znacznego pogorszenia się sytuacji ekonomiczno-finansowej Wykonawcy, ogłoszenia upadłości, likwidacji lub wystąpienia przeszkód natury ekonomiczno-prawnych zwiększających ryzyko nienależytego wykonania, niecelowego, niezasadnego. Zmiany te muszą być uzasadnione przez Wykonawcę i zaakceptowane przez Zmawiającego.
Wszystkie powyższe wymienione w postanowienia stanowią katalog zmian Umowy, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, i które nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Strona, która występuje z propozycją zmiany Umowy, w oparciu o przedstawiony powyżej katalog zmian Umowy zobowiązana jest do sporządzenia i uzasadnienia wniosku o taką zmianę.

9. W razie wątpliwości, przyjmuje się, że nie stanowią zmiany Umowy następujące zmiany:
1) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy;
2) danych teleadresowych;
3) danych rejestrowych;
4) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron Umowy;


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym:

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 12.01.2021, godzina: 10:00

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie

IV.6.5) Informacje dodatkowe:
21. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

21.1 Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawach swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest w Urzędzie Gminy Suwałki - Wójt Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45, 16-400 Suwałki, tel. 875659300, email sekretariat@gmina.suwalki.pl ;
2) inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy Suwałki jest Pani Katarzyna Żuk, tel. 875659300email, iod@gmina.suwalki.pl ;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postepowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 7 inwestycji drogowych”
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) zwane dalej „ustawa Pzp”;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania pani/Pana danych osobowych**;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO***;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO
przy czym skorzystanie z ww. uprawnień nie może skutkować zmianą wyniku postepowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art.. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.