eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Zawiercie › Przeprowadzenie warsztatów dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) dla 4 zadań realizowanych w ramach projektu pn.: "Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia - Etap II", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2020-12-18



Ogłoszenie nr 767945-N-2020 z dnia 2020-12-18 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej:

Przeprowadzenie warsztatów dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) dla 4 zadań realizowanych w ramach projektu pn.: "Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia - Etap II", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

Nazwa projektu lub programu: Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych: Nie

Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający: Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania: Nie dotyczy

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy
I. 1) NAZWA I ADRES: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, krajowy numer identyfikacyjny 34620430000000, ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie, woj. śląskie, państwo Polska

telefon: 326 722 134
faks: 326 727 701
e-mail: mops_zawiercie@wp.pl
www: www.mopszawiercie.pl

adres profilu nabywcy: Nie dotyczy

adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie dotyczy
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, https://www.bip.mopszawiercie.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak

Inny sposób: Oferty należy składać osobiście, przesłać pocztą lub za pośrednictwem posłańca

Adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu, ul. Piłsudskiego 47 pokój nr 105 - sekretariat, I piętro

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przeprowadzenie warsztatów dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) dla 4 zadań realizowanych w ramach projektu pn.: "Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia - Etap II", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - ZIT.

Numer referencyjny: ZP/PN/8/2020

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części: Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do: wszystkich części

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy: 4


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Przeprowadzenie warsztatów dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) w ramach 4 zadań (części):

Zadanie nr 1:
Warsztaty z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora). Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostanę przeprowadzone dla mieszkańców mieszkań wspomaganych/wspieranych w celu stworzenia nawyków zdrowego stylu życia, poprawy psychofizycznego samopoczucia, aktywizowania osób starszych do podejmowania aktywności fizycznej i społecznej oraz podniesienia wiedzy i świadomości z zakresu problematyki senioralnej. Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).

3) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: warsztaty dla mieszkańców mieszkań wspomaganych/wspieranych będzie prowadzony będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

4) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

5) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:
a) zaznajomienie się z zasadami dbania o higienę osobistą, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• higiena jamy ustnej,
• dbanie o włosy, mycie, strzyżenie,
• pielęgnacja dłoni i paznokci,
• posługiwanie się środkami higieny osobistej,
• nauka dbania o higienę intymną z zastosowaniem preparatów do higieny intymnej,
• odpowiednie mycie rąk i poszczególnych części ciała,
• nadpotliwość – zapobieganie, leczenie, antyperspiranty,
• edukacja na temat chorób skórnych oraz uświadamianie konsekwencji zaniedbań w tej sferze (choroby z brudu),
• wskazanie jak zaniedbania higieniczne mogą zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu.
b) przedstawienie jaki ma wpływ higiena osobista na samopoczucie i kondycję fizyczną, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• mniejsze ryzyko zakażeń,
• zdrowsza skóra, włosy i paznokcie,
• opóźnienie w rozwoju antybiotykoodporności,
• wzmocnienie zdrowia.
c) dobieranie ubioru do warunków atmosferycznych, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku,
• ubieranie "na cebulkę",
• omówienie skutków złego doboru ubrań do warunków atmosferycznych (przeziębienie, grypa itp.)
d) dobieranie odpowiednich kosmetyków do wieku seniora, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• jak dbać o skórę starszych osób,
• jak nawilżać skórę dojrzałą,
• jakie kosmetyki są najlepsze dla skóry dojrzałej,
• pielęgnacja skóry osoby obłożnie chorej.
e) przedstawienie wpływu kolorów na podkreślanie atutów urody i sylwetki, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• analiza kolorystyczna;
• przedstawienie wpływu kolorów na podkreślanie atutów urody i sylwetki;
• korygowanie niedoskonałości za pomocą fasonów, tkanin, dodatków i kolorów.
f) przedstawienie jak utrzymać odpowiednią kondycję skóry twarzy zarówno kobiet jak i mężczyzn, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• jak dbać o cerę – zasady pielęgnacji,
• pielęgnacja twarzy zgodnie z typem cery,
• pielęgnacja twarzy poprzez dokładne oczyszczanie,
• pielęgnacja twarzy poprzez odpowiednie nawilżanie skóry,
• jak dobrać odpowiedni krem do twarzy,
• jak dobrać odpowiedni balsamu do ciała.

6) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenie ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.
7) Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt oraz materiały do prowadzenia warsztatów
8) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
9) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.

ZADANIE NR 2:
Zajęcia z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).

1) Przedmiotem zamówienia są: Zajęcia z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.).
Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Celem warsztatów jest pobudzanie wspomnień, stymulowanie funkcji pamięci, pomocy w utrzymaniu koncentracji, ułatwienie utrzymywania właściwych relacji z otoczeniem, poprawa orientacji przestrzennej, stymulowanie procesu koncentracji werbalnej, rozwijanie umiejętności i indywidualnych zainteresowań, łagodzenie stanów lękowych, stresu i napięcia, wprowadzanie Uczestnika w pogodny nastrój, nauka rozładowywania napięć i emocji oraz rozwijanie uzdolnień.
4) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Zajęcia z muzykoterapii będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty z muzykoterapii dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

5) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin Zajęć z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.
6) Zakres zajęć obejmować będzie w szczególności:
a) MUZYKOTERAPIĘ RECEPTYWNĄ:
• słuchanie odpowiednio przygotowanych programów muzycznych w sposób wyobrażeniowy, bez wykonywania czynności,
• wywoływanie skojarzeń pozamuzycznych,
• neutralizowanie świadomości i uwalnianie jej od nieprzyjemnych stanów napięciowych,
• ćwiczenia zaburzonych sfer psychicznych,
• rozładowanie napięcia poprzez usuwanie napięcia psychofizycznego,
• uzewnętrznienie swojego nastroju polegające na wyzwoleniu zablokowanej energii emocjonalnej,
• dyskusja na temat odczuć, towarzyszących emocji, przeżyć, wspomnień, skojarzeń.
b) MUZYKOTERAPIA AKTYWNA:
• wykonywanie muzyki przez uczestników,
• nauka tekstów piosenek,
• nauka śpiewania piosenek,
• śpiewanie utworów ludowych i biesiadnych,
• śpiew przy karaoke,
• wykonywanie przy śpiewaniu ćwiczeń oddechowych,
• ruch przy muzyce,
• ćwiczenia rytmiczne,
• ilustrowanie muzyki ruchem,
• muzyczne improwizacje,
• zabawy i tańce integracyjne.
7) Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt, materiały, instrumenty do prowadzenia zajęć.
8) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.
9) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
10) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.

ZADANIE NR 3:
Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora)

1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.).
Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Celem warsztatów jest poprawa i utrzymanie poziomu sprawności i wydolności organizmu, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym jak otyłość, choroby układu krążenia, usprawnianie indywidualnych dysfunkcji ruchowych.

4) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Warsztaty ruchowo-relaksacyjne będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

5) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów ruchowo-relaksacyjnych dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

6) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:
• ćwiczenia koordynacyjne,
• ćwiczenia ogólnousprawniające,
• ćwiczenia równowagi,
• ćwiczenia manualne,
• ćwiczenia rozciągające,
• ćwiczenia gimnastyczne,
• ćwiczenia przy muzyce z elementami choreografii,
• nauka prostych układów choreograficznych,
• nauka reagowania ciałem na różne sygnały,
• ćwiczenia profilaktyczne nietrzymania moczu,
• ćwiczenia izometryczne kończyn górnych i dolnych,
• aerobik,
• ćwiczenia stawów biodrowych - kręcenie hula hop,
• gry i zabawy sportowe,
• ćwiczenia ogólnokondycyjne,
• ćwiczenia oddechowe,
• ćwiczenia relaksacyjne,
• ćwiczenia rozluźniające,
• rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia po wysiłku fizycznym,
• relaksacja psychiczna - poprawa ukrwienia mięśni.

7) Wykonawca zapewni niezbędne przyrządy, urządzenia oraz sprzęt do ćwiczeń.

8) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.

9) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
10) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.


ZADANIE NR 4:
Warsztaty rękodzielnicze dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).

1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty rękodzielnicze dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.) w celu popularyzacji twórczości artystycznej z dziedziny rękodzielnictwa, rozwijaniu wyobraźni twórczej, dbałości o utrzymanie kondycji manualnej, zagospodarowania czasu wolnego, zainteresowań, aktywności życiowej, umożliwienia zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców i dowartościowania twórców – seniorów. Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Warsztaty rękodzielnicze będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty rękodzielnicze dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.
4) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów rękodzielniczych dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

5) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:

a) zapoznanie się z różnymi technikami rękodzielnictwa:
• wykonywanie prac z filcu
• wyszywanie oraz haftowanie, szycie
• malowanie na szkle
• wykonywanie prac z papierowej wikliny
• lepienie z masy solnej
• scrapbooking (tworzenie albumów, ozdabianie notesów, pudełek).

b) przygotowanie różnego rodzaju ozdób
• wykonywanie naszyjników z korali
• wykonywanie bransoletek i breloczków
• wykonywanie pudełek okazjonalnych
• wykonywanie kartek okolicznościowych
• wykonywanie pamiątek i prezentów
• wykonywanie elementów dekoracyjnych z bibuły.

c) wykonanie malowideł witrażowych
• malowanie na szkle
• tworzenie witraży szklanych
• tworzenie lampionów ze słoików.

d) przygotowanie ozdób świątecznych
• tworzenie wieńcy i stroików świątecznych,
• wykonywanie dekoracji i ozdób (ozdoby na okno, pachnące ozdoby świąteczne, dekoracje na stół, naturalne świąteczne ozdoby, ozdoby świąteczne z kordonka lub włóczki lub filcu).

e) wykonywanie drobnych elementów dekoracyjnych:
• wykonywanie pachnących woreczków
• wykonywanie świec bryłowych, mydełek glicerynowych
• nauka i tworzenie obrazów z liści, płatków kwiatów (ususzonych),
• oklejanie słoików, butelek wełną, sznurkiem
• tworzenie obrazów typu collage
• nauka zdobienia metodą decoupage
• układanie różnorodnych kompozycji w wazonie, koszykach
• tworzenie stroików okazjonalnych na „cztery pory roku”, świątecznych wg własnej inwencji.

6) Wykonawca zapewni niezbędne materiały i urządzenia do prowadzenia warsztatów.

7) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.

8) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
9) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.

2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wymienione w niniejszej SIWZ zadania, z których każde stanowi odrębną część przedmiotu zamówienia.

3. Z prowadzonych warsztatów mogą korzystać również osoby niepełnosprawne. Budynek, w którym prowadzone będą zajęcia dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

4. Ogólne zasady i sposób realizacji zamówienia określa wzór umowy: Zadanie nr 1-4 – Załącznik nr 3 do SIWZ.

5. Wykonawca zobowiązuje się do:
a) wypełniania obowiązków przewidzianych w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L z 04.05.2016 r., Nr 119, s. 1 z późn. zm.), zwanego dalej w skrócie „RODO” wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio zostały pozyskane w związku z realizacją umowy,
b) przestrzegania przepisów ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1781).


II.5) Główny kod CPV: 80.57.00.00


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,00

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie

Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie dotyczy

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:


II.9) Informacje dodatkowe: Wymagany termin wykonania realizacji zamówienia (Zadanie 1-4): od daty zawarcia umowy do dnia 29 listopada 2021 roku na podstawie harmonogramu zajęć ustalonego z Zamawiającym.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp.

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy.

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp.

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy.

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp.

Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu: Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Nie dotyczy.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Nie dotyczy.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
Nie dotyczy.

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
Nie dotyczy.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
W celu potwierdzenia braku podstawy do wykluczenia Wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy, Wykonawca składa (w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem), stosownie do treści art. 24 ust. 11 ustawy (w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, tj. informacji, o których mowa w art. 86 ust. 5 ustawy), oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy. Wraz ze złożeniem oświadczenia Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.

Uwaga.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy - składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy-nie należy składać wraz z ofertą, ponieważ w pierwszej fazie ofertowania Wykonawca nie zna uczestników procedury, a co za tym idzie nie wie w stosunku do kogo miałby składać przedmiotowe oświadczenie.
W/w Oświadczenie składają wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli oferty w niniejszym postępowaniu.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium:
Nie dotyczy

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Informacje na temat udzielania zaliczek:
Nie dotyczy

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców:

Przewidywana minimalna liczba wykonawców:

Maksymalna liczba wykonawców:

Kryteria selekcji wykonawców: Nie dotyczy

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta: brak danych

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: brak danych

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: Nie

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: Nie dotyczy

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: Nie

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: Nie

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena ofertowa:60,00
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (prowadzenia zajęć/warsztatów):40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty: Nie dotyczy

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: Nie

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie

Informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczba etapów): Nie dotyczy

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu: Nie dotyczy

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody: Nie dotyczy

Wstępny harmonogram postępowania: Nie dotyczy

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: Nie

Informacje na temat etapów dialogu: Nie dotyczy

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty: Nie dotyczy

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: Nie

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak

Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Dopuszcza się możliwość dokonania zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, jeżeli konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z następujących okoliczności:
1) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
2) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych
w instytucjami nadzorującymi umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym realizację projektu, w ramach którego realizowane jest zamówienie,
3) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych dotyczących Regionalnego Programu Operacyjnego lub wytycznych i zaleceń Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej, w szczególności w zakresie sprawozdawczości,
4) wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony,
5) przekształcenia podmiotowego Wykonawcy,
6) zmiany osoby przy pomocy której Wykonawca realizuje przedmiot umowy w przypadku braku możliwości wykonywania przedmiotu umowy przez wskazaną osobę (rozwiązanie umowy, śmierć, długotrwała choroba, inne uzasadnione okoliczności niepozwalające wykonywać wskazanym osobom powierzone czynności). W przypadku zmiany osoby realizującej przedmiot umowy dla której Wykonawca uzyskał w kryterium „doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia” podanym w SIWZ dla przeprowadzonego postępowania, odpowiednią ilość punktów, wówczas wskazana nowa osoba musi posiadać doświadczenie co najmniej równoważne co wskazana uprzednio przez Wykonawcę osoba, za którą Wykonawca otrzymał punkty, czyli nowa osoba musi uzyskać w kryterium „doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia” nie mniejszą ilość punktów niż uzyskała osoba, która zostaje zmieniona,
7) terminu końcowego wykonania umowy:
1) w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy we wskazanym terminie, których Strony nie mogły wcześniej przewidzieć, a same przyczyny pozostają niezależne od Stron,
2) braku możliwości wykonywania umowy z uwagi na okoliczności związane
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 lub innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania o wpływie w/w okoliczności na termin wykonania zamówienia wraz z dołączeniem stosownych dokumentów na ich potwierdzenie).
3. Zmiana danych związana z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, zmiana danych teleadresowych Wykonawcy lub Zamawiającego - zmiana ta następuje poprzez pisemne zgłoszenie tego faktu drugiej Stronie i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Zmiana nazwy Wykonawcy - winno nastąpić w formie aneksu do umowy.
4. Zmiany postanowień umowy następują zgodnie z zasadami określonymi w umowie i nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy.
5. W przypadku wystąpienia okoliczności stanowiących podstawę do zmiany umowy, każda ze Stron może wystąpić z wnioskiem na piśmie w sprawie możliwości dokonania takiej zmiany. We wniosku należy opisać, uzasadnić zmianę oraz dołączyć stosowne dokumenty – dotyczy to przypadków kiedy dla potwierdzenia dokonania zmiany zasadnym jest przedłożenie odpowiednich dokumentów.
6. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności - aneks do umowy, z zastrzeżeniem przypadków określonych w n paragrafie, w których wskazano, że nie jest wymagane zawarcie aneksu do umowy.
7. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 2-6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. W przypadku zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy oraz w przedmiocie odstąpienia od umowy przez Zamawiającego stosuje się zapisy art. 144 i 145 ustawy Prawo zamówień publicznych.


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Nie dotyczy.

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym: Nie dotyczy.

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 28.12.2020, godzina: 12:00

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

Powody: Nie dotyczy

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie

IV.6.5) Informacje dodatkowe:
I. 1. Ofertę należy sporządzić na Formularzu oferty lub według takiego samego schematu, stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie pisemnej podpisanej własnoręcznym podpisem (Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
2. Do oferty należy dołączyć:
1) Oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia – załącznik nr 2 do SIWZ, które należy złożyć pod rygorem nieważności w formie pisemnej opatrzone własnoręcznym podpisem.
2) Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem notarialnie w formie pisemnej – jeśli dotyczy.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (możliwość składania jednej oferty, przez dwa lub więcej podmiotów np. konsorcjum firm, spółkę cywilną), pod warunkiem, że taka oferta będzie spełniać następujące wymagania: a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę; b) Wykonawcy tworzący jeden podmiot przedłożą wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę; Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej (lit. a i b) może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy podmiotów składających wspólnie ofertę. c) Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z wykonawców lub pełnomocnika). II. Uwaga (dotycząca wszystkich oświadczeń i dokumentów): 1) Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw wykluczenia, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 z późn. zm.); 2) W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty; 3) W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez Wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów; 4) W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy (brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego), korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
III. Klauzula informacyjna w związku z art.13 RODO związana z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.

1. Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 z późn. zm.), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem danych osobowych jest Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu, z siedzibą w Zawierciu, 42-400 Zawiercie, ul. Piłsudskiego 47;
2) administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach związanych z ochroną danych osobowych w następujący sposób: pod adresem poczty elektronicznej: iodo@mopszawiercie.pl; pisemnie na adres siedziby Administratora;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego pn.: Przeprowadzenie warsztatów(a) dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) dla 4 zadań realizowanych w ramach projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT. Oznaczenie sprawy: ZP/PN/8/2020 prowadzonym w trybie: przetargu nieograniczonego;
4) odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, osoby lub podmioty, którym na podstawie przepisów prawa przysługuje prawo do kontroli, jak również osoby lub podmioty, którym dane zostaną udostępnione w oparciu o przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres, który wyznaczony zostanie przede wszystkim na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie działania archiwów zakładowych, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Prawo zamówień publicznych, związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zaś konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Prawo zamówień publicznych,
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (1);
• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (2);
• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Zgodnie z art. 8a ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, że:
• w przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679 (RODO), wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
• wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679 (RODO), nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
• zgodnie z art. 97 ust. 1a ustawy Prawo zamówień publicznych - w przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679 (RODO), wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających w szczególności na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.
3. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4). Ponadto Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
4. W celu zapewnienia, że Wykonawca wypełnił obowiązki informacyjne, o których mowa w ust. 3 oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby trzeciej, której dane zostały przekazane w związku z udziałem Wykonawcy w postępowaniu, Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o wypełnieniu przez Niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO. Treść oświadczenia ujęta została we wzorze Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik 1 do SIWZ. W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa.
(1) Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
(2) Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
IV. W ogłoszeniu o zamówieniu, w sekcji III.3) Zamawiający zaznaczył, że wymaga złożenia: Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Jednakże Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy Pzp i nie wymaga w tym zakresie złożenia oświadczenia. Powyższe (brak podziału na dwa oświadczenia) narzuca formularz ogłoszenia o zamówieniu. V. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w BZP w dniu 18.12.2020 r.

ZAŁĄCZNIKI

Część nr: 1
Nazwa: Zadanie nr 1: Warsztaty z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Przeprowadzenie warsztatów dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) w ramach 4 zadań (części):

Zadanie nr 1:
Warsztaty z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora). Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostanę przeprowadzone dla mieszkańców mieszkań wspomaganych/wspieranych w celu stworzenia nawyków zdrowego stylu życia, poprawy psychofizycznego samopoczucia, aktywizowania osób starszych do podejmowania aktywności fizycznej i społecznej oraz podniesienia wiedzy i świadomości z zakresu problematyki senioralnej. Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).

3) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: warsztaty dla mieszkańców mieszkań wspomaganych/wspieranych będzie prowadzony będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

4) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów z zakresu dbania o wygląd zewnętrzny i higienę osobistą dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

5) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:
a) zaznajomienie się z zasadami dbania o higienę osobistą, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• higiena jamy ustnej,
• dbanie o włosy, mycie, strzyżenie,
• pielęgnacja dłoni i paznokci,
• posługiwanie się środkami higieny osobistej,
• nauka dbania o higienę intymną z zastosowaniem preparatów do higieny intymnej,
• odpowiednie mycie rąk i poszczególnych części ciała,
• nadpotliwość – zapobieganie, leczenie, antyperspiranty,
• edukacja na temat chorób skórnych oraz uświadamianie konsekwencji zaniedbań w tej sferze (choroby z brudu),
• wskazanie jak zaniedbania higieniczne mogą zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu.
b) przedstawienie jaki ma wpływ higiena osobista na samopoczucie i kondycję fizyczną, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• mniejsze ryzyko zakażeń,
• zdrowsza skóra, włosy i paznokcie,
• opóźnienie w rozwoju antybiotykoodporności,
• wzmocnienie zdrowia.
c) dobieranie ubioru do warunków atmosferycznych, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku,
• ubieranie "na cebulkę",
• omówienie skutków złego doboru ubrań do warunków atmosferycznych (przeziębienie, grypa itp.)
d) dobieranie odpowiednich kosmetyków do wieku seniora, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• jak dbać o skórę starszych osób,
• jak nawilżać skórę dojrzałą,
• jakie kosmetyki są najlepsze dla skóry dojrzałej,
• pielęgnacja skóry osoby obłożnie chorej.
e) przedstawienie wpływu kolorów na podkreślanie atutów urody i sylwetki, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• analiza kolorystyczna;
• przedstawienie wpływu kolorów na podkreślanie atutów urody i sylwetki;
• korygowanie niedoskonałości za pomocą fasonów, tkanin, dodatków i kolorów.
f) przedstawienie jak utrzymać odpowiednią kondycję skóry twarzy zarówno kobiet jak i mężczyzn, obejmujące n/w zakresy tematyczne:
• jak dbać o cerę – zasady pielęgnacji,
• pielęgnacja twarzy zgodnie z typem cery,
• pielęgnacja twarzy poprzez dokładne oczyszczanie,
• pielęgnacja twarzy poprzez odpowiednie nawilżanie skóry,
• jak dobrać odpowiedni krem do twarzy,
• jak dobrać odpowiedni balsamu do ciała.

6) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenie ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.
7) Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt oraz materiały do prowadzenia warsztatów
8) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
9) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.



2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80570000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 29.11.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (prowadzenia zajęć/warsztatów):40,00
Cena ofertowa:60,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagany termin wykonania realizacji zamówienia (Zadanie 1-4): od daty zawarcia umowy do dnia 29 listopada 2021 roku na podstawie harmonogramu zajęć ustalonego z Zamawiającym.
Część nr: 2
Nazwa: ZADANIE NR 2: Zajęcia z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1) Przedmiotem zamówienia są: Zajęcia z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.).
Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Celem warsztatów jest pobudzanie wspomnień, stymulowanie funkcji pamięci, pomocy w utrzymaniu koncentracji, ułatwienie utrzymywania właściwych relacji z otoczeniem, poprawa orientacji przestrzennej, stymulowanie procesu koncentracji werbalnej, rozwijanie umiejętności i indywidualnych zainteresowań, łagodzenie stanów lękowych, stresu i napięcia, wprowadzanie Uczestnika w pogodny nastrój, nauka rozładowywania napięć i emocji oraz rozwijanie uzdolnień.
4) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Zajęcia z muzykoterapii będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty z muzykoterapii dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

5) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin Zajęć z muzykoterapii dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.
6) Zakres zajęć obejmować będzie w szczególności:
a) MUZYKOTERAPIĘ RECEPTYWNĄ:
• słuchanie odpowiednio przygotowanych programów muzycznych w sposób wyobrażeniowy, bez wykonywania czynności,
• wywoływanie skojarzeń pozamuzycznych,
• neutralizowanie świadomości i uwalnianie jej od nieprzyjemnych stanów napięciowych,
• ćwiczenia zaburzonych sfer psychicznych,
• rozładowanie napięcia poprzez usuwanie napięcia psychofizycznego,
• uzewnętrznienie swojego nastroju polegające na wyzwoleniu zablokowanej energii emocjonalnej,
• dyskusja na temat odczuć, towarzyszących emocji, przeżyć, wspomnień, skojarzeń.
b) MUZYKOTERAPIA AKTYWNA:
• wykonywanie muzyki przez uczestników,
• nauka tekstów piosenek,
• nauka śpiewania piosenek,
• śpiewanie utworów ludowych i biesiadnych,
• śpiew przy karaoke,
• wykonywanie przy śpiewaniu ćwiczeń oddechowych,
• ruch przy muzyce,
• ćwiczenia rytmiczne,
• ilustrowanie muzyki ruchem,
• muzyczne improwizacje,
• zabawy i tańce integracyjne.
7) Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt, materiały, instrumenty do prowadzenia zajęć.
8) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.
9) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
10) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80570000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 29.11.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena ofertowa:60,00
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (prowadzenia zajęć/warsztatów):40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagany termin wykonania realizacji zamówienia (Zadanie 1-4): od daty zawarcia umowy do dnia 29 listopada 2021 roku na podstawie harmonogramu zajęć ustalonego z Zamawiającym.
Część nr: 3
Nazwa: ZADANIE NR 3: Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora)

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.).
Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Celem warsztatów jest poprawa i utrzymanie poziomu sprawności i wydolności organizmu, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym jak otyłość, choroby układu krążenia, usprawnianie indywidualnych dysfunkcji ruchowych.

4) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Warsztaty ruchowo-relaksacyjne będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty ruchowo-relaksacyjne dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.

5) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów ruchowo-relaksacyjnych dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

6) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:
• ćwiczenia koordynacyjne,
• ćwiczenia ogólnousprawniające,
• ćwiczenia równowagi,
• ćwiczenia manualne,
• ćwiczenia rozciągające,
• ćwiczenia gimnastyczne,
• ćwiczenia przy muzyce z elementami choreografii,
• nauka prostych układów choreograficznych,
• nauka reagowania ciałem na różne sygnały,
• ćwiczenia profilaktyczne nietrzymania moczu,
• ćwiczenia izometryczne kończyn górnych i dolnych,
• aerobik,
• ćwiczenia stawów biodrowych - kręcenie hula hop,
• gry i zabawy sportowe,
• ćwiczenia ogólnokondycyjne,
• ćwiczenia oddechowe,
• ćwiczenia relaksacyjne,
• ćwiczenia rozluźniające,
• rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia po wysiłku fizycznym,
• relaksacja psychiczna - poprawa ukrwienia mięśni.

7) Wykonawca zapewni niezbędne przyrządy, urządzenia oraz sprzęt do ćwiczeń.

8) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.

9) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
10) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.




2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80570000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 29.11.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (prowadzenia zajęć/warsztatów):40,00
Cena ofertowa:60,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagany termin wykonania realizacji zamówienia (Zadanie 1-4): od daty zawarcia umowy do dnia 29 listopada 2021 roku na podstawie harmonogramu zajęć ustalonego z Zamawiającym.
Część nr: 4
Nazwa: ZADANIE NR 4: Warsztaty rękodzielnicze dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1) Przedmiotem zamówienia są: Warsztaty rękodzielnicze dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora).
Zamawiający udostępni salę do przeprowadzenia zajęć przy ulicy Niedziałkowskiego 22 w Zawierciu.
2) Warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora), tj. 616h (godzina lekcyjna – 45 min.) w celu popularyzacji twórczości artystycznej z dziedziny rękodzielnictwa, rozwijaniu wyobraźni twórczej, dbałości o utrzymanie kondycji manualnej, zagospodarowania czasu wolnego, zainteresowań, aktywności życiowej, umożliwienia zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu odbiorców i dowartościowania twórców – seniorów. Zakłada się, że zajęcia będą powadzone dla 22 uczestników/czek projektu w łącznym wymiarze 616 godzin dydaktycznych, z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych - (godzina dydaktyczna 45min).
3) Sposób realizacji przedmiotu zamówienia: Warsztaty rękodzielnicze będą prowadzone dla 22 osób z podziałem na 2 grupy (po 11 osób w grupie). Na 1 grupę przypada po 308 godzin dydaktycznych. Planuje się przeprowadzenie zajęć w okresie od podpisania umowy do 29.11.2021r. – zgodnie z ustalonym wraz z zamawiającym harmonogramem spotkań. Zamawiający planuje przeprowadzić 616 godzin wsparcia (godzina lekcyjna – 45 min.) tj. 28 godzin dla każdego uczestnika. Warsztaty rękodzielnicze dla każdej z grup mogą odbywać się przeciętnie dwa razy w tygodniu po 4 godziny w dni robocze, zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych.
4) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość godzin warsztatów rękodzielniczych dla uczestników/czek projektu, w ramach zajęć w Centrum Usług Senioralnych (Klubie Seniora) jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu maksymalnie o 40%. Jeżeli w trakcie wykonywania zamówienia okaże się, że ilość godzin będzie mniejsza niż podana w zapytaniu jak również w zawartej umowie, wykonawca nie będzie z tego tytułu rościł żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający pokryje koszty tylko za faktycznie przeprowadzone i odbyte godziny zajęć w trakcie realizacji zamówienia.

5) Zakres warsztatów obejmować będzie w szczególności:

a) zapoznanie się z różnymi technikami rękodzielnictwa:
• wykonywanie prac z filcu
• wyszywanie oraz haftowanie, szycie
• malowanie na szkle
• wykonywanie prac z papierowej wikliny
• lepienie z masy solnej
• scrapbooking (tworzenie albumów, ozdabianie notesów, pudełek).

b) przygotowanie różnego rodzaju ozdób
• wykonywanie naszyjników z korali
• wykonywanie bransoletek i breloczków
• wykonywanie pudełek okazjonalnych
• wykonywanie kartek okolicznościowych
• wykonywanie pamiątek i prezentów
• wykonywanie elementów dekoracyjnych z bibuły.

c) wykonanie malowideł witrażowych
• malowanie na szkle
• tworzenie witraży szklanych
• tworzenie lampionów ze słoików.

d) przygotowanie ozdób świątecznych
• tworzenie wieńcy i stroików świątecznych,
• wykonywanie dekoracji i ozdób (ozdoby na okno, pachnące ozdoby świąteczne, dekoracje na stół, naturalne świąteczne ozdoby, ozdoby świąteczne z kordonka lub włóczki lub filcu).

e) wykonywanie drobnych elementów dekoracyjnych:
• wykonywanie pachnących woreczków
• wykonywanie świec bryłowych, mydełek glicerynowych
• nauka i tworzenie obrazów z liści, płatków kwiatów (ususzonych),
• oklejanie słoików, butelek wełną, sznurkiem
• tworzenie obrazów typu collage
• nauka zdobienia metodą decoupage
• układanie różnorodnych kompozycji w wazonie, koszykach
• tworzenie stroików okazjonalnych na „cztery pory roku”, świątecznych wg własnej inwencji.

6) Wykonawca zapewni niezbędne materiały i urządzenia do prowadzenia warsztatów.

7) OBOWIĄZKI WYKONAWCY:

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) Przeprowadzenia zajęć grupowych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji;
b) Opracowania programu zajęć. Program powinien być dostosowany do zamierzonego celu i zakresu podanego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania uwag do programu). Wykonawca doręczy program zajęć po uprzednim uzyskaniu wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego do dnia zawarcia umowy. Uzgodniona z Zamawiającym zmiana programu zajęć nie stanowi zmiany umowy;
c) Prowadzenia: miesięcznego dziennika zajęć, miesięcznej karty czasu pracy, indywidualnych list obecności uczestników i bieżącego przekazywania informacji o każdym uczestniku opuszczającym zajęcia;
d) Stałego kontaktu z Zamawiającym;
e) Informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach i innych zagadnieniach istotnych do realizacji zamówienia;
f) Realizacji przedmiotu umowy w wymaganym wymiarze godzinowym;
g) Oznakowania wszystkich dokumentów sporządzanych w związku z realizacją przedmiotu umowy odpowiednimi logotypami wraz z informacją o współfinansowaniu ze środków unijnych;
h) Przestrzegania tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych;
i) Opracowania harmonogramu realizacji zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzenia uwag do harmonogramu. Harmonogram może ulec zmianie (po uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w czasie trwania zajęć (w terminie realizacji zamówienia) w niezbędnym zakresie – związanym z dostosowaniem do potrzeb uczestników projektu. Wykonawca sporządzi harmonogram, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia;
j) Przekazywania Zamawiającemu comiesięcznego rachunku/faktury, miesięcznego dziennika zajęć oraz miesięcznej karty czasu pracy do 3 (trzech) od zakończenia miesiąca, którego dotyczą;
k) Sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonych zajęć dla każdej z grup po zakończeniu warsztatów;
l) Sporządzenia ankiety ewaluacyjnej dla uczestników wraz z wynikami;
m) Przekazania Zamawiającemu – w terminie do 3 (trzech) dni od zakończenia zajęć - dokumentacji z przeprowadzonych zajęć, na którą złożą się:
− listy obecności,
− ankiety ewaluacyjne,
− sprawozdanie z przeprowadzanych warsztatów,
− inne dokumenty związane z realizacją wsparcia (np. dzienniki zajęć, programy zajęć itp).

n) Zapewnienia przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji umowy.

8) Kod CPV: 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego.
9) Zamówienie realizowane w ramach w projektu pn.: „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – Etap II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (EFS) Oś priorytetowa: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałanie: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80570000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 29.11.2021

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (prowadzenia zajęć/warsztatów):40,00
Cena ofertowa:60,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagany termin wykonania realizacji zamówienia (Zadanie 1-4): od daty zawarcia umowy do dnia 29 listopada 2021 roku na podstawie harmonogramu zajęć ustalonego z Zamawiającym.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.