eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Oświęcim › Opracowanie wielobranżowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz ze skoordynowanym branżowo modelem BIM 3D dla Zadania pn.: "Adaptacja Ziemniaczarki I na zaplecze konserwatorskie i techniczne GPK" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych realizowanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2020-07-07



Ogłoszenie nr 559304-N-2020 z dnia 2020-07-07 r.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu: Opracowanie wielobranżowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz ze skoordynowanym branżowo modelem BIM 3D dla Zadania pn.: "Adaptacja Ziemniaczarki I na zaplecze konserwatorskie i techniczne GPK" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych realizowanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, krajowy numer identyfikacyjny 27601500000000, ul. ul. Więźniów Oświęcimia  20 , 32-603  Oświęcim, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 338 448 003, e-mail muzeum@auschwitz.org.pl, faks 33 843 18 62.
Adres strony internetowej (URL): www.auschwitz.org
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Państwowa Instytucja Kultury

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
https://bip.malopolska.pl/auschwitz,m,329793,2020.html


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej albo w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym na zasadach szczegółowo opisanych w treści SIWZ. W przypadku ofert w formie pisemnej ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego - Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, Budynek Administracyjny, Dziennik podawczy, pokój 1.8,. W przypadku ofert w postaci elektronicznej ofertę należy złożyć za pośrednictwem miniPortalu oraz ePUAPu .
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Adres:
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32- 603 Oświęcim, budynek administracyjny, dziennik podawczy (pokój nr 1.8).


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie wielobranżowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz ze skoordynowanym branżowo modelem BIM 3D dla Zadania pn.: "Adaptacja Ziemniaczarki I na zaplecze konserwatorskie i techniczne GPK" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych realizowanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej.
Numer referencyjny:
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Tak


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz ze skoordynowanym branżowo modelem BIM 3D dla Zadania pn.: "Adaptacja Ziemniaczarki I na zaplecze konserwatorskie i techniczne GPK" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych realizowanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej. 3.1. Fazy realizacji przedmiotu zamówienia: 3.1.1. Faza I - Przygotowawcza - wykonanie: a) Planu Wykonania BIM (BEP) b) Mapy do celów projektowych c) Inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej metodą skaningu laserowego 3D d) Ekspertyzy konstrukcyjno- budowlanej e) Dokumentacji geologiczno- inżynierskiej f) innych ekspertyz, badań i opinii niezbędnych do właściwej oceny stanu zachowania obiektu i opracowania kompletnej Dokumentacji Projektowej; 3.1.2. Faza II- Projekt koncepcyjny dla budynku Ziemniaczarka I wraz z terenem do niego przyległym oraz zagospodarowanie terenu dla Etapu II i Etapu III, w tym: a) Krok I. Projektant opracuje trzy odrębne koncepcje architektoniczno-urbanistyczne (wersja 1, wersja 2, wersja 3) układu funkcjonalnego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, z których Zamawiający wybierze jedną (Schemat wyboru pokazano w Załączniku nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia). W co najmniej jednej z koncepcji architektoniczno-urbanistycznej należy uwzględnić zachowanie jak największej ilości historycznych elementów wskazanych w Załączniku nr 6 Opisu Przedmiotu Zamówienia "Wytyczne archeologiczno-konserwatorskie". Każda koncepcja może zawierać różne warianty rozwiązań projektowych, a dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyboru rozwiązania pośredniego łączącego elementy z przestawionych wersji 1, 2 oraz 3. Zawartość koncepcji architektoniczno-urbanistycznej: o plan zagospodarowania Ziemniaczarki I - Etap I o niezbędne rzuty i przekroje - minimum: rzut pomieszczeń, przekrój podłużny (w tym jeden przez przejazdy)+przekrój poprzeczny o cztery elewacje w kolorze o wizualizacja budynku i terenu wokoło niego: Ziemniaczarki I - Etap I, terenu określonego w Etapie II, terenu określonego w Etapie III, w kolorze z 6 różnych perspektyw b) Krok II. Rozszerzenie wybranej przez Zamawiającego koncepcji architektoniczno-urbanistycznej o dwa różne rozwiązania instalacyjne zakładające jak najniższe koszty użytkowania budynku zwane odpowiednio wariant A i wariant B. Zawartość części opisowej wybranej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla każdego z wariantów: o opis proponowanych rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych i instalacyjnych o ogólna charakterystyka proponowanych urządzeń, technologii o ogólna charakterystyka rozwiązań funkcjonalnych poszczególnych pomieszczeń, o analizę ekonomiczną pod względem kosztów budowy (ustalenie kosztów budowy) o harmonogram o prognozę kosztów związanych z utrzymaniem obiektu w skali roku z wyodrębnieniem kosztów za poszczególne media Zawartość części graficznej wybranej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla każdego z wariantów: o plan zagospodarowania działki o niezbędne rzuty i przekroje- minimium: rzut pomieszczeń, przekrój podłużny (w tym jeden przez przejazdy+jeden przez części niższe budynku)+przekrój poprzeczny (w tym jeden przez komunikację+jeden (przez przejazdy i część niższą budynku) poprzeczny o 4 elewacje w kolorze o wizualizacja budynku i terenu w około niego, w kolorze z 6 różnych perspektyw o model budynku w BIM 3D zawierający wszystkie branże c) Krok III- Z przedstawionych rozwiązań Zamawiający finalnie wybierze jedno (mogące być również połączeniem przedstawionych wersji i wariantów), będące bazą do wykonania projektu budowlanego (Faza III), dalej zwane Projektem koncepcyjnym. 3.1.3 Faza III- Projekt budowlany wraz z przygotowaniem wniosku o pozwolenie na budowę oraz wszelkich dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę (w tym opracowanie uzupełnień i odpowiedzi na wezwanie Organów/Urzędów). Projekt budowlany obejmie: a) Projekt zagospodarowania terenu b) Projekt zieleni c) Projekt architektoniczno- budowlany d) Projekt konstrukcyjny e) Projekt instalacji elektrycznych zewnętrznych i wewnętrznych f) Projekt instalacji teletechnicznych zewnętrznych i wewnętrznych g) Projekt instalacji wod.-kan. h) Projekt instalacji wentylacji i klimatyzacji, i) Projekt instalacji c.o. j) Projekt technologii źródła ciepła dla budynku, k) Projekt kanalizacji zewnętrznej bytowej oraz szamba/oczyszczalni ścieków l) Projekt kanalizacji zewnętrznej technologicznej oraz zbiornika bezodpływowego na ścieki chemiczne m) Projekt kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowania wody deszczowej n) Projekt przyłącza wody bytowej oraz ppoż o) Projekt podziału budynku na strefy PPOŻ p) Scenariusz PPOŻ q) Informację BIOZ r) Charakterystykę energetyczną s) Wizualizacje budynku i terenu w około niego, w kolorze z 6 różnych perspektyw t) Oraz inne niezbędne opracowania 3.1.3. Faza IV- Projekt wykonawczy wraz z wszelkimi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, a także przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, harmonogram robót budowlanych. Projekt wykonawczy obejmie: a) Projekt zagospodarowania terenu, b) Projekt zieleni, c) Projekt architektoniczno- budowlany , d) Projekt konstrukcyjny, e) Projekt instalacji elektrycznych zewnętrznych i wewnętrznych, f) Projekt instalacji teletechnicznych zewnętrznych i wewnętrznych g) Projekt instalacji wod.-kan. h) Projekt instalacji wentylacji i klimatyzacji, i) Projekt instalacji c.o. j) Projekt technologii źródła ciepła dla budynku, k) Projekt kanalizacji zewnętrznej bytowej oraz szamba/oczyszczalni ścieków l) Projekt kanalizacji zewnętrznej technologicznej oraz zbiornika bezodpływowego na ścieki chemiczne m) Projekt kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowania wody deszczowej n) Projekt przyłącza wody bytowej o) Projekt przyłącza wody ppoż p) Projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz wraz z ich wykończeniem q) Scenariusz PPOŻ r) Wizualizacje budynku i terenu w około niego, w kolorze z 6 różnych perspektyw 3.2. W zakresie świadczonych usług w ramach umowy pozostaną ponadto: 3.2.1. pomoc Zamawiającemu w uzyskaniu wszelkich decyzji, uzgodnień, opinii wymaganych w toku opracowywania dokumentacji projektowej w szczególności uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę poprzez przygotowanie właściwych wniosków, 3.2.2. branie udziału w spotkaniach koordynacyjnych zwołanych przez Zamawiającego w trakcie projektowania w celu omawiania problemów projektowych i dokonywania niezbędnych uzgodnień. W zakresie Projektanta będzie zapewnienie podczas tychże spotkań sprzętu z koniecznym do przeprowadzenia spotkania oprogramowaniem, 3.2.3. zapewnienie dostępu do Platformy CDE zgodnie z wymaganiami opisanymi w Załączniku nr 1 "Informacje dotyczące wymagań Zamawiającego" przez wszystkie etapy trwania Umowy, 3.2.4. pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji, 3.2.5. wykonanie wykazu środków trwałych, 3.2.6. szkolenie do 5 osób personelu Zamawiającego w obsłudze Platformy do wymiany danych CDE oraz innych programów niezbędnych do koordynowania pracy podczas realizacji projektu. Wykonanie przedmiotu zamówienia należy zrealizować zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Budowlane, wszelkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi polskimi normami, wytycznymi i zasadami wiedzy technicznej. Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono Dialog techniczny, z którego notatka stanowi Załącznik nr 9 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 71320000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71248000-8
80500000-9


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: o Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp w wysokości do 50% wartości niniejszego zamówienia podstawowego tj. Adaptacja Ziemniaczarki I na zaplecze konserwatorskie i techniczne GPK" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 400
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: 5.1 Końcowy maksymalny termin wykonania przedmiotu umowy wynosi X + 24 tygodnie licząc od dnia podpisania umowy, gdzie X jest terminem zakończenia Fazy II, tj, Koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. Wykonawca może w ofercie zobowiązać się do wykonania przedmiotu umowy w terminie krótszym niż termin maksymalny, zgodnie z kryteriami oceny ofert. Termin wykonania wskazany w ofercie będzie terminem X. 5.2 Terminy pośrednie w umowie kształtowały się będą następująco: Zakres Termin wykonania liczony od dnia podpisania umowy (uwzględniający obieg dokumentacji pomiędzy Projektantem a Zamawiającym) [dni robocze] 1.1 Faza I Zostanie doszczegółowione na etapie Harmonogramu 1.2 Faza II X 1.3 Faza IIII Zostanie doszczegółowione na etapie Harmonogramu 1.4 Faza IV X + 24 tygodnie 5.3 Za termin przekazania Dokumentacji Projektowej w każdej ze zdefiniowanych Faz przyjmuje się przekazanie kompletu dokumentów przyporządkowanych poszczególnym Fazom określonym w Załączniku nr 7 do SIWZ ,,Wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego" w § 1 ust. 2.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 7.4.1. Posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia poprzez posiadanie doświadczenia poprzez wykonanie każdego z wymienionych poniżej zakresów tj. zakończenie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług polegających na : a) Wykonaniu co najmniej dwóch usług polegających na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowo- kosztorysowej przy użyciu metodyki i narzędzi BIM (Building Information Modeling) o wartości minimum 300 000,00 zł brutto każda, z czego przynajmniej jedna o powierzchni użytkowej budynku nie mniej niż 1 000,00 m2 wraz z przynależną do niego infrastrukturą drogową, zielenią, sieciami podziemnymi i infrastrukturą towarzyszącą, tj. np.: ogrodzeniem, urządzeniami i ujęciami wody, stacją uzdatniania wody, oczyszczalnią ścieków, kotłownią, sieciami: wodociągową, kanalizacyjną, elektroenergetyczną, gazową i telekomunikacyjną związane z budynkiem. 7.4.2. Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: 7.4.2.1 Osobami pełniącymi funkcję projektanta posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać uprawnienia zawodowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej b) musi posiadać doświadczenie wyrażające się wykonaniem co najmniej dwóch projektów architektonicznych w modelu BIM dla budynku o powierzchni użytkowej nie mniej niż 1000 m2 każdy, wraz z projektem zagospodarowania terenu wokół niego. 7.4.2.2 Osobami pełniącymi funkcję projektanta posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać uprawnienia zawodowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno- budowlanej, b) musi posiadać doświadczenie wyrażające się wykonaniem co najmniej dwóch projektów konstrukcyjno- budowlanych w modelu BIM dla budynku o powierzchni użytkowej nie mniej niż 1000 m2 każdy. 7.4.2.3 Osobami pełniącymi funkcję projektanta posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać uprawnienia zawodowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych , b) musi posiadać doświadczenie wyrażające się wykonaniem co najmniej dwóch projektów w zakresie projektu instalacji wodnej, kanalizacyjnej, wentylacji , klimatyzacji i centralnego ogrzewania w modelu BIM. 7.4.2.4 Osobami pełniącymi funkcję projektanta posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać uprawnienia zawodowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych b) musi posiadać doświadczenie wyrażające się wykonaniem co najmniej dwóch projektów w zakresie projektu instalacji elektrycznych i teletechnicznych w modelu BIM. 7.4.2.5 Osobami pełniącymi funkcję projektanta posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać uprawnienia zawodowe do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych b) musi posiadać doświadczenie wyrażające się wykonaniem co najmniej dwóch projektów w zakresie projektu instalacji elektrycznych i teletechnicznych w modelu BIM. 7.4.2.6 Osobą pełniącą funkcję BIM Koordynatora oraz zarządzającego Platformą CDE o podanych niżej kwalifikacjach: a) posiadać doświadczenie wyrażające się udziałem w min. dwóch projektach wielobranżowych kubaturowych na stanowisku BIM Koordynatora oraz zarządzającego Platformą CDE b) posiadać doświadczenie wyrażające się udziałem w zrealizowanych (zakończonych) min. dwóch projektach wielobranżowych w BIM 3D c) posiadać wykształcenie wyższe inżynierskie d) dopuszcza się łączenie funkcji BIM Koordynatora oraz zarządzającego Platformą CDE z projektantem posiadającym uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej lub projektantem posiadającym uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej a) Osoby wskazane w pkt 7.4.2. powinny posiadać uprawnienia budowlane zgodne z Prawem budowlanym oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Osoby, o których mowa w pkt. 7.4.3 winny być wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)



Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

8.1 Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, czyli tych, o których mowa w punkcie 7.1 niniejszego SIWZ;

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
8.3 Wykaz usług, zgodny ze wzorem zamieszczonym w Załączniku nr 4 do SIWZ. 8.4 Wykaz osób, zgodny ze wzorem zamieszczonym w Załączniku nr 5 do SIWZ. 8.5 Wykaz oprogramowania-licencji Autodesk Revit, zgodny ze wzorem zamieszczonym w Załączniku nr 6 do SIWZ, wraz z dokumentami potwierdzającymi tytuł prawny do licencji.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

9.1. Wypełniony formularz ofertowy stanowiący Załącznik nr 1 do SIWZ - upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Projektanta, to do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie; Uwaga nr 4 W przypadku złożenia oferty w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, pełnomocnictwo winno być złożone w postaci elektronicznej wraz z ofertą i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej do reprezentowania Projektanta lub notariusza (w przypadku zdigitalizowania pełnomocnictwa sporządzonego w formie pisemnej) 9.2. wypełniony załącznik nr 2 do SIWZ, stanowiący oświadczenie wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania, o którym mowa w punkcie 8.2 SIWZ; 9.3. wypełniony załącznik nr 3 do SIWZ, stanowiący oświadczenie wykonawcy dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w punkcie 8.2 SIWZ. 9.4. Dowód wpłaty wadium lub oryginał wadium wniesionego w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w gwarancjach bankowych, w gwarancjach ubezpieczeniowych lub w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dn. 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; 9.5. Zobowiązanie podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy). Projektant, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (art. 22a ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Zobowiązanie należy dołączyć w oryginale, lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem notarialnie albo w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez podmiot trzeci. Uwaga nr 5 W przypadku złożenia oferty w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej Zobowiązanie, o którym mowa w pkt 9.5, Projektant zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
21.1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 5 000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100). 21.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 21.3. Termin wniesienia wadium upływa 23 lipca 2020 r. o godz. 12:00. Wadium w pieniądzu zostanie skutecznie wniesione, jeżeli przed upływem terminu składania ofert kwota wadium znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego: PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU: Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział Kraków, ul. Pilotów 2, 31-462 Kraków nr rachunku 53 1130 1150 0012 1268 9790 0006. 21.4. Wadium musi obejmować okres związania ofertą. 21.5. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 21.5.1. pieniądzu, 21.5.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 21.5.3. w gwarancjach bankowych, 21.5.4. w gwarancjach ubezpieczeniowych, 21.5.5. w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dn. 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 21.6. Wadium wnoszone w formie lub w formach innych niż w pieniądzu, powinno być złożone w oryginale oraz powinno zawierać przesłanki utraty wadium na rzecz Zamawiającego Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu wskazane w art. 46 ust 4a) i ust. 5 ustawy Prawa zamówień publicznych. Ponadto, w przypadku składania przez Projektanta wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być, co najmniej gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze żądanie oraz powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert. Za wypłatę należności w sposób bezwarunkowy nie można uznać gwarancji/poręczenia z postanowieniem uzależniającym wypłatę Zamawiającemu wadium od uprzedniego wezwania Projektanta do zapłaty. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej należy złożyć bezpośrednio z ofertą. Zaleca się zamieszczenie dokumentu wadialnego w osobnej kopercie lub koszulce, aby zwrot dokumentu wadialnego nie naruszał integralności oferty wraz z załącznikami. Uwaga nr 12 W przypadku wadium wniesionego w postaci elektronicznej (oryginał gwarancji podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Projektanta dokumentu wadialnego zgodnie z reprezentacją) udzielona gwarancja dodatkowo nie może zawierać klauzuli zwalniającej gwaranta od odpowiedzialności wskutek zwrotu dokumentu gwarancji. 21.7. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy pzp. 21.8. Zamawiający zatrzymuje wadium w wyniku okoliczności, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Oferowana cena (C)60,00
Doświadczenie w zabytku (DZ)20,00
Użyte oprogramowanie REVIT (OR)10,00
Czas wykonania Fazy II, tj. Koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wraz z uzyskaniem akceptacji Zamawiającego (KAU)10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
19. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego 19.1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty w zakresie terminu wykonania przedmiotu zamówienia o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie dokumentacji projektowej, w następujących przypadkach: 19.1.1. Udzielenia przez Zamawiającego zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 Ustawy Prawo zamówień Publicznych, których realizacja będzie miała wpływ na realizację zakresu zamówienia podstawowego; 19.1.2. Działania siły wyższej, tj. wyjątkowego i nagłego zdarzenia lub okoliczności, którego nie można było wcześniej przewidzieć; 19.1.3. Z przyczyn zależnych od Zamawiającego; 19.1.4. Ujawnienia się w trakcie realizacji przedmiotu umowy, nieznanych wcześniej przeszkód wstrzymujących dalszą realizację przedmiotu umowy; 19.1.5. Ważnych przyczyn nie dających się przewidzieć w chwili Zawarcia umowy Zamawiający wstrzyma realizacje prac projektowych; 19.1.6. Pomimo udokumentowanego wystąpienia przez Projektanta z właściwie przygotowanym wnioskiem o wydanie decyzji administracyjnych lub warunków technicznych lub innego dokumentu niezbędnego do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, w terminie przewidzianym w odrębnych przepisach, organ administracji publicznej lub inna instytucja nie wyda stosownego dokumentu. W takim przypadku termin wykonania przedmiotu umowy może zostać przesunięty o ilość dni zwłoki w wydaniu stosownego dokumentu; 19.1.7. Niezależnego od Projektanta i przez niego udowodnionej trudności w ustaleniu właściciela/właścicieli działek przez które przebiegać będzie inwestycja; 19.1.8. W uzasadnionych przypadkach, mogą ulec przedłużeniu w stosunku do terminów określonych w harmonogramie (Załącznik nr 3 do umowy) terminy uzgodnień i weryfikacji dokumentacji projektowej przez Zamawiającego; 19.1.9. W przypadku uniemożliwienia rozpoczęcia realizacji umowy lub zaistnienia przerw w jej wykonaniu z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, termin wykonania prac ulega przesunięciu o okres wynikający z przerw lub opóźnień; 19.1.10. W przypadku, kiedy zaistnieją przyczyny niezależne od działania stron umowy, których przy zachowaniu wszelkich należnych środków nie można usunąć ani im zapobiec, w szczególności odwołań osób prawnych lub fizycznych; 19.1.11. W przypadku zmiany w zakresie stawki VAT - strony umowy dokonają zmiany umowy odpowiednio w zakresie kwoty VAT i kwoty wynagrodzenia brutto. 19.1.12. W przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę strony umowy dokonają zmiany umowy. 19.1.13. W przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne strony umowy dokonają zmiany umowy. 19.1.14. Zamawiający przewiduje możliwość zamiany umowy w zakresie zmian harmonogramu zgodnie z procedurą opisaną w Załączniku nr 7 ,,Wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego" w § 14 ust. 2.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-07-23, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.