eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Dąbrowa Górnicza › "Usługa konserwacji, modernizacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Dąbrowa Górnicza 2020/2021".

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie



Ogłoszenie z dnia 2020-12-11

Ogłoszenie nr 510541182-N-2020 z dnia 2020-12-11 r.
Gmina Dąbrowa Górnicza:

"Usługa konserwacji, modernizacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Dąbrowa Górnicza 2020/2021".

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak
Numer ogłoszenia: 595991-N-2020
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak
Numer ogłoszenia: 540205456-N-2020

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Dąbrowa Górnicza, krajowy numer identyfikacyjny 27625531200000, ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie, państwo Polska

telefon: 322 956 700
faks: 32 2625032, 2956700
e-mail: zamowienia_publiczne@dabrowa-gornicza.pl
www: www.bip.dabrowa-gornicza.pl
I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
"Usługa konserwacji, modernizacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Dąbrowa Górnicza 2020/2021".

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy): ZP.WIF.271.4.53.2020

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2019r., poz.1843 z późn.zm.) o wartości zamówienia poniżej 214.000,00 EUR.
Zakres przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania pod nazwą: „Usługa konserwacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego stanowiącego własność Gminy Dąbrowa Górnicza 2020/2021”. Zakres konserwacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego określony został w załączniku nr 1 oraz nr 3 do umowy stanowiącej załącznik nr 8
do SIWZ i rozliczany będzie ryczałtowo. Wykaz zawierający lokalizację i ilość szaf sterowniczych objętych zakresem ryczałtowej konserwacji stanowi załącznik nr 3 do umowy.
2. Rodzaj prac zlecanych w ramach występujących potrzeb, niezależnie od lokalizacji wymienionej w załączniku nr 1 określa załącznik nr 2 do umowy – rozliczanie na podstawie zleceń i protokołów odbioru faktycznie wykonanych prac - zgodnie z pkt. 16 i pkt. 17.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości konserwowanych punktów/szaf z uwagi na:
a) wyłączenie z eksploatacji (demontaż, remont, przebudowa, inne),
b) dobudowanie dodatkowych punktów świetlnych lub przejęcie przez Gminę do eksploatacji urządzeń oświetlenia,
c) zmianę właściciela urządzeń oświetlenia ulicznego związaną z regulowaniem ich stanu prawnego lub inne okoliczności
d) przeprowadzenie inwentaryzacji.
Do zmiany ilości konserwowanych punktów świetlnych wymagane jest powiadomienie Wykonawcy przez Zamawiającego z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem w formie pisemnej (e-mail lub pismo wysłane pocztą tradycyjną). Brak zgody ze strony Wykonawcy na zmianę ilości punktów świetlnych jest wystarczającym powodem do rozwiązania umowy z winy Wykonawcy bez okresu wypowiedzenia.
4. Niewykorzystane kwoty za poszczególne rodzaje prac wymienione w załączniku nr 2 do projektu umowy mogą zostać przesunięte do innych punktów - zgodnie z pkt 16.
5. Wynagrodzenie dla zakresu konserwacji i bieżącego utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego określonego w załączniku nr 1 oraz nr 3 do umowy uwzględnia ryzyko wynagrodzenia ryczałtowego oraz zawiera wszelkie koszty i opłaty związane z realizacją przedmiotu umowy w tym zakresie, a w szczególności wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania przedmiotu umowy, bez których nie można wykonać przedmiotu umowy. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego. Skutki finansowe jakichkolwiek błędów obciążają Wykonawcę.
6. Wykaz punktów świetlnych obejmujących zakres konserwacji wraz z informacją o gwarancji na roboty wykonywane przez wcześniejszych Wykonawców stanowi załącznik nr 1 do umowy. Załącznik nr 1 będzie aktualizowany po zaistnieniu okoliczności o których mowa w pkt 3. Zamawiający nie dysponuje dokumentacją z zakresu przebiegu linii kablowych, ani sposobu rozdziału przewodów z szaf sterowniczych. Nie dysponuje również informacjami dotyczącymi szczegółowego stanu technicznego infrastruktury.
7. Zakres dodatkowych obowiązków Wykonawcy zlecanych w miarę występujących potrzeb, niezależnie od lokalizacji wymienionych w załączniku nr 1, realizowany będzie według załącznika nr 2 do umowy.
8. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia nowej infrastruktury będącej na gwarancji (kabel, słup, wysięgnik, oprawa, system sterowania itp.), Wykonawca w pierwszej kolejności dokonuje diagnozy uszkodzenia, po czym powiadamia co najmniej jedną osobę odpowiedzialną za realizację umowy ze strony Zamawiającego, która podejmuje decyzję o dalszych czynnościach.
9. Zakres usługi wynikający z pkt. 3.3.1.3. obejmuje w szczególności:
1) Bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza poprzez zapewnienie świecenia wszystkich źródeł światła, gwarantujących spełnienie wymogów funkcjonalnych realizowanych przez oświetlenie w ustalonych godzinach wraz z regulacją sterowników oświetlenia, obejmujących ilość punktów świetlnych, które zostały określone w załączniku nr 1 do umowy,
2) Utrzymanie we właściwym stanie technicznym linii i instalacji oświetleniowej zapewniającej prawidłową pracę urządzeń oświetleniowych bez zagrożenia bezpieczeństwa osób postronnych.
3) Utrzymanie we właściwym stanie opraw oświetleniowych poprzez czyszczenie (mycie) zabrudzonych opraw co najmniej raz podczas obowiązywania umowy (protokół z wykonania tych czynności dostępny na każde żądanie Zamawiającego) oraz zgodnie z zapotrzebowaniem,
4) Wymianę w ramach standardowej konserwacji źródeł światła i uszkodzonych elementów lub całych opraw, które wpływają na zmniejszenie sprawności świecenia lub są całkowicie niesprawne, a także wymianę kabli (mufowanie, przedłużanie kabli, wymianę odcinków do 3 metrów długości w miejscach występowania awarii), malowanie słupów i wysięgników w miarę występujących potrzeb, likwidacji skutków kolizji i wypadków drogowych. Niedopuszczalne jest zastąpienie kabli ziemnych kablami napowietrznymi (tzw. przewieszki),
5) Naprawę oświetlenia ulicznego będącego przedmiotem umowy, które w dniu zawarcia umowy nie działa prawidłowo w ramach czynności zwykłej konserwacji i bieżącego utrzymania oświetlenia ulicznego zgodnie z zapisami §2 ust. 1 umowy – dotyczy to zarówno braku oświetlenia spowodowanego uszkodzonymi oprawami oświetleniowymi (1 oprawa uliczna LED 100W), jak i prostowania odchylonych od pionów słupów (2 szt.) oraz przekrzywionych wysięgników (2 szt.), a także naprawy połączeń kablowych (wymiana kabli na połączeniach od słupa do słupa - odcinki ok. 30 metrów w ilości 2 odcinków kablowych – dot. naprawy przy wykonaniu przekopów i przewiertów w zależności od potrzeb.
Prace te Wykonawca wykona w terminie nie dłuższym niż 20 dni od przyjęcia zgłoszenia.
6) Dojazd na miejsce, weryfikacja niesprawności oświetlenia, lokalizowanie uszkodzeń kabli i przewodów napowietrznych oraz naprawy w terminie określonym w pkt. 27).
7) Wymianę wadliwych elementów linii oświetlenia ulicznego znajdujących się pomiędzy licznikiem a źródłem światła między innymi: uszkodzonych lub brakujących opraw, lamp-żarówek, kompletnych gniazd, bezpieczników, styczników, dławików, włączników, przełączników zmierzchowych, przełączników czasowych, sterowników w oprawach LED, kondensatorów, drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, elementów systemu sterowania, uzupełnień obejm i innych elementów słupów i osprzętu oświetlenia na sieci kablowej i napowietrznej oświetlenia. Dotyczy również sterowników astronomicznych/dławików, przewodów, kabli zasilających itp.,
8) Naprawę lub wymianę kabli, które zostaną uszkodzone podczas dokonywania pomiarów instalacji kablowych,
9) Regulację i ewentualną wymianę zegarów sterujących każdorazowo wg potrzeb i obowiązkowo regulację wszystkich zegarów na przełomie miesiąca października/listopada, a także analizowanie na bieżąco sytuacji awaryjnych na urządzeniach oświetlenia ulic i urządzeniach elektrycznych i wprowadzanie np. przekonfigurowanie sieci oświetleniowej, w sposób zapewniający działanie maksymalnej ilości punktów świetlnych na czas usuwania awarii, wykonywanie regulacji położenia źródeł światła względem kloszy i odbłyśników, korygowanie położenia opraw oświetleniowych względem oświetlanej powierzchni, pomoc przy organizacji imprez plenerowych – np. czasowe wyłączenia i załączenia obwodów oświetlenia ulicznego,
10) Wykonanie na bieżąco oraz w miarę występujących potrzeb prześwietleń drzew i krzewów w rejonie wszystkich punktów oświetleniowych, będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego/parkowego lub ograniczających oświetlenie terenów,
11) Sprawdzanie, a w miarę potrzeby uzupełnianie oznakowania obwodów oświetlenia w szafach sterowniczych stanowiących własność Gminy Dąbrowa Górnicza - lokalizację i ilość szaf sterowniczych objętych zamówieniem określa załącznik nr 3 do umowy. Każda szafa musi posiadać trwały opis wraz z herbem miasta o wymiarach ok. 17 cm x 10 cm,
12) Zapewnienie realizacji umowy poprzez zastosowanie odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu pozostających w dyspozycji Wykonawcy, a także zapewnienie realizacji wszystkich prac przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Jednocześnie Wykonawca zobowiązany jest z dniem zawarcia umowy do posiadania niezbędnych urządzeń do prowadzenia i realizowania umowy zgodnie z jej zapisami.
13) Bieżące odbieranie reklamacji i zgłoszeń od Zamawiającego i innych osób przez pogotowie energetyczne czynne 24 godziny na dobę łącznie z dniami wolnymi od pracy i świętami- zgodnie z § 3 umowy,
14) Utylizację wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego oraz kłódek. Złom uzyskany w trakcie wykonywania przedmiotu umowy stanowi własność Gminy Dąbrowa Górnicza. Wykonawca wskaże Zamawiającemu składnicę i przedstawi obowiązujący
w tej składnicy cennik złomu. W terminie 4 dni roboczych po każdorazowej dostawie złomu do składnicy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty ważenia, potwierdzające oddaną ilość złomu. W oparciu o w/w dokumenty Gmina Dąbrowa Górnicza obciąży składnicę należnością (fakturą) za dostarczony przez Wykonawcę złom.
15) Wykonywanie co najmniej raz na 2 tygodnie okresowej kontroli stanu i sprawności całości oświetlenia ulicznego objętego przedmiotem umowy własnym transportem (potwierdzone pisemnie w dokumentacji prowadzonej przez Wykonawcę i dostępne na każde żądanie Zamawiającego). Okresowa kontrola musi się odbywać w porze świecenia lamp. Zamawiający zastrzega sobie prawo udziału w prowadzonych kontrolach (Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić obecność przedstawiciela Zamawiającego poprzez zapewnienie właściwego środka transportu. Wykonawca jest zobowiązany również do zgłaszania pod alarmowy numer 991 wszelkich niesprawności oświetlenia ulicznego, które nie są objęte niniejszą umową (dotyczy lamp sodowych należących do TAURON Nowe Technologie S.A.,
16) Zapewnienie stosunkowo lekkiego sprzętu i wykonywanie przedmiotu umowy w sposób nie powodujący uszkodzenia placów, terenów zielonych i innych miejsc, które narażone są na uszkodzenia w wyniku wjazdu ciężkim sprzętem – dotyczy w szczególności Parku Hallera, Parku Zielona oraz Parku Podlesie. Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenów do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych lub naprawczych. Dodatkowo Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualnie wyrządzone szkody w tym zakresie.
 dopuszczalne obciążenia dla Parku Hallera: 3,5 tony, płyty fontanny –wyłącznie ruch pieszy.
 dopuszczalne obciążenia dla Parku Zielona: elementy poliuretanowe – 800 kg, płyty granitowe – 3,5 tony, kostka granitowa: 20 ton.
 Park Podlesie – po wykonanej modernizacji ok. 35 lamp będzie należało konserwować bez możliwości dojazdu podnośnikiem koszowym.
17) Bezzwłoczne (zgodnie z zapisami § 6 ust. 1 umowy) podjęcie działań interwencyjnych/ naprawczych w sytuacjach wyjątkowych takich jak:
 kolizja drogowa, w wyniku której uszkodzeniu uległa sieć oświetleniowa lub urządzenia z nią związane,
 stan sieci lub urządzeń stwarzających zagrożenie dla otoczenia,
 inne przypadki spowodowane np. działaniem żywiołów oraz osób trzecich,
 wyjątkowe sytuacje, których w momencie zawarcia umowy nie sposób było przewidzieć.
18) Wymianę niesprawnych elementów oświetlenia ulicznego, w szczególności niezwłoczne usunięcie do czasu następnego załączenia oświetlenia awarii punktów świetlnych znajdujących się szczególnie w miejscach ważnych dla ruchu komunikacyjnego, tj. w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych, szkół i przedszkoli,
19) Wykonywanie pomiaru rezystancji uziemień, napięć, obciążenia, prądów rozruchowych oraz sprawdzania skuteczności zerowania w uzasadnionych przypadkach prowadzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
20) Sprawdzanie stanu ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej,
21) Przestrzeganie obowiązujących przepisów BHP, a w szczególności ppoż. w trakcie wykonywania robót,
22) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za przestrzeganie przepisów BHP, ochrony ppoż. i dozoru mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przyjętym od Zamawiającego lub mających związek z prowadzonymi robotami,
23) Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich powstałe w związku z prowadzonymi robotami, w tym także ruchem pojazdów.
24) Dokonywanie odbiorów technicznych robót zanikowych oraz odbiorów technicznych ostatecznych oświetlenia ulicznego z odpowiednio wcześniejszym powiadomieniem Zamawiającego, zgodnie z zapisami § 3 ust. 2 umowy.
25) Uzyskiwanie we własnym zakresie wszelkich pozwoleń, zajęć pasa drogowego, uzgodnień (w tym z TAURON Dystrybucja S.A. oraz TAURON Nowe Technologie S.A.) i prowadzenie prac niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy.
Do Wykonawcy należy również każdorazowe pisemne powiadamianie (dla zachowania bezpieczeństwa pracy) innych właścicieli infrastruktury oświetleniowej (np. TAURON S.A.) w przypadku zamiaru zasilenia
w energię elektryczną tej części infrastruktury ze względu na wspólne obwody oświetleniowe. Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania we własnym zakresie dostępu do skrzyń stanowiących własność TAURON, a zasilających infrastrukturę Gminy,
26) Niezwłoczne powiadamianie Zamawiającego o uszkodzeniach urządzeń oświetlenia ulicznego wraz z przekazaniem dokumentacji fotograficznej. W przypadku dochodzenia przez Zamawiającego roszczeń od ubezpieczyciela, Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest w ciągu 14 dni dostarczyć kosztorys przywrócenia/odtworzenia oświetlenia,
27) Usuwanie niesprawności punktów świetlnych w czasie od stwierdzenia przez Wykonawcę
lub skutecznego zgłoszenia przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 1 umowy, liczonym w sposób następujący (bez względu na porę dnia/nocy lub dni pracujących/wolnych od pracy):
a. Przybycie na miejsce w czasie do 1 godziny od przyjęcia zgłoszenia w celu likwidacji skutków wypadków, zdarzeń komunikacyjnych lub innych sytuacji, braku oświetlenia na co najmniej 4 lampach w ciągu oświetlenia ulicznego lub innych sytuacji, których w momencie zawarcia umowy nie sposób było przewidzieć i rozpoczęcie czynności naprawczych,
b. Usuwanie niesprawności infrastruktury oświetleniowej do 24 godzin od wykrycia usterki przez Wykonawcę lub od przyjęcia zgłoszenia przez Wykonawcę,
Po dokonanych naprawach Wykonawca każdorazowo informuje Zamawiającego o dokładnej dacie i godzinie usunięcia awarii, a w przypadkach tego wymagających również o zakresie prac wraz z ew. przedstawieniem kosztorysu (np. odszkodowania komunikacyjne).
Zgłoszenia mogą być dokonywane w formie pisemnej – protokoły, pisma, poczta elektroniczna e-mail, jak również telefonicznie, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia zapisów wszystkich zgłoszeń telefonicznych w odrębnym rejestrze.
W przypadku konieczności wydłużenia czasu napraw ze względu na szczególnie skomplikowaną usterkę, za każdym razem wymagana jest pisemna zgoda Zamawiającego na wydłużenie czasu napraw (dopuszczalna zgoda w formie e-mail). Uzgodnienia telefoniczne w takich przypadkach nie przedłużają czasu napraw.
28) Niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o awariach sieci oświetleniowej, których usunięcie w terminach określonych w pkt 27 jest niemożliwe z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. Strony uzgodnią wówczas sposób i termin realizacji prac,
29) Każdorazowe, niezwłoczne powiadamianie Zamawiającego poprzez pocztę elektroniczną zarówno o przypuszczalnym terminie usunięcia jak i o skutecznym usunięciu usterki/awarii oświetlenia ulicznego.
Brak powiadomienia o skutecznym usunięciu usterki/awarii oświetlenia ulicznego będzie skutkować naliczeniem kar umownych za nieterminową naprawę elementów oświetlenia ulicznego,
30) Rozpatrywanie i usuwanie przedmiotów zgłoszeń przekazywanych w ramach serwisu „naprawmyto.pl”, a także niezwłoczne informowanie Zamawiającego pocztą elektroniczną zarówno o przypuszczalnym terminie usunięcia, jak i o skutecznym usunięciu usterki,
31) Prowadzenie wymaganej przepisami dokumentacji eksploatacyjnej oświetlenia ulicznego, zapisów prac konserwacyjnych i zgłoszeń awarii, a także dokumentacji powykonawczej z wykonanych napraw. Wykonawca jest zobowiązany również do przedkładania Zamawiającemu miesięcznych informacji z wykonywanych prac stanowiących załącznik do faktury,
32) Przekazanie oświetlenia wraz z szafami oświetleniowymi oraz towarzyszącą infrastrukturą kolejnej firmie, która będzie konserwować oświetlenie po zakończeniu trwania umowy. Przekazanie to będzie odbywało się w oparciu o zatwierdzony przez Zamawiającego protokół odbioru robót, stwierdzający, że wszystkie punkty świetlne objęte niniejszą umową działają prawidłowo (nie dotyczy, jeżeli terminy obowiązywania umów nie zazębiają się),
33) Wykonywanie pozostałych innych, nie opisanych robót towarzyszących, niezbędnych do prawidłowej konserwacji i utrzymania w stanie sprawności oświetlenia ulicznego.
34) W przypadku braku dostępu do urządzeń, które uległy awarii, np. z powodu nie uzyskania zgody właścicieli terenu, na którym znajdują się urządzenia oświetlenia ulicznego, z eksploatacyjnej opłaty miesięcznej zostaną wyłączone oprawy, proporcjonalnie do ilości dni nieświadczenia usługi objętej niniejszą umową wynagrodzenia należnego Wykonawcy,
35) Wykonanie zleceń dotyczących naprawy uszkodzonych elementów infrastruktury, a w szczególności związanych z zagrożeniem życia ludzkiego lub zagrożeniem mienia może nastąpić również na wniosek mieszkańców, Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, albo Centrum Zarządzania Kryzysowego, którym zostanie udostępniony telefon kontaktowy Wykonawcy,
36) W terminie 15 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca sprawdzi istniejące oznakowania wszystkich szafek oświetleniowych, które należą do Gminy Dąbrowa Górnicza, a w przypadku braku (np. dewastacji), wykona nowe i trwałe tabliczki informacyjne z numeracją oraz herbem Miasta (po wcześniejszym uzgodnieniu wzoru z Zamawiającym). Wykonawca jest ponadto zobowiązany do montażu we wskazanych miejscach 30 nowych tabliczek w terminie do 30 dni od daty zawarcia umowy.
37) Wykonawca w ramach umowy zobowiązany będzie także do dbania o estetykę urządzeń:
a. Usuwania na bieżąco nielegalnych ulotek, reklam lub innych obcych elementów występujących na utrzymywanej przez Wykonawcę infrastrukturze,
b. Wykonawca usunie nielegalne ulotki lub inne nielegalne elementy z infrastruktury oświetleniowej w ciągu 12 godzin w przypadkach ujawnionych i zgłoszonych przez Zamawiającego,
c. W celu potwierdzenia wykonania w/w czynności Wykonawca na każde żądanie co najmniej jednej osoby odpowiedzialnej za realizację umowy ze strony Zamawiającego przedstawi Zamawiającemu zdjęcia dokumentujące sytuację sprzed jak i po usunięciu nielegalnych elementów, o których mowa powyżej,
d. Wykonawca ma obowiązek dbać o czystość i estetykę numeracji naniesionej na słupach oświetleniowych i szafkach,
e. Wykonawca zobowiązany jest wymienić wszystkie niesprawne kłódki na szafkach/tablicach oświetleniowych na kłódki nowe (jeżeli zaistnieje taka potrzeba).
f. Za naprawy wymagające demontażu istniejących urządzeń i elementów infrastruktury np. kostki brukowej, asfaltu, elementów zieleni itp. odpowiada Wykonawca, który jest zobowiązany do demontażu i przywrócenia terenu do pierwotnej postaci.
W każdym takim przypadku należy wykonać dokumentację fotograficzną przed przystąpieniem do prac i po przywróceniu terenu do pierwotnej postaci wraz z jego uporządkowaniem.
W czasie wykonywania umowy, Wykonawca utrzymuje teren wokół robót w stanie wolnym od przeszkód, składuje materiały i sprzęt w ustalonych miejscach i w należytym porządku, a po zakończeniu prac porządkuje teren.
g. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania pomiarów kontrolnych i badań stanu technicznego urządzeń oświetlenia drogowego. Do zadań Wykonawcy należy dokonanie wszelkich kontroli wynikających z zapisu art. 62 Prawa budowlanego, a w szczególności:
a. Sprawdzenia stanu technicznego i pomiaru skuteczności ochrony przeciwporażeniowej
b. Pomiaru stanu rezystancji i izolacji kabli i przewodów
c. Sprawdzenia odporności uziemień roboczych i ochronnych.
W przypadku stwierdzenia braku wymaganych przeglądów lub niespełnienia wymagań dla badanych urządzeń należy ustalić sposób i terminy przeprowadzenia napraw oraz należy po wykonanych naprawach dokonać ponownego pomiaru – są to czynności objęte opłatą ryczałtową.

11. Wykonawca jest zobowiązany w ciągu miesiąca od dnia podpisania umowy do zorganizowania zaplecza na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza lub w odległości do 10 km od granic administracyjnych Gminy Dąbrowa Górnicza. Przez zaplecze zorganizowane Zamawiający rozumie teren ogrodzony, położony na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza lub w odległości 10 km od jej granic administracyjnych, na którym przechowywany będzie sprzęt zadeklarowany w ofercie. Zamawiający po upływie tego terminu dokona kontroli, celem potwierdzenia zorganizowania przez Wykonawcę zaplecza wraz z wymaganym sprzętem zadeklarowanym w ofercie. Z kontroli tej zostanie sporządzony pisemny protokół wraz z dokumentacją fotograficzną wymaganego sprzętu.

12. Wykonawca zobowiązany jest również, w ciągu 40 dni od daty zawarcia umowy, do posiadania na stanie (do bieżącego wykorzystania według potrzeb) co najmniej:
a) 5 słupów aluminiowych w kolorze grafitowym RAL 7015 (3 słupy aluminium anod. 8-10 m i 2 słupy aluminium anod. 11-12 m),
b) 5 słupów stalowych ulicznych (3 słupy 8-10 m i 2 słupy powyżej 10 m),
c) 2 słupy betonowe (8-10 m),
d) 5 opraw oświetleniowych LED z gniazdem NEMA – 100-200 W,
e) 5 opraw oświetleniowych LED z gniazdem NEMA – 50-100 W,
f) 3 oprawy parkowe 46-100 W,
g) 5 opraw oświetleniowych (sodowych),
h) 5 systemów sterowania PLANet lub równoważne z gniazdem NEMA 5pin lub 7 pin,
i) 250 mb kabli.
Stany magazynowe w tym zakresie muszą być uzupełnione do wymaganego minimum przez cały okres obowiązywania umowy. Każda montowana oprawa LED musi posiadać oznakowanie widoczne z poziomu jezdni lub chodnika w formie trwałego graweru na spodzie obudowy oprawy z nazwą miejscowości oraz herbem miasta lub trwale zabudowaną tabliczką z grawerem min. 7 cm szerokości x 10 cm wysokości dla opraw ulicznych oraz min. 5 cm szerokości x 10 cm wysokości dla opraw parkowych (przykręcona lub przynitowana oraz dodatkowo przyklejona do oprawy), której ew. oderwanie spowoduje trwałe uszkodzenie oprawy lub rozszczelnienie. Każdy nowy słup aluminiowy musi posiadać tabliczkę o wymiarach 10 x 15 cm z herbem miasta, która będzie przynitowana do słupa trzema nitami. Słupy wymieniane na nowe (np. w przypadku kolizji drogowych) muszą mieć przywrócone naklejki z numerem porządkowym słupa.

13. Wykonawca podczas realizacji umowy zobowiązany jest do sporządzenia i prowadzenia rejestru magazynowego, obejmującego posiadane przez Zamawiającego elementy oświetlenia ulicznego.
a) Wykonawca zobowiązany będzie podczas trwania umowy do prowadzenia własnego depozytu elementów oświetlenia ulicznego pochodzących z demontażu konserwowanego oświetlenia,
b) Wykonawca zobowiązany będzie do dołączenia do prowadzonego rejestru przyjętych elementów o których mowa w ppkt. a.,
c) Wykonawca zobowiązany będzie do każdorazowego oczyszczenia i dokonywania przeglądu technicznego wszelkich materiałów przyjętych do depozytu w czasie obowiązywania niniejszej umowy,
d) Wykonawca zobowiązany będzie również do założenia i prowadzenia przez cały okres obowiązywania umowy książki magazynowej, w której odnotowywane będą wszystkie materiały przyjęte lub wydane z magazynu za zgodą lub na polecenie Zamawiającego,
e) Dodatkowo Wykonawca zobowiązany będzie do przesłania na polecenie Zamawiającego w każdym wskazanym dniu roboczym rejestru magazynowego w wersji elektronicznej.
14. Wykonawca jest zobowiązany do codziennej obsługi systemu sterowania i weryfikacji oraz naprawy wszystkich nieprawidłowości w nim występujących, zgodnie z harmonogramem napraw oraz pkt 9.27). SIWZ Wykonawca w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy otrzyma od Zamawiającego kod dostępu umożliwiający logowanie się do systemu.
15. Wykonawca zobowiązany jest również do realizacji obowiązków zlecanych w miarę występujących potrzeb, niezależnie od lokalizacji będącej przedmiotem niniejszej umowy, jednak znajdujących się na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza zgodnie z załącznikiem nr 2 do umowy. Czas na realizację otrzymanych zleceń nie może być dłuższy niż 40 dni. Nieprzyjęcie zlecenia do realizacji skutkować będzie rozwiązaniem umowy z winy Wykonawcy.
16. Realizacja zakresu określonego w pkt. 15 następować będzie wg potrzeb, tj. na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez Naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej lub jego Zastępcę, lub też Prezydenta Miasta lub jego Zastępcę (dopuszczalne jest wysłanie pisemnego zlecenia drogą poczty elektronicznej na adres mailowy wskazany przez Wykonawcę przeznaczony do kontaktów. Środki niewykorzystane w którymkolwiek z punktów wskazanych w załączniku nr 2 mogą być wykorzystane do zwiększenia ilościowego zakresu innego punktu, przy zaznaczeniu, że ceny jednostkowe brutto nie mogą ulec zmianie. Warunkiem jest, aby wartość końcowa załącznika nr 2 do umowy nie została przekroczona, a odpowiedni wpis znalazł się w protokole zdawczo-odbiorczym lub odrębnym protokole podpisanym przez Wykonawcę oraz przez Naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej lub osobę wyznaczoną. Wszelkie inne zmiany tego załącznika wymagają zawarcia aneksu do umowy.
17. Rozliczenie prac nastąpi po podpisaniu każdorazowo bez uwag przez obie Strony protokołów zdawczo-odbiorczych, które będą podpisane przez Wykonawcę oraz przez co najmniej jedną z osób odpowiedzialnych za realizację umowy ze strony Zamawiającego.

3.3.2. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z:
1.Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. D.U. z 2020r., poz. 1333 t.j. z póżn. zm.)
2.Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003r., Nr 169, poz. 1650 z pózn. zmianami)

3.4. Rozwiązania równoważne
1. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
2. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SIWZ - zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 ustawy Pzp.
3. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
4. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp „Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego”. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SIWZ.
5. Zamawiający wymaga zastosowania materiałów, urządzeń lub rozwiązań technicznych o parametrach równoważnych lub wyższych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SIWZ.
6. Równoważność rozwiązań zostanie oceniona na etapie badania złożonych ofert, przy czym Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą zestawienia materiałów zamiennych w stosunku do dokumentacji technicznej (t.j. opracowanie zawierające co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, opis materiałów i dokumenty zawierające szczegółowe dane techniczne oraz parametry określające urządzenia i materiały).

3.5. Gwarancja i rękojmia
1. Na przedmiot zamówienia, w zakresie naprawionych lub wymienionych elementów, okres gwarancji i rękojmi wynosi 60 miesięcy licząc od dnia podpisania protokołu potwierdzającego należyte (prawidłowe) wykonanie przedmiotu zlecenia usługi naprawczej lub montażu urządzeń i elementów infrastruktury oświetleniowej.
2. W razie ewentualnych rozbieżności postanowień dotyczących gwarancji/rękojmi, stosuje się warunki bardziej korzystne dla Zamawiającego.
3. Naprawy gwarancyjne muszą być przeprowadzone w terminie do 24 godzin od chwili otrzymania zgłoszenia.
4. Pozostałe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w § 15 projektu umowy.



3.6. Ubezpieczenie
Wykonawca powinien zapewnić ciągłość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.000. 000,00 zł lub dla walut obcych na kwotę w wysokości równoważnej liczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym zamieszczone zostało niniejsze ogłoszenie o zamówieniu w BZP.

3.7.Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę
1. Zamawiający wymaga, aby wszystkie czynności w pełnym zakresie rzeczowym usługi realizowane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz.U.2020.1320 t.j. z dnia 2020.07.30).
2. Wymaganie nie dotyczy Kierownika Prac.
3. Pozostałe uregulowania w tym zakresie zostały ujęte w § 7 ust. 2-5 umowy.

3.8. Personel obcojęzyczny
W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim.

3.9. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych
Mając na względzie fakt, iż usługa w zakresie opisanego przedmiotu zamówienia w pkt. 3.3. SIWZ nie wymaga konieczności dostosowania jej wykonania dla osób niepełnosprawnych (brak szczegółowych przepisów prawa regulujących te kwestie) nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 29 ust 5 ustawy Pzp.

II.4) Informacja o częściach zamówienia
Zamówienie było podzielone na części: Nie

II.5) Główny kod CPV: 50.23.21.00

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 13/11/2020

IV.2) Całkowita wartość zamówienia (wartość bez VAT): 894774.74 pln

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert: 2

w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie: Nie

Nazwa wykonawcy: Elektroserwis Wachowiak Sp. zo. o. Sp. K.
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Powstańców 15B
Kod pocztowy: 41-400
Miejscowość: Mysłowice
Kraj/woj.: śląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: Tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: Nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: Nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM
Cena wybranej oferty/wartość umowy: 640426.74

Oferta z najniższą ceną/kosztem: 640426.74
Oferta z najwyższą ceną/kosztem: 640426.74
Waluta: pln
IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa
Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom: nie
IV.8) Informacje dodatkowe: dot. sekcji IV.2) Całkowita wartość zamówienia. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w
sekcji jw. jest wartością uwzględniającą zamówienie podobne. Wartość zamówienia bez
zamówień podobnych wynosi: 778 064.99 zł.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.