eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Szydłowiec › Wymiana urządzeń grzewczych oraz montaż pomp ciepła instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych w ramach realizacji projektu Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-07-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana urządzeń grzewczych oraz montaż pomp ciepła instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych w ramach realizacji projektu Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZYDŁOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223391

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK WIELKI 1

1.5.2.) Miejscowość: Szydłowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 486178630

1.5.8.) Numer faksu: 486170510

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szydlowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szydlowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.szydlowiec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana urządzeń grzewczych oraz montaż pomp ciepła instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych w ramach realizacji projektu Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-129242c3-f147-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00249773

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037875/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie Gminy Szydłowiec”

1.1.11 Montaż pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych w ramach realizacji projektu Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie Gminy Szydłowiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00216895/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FSiSR.271.7.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” dla zadania inwestycyjnego pn.: „Wymiana urządzeń grzewczych oraz montaż pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych w ramach realizacji projektu Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie Gminy Szydłowiec” wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, decyzji jak i wszelkich prac budowlanych i montażowych dotyczących robót opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz niewymienionych, a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie Gminy Szydłowiec”. Projekt ma charakter parasolowy – realizowany będzie za pośrednictwem Gminy Szydłowiec. Odbiorcami końcowymi projektu będą mieszkańcy Gminy. Projekt realizowany będzie w trybie „zaprojektuj - wybuduj”. Miejscem realizacji projektu będą miejscowości należące do Gminy. W ramach projektu nastąpi wymiana źródeł ciepła o niskiej sprawności (kotłów centralnego ogrzewania na paliwo stałe) na automatyczne kotły centralnego ogrzewania spalające biomasę oraz wykorzystujące paliwo gazowe i energię elektryczną. Kotły będą wyposażone w automatyczny podajnik paliwa i nie będą posiadać rusztu awaryjnego ani elementów umożliwiających jego zamontowanie. Urządzenia grzewcze charakteryzować będą się obowiązującym od końca 2020 r. minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią. Zastosowane zostaną kotły posiadające certyfikat na 5 klasę efektywności energetycznej o sprawności powyżej 90%, co przyczyni się do zmniejszenia ilości paliwa potrzebnego do ogrzania pomieszczeń. Instalacje zamontowane zostaną w wydzielonych pomieszczeniach (kotłowniach) budynków mieszkalnych. Analizie poddana została powierzchnia i kubatura poszczególnych budynków w celu określenia możliwości montażu wybranej instalacji kotłów oraz doboru parametrów (powierzchnia, moc, itp.) instalacji. Na etapie przygotowania projektu zostały przeprowadzone uproszone audyty energetyczne. Do projektu zakwalifikowane zostały budynki, których stan techniczny spełnia wymagania pod kątem montażu poszczególnych instalacji. Instalacja ma służyć wytwarzaniu energii cieplnej na całkowite pokrycie zapotrzebowania na energię cieplną obiektu.
W budynkach mieszkalnych zainstalowane zostaną pompy ciepła. Gruntowa pompa ciepła i pompa ciepła powietrze-woda do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). i ogrzewania budynków mieszkalnych.
Przedmiotem projektu jest również montaż infrastruktury, która wykorzystywana będzie do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych – energii słońca. Moc układów fotowoltaicznych oraz solarnych została dobrana w oparciu o wielkość zapotrzebowania na energię elektryczną i cieplną przez dany budynek. Zakłada się podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci – typ instalacji on grid. Prosumenci energii elektrycznej wytwarzać ją będą na własne potrzeby (jednoczesna produkcja i konsumpcja energii). Nadwyżka energii elektrycznej z terenu danej instalacji będzie wprowadzana do sieci lokalnego operatora systemu dystrybucyjnego.
Przedmiotowy projekt polega na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. likwidacji indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych oraz zastąpienie ich źródłami o wyższej sprawności (redukcja CO2 w stosunku do istniejących instalacji co najmniej 30%).
W wyniku realizacji projektu zostanie wygenerowana energia cieplna pozyskana z kotłów na paliwa gazowe, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła. Wybudowane instalacje w ramach projektu pokryją zapotrzebowanie na energię cieplną danego budynku. Wsparciem w zakresie wymiany źródeł ciepła zostaną objęte budynki, w których nie ma technicznej możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej.
Zakres zamówienia:
Na zakres w/w zamówienia składać się będą następujące prace: faza projektowa i faza wykonawcza.
FAZA PROJEKTOWA
Opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie koniecznym do wykonania zadania, uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, zatwierdzeń i pozwoleń na budowę lub uzyskanie przez Wykonawcę braku sprzeciwu do zgłoszenia wykonania robót, projekty robót geologicznych, projekty wykonawcze instalacji, schematy elektryczne, oraz karty zgłoszeniowe do PSP, wykonanie dokumentacji zgłoszenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w rozbiciu na każdą instalację.
Dokumentację projektową należy przedłożyć Zamawiającemu w wersji drukowanej – 4 egzemplarze oraz wersji elektronicznej – 2 płyty CD w tym: 1 w wersji edytowanej i 1 tylko do odczytu:
- rysunku – format: dwg i pdf
- obrazy – format: jpg lub pdf,
- tekst – format doc. i pdf
- przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie i harmonogramy w format ath i pdf.
Przed przystąpieniem do projektowania należy dokonać wizji lokalnej kotłowni i zapoznać się z istniejącym układem technologicznym. Wymagane jest uzgodnienie dokumentacji projektowej z Zamawiającym pod względem zastosowania rozwiązań projektowych i zastosowanych urządzeń oraz materiałów.
FAZA WYKONAWCZA
Faza wykonawcza obejmować będzie niżej wymienione roboty budowlane i instalacyjne tj:
1.1. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 8 szt. fabrycznie nowych kotłów na biomasę na potrzeby C.O. i c.w.u.
1.2. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 16 szt. fabrycznie nowych kotłów gazowych i 2 szt. dwufunkcyjnych kotłów gazowych na potrzeby C.O. i c.w.u.
1.3. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 1 szt. fabrycznie nowego kotła elektrycznego na potrzeby C.O. i c.w.u.
1.4. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 7 szt. fabrycznie nowych gruntowych pomp ciepła na potrzeby C.O. i c.w.u.
1.5. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 11 szt. fabrycznie nowych pomp ciepła powietrze-woda na potrzeby C.O. i c.w.u.
1.6. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 27 szt. fabrycznie nowych instalacji fotowoltaicznych wraz z konstrukcją dostosowaną do montażu na dachach budynków.
1.7. Dostawę i montaż w oparciu o opracowaną dokumentację techniczną 6 szt. fabrycznie nowych instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby c.w.u. wraz z konstrukcją dostosowaną do montażu na dachu budynku.
1.8. Demontaż istniejących źródeł ciepła (kotłów) oraz zasobników c.w.u.. Zdemontowane kotły i zasobniki c.w.u. pozostają w dyspozycji właściciela obiektu.
1.9. Podłączenie kotłów, pomp ciepła i zasobników do isniejących instalacji C.O. i c.w.u.
1.10. Wykonanie montażu czopucha do komina.
1.11. Montaż pomp obiegowych, układów sterująco - regulujących i zabezpieczeń instalacji.
1.12. Wykonanie niezbędnych otworów, przejść instalacji prze przegrody i przepustów montażowych w celu montażu urządzeń wraz z uszczelnieniem i wykończeniem otworów, przejść przez przegrody i przepustów montażowych po wykonaniu robót.
1.13. Ułożenie tras kablowych, uziemienia.
1.14. Montaż rozdzielnic na potrzeby fotowoltaiki.
1.15. Konfigurację wszystkich urządzeń, połączenie z siecią internetową użytkownika a w przypadku braku stałego połączenia internetowego w miejscu zlokalizowania falownika wymogiem jest wyposażenie użytkownika w moduł pozwalający w przyszłości połączyć się z siecią internetową.
1.16. Montaż i izolacja rurociągów między kolektorami, grupą pompową a podgrzewaczem c.w.u.
1.17. Montaż grupy pompowej, czujników temperatury.
1.18. Montaż kanałów powietrznych.
1.19. Montaż armatury, urządzeń i pozostałych elementów wg schematów technologicznych.
1.20. Wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji.
1.21. Napełnienie i uruchomienie instalacji.
1.22. Wykonanie przewodów instalacji wody zimnej, ciepłej, C.O. i elektrycznych niezbędnych do połączenia istniejących instalacji z projektowanym systemem.
1.23. Wykonanie prób, badań i rozruchów instalacji.
1.24. Odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku montażu instalacji.
1.25. Przeszkolenie użytkowników co do zasady prawidłowej eksploatacji zamontowanych urządzeń oraz przekazanie użytkownikom szczegółowych instrukcji obsługi.
Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego dotyczących realizacji przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Uwaga:
Zamawiający wymaga, aby w trakcie prowadzenia robót budowlano montażowych Wykonawca zapewnił prawidłowe funkcjonowanie istniejących budynków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331110-0 - Instalowanie kotłów

09331100-9 - Kolektory słoneczne do produkcji ciepła

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.