eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Szczecin › Organizacja i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-04-17

Szczecin: Organizacja i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie.
Numer ogłoszenia: 85089 - 2014; data zamieszczenia: 17.04.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie , ul. Mickiewicza 39, 70-383 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 091 4254974, faks 091 4225533.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.pupszczecin.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Organizacja i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia obejmuje się organizację i przeprowadzenie usługi szkoleniowej pod nazwą: CZĘŚĆ 1: Handlowiec - sprzedawca, CZĘŚĆ 2: Kompleksowa obsługa biura, CZĘŚĆ 3: Tworzenie i projektowanie stron internetowych..

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8, 80.53.30.00-9, 80.53.32.00-1.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 3.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy (zgodnie z ustawą z dnia 20.04.2004r., o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 674 ze zm.). Zamawiający zweryfikuje dane ujęte w oświadczeniu w szczególności w oparciu o elektroniczną bazę Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • inne dokumenty

    Oświadczenie o miejscu realizacji usługi szkoleniowej objętej CZĘŚCIĄ zamówienia, na którą Wykonawca składa swoja ofertę, według wzoru stanowiącego załącznik siwz, z podaniem dokładnego adresu/adresów realizacji szkolenia.

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. W celu potwierdzenia posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, o których mowa w sekcji III.4.1) należy złożyć oświadczenie o posiadaniu aktualnego wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy, według wzoru stanowiącego załącznik do siwz, wskazujące numer nadany instytucji szkoleniowej w tym rejestrze; 2. Listę zrealizowanych szkoleń: 1) w ramach CZĘŚCI 1: obejmujących przedmiot zamówienia dla grup minimum 8-osobowych (jeżeli takie zostały zrealizowane i zakończone), 2) w ramach CZĘŚCI 2: obejmujących przedmiot zamówienia dla grup minimum 8-osobowych (jeżeli takie zostały zrealizowane i zakończone), 3) w ramach CZĘŚCI 3: obejmujących przedmiot zamówienia dla grup minimum 10-osobowych (jeżeli takie zostały zrealizowane i zakończone), składaną w celu przyznania punktów zgodnie z kryterium oceny ofert (Rozdział XI siwz), w okresie ostatnich dwóch lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, według wzoru stanowiącego załącznik do siwz, wraz z dowodami potwierdzającymi, że szkolenia te zostały wykonane należycie. 3. Jeżeli Wykonawca posiada - aktualny, na dzień składania ofert, certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia, wystawiony przez podmiot uprawniony do kontroli jakości, wydany Wykonawcy, na podstawie międzynarodowych norm ISO lub aktualną decyzję o przyznaniu akredytacji wydaną Wykonawcy przez kuratora oświaty na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty t.j. Dz. U. z 2004r. nr 256 poz. 2572 ze zm. , potwierdzającą wysoki standard jakości usługi szkoleniowej obejmującej przedmiot zamówienia danej CZĘŚCI, na którą Wykonawca składa swoja ofertę wraz z oświadczeniem według wzoru stanowiącego załącznik siwz (jeżeli dotyczy), w celu oceny oferty zgodnie z Rozdziałem XI siwz. 4. Ofertę cenową, zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 siwz. W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument. 5. Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, a jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo określające zakres umocowania, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy. 6. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, o ile ofertę składa pełnomocnik. W przypadku udzielenia zamówienia konsorcjum (tzn. Wykonawcy określonemu w art. 23 ust. 1 ustawy Pzp - Zamawiający przed podpisaniem umowy zażąda złożenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 7. Oświadczenie, wskazujące część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje udział podwykonawców).

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Dopuszcza się zmianę terminu rozpoczęcia i zakończenia szkolenia. Zmiana nie wymaga sporządzenia aneksu. 2. Zamawiający dopuszcza zmianę miejsca realizacji szkolenia, w przypadku, gdy przeprowadzenie szkolenia w miejscu wcześniej wskazanym, będzie niemożliwe. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu powodów, dla których chce zmienić miejsce realizacji szkolenia wraz ze wskazaniem adresu i opisem nowej bazy dydaktycznej. Nowa baza dydaktyczna, musi spełniać wymagania Zamawiającego określone w siwz. Warunkiem zmiany miejsca realizacji szkolenia w ramach umowy jest akceptacja Zamawiającego. 3. W przypadku, gdy któraś ze skierowanych osób bezrobotnych w trakcie szkolenia, w szczególności: 1) podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i nie może dalej uczestniczyć w szkoleniu; 2) z powodu choroby lub innej uzasadnionej długotrwałej niezdolności nie może kontynuować szkolenia; 3) przerwie i nie ukończy szkolenia i/lub nie przystąpi do egzaminu wewnętrznego, Wykonawca zobowiązany jest do pomniejszenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy za tę osobę o koszty zmienne. 4. W sytuacji, o której mowa w pkt. 3 dla CZĘŚCI 1 i CZĘŚCI 3, Zamawiający pokryje koszt udziału tej osoby w szkoleniu w wysokości kosztu szkolenia za jednego uczestnika wskazanego w umowie, pomniejszonego o wyliczone przez Wykonawcę koszty zmienne. 5. W sytuacji, o której mowa w pkt. 3 dla CZĘŚCI 2, Zamawiający pokryje koszt udziału tej osoby w szkoleniu w wysokości kosztu szkolenia za jednego uczestnika wskazanego w umowie, odpowiednio dla danego Zadania, pomniejszonego o wyliczone przez Wykonawcę koszty zmienne. 6. W sytuacji, o której mowa w pkt. 4 i pkt. 5, nie wymaga się sporządzenia aneksu do umowy. Wykonawca zobowiązany będzie do przedłożenia Zmawiającemu jedynie pisemnej informacji o wysokości zmienionych kosztów oraz o sposobie ich obliczenia. 7. Zamawiający dopuszcza również możliwość wprowadzenia zmian do umowy w zakresie ceny za jednego uczestnika w sytuacji, gdy przedmiotem umowy obejmie się mniejszą liczbę uczestników od zakładanego zakresu podstawowego określonego dla danej CZĘŚCI/Zadania. 8. W sytuacji, o której mowa w pkt. 7, Zamawiający zastrzega sobie prawo proporcjonalnego pomniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy dla danej CZĘŚCI/Zadania, o kwotę równą kosztom zmiennym szkolenia za osoby nieskierowane, na podstawie złożonej przez Wykonawcę kalkulacji kosztów. Koszty zmienne, o których mowa wyżej zostaną odjęte od wynagrodzenia Wykonawcy stanowiącego: iloczyn ceny brutto za jednego uczestnika szkolenia, odpowiednio dla danej CZĘŚCI/Zadania, oraz liczby osób określonej dla zamówienia podstawowego, odpowiednio dla danej CZĘŚCI/Zadania. Niniejsza zmiana wymaga sporządzenia aneksu do umowy. 9. Jeżeli Wykonawca nie będzie należycie wykonywał warunków ustalonych w umowie, Zamawiający może: 1) przedłużyć odpowiednio terminy określone w umowie bez zastosowania kar umownych, jeżeli przyczyny będą obiektywne i nie wynikną z winy Wykonawcy; 2) przedłużyć odpowiednio terminy określone w umowie, jeżeli przyczyny wystąpią z winy Wykonawcy i naliczyć karę umowną w wysokości 0,1% kwoty wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 10. Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy będącej następstwem sukcesji uniwersalnej albo przejęcia z mocy prawa pełni praw i obowiązków dotyczących którejkolwiek ze stron. 11. Dopuszcza się możliwość następujących zmian w umowie: a) zmian danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych; b) zmian będących następstwem zmian obowiązujących przepisów prawa, regulujących prawa i obowiązki stron.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pupszczecin.pl/urzad_pracy/ogloszenia_o_zamowieniach.html
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie, ul. Mickiewicza 39, 70-383 Szczecin, pokój 123..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 25.04.2014 godzina 08:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie, ul. Mickiewicza 39, 70-383 Szczecin, pokój 257 (sekretariat).

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, Tytuł projektu: Szansa na pracę.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej pod nazwą: Handlowiec-sprzedawca..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) zobowiązanie Zamawiającego, do skierowania na szkolenie 8 osób (zamówienie podstawowe) oraz, 2) uprawnienie Zamawiającego, do skierowania na szkolenie dodatkowo, maksymalnie 2 osób bezrobotnych w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 34 ust. 5 ustawy PZP (zamówienie opcjonalne). 2. Szkolenie musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym. Egzamin wewnętrzny, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić w dniu ostatnich zajęć realizowanego szkolenia, ale nie później niż dnia następnego po zakończonych zajęciach. 3. Liczba godzin (bez egzaminu wewnętrznego) przypadająca na jednego uczestnika musi wynosić: 180 godzin zegarowych w zakresie szkolenia objętego przedmiotem zamówienia, w tym: 140 godzin zegarowych zajęć przypadających na moduł: Specjalista ds. sprzedaży oraz 40 godzin zegarowych przypadających na moduł: Zajęcia psychoedukacyjne. Uwaga: 1 godzina zegarowa = 45 minut zajęć dydaktycznych + 15 minut przerwy. 4. Szkolenie (bez egzaminu wewnętrznego) należy przeprowadzić w czasie nie dłuższym niż 36 dni roboczych..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 37.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 60
    • 2. Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia - 30
    • 3. Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług obejmującego swoim zakresem przedmiot zamó-wienia - 10

CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej pod nazwą: Kompleksowa obsługa biura..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Zakres zamówienia obejmuje przeszkolenie łącznie maksymalnie 20 osób bezrobotnych, w dwóch grupach szkoleniowych, w terminach niezależnych od siebie, w tym: 1) w ramach Zadania 1 Zamawiający jest: a) zobowiązany do skierowania na szkolenie 8 osób (zamówienie podstawowe) oraz b) uprawniony do skierowania na szkolenie dodatkowo, maksymalnie 2 osób bezrobotnych w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 34 ust. 5 ustawy PZP (zamówienie opcjonalne); 2) w ramach Zadania 2 Zamawiający jest: a) zobowiązany do skierowania na szkolenie 8 osób (zamówienie podstawowe) oraz b) uprawniony do skierowania na szkolenie dodatkowo, maksymalnie 2 osób bezrobotnych w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 34 ust. 5 ustawy PZP (zamówienie opcjonalne). 2. Szkolenie musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym. Egzamin wewnętrzny, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić w dniu ostatnich zajęć realizowanego szkolenia, ale nie później niż dnia następnego po zakończonych zajęciach. 3. Liczba godzin (bez egzaminu wewnętrznego) przypadająca na jednego uczestnika musi wynosić: 240 godzin zegarowych w zakresie szkolenia objętego przedmiotem zamówienia, w tym na moduł: Kompleksowa obsługa biura - 200 godzin zegarowych ( w tym: minimum 140 godzin zegarowych zajęć praktycznych); Zajęcia psychoedukacyjne - 40 godzin zegarowych. Uwaga: 1 godzina zegarowa = 45 minut zajęć dydaktycznych + 15 minut przerwy. 4. Szkolenie (bez egzaminu wewnętrznego) należy przeprowadzić w czasie nie dłuższym niż 48 dni roboczych..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.30.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 49.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 60
    • 2. Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia - 30
    • 3. Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług obejmującego swoim zakresem przedmiot zamówienia - 10

CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej pod nazwą: Tworzenie i projektowanie stron internetowych..

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) zobowiązanie Zamawiającego, do skierowania na szkolenie 10 osób (zamówienie podstawowe) oraz, 2) uprawnienie Zamawiającego, do skierowania na szkolenie dodatkowo, maksymalnie 2 osób bezrobotnych w ramach prawa opcji, o którym mowa w art. 34 ust. 5 ustawy PZP (zamówienie opcjonalne). 2. Szkolenie musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym. Egzamin wewnętrzny, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić w dniu ostatnich zajęć realizowanego szkolenia, ale nie później niż dnia następnego po zakończonych zajęciach. 3. Liczba godzin (bez egzaminu wewnętrznego) przypadająca na jednego uczestnika musi wynosić: 120 godzin zegarowych w zakresie szkolenia objętego przedmiotem zamówienia, w tym: maksymalnie 20 godzin zegarowych zajęć teoretycznych. Uwaga: 1 godzina zegarowa = 45 minut zajęć dydaktycznych + 15 minut przerwy. 4. Szkolenie (bez egzaminu wewnętrznego) należy przeprowadzić w czasie nie dłuższym niż 24 dni roboczych..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.32.00-1.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 25.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 60
    • 2. Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia - 30
    • 3. Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług obejmującego swoim zakresem przedmiot zamówienia - 10

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.