eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Tomaszów Mazowiecki › Przebudowa ulicPolna, Szkolna, Żwirki i Wigury oraz Bohaterów Getta Warszawskiego w Tomaszowie Mazowieckim - Etap II.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-04-09

Tomaszów Mazowiecki: Przebudowa ulic: Polna, Szkolna, Żwirki i Wigury oraz Bohaterów Getta Warszawskiego w Tomaszowie Mazowieckim - Etap II.
Numer ogłoszenia: 78213 - 2014; data zamieszczenia: 09.04.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina - Miasto Tomaszów Mazowiecki , ul. POW 10/16, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, woj. łódzkie, tel. 44 724 23 11, faks 44 724 43 59.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.tomaszow-maz.eu

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa ulic: Polna, Szkolna, Żwirki i Wigury oraz Bohaterów Getta Warszawskiego w Tomaszowie Mazowieckim - Etap II..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Zamówienie polega na przebudowie ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim tj.: 1) przebudowa ulicy Polnej na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Granicznej, 2) przebudowa ulicy Szkolnej, 3) przebudowa ulicy Żwirki i Wigury, 4) przebudowa ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego. 5) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas budowy wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. 2. Zakres i opis prac: 1) rozbiórka konstrukcji jezdni, chodników, miejsc postojowych, 2) roboty ziemne, 3) wykonanie nowych konstrukcji jezdni poszczególnych ulic o nawierzchni ścieralnej z betonu asfaltowego przystosowanych do obciążenia ruchem KR2 dla klasy technicznej L, 4) przebudowa stanowisk postojowych, 5) przebudowa istniejących oraz wykonanie nowych zjazdów, 6) przebudowa istniejących chodników, 7) budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia ulicznego z rur PVC, 8) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, 9) urzadzanie zieleńcy, 10) budowa odgałęzień kanalizacji sanitarnej, 11) przebudowa linii kablowych SV 15kV, 12) przebudowa linii niskiego napięcia nN, 13) wymiana przyłączy napowietrznych nN, 14) przebudowa linii oświetlenia ulicznego, 15) przebudowa kanalizacji teletechnicznej, 16) przebudowa napowietrznej linii telekomunikacyjnej, 3. Szczegółowy zakres i opis zawiera SIWZ, w szczególności dokumentacja projektowa..

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • 1. Do 50 % wartości zamówienia podstawowego. 2. Roboty uzupełniające będą polegały na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, o których mowa w sekcji II.1.4).

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.23.31.40 - Roboty drogowe 45.23.21.30 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej 45.23.13.00 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45.23.14.00 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45.23.23.10 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 20.11.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: 1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 120 000 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych) w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej (z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 2. Szczegółowe wytyczne zawiera SIWZ.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający dokona oceny spełnienia na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków, o którym mowa w art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, iż wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie zrealizował: 1) dwie roboty budowlane polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie drogi/ulicy o długości minimum 1000 m każda, której elementami były: pełna konstrukcja jezdni wraz z chodnikami, z podaniem wartości każdej inwestycji, przedmiotu, dat ich wykonania, odbiorcy, oraz potwierdzenie dokumentami, że roboty te zostały wykonane należycie; 2) dwie roboty budowlane polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie kanałów zbiorczych (bez uwzględniania przyłączy) sieci kanalizacji deszczowej lub sanitarnej o długości minimum 500 m każda z podaniem wartości każdej inwestycji, przedmiotu, dat ich wykonania, odbiorcy, oraz potwierdzenie dokumentami, że roboty te zostały wykonane należycie (powyższe sieci mogą być elementami wykonanych dróg/ulic). Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu robót budowlanych z załączeniem dowodów dot. najważniejszych robót budowlanych, o których mowa w pkt 1) i 2), potwierdzających należyte wykonanie oraz oświadczenia o spełnieniu warunków, o którym mowa w art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający dokona oceny spełnienia na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków, o którym mowa w art. 44 ustawy Pzp.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek jeżeli wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował personelem w zakresie następujących stanowisk: - Kierownik budowy: winien posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, - Kierownik robót sanitarnych : winien posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, - Kierownik robót elektroenergetycznych: winien posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - Kierownik robót telekomunikacyjnych: winien posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych. Zamawiający dopuszcza uprawnienia równoważne - dla osoby, która posiada uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, uprawnienia lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie i zachowała uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zamawiający dopuszcza równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art.12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008, nr 63, poz. 394 ze zm.). Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu osób oraz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 44 Pzp.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 500 000 PLN. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej oraz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 44 Pzp.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    Obowiązek wskazania w wykazie i załączenia poświadczeń dotyczy najważniejszych robót budowlanych, o których mowa w sekcji III.3.2).;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wypełniony i podpisany Formularz Oferty - część II SIWZ, 2. Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy). 3. Pisemne zobowiązanie lub inne dokumenty - tylko w przypadku udostępniania zasobów na podst. art. 26 ust. 2b Pzp.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany istotnych postanowień umowy, w zakresie terminu realizacji zamówienia, technologii wykonywania robót, wynagrodzenia na zasadach określonych w niniejszym paragrafie. 2. Zmiana terminu realizacji może nastąpić jedynie w przypadku zaistnienia następujących okoliczności: 2.1 działania siły wyższej, za którą uważa się zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym, występujące po zawarciu umowy, a których strony umowy nie były w stanie przewidzieć w momencie jej zawierania i których zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie umowy zgodnie z jej treścią w szczególności: działania wojenne, powódź, akty wandalizmu, awarie, katastrofy, 2.2 konieczności realizacji robót dodatkowych, zamiennych, 2.3 działań mających na celu niezwłoczne usunięcie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi lub mienia, 2.4 zmiany przepisów prawa mających wpływ na zakres lub termin wykonania przedmiotu umowy, 2.5 realizacji przez innych wykonawców w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, 2.6 nietypowych i wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych o charakterze anomalii uniemożliwiających lub spowalniających roboty budowlane np. temperatura, wilgotność, opady, 2.7 znalezisk archeologicznych, wojennych itp. prowadzących do konieczności wstrzymania robót, 2.8 przedłużających się w stosunku do obowiązujących przepisów, procedur i postępowań administracyjnych, cywilnych, karnych, w szczególności wydania przez uprawnione organy decyzji o wstrzymaniu robót z powodów, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności. 2.9 zmian korzystnych dla zamawiającego w szczególności zmierzających do przyspieszenia zakończenia robót, zmniejszających koszty, poprawiających, sprawność lub jakość robót. 3. Na wniosek wykonawcy lub zamawiającego możliwa jest zmiana technologii lub sposób realizacji robót. Zmiana możliwa jest jedynie w przypadku, gdy proponowane rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie, jakościowo i technicznie od przewidzianego w dokumentacji projektowej, a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia kosztów realizacji przedmiotu umowy. Na dokonanie zmiany druga strona niniejszej umowy musi wyrazić pisemną zgodę. 4. Ewentualne roboty dodatkowe mogą być realizowane wyłącznie na mocy odrębnych umów zgodnie z art. 67 ustawy Prawo zamówień publicznych. 5. Zamawiający dopuszcza zmianę harmonogramu z wyłączeniem zmian dot. jego istotnych postanowień, chyba że warunki istotnych zmian zostały przewidziane. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia w przypadku ustawowej zmiany podatku od towarów i usług (VAT) o wartość wynikającą z tej zmiany. 7. Dopuszcza się zmniejszenie wynagrodzenia wykonawcy w przypadku wykonania części robót przez podmioty trzecie, w szczególności właścicieli czy gestorów sieci lub infrastruktury technicznej na własny koszt. Wynagrodzenie zostanie zmniejszone zgodnie ze stawkami i wskaźnikami określonymi w kosztorysie ofertowym przekazanym Zamawiającemu.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.tomaszow-maz.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Wydział Inwestycji, ul. Mościckiego 6, budynek kina Włókniarz, II p, pok. 6..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 25.04.2014 godzina 11:00, miejsce: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. POW 10/16, 97-200 Tomaszów Maz, kancelaria ogólna.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: 1. Jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę, z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda, aby z pisemnego zobowiązania lub innych dokumentów wynikały w szczególności następujące informacje: - nazwa podmiotu udostępniającego, - nazwa podmiotu przyjmującego, - zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, - charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie musi być złożone w oryginale. Oznacza to, iż z pisemnego zobowiązania lub innych dokumentów musi w szczególności jasno wynikać iż wykonawca będzie miał dostęp do udzielonego zasobu, nie tylko na etapie postępowania ale i na etapie realizacji zamówienia, a podmiot udostępniający faktycznie udostępni zasoby. 2. Zama wijący nie zastrzega kluczowych części zamówienia, których wykonawca nie może powierzyć podwykonawcy. 3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy. 4. W pozostałym zakresie wszelkie informacje zawiera SIWZ z załącznikami..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.