eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Witkowo › Odbiór i transport odpadów komunalnych

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2017-04-21

Ogłoszenie nr 71305 - 2017 z dnia 2017-04-21 r.

Witkowo: Odbiór i transport odpadów komunalnych
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina i Miasto Witkowo, krajowy numer identyfikacyjny , ul. ul. Gnieźnieńska  1, 62230   Witkowo, woj. wielkopolskie, państwo Polska, tel. 614 778 194, e-mail infrastruktura@witkowo.pl, faks 614 778 855.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.witkowo.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

tak
www.bip.witkowo.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
Ofertę należy złożyć w Urzędzie Gminy i Miasta w Witkowie, pok. nr 21,
Adres:
ul. Gnieźnieńska 1, 62-230 Witkowo.


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Odbiór i transport odpadów komunalnych
Numer referencyjny: ITz.271.15.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia: usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport zmieszanych odpadów komunalnych i odpadów zbieranych selektywnie: W cz. I: a) Od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin Rybakówka i Wiekowo), b) Odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w m. Małachowo - Wierzbiczany, c) Odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego, d) Zapewnienie odpowiedniej ilości i jakości pojemników oraz worków do selektywnej zbiórki odpadów. W cz. II: Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie (teren niezamieszkały) o pow. 40,41.73 ha wraz z zabezpieczeniem niezbędnej ilości pojemników na odpady komunalne.

II.5) Główny kod CPV: 90.00.00.00 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
Dodatkowe kody CPV:90514000-3, 90500000-2, 90512000-9, 90513100-7, 34928480-6, 90511300-5
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: nie
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data zakończenia: 31/12/2017


II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Wykonawca musi posiadać kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, w celu spełnienia warunku należy dostarczyć na wezwanie zamawiającego a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy i Miasta Witkowo; b) aktualne zezwolenie na transport odpadów, wydane przez właściwy organ.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał,a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje: - Dla części I - min. jedną usługę, w ramach jednej umowy polegającą na odbieraniu lub odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych za kwotę min. 400.000,00 zł brutto w terminie min. 6 miesięcy. - Dla części II - min. jedną usługę, w ramach jednej umowy polegającą na odbieraniu lub odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych za kwotę min. 100.000,00 zł brutto w terminie min. 6 miesięcy. W celu spełnienia warunku należy dostarczyć na wezwanie zamawiającego: - wykaz dostaw lub usług wykonanych - załącznik do SIWZ, - referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych, referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. b) Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował pojazdami przystosowanymi do obsługi pojemników wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia, które muszą być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym: - co najmniej 2 pojazdami specjalistycznymi przystosowanymi do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych, - co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, - co najmniej 1 pojazdem do odbioru odpadów bez funkcji kompaktującej. W celu spełnienia warunku dotyczącego dysponowania potencjałem technicznym - należy załączyć oświadczenie stanowiące zał. do SIWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia tych samych pojazdów w części I i II zamówienia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, - zostanie pobrany ze strony internetowej przez Zamawiającego. 2) oświadczenie wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu - należy złożyć w terminie 3 dni od zamieszczenia informacji na stronie internetowej Zamawiającego o złożonych ofertach.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej. 1) Aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy i Miasta Witkowo - w celu spełnienia warunku należy załączyć właściwe zaświadczenie. 2) Aktualne zezwolenie na transport odpadów, wydane przez właściwy organ - w celu spełnienia warunku należy załączyć właściwe zezwolenie. 2. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający może żądać następujących dokumentów. 1) Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; Zgodnie z warunkiem udziału w postępowaniu. 2) Wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; Zgodnie z warunkiem udziału w postępowaniu.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

Zgodnie z z. VII SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak,
Informacja na temat wadium
Ustala się wadium w zakresie poszczególnych zadań: Część I - 8.000,00 zł, słownie: osiem tysięcy zł 00/100, Część II - 2.000,00 zł, słownie dwa tysiące zł 00/100. Szczegółowe informacje dotyczące wadium określono w cz. IX SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60
termin płatności40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Cz. I: Zmiana postanowień umowy może nastąpić w formie pisemnej przy zachowaniu wymogów z art. 144 ust. 1 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.) zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia 1) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany ustaleń zawartej umowy w zakresie: - zwiększenia lub zmniejszenia ilości podanych pojemników i worków, - zwiększenia lub zmniejszenia ilości podanych punktów odbioru (nieruchomości), - zwiększenia lub zmniejszenia częstotliwości odbioru odpadów, - wprowadzania zmian w harmonogramie oraz terminu jego dostarczenia, 2) Zamawiający dopuszcza wprowadzenie wszystkich zmian wynikających ze: - zmiany przepisów - nieprzewidzianych okoliczności formalno-prawnych, - zmiany stawki VAT - w takim wypadku wartość brutto zmieni się odpowiednio, - innych ważnych powodów. Cz. II: Zmiana postanowień umowy może nastąpić w formie pisemnej przy zachowaniu wymogów z art. 144 ust. 1 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.) zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia 1) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany ustaleń zawartej umowy w zakresie: - zwiększenia lub zmniejszenia ilości pojemników/kontenerów, - zwiększenia lub zmniejszenia częstotliwości odbioru odpadów, 2) Zamawiający dopuszcza wprowadzenie wszystkich zmian wynikających ze: - zmiany przepisów, - nieprzewidzianych okoliczności formalno-prawnych, - zmiany stawki VAT - w takim wypadku wartość brutto zmieni się odpowiednio, - innych ważnych powodów.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 05/05/2017, godzina: 12:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1    Nazwa: Odbiór i transport odpadów - tereny zamieszkałe

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem zamówienia jest: a) odbiór zmieszanych odpadów komunalnych i odpadów zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin Rybakówka i Wiekowo), b) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w m. Małachowo-Wierzbiczany, c) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego, d) zapewnienie odpowiedniej ilości i jakości pojemników oraz worków do selektywnej zbiórki odpadów. 1.1. W ramach zadania wykonawca będzie odbierał i transportował: a) zmieszane odpady komunalne oraz odpady zielone i bioodpady do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych - Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, prowadzony przez URBIS Spółka z o. o. z siedzibą w Gnieźnie przy ul. Chrobrego 24/25 lub do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu, wskazanych w uchwale Nr VIII/201/15 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 czerwca 2015 roku w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/441/12 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 sierpnia 2012 roku w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2012-2017, b) odpady selektywnie zbierane od właścicieli nieruchomości, odbierane z PSZOK i z terenów przeznaczonych do użytku publicznego do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, o której mowa w pkt 1.1. a) lub do podmiotów zbierających te odpady, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach oraz zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5) ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 1.2. Wykonawca wyposaży nieruchomości położone na terenie Gminy Witkowo, na których zamieszkują mieszkańcy i znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe, PSZOK w Małachowie-Wierzbiczany oraz tereny przeznaczone do użytku publicznego w pojemniki i worki do gromadzenia odpadów zbieranych w sposób selektywny, zgodnie z pkt 2.11. Opisu przedmiotu zamówienia. 1.3. Zamówienie nie obejmuje odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy oraz odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. 1.4. Odpady należy odbierać w taki sposób, by nie powodować mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą. Pojemniki do gromadzenia odpadów selektywnych należy utrzymywać w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Obowiązek czyszczenia i dezynfekcji pojemników na odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone należy do właścicieli nieruchomości, którym te pojemniki zostaną użyczone. 1.5. Szacunkowe dane ilościowe odpadów wytwarzanych na terenie Gminy Witkowo rocznie (2016 rok) pozwalające ocenić wartość oferty: a) masa niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości: ok. 4.300 Mg, b) masa opakowań papieru i tektury, tworzyw sztucznych i szkła odebranych od właścicieli nieruchomości: ok. 160 Mg, c) masa odpadów zebranych z PSZOK w Małachowie Wierzbiczany: ok. 190 Mg. 1.5.1. Szacunkowe dane ilościowe odpadów wytwarzanych na terenie Gminy Witkowo od lipca do grudnia 2016 r. pozwalające ocenić wartość oferty: a) masa niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości: ok. 1.722 Mg, b) masa opakowań papieru i tektury, tworzyw sztucznych i szkła odebranych od właścicieli nieruchomości: ok. 87 Mg, c) masa odpadów zebranych z PSZOK w Małachowie Wierzbiczany: ok. 95 Mg. Ilości odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości oraz zbieranych w PSZOK nie są zależne od Zamawiającego i mogą one ulec zmianie, a Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia za zwiększone ilości odebranych odpadów. 2. Charakterystyka Gminy i Miasta Witkowo oraz wymogi dotyczące przekazywania odebranych odpadów komunalnych. 2.1. Powierzchnia Gminy i Miasta Witkowo wynosi 18.440 ha. 2.2. Gmina Witkowo liczy 26 Sołectw (Chłądowo, Czajki, Ćwierdzin, Dębina, Folwark, Gaj, Gorzykowo, Jaworowo, Kamionka, Kołaczkowo, Malenin, Małachowo-Kępe, Małachowo-Wierzbiczany, Małachowo-Złych Miejsc, Mąkownica, Mielżyn, Odrowąż, Ostrowite Prymasowskie, Piaski, Ruchocin, Ruchocinek, Skorzęcin, Sokołowo, Strzyżewo Witkowskie, Wiekowo, Witkówko) i miasto Witkowo. 2.3. Liczba mieszkańców objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.12.2016 r. wynosi 12.188, w tym 7.2019 na terenie miasta Witkowo i 4.969 na terenie pozostałej części gminy. 2.4. Liczba punktów odbioru odpadów komunalnych (nieruchomości zamieszkałe, zabudowa jedno- i wielorodzinna) wg stanu na dzień 31.12.2016 r. wynosiła 2.385, w tym na terenie miasta 1.086, a na terenie gminy 1.299. 2.5. Rodzaj zabudowy: a) liczba budynków jednorodzinnych: - miasto: ok. 1.000, - wieś: ok. 1.070, b) liczba budynków wielorodzinnych: - miasto: ok. 90, - wieś: ok. 42, c) domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe: 129 (wg złożonych deklaracji): Gaj - 24, Ostrowite Prymasowskie - 4, Skorzęcin Rybakówka - 20, Wiekowo - 81. 2.6. Na terenie zabudowy wielorodzinnej obowiązuje: - system pojemnikowy do gromadzenia odpadów zmieszanych i zbieranych selektywnie - na terenie miasta Witkowo, - system pojemnikowy do gromadzenia odpadów zmieszanych i pojemnikowo - workowy do gromadzenia odpadów zbieranych selektywnie - na terenie gminy Witkowo. 2.7. Na terenie zabudowy jednorodzinnej na terenie Gminy Witkowo obowiązuje system pojemnikowy do gromadzenia zmieszanych odpadów i system pojemnikowo - workowy do gromadzenia odpadów zbieranych selektywnie. 2.8. Na terenie działek letniskowych na terenie Gminy Witkowo obowiązuje system pojemnikowy do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych i pojemnikowo - workowy do gromadzenia odpadów zbieranych selektywnie. Dodatkowo na terenie działek letniskowych w Wiekowie do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych ustawiony jest kontener KP-7. 2.9. W PSZOK zlokalizowanym na terenie oczyszczalni ścieków w Małachowie-Wierzbiczany właściciele nieruchomości dostarczają bezpłatnie odpady zbierane selektywnie. W ramach zamówienia do odbioru z tego punktu będą następujące rodzaje odpadów: a) beton, gruz betonowy i ceglany oraz inne materiały pochodzące z rozbiórek i remontów, b) zielone (skoszona trawa, gałęzie i itp.), c) papier, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, d) metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, e) szkło i opakowania ze szkła, f) wielkogabarytowe. 2.10. Wykonawca zapewni właścicielom nieruchomości i Zamawiającemu pojemniki (zgodne z normą PN-840) i worki do gromadzenia odpadów zbieranych selektywnie na terenie Gminy i Miasta Witkowo w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. (lub w innym uzgodnionym przez strony terminie). Dostarczone pojemniki muszą być w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym (czyste i nieuszkodzone). Wykonawca będzie dostarczał nowe worki przy odbiorze zgodnie z zapotrzebowaniem właścicieli nieruchomości. 2.10.1. Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, z umieszczoną informacją o przeznaczeniu pojemnika dla zabudowy wielorodzinnej i terenów przeznaczonych do użytku publicznego: a) pojemniki koloru niebieskiego z napisem "Papier" na odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, o pojemności min 1.100 l - ok. 25 szt., b) pojemniki koloru żółtego z napisem "Metale i tworzywa sztuczne" na odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe o pojemności min 2.500 l - ok. 25 szt., c) pojemniki koloru zielonego z napisem "Szkło" na szkło i opakowania ze szkła, o pojemności min 2.500 l - ok. 7 szt., d) pojemniki koloru brązowego z napisem "Bio" na odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone, o pojemności ok. 1.100 l - ok. 25 szt. 2.10.2. Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego, z umieszczoną informacją o przeznaczeniu pojemnika dla zabudowy jednorodzinnej w mieście Witkowo w ramach umowy użyczenia: a) pojemniki koloru brązowego z napisem "Bio" na odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone, o pojemności ok. 110 l - ok. 800 szt. Pojemniki do zbierania odpadów powinny być wymieniane w przypadkach ich uszkodzenia lub zniszczenia. Pojemniki uszkodzone z winy właścicieli nieruchomości są uzupełniane na ich koszt. 2.10.3. Worki wykonane z folii polietylenowej LPDE lub HDPE uniemożliwiające ich rozerwanie podczas normalnej eksploatacji z nadrukiem jednostronnym, w kolorze czarnym, na powierzchni do 10 % jednej strony worka, który powinien zawierać nazwę lub logo Wykonawcy, dodatkowo informację o przeznaczeniu worka. Pojemności worków ok. 120 l. Przy założeniu, że ok. 75 % właścicieli nieruchomości jednorodzinnych będzie prowadzić selektywne zbieranie odpadów należy dostarczać co miesiąc ok. 1.600 szt. worków dla odpadów "Papieru", Metali i tworzyw sztucznych" i "Szkła" oraz ok. 800 worków dla odpadów "Bio" (tereny wiejskie), z zastrzeżeniem, że w okresie od 1 lipca do 30 września należy dostarczyć właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta Witkowo i terenów wiejskich oraz właścicielom domków letniskowych po 2 szt. worków koloru żółtego przeznaczonych do zbierania odpadów metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali, odpadów tworzyw sztucznych, w tym odpadów opakowa-niowych tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych: a) worki koloru niebieskiego z napisem "Papier" na odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, b) worki koloru żółtego z napisem "Metale i tworzywa sztuczne" na odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, c) worki koloru zielonego z napisem "Szkło" na szkło i opakowania ze szkła, d) worki koloru brązowego z napisem "Bio" na odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone, e) Wykonawca dodatkowo dostarczy po 200 szt. z każdego rodzaju worków do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Witkowo w terminie do 31.07.2017 r. (lub w innym uzgodnionym przez strony terminie). 2.10.4. Na terenie PSZOK Wykonawca zapewni pojemniki do gromadzenia zbieranych selektywnie odpadów komunalnych w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. (lub w innym uzgodnionym przez strony terminie): a) 1 pojemnik o pojemności min. 7-10 m3 do gromadzenia odpadów betonu, gruzu betonowego i ceglanego oraz innych materiałów pochodzących z rozbiórek i remontów, b) 1 pojemnik o pojemności min. 7-10 m3 do gromadzenia odpadów zielonych (skoszona trawa, gałęzie i itp.), c) 1 pojemnik koloru niebieskiego do gromadzenia odpadów z papieru, w tym tektury, odpadów opakowaniowych z papieru i odpadów opakowaniowych z tektury, o pojemności min. 1 m3, d) 1 pojemnik koloru żółtego do gromadzenia odpadów metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali, odpadów tworzyw sztucznych, w tym odpadów opakowaniowych tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriał-owych, o pojemności min. 1 m3, e) 1 pojemnik koloru białego do gromadzenia odpadów szkła i opakowań ze szkła, o pojemności min. 1 m3, f) 1 pojemnik o pojemności min. 7-10 m3 do gromadzenia odpadów wielkogabarytowych. 2.10.5. Zamawiający informuje, że podane powyżej zapotrzebowanie na pojemniki i worki jest szacunkowe i może się zmieniać w trakcie realizacji zamówienia. 2.11. Wykonawca będzie cyklicznie odbierał odpady zmieszane z pojemników lub kontenerów z terenu Gminy i Miasta Witkowo, należących do mieszkańców. Szacunkowa ilość i rodzaj pojemników: a) 110 l (120 l) - ok. 700szt., b) 240 l - ok. 1.500 szt., c) 1.100 l - ok. 70 szt, d) 7.000 l - ok. 6 szt. 2.12. Wykonawca ponadto będzie odbierał odpady z pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, należących do Zamawiającego: - pojemniki koloru żółtego, przeznaczone na odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - 6 szt., - pojemniki koloru białego, przeznaczone na szkło i opakowania ze szkła - 25 szt. 2.13. Zmiany ilości pojemników i worków na odpady komunalne, określonych w pkt 2.10.1. - 2.10.4. oraz pkt 2.11. i 2.12. Opisu przedmiotu zamówienia, nie będą wpływały na zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. 2.14. Realizacja przedmiotu zamówienia: 2.14.1. Przedmiot zamówienia będzie realizowany cyklicznie, a odpady będą przewożone do instalacji, o których mowa w pkt 1.1. opisu przedmiotu zamówienia. Dostarczanie odpadów do ZZO w Lulkowie odbywać się będzie zgodnie z Regulaminem przyjmowania odpadów w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie oraz stacji przeładunkowej odpadów w Bardo, stanowiący załącznik do Opisu przedmiotu zamówienia. 2.14.2. Wykonawca podczas odbioru odpadów ma obowiązek zabrania także odpadów zmieszanych i selektywnych leżących obok pojemników w miejscach ich lokalizacji, uporządkować teren zanieczyszczony odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów lub worków w trakcie realizacji usługi odbioru. 2.14.3. Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych dla poszczególnych rodzajów nieruchomości i rodzajów odpadów: 2.14.3.1. Zabudowa wielorodzinna: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - na terenie miasta Witkowo min. 2 razy w tygodniu (po uzgodnieniu z zarządcami budynków), - na terenie gminy Witkowo min. 1 raz w tygodniu (po uzgodnieniu z zarządcami budynków), b) selektywnie zbierane odpady komunalne, - papier i tektura, tworzywa sztuczne i szkło - min. 2 razy w miesiącu (w ok. 2 - tygodniowych odstępach), - bioodpady i odpady zielone: o w okresie jesienno - zimowym - min. 1 raz w tygodniu (po uzgodnieniu z zarządcami budynków), o w okresie wiosenno - letnim - min. 2 razy w tygodniu (po uzgodnieniu z zarządcami budynków). 2.14.3.2. Zabudowa jednorodzinna: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - na terenie miasta Witkowo min. 2 razy w miesiącu (w ok. 2 - tygodniowych odstępach), - na terenie wsi min. 1 raz w miesiącu, b) selektywnie zbierane odpady komunalne, - papier i tektura, tworzywa sztuczne i metal oraz szkło oraz opakowania z nich wykonane - min. 1 raz w miesiącu. W uzasadnionych przypadkach dla zabudowy jednorodzinnej na terenach wiejskich należy zapewnić dodatkowy odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych na zgłoszenie Zamawiającego. Odbiór tych odpadów należy wykonać w terminie do 5 dni od zgłoszenia. - odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone: o w mieście Witkowo: o w okresie od lipca do października - min. 1 raz w tygodniu, o w pozostałym okresie - min. 1 raz w miesiącu; o na terenach wiejskich: o w okresie od lipca do października - min 2 razy w miesiącu, o w pozostałym okresie - min. 1 raz w miesiącu. 2.14.3.3. Nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: - z pojemników 120 l - 240 l w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień min. 1 raz w miesiącu (soboty), - z kontenera KP-7 w Wiekowie w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień min. 2 razy w miesiącu, odbiór odpadów z kontenera poza w/w odbiorami może być zgłoszony dodatkowo, w razie potrzeby na zgłoszenie Zamawiającego, b) selektywnie zbierane odpady komunalne, - papier i tektura, tworzywa sztuczne i metal oraz szkło, a także opakowania z nich wykonane w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień min. 1 raz w miesiącu (soboty), - odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone: o w okresie od lipca do października - min. 2 razy w miesiącu, o w pozostałym okresie - min 1 raz w miesiącu po uprzednim zgłoszeniu do Zamawiającego, c) w miesiącach październik, listopad i grudzień odbiór odpadów komunalnych, o których mowa w ppkt a) i b) na zgłoszenie Zamawiającego. 2.14.3.4. PSZOK: - odbiór odpadów na zgłoszenie Zamawiającego (nie częściej niż 1 raz w miesiącu). 2.14.3.5. Tereny przeznaczone do użytku publicznego: - papier i tektura, tworzywa sztuczne i metal oraz szkło, a także opakowania z nich wykonane - min. 1 raz w miesiącu, - odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone: o w okresie od lipca do października - min. 2 razy w miesiącu, o w pozostałym okresie - min. 1 raz w miesiącu. W uzasadnionych przypadkach należy zapewnić dodatkowy odbiór w/w odpadów komunalnych na zgłoszenie Zamawiającego. Odbiór tych odpadów należy wykonać w terminie do 5 dni od zgłoszenia. 2.14.4. Szczegółowy wykaz wszystkich punktów, z których będą odbierane odpady, w tym punktów, które powinny zostać wyposażone w pojemniki i worki do selektywnego zbierania odpadów, ich rodzaj oraz ilość, Zamawiający przekaże Wykonawcy przed zawarciem umowy na odbiór odpadów, z podaniem ich adresu lub lokalizacji. Wszelkie zmiany w/w wykazu będą przekazywane Wykonawcy na bieżąco, na adres e-mail, wskazany przez niego w formularzu ofertowym. Każda zmiana adresu w/w punktów wywozowych nie wpływa na zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. 2.14.5. W przypadku zwiększenia liczby punktów odbioru Wykonawca zobowiązany będzie do: a) wyposażenia nieruchomości w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów i worki w terminie tygodnia od zawiadomienia Wykonawcy, b) odbioru odpadów komunalnych zmieszanych i zebranych selektywnie z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia następującego po tygodniu od przesłania informacji do Wykonawcy, c) włączenia nowych punktów odbioru do harmonogramu wywozu, o którym mowa w pkt 5.2. Opisu przedmiotu zamówienia, 2.14.6. W przypadku zmniejszenia liczby punktów odbioru Wykonawca zobowiązany będzie do: a) odebrania pojemnika / pojemników do selektywnego zbierania odpadów z nieruchomości, b) zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od tygodnia następującego po tygodniu, w którym otrzymał informację o wykreśleniu punktu wywozowego z wykazu, c) wyłączenia wskazanych punktów odbioru z harmonogramu wywozu, o którym mowa w pkt 5.2. Opisu przedmiotu zamówienia, 2.14.7. Koszty związane z przyjęciem odpadów do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych - Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie ponosi Zamawiający. 2.15. Przed wykonaniem usługi odbioru odpadów z punktu wywozowego Wykonawca jest zobowiązany do kontroli rodzaju odpadów i zgodności ich z przeznaczeniem pojemnika. W przypadku, gdy właściciel nieruchomości, który złożył deklarację o selektywnym sposobie gromadzenia odpadów, a odpady na terenie nieruchomości nie są gromadzone w sposób selektywny, Wykonawca odbierać będzie wszystkie odpady z nieruchomości jako zmieszane i zobowiązany będzie do powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego. 2.16. Za wszystkie szkody wyrządzone podczas lub w związku z wykonywaniem usługi, odpowiedzialność ponosi Wykonawca wobec Zamawiającego i osób trzecich. 2.17. Wykonawca w trakcie realizacji usług odbioru odpadów komunalnych realizowanych na rzecz Zamawiającego nie może jednocześnie odbierać odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, które nie są objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami oraz odpadów z innych gmin. 2.18. Wykonawca powinien niezwłocznie poinformować Zamawiającego o wszelkich nieprawidłowościach związanych z realizacją zamówienia, w tym m.in. o niemożności odebrania odpadów z nieruchomości. 3. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości: 3.1. Rodzaje odpadów komunalnych zmieszanych i zbieranych selektywnie odbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, c) odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe z wyłączeniem opakowań po środkach ochrony roślin, środkach medycznych i truciznach, d) odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła z wyłączeniem opakowań po środkach ochrony roślin, środkach medycznych i truciznach, e) odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone. 3.2. Rodzaje odpadów komunalnych zbieranych selektywnie odbieranych w PSZOK: a) odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, b) odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe z wyłączeniem opakowań po środkach ochrony roślin, środkach medycznych i truciznach, c) odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła z wyłączeniem opakowań po środkach ochrony roślin, środkach medycznych i truciznach, d) odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone, e) odpady wielkogabarytowe, f) odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz ceglany, odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów. 3.3. Rodzaje odpadów komunalnych zbieranych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego: a) odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, b) odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, c) odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, d) odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone. 4. Standard sanitarny wykonywania usług oraz ochrony środowiska. 4.1. Wykonawca jest zobowiązany do: naprawy, systematycznych konserwacji, mycia i dezynfekcji oraz wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Obowiązek czyszczenia i dezynfekcji pojemników na odpady ulegające biodegradacji, bioodpady i odpady zielone należą do właścicieli nieruchomości, którym te pojemniki zostaną użyczone. 4.2. Prace należy wykonywać zgodnie z zasadami określonymi w: - ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1987 ze zm.), - ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 519), - ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 250 ze zm.), - rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz.122), - rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868 ze zm.), - rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 17 czerwca 2016 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 934), - Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2014 r. poz. 1923), - uchwale Nr XXV/440/12 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2012 - 2017, - uchwale Nr VIII/201/15 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 29 czerwca 2015 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/441/12 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2012-2017 (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2012 r. poz. 4431 ze zm.), - uchwale Nr XVII/135/2016 Rady Miejskiej w Witkowie z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Witkowo (tekst jednolity Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego z 2016 r. poz. 4029 ze zm.), zwanym w dalszej części "Regulaminem". 5. Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem i sposób potwierdzania realizacji usługi: 5.1. Wykonawca ma obowiązek: a) ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych, z podziałem na poszczególne rodzaje odpadów, na legalizowanej wadze samochodowej celem ich dalszego przekazania oraz przechowywania dokumentów potwierdzających ważenie, a także udostępnianie ich Zamawiającemu na jego żądanie, b) prowadzenia bieżącej ewidencji wszystkich odpadów odebranych z terenu gminy Witkowo w ramach realizacji umowy z Zamawiającym, zgodnie z przepisami prawa, c) sporządzania i przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów, zgodnie z przepisami prawa, d) sporządzania i przekazywania Zamawiającemu w formie papierowej półrocznych sprawozdań, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, e) wskazywania na bieżąco właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z Regulaminem, oraz dokumentowanie nieprawidłowości, o których mowa pow. poprzez wykonywanie zdjęć lub zapisów wideo, w sposób umożliwiający jednoznaczne potwierdzenie nieprawidłowości i identyfikację miejsca, daty oraz właściciela nieruchomości. Wykonawca zawiadomi Zamawiającego o w/w nieprawidłowościach w terminie do 2 dni roboczych od powzięcia informacji o zaistniałym w/w fakcie z podaniem adresu nieruchomości, f) przedkładać na każde żądanie Zamawiającego potwierdzeń odbioru odpadów oraz dostarczenia pojemników i worków do właścicieli nieruchomości opatrzonych datą przekazania i podpisem właściciela bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg tras pojazdów takich jak np. tachograf czy GPS. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można będzie uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3 dniowych, g) dostarczać w terminie do dnia 10 każdego miesiąca (licząc od sierpnia 2017 r.) Zamawiającemu ewidencję nieruchomości, z których zostały odebrane odpady komunalne ze wskazaniem sposobu zbierania odpadów (selektywnie / nieselektywnie) oraz adresów instalacji, do których zostały przekazane odpady i ich ilości z podziałem na poszczególne grupy, a także rodzaje, ilości i adresy instalacji, do których zostały przekazane odpady odebrane z PSZOK oraz z terenów przeznaczonych do użytku publicznego. Powyższa ewidencja zawierać będzie wyszczególnienie (na osobnym zestawieniu) nowych punktów odbioru odpadów lub punktów odbioru, które zaprzestały oddawanie odpadów oraz zmiany punktów odbioru odpadów wynikające ze sposobu ich zbierania przez właścicieli nieruchomości (selektywnie/nieselektywnie). Zamawiający dopuszcza jako formę kontaktu pocztę elektroniczną. 5.2. Wykonawca sporządzi dla nieruchomości zamieszkałych oraz dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe zbiorcze szczegółowe harmonogramy odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów zbieranych w sposób selektywny w formie papierowej i elektronicznej dla terenu całej Gminy i Miasta Witkowo z podziałem na poszczególne miejscowości, biorąc pod uwagę rodzaj odbieranego odpadu, rodzaj zabudowy i częstotliwość wywozu. Każdorazowo harmonogram oraz jego aktualizacja będą przekazywane Zamawiającemu celem zamieszczenia na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Witkowo. Pierwszy harmonogram dla nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno - wypoczynkowe Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do dnia 15 czerwca 2017 r., (lub innym uzgodnionym przez strony terminie). Wszelkie aktualizacje harmonogramu Wykonawca będzie dostarczał do Zamawiającego na bieżąco. Harmonogram ten z podziałem na poszczególne miejscowości, a dla Witkowa dodatkowo na ulice, zostanie przekazany właścicielom nieruchomości do 26 czerwca 2017 roku (lub innym uzgodnionym przez strony terminie) oraz na bieżąco w przypadku zmian w harmonogramie, najpóźniej na 3 dni przed planowanym odbiorem odpadów (lub innym uzgodnionym przez strony terminie). 5.2.1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany harmonogramu wywozu odpadów. Zaktualizowany harmonogram sporządza Wykonawca. 6. Szczegółowe wymagania stawiane przedsiębiorcom odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. 6.1. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania: a) wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy i Miasta Witkowo, o którym mowa ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonym przez Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, b) aktualnego zezwolenia wydanego przez właściwy organ na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 6.2. Wykonawca musi dysponować środkami transportu, potencjałem osobowym gwarantującym stałe, ciągłe i bezawaryjne świadczenie usług odbioru i transportu odpadów. Transport odpadów musi się odbywać zgodnie z obowiązującymi przepisami. 6.3. Wykonawca w całym okresie obowiązywania umowy na odbiór i transportu odpadów musi posiadać wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, przystosowane do obsługi pojemników i kontenerów wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia, w postaci: a) co najmniej 2 pojazdów specjalistycznych przystosowanych do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych, b) co najmniej 2 pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, c) co najmniej 1 pojazd do odbioru odpadów bez funkcji kompaktującej. 6.4. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków, o których mowa w art. 9d ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 250 ze zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25 stycznia 2013 r. poz.122). 6.5. Wymagania techniczne dotyczące pojazdów, o których mowa w ust. 6.3. Opisu przedmiotu zamówienia i ich wyposażenia: a) muszą być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, b) winny umożliwiać odbiór odpadów z terenów trudnodostępnych. 6.6. Wykonawca ubezpieczy na własny koszt pojemniki należące do Wykonawcy i Zamawiającego oraz zabezpieczy je od ryzyka związanego z uszkodzeniem lub kradzieżą. 6.7. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do dystrybucji właścicielom nieruchomości materiałów informacyjnych związanych z systemem gospodarowania odpadami, o ile nie wymagają one potwierdzenia odbioru. 6.8. Pojazdy Wykonawcy muszą być wyposażone w system monitoringu zgodny z Rozporządzeniem w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości: a) opłatę za funkcjonowanie systemu ponosi Wykonawca, b) Wykonawca zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu możliwość weryfikacji danych z monitoringu.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 90000000-7, 90514000-3, 90500000-2, 90512000-9, 90513100-7, 34928480-6, 90511300-5
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 31/12/2017
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
cena60
termin płatności40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2    Nazwa: Odbiór i transport odpadów - OW Skrzęcin

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie (teren niezamieszkały) o pow. 40,41.73 ha wraz z zabezpieczeniem niezbędnej ilości pojemników na odpady komunalne. Na terenie Ośrodka znajduje się około 8.000 stałych miejsc noclegowych. W weekendy, w czerwcu do Ośrodka przybywa znaczna ilość turystów z pobytem jednodniowym /w letnie upalne weekendy, niekiedy do Ośrodka przybywa ok. 20 tys. turystów/. W Ośrodku znajduje się 50 stałych punktów gastronomiczno-handlowych i ok. 20 sezonowych punktów handlowych. Z Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie w ciągu roku wywozi się ok. 700 Mg odpadów zmieszanych. Od lipca do grudnia 2016 r. wywieziono ok. 400 Mg odpadów zmieszanych. 2. Na w/w terenie, szczególnie przy ciągach pieszo jezdnych w centralnej części Ośrodka, przy plaży oraz miejscach najbardziej uczęszczanych przez turystów /po uzgodnieniu z właściwym Organem - Zarządcą -Ośrodka/ należy rozstawić pojemniki o mniejszej pojemności np. 240 l. w ilości min. 200 szt. Do przedmiotu zamówienia należy także opróżnianie pojemników, które Wykonawca rozstawi w różnych częściach Ośrodka, min. w 20 punktach wskazanych przez Zarządcę Ośrodka, w liczbie pojemników niezbędnych do składowania odpadów przy stosownej, codziennej częstotliwości ich opróżniania. Zalecane pojemniki o poj. 1100 l. w ilości około 2-5 szt. w każdym punkcie. Określona liczba pojemników niezbędna jest w miesiącu czerwcu. W pozostałym okresie w zmniejszonej ilości, lecz niezbędnej, umożliwiającej składowanie śmieci w każdej części Ośrodka. Wykonawca ma za zadanie opróżniać również do 70 pojemników. o poj. 110 l. ustawionych na plaży należących do OKSiR-u oraz ca 100 koszy ulicznych należących do Zamawiającego. 3. Opróżnianie pojemników winno odbywać się na bieżąco, tak by nie zalegały śmieci i nie stanowiły zagrożenia epidemiologicznego, natomiast w czerwcu codziennie, a w razie potrzeby nawet kilkakrotnie ze szczególnym uwzględnieniem sobót i niedziel. 4. Zabrania się sortowania śmieci na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. 5. Do obowiązku Wykonawcy należy utrzymanie czystości wokół pojemników rozstawionych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego oraz utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego pojemników. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zniszczone pojemniki będące własnością Wykonawcy.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 90000000-7, 90514000-3, 90500000-2, 90512000-9, 90511300-5, 34928480-6
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 31/12/2017
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
cena60
termin płatności40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.