eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Oświęcim › wykonanie interaktywnej trasy historycznej w tunelach pod Zamkiem Piastowskim, realizowane w ramach zadania związanego z przedsięwzięciem pn. "Przebudowa tuneli pod wzgórzem zamkowym w zakresie dostosowania do potrzeb zwiedzających wraz z zabezpieczeniem wzgórza zamkowego i muru oporowego w Oświęcimiu", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2019-06-19



Ogłoszenie nr 563222-N-2019 z dnia 2019-06-19 r.

Miasto Oświęcim: wykonanie interaktywnej trasy historycznej w tunelach pod Zamkiem Piastowskim, realizowane w ramach zadania związanego z przedsięwzięciem pn. "Przebudowa tuneli pod wzgórzem zamkowym w zakresie dostosowania do potrzeb zwiedzających wraz z zabezpieczeniem wzgórza zamkowego i muru oporowego w Oświęcimiu", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
"Przebudowa tuneli pod wzgórzem zamkowym w zakresie dostosowania do potrzeb zwiedzających wraz z zabezpieczeniem wzgórza zamkowego i muru oporowego w Oświęcimiu", dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Miasto Oświęcim, krajowy numer identyfikacyjny 07218178700000, ul. Zaborska  2 , 32-600  Oświęcim, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. +48338429311, e-mail zp@um.oswiecim.pl, faks +48338429361.
Adres strony internetowej (URL): www.oswiecim.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak
http://bip.oswiecim.um.gov.pl/5604


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
http://bip.oswiecim.um.gov.pl/5604


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Oferty składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej, podpisane własnoręcznym podpisem. Oferta powinna zostać złożona w Urzędzie Miasta Oświęcim:
Adres:
Urząd Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim, pok. 1 (dziennik podawczy)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: wykonanie interaktywnej trasy historycznej w tunelach pod Zamkiem Piastowskim, realizowane w ramach zadania związanego z przedsięwzięciem pn. "Przebudowa tuneli pod wzgórzem zamkowym w zakresie dostosowania do potrzeb zwiedzających wraz z zabezpieczeniem wzgórza zamkowego i muru oporowego w Oświęcimiu", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.1 Ochrona i opieka nad zabytkami.
Numer referencyjny: ZP.271.20.2019-II
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Stan istniejący, informacje ogólne dot. ekspozycji objętej przedmiotem zamówienia: 1) Zamek Piastowski położony jest w centrum Starego Miasta w Oświęcimiu. Obiekt wraz ze wzgórzem zamkowym wpisany jest do rejestru obiektów zabytkowych i podlega ochronie konserwatorskiej (wpis do rejestru A-279/78). 2) Pod wzgórzem zamkowym przebiegają dwa tunele, oznaczone w sposób umowny w dokumentacji technicznej, jako A i B. a) pierwszy z nich - A, starszy, przebiega w kierunku wschód-zachód i łączy przeciwległe skarpy wzgórza. Ten tunel został wybudowany za czasów zaboru austriackiego. Składa się z dwóch odcinków A1 i A2, z których pierwszy prowadzi od wejścia głównego do skrzyżowania z tunelem B, a drugi od tego skrzyżowania w kierunku wyjścia ewakuacyjnego przy ul. Zamkowej. b) drugi tunel - B pochodzi z czasów okupacji hitlerowskiej i przebiega w kierunku północ-południe, krzyżując się z tunelem austriackim. Tunel ten posiada odcinek B1 - tunel szybikowy, odcinek B2 - tunel środkowy z dwoma komorami oraz odcinek B3 - tunel końcowy prowadzący w kierunku północnym i wyjścia ewakuacyjnego przy ul. Bulwary. Od miejsca gdzie łączą się odcinki B2 i B3 odchodzi w kierunku zachodnim część oznaczona jako C, kończąca się również wyjściem ewakuacyjnym przy ul. Bulwary. 3) Udostępnienie tuneli pod wzgórzem zamkowym dla zwiedzających następować będzie w dwóch wariantach: a) zwiedzanie zespołowe w grupach nie przekraczających 10 osób, b) zwiedzanie rodzinne w zespole 2, 3, 4 lub 5-cio osobowym. 4) Każdorazowo zwiedzanie trasy następować będzie z udziałem jednego lub dwóch przewodników, reprezentujących Muzeum Zamek w Oświęcimiu. 5) Do sterowania wystawą służyć będzie aplikacja umieszczona na tabletach przenośnych 10-cio calowych z dostępem do internetu. Przewodnik będzie miał możliwość uruchomienia bądź wyłączenia poszczególnych elementów wystawy lub całości ekspozycji. Tablety będą używane także do kodowania danych uczestników zwiedzania w celu ich rejestracji oraz do bieżącej nawigacji i wydawania komunikatów w trakcie korzystania z urządzeń na trasie. 6) Ekspozycja składać się będzie z 20 stanowisk wyposażonych w komplet urządzeń z niezbędnym sterowaniem i oprogramowaniem wraz z oświetleniem ekspozycyjnym o określonej charakterystyce. 7) Poszczególne stanowiska rozmieszczone zostały w określonych punktach odcinków tuneli. Informacje szczegółowe dotyczące rozwiązania technicznego wszystkich 20 stanowisk trasy wskazane zostały w dokumentacji, o której mowa w ust. 3 pkt. 2-3. 8) Interaktywna trasa zwiedzania rozpoczynać się będzie na wejściu głównym od strony ul. Bulwary, gdzie po przekazaniu przez przewodnika instrukcji bezpieczeństwa i nadaniu indywidualnego, pasywnego znacznika w systemie RFID dla każdego ze zwiedzających, zaprezentowany zostanie dla wszystkich prolog filmowy trwający około 12 minut. Następnie uczestnicy przejdą poprzez stanowisko nr 2 (ST 2 - Infiltracja tuneli) nawiązujące do fabuły filmu, w rejon stanowiska nr 3 (ST 3- zdobycie mapników - baza), gdzie zostaną wyposażeni w mapnik, z którym rozpoczną indywidualne zwiedzanie podziemi. Odbywać się to będzie w ściśle określonym porządku, ponieważ aplikacje w poszczególnych urządzeniach będą uruchamiać się w kontrolowanym i odpowiednim czasie, bez możliwości pominięcia kolejnego kroku wyznaczonego w programie zwiedzania. 9) Ekspozycja będzie mieć charakter fabularnej ścieżki zwiedzania z elementami interaktywnymi, wymagającymi osobistego angażowania się i podejmowania indywidualnych działań przez każdego zwiedzającego. Polegać one będą na rozwiązywaniu kolejno następujących po sobie zadań logicznych, zręcznościowych i manualnych, opartych również o wiedzę własną zwiedzającego, który pokonywał będzie wyznaczoną w ekspozycji trasę. Jej podstawą będzie aspekt historyczny i nakreślony w dokumentacji scenariusz, dający w finalnym rezultacie efekt edukacyjny. Jego osiągnięcie, jak założono w projekcie będącym przedmiotem realizacji, będzie następować stopniowo, w miarę poruszania się zwiedzającego po wyznaczonych kolejno stanowiskach. 10) W tunelach, w których przewiduje się montaż ekspozycji, z uwagi m.in. na ich podziemną lokalizację, dominuje środowisko o podwyższonej wilgotności, co wykonawca winien uwzględnić przy doborze sprzętu objętego przedmiotem zamówienia oraz przy jego realizacji. 2. Zakres przedmiotu zamówienia: 1) Zakres prac przewidzianych do zrealizowania obejmuje: a) przygotowanie i wykonanie ekspozycji zgodnie z opisem określonym w niniejszej SIWZ oraz w dokumentach dołączonych do SIWZ, o których mowa w pkt. 2, w tym m.in.: o dostawę sprzętu objętego przedmiotem zamówienia na obiekt, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, jego rozmieszczenie, instalację oraz uruchomienie wraz z wykonaniem robót instalacyjnych i przyłączeniowych, o realizację scenariusza filmu fabularno-dokumentalnego oraz treści wyznaczonych dla poszczególnych stanowisk multimedialnych, o wykonanie instalacji teleinformatycznej obsługującej całą ekspozycję, o wykonanie stanowisk ekspozycyjnych, o wykonanie monitoringu wizyjnego, b) wykonanie prób i testów całości ekspozycji oraz kompleksowe jej uruchomienie, c) udzielenie osobom wskazanym przez Zamawiającego instruktażu obsługi oraz konserwacji ekspozycji - wykonawca na dzień odbioru końcowego zadania przedstawi pisemne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szkolenia, d) w okresie udzielonej gwarancji jakości, w odniesieniu do całości przedmiotu zamówienia: o bezpłatną kompleksową obsługę serwisową wraz bezpłatną dostawą niezbędnych w tym zakresie materiałów eksploatacyjnych, o bezpłatną kompleksową obsługę gwarancyjną, w tym bezpłatne naprawy gwarancyjne wraz bezpłatną dostawą niezbędnych w tym zakresie części zamiennych. 2) Zakres i sposób realizacji usługi stanowiącej przedmiot zamówienia określony został w określonej w pkt. 3 dokumentacji udostępnionej na stronie internetowej Zamawiającego w miejscu publikacji SIWZ. Dokumentacja ta stanowi integralną część opisu przedmiotu zamówienia. Upubliczniona w sposób określony w niniejszym ustępie dokumentacja tj. projekt wykonawczy wraz z SIWZ stanowią całość i są podstawą dla właściwego przygotowania i złożenia oferty. 3) Szczegółowy opis przedmiotu niniejszego zamówienia wskazany jest w projekcie wykonawczy interaktywnej trasy historycznej (załącznik A do SIWZ), w zestawieniu prac i sprzętu (załącznik B do SIWZ), oraz w wykazie sprzętu multimedialnego i AV (załącznik C do SIWZ). W skład załącznika A do SIWZ, o którym mowa w zdaniu poprzednim wchodzą następujące opracowania: a) część opisowa, b) część rysunkowa, c) scenariusz filmu fabularno-dokumentalnego, d) treści stanowisk multimedialnych, e) wytyczne plastyczne, f) kwerenda. 4) Wykonawca, wraz z oferta, winien złożyć własne zestawienie cen prac i sprzętu oraz wykaz oferowanego sprzętu multimedialnego i AV, sporządzone w oparciu o udostępnione przez Zamawiającego odpowiednio zestawienie prac i sprzętu (załącznik B do SIWZ) oraz wykaz sprzętu multimedialnego i AV (załącznik C do SIWZ). 3. Użyte w SIWZ oraz w dokumentacji , o której mowa w ust. 2 pkt 2-3, nazwy własne, znaki towarowe, firmy producenta, patenty lub wskazania pochodzenia są przykładowe i towarzyszy im sformułowanie: "lub równoważne". Mają one na celu tylko i wyłącznie określenie standardów i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych materiałów, urządzeń lub innych rozwiązań w sytuacji, gdy Zamawiający nie może ich opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania (materiały, urządzenia, itp.) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, bądź przewidują zastosowanie rozwiązań lepszych od wymaganych. 4. Oświetlenie techniczne oraz ewakuacyjne wraz z elementami instalacji elektrycznej służącej dla podłączenia oświetlenia ekspozycyjnego poszczególnych stanowisk nie wchodzą w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia. 5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody Zamawiającego i osób trzecich powstałe w trakcie realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia oraz spowodowane istnieniem wad ukrytych używanych materiałów i wykonywanych usług/robót, a także za szkody powstałe przy usuwaniu tych wad lub w wyniku zaniechania albo opóźnienia w wykonywaniu napraw. 6. Warunki realizacji zamówienia. 1) Przekazanie tuneli wraz z dokumentacją i rozpoczęcie prac aranżacyjnych w tunelach nastąpi w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy. 2) Zamawiający zapewnia nadzór inwestorski i konserwatorski 3) Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem prac przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie w zarządzaniu projektem odpowiadającym specyfice niniejszego zamówienia (wskazaną w ofercie). 4) Materiały i urządzenia przeznaczone do wbudowania i zainstalowania muszą odpowiadać parametrom podanym w SIWZ i dokumentach do niej dołączonych. 5) Dokonywanie zmian podczas prowadzenia prac będzie możliwe wyłącznie przy akceptacji Zamawiającego. 6) Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP oraz do bieżącego utrzymania porządku w obrębie prowadzonych prac. 7) W przypadku prowadzenia na obiekcie objętym przedmiotem zamówienia prac lub robót odrębnych względem niniejszego zamówienia, wykonawca wybrany w przedmiotowym postępowaniu zobowiązany będzie do współpracy z wykonawcą tych prac i robót, wcześniejszego uzgodnienia terminarza własnych robót z Zamawiającym a także synchronizacji własnych robót z robotami prowadzonymi na obiekcie. 8) Wykonawca zobowiązany będzie do wyznaczenia osoby pełniącej funkcję kierownika projektu, która względem Zamawiającego będzie reprezentantem wykonawcy i odpowiadać będzie za realizację całości przedmiotu zamówienia. Osoba, o której mowa w zdaniu poprzednim, winna posiadać wiedzę i doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia. 9) Wykonawca zobowiązany będzie do wyznaczenia osoby pełniącej funkcję specjalisty ds. multimediów, posiadającą wiedzę i doświadczenie niezbędna dla realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie informatycznym, sprzętowym i technicznym. 10) Osprzęt i materiały inne niż muzealne, objęte przedmiotem zamówienia, które zobowiązany będzie dostarczyć wybrany wykonawca, muszą być fabrycznie nowe, nigdy wcześniej nie używane, nie montowane i nie eksploatowane, z datą produkcji nie wcześniejszą niż marzec 2019 r. 7. Warunki odbioru: 1) Podstawą do odbioru częściowego prac będzie zgłoszenie ze strony Wykonawcy, potwierdzone ze strony Zamawiającego. 2) Prace będą odbierane częściowo - jeden raz w miesiącu. Do odbioru częściowego zaliczone będą te prace, które zostaną potwierdzone przez Zamawiającego. 3) Podstawą odbioru końcowego będzie pisemne zawiadomienie Wykonawcy o zakończeniu prac objętych zamówieniem. 4) Wykonawca przed odbiorem końcowym przedłoży Zamawiającemu końcowe rozliczenie prac. 5) Odbiór końcowy zostanie przeprowadzony w terminie do 14 dni po zakończeniu wszystkich prac objętych umową. 6) Do końcowego odbioru prac wykonawca dołączy: a) certyfikaty, aprobaty i atesty na materiały stosowane w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia b) protokoły odbioru technicznego i wykonania poszczególnych instalacji c) karty gwarancyjne urządzeń d) instrukcje obsługi urządzeń e) dokumentację powykonawczą f) potwierdzenie ze szkolenia pracowników Muzeum Zamek 7) Po zakończeniu wszystkich prac wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania miejsca wykonywanych prac i przekazania go Zamawiającemu. 8. Warunki rozliczenia. 1) Rozliczenie następować będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez wybranego wykonawcę w zestawieniu cen prac i sprzętu zawartym w jego ofercie, o którym mowa w ust. 3 pkt 4. 2) Wynagrodzenie jest iloczynem ilości prac/dostaw faktycznie wykonanych oraz odebranych i odpowiadających im cen jednostkowych, o których mowa w ust. 1, z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce podatków, łącznie z VAT oraz ewentualnych opłaty celnych i innych opłat związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia. 3) Dla odbioru częściowego, dokonywanego jeden raz w miesiącu, wykonawca przygotuje i przedstawi powykonawcze zestawienie cen prac i sprzętu właściwe części zamówienia wykonanej w miesiącu, dla którego dokonywane jest rozliczenie. Zatwierdzone przez Zamawiającego powykonawcze zestawienie cen prac i sprzętu wraz z z protokołem odbioru stanowić będą podstawę dla wystawienia przez wykonawcę faktury. Faktury częściowe będą wystawiane przez wybranego wykonawcę w cyklach miesięcznych z częstotliwością 1 faktury na 1 miesiąc realizacji zamówienia. 4) Dla odbioru końcowego, dokonywanego po wykonaniu przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje i przedstawi zestawienie cen właściwe całości wykonanego zamówienia. 5) Zestawienia cen, o których mowa w pkt. 3-4, należy sporządzać na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez wybranego wykonawcę w zestawieniu zawartym w jego ofercie. 6) Płatności wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia dokonywane będą powykonawczo. 7) Suma iloczynów ilości prac/dostaw i cen jednostkowych im odpowiadających wskazanych przez wykonawcę w zestawieniu cen złożonym wraz z ofertą stanowić będzie wynagrodzenie wykonawcy, którego wartość zostanie wskazana w umowie ws. niniejszego zamówienia. 8) Wynagrodzenie wykonawcy, o którym mowa w pkt. 7, uwzględniać będzie całościowy koszt wykonania przedmiotu zamówienia, w tym m.in. koszty: a) wszystkich zamontowanych urządzeń i użytych materiałów, b) wykonanych prac i robót, c) transportu sprzętu, ludzi i materiałów, d) szkolenia instruktażowego pracowników Zamawiającego, e) obsługi serwisowej i ewentualnych napraw w okresie gwarancji jakości, f) wszelkich innych opłat i podatków. 9) Na sfinansowanie zamówienia w poszczególnych latach jego realizacji Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę do wysokości: a) 453 942,20 zł brutto w 2019 roku, b) w 2020 roku kwotę równą wynagrodzeniu wykonawcy przewyższającemu wartość, o której mowa w lit. a. Zamawiający zastrzega sobie zmianę kwoty, o której mowa w lit. a w przypadku potrzeby. 10) Termin płatności prawidłowo wystawionych faktur - do 30 dni od daty ich otrzymania przez Zamawiającego. Płatności dokonywane będą przelewem na konto bankowe wykonawcy. 11) Zapłata wynagrodzenia i wszystkie inne płatności będą realizowane przez Zamawiającego w złotych polskich (PLN). 12) Warunkiem zapłaty przez Zamawiającego faktur częściowych za wykonane prace powierzone podwykonawcom, jest przedstawienie dowodów (np. oświadczenie podwykonawcy) zapłaty wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom i dalszym podwykonawcom, biorącym udział w realizacji odebranych prac. 13) W przypadku nieprzedstawienia przez wykonawcę wszystkich dowodów zapłaty, o których mowa w pkt. 12, wstrzymuje się wypłatę należnego wynagrodzenia za odebrane pracy w części równej sumie kwot wynikających z nieprzedstawionych dowodów zapłaty. Zamawiający dokona bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia przysługującego podwykonawcom w przypadku, gdy wykonawca uchyli się od obowiązku zapłaty wynagrodzenia podwykonawcom. 14) Zamawiający zastrzega sobie prawo do potrącenia z wynagrodzenia Wykonawcy należności z tytułu kar przewidzianych w umowie, a wykonawca wyraża na to zgodę. 10. Prawa autorskie 1) Z chwilą zapłaty wykonawcy wynagrodzenia Zamawiający trwale i bezterminowo nabywa nieodpłatnie pełne autorskie prawa majątkowe do ekspozycji, filmów, aplikacji, ścieżek audio oraz wszelkich innych materiałów wideo, audio lub multimedialnych wykonanych przez wykonawce w ramach realizacji niniejszego zamówienia (dalej wspólnie zwanych "materiałami"). 2) Prawa autorskie, o których mowa w pkt. 1, dotyczą wszelkich pól eksploatacji, w tym m.in.: a) wprowadzenie do komputera, utrwalenie i zwielokrotnienie materiałów, b) publikowanie materiałów oraz ich wizerunków w formie audiowizualnej, pisemnej i elektronicznej na stronach internetowych, w radiu lub telewizji, c) przekazywanie autorskich praw majątkowych osobom trzecim bez konieczności uzyskiwania dodatkowej zgody autora 3) Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia związane z wykorzystaniem materiałów przez Zamawiającego. 4) Prawa autorskie przenoszone na Zamawiającego będą obejmować całość praw i zezwoleń niezbędnych do eksploatacji materiałów oraz nie mogą naruszać praw osób trzecich.

II.5) Główny kod CPV: 79956000-0
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
39154000-6
32322000-6
32321300-2
31500000-1
31611000-2
32417000-9
39150000-8
48780000-9
72212783-1
92110000-5
92312000-1
45212310-2


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-03-16
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
2020-03-16

II.9) Informacje dodatkowe: Poprzez termin wykonania zamówienia rozumie się datę pisemnego zawiadomienie o zakończeniu prac objętych zamówieniem.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w zakresie dotyczącym kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: 1. W zakresie warunków dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej o udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 500 000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert. 2. Zgodnie z brzmieniem art. 22a ust. 1 ustawy Pzp wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych, zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Zobowiązanie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, należy złożyć wraz z ofertą. Wzór zobowiązania stanowi załącznik do SIWZ. 4. W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać dokumentów, które określają w szczególności: 1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 4) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą 5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. W zakresie warunków dotyczących zdolności technicznej i zawodowej o udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy: 1) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali: o stałą ekspozycję muzealną wyposażoną w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, o wartości co najmniej 600 000,00 zł brutto oraz o produkcję profesjonalnego filmu fabularnego, o czasie trwania nie krótszym niż 10 minut, z udziałem aktorów zawodowych i z użyciem komputerowych efektów specjalnych; b) dysponują osobami, które skierowane zostaną do realizacji niniejszego zamówienia publicznego, wśród nich w szczególności: o jedną osobą, której powierzona zostanie funkcja kierownika projektu, posiadającą doświadczenie w koordynacji prac nad wykonaniem stałej ekspozycji muzealnej wyposażonej w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, oraz o jedną osobą, której powierzona zostanie funkcja specjalisty ds. multimediów, posiadającą doświadczenie w wykonaniu stałej ekspozycji muzealnej wyposażonej w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, w tym doświadczenie w tworzeniu stanowiska - symulatora środka lokomocji z grafika 3d generowaną w czasie rzeczywistym, sterowanego przez manipulator zgodny z oryginalnym. 2. Zgodnie z brzmieniem art. 22a ust. 1 ustawy Pzp wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych, zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Zobowiązanie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, należy złożyć wraz z ofertą. Wzór zobowiązania stanowi załącznik do SIWZ. 4. W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać dokumentów, które określają w szczególności: 1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 4) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą 5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. W odniesieniu do warunku dotyczącego doświadczenia, o którym mowa w ust. 1 lit. a, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi do realizacji których te zdolności są wymagane.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia określonych w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp, tj. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 1 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument taki powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w zdaniu pierwszym, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 3.Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia, o których mowa w ust. 1, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 570). W związku z powyższym, w odniesieniu do dokumentu, o którym mowa w ust. 1, tj. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, Zamawiający odszuka wykonawcę (przedsiębiorcę) w bezpłatnej i ogólnodostępnej bazie danych, tj. Krajowym Rejestrze Sądowym lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonymi w systemie informatycznym, wykorzystując w tym celu wyszukiwarkę dostępną na właściwych stronach internetowych. (KRS: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t, CEIDG: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx). 4. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w ust. 1, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. W związku z powyższym wykonawcy, o których mowa w ust. 2, tj. mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zobowiązani są wskazać w ofercie adresy internetowe ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych właściwe dokumentom, o których mowa w ust. 2. Zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów. 9. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 1, tj. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Zapisy ust. 2 - 4 stosuje się odpowiednio.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tj.: 1) wykazu usług wykonanych lub wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane lub są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - z uwzględnieniem w tym wykazie usług, o których mowa w rozdziale V ust. 2 pkt 1 lit a SIWZ, tj. stałej ekspozycję muzealnej wyposażonej w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, o wartości co najmniej 600 000,00 zł brutto, oraz produkcji profesjonalnego filmu fabularnego, o czasie trwania nie krótszym niż 10 minut, z udziałem aktorów zawodowych i z użyciem komputerowych efektów specjalnych. Złożony wykaz usług winien opisywać wykonane usługi w sposób odpowiadający opisowi warunku przedstawionemu w rozdz. V ust. 2 pkt 1 lit a SIWZ. W odniesieniu do warunku, o którym mowa w rozdz. V ust. 2 pkt. 1 lit a tiret 2 (dot. filmu fabularnego) wymaga się, aby wykonawca złożył wraz z wykazem nośnik CD lub DVD zawierający nagranie filmu wskazanego w wykazie. 2) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - z uwzględnieniem w tym wykazie osób, o których mowa w rozdz. V ust. 2 pkt 1 lit b SIWZ, tj. jednej osoby, której powierzona zostanie funkcja kierownika projektu, posiadającej doświadczenie w koordynacji prac nad wykonaniem stałej ekspozycji muzealnej wyposażonej w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, oraz jednej osoby, której powierzona zostanie funkcja specjalisty ds. multimediów, posiadającej doświadczenie w wykonaniu stałej ekspozycji muzealnej wyposażonej w centralny system sterowania i co najmniej 10 stanowisk multimedialnych, w tym doświadczenie w tworzeniu stanowiska - symulatora środka lokomocji z grafika 3d generowaną w czasie rzeczywistym, sterowanego przez manipulator zgodny z oryginalnym. Złożony wykaz osób winien opisywać osoby, które skierowane zostaną do realizacji niniejszego zamówienia publicznego w sposób odpowiadający opisowi warunku przedstawionemu w rozdz. V ust. 2 pkt 1 lit b SIWZ. 3) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - z uwzględnieniem w tym wykazie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości, o której mowa w rozdz. V ust. 2 pkt 2 SIWZ, tj. nie niższej niż 500 000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert. Zgodnie z przepisami Prawa bankowego przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami. Oceny tej dokonuje wyłącznie bank. Informacja banku o wykonawcy np. opinia, zaświadczenie dla wszystkich zainteresowanych itp. nie zawierająca danych co najmniej w kwotach określonych przez Zamawiającego oraz informacje zawierające dane typu: "kwota sześciocyfrowa" itp. bez określonej kwoty w złotych nie będzie uwzględniana przy ocenie spełnienia warunków, o których mowa w rozdz. V ust. 2 pkt 2 SIWZ. 2. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu w ust. 1, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. 3. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w pkt. 1 w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. W związku z powyższym wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zobowiązani są wskazać w ofercie adresy internetowe ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych właściwe dokumentom, o których mowa w ust. 1. Zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu określonych w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp, każdy wykonawca który złożył ofertę, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, (tj. dotyczących kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie, ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach) przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 25 000,00 złotych (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 i 2260 oraz 2017 r. poz. 1089). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Zatorze Nr 47 8136 0000 0031 0008 2000 0080. 4. Oryginał dokumentu potwierdzający wniesienie wadium w formach określonych w ust. 2 pkt 2 - 5 winien być dołączony do oferty. 5. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 6. W związku z powyższym do ofert należy dołączyć: 1) w przypadku wniesienia wadium w formie, o której mowa w ust. 2 pkt. 1, tj. w pieniądzu - potwierdzenie przelewu; 2) w przypadku wniesienia wadium w formie, o której mowa w ust. 2 pkt. 2 - 5 - oryginał gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub poręczenia.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena ofertowa brutto60,00
Okres gwarancji i rękojmi40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zachodzą okoliczności mające wpływ na koszt lub termin wykonania zamówienia przez wykonawcę. Okoliczności, o których mowa w zdaniu poprzednim, mogą dotyczyć: 1) zmian wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy w przypadku: a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części prac w ramach usługi objętej przedmiotem zamówienia przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań niż wskazane w SIWZ i dołączonej dokumentacji lub w sytuacji zmiany stanu prawnego, zmiany dostępnych materiałów czy technologii lub gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu zamówienia, b) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na okoliczności, których Zamawiający nie przewidział, c) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami - pod pojęciem siły wyższej rozumie się wydarzenie lub okoliczność o charakterze nadzwyczajnym, na którą wykonawca ani Zamawiający nie mają wpływu; wystąpieniu której wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli zapobiec przed zawarciem umowy; której, w przypadku jej wystąpienia, wykonawca ani Zamawiający, działając racjonalnie, nie mogli uniknąć lub jej przezwyciężyć; oraz która nie może być zasadniczo przypisana wykonawcy ani Zamawiającemu a także zdarzenie nadzwyczajne losowo wywołane przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach, d) konieczności zrealizowania w ramach aranżacji objętej zamówieniem prac lub dostaw nieobjętych przedmiotem niniejszego zamówieniem a niezbędnych dla prawidłowego wykonania tego zamówienia, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji nieprzewidzianej przez Zamawiającego. 2) zmiany terminu wykonania zamówienia w przypadku wystąpienia: a) okoliczności, o których mowa w pkt 1; b) niemożliwych wcześniej do przewidzenia działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie zamówienia, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron; c) okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będących następstwem nieterminowego przekazania wykonawcy obiektu lub konieczności zmian udostępnionej dokumentacji; d) opóźnień w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji, które nie są następstwem okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, e) braku możliwości wykonywania prac z powodu niedopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od wykonawcy, 3) zmian przewidzianych zapisami SIWZ inne niż określone w pkt 1 i 2; 4) zmian przewidzianych przepisami ustawy Pzp. 5) zmiany umowy w pozostałym zakresie: a) zaistnienie innej okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej skutkującej niemożnością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ, powodujących zmianę istotnych postanowień umowy w tym m.in. terminu lub wynagrodzenia, b) wprowadzenia lub zmiana podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy, c) zmiany zaoferowanego przez wykonawcę w ofercie sprzętu / wyposażenia określonego w zestawieniu w sytuacji, gdy dostawa sprzętu / wyposażenia określonego w ofercie jest obiektywnie i bezspornie niemożliwa jest do zrealizowania z winy nie leżącej po stronie wykonawcy. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić przyczyny niemożliwości realizacji dostawy oraz dostarczyć sprzęt / wyposażenie równoważny lub lepszy względem określonego w ofercie w cenie zaoferowanej w ofercie wraz z dokumentami potwierdzającymi, że sprzęt taki spełnia wszelkie wymogi określone przez Zamawiającego w specyfikacji. Dostawa takiego sprzętu musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego. 2. Zmiana wynagrodzenia należnego wykonawcy na skutek okoliczności, o których mowa w ust. 10, winna odpowiadać kwotowo zmianie kosztów wykonania zamówienia następującej na skutek wystąpienia tych okoliczności. 3. Zmiana terminu wykonania zamówienia na skutek okoliczności, o których mowa w ust. 1, winna odpowiadać okresowi, w którym występowały okoliczności uniemożliwiające realizowanie usługi. 4. Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 dokonywane mogą być na wniosek wykonawcy. Do wniosku, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca winien dołączyć stosowne uzasadnienie wnioskowanych zmian wraz z opisem okoliczności powodujących te zmiany oraz przedstawić stosowne obliczenia odnoszące się do wnioskowanych zmian. Zamawiający może zwolnić wykonawcę z obowiązku, o którym mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli zmiana umowy ma nastąpić na skutek okoliczności bezsprzecznych i oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia, a ich wpływ na zmianę umowy jest możliwy do wyliczenia na podstawie danych posiadanych przez Zamawiającego. 5. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej a ich wprowadzenie nastąpi na drodze obustronnie zawartego aneksu do niniejszej umowy. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odmowy zawarcia aneksu, o którym mowa w ust. 14, w sytuacji gdy zmiany do umowy wprowadzane tymże aneksem są wynikiem świadomych i celowych działań wykonawcy nakierowanych na zwiększenie wynagrodzenia umownego a nie popartych okolicznościami faktycznymi lub prawnymi, lub zmiany takie są następstwem okoliczności zawinionych przez wykonawcę lub za które wykonawca ponosi odpowiedzialność. 7. Nie stanowią zmiany umowy dokonywane w zakresie danych teleadresowych i danych rejestrowych wskazanych w umowie.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-07-04, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.