eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kosakowo › pełnienie nadzoru inwestorskiego wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia robót budowlanych wykonywanych w ramach Projektu pod nazwą "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu"

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2018-05-21



Ogłoszenie nr 560158-N-2018 z dnia 2018-05-21 r.

Urząd Gminy: pełnienie nadzoru inwestorskiego wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia robót budowlanych wykonywanych w ramach Projektu pod nazwą "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działanie 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Projekt: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu".

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy, krajowy numer identyfikacyjny , ul. ul. Żeromskiego  69 , 81198   Kosakowo, woj. pomorskie, państwo Polska, tel. , e-mail kosakowo@zgwrp.org.pl, faks .
Adres strony internetowej (URL): www.bip.kosakowo.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak
www.bip.kosakowo.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
www.bip.kosakowo.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2016, poz. 1113 ze zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca
Adres:
ul. Żeromskiego 69, 81-198 Kosakowo, pokój 3


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: pełnienie nadzoru inwestorskiego wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia robót budowlanych wykonywanych w ramach Projektu pod nazwą "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu"
Numer referencyjny: ZP.271.17.2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
tylko jednej części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
1


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego wraz z koordynacją i kontrolą rozliczenia robót budowlanych wykonywanych w ramach Projektu pod nazwą: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" (dalej "Projekt") oraz w okresie gwarancji jakości udzielonej przez wykonawców robót budowlanych w zakresie kontroli usuwania wad i usterek. 2. Roboty budowlane w ramach ww. Projektu będą realizowane w ramach dwóch umów, tj. na: 1) wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn.: "Przedłużenie pomostu cumowniczego w Rewie, gm. Kosakowo" - Planowany termin wykonania dokumentacji projektowej do dnia 20 grudnia 2018 r., planowany termin wykonania robót budowlanych do 30 września 2019 r. 2) wykonanie zadania pn. "Budowa budynku bosmanatu oraz przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania budynku istniejącego wraz z infrastrukturą" - Planowany termin wykonania robót budowlanych nie później niż do 15 maja 2019 r. Dokumenty opisujące zakres zadań i robót budowlanych do wykonania w ramach Projektu stanowią załączniki nr 9.1 i 9.2 do SIWZ. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części, tj.: 1) Część 1 - pełnienie funkcji Inżyniera Projektu dla robot określonych w pkt 2 ppkt 1 i 2 powyżej; 2) Część 2 - pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru inwestorskiego w branży hydrotechnicznej dla robót określonych w pkt 2 ppkt 1 powyżej; 3) Część 3 - pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej dla robot określonych w pkt 2 ppkt 2 powyżej; 4) Część 4 - pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej dla robot określonych w pkt 2 ppkt 1 i 2 powyżej; 5) Część 5 - pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej dla robot określonych w pkt 2 ppkt 2 powyżej. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 71520000-9
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71540000-5
71247000-1


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  15   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 2) Spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej i zawodowej, tj. o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy: a) w przypadku ubiegania się o część 1 zamówienia - Inżynier Projektu: wykażą, że dysponują osobą, (której zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia na stanowisku Inżynier Projektu zgodnie z zakresem czynności określonym w SIWZ), posiadającą łącznie: ? wykształcenie wyższe techniczne; ? minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu zespołem jako kierownik projektu/inżynier rezydent/kierownik zespołu inwestora zastępczego; ? doświadczenie zawodowe jako kierownik zespołu/kierownik projektu/inżynier rezydent/ kierownik zespołu inwestora zastępczego - dla zadania inwestycyjnego dotyczącego robót budowlanych o wartości co najmniej 1.000.000 (słownie: jeden milion) PLN** brutto; b) w przypadku ubiegania się o część 2 zamówienia - nadzór inwestorski w branży hydrotechnicznej: wykażą, że dysponują osobą (której zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia na stanowisku Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży hydrotechnicznej) posiadającą, łącznie: ? uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej; ? co najmniej 4 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika budowy w branży hydrotechnicznej / inspektora nadzoru inwestorskiego w branży hydrotechnicznej (liczone od daty uzyskania uprawnień); ? doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora nadzoru inwestorskiego w branży hydrotechnicznej/kierownika budowy w branży hydrotechnicznej w ramach zadania inwestycyjnego dotyczącego robót budowlanych o wartości co najmniej 1.000.000 (słownie: jeden milion) PLN brutto*, obejmujących swoim zakresem budowę* obiektu/obiektów hydrotechnicznego(ych), takiego jak: przystań jachtowa lub rybacka lub nabrzeże lub pirs lub pomost pływający; c) w przypadku ubiegania się o część 3 zamówienia - nadzór inwestorski w branży konstrukcyjno-budowlanej: wykażą, że dysponują osobą (której zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia na stanowisku Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży konstrukcyjno-budowlanej) posiadającą, łącznie: ? uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; ? co najmniej 4 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej/ inspektora nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej (liczone od daty uzyskania uprawnień); d) w przypadku ubiegania się o część 4 zamówienia - nadzór inwestorski w branży elektrycznej: wykażą, że dysponują osobą (której zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia na stanowisku Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży elektrycznej) posiadającą, łącznie: ? uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; ? co najmniej 4 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika budowy/kierownika robót/inspektora nadzoru inwestorskiego, w zakresie wyżej wskazanych uprawnień budowlanych (liczone od daty uzyskania uprawnień); e) przypadku ubiegania się o część 5 zamówienia - nadzór inwestorski w branży sanitarnej: wykażą, że dysponują osobą (której zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia na stanowisku Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży sanitarnej) posiadającą: ? uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych; ? co najmniej 4 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowisku kierownika budowy/kierownika robót/inspektora nadzoru inwestorskiego, w zakresie wyżej wskazanych uprawnień budowlanych (liczone od daty uzyskania uprawnień) * Przez budowę należy rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego ** W przypadku, gdy kwoty określono w walucie innej, niż złoty polski Wykonawca przeliczy ją na zł wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. W przypadku, gdy w dniu publikacji ogłoszenia NBP nie opublikował średnich kursów walut, należy przyjąć pierwszy opublikowany po tej dacie średni kurs NBP.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 2) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 3) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp; 4) oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716) (wzór stanowi Załącznik nr 3A do SIWZ); 5) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1-3 powyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości 6) Dokument, o którym mowa w ppkt 4 lit. b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa w ppkt 4 lit. a) powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. 7) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 4 powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapis ppkt 6 stosuje się odpowiednio. 8) W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać dokumentów, które określają w szczególności: a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 8) Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy PZP, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ppkt 1-4 powyżej. 9) Zamawiający oceni, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia. 10) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu, o którym mowa w ppkt 8 nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe określone w rozdziale 5 pkt 1 ppkt 2 SIWZ.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
3.1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznych i zawodowych Zamawiający żąda następujących dokumentów 1) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór Wykazu stanowi Załącznik nr 5 do SIWZ).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
cena 60,00
czas reakcji20,00
doświadczenie20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający, w oparciu o art. 144 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy, na następujących zasadach: 1) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany: a) terminu realizacji zamówienia; b) osób wskazanych do realizacji Umowy c) wynagrodzenia 2) Zmiany, o których mowa w pkt 1 mogą być dokonane w przypadku: a) wydłużenia planowanego terminu realizacji robót budowlanych; b) konieczności wykonania większej lub mniejszej ilości pobytów w okresie gwarancji niż określona w §4 ust. 4 Umowy. W takich przypadkach Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną udokumentowaną ilość pobytów, ustalone na podstawie ceny jednostkowej określonej w §6 ust. 2 pkt 2 lit. a) Umowy; c) udzielenia przez wykonawcę robót budowlanych gwarancji jakości dłuższej niż 36 miesięcy; d) wystąpienia niespodziewanych przeszkód w wykonywaniu obowiązków przez osobę, o której mowa w §1 ust. 9 Umowy. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany, w terminie do 7 dni od zaistnienia ww. zdarzenia, zapewnić na swój koszt zastępstwo Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przez osobę spełniającą warunki określone w SIWZ oraz posiadającą uprawnienia i doświadczenie zawodowe co najmniej takie jak osoba zastępowana; 3) Dodatkowo Strony przewidują możliwość zmiany wynagrodzenia, w następującym zakresie: a) w przypadku zmiany stawki podatku VAT, wprowadzonej powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, jeżeli zmiana taka będzie miała wpływ na koszt wykonania zamówienia przez Wykonawcę - Wykonawca w terminie 30 dni od wejścia w życie przepisów wprowadzających taką zmianę powinien złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym wykaże rzeczywisty wpływ zmiany stawki podatku na zwiększenie kosztów realizacji umowy, przedstawiając w tym celu szczegółowe wyliczenia między zmianą stawki podatku od towarów i usług, a wzrostem kosztów realizacji umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku oceni czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian na wzrost kosztów realizacji umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń, o ile ocena złożonych dokumentów będzie pozwalała na przyjęcie, iż zmiana stawki podatku VAT realnie zwiększyła koszty Wykonawcy, Strony przystąpią do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto, przy czym wynagrodzenie umowne netto pozostanie bez zmian; b) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jeżeli zmiana taka ma wpływ na koszt wykonania zamówienia przez Wykonawcę - Wykonawca w terminie 30 dni od wejścia w życie przepisów wprowadzających taką zmianę powinien złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym powinien wykazać rzeczywisty wpływ zmian na zwiększenie kosztów realizacji Umowy, przedstawiając w tym celu szczegółowe dokumenty, wyliczenia obrazujące wzrost kosztów. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia przez Wykonawcę wniosku, dokumentów i obliczeń, oceni czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian na wzrost kosztów realizacji Umowy. Po dokonanej ocenie, o ile Zamawiający uzna to za zasadne, Strony przystąpią do negocjacji w sprawie zwiększenia wynagrodzenia; c) w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - Wykonawca w terminie 30 dni od wejścia w życie przepisów wprowadzających taką zmianę powinien złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym powinien wykazać rzeczywisty wpływ zmian na zwiększenie kosztów realizacji Umowy, przedstawiając w tym celu szczegółowe dokumenty, wyliczenia obrazujące wzrost kosztów. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia przez Wykonawcę wniosku, dokumentów i obliczeń, oceni czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian na wzrost kosztów realizacji Umowy. Po dokonanej ocenie, o ile Zamawiający uzna to za zasadne, Strony przystąpią do negocjacji w sprawie zwiększenia wynagrodzenia 4) Strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 1, a w przypadku zmian, o których mowa w ust. 1 pkt 3, do spełnienia także pozostałych wymogów. 5) Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie, w formie aneksu do niniejszej umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. 6) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-06-05, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: część 1
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w części 1 jest pełnienie obowiązków Inżyniera Projektu przy realizacji Projektu p.n. "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" Zakres czynności Inżyniera obejmuje administrowanie, zarządzanie i kontrolę Kontraktu z Wykonawcą robót budowlanych pod względem finansowym i organizacyjnym i obejmuje w szczególności: 1) Koordynowanie pracy inspektorów nadzoru inwestorskiego i zapewnienie bieżącego przepływu informacji; 2) przygotowywania Zamawiającemu danych, comiesięcznych raportów z realizacji Projektu i informacji dla potrzeb monitorowania realizacji i rozliczenia robót z podziałem na koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne; 3) Organizowanie i prowadzenie cotygodniowych narad z udziałem Inżyniera, Inspektorów Nadzoru, Kierownika Budowy, przedstawicieli Podwykonawców robót oraz przedstawicieli Zamawiającego; 4) Bieżące dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień oraz egzekwowanie uzupełnień w ramach prowadzonego przez nich nadzoru autorskiego i uzgadnianie z nimi ewentualnych zmian, wprowadzonych przez Zamawiającego i /lub Wykonawcę robót; 5) Informowanie Zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających; 6) Przygotowywanie i przedkładanie Zamawiającemu protokołów konieczności robót dodatkowych oraz uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem, wraz z kosztorysami dotyczącymi tych robót, a także opiniowanie ich zasadności; 7) Wystawianie protokołów upoważniających Wykonawców do wystawiania faktur wraz z ustalaniem wartości wykonanych robót, na zasadach i w sposób określony w Kontrakcie; 8) Sprawdzanie, pod względem merytorycznym i formalnym, dokumentów takich jak: uprawnienia, przynależność do izby samorządu zawodowego i ubezpieczenie: Kierownika Budowy i Kierowników Robót Wykonawców robót; 9) W razie konieczności, sporządzenie pisemnej opinii (w ciągu 7 dni od złożonego, przez stronę Kontraktu, wniosku do Inżyniera) w zakresie formalnym i merytorycznym dotyczącej zmiany Kierownika Budowy, Kierowników Robót wskazanych w ofercie Wykonawcy robót, jeśli z takim wnioskiem wystąpi jedna ze stron Kontraktu; 10) Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy robót, mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy robót, katastrof budowlanych itp.; 11) Sprawdzanie faktur pod względem formalnym, merytorycznym i rachunkowym oraz przekazywanie ich Zamawiającemu do realizacji, po uprzednim skontrolowaniu czy Wykonawca robót rozliczył się z podwykonawcami w terminie; 12) Nadzór nad właściwym wywiązywaniem się z Kontraktu przez Wykonawcę robót; 13) Przygotowywanie i przeprowadzanie przy udziale Zamawiającego i Inspektorów Nadzoru odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego w sposób i zgodnie z zapisami Kontraktu; 14) Aprobowanie proponowanych metod wykonania robót budowlanych zaproponowanych przez Wykonawcę robót (po uprzednim sprawdzeniu przez Inspektorów); 15) Uzgadnianie z Zamawiającym wszelkich propozycji zmian dotyczących zakresu i wartości robót budowlanych; 16) Pisemne opiniowanie wystąpień Wykonawcy robót np. o zmianę terminu wykonania robót, wraz z pisemną analizą skutków finansowych, formalnych i prawnych dla Kontraktu i Zamawiającego. Inżynier przekaże Wykonawcy robót decyzję dotyczącą wniosku Wykonawcy w terminie 7 dni (liczone od dnia wystąpienia Wykonawcy robót); 17) Rozliczenie Kontraktu, w przypadku jego przerwania z jakiejkolwiek przyczyny, w terminach i na zasadach określonych przez Zamawiającego; 18) Przygotowanie, w przypadku przerwania robót budowlanych przez Wykonawcę robót, inwentaryzacji wykonanych robót; 19) W przypadku przerwania Kontraktu, wykonywanie wszelkich czynności związanych z tym przerwaniem, w tym co najmniej nadzór nad przejęciem placu budowy, nad robotami zabezpieczającymi itp.; 20) Sprawdzanie wniosków Wykonawcy/protokółu finansowego o płatność wystawianych przez Wykonawcę robót; 21) Opiniowanie (w aspekcie prawnym, formalnym i merytorycznym) przyczyny niedotrzymania przez Wykonawcę terminu z winy Wykonawcy robót, stanowiące podstawę dla Zamawiającego do wystąpienia w sprawie kar umownych, o odszkodowanie za zwłokę i do dochodzenia (na zasadach ogólnych ustawy KC) odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych - do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. Opinia będzie wykonana najpóźniej w terminie 30 dni od daty zaistnienia w/w okoliczności; 22) Powiadamianie Wykonawcy robót i Zamawiającego o wykrytych wadach wykonanych robót budowlanych oraz określenie zakresu robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia tych wad wraz z podaniem wymaganych terminów ich wykonania, a następnie dokonanie odbioru wykonanych robót usuwających wady. Pisemne potwierdzenie usunięcia tych wad. W przypadku, jeśli Wykonawca robót nie rozpoczął usuwania wad w podanym terminie, Inżynier w porozumieniu z Zamawiającym przygotuje zlecenie usunięcia wad innemu wykonawcy, wraz z przygotowaniem dokumentacji opisującej zakres robót budowlanych i z wyliczeniem szacunkowej wartości tych robót; 23) Przygotowanie/wyznaczanie i przeprowadzanie z Wykonawcą robót odbiorów częściowych, (jeśli są przewidziane) i końcowego odbioru robót budowlanych; sporządzenie listy usterek; 24) Przygotowywanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywaniu ich do użytkowania; 25) Egzekwowanie od Wykonawcy robót wykonania zaleceń poodbiorowych; 26) Bieżące informowanie Zamawiającego o zaistniałych sporach lub problemach; 27) Zarządzanie i administrowanie Kontraktem w szczególności pod względem formalnym i finansowym w sposób zgodny z: ? zawartymi umowami i porozumieniami; ? zapisami Kontraktu, obowiązującymi przepisami prawa polskiego, w tym w szczególności z ustawami KC, PB oraz aktami wykonawczymi; ? wytycznymi Zamawiającego. 28) Rozliczanie Umów Wykonawców w oparciu o dokumenty finansowe i zasady obowiązujące u Zamawiającego; 29) Monitorowanie postępu rzeczowego i finansowego na poziomie wymaganym dla Projektu; 30) Zaopiniowanie przedłożonych przez Wykonawców robót Harmonogramów. Harmonogramy muszą uwzględniać m.in. ścieżki krytyczne, rezerwę czasową na okresy niesprzyjające prowadzeniu robót, daty rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych elementów robót, stan zatrudnienia pracowników, ilość i rodzaj sprzętu oraz - jeśli ustalono w Kontrakcie: plan odbiorów częściowych i końcowych; 31) Współpracowanie ze wskazanymi przez Zamawiającego konsultantami, pracownikami Zamawiającego w sposób, który zapewni sprawne zrealizowanie Kontraktu w założonym czasie i zgodnie z zaplanowanym budżetem i zapewni wykonywanie zobowiązań wynikających z obowiązujących przepisów, z wymogów Umowy o dofinansowanie (jeżeli taka będzie) i wszelkich innych dokumentów; 32) Sprawdzenie terminowości i zgodności, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie: ubezpieczenia robót budowlanych, sprzętu oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenia od wypadków, gwarancji, potwierdzone pisemnym powiadomieniem Zamawiającego; 33) Sprawdzenie poprawności formalnej i merytorycznej, terminowości i zgodności z Kontraktem wniesionego lub przedłożonego przez Wykonawcę, zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu i natychmiastowe pisemne powiadomienie Zamawiającego o wynikach sprawdzenia, wraz ze sformułowaniem zaleceń w przypadku opinii negatywnej o wniesionym lub przedłożonym zabezpieczeniu; 34) Przygotowanie dla Zamawiającego w terminie 14 dni pisemnej opinii (w aspekcie formalnym i merytorycznym) i dokumentów stanowiących podstawę roszczenia do Wykonawcy robót z zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu, jeśli zajdzie taka potrzeba, również przygotowanie dokumentów i opracowań niezbędnych do postępowania sądowego; 35) Opiniowanie i rekomendowanie każdej propozycji aneksu do Kontraktu pod względem finansowym, formalnym i rzeczowym, z podaniem ich skutków oraz przygotowywanie wszystkich odpowiednich dokumentów dotyczących zakresu takiego aneksu; 36) Przechowywanie - w biurze Inżyniera - otrzymanej od Zamawiającego kopii Kontraktu. Inżynier otrzyma także, od Zamawiającego, kopię każdego aneksu do Kontraktu; 37) Prowadzenie i przechowywanie korespondencji, przy czym językiem korespondencji jest język polski; 38) Prowadzenie monitoringu, raportowania, przygotowywania danych i informacji dla ewentualnych kontroli. Inżynier będzie także na polecenie Zamawiającego w terminach uzgodnionych z Zamawiającym przygotowywał, udostępniał i kompletował wszelkie dokumenty niezbędne dla wszelkich kontroli, jakim będzie podlegał Zamawiający i jeżeli będzie to konieczne udzielał wszelkich niezbędnych wyjaśnień instytucjom kontrolującym; 39) Przygotowywanie, w terminach podanych przez Zamawiającego, wszelkich dokumentów niezbędnych dla rozliczenia Projektu dla Zamawiającego, w tym co najmniej: ? sporządzenia sprawozdania w zakresie wykonania rzeczowego Projektu; ? sporządzenia końcowego rozliczenia Projektu i przedstawienie go Zamawiającemu w wymaganym terminie; 40) Informowanie Zamawiającego o wszystkich problemach związanych z realizacją Projektu wraz z propozycją sposobów ich rozwiązywania i/lub działań korygujących mających na celu usuwanie takich problemów; 41) Czynny udział w rozwiązywaniu sporów z Wykonawcą/Wykonawcami.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71540000-5, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 15
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
czas reakcji20,00
doświadczenie20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2Nazwa: część 2
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia części 2 jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w brażny hydrotechnicznej przy realizacji Projektu p.n. "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" Podstawowym zadaniem Inspektorów Nadzoru, zgodnie z Ustawą PB, jest efektywne nadzorowanie budowy. Zadania Inspektorów Nadzoru obejmują w szczególności następujące czynności: 1) zapoznanie się z przekazaną przez Zamawiającego wszelką dokumentacją dotyczącą Projektu i Przedmiotu zamówienia; 2) udział w protokolarnym przekazaniu przez Zamawiającego dla Wykonawcy robót Placu Budowy, na zasadach i w sposób określony w Kontrakcie; 3) Reprezentowanie Zamawiającego na budowie w zakresie zapewnienia codziennego nadzoru inwestorskiego; 4) Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zawartej Umowy; 5) Sprawdzanie zgodności wykonywanych robót budowlanych z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej; 6) Sprawdzanie i potwierdzanie jakości dostarczanych przez Wykonawcę robót: materiałów budowlanych, urządzeń, wyposażenia, i innych elementów robót wymaganych zapisami Kontraktu, w sposób i na zasadach w nim opisanych; 7) Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji właściwości użytkowych, certyfikatów itd., w celu uniknięcia użycia materiałów niezgodnych z projektem, uszkodzonych lub niemających wymaganych certyfikatów; 8) Zaakceptowanie przedłożonego przez Wykonawcę robót (w formie pisemnej) systemu zapewnienia jakości wynikającego ze Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, wymaganych prób i badań w zaakceptowanym laboratorium dla potwierdzenia osiągnięcia zakładanych parametrów przy odbiorach częściowych i końcowym; 9) Potwierdzanie i sprawdzanie stanu mobilizacji i zapewnienia sprzętu na Terenie Budowy jako odpowiedni lub nie dla wykonywanych robót budowlanych i jako zgodny lub nie z Kontraktem; 10) Zapewnienie kontroli nad sposobem składowania i przechowywania materiałów; 11) Sprawdzanie jakości oraz zgodności materiałów budowlanych i instalacyjnych z Kontraktem, organizowanie dodatkowych testów jakości, jeśli będzie to konieczne, polegających na zleceniu dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne, przy czym dodatkowe testy wykonywane będą na koszt Wykonawcy robót - w przypadku użycia przez Wykonawcę materiału niezgodnego z Kontraktem; 12) Sprawdzanie poprawności wykonania i odbieranie Robót ulegających zakryciu lub zanikających; 13) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usuniętych wad/usterek; 14) Wprowadzanie w trakcie realizacji robót (w porozumieniu z Nadzorem Autorskim), zaleceń Zamawiającego; 15) Bieżące dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień oraz egzekwowanie uzupełnień w ramach prowadzonego nadzoru autorskiego i uzgadnianie z nimi ewentualnych zmian, wprowadzonych przez Zamawiającego i /lub Wykonawcę robót; 16) Informowanie Inżyniera Projektu o konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem; 17) Przygotowywanie i przedkładanie Inżynierowi Projektu kosztorysów dotyczących robót dodatkowych oraz uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem a także opiniowanie ich zasadności oraz dokonywanie ich kontroli w trakcie realizacji; 18) Analizowanie i weryfikowanie zgodności z zapisami Kontraktu, dokumentów sporządzanych przez Wykonawcę robót i projektantów, na etapie realizacji Kontraktu, wraz z ich pisemną opinią; 19) Przeprowadzanie regularnych inspekcji Terenu Budowy sprawdzających w szczególności prawidłowość i jakość wykonywanych robót, zabezpieczenie bezpieczeństwa i zdrowia, jakość używanych materiałów, itp.; 20) Wydawanie Wykonawcy robót, Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót, poleceń dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych, potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy; 21) Żądanie od Wykonawcy, Kierownika budowy lub Kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót budowlanych, a także wstrzymania ich dalszego wykonywania w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę; 22) Nadzór nad właściwym wywiązywaniem się z Kontraktu przez Wykonawcę robót; 23) Przeprowadzanie przy udziale Zamawiającego odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego w sposób i zgodnie z zapisami Kontraktu; 24) Nadzorowanie i dopilnowanie zaleceń komisji odbiorowej dotyczących usunięcia przez Wykonawcę robót stwierdzonych usterek dających się naprawić; 25) Opracowanie opinii dotyczącej wad obiektu uznanych za nie nadające się do usunięcia oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy robót z określeniem utraty wartości robót budowlanych i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty; 26) Opiniowanie proponowanych metod wykonania robót budowlanych zaproponowanych przez Wykonawcę robót; 27) Uzgadnianie z Inżynierem Projektu wszelkich propozycji zmian dotyczących zakresu, technologii i wartości robót budowlanych; 28) Sprawdzenie poprawności opracowania dokumentacji powykonawczej oraz ocena jej zgodności z faktycznie wykonanymi robotami budowlanymi, w sposób i na warunkach określonych w Kontrakcie; 29) Przygotowanie, w przypadku przerwania robót budowlanych przez Wykonawcę robót, inwentaryzacji wykonanych robót wykonanych do dnia ich przerwania; 30) W przypadku przerwania Kontraktu, wykonywanie wszelkich czynności związanych z tym przerwaniem, w tym co najmniej nadzór nad przejęciem placu budowy, nad robotami zabezpieczającymi itp.; 31) Zweryfikowanie i pisemne zatwierdzenie przez branżowych Inspektorów nadzoru obmiarów robót wykonanych przez Wykonawcę robót; 32) Sprawdzanie Wniosków o płatność wystawianych przez Wykonawcę robót; 33) Opiniowanie przyczyn nie dotrzymania terminów umownych z winy Wykonawcy robót; 34) Wykonywanie: nadzoru nad przeprowadzaniem wszelkich testów, prób i rozruchów oraz przeglądów, zatwierdzanie i przyjmowanie opracowanych przez Wykonawcę robót wszelkich wymaganych instrukcji eksploatacyjnych i instrukcji obsługi, w celu ułatwienia przekazywania obiektu do eksploatacji Zamawiającemu; 35) Powiadamianie Wykonawcy robót, Inżyniera Projektu i Zamawiającego o wykrytych wadach wykonanych robót budowlanych oraz określenie zakresu robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia tych wad wraz z podaniem wymaganych terminów ich wykonania a następnie dokonanie odbioru wykonanych robót usuwających wady. Pisemne potwierdzenie usunięcia tych wad. W przypadku, jeśli Wykonawca robót nie rozpoczął usuwania wad w podanym terminie, Inspektor w porozumieniu z Inżynierem Projektu przygotuje projekt zlecenia usunięcia wad innemu wykonawcy, wraz z przygotowaniem dokumentacji opisującej zakres robót budowlanych i z wyliczeniem szacunkowej wartości tych robót; 36) Udział w przeprowadzanych z Wykonawcą robót odbiorów częściowych (jeśli są przewidziane) i końcowego odbioru robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie. Sporządzenie listy usterek i innych dokumentów, w sposób i na warunkach opisanych w Kontrakcie; 37) Udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywaniu ich do użytkowania; 38) Egzekwowanie od Wykonawcy robót wykonania zaleceń poodbiorowych; 39) W okresie gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót budowlanych nadzorowanie usuwania przez Wykonawcę robót usterek/wad robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie na Roboty; 40) Wykonywanie dokumentacji fotograficznej Placu Budowy, poszczególnych elementów robót budowlanych, również z czynności odbiorowych i archiwizowanie, za pomocą zdjęć w formie cyfrowej (również film w formie cyfrowej) z pisemnymi komentarzami dla Inżyniera Projektu/Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71540000-5, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 15
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
doświadczenie20,00
czas reakcji20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3Nazwa: część 3
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w części 3 jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno - budowlanej przy realizacji Projektu p.n. "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" Podstawowym zadaniem Inspektorów Nadzoru, zgodnie z Ustawą PB, jest efektywne nadzorowanie budowy. Zadania Inspektorów Nadzoru obejmują w szczególności następujące czynności: 1) zapoznanie się z przekazaną przez Zamawiającego wszelką dokumentacją dotyczącą Projektu i Przedmiotu zamówienia; 2) udział w protokolarnym przekazaniu przez Zamawiającego dla Wykonawcy robót Placu Budowy, na zasadach i w sposób określony w Kontrakcie; 3) Reprezentowanie Zamawiającego na budowie w zakresie zapewnienia codziennego nadzoru inwestorskiego; 4) Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zawartej Umowy; 5) Sprawdzanie zgodności wykonywanych robót budowlanych z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej; 6) Sprawdzanie i potwierdzanie jakości dostarczanych przez Wykonawcę robót: materiałów budowlanych, urządzeń, wyposażenia, i innych elementów robót wymaganych zapisami Kontraktu, w sposób i na zasadach w nim opisanych; 7) Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji właściwości użytkowych, certyfikatów itd., w celu uniknięcia użycia materiałów niezgodnych z projektem, uszkodzonych lub niemających wymaganych certyfikatów; 8) Zaakceptowanie przedłożonego przez Wykonawcę robót (w formie pisemnej) systemu zapewnienia jakości wynikającego ze Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, wymaganych prób i badań w zaakceptowanym laboratorium dla potwierdzenia osiągnięcia zakładanych parametrów przy odbiorach częściowych i końcowym; 9) Potwierdzanie i sprawdzanie stanu mobilizacji i zapewnienia sprzętu na Terenie Budowy jako odpowiedni lub nie dla wykonywanych robót budowlanych i jako zgodny lub nie z Kontraktem; 10) Zapewnienie kontroli nad sposobem składowania i przechowywania materiałów; 11) Sprawdzanie jakości oraz zgodności materiałów budowlanych i instalacyjnych z Kontraktem, organizowanie dodatkowych testów jakości, jeśli będzie to konieczne, polegających na zleceniu dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne, przy czym dodatkowe testy wykonywane będą na koszt Wykonawcy robót - w przypadku użycia przez Wykonawcę materiału niezgodnego z Kontraktem; 12) Sprawdzanie poprawności wykonania i odbieranie Robót ulegających zakryciu lub zanikających; 13) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usuniętych wad/usterek; 14) Wprowadzanie w trakcie realizacji robót (w porozumieniu z Nadzorem Autorskim), zaleceń Zamawiającego; 15) Bieżące dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień oraz egzekwowanie uzupełnień w ramach prowadzonego nadzoru autorskiego i uzgadnianie z nimi ewentualnych zmian, wprowadzonych przez Zamawiającego i /lub Wykonawcę robót; 16) Informowanie Inżyniera Projektu o konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem; 17) Przygotowywanie i przedkładanie Inżynierowi Projektu kosztorysów dotyczących robót dodatkowych oraz uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem a także opiniowanie ich zasadności oraz dokonywanie ich kontroli w trakcie realizacji; 18) Analizowanie i weryfikowanie zgodności z zapisami Kontraktu, dokumentów sporządzanych przez Wykonawcę robót i projektantów, na etapie realizacji Kontraktu, wraz z ich pisemną opinią; 19) Przeprowadzanie regularnych inspekcji Terenu Budowy sprawdzających w szczególności prawidłowość i jakość wykonywanych robót, zabezpieczenie bezpieczeństwa i zdrowia, jakość używanych materiałów, itp.; 20) Wydawanie Wykonawcy robót, Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót, poleceń dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych, potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy; 21) Żądanie od Wykonawcy, Kierownika budowy lub Kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót budowlanych, a także wstrzymania ich dalszego wykonywania w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę; 22) Nadzór nad właściwym wywiązywaniem się z Kontraktu przez Wykonawcę robót; 23) Przeprowadzanie przy udziale Zamawiającego odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego w sposób i zgodnie z zapisami Kontraktu; 24) Nadzorowanie i dopilnowanie zaleceń komisji odbiorowej dotyczących usunięcia przez Wykonawcę robót stwierdzonych usterek dających się naprawić; 25) Opracowanie opinii dotyczącej wad obiektu uznanych za nie nadające się do usunięcia oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy robót z określeniem utraty wartości robót budowlanych i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty; 26) Opiniowanie proponowanych metod wykonania robót budowlanych zaproponowanych przez Wykonawcę robót; 27) Uzgadnianie z Inżynierem Projektu wszelkich propozycji zmian dotyczących zakresu, technologii i wartości robót budowlanych; 28) Sprawdzenie poprawności opracowania dokumentacji powykonawczej oraz ocena jej zgodności z faktycznie wykonanymi robotami budowlanymi, w sposób i na warunkach określonych w Kontrakcie; 29) Przygotowanie, w przypadku przerwania robót budowlanych przez Wykonawcę robót, inwentaryzacji wykonanych robót wykonanych do dnia ich przerwania; 30) W przypadku przerwania Kontraktu, wykonywanie wszelkich czynności związanych z tym przerwaniem, w tym co najmniej nadzór nad przejęciem placu budowy, nad robotami zabezpieczającymi itp.; 31) Zweryfikowanie i pisemne zatwierdzenie przez branżowych Inspektorów nadzoru obmiarów robót wykonanych przez Wykonawcę robót; 32) Sprawdzanie Wniosków o płatność wystawianych przez Wykonawcę robót; 33) Opiniowanie przyczyn nie dotrzymania terminów umownych z winy Wykonawcy robót; 34) Wykonywanie: nadzoru nad przeprowadzaniem wszelkich testów, prób i rozruchów oraz przeglądów, zatwierdzanie i przyjmowanie opracowanych przez Wykonawcę robót wszelkich wymaganych instrukcji eksploatacyjnych i instrukcji obsługi, w celu ułatwienia przekazywania obiektu do eksploatacji Zamawiającemu; 35) Powiadamianie Wykonawcy robót, Inżyniera Projektu i Zamawiającego o wykrytych wadach wykonanych robót budowlanych oraz określenie zakresu robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia tych wad wraz z podaniem wymaganych terminów ich wykonania a następnie dokonanie odbioru wykonanych robót usuwających wady. Pisemne potwierdzenie usunięcia tych wad. W przypadku, jeśli Wykonawca robót nie rozpoczął usuwania wad w podanym terminie, Inspektor w porozumieniu z Inżynierem Projektu przygotuje projekt zlecenia usunięcia wad innemu wykonawcy, wraz z przygotowaniem dokumentacji opisującej zakres robót budowlanych i z wyliczeniem szacunkowej wartości tych robót; 36) Udział w przeprowadzanych z Wykonawcą robót odbiorów częściowych (jeśli są przewidziane) i końcowego odbioru robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie. Sporządzenie listy usterek i innych dokumentów, w sposób i na warunkach opisanych w Kontrakcie; 37) Udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywaniu ich do użytkowania; 38) Egzekwowanie od Wykonawcy robót wykonania zaleceń poodbiorowych; 39) W okresie gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót budowlanych nadzorowanie usuwania przez Wykonawcę robót usterek/wad robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie na Roboty; 40) Wykonywanie dokumentacji fotograficznej Placu Budowy, poszczególnych elementów robót budowlanych, również z czynności odbiorowych i archiwizowanie, za pomocą zdjęć w formie cyfrowej (również film w formie cyfrowej) z pisemnymi komentarzami dla Inżyniera Projektu/Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71540000-5, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 10
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
szybkość reakcji20,00
doświadczenie 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4Nazwa: część 4
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w części 4 jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej przy realizacji Projektu p.n. "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" Podstawowym zadaniem Inspektorów Nadzoru, zgodnie z Ustawą PB, jest efektywne nadzorowanie budowy. Zadania Inspektorów Nadzoru obejmują w szczególności następujące czynności: 1) zapoznanie się z przekazaną przez Zamawiającego wszelką dokumentacją dotyczącą Projektu i Przedmiotu zamówienia; 2) udział w protokolarnym przekazaniu przez Zamawiającego dla Wykonawcy robót Placu Budowy, na zasadach i w sposób określony w Kontrakcie; 3) Reprezentowanie Zamawiającego na budowie w zakresie zapewnienia codziennego nadzoru inwestorskiego; 4) Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zawartej Umowy; 5) Sprawdzanie zgodności wykonywanych robót budowlanych z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej; 6) Sprawdzanie i potwierdzanie jakości dostarczanych przez Wykonawcę robót: materiałów budowlanych, urządzeń, wyposażenia, i innych elementów robót wymaganych zapisami Kontraktu, w sposób i na zasadach w nim opisanych; 7) Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji właściwości użytkowych, certyfikatów itd., w celu uniknięcia użycia materiałów niezgodnych z projektem, uszkodzonych lub niemających wymaganych certyfikatów; 8) Zaakceptowanie przedłożonego przez Wykonawcę robót (w formie pisemnej) systemu zapewnienia jakości wynikającego ze Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, wymaganych prób i badań w zaakceptowanym laboratorium dla potwierdzenia osiągnięcia zakładanych parametrów przy odbiorach częściowych i końcowym; 9) Potwierdzanie i sprawdzanie stanu mobilizacji i zapewnienia sprzętu na Terenie Budowy jako odpowiedni lub nie dla wykonywanych robót budowlanych i jako zgodny lub nie z Kontraktem; 10) Zapewnienie kontroli nad sposobem składowania i przechowywania materiałów; 11) Sprawdzanie jakości oraz zgodności materiałów budowlanych i instalacyjnych z Kontraktem, organizowanie dodatkowych testów jakości, jeśli będzie to konieczne, polegających na zleceniu dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne, przy czym dodatkowe testy wykonywane będą na koszt Wykonawcy robót - w przypadku użycia przez Wykonawcę materiału niezgodnego z Kontraktem; 12) Sprawdzanie poprawności wykonania i odbieranie Robót ulegających zakryciu lub zanikających; 13) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usuniętych wad/usterek; 14) Wprowadzanie w trakcie realizacji robót (w porozumieniu z Nadzorem Autorskim), zaleceń Zamawiającego; 15) Bieżące dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień oraz egzekwowanie uzupełnień w ramach prowadzonego nadzoru autorskiego i uzgadnianie z nimi ewentualnych zmian, wprowadzonych przez Zamawiającego i /lub Wykonawcę robót; 16) Informowanie Inżyniera Projektu o konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem; 17) Przygotowywanie i przedkładanie Inżynierowi Projektu kosztorysów dotyczących robót dodatkowych oraz uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem a także opiniowanie ich zasadności oraz dokonywanie ich kontroli w trakcie realizacji; 18) Analizowanie i weryfikowanie zgodności z zapisami Kontraktu, dokumentów sporządzanych przez Wykonawcę robót i projektantów, na etapie realizacji Kontraktu, wraz z ich pisemną opinią; 19) Przeprowadzanie regularnych inspekcji Terenu Budowy sprawdzających w szczególności prawidłowość i jakość wykonywanych robót, zabezpieczenie bezpieczeństwa i zdrowia, jakość używanych materiałów, itp.; 20) Wydawanie Wykonawcy robót, Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót, poleceń dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych, potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy; 21) Żądanie od Wykonawcy, Kierownika budowy lub Kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót budowlanych, a także wstrzymania ich dalszego wykonywania w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę; 22) Nadzór nad właściwym wywiązywaniem się z Kontraktu przez Wykonawcę robót; 23) Przeprowadzanie przy udziale Zamawiającego odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego w sposób i zgodnie z zapisami Kontraktu; 24) Nadzorowanie i dopilnowanie zaleceń komisji odbiorowej dotyczących usunięcia przez Wykonawcę robót stwierdzonych usterek dających się naprawić; 25) Opracowanie opinii dotyczącej wad obiektu uznanych za nie nadające się do usunięcia oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy robót z określeniem utraty wartości robót budowlanych i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty; 26) Opiniowanie proponowanych metod wykonania robót budowlanych zaproponowanych przez Wykonawcę robót; 27) Uzgadnianie z Inżynierem Projektu wszelkich propozycji zmian dotyczących zakresu, technologii i wartości robót budowlanych; 28) Sprawdzenie poprawności opracowania dokumentacji powykonawczej oraz ocena jej zgodności z faktycznie wykonanymi robotami budowlanymi, w sposób i na warunkach określonych w Kontrakcie; 29) Przygotowanie, w przypadku przerwania robót budowlanych przez Wykonawcę robót, inwentaryzacji wykonanych robót wykonanych do dnia ich przerwania; 30) W przypadku przerwania Kontraktu, wykonywanie wszelkich czynności związanych z tym przerwaniem, w tym co najmniej nadzór nad przejęciem placu budowy, nad robotami zabezpieczającymi itp.; 31) Zweryfikowanie i pisemne zatwierdzenie przez branżowych Inspektorów nadzoru obmiarów robót wykonanych przez Wykonawcę robót; 32) Sprawdzanie Wniosków o płatność wystawianych przez Wykonawcę robót; 33) Opiniowanie przyczyn nie dotrzymania terminów umownych z winy Wykonawcy robót; 34) Wykonywanie: nadzoru nad przeprowadzaniem wszelkich testów, prób i rozruchów oraz przeglądów, zatwierdzanie i przyjmowanie opracowanych przez Wykonawcę robót wszelkich wymaganych instrukcji eksploatacyjnych i instrukcji obsługi, w celu ułatwienia przekazywania obiektu do eksploatacji Zamawiającemu; 35) Powiadamianie Wykonawcy robót, Inżyniera Projektu i Zamawiającego o wykrytych wadach wykonanych robót budowlanych oraz określenie zakresu robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia tych wad wraz z podaniem wymaganych terminów ich wykonania a następnie dokonanie odbioru wykonanych robót usuwających wady. Pisemne potwierdzenie usunięcia tych wad. W przypadku, jeśli Wykonawca robót nie rozpoczął usuwania wad w podanym terminie, Inspektor w porozumieniu z Inżynierem Projektu przygotuje projekt zlecenia usunięcia wad innemu wykonawcy, wraz z przygotowaniem dokumentacji opisującej zakres robót budowlanych i z wyliczeniem szacunkowej wartości tych robót; 36) Udział w przeprowadzanych z Wykonawcą robót odbiorów częściowych (jeśli są przewidziane) i końcowego odbioru robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie. Sporządzenie listy usterek i innych dokumentów, w sposób i na warunkach opisanych w Kontrakcie; 37) Udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywaniu ich do użytkowania; 38) Egzekwowanie od Wykonawcy robót wykonania zaleceń poodbiorowych; 39) W okresie gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót budowlanych nadzorowanie usuwania przez Wykonawcę robót usterek/wad robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie na Roboty; 40) Wykonywanie dokumentacji fotograficznej Placu Budowy, poszczególnych elementów robót budowlanych, również z czynności odbiorowych i archiwizowanie, za pomocą zdjęć w formie cyfrowej (również film w formie cyfrowej) z pisemnymi komentarzami dla Inżyniera Projektu/Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71540000-5, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 10
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
czas reakcji20,00
doświadczenie20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 5Nazwa: część 5
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w części 5 jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w branży sanitarnej przy realizacji Projektu p.n. "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo - przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu" Podstawowym zadaniem Inspektorów Nadzoru, zgodnie z Ustawą PB, jest efektywne nadzorowanie budowy. Zadania Inspektorów Nadzoru obejmują w szczególności następujące czynności: 1) zapoznanie się z przekazaną przez Zamawiającego wszelką dokumentacją dotyczącą Projektu i Przedmiotu zamówienia; 2) udział w protokolarnym przekazaniu przez Zamawiającego dla Wykonawcy robót Placu Budowy, na zasadach i w sposób określony w Kontrakcie; 3) Reprezentowanie Zamawiającego na budowie w zakresie zapewnienia codziennego nadzoru inwestorskiego; 4) Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zawartej Umowy; 5) Sprawdzanie zgodności wykonywanych robót budowlanych z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej; 6) Sprawdzanie i potwierdzanie jakości dostarczanych przez Wykonawcę robót: materiałów budowlanych, urządzeń, wyposażenia, i innych elementów robót wymaganych zapisami Kontraktu, w sposób i na zasadach w nim opisanych; 7) Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji właściwości użytkowych, certyfikatów itd., w celu uniknięcia użycia materiałów niezgodnych z projektem, uszkodzonych lub niemających wymaganych certyfikatów; 8) Zaakceptowanie przedłożonego przez Wykonawcę robót (w formie pisemnej) systemu zapewnienia jakości wynikającego ze Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, wymaganych prób i badań w zaakceptowanym laboratorium dla potwierdzenia osiągnięcia zakładanych parametrów przy odbiorach częściowych i końcowym; 9) Potwierdzanie i sprawdzanie stanu mobilizacji i zapewnienia sprzętu na Terenie Budowy jako odpowiedni lub nie dla wykonywanych robót budowlanych i jako zgodny lub nie z Kontraktem; 10) Zapewnienie kontroli nad sposobem składowania i przechowywania materiałów; 11) Sprawdzanie jakości oraz zgodności materiałów budowlanych i instalacyjnych z Kontraktem, organizowanie dodatkowych testów jakości, jeśli będzie to konieczne, polegających na zleceniu dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne, przy czym dodatkowe testy wykonywane będą na koszt Wykonawcy robót - w przypadku użycia przez Wykonawcę materiału niezgodnego z Kontraktem; 12) Sprawdzanie poprawności wykonania i odbieranie Robót ulegających zakryciu lub zanikających; 13) Uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usuniętych wad/usterek; 14) Wprowadzanie w trakcie realizacji robót (w porozumieniu z Nadzorem Autorskim), zaleceń Zamawiającego; 15) Bieżące dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień oraz egzekwowanie uzupełnień w ramach prowadzonego nadzoru autorskiego i uzgadnianie z nimi ewentualnych zmian, wprowadzonych przez Zamawiającego i /lub Wykonawcę robót; 16) Informowanie Inżyniera Projektu o konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem; 17) Przygotowywanie i przedkładanie Inżynierowi Projektu kosztorysów dotyczących robót dodatkowych oraz uzupełniających i innych zgodnie z Kontraktem a także opiniowanie ich zasadności oraz dokonywanie ich kontroli w trakcie realizacji; 18) Analizowanie i weryfikowanie zgodności z zapisami Kontraktu, dokumentów sporządzanych przez Wykonawcę robót i projektantów, na etapie realizacji Kontraktu, wraz z ich pisemną opinią; 19) Przeprowadzanie regularnych inspekcji Terenu Budowy sprawdzających w szczególności prawidłowość i jakość wykonywanych robót, zabezpieczenie bezpieczeństwa i zdrowia, jakość używanych materiałów, itp.; 20) Wydawanie Wykonawcy robót, Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót, poleceń dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych, potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy; 21) Żądanie od Wykonawcy, Kierownika budowy lub Kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót budowlanych, a także wstrzymania ich dalszego wykonywania w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę; 22) Nadzór nad właściwym wywiązywaniem się z Kontraktu przez Wykonawcę robót; 23) Przeprowadzanie przy udziale Zamawiającego odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego w sposób i zgodnie z zapisami Kontraktu; 24) Nadzorowanie i dopilnowanie zaleceń komisji odbiorowej dotyczących usunięcia przez Wykonawcę robót stwierdzonych usterek dających się naprawić; 25) Opracowanie opinii dotyczącej wad obiektu uznanych za nie nadające się do usunięcia oraz wnioskowanie o obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy robót z określeniem utraty wartości robót budowlanych i kwot obniżonego wynagrodzenia za te roboty; 26) Opiniowanie proponowanych metod wykonania robót budowlanych zaproponowanych przez Wykonawcę robót; 27) Uzgadnianie z Inżynierem Projektu wszelkich propozycji zmian dotyczących zakresu, technologii i wartości robót budowlanych; 28) Sprawdzenie poprawności opracowania dokumentacji powykonawczej oraz ocena jej zgodności z faktycznie wykonanymi robotami budowlanymi, w sposób i na warunkach określonych w Kontrakcie; 29) Przygotowanie, w przypadku przerwania robót budowlanych przez Wykonawcę robót, inwentaryzacji wykonanych robót wykonanych do dnia ich przerwania; 30) W przypadku przerwania Kontraktu, wykonywanie wszelkich czynności związanych z tym przerwaniem, w tym co najmniej nadzór nad przejęciem placu budowy, nad robotami zabezpieczającymi itp.; 31) Zweryfikowanie i pisemne zatwierdzenie przez branżowych Inspektorów nadzoru obmiarów robót wykonanych przez Wykonawcę robót; 32) Sprawdzanie Wniosków o płatność wystawianych przez Wykonawcę robót; 33) Opiniowanie przyczyn nie dotrzymania terminów umownych z winy Wykonawcy robót; 34) Wykonywanie: nadzoru nad przeprowadzaniem wszelkich testów, prób i rozruchów oraz przeglądów, zatwierdzanie i przyjmowanie opracowanych przez Wykonawcę robót wszelkich wymaganych instrukcji eksploatacyjnych i instrukcji obsługi, w celu ułatwienia przekazywania obiektu do eksploatacji Zamawiającemu; 35) Powiadamianie Wykonawcy robót, Inżyniera Projektu i Zamawiającego o wykrytych wadach wykonanych robót budowlanych oraz określenie zakresu robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia tych wad wraz z podaniem wymaganych terminów ich wykonania a następnie dokonanie odbioru wykonanych robót usuwających wady. Pisemne potwierdzenie usunięcia tych wad. W przypadku, jeśli Wykonawca robót nie rozpoczął usuwania wad w podanym terminie, Inspektor w porozumieniu z Inżynierem Projektu przygotuje projekt zlecenia usunięcia wad innemu wykonawcy, wraz z przygotowaniem dokumentacji opisującej zakres robót budowlanych i z wyliczeniem szacunkowej wartości tych robót; 36) Udział w przeprowadzanych z Wykonawcą robót odbiorów częściowych (jeśli są przewidziane) i końcowego odbioru robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie. Sporządzenie listy usterek i innych dokumentów, w sposób i na warunkach opisanych w Kontrakcie; 37) Udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywaniu ich do użytkowania; 38) Egzekwowanie od Wykonawcy robót wykonania zaleceń poodbiorowych; 39) W okresie gwarancji udzielonej przez Wykonawcę robót budowlanych nadzorowanie usuwania przez Wykonawcę robót usterek/wad robót budowlanych, w sposób i na zasadach określonych w Kontrakcie na Roboty; 40) Wykonywanie dokumentacji fotograficznej Placu Budowy, poszczególnych elementów robót budowlanych, również z czynności odbiorowych i archiwizowanie, za pomocą zdjęć w formie cyfrowej (również film w formie cyfrowej) z pisemnymi komentarzami dla Inżyniera Projektu/Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71520000-9, 71540000-5, 71247000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 10
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
czas reakcji20,00
doświadczenie20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.