eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gdynia › Przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej wraz z opisem zastosowanej metodyki, występującej na obszarze inwestycji pn.: "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia"

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2017-06-01



Ogłoszenie nr 522658-N-2017 z dnia 2017-06-01 r.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.: Przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej wraz z opisem zastosowanej metodyki, występującej na obszarze inwestycji pn.: "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie nieobowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
Zrealizowany przedmiot niniejszego postępowania będzie elementem projektu inwestycyjnego pn. "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia", który został zgłoszony do dofinansowania unijnego do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, planowanego w perspektywie finansowej 2014-2020. W przypadku nieotrzymania dofinansowania projekt będzie realizowany ze środków własnych Zamawiającego.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., krajowy numer identyfikacyjny 19192057700000, ul. ul. Rotterdamska  9 , 81-337   Gdynia, woj. pomorskie, państwo Polska, tel. 58 6274036, e-mail przetargi@port.gdynia.pl, faks 58 6274578.
Adres strony internetowej (URL):
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Zamawiający udzielający zamówień sektorowych

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
http://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/przetargi


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej w zamkniętej kopercie
Adres:
ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej wraz z opisem zastosowanej metodyki, występującej na obszarze inwestycji pn.: "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia"
Numer referencyjny: ZP-612/26/SW/02/17
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej wraz z opisem zastosowanej metodyki, występującej na obszarze inwestycji pn.: "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia", w tym: 1) przedstawienie harmonogramu oraz metodyki prowadzenia analiz; 2) w przypadku screeningu zieleni - przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni, tj. drzew, krzewów i roślinności zielnej obejmującej: ? sporządzenie map z miejscem występowania zainwentaryzowanej roślinności w układzie X, Y, ? w przypadku drzew wykonanie pomiaru cech dendrometrycznych (tj. obwód pnia, wysokość itd.) oraz średnicy korony; dla krzewów określenie zajmowanej powierzchni, ? sporządzenie opisu roślinności zawierającego ww. dane, prawidłową nazwę rodzajową i gatunkową, określenie stanu sanitarnego oraz wskazanie gatunków chronionych oraz roślin, dla których konieczne jest uzyskanie decyzji na wycinkę lub decyzje derogacyjne, ? sporządzenie dokumentacji fotograficznej; 3) w przypadku screeningu fauny - przeprowadzenie, w szczególności, inwentaryzacji ptaków, gadów, płazów, ssaków (z uwzględnieniem nietoperzy) obejmującą: ? określenie gatunków oraz statusu ochronnego, ? wskazanie potencjalnych oddziaływań inwestycji pod nazwą "Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków sanitarnych ze statków w Porcie Gdynia" na zwierzęta wraz z przedstawieniem typowych sposobów ich minimalizowania, ? w przypadku ptaków ocenę wrażliwości lokalizacji z punktu widzenia spodziewanej awifauny lęgowej, ? wykonanie mapy z miejscem występowania fauny, ? sporządzenie dokumentacji fotograficznej. Przez inwentaryzację rozumie się zbiór badań terenowych przeprowadzonych na potrzeby scharakteryzowania elementów środowiska przyrodniczego. Powyższa inwentaryzacja będzie stanowiła załącznik do Raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zgodnie z art. 66 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko [tekst jednolity: Dz. U z 2016 r. poz. 353 z późniejszymi zmianami].

II.5) Główny kod CPV: 90.71.40.00 - Audyt środowiskowy
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień dodatkowych (o których mowa w §14 ust. 4 pkt.7) "Regulaminu udzielania zamówień na roboty budowlane, dostawy i usługi w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A." ) nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczających łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia, niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli: a) z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub b) wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. Powyższe zamówienia zostaną udzielone po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki, zgodnie z postanowieniami §19 "Regulaminu udzielania zamówień na roboty budowlane, dostawy i usługi w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A." .
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  3   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: Zmawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie 3 (słownie: trzech) miesięcy od daty podpisania umowy, w tym przedstawienia harmonogramu inwentaryzacji oraz szczegółowej metodyki prowadzenia analiz w terminie 5 (słownie: pięciu) dni roboczych od daty podpisania umowy.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy w terminie składania ofert nie widnieją w Krajowym Rejestrze Długów.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają niżej opisany warunek udziału w postępowaniu: Warunek dotyczący posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia: Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej 1 (słownie: jednej) usługi w zakresie inwentaryzacji przyrodniczej o wartości co najmniej 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) netto; 2. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu opisany w ust. 1. Niespełnienie ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. 3. Ocena spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w ust.2 zostanie dokonana wg formuły "spełnia - nie spełnia", na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII SIWZ ust. 1 pkt 1.1, 1.4 i 1.5. 4. Wykonawca, w celu potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe: 5. Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty niezbędne do oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów, w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów. Dokumenty te powinny jednoznacznie określać: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, 3) charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, 4) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia, 5) oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. 6. W przypadku, gdy Wykonawca, w celu potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego wiedzy i doświadczenia (o którym mowa w ust.1 powyżej) polega na zasobach innych podmiotów, podmiot ten musi brać czynny udział w wykonywaniu zamówienia w charakterze podwykonawcy. 7. Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż PLN należy przeliczyć wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu wystawienia dokumentu.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. Wraz z wypełnionym, podpisanym i opieczętowanym FORMULARZEM OFERTY, którego wzór stanowi załącznik numer 1 do SIWZ, Wykonawca składa: 1.1 oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia znajduje się w FORMULARZU OFERTY stanowiącym Załącznik numer 1 do SIWZ; 1.2 aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż sześć miesięcy przed upływem terminu składania ofert; 1.3 aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed upływem terminu składania ofert; 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ? dokumenty wymienione w ust. 1 pkt 1.2, 1.3 składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie (indywidualnie); ? oświadczenie wskazane w ust.1 pkt 1.1 oraz dokumenty wskazane w ust. 1 pkt 1.4, 1.5 składane są wspólnie. 3. Ponadto - w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Zamawiający żąda złożenia: 3.1 umowy regulującej zasady współpracy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; treść umowy musi określać: cel działania, okres ważności umowy, zakres umocowania, sposób ich współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania przez każdego z tych Wykonawców, zapis o solidarnej odpowiedzialności Wykonawców za niewykonanie lub nienależytego wykonania zamówienia określonej w art. 366 kodeksu cywilnego; 3.2 pełnomocnictwa Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, sporządzonego zgodnie z zasadami określonymi w ust.5 lit.a) i b). 4. Wykonawca polegający na zdolnościach innych podmiotów (na zasadach określonych w Rozdziale VI ust. 5, 6 i 7 jest zobowiązany do złożenia dokumentów wskazanych w ust. 1 pkt 1.2 i 1.3 dotyczących tych podmiotów. 5. Postanowienia dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia w ich imieniu umowy; pełnomocnictwo, w oryginale lub w formie kopii poświadczonej notarialnie, musi zostać załączone do oferty; w toku postępowania Zamawiający będzie kontaktował się wyłącznie z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, a nie z poszczególnymi Wykonawcami. Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia winna wskazywać jako Wykonawcę wszystkie podmioty ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia; b) pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi wskazywać pełnomocnika, wymieniać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie oraz każdy z tych Wykonawców musi potwierdzić podpisem ustanowienie pełnomocnictwa (włącznie z podpisem podmiotu umocowanego na podstawie pełnomocnictwa, jeżeli jest on jednym z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). Ponadto dokument pełnomocnictwa w szczególności powinien wskazywać zakres umocowania, tj. określać, czy pełnomocnik jest uprawniony do: ? złożenia oferty w imieniu wszystkich Wykonawców i reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy w ich imieniu, czy też ? złożenia oferty w imieniu wszystkich Wykonawców i reprezentowania ich w postępowaniu; c) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy w sprawie zamówienia. 6. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów wskazanych w ust.1 ppkt.1.2, 1.3 - składa dokument lub dokumenty, potwierdzające odpowiednio, że: * że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej niż 6 (słownie: sześć) miesięcy przed upływem terminu składania ofert; * nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 (słownie: trzy) miesiące przed upływem terminu składania ofert. 7. Jeżeli w miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w ust. 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Postanowienia ust. 5 stosuje się odpowiednio. 8. Każdy z Wykonawców jest zobowiązany złożyć dokumenty wymagane przez Zamawiającego w jednej z następujących form: - oryginały, - kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (osobę uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z dokumentami potwierdzającymi dopuszczenie do obrotu prawnego) lub jego upełnomocnionego przedstawiciela (pełnomocnictwo winno zostać złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii). 9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty. 10. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 11. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 12. Zamawiający wezwie Wykonawców, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia brakujących dokumentów i oświadczeń oraz do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty lub rażąco niskiej ceny. 13. Zamawiający może poprawić błędy w złożonych ofertach, o ile nie powoduje to istotnych zmian w treści oferty, a także błędy rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona. Zamawiający poprawi błędy rachunkowe będące następstwem nieprawidłowo przeprowadzonych działań arytmetycznych, które naruszają stosowanie reguł matematycznych - nieprawidłowy wynik uzyskany z błędnie wykonanego dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1.4 wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania odbiorców, na rzecz których usługi zostały wykonane, zwanego dalej wykazem usług; treść wymaganego wykazu usług Zamawiający przekazuje na załączniku numer 2 do SIWZ; 1.5 dowody potwierdzające, że usługi wskazane w wykazie usług zostały wykonane należycie.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
całkowita cena ryczałtowa brutto60,00
2) doświadczenie Wykonawcy 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

licytacja wieloetapowa

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana postanowień niniejszej umowy może dotyczyć: 1) zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy w następujących przypadkach: a) działania osób trzecich uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie prac, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, b) napotkania opóźnienia, utrudnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu umowy spowodowanego przez Zamawiającego, c) wystąpienie siły wyższej skutkującej opóźnieniem prac Wykonawcy, d) wymagań określonych w postanowieniu właściwego organu administracji publicznej o konieczności przeprowadzenia pełnej oceny oddziaływania na środowisko, e) zmiany zakresu przedsięwzięcia, o którym mowa w § 1 ust. 5 2) zmiany wysokości wynagrodzenia w wypadku zmiany wysokości wynagrodzenia brutto w przypadku zmiany wysokości stawki podatku od towarów i usług odpowiednio do wprowadzonych zmian. 2. O wystąpieniu okoliczności mogących wpłynąć na zmianę zapisów niniejszej umowy Wykonawca i Zamawiający obowiązani są niezwłocznie poinformować się pisemnie. 3. Zmiana terminów, o których mowa w § 2 umowy nie może przekroczyć czasu trwania okoliczności, o których mowa w ust. 1 pkt 1) lit. a)-c) niniejszego paragrafu oraz czasu niezbędnego do usunięcia skutków takich okoliczności. 4. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1) lit. d)-e) wydłużenie terminu wykonania zamówienia ustalona zostanie w wyniku negocjacji pomiędzy Stronami umowy zakończonych podpisaniem odpowiedniego protokołu konieczności. 5. Wszelkie zmiany niniejszej umowy, nie wyłączając zmiany tego paragrafu, dla swej ważności będą wymagały formy pisemnej w postaci aneksu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2017-06-13, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 60 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
1. Opis kryteriów OCENY OFERT i ich wagi: 1) całkowita cena ryczałtowa brutto (C) - 60 pkt. (60%); 2) doświadczenie Wykonawcy (D) - 40 pkt. (40%); 2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która spełnia wymagania określone w SIWZ oraz w wyniku przeprowadzonej oceny otrzyma największą liczbę punktów zgodnie z poniższym wzorem: PKTo = (C) + (D) gdzie: 1) PKTo = punktacja przyznana badanej ofercie, 2) (C) - liczba otrzymanych punktów za kryterium "całkowita cena ryczałtowa brutto"; 3) (D) - liczba otrzymanych punktów za kryterium "doświadczenie Wykonawcy"; 3. Ocena punktowa za kryterium "całkowita cena ryczałtowa brutto" dokonana zostanie zgodnie z formułą: (C) = Cn/Cb x 60 gdzie: Cn - całkowita cena ryczałtowa brutto - najniższa spośród badanych ofert; Cb - całkowita cena ryczałtowa brutto - oferty badanej. 4. Za kryterium "doświadczenie Wykonawcy" Wykonawca może otrzymać maksymalnie 40 (słownie: czterdzieści) punktów. Oceniane będzie doświadczenie Wykonawcy w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, na podstawie liczby wykonanych przez Wykonawcę usług w zakresie inwentaryzacji przyrodniczej o wartości co najmniej 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) netto każda, w odniesieniu do których Wykonawca przedstawi dowody potwierdzające należyte ich wykonanie. Ocena tego kryterium nastąpi na podstawie danych zawartych w załączniku numer 3 do SIWZ - DANE WYKONAWCY DO OBLICZENIA PUNKTACJI ZA KRYTERIUM "DOŚWIADCZENIE WYKONAWCY" (dane zawarte w załącznikach numer 2 i 3 nie mogą się pokrywać) oraz dowodach potwierdzających, że usługi wskazane w tym załączniku zostały wykonane należycie, zgodnie z formułą: (D) = Db/Dn x 40 gdzie: Dn - doświadczenie Wykonawcy - największa liczba należycie wykonanych inwentaryzacji przyrodniczych spośród badanych ofert; Db - doświadczenie Wykonawcy - liczba należycie wykonanych inwentaryzacji przyrodniczych w badanej ofercie 5. Zasady oceny ofert - Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta: * odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w Regulaminie, * odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w SIWZ, * została uznana za najkorzystniejszą w oparciu o podane kryteria oceny (uzyskała największą liczbę punktów).

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.