eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kędzierzyn-Koźle › Wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj przebudowy i budowy modelowych miejskich centrów różnorodności biologicznej w ramach realizacji projektu: "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III"

Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2020-02-25



Ogłoszenie nr 516355-N-2020 z dnia 2020-02-25 r.

Gmina Kędzierzyn-Koźle, Wydział Zamówień Publicznych: Wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj przebudowy i budowy modelowych miejskich centrów różnorodności biologicznej w ramach realizacji projektu: "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu
"Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III"

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Kędzierzyn-Koźle, Wydział Zamówień Publicznych, krajowy numer identyfikacyjny 52450700000000, ul. ul. Piramowicza  32 , 47-200  Kędzierzyn-Koźle, woj. opolskie, państwo Polska, tel. 77 40 34 451, e-mail zp@kedzierzynkozle.pl, faks 77 40 34 451.
Adres strony internetowej (URL): http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak
http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Oferty należy składać pod rygorem nieważności w formie pisemnej zgodnie z wymaganiami SIWZ.
Adres:
Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32/pok. 419, IIIp, 47-200 Kędzierzyn-Koźle


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie w formule zaprojektuj i wykonaj przebudowy i budowy modelowych miejskich centrów różnorodności biologicznej w ramach realizacji projektu: "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III"
Numer referencyjny: ZP.271.1.17.2020.AH
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
maksymalnej liczby części 4

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
4


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 4 odrębnych, kompleksowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych (w tym specyfikacji wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót oraz dokumentacja projektowa zieleni) wraz z realizacją robót budowlanych, nasadzeń, usług i dostaw w celu wykonania przedmiotu zamówienia, który obejmuje następujące części: Część nr 1 - Modelowy łącznik kompleksów zieleni przy ul. Miłej w Kędzierzynie-Koźlu, Część nr 2 - Modelowe zielone podwórko multiaktywne przy ul. Lompy w Kędzierzynie-Koźlu, Część nr 3 - Zielone podwórko przy ul. Powstańców w Kędzierzynie-Koźlu, Część nr 4 - Modelowy zielony skwer przyblokowy przy ul. Dmowskiego w Kędzierzynie-Koźlu w oparciu o wytyczne zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym opracowanym przez Wykonawcę: Projekt 3 Marek Pelc z siedzibą przy ul. Św. Antoniego 1, 44-200 Rybnik oraz w oparciu o wykonaną na potrzeby Gminy Kędzierzyn-Koźle dokumentację pod nazwą: "Koncepcja rozwoju terenów zielonych Koncepcja programowo przestrzenna obejmująca teren osiedla Śródmieście z możliwością dalszej rozbudowy o teren osiedla Piastów" (załącznik do PFU), a także podstawowe wytyczne w zakresie kształtowania zieleni dla Gminy Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6).

II.5) Główny kod CPV: 45111291-4
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45112710-5
71320000-7
45000000-7
77310000-6
77211400-6
77211500-7


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 354
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
354

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Zamówienie należy zrealizować w terminie ustalonym w ofercie Wykonawcy zgodnie z zasadami wskazanymi w SIWZ, nie dłuższym niż: 1.1. dla części nr 1: do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 1.2. dla części nr 2: do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 1.3. dla części nr 3: do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 1.4. dla części nr 4: do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 2. Przekazanie placu budowy nastąpi po obustronnym uzgodnieniu, jednak nie później niż 14 dni po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę. 3. Okres gwarancji na roboty budowlane oraz na wykonane nasadzenia wynosi min. 36 miesięcy, licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót. 4. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: I. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w przypadku składania ofert na: a) część nr 1: min. 2 roboty w zakresie zagospodarowania terenu o łącznej wartości min. 600 000,00 zł; b) część nr 2: min. 2 roboty w zakresie zagospodarowania terenu o łącznej wartości min. 1 000 000,00 zł; c) część nr 3: min. 2 roboty w zakresie zagospodarowania terenu o łącznej wartości min. 500 000,00 zł; d) część nr 4: min. 2 roboty w zakresie zagospodarowania terenu o łącznej wartości min. 600 000,00 zł. Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych, a występujących w innych walutach niż PLN Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu na stronie internetowej Zamawiającego. Średnie kursy walut dostępne są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego pod następującym adresem: http://www.nbp.pl/ II. Wykonawca wskaże osoby do wykonania niniejszego zamówienia wraz z informacjami na temat jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nią czynności, która spełnia następujące warunki: W ZAKRESIE PROJEKTOWYM: 1) jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Projektanta branży architektonicznej spełniająca następujące warunki: - posiadającą uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, wydane na podstawie: a. Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019r. poz. 831), lub b. odpowiadające im ważne uprawnienia w zakresie odpowiadającym powyższym wymaganiom, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. - legitymującą się w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert doświadczeniem w zakresie wykonania co najmniej dwóch dokumentacji projektowych: budowy lub przebudowy lub rozbudowy zagospodarowania terenów rekreacji o powierzchni: a) dla części nr 1: min. 500 m2; b) dla części nr 2: min. 500 m2; c) dla części nr 3: min. 500 m2; d) dla części nr 4: min. 500 m2. 2) jedna osoba posiadająca wykształcenie wyższe na kierunku Administracja Krajobrazu, Ogrodnictwo lub Sztuka Ogrodowa, a także posiadająca co najmniej: a) dla części nr 1: 3-letnie doświadczenie zawodowe i doświadczenie w opracowaniu co najmniej dwóch projektów zieleni w przestrzeni publicznej; b) dla części nr 2: 3-letnie doświadczenie zawodowe i doświadczenie w opracowaniu co najmniej dwóch projektów zieleni w przestrzeni publicznej; c) dla części nr 3: 3-letnie doświadczenie zawodowe i doświadczenie w opracowaniu co najmniej dwóch projektów zieleni w przestrzeni publicznej; d) dla części nr 4: 3-letnie doświadczenie zawodowe i doświadczenie w opracowaniu co najmniej dwóch projektów zieleni w przestrzeni publicznej. W ZAKRESIE REALIZACJI ROBÓT: 1) dla części nr 1-4: jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy, posiadająca: - uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj.: do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Wskazane wyżej uprawnienia budowlane powinny być wydane na podstawie: a. Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019r. poz. 831), lub b. odpowiadające im ważne uprawnienia w zakresie odpowiadającym powyższym wymaganiom, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2) dla części nr 1-4: jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Kierownika robót w zakresie robót sanitarnych posiadająca: - uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj.: do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Wskazane wyżej uprawnienia budowlane powinny być wydane na podstawie: a) Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019r. poz. 831), lub b) odpowiadające im ważne uprawnienia w zakresie odpowiadającym powyższym wymaganiom, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 3) dla części nr 1-4: jedna osoba będąca ogrodnikiem lub leśnikiem posiadająca wykształcenie min. zawodowe kierunkowe, a także legitymująca się co najmniej w przypadku składania ofert na: a) część nr 1: 3 letnią praktyką zawodową w zakresie prac związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych, nasadzeń drzew, krzewów i bylin i ich pielęgnacją; b) część nr 2: 3 letnią praktyką zawodową w zakresie prac związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych, nasadzeń drzew, krzewów i bylin i ich pielęgnacją; c) część nr 3: 3 letnią praktyką zawodową w zakresie prac związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych, nasadzeń drzew, krzewów i bylin i ich pielęgnacją; d) część nr 4: 3 letnią praktyką zawodową w zakresie prac związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych, nasadzeń drzew, krzewów i bylin i ich pielęgnacją. Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia przez jedną ww. osobę funkcji, pod warunkiem posiadania przez nią wymaganych kwalifikacji i doświadczenia. Ilekroć powyżej mowa jest o uprawnieniach, to w przypadku osób będących obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskich oznacza to decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia - zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności: z ustawą o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej z dnia 22 grudnia 2015r. (tekst jednolity Dz. U. z 2018r., poz. 2272 z późn. zm.) oraz Ustawą z dnia 15 grudnia 2000r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa (tekst jednolity Dz. U. z 2019 roku, poz. 1117 z późn. zm.).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1.Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp do złożenia w szczególności następujących dokumentów: W zakresie nie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 oraz ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp: 1.1.odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy. 2.Dokumenty podmiotów zagranicznych. 2.1 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w: pkt 1.1 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; 2.2 Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2.1 zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp do złożenia następujących dokumentów w zakresie warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami- zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik nr 8 do IDW); 2) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty - w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik nr 9 do IDW).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Formularz oferty, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do IDW;2. Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, lub inne pełnomocnictwa jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają jednoznacznie z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego). 3. Zobowiązanie innych podmiotów (w przypadku polegania na zasobach innych podmiotów, wzór stanowi załącznik nr 4 do IDW) lub inny dokument, z którego takie zobowiązanie wynika np. umowa itp. 4. Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp (wzór stanowi załącznik nr 5 do IDW). Wraz ze złożeniem oświadczenia, w którym Wykonawca informuje o przynależności do tej samej grupy kapitałowej, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.5. Jeżeli okaże się to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1.1. dla części nr 1: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100 PLN); 1.2. dla części nr 2: 15 000,00 PLN (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100 PLN); 1.3. dla części nr 3: 7 000,00 PLN (słownie: siedem tysięcy złotych 00/100 PLN); 1.4. dla części nr 4: 9 000,00 PLN (słownie: dziewięć tysięcy złotych 00/100 PLN); 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP Kędzierzyn-Koźle 57 1020 3714 0000 4102 0108 5455; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018r. poz. 110, 650, 1000 i 1669). 5. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, dokument taki musi być nieodwołalny, bezwarunkowy i płatny na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winien zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), nazwę gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedziby, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, 5) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela że Zamawiającemu służy prawo wypłaty wadium ze strony Gwaranta, w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i 5. 6. Wadium wniesione w formie wymienionej w pkt 4 ppkt 2-5 należy obowiązkowo ZAŁĄCZYĆ w ORYGINALE do oferty. Brak oryginału dokumentu przy ofercie traktowane będzie jako niezabezpieczenie oferty wadium. 7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie wraz z odsetkami zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 46 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. 9. Wykonawca zobowiązany jest do ponownego wniesienia wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 3 ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena całkowita brutto 60,00
Termin realizacji zamówienia 20,00
Okres gwarancji20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Podstawa zakres, charakter i warunki wprowadzania zmian zostały wskazane w istotnych postanowieniach umowy część II SIWZ Istotne postanowienia umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-03-16, godzina: 11:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
1. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. 1.1 Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej "RODO", informuję, że: 1.2 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, z siedzibą przy ul. Grzegorza Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle, adres e-mail: prezydent@kedzierzynkozle.pl, tel. 77/40-50-338.; 1.3 Sposób kontaktu z inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle: 47-200 Kędzierzyn-Koźle, ul. Grzegorza Piramowicza 32, adres e-mail: inspektor@kedzierzynkozle.pl, tel. 77/40-50-346; 1.4 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego; 1.5 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp; 1.6 Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zawarcia i realizacji umowy oraz po jego zakończeniu zgodnie z przepisami dotyczącymi archiwizacji/archiwizacji projektów unijnych; 1.7 Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 1.8 W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 1.9 Posiada Pani/Pan: - na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; - na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (przy czym korzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników); - na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego); - prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 1.10 Nie przysługuje Pani/Panu: - w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; - prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; - na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. 1.11 W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego; 1.12 Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego; 1.13 Zamawiający dołoży wszelkich starań, aby zapewnić odpowiednie środki ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym lub umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. *Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. ** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: Modelowy łącznik kompleksów zieleni przy ul. Miłej w Kędzierzynie-Koźlu
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Część nr 1 - Modelowy łącznik kompleksów zieleni przy ul. Miłej w Kędzierzynie-Koźlu A. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1. wykonanie Inwentaryzacji dendrologicznej stanu istniejącego zawierająca informację na temat zastanej zieleni (drzew i krzewów) na danym obszarze z określeniem nazwy gatunków oraz wskazaniem ich na mapie. Część opisowa powinna zawierać: - inwentaryzację drzewostanu wraz z określeniem nazw gatunkowych, obwodów pierśnicowych, wysokości, powierzchni krzewów, stanu zdrowotnego poszczególnych egzemplarzy drzew i krzewów w formie tabeli, - wykonanie mapy z aktualnym podkładem sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 i naniesienie wyników inwentaryzacji na powyższą mapę, - inwentaryzacja dotyczy działek 1049/27, 1049/28, 1189/5, 1189/1, 1190/15, 1190/23, 1190/16 obrębu Kędzierzyn będących własnością Gminy Kędzierzyn-Koźle, - projekt prac wycinkowych i pielęgnacyjno-zabezpieczających opracowany na podstawie inwentaryzacji, zawierający: o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do usunięcia, o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do pielęgnacji z podaniem zakresu zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych, o określenie drzew do zabezpieczenia wiązaniami, ich liczba i rodzaj, o określenie egzemplarzy starych karpin do usunięcia, o naniesienie usytuowania powyższych drzew, krzewów i karpin na plan powyżej, o oznaczenie w terenie drzew do usunięcia oraz drzew na których konieczne jest wykonanie prac pielęgnacyjnych, o uzyskanie zezwoleń na wycinkę (o ile będzie konieczna), 2. opracowanie szczegółowego planu nasadzeń, obejmującego właściwy dobór roślin do warunków siedliskowych i przestrzennych, wykaz roślin, planowane zagęszczenie nasadzeń, rozmiar materiału szkółkarskiego, kalendarz kwitnienia, 3. wyznaczenie w projekcie sześciu przepustów z rur kanalizacyjnych O 100 po (2 sztuki na przepust) o dł. 3,5 m pod ścieżkami w oparciu o ustalenia z Zamawiającym, oraz ich zabudowa na etapie realizacji budowy, 4. opracowanie Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) dotyczącej zieleni w tym: sposobu wykonania nasadzeń i trawników, sposobu i częstotliwość pielęgnacji, itp. W tym celu wykonawca powinien oprzeć się na wypracowanych dla Gminy Kędzierzyn-Koźle podstawowych wytycznych dla kształtowania zieleni (zał. nr 6). Dokumentacja projektowa zieleni ma być dokumentacją wykonawczą na podstawie której wykonane zostanie urządzenie zieleni w ramach przedmiotowego zamówienia. 5. rozbiórka betonowego ogrodzenia, 6. prace związane z karczowaniem krzewów (o ile będą konieczne) na podstawie wykonanej inwentaryzacji zieleni oraz uzyskanej przez Wykonawcę decyzji pozwolenia na wycinkę, 7. wycinka drzew wraz z karczowaniem (o ile będzie konieczna) na podstawie wykonanej inwentaryzacji zieleni oraz uzyskanej przez Wykonawcę decyzji pozwolenia na wycinkę, 8. prace pielęgnacyjne na drzewach zgodnie z zaleceniami inwentaryzacji, 9. remont muru oporowego przy istniejącym parkingu poprzez przemalowanie trwałymi farbami elewacyjnymi w kolorze szarym zbliżonym do naturalnego koloru i zabezpieczenie środkami antygraffiti, 10. budowa pieszych ścieżek o nawierzchni szutrowej zagęszczanej mechaniczne z obrzeżami, 11. budowa schodów terenowych z bali drzewnych, ze stopniami co ok. 0,70 m, 12. budowa placyku pod altanę z nawierzchnią z obrzeżami, 13. budowa ścieżek z płyt kamiennych 40x40 cm, 14. budowa altany o konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo z "zielonym dachem" wraz z fundamentami, 15. założenie systemu zieleni ekstensywnej na zadaszeniu altany zgodnie z warunkami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 16. budowa pergoli pionowej o wysokości użytkowej min. 2,20 m wraz z fundamentami, konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo, 17. dostawa i montaż ławek, stojaków na rowery oraz koszy na śmieci, zgodnie z założeniami Kodeksu Estetyzacji Miasta Kędzierzyn-Koźle dla strefy Nowomiejskiej obszary zielone - zał. nr 2c (IPU), 18. wykonanie i montaż tablic edukacyjnych - 8 szt., 19. wykonanie i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej zgodnie z założeniami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 20. trwały montaż na istniejących drzewach budek dla ptaków, nietoperzy i owadów - 20 szt., 21. niwelacja terenu w zakresie niezbędnym na potrzeby budowy ścieżek, placyków oraz nasadzeń, 22. wykonanie nawierzchni wegetacyjnej poprzez przygotowanie lub ułożenie nowej warstwy humusu (ziemi urodzajnej) o grubości minimum 20 cm na podbudowie naturalnej. Przed ułożeniem teren należy oczyścić ze wszystkich nawierzchni utwardzonych lub innych uniemożliwiających sadzenie drzew, trawników, krzewów lub innych roślin. Humus należy oczyścić z kamieni, korzeni i dużych szczątków roślin zgodnie z założeniami SST, 23. nasadzenie 15 szt. drzew zgodnie z opracowanym projektem i SST, 24. nasadzenie krzewów, pnączy i bylin zgodnie z opracowanym projektem i SST, 25. wykonanie trawników sianych i łąki kwietnej zgodnie z opracowanym projektem i SST, 26. 3 letnie utrzymanie zieleni zgodnie z zapisami SST, 27. Zaprojektowanie i wykonanie przyłączy wody z sieci wodociągowej z pomiarem rozliczeniowym, do podlewania zieleni, umożliwiających podłączenie węża do podlewania, rozmieszczonych w odległości co max. 40 m. Ilość punktów czerpalnych będzie wynikała z odległości i zapewnienia skutecznego podlewania całej wykonanej zieleni. 28. Wykonawca opracuje harmonogram pielęgnacji gwarantujący utrzymanie wykonanych nasadzeń (w tym trawników i nasadzeń zastępczych) w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6) i przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia. Na podstawie zatwierdzonego harmonogramu pielęgnacji Wykonawca będzie prowadził książkę z czynności pielęgnacyjnych, którą co 1 miesiąc, a następnie po każdych 12 miesiącach utrzymania i pielęgnacji będzie przedkładał do potwierdzenia wykonanych czynności Zamawiającemu. Wykonanie czynności pielęgnacyjnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu. Zamawiający ma obowiązek w przeciągu 3 dni kalendarzowych rozpocząć odbiór tych czynności oraz zakończyć czynności odbioru w przeciągu 3 dni kalendarzowych lub wykazać usterki i nakazać ich usunięcie wraz ze wskazaniem terminu ich usunięcia. Wykonawca po usunięciu usterek ponownie zgłosi wykonanie czynności, a odbiór nastąpi na zasadach opisanych powyżej. 29. Minimalna ilość roślin oraz ich referencyjny skład określono w zał. nr 7. B. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących opracowań: a) opracowania przedprojektowe, tj.: a.1. opracowania geodezyjne, a.2. dokumentacja geotechniczna, a.3. inwentaryzacja zieleni, b) koncepcja programowo-przestrzenna; c) dokumentacja projektowa, składająca się z: b.1. projektu budowlanego, b 2 informacji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, b.3. projektów wykonawczych dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni, b.4. projektów wykonawczych dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub projektów wykonawczych dla obiektów do rozbiórki, b.5. specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni (SST), b.6. przedmiarów ww. branż; Realizacja pełnego zakresu robót budowlanych, usług i dostaw zgodnie z ww. dokumentacją oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni w okresie 36 miesięcy od daty zakończenia odbioru robót budowlanych zgodnie z podstawowymi wytycznymi w zakresie kształtowania zieleni dla Gminy Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). C. Ponadto wykonanie zamówienia obejmuje: I. na etapie wykonywania dokumentacji projektowej: a) przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia opracowanej koncepcji i dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i SST; b) wykonanie badań geologicznych; c) uzyskanie warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją; d) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu; e) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o materiały przygotowane przez Wykonawcę, w tym kartę informacyjną, ewentualnie raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko lub uzyskanie postanowienia o odmowie jej wydania; f) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egzemplarzach) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie. Wystąpienie i uzyskanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów; g) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu umowy lub jej części składowej; h) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualnie skorzystanie z trybu odwoławczego; i) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego); j) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego; k) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub rozbiórkę; l) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/technologii robót. II. na etapie realizacji robót: a) wykonanie dokumentacji powykonawczej; b) kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4 kpl. (w tym 2 kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji; c) organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy; d) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy; e) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w ciągu 5 dni od tego dnia w wersji elektronicznej na nośniku danych CD; f) zajęcie pasa drogowego i pokrycie kosztów z tym związanych oraz wykonanie i zatwierdzenie organizacja ruchu na czas prowadzonych robót; g) zapewnienie dojazdu i dojścia do posesji w czasie prowadzonych robót; h) sporządzenie i uzyskanie zatwierdzenia organizacji ruchu na czas budowy; i) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu; j) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych; k) przewiezienie na odległość do 10 km materiałów pochodzących rozbiórki, a nadających się do ponownego wykorzystania na miejsce wskazane przez Zamawiającego; l) przekazanie Zamawiającemu do ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki takich jak: płytki i kostki chodnikowe, krawężniki, obrzeża chodnikowe - zgodnie z zaleceniami w SIWZ - OPZ. W związku z powyższym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie oraz nie należy ich utylizować lub przekazywać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Decyzję co do ponownego wykorzystania materiałów pochodzących z rozbiórki podejmie Inspektor bezpośrednio przed rozbiórką. Materiały winny być umieszczone na paletach i przygotowane do transportu; m) przeprowadzenie prób i odbiorów z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika; n) remonty i naprawa zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach; o) w wypadku konieczności dokonania wycinki, na Wykonawcy będzie ciążył obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew oraz opinii dendrologicznej o niegniazdowaniu ptaków. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania nasadzeń zastępczych. Należy uwzględnić po 3 paliki na każde posadzone drzewo o wys. nasadzanego drzewa. Ścięte drzewa należy pociąć na odcinki o dł. 120 cm uformować stosy na placu budowy lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca winien uwzględnić w ofercie wycinkę wystających korzeni oraz roboty związane z karczowaniem pni drzew. Wykonawca jest zobowiązany przygotować protokół brakarski ściętego drewna i odkupić je od Zamawiającego. Do wyceny należy przyjąć cenę zgodnie z zarządzeniem nr 1304/OSR/2013 Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla z dnia 6.03.2013r. jak dla - drewna opałowego (40 zł/mp.); p) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przyległego do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót; q) wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej; r) wykonanie regulacji wszystkich elementów obcych takich, jak: studzienki telekomunikacyjne, studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynki wodociągowe i gazowe oraz kamerowanie kanalizacji; s) utrzymanie i pielęgnację nasadzeń zieleni (w tym trawników, nasadzeń wykonanych w ramach opracowanych projektów i nasadzeń zastępczych) w okresie 36 miesięcy licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót zgodnie z opracowaną szczegółową specyfikacją techniczną wykonaną w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. D. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: - wykonanie nawierzchni chodników, - wykonanie nasadzeń. Sposób dokumentowania zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tyt. niespełnienia wymagań zostały określone w części II SIWZ - Istotne postanowienia umowy. E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: cz. III SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia, cz. II Istotne postanowienia umowy, załączony program funkcjonalno-użytkowy sporządzony przez Wykonawcę: Projekt 3 Marek Pelc z siedzibą przy ul. Św. Antoniego 1, 44-200 Rybnik, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej Zamawiającego: http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/ stanowiące integralną część SIWZ. W szacowaniu kosztów Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót/dostaw/usług i ich ilości określone w PFU mogą ulec zmianie w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45111291-4, 45112710-5, 71320000-7, 45000000-7, 77310000-6, 77211400-6, 77211500-7

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 354
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena całkowita brutto 60,00
Termin realizacji zamówienia 20,00
Okres gwarancji20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1. Zamówienie należy zrealizować w terminie ustalonym w ofercie Wykonawcy zgodnie z zasadami wskazanymi w SIWZ, nie dłuższym niż do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 2. Przekazanie placu budowy nastąpi po obustronnym uzgodnieniu, jednak nie później niż 14 dni po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę. 3. Okres gwarancji na roboty budowlane oraz na wykonane nasadzenia wynosi min. 36 miesięcy, licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót. 4. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).


Część nr: 2Nazwa: Modelowe zielone podwórko multiaktywne przy ul. Lompy w Kędzierzynie-Koźlu
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Część nr 2 - Modelowe zielone podwórko multiaktywne przy ul. Lompy w Kędzierzynie-Koźlu A. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1. inwentaryzację stanu istniejącego oraz wykonanej pełnej inwentaryzacji dendrologicznej z uwzględnieniem dokumentacji budowy toru rolkowego i urządzeń fitness według załączników do PFU, 2. inwentaryzację drzewostanu wraz z określeniem nazw gatunkowych, obwodów pierśnicowych, wysokości, powierzchni krzewów, stanu zdrowotnego poszczególnych egzemplarzy drzew i krzewów w formie tabeli, 3. wykonanie mapy z aktualnym podkładem sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 i naniesienie wyników inwentaryzacji na powyższą mapę, 4. inwentaryzacja dotyczy działek 1072/18 obrębu Kędzierzyn będących własnością Gminy Kędzierzyn-Koźle, 5. projekt prac wycinkowych i pielęgnacyjno-zabezpieczających opracowany na podstawie inwentaryzacji, zawierający: o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do usunięcia, o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do pielęgnacji z podaniem zakresu zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych, o określenie drzew do zabezpieczenia wiązaniami, ich liczba i rodzaj, o określenie egzemplarzy starych karpin do usunięcia, o naniesienie usytuowania powyższych drzew, krzewów i karpin na plan powyżej, o oznaczenie w terenie drzew do usunięcia oraz drzew, na których konieczne jest wykonanie prac pielęgnacyjnych; o uzyskanie zezwoleń na wycinkę (o ile będzie konieczna) 6. opracowanie szczegółowego planu nasadzeń, obejmujący właściwy dobór roślin do warunków siedliskowych i przestrzennych, wykaz roślin, planowane zagęszczenie nasadzeń, rozmiar materiału szkółkarskiego, kalendarz kwitnienia, 7. opracowanie Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) dotyczącej zieleni w tym: sposobu wykonania nasadzeń i trawników, sposobu i częstotliwość pielęgnacji, itp. W tym celu wykonawca powinien oprzeć się na wypracowanych dla Gminy Kędzierzyn - Koźle podstawowych wytycznych dla kształtowania zieleni (zał. nr 6). Dokumentacja projektowa zieleni ma być dokumentacją wykonawczą, na podstawie której wykonane zostanie urządzenie zieleni w ramach przedmiotowego zamówienia. 8. wycinka drzew i krzewów(o ile będzie konieczna) na podstawie wykonanej inwentaryzacji zieleni oraz uzyskanej przez Wykonawcę decyzji pozwolenia na wycinkę, 9. rozbiórka asfaltowego boiska wraz z podbudową, piaskownicy, murków oporowych i ławek, chodników betonowych oraz innych utwardzeń wraz z podbudową, 10. budowa chodnika o nawierzchni z kostki betonowej bezfazowej gr. 6 cm na podbudowie, wraz z obrzeżami 6x25 cm, 11. budowa placyków o nawierzchni z kostki betonowej bezfazowej gr. 6 cm na podbudowie wraz z obrzeżami 6x25 cm, 12. budowa dojazdu wewnętrznego do budynku nr 1 - A,B,C,D,E oraz dojazdu do śmietnika z kostki betonowej bezfazowej gr. 8 cm wraz z obrzeżami betonowymi 15x30 cm, 13. wykonanie nawierzchni dla 4 miejsc postojowych pod zadaszeniem z kostki betonowej bezfazowej gr. 8 cm wraz z obrzeżami betonowymi 15x30 cm, 14. remont murku z kamienia naturalnego przy budynku nr 2, 15. budowa ścieżek z płyt kamiennych 40x40 cm, 16. budowa altany o konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo z przeznaczeniem na wykonanie "zielonego dachu" wraz z fundamentami, 17. budowa zadaszenia nad miejscami postojowymi o konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo z przeznaczeniem na wykonanie "zielonego dachu" o wymiarach 5 x 10 m i wysokości użytkowej min. 2,20 m wraz z fundamentami i odtworzeniem nawierzchni do granicy miejsc postojowych, 18. założenie systemu zieleni ekstensywnej na zadaszeniu miejsc postojowych i altany zgodnie z warunkami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 19. budowa drewnianych pergoli maskujących oraz przestrzennych wraz z fundamentami, 20. dostawa i montaż ławek oraz koszy na śmieci, zgodnie z założeniami Kodeksu Estetyzacji Miasta Kędzierzyn-Koźle dla strefy Nowomiejskiej obszary zielone - zał. nr 2c (IPU), 21. trwały montaż na istniejących drzewach budek dla ptaków, nietoperzy i owadów - 40 szt., 22. wykonanie i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej zgodnie z założeniami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 23. budowa górki saneczkowej, 24. wykonanie nawierzchni wegetacyjnej poprzez przygotowanie lub ułożenie nowej warstwy humusu (ziemi urodzajnej) o grubości minimum 20 cm na podbudowie naturalnej. Przed ułożeniem teren należy oczyścić ze wszystkich nawierzchni utwardzonych lub innych uniemożliwiających sadzenie drzew, trawników, krzewów lub innych roślin. Humus należy oczyścić z kamieni, korzeni i dużych szczątków roślin zgodnie z założeniami SST, 25. wykonanie trawników sianych zgodnie z opracowanym projektem i SST, 26. wykonanie skweru z bylinami ozdobnymi, zgodnie z opracowanym projektem i SST, 27. wykonanie skweru z roślinami cieniolubnymi, zgodnie z opracowanym projektem i SST, 28. wykonanie skalniaka wraz z roślinami, zgodnie z opracowanym projektem i SST, 29. nasadzenia pnączy zgodnie z opracowanym projektem i SST, 30. 3 letnie utrzymanie zieleni zgodnie z zapisami SST, 31. Zaprojektowanie i wykonanie przyłączy wody z sieci wodociągowej z pomiarem rozliczeniowym, do podlewania zieleni, umożliwiających podłączenie węża do podlewania, rozmieszczonych w odległości co max. 40 m. Ilość punktów czerpalnych będzie wynikała z odległości i zapewnienia skutecznego podlewania całej wykonanej zieleni. 32. Wykonawca opracuje harmonogram pielęgnacji gwarantujący utrzymanie wykonanych nasadzeń (w tym trawników i nasadzeń zastępczych) w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn - Koźle (załącznik nr 6) i przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia. Na podstawie zatwierdzonego harmonogramu pielęgnacji Wykonawca będzie prowadził książkę z czynności pielęgnacyjnych, którą co 1 miesiąc, a następnie po każdych 12 miesiącach utrzymania i pielęgnacji będzie przedkładał do potwierdzenia wykonanych czynności Zamawiającemu. Wykonanie czynności pielęgnacyjnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu. Zamawiający ma obowiązek w przeciągu 3 dni kalendarzowych rozpocząć odbiór tych czynności oraz zakończyć czynności odbioru w przeciągu 3 dni kalendarzowych lub wykazać usterki i nakazać ich usunięcie wraz ze wskazaniem terminu ich usunięcia. Wykonawca po usunięciu usterek ponownie zgłosi wykonanie czynności, a odbiór nastąpi na zasadach opisanych powyżej. 33. Minimalna ilość roślin oraz ich referencyjny skład określono w zał. nr 7. B. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących opracowań: a) opracowania przedprojektowe, tj.: a.1. opracowania geodezyjne, a.2. dokumentacja geotechniczna, a.3. inwentaryzacja zieleni, b) koncepcja programowo-przestrzenna; c) dokumentacja projektowa, składająca się z: b.1. projektu budowlanego, b 2 informacji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, b.3. projektów wykonawczych dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni, b.4. projektów wykonawczych dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub projektów wykonawczych dla obiektów do rozbiórki, b.5. specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni (SST), b.6. przedmiarów ww. branż. Realizacja pełnego zakresu robót budowlanych, usług i dostaw zgodnie z ww. dokumentacją oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni w okresie 36 miesięcy od daty zakończenia odbioru robót budowlanych zgodnie z podstawowymi wytycznymi w zakresie kształtowania zieleni dla Gminy Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). C. Ponadto wykonanie zamówienia obejmuje: I. na etapie wykonywania dokumentacji projektowej: a) przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia opracowanej koncepcji i dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i SST; b) wykonanie badań geologicznych; c) uzyskanie warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją; d) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu; e) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o materiały przygotowane przez Wykonawcę, w tym kartę informacyjną, ewentualnie raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko lub uzyskanie postanowienia o odmowie jej wydania; f) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egzemplarzach) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie. Wystąpienie i uzyskanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów; g) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu umowy lub jej części składowej; h) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualnie skorzystanie z trybu odwoławczego; i) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego); j) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego; k) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub rozbiórkę; l) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/technologii robót. II. na etapie realizacji robót: a) wykonanie dokumentacji powykonawczej; b) kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4 kpl. (w tym 2 kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji; c) organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy; d) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy; e) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w ciągu 5 dni od tego dnia w wersji elektronicznej na nośniku danych CD; f) zajęcie pasa drogowego i pokrycie kosztów z tym związanych oraz wykonanie i zatwierdzenie organizacja ruchu na czas prowadzonych robót; g) zapewnienie dojazdu i dojścia do posesji w czasie prowadzonych robót; h) sporządzenie i uzyskanie zatwierdzenia organizacji ruchu na czas budowy; i) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu; j) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych; k) przewiezienie na odległość do 10 km materiałów pochodzących rozbiórki, a nadających się do ponownego wykorzystania na miejsce wskazane przez Zamawiającego; l) przekazanie Zamawiającemu do ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki takich jak: płytki i kostki chodnikowe, krawężniki, obrzeża chodnikowe - zgodnie z zaleceniami w SIWZ - OPZ. W związku z powyższym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie oraz nie należy ich utylizować lub przekazywać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Decyzję co do ponownego wykorzystania materiałów pochodzących z rozbiórki podejmie Inspektor bezpośrednio przed rozbiórką. Materiały winny być umieszczone na paletach i przygotowane do transportu; m) przeprowadzenie prób i odbiorów z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika; n) remonty i naprawa zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach; o) w wypadku konieczności dokonania wycinki, na Wykonawcy będzie ciążył obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew oraz opinii dendrologicznej o niegniazdowaniu ptaków. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania nasadzeń zastępczych. Należy uwzględnić po 3 paliki na każde posadzone drzewo o wys. nasadzanego drzewa. Ścięte drzewa należy pociąć na odcinki o dł. 120 cm uformować stosy na placu budowy lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca winien uwzględnić w ofercie wycinkę wystających korzeni oraz roboty związane z karczowaniem pni drzew. Wykonawca jest zobowiązany przygotować protokół brakarski ściętego drewna i odkupić je od Zamawiającego. Do wyceny należy przyjąć cenę zgodnie z zarządzeniem nr 1304/OSR/2013 Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla z dnia 6.03.2013r. jak dla - drewna opałowego (40 zł/mp.); p) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przyległego do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót; q) wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej; r) wykonanie regulacji wszystkich elementów obcych takich, jak: studzienki telekomunikacyjne, studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynki wodociągowe i gazowe oraz kamerowanie kanalizacji; s) utrzymanie i pielęgnację nasadzeń zieleni (w tym trawników, nasadzeń wykonanych w ramach opracowanych projektów i nasadzeń zastępczych) w okresie 36 miesięcy licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót zgodnie z opracowaną szczegółową specyfikacją techniczną wykonaną w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. D. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: - wykonanie nawierzchni chodników, - wykonanie nasadzeń. Sposób dokumentowania zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tyt. niespełnienia wymagań zostały określone w części II SIWZ - Istotne postanowienia umowy. E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: cz. III SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia, cz. II Istotne postanowienia umowy, załączony program funkcjonalno-użytkowy sporządzony przez Wykonawcę: Projekt 3 Marek Pelc z siedzibą przy ul. Św. Antoniego 1, 44-200 Rybnik, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej Zamawiającego: http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/ stanowiące integralną część SIWZ. W szacowaniu kosztów Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót/dostaw/usług i ich ilości określone w PFU mogą ulec zmianie w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45111291-4, 45112710-5, 71320000-7, 45000000-7, 77310000-6, 77211400-6, 77211500-7

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 354
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena całkowita brutto 60,00
Termin realizacji zamówienia 20,00
Okres gwarancji20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1. Zamówienie należy zrealizować w terminie ustalonym w ofercie Wykonawcy zgodnie z zasadami wskazanymi w SIWZ, nie dłuższym niż do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 2. Przekazanie placu budowy nastąpi po obustronnym uzgodnieniu, jednak nie później niż 14 dni po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę. 3. Okres gwarancji na roboty budowlane oraz na wykonane nasadzenia wynosi min. 36 miesięcy, licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót. 4. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).


Część nr: 3Nazwa: Zielone podwórko przy ul. Powstańców w Kędzierzynie-Koźlu
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Część nr 3 - Zielone podwórko przy ul. Powstańców w Kędzierzynie-Koźlu A. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1. wykonanie Inwentaryzacji dendrologicznej stanu istniejącego zawierająca informację na temat zastanej zieleni (drzew i krzewów) na danym obszarze z określeniem nazwy gatunków oraz wskazaniem ich na mapie, 2. inwentaryzację drzewostanu wraz z określeniem nazw gatunkowych, obwodów pierśnicowych, wysokości, powierzchni krzewów, stanu zdrowotnego poszczególnych egzemplarzy drzew i krzewów w formie tabeli, 3. wykonanie mapy z aktualnym podkładem sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 i naniesienie wyników inwentaryzacji na powyższą mapę, 4. inwentaryzacja dotyczy działek 1090/78, 1090/75, 1084/4, 1085/4, 1086/4, 1086/1, 1089/3, 1090/80, 1090/103 obrębu Kędzierzyn będących własnością Gminy Kędzierzyn-Koźle, 5. projekt prac wycinkowych i pielęgnacyjno-zabezpieczających opracowany na podstawie inwentaryzacji, zawierający: o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do usunięcia o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do pielęgnacji z podaniem zakresu zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych, o określenie drzew do zabezpieczenia wiązaniami, ich liczba i rodzaj, o określenie egzemplarzy starych karpin do usunięcia, o naniesienie usytuowania powyższych drzew, krzewów i karpin na plan powyżej, o oznaczenie w terenie drzew do usunięcia oraz drzew na których konieczne jest wykonanie prac pielęgnacyjnych, o uzyskanie zezwoleń na wycinkę (o ile będzie konieczna), 6. opracowanie szczegółowego planu nasadzeń, obejmujący właściwy dobór roślin do warunków siedliskowych i przestrzennych, wykaz roślin, planowane zagęszczenie nasadzeń, rozmiar materiału szkółkarskiego, kalendarz kwitnienia, 7. opracowanie Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) dotyczącej zieleni w tym: sposobu wykonania nasadzeń i trawników, sposobu i częstotliwość pielęgnacji, itp. W tym celu wykonawca powinien oprzeć się na wypracowanych dla Gminy Kędzierzyn-Koźle podstawowych wytycznych dla kształtowania zieleni (zał. nr 6). Dokumentacja projektowa zieleni ma być dokumentacją wykonawczą na podstawie której wykonane zostanie urządzenie zieleni w ramach przedmiotowego zamówienia, 8. wycinka drzew i krzewów(o ile będzie konieczna) na podstawie wykonanej inwentaryzacji zieleni oraz uzyskanej decyzji pozwolenia na wycinkę 9. rozbiórka asfaltowego boiska wraz z podbudową, piaskownicy i ławek, chodników betonowych oraz innych utwardzeń wraz z podbudową, 10. budowa chodnika o nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm na podbudowie, wraz z obrzeżami 6x25 cm, 11. budowa ścieżek z płyt z kamienia naturalnego 40x40 cm, 12. budowa pergoli maskujących i przestrzennych, 13. wykonanie piaskownicy okrągłej o średnicy 5 m, z ławą drewnianą, wypełnienie piaskiem kopanym, 14. wykonanie i montaż impregnowanych drewnianych elementów zabawowych dla dzieci z bali o śr. min. 14 cm - 1 komplet wraz z wykonaniem strefy bezpieczeństwa, 15. wykonanie i montaż drewnianych elementów zabawowych dla dzieci w formie pieńków i bali wraz z wykonaniem strefy bezpieczeństwa, 16. w momencie odbioru dostarczonych i zamontowanych urządzeń zabawowych Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu certyfikaty ich wykonania zgodnie z obowiązującymi normami, 17. montaż systemowego trzepaka do dywanów w wykonaniu ze stali ocynkowanej ogniowo z fundamentem - 1 szt. 18. montaż sznurów do prania wraz z systemową konstrukcją w wykonaniu ze stali ocynkowanej ogniowo, z fundamentami - 2 zestawy, 19. dostawa i montaż ławek oraz koszy na śmieci zgodnie z założeniami Kodeksu Estetyzacji Miasta Kędzierzyn-Koźle dla strefy Nowomiejskiej obszary zielone - zał. nr 2c (IPU), 20. trwały montaż na istniejących drzewach budek dla ptaków, nietoperzy i owadów - 20 szt., 21. wykonanie i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej zgodnie z założeniami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 22. budowa 3 ziemnych górek wypoczynkowych z przygotowaniem nawierzchni wegetacyjnej pod założenie trawników oraz ich wykonanie. Do wysiewu traw stosować mieszanki nasion traw dedykowanych dla sposobu użytkowania i nasłonecznienia, nawierzchnię humusu po wysianiu traw należy przegrabić i uwałować, 23. wykonanie nawierzchni wegetacyjnej poprzez przygotowanie lub ułożenie nowej warstwy humusu (ziemi urodzajnej) o grubości minimum 20 cm na podbudowie naturalnej. Przed ułożeniem teren należy oczyścić ze wszystkich nawierzchni utwardzonych lub innych uniemożliwiających sadzenie drzew, trawników, krzewów lub innych roślin. Humus należy oczyścić z kamieni, korzeni i dużych szczątków roślin zgodnie z założeniami SST, 24. wykonanie trawników sianych zgodnie z opracowanym projektem i SST, 25. założenie łąki kwietnej i etnoskweru zgodnie z opracowanym projektem i SST, 26. nasadzenie krzewów, drzew i pnączy zgodnie z opracowanym projektem i SST, 27. 3 letnie utrzymanie zieleni zgodnie z zapisami SST, 28. Zaprojektowanie i wykonanie przyłączy wody z sieci wodociągowej z pomiarem rozliczeniowym, do podlewania zieleni, umożliwiających podłączenie węża do podlewania, rozmieszczonych w odległości co max. 40 m. Ilość punktów czerpalnych będzie wynikała z odległości i zapewnienia skutecznego podlewania całej wykonanej zieleni, 29. Wykonawca opracuje harmonogram pielęgnacji gwarantujący utrzymanie wykonanych nasadzeń (w tym trawników i nasadzeń zastępczych) w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn - Koźle (załącznik nr 6) i przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia. Na podstawie zatwierdzonego harmonogramu pielęgnacji Wykonawca będzie prowadził książkę z czynności pielęgnacyjnych, którą co 1 miesiąc, a następnie po każdych 12 miesiącach utrzymania i pielęgnacji będzie przedkładał do potwierdzenia wykonanych czynności Zamawiającemu. Wykonanie czynności pielęgnacyjnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu. Zamawiający ma obowiązek w przeciągu 3 dni kalendarzowych rozpocząć odbiór tych czynności oraz zakończyć czynności odbioru w przeciągu 3 dni kalendarzowych lub wykazać usterki i nakazać ich usunięcie wraz ze wskazaniem terminu ich usunięcia. Wykonawca po usunięciu usterek ponownie zgłosi wykonanie czynności, a odbiór nastąpi na zasadach opisanych powyżej. 30. Minimalna ilość roślin oraz ich referencyjny skład określono w zał. nr 7. B. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących opracowań: a) opracowania przedprojektowe, tj.: a.1. opracowania geodezyjne, a.2. dokumentacja geotechniczna, a.3. inwentaryzacja zieleni, b) koncepcja programowo-przestrzenna; c) dokumentacja projektowa, składająca się z: b.1. projektu budowlanego, b 2 informacji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, b.3. projektów wykonawczych dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni, b.4. projektów wykonawczych dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub projektów wykonawczych dla obiektów do rozbiórki, b.5. specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni (SST), b.6. przedmiarów ww. branż. Realizacja pełnego zakresu robót budowlanych, usług i dostaw zgodnie z ww. dokumentacją oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni w okresie 36 miesięcy od daty zakończenia odbioru robót budowlanych zgodnie z podstawowymi wytycznymi w zakresie kształtowania zieleni dla Gminy Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). C. Ponadto wykonanie zamówienia obejmuje: I. na etapie wykonywania dokumentacji projektowej: a) przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia opracowanej koncepcji i dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i SST; b) wykonanie badań geologicznych; c) uzyskanie warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją; d) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu; e) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o materiały przygotowane przez Wykonawcę, w tym kartę informacyjną, ewentualnie raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko lub uzyskanie postanowienia o odmowie jej wydania; f) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egzemplarzach) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie. Wystąpienie i uzyskanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów; g) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu umowy lub jej części składowej; h) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualnie skorzystanie z trybu odwoławczego; i) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego); j) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego; k) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub rozbiórkę; l) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/technologii robót. II. na etapie realizacji robót: a) wykonanie dokumentacji powykonawczej; b) kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4 kpl. (w tym 2 kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji; c) organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy; d) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy; e) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w ciągu 5 dni od tego dnia w wersji elektronicznej na nośniku danych CD; f) zajęcie pasa drogowego i pokrycie kosztów z tym związanych oraz wykonanie i zatwierdzenie organizacja ruchu na czas prowadzonych robót; g) zapewnienie dojazdu i dojścia do posesji w czasie prowadzonych robót; h) sporządzenie i uzyskanie zatwierdzenia organizacji ruchu na czas budowy; i) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu; j) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych; k) przewiezienie na odległość do 10 km materiałów pochodzących rozbiórki, a nadających się do ponownego wykorzystania na miejsce wskazane przez Zamawiającego; l) przekazanie Zamawiającemu do ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki takich jak: płytki i kostki chodnikowe, krawężniki, obrzeża chodnikowe - zgodnie z zaleceniami w SIWZ - OPZ. W związku z powyższym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie oraz nie należy ich utylizować lub przekazywać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Decyzję co do ponownego wykorzystania materiałów pochodzących z rozbiórki podejmie Inspektor bezpośrednio przed rozbiórką. Materiały winny być umieszczone na paletach i przygotowane do transportu; m) przeprowadzenie prób i odbiorów z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika; n) remonty i naprawa zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach; o) w wypadku konieczności dokonania wycinki, na Wykonawcy będzie ciążył obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew oraz opinii dendrologicznej o niegniazdowaniu ptaków. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania nasadzeń zastępczych. Należy uwzględnić po 3 paliki na każde posadzone drzewo o wys. nasadzanego drzewa. Ścięte drzewa należy pociąć na odcinki o dł. 120 cm uformować stosy na placu budowy lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca winien uwzględnić w ofercie wycinkę wystających korzeni oraz roboty związane z karczowaniem pni drzew. Wykonawca jest zobowiązany przygotować protokół brakarski ściętego drewna i odkupić je od Zamawiającego. Do wyceny należy przyjąć cenę zgodnie z zarządzeniem nr 1304/OSR/2013 Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla z dnia 6.03.2013r. jak dla - drewna opałowego (40 zł/mp.); p) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przyległego do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót; q) wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej; r) wykonanie regulacji wszystkich elementów obcych takich, jak: studzienki telekomunikacyjne, studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynki wodociągowe i gazowe oraz kamerowanie kanalizacji; s) utrzymanie i pielęgnację nasadzeń zieleni (w tym trawników, nasadzeń wykonanych w ramach opracowanych projektów i nasadzeń zastępczych) w okresie 36 miesięcy licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót zgodnie z opracowaną szczegółową specyfikacją techniczną wykonaną w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. D. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: - wykonanie nawierzchni chodników, - wykonanie nasadzeń. Sposób dokumentowania zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tyt. niespełnienia wymagań zostały określone w części II SIWZ - Istotne postanowienia umowy. E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: cz. III SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia, cz. II Istotne postanowienia umowy, załączony program funkcjonalno-użytkowy sporządzony przez Wykonawcę: Projekt 3 Marek Pelc z siedzibą przy ul. Św. Antoniego 1, 44-200 Rybnik, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej Zamawiającego: http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/ stanowiące integralną część SIWZ. W szacowaniu kosztów Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót/dostaw/usług i ich ilości określone w PFU mogą ulec zmianie w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45111291-4, 45112710-5, 71320000-7, 45000000-7, 77310000-6, 77211400-6, 77211500-7

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 354
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena całkowita brutto 60,00
Termin realizacji zamówienia 20,00
Okres gwarancji20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1. Zamówienie należy zrealizować w terminie ustalonym w ofercie Wykonawcy zgodnie z zasadami wskazanymi w SIWZ, nie dłuższym niż do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 2. Przekazanie placu budowy nastąpi po obustronnym uzgodnieniu, jednak nie później niż 14 dni po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę. 3. Okres gwarancji na roboty budowlane oraz na wykonane nasadzenia wynosi min. 36 miesięcy, licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót. 4. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).


Część nr: 4Nazwa: Modelowy zielony skwer przyblokowy przy ul. Dmowskiego w Kędzierzynie-Koźlu
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Część nr 4 - Modelowy zielony skwer przyblokowy przy ul. Dmowskiego w Kędzierzynie-Koźlu A. Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1. wykonanie Inwentaryzacji dendrologicznej stanu istniejącego zawierająca informację na temat zastanej zieleni (drzew i krzewów) na danym obszarze z określeniem nazwy gatunków oraz wskazaniem ich na mapie, 2. inwentaryzację drzewostanu wraz z określeniem nazw gatunkowych, obwodów pierśnicowych, wysokości, powierzchni krzewów, stanu zdrowotnego poszczególnych egzemplarzy drzew i krzewów w formie tabeli, 3. wykonanie mapy z aktualnym podkładem sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 i naniesienie wyników inwentaryzacji na powyższą mapę, 4. inwentaryzacja dotyczy działek 1158/3, 1185/2, 1159 obrębu Kędzierzyn będących własnością Gminy Kędzierzyn-Koźle, 5. projekt prac wycinkowych i pielęgnacyjno-zabezpieczających opracowany na podstawie inwentaryzacji, zawierający: o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do usunięcia o określenie egzemplarzy drzew i krzewów do pielęgnacji z podaniem zakresu zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych, o określenie drzew do zabezpieczenia wiązaniami, ich liczba i rodzaj, o określenie egzemplarzy starych karpin do usunięcia, o naniesienie usytuowania powyższych drzew, krzewów i karpin na plan powyżej, o oznaczenie w terenie drzew do usunięcia oraz drzew na których konieczne jest wykonanie prac pielęgnacyjnych, o uzyskanie zezwoleń na wycinkę (o ile będzie konieczna) 6. opracowanie szczegółowego planu nasadzeń, obejmujący właściwy dobór roślin do warunków siedliskowych i przestrzennych, wykaz roślin, planowane zagęszczenie nasadzeń, rozmiar materiału szkółkarskiego, kalendarz kwitnienia, 7. opracowanie Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) dotyczącej zieleni w tym: sposobu wykonania nasadzeń i trawników, sposobu i częstotliwość pielęgnacji, itp. W tym celu wykonawca powinien oprzeć się na wypracowanych dla Gminy Kędzierzyn-Koźle podstawowych wytycznych dla kształtowania zieleni (zał. nr 6). Dokumentacja projektowa zieleni ma być dokumentacją wykonawczą na podstawie której wykonane zostanie urządzenie zieleni w ramach przedmiotowego zamówienia. 8. wycinka drzew i krzewów (o ile będzie konieczna) na podstawie wykonanej inwentaryzacji zieleni oraz uzyskanej decyzji pozwolenia na wycinkę 9. rozbiórka zniszczonych chodników, usunięcie asfaltowego boiska wraz z podbudową, piaskownicy i ławek, 10. budowa chodników o nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm bezfazowej na podbudowie, wraz z obrzeżami 6x25 cm, 11. budowa nowych placyków gospodarczych; 12. budowa miejsc parkingowych 8 szt. - nawierzchnia z kostki betonowej gr. 8 cm z obrzeżami 20 x 30 cm, 13. budowa 2 zadaszeń nad miejscami postojowymi o konstrukcji stalowej ocynkowanej z dachem zielonym, minimalna wysokość użytkowa 2,20 m, 14. założenie systemu zieleni ekstensywnej na zadaszeniu miejsc postojowych i altany zgodnie z warunkami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 15. budowa ścieżek z płyt z kamiennych 40 x40, 16. budowa pergoli maskujących i przestrzennych 17. budowa górki wypoczynkowej na powierzchni ok. 38 m2, 18. wykonanie piaskownicy okrągłej o średnicy ok. 5 m, z ławą drewnianą, wypełnienie piaskiem kopanym, 19. wykonanie i montaż impregnowanych drewnianych elementów zabawowych dla dzieci z bali wraz z wykonaniem strefy bezpieczeństwa, 20. wykonanie i montaż systemowego elementu zabaw z lin w formie siatki rozpiętej na konstrukcji stalowej ocynkowanej wraz z wykonaniem strefy bezpieczeństwa 21. w momencie odbioru dostarczonych i zamontowanych urządzeń zabawowych Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu certyfikaty ich wykonania zgodnie z obowiązującymi normami. 22. montaż systemowego trzepaka do dywanów w wykonaniu ze stali ocynkowanej ogniowo z fundamentem - 1 szt., 23. dostawa i montaż ławek oraz koszy na śmieci zgodnie z założeniami Kodeksu Estetyzacji Miasta Kędzierzyn-Koźle dla strefy Nowomiejskiej obszary zielone - zał. nr 2c (IPU), 24. trwały montaż na istniejących drzewach budek dla ptaków, nietoperzy i owadów - 20 szt., 25. wykonanie i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej zgodnie z założeniami podanymi w dodatkowym zakresie przedmiotu zamówienia - zał. nr 2b (IPU), 26. wykonanie nawierzchni wegetacyjnej poprzez przygotowanie lub ułożenie nowej warstwy humusu (ziemi urodzajnej) o grubości minimum 20 cm na podbudowie naturalnej. Przed ułożeniem teren należy oczyścić ze wszystkich nawierzchni utwardzonych lub innych uniemożliwiających sadzenie drzew, trawników, krzewów lub innych roślin. Humus należy oczyścić z kamieni, korzeni i dużych szczątków roślin zgodnie z założeniami SST, 27. wykonanie trawników sianych zgodnie z opracowanym projektem i SST, 28. nasadzenia bylin, krzewów, drzew i pnączy zgodnie z opracowanym projektem i SST, 29. 3 letnie utrzymanie zieleni zgodnie z zapisami SST, 30. Zaprojektowanie i wykonanie przyłączy wody z sieci wodociągowej z pomiarem rozliczeniowym, do podlewania zieleni, umożliwiających podłączenie węża do podlewania, rozmieszczonych w odległości co max. 40 m. Ilość punktów czerpalnych będzie wynikała z odległości i zapewnienia skutecznego podlewania całej wykonanej zieleni. 31. Wykonawca opracuje harmonogram pielęgnacji gwarantujący utrzymanie wykonanych nasadzeń (w tym trawników i nasadzeń zastępczych) w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn - Koźle (załącznik nr 6) i przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia. Na podstawie zatwierdzonego harmonogramu pielęgnacji Wykonawca będzie prowadził książkę z czynności pielęgnacyjnych, którą co 1 miesiąc, a następnie po każdych 12 miesiącach utrzymania i pielęgnacji będzie przedkładał do potwierdzenia wykonanych czynności Zamawiającemu. Wykonanie czynności pielęgnacyjnych Wykonawca zgłasza Zamawiającemu. Zamawiający ma obowiązek w przeciągu 3 dni kalendarzowych rozpocząć odbiór tych czynności oraz zakończyć czynności odbioru w przeciągu 3 dni kalendarzowych lub wykazać usterki i nakazać ich usunięcie wraz ze wskazaniem terminu ich usunięcia. Wykonawca po usunięciu usterek ponownie zgłosi wykonanie czynności, a odbiór nastąpi na zasadach opisanych powyżej. 32. Minimalna ilość roślin oraz ich referencyjny skład określono w zał. nr 7. Zamawiający rezygnuje z wykonania roweru stacjonarnego umożliwiającego produkcję prądu z zestawem do ładowania urządzeń przenośnych. B. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących opracowań: a) opracowania przedprojektowe, tj.: a.1. opracowania geodezyjne, a.2. dokumentacja geotechniczna, a.3. inwentaryzacja zieleni, b) koncepcja programowo-przestrzenna; c) dokumentacja projektowa, składająca się z: b.1. projektu budowlanego, b 2 informacji bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, b.3. projektów wykonawczych dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni, b.4. projektów wykonawczych dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub projektów wykonawczych dla obiektów do rozbiórki, b.5. specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, w tym dla urządzania zieleni (SST), b.6. przedmiarów ww. branż. Realizacja pełnego zakresu robót budowlanych, usług i dostaw zgodnie z ww. dokumentacją oraz utrzymanie i pielęgnacja zieleni w okresie 36 miesięcy od daty zakończenia odbioru robót budowlanych zgodnie z podstawowymi wytycznymi w zakresie kształtowania zieleni dla Gminy Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). C. Ponadto wykonanie zamówienia obejmuje: I. na etapie wykonywania dokumentacji projektowej: a) przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia opracowanej koncepcji i dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i SST; b) wykonanie badań geologicznych; c) uzyskanie warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia kolidującego z projektowaną inwestycją; d) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu; e) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o materiały przygotowane przez Wykonawcę, w tym kartę informacyjną, ewentualnie raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko lub uzyskanie postanowienia o odmowie jej wydania; f) wykonanie inwentaryzacji zieleni (w 5 egzemplarzach) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie. Wystąpienie i uzyskanie decyzji zezwalającej na usunięcie drzew i krzewów; g) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu umowy lub jej części składowej; h) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualnie skorzystanie z trybu odwoławczego; i) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego); j) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego; k) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę lub rozbiórkę; l) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/technologii robót. II. na etapie realizacji robót: a) wykonanie dokumentacji powykonawczej; b) kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4 kpl. (w tym 2 kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji; c) organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy; d) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu stanu placu budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy; e) sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej w dniu odbioru końcowego i przekazanie Zamawiającemu w ciągu 5 dni od tego dnia w wersji elektronicznej na nośniku danych CD; f) zajęcie pasa drogowego i pokrycie kosztów z tym związanych oraz wykonanie i zatwierdzenie organizacja ruchu na czas prowadzonych robót; g) zapewnienie dojazdu i dojścia do posesji w czasie prowadzonych robót; h) sporządzenie i uzyskanie zatwierdzenia organizacji ruchu na czas budowy; i) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu; j) zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wykonawca jest zobowiązany udokumentować Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych; k) przewiezienie na odległość do 10 km materiałów pochodzących rozbiórki, a nadających się do ponownego wykorzystania na miejsce wskazane przez Zamawiającego; l) przekazanie Zamawiającemu do ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki takich jak: płytki i kostki chodnikowe, krawężniki, obrzeża chodnikowe - zgodnie z zaleceniami w SIWZ - OPZ. W związku z powyższym należy przewidzieć czysty sposób ich demontażu z obiektu budowlanego umożliwiający ponowne ich wykorzystanie oraz nie należy ich utylizować lub przekazywać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Decyzję co do ponownego wykorzystania materiałów pochodzących z rozbiórki podejmie Inspektor bezpośrednio przed rozbiórką. Materiały winny być umieszczone na paletach i przygotowane do transportu; m) przeprowadzenie prób i odbiorów z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika; n) remonty i naprawa zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach; o) w wypadku konieczności dokonania wycinki, na Wykonawcy będzie ciążył obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew oraz opinii dendrologicznej o niegniazdowaniu ptaków. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania nasadzeń zastępczych. Należy uwzględnić po 3 paliki na każde posadzone drzewo o wys. nasadzanego drzewa. Ścięte drzewa należy pociąć na odcinki o dł. 120 cm uformować stosy na placu budowy lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Wykonawca winien uwzględnić w ofercie wycinkę wystających korzeni oraz roboty związane z karczowaniem pni drzew. Wykonawca jest zobowiązany przygotować protokół brakarski ściętego drewna i odkupić je od Zamawiającego. Do wyceny należy przyjąć cenę zgodnie z zarządzeniem nr 1304/OSR/2013 Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla z dnia 6.03.2013r. jak dla - drewna opałowego (40 zł/mp.); p) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót oraz terenu przyległego do placu budowy, który został naruszony wskutek prowadzonych robót; q) wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych zabudowanych urządzeń oraz wykonanie czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej; r) wykonanie regulacji wszystkich elementów obcych takich, jak: studzienki telekomunikacyjne, studzienki kanalizacji deszczowej i sanitarnej, skrzynki wodociągowe i gazowe oraz kamerowanie kanalizacji; s) utrzymanie i pielęgnację nasadzeń zieleni (w tym trawników, nasadzeń wykonanych w ramach opracowanych projektów i nasadzeń zastępczych) w okresie 36 miesięcy licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót zgodnie z opracowaną szczegółową specyfikacją techniczną wykonaną w oparciu o załączone podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni Kędzierzyn-Koźle (załącznik nr 6). Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. D. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: - wykonanie nawierzchni chodników, - wykonanie nasadzeń. Sposób dokumentowania zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tyt. niespełnienia wymagań zostały określone w części II SIWZ - Istotne postanowienia umowy. E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: cz. III SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia, cz. II Istotne postanowienia umowy, załączony program funkcjonalno-użytkowy sporządzony przez Wykonawcę: Projekt 3 Marek Pelc z siedzibą przy ul. Św. Antoniego 1, 44-200 Rybnik, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej Zamawiającego: http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/ stanowiące integralną część SIWZ. W szacowaniu kosztów Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót/dostaw/usług i ich ilości określone w PFU mogą ulec zmianie w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45111291-4, 45112710-5, 71320000-7, 45000000-7, 77310000-6, 77211400-6, 77211500-7

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 354
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
Cena całkowita brutto 60,00
Termin realizacji zamówienia 20,00
Okres gwarancji20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1. Zamówienie należy zrealizować w terminie ustalonym w ofercie Wykonawcy zgodnie z zasadami wskazanymi w SIWZ, nie dłuższym niż do 354 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, w tym opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w czasie do 234 dni. 2. Przekazanie placu budowy nastąpi po obustronnym uzgodnieniu, jednak nie później niż 14 dni po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę. 3. Okres gwarancji na roboty budowlane oraz na wykonane nasadzenia wynosi min. 36 miesięcy, licząc od daty zakończenia odbioru końcowego robót. 4. Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.