eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Wrocław › "Zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu" - Etap 1.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2020-02-19



Ogłoszenie nr 514429-N-2020 z dnia 2020-02-19 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej: "Zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu" - Etap 1.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Zieleni Miejskiej, krajowy numer identyfikacyjny 00000000000000, ul. ul. Trzebnicka  33 , 50-231  Wrocław, woj. dolnośląskie, państwo Polska, tel. 071 3286611/12, e-mail sekretariat@zzm.wroc.pl, faks 071 3286611/12.
Adres strony internetowej (URL): www.zzm.wroc.pl
Adres profilu nabywcy: www.zzm.wroc.pl
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Jednostki organizacyjne administracji samorządowej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Tak
www.zzm.wroc.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
www.zzm.wroc.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
W formie pisemnej osobiście z udziałem usług pocztowych lub kurierskich.
Adres:
Zarząd Zieleni Miejskiej ul. Trzebnicka 33 50-231 Wrocław


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: "Zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu" - Etap 1.
Numer referencyjny: ZP/PN/13/2020/DPIR
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w ramach zadania pn.: "Zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu" - Etap 1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: W ramach inwestycji przewiduje się zagospodarowanie nieruchomości oznaczonych geodezyjnie jako dz. nr 52/7 i 57 AR 1, obręb Borek, położonych przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu, poprzez: - rozbiórki oraz prace ziemne, - wycinki drzew, aranżację istniejącej zieleni, oraz wykonanie nowych nasadzeń, - budowę ścieżek i nawierzchni, - budowę oświetlenia, - montaż urządzeń placu zabaw dla starszych dzieci, - montaż obiektów małej architektury. Inwestycja ma na celu podniesienie standardu użytkowania przestrzeni publicznej z zachowaniem indywidualnych walorów miejsca poprzez wprowadzenie jednolitego układu kompozycyjnego, z jednoczesnym wprowadzeniem strefowości parku z wydzielonymi miejscami dla poszczególnych grup użytkowników, tj. placu zabaw dla młodszych dzieci, placu zabaw dla starszych dzieci, siłowni terenowej, strefy dla imprez plenerowych. Inwestycją objęty jest teren o powierzchni ok. 5086 m^2 zlokalizowany w obrębie Borek w dzielnicy Krzyki. Wszystkie prace prowadzone na terenie inwestycji muszą być wykonywać sprzętem nie cięższym niż 5,5 tony. Wszelkie prace ingerujące w grunt w bezpośrednim sąsiedztwie drzew należy wykonywać ręcznie.

II.5) Główny kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45100000-8
77211400-6
45112710-5
45112711-2
45111291-4
45233253-7
77300000-3


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: IV. ZAMÓWIENIA O KTÓRYCH MOWA W ART. 67 UST. 1 PKT 6) USTAWY PZP Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) ustawy Pzp, dotychczasowemu Wykonawcy, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, do wysokości 90 % wartości zamówienia. Przedmiotowe zamówienia zgodnie z przesłankami art. 67 ust. 1 pkt 6) ustawy Pzp zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu, ich zakres jest zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz będą polegać na powtórzeniu podobnych usług i/lub robót budowlanych, a całkowita wartość tych zamówień została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie będzie udzielone w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i jego możliwości finansowych po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, a dodatkowo zgodnie z postanowieniami art. 66) - 68) ustawy Pzp - z uwagi na wartość przewidywanych zamówień podobnych, sumarycznie przekraczających równowartość kwoty 30 tys Euro.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-08-28

II.9) Informacje dodatkowe: Termin realizacji zamówienia: 1. Realizacja robót budowlanych i prac w zieleni (Część I i II przedmiotu zamówienia) zostanie wykonana do dnia 28.08.2020r. 2. Wykonywanie pielęgnacji gwarancyjnej zieleni (Część III przedmiotu zamówienia) będzie realizowane w okresie trzech lat (36 kolejnych miesięcy kalendarzowych) liczonych od dnia protokolarnego bezusterkowego odbioru wykonanej Części I i Części II przedmiotu zamówienia.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Nie dotyczy.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że - posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż: 700 000,00 zł.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: - w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie oraz zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej dwie (2) roboty budowlane, polegające na zagospodarowaniu terenu, obejmujące wykonanie ciągów komunikacyjnych w tym o nawierzchni mineralnej żwirowej, montaż elementów małej architektury, założenia zieleni, o łącznej wartości dla wskazanych robót minimum 500 000,00 zł brutto, z tym że w zakresie minimum jednego z zadań wykonano oświetlenie. 2. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować wskazanymi poniżej osobami skierowanymi do realizacji niniejszego zamówienia tj.: a) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności. b) osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności. c) osobą posiadającą minimum średnie wykształcenie ogrodnicze, która odbyła co najmniej 12 miesięczną praktykę w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni. d) osobą, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii, potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym oraz zaświadczenie o pełnieniu nadzorów dendrologicznych na terenach inwestycyjnych. Osoba która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego. e) osobą, która posiada uprawnienia zawodowe w zakresie badań środowiska przyrodniczego potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym oraz zaświadczenie o przeprowadzonych badaniach przyrodniczych, w tym przede wszystkim: - Specjalistą ornitologiem - osobą posiadającą wyższe wykształcenie przyrodnicze, która w okresie ostatnich 3 lat zrealizowała projekt dotyczący ochrony ptaków.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 oraz ust. 5 ustawy Pzp, chodzi o następujące dokumenty: a) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 oraz w art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; Informację z Krajowego Rejestru Karnego należy złożyć w stosunku do Wykonawcy, urzędującego członka / członków jego organu zarządzającego, urzędującego członka / członków jego organu nadzorczego, wspólników spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej, a także w stosunku do prokurenta lub prokurentów. b) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. c) Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. d) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - w przypadku braku możliwości pobrania dokumentu ze strony internetowej wskazanej przez Wykonawcę, należy dostarczyć na wezwanie Zamawiającego; e) Oświadczenia zawarte w Załączniku nr 10 do SIWZ tj.: - oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; - oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; - oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez Zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp; - oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez Zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp; - oświadczenie Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej chodzi o następujące dokumenty: a) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.2 SIWZ. b) jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć wymaganego przez Zamawiającego dokumentu, o którym mowa powyżej w pkt 1 lit. a), Zamawiający dopuszcza złożenie przez Wykonawcę innego dokumentu, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. Należy podać uzasadnienie braku możliwości złożenia ww. dokumentów. 2) W celu potwierdzenia przez Wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, chodzi o następujące dokumenty: a) wykaz robót budowlanych, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania, podmiotu na rzecz którego roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3.1 SIWZ (Załącznik nr 4 do SIWZ), b) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowalnymi i świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, który w wystarczający sposób potwierdzi spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3.2 od lit. a) do lit.e) SIWZ (Załącznik nr 5 do SIWZ), c) oświadczenie na temat wykształcenia i kwalifikacji zawodowych kadry kierowniczej Wykonawcy, które w wystarczający sposób potwierdzi spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3.2 od lit. a) do lit.e) SIWZ (Załącznik nr 7 do SIWZ).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane/ich elementy, odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, tj. wymaganiom określonym przez Zamawiającego w dokumentacji projektowej, Wykonawca zobowiązany jest w stosunku do nw. wyposażenia małej architektury, placu zabaw, oświetlenia oraz nawierzchni, wskazanych poniżej - o ile zaoferował je jako równoważne w Załączniku nr 6 do SIWZ złożyć: - karty techniczne, opisy, rysunki z opisem, etc. (zawierające m.in. opisy, rysunki z opisem, projekty, wymiary urządzeń), których autentyczność musi zostać poświadczona przez Wykonawcę na żądanie Zamawiającego. UWAGA: W przypadku ww. dokumentów sporządzonych w języku obcym - Wykonawca zobowiązany jest je złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Lista wyposażenia małej architektury, placu zabaw, oświetlenia oraz nawierzchni, objętego obowiązkiem złożenia co do nich ww. dokumentów - o ile Wykonawca zaoferował je jako równoważne w Załączniku nr 6 do SIWZ: 1. ławka z oparciem (A): - materiał konstrukcji: stal ocynkowana, lakierowana proszkowo, RAL 5003, - materiał siedziska i oparcia: drewno egzotyczne - drewno IROKO, olejowane z barwnikiem np. 227 (palisander), - wymiary: szerokość 70cm, długość 180cm, dopuszczalna różnica wielkości +/- 5%, - mocowanie: fundamentowanie, przykręcanie np. HILTI HUS-HF 8 wg zaleceń producenta - ilość: 7 szt. 2. ławka bujana na stelażu (B) -z dwoma elementami fotel bujany i ławka bujana: - materiał konstrukcji: stal ocynkowana, kwasoodporna 304, lakierowana proszkowo, RAL 5003, - materiał siedziska i oparcia: drewno egzotyczne - drewno IROKO, - wymiary: szerokość ok. 170cm, dł. 670cm, dopuszczalna różnica wielkości +/- 5%, - montaż poprzez fundamentowanie. Pod trzy słupy stalowe należy wykonać fundamenty betonowe o35cm, gł. 80cm. Fundamenty należy wykonać przed wykonaniem tarasu na którym będzie posadowiona ławka. - ilość: 1 szt. 3. stojak rowerowy (C): - stal lakierowana proszkowo na kolor RAL 5003, - wymiary: dł. 110 cm, szer. 6 cm, wys. 80cm dopuszczalna różnica wielkości +/- 5%, - montaż: poprzez zabetonowanie elementów kotwiących, - ilość: 3 szt. 4. kosz na odpady stałe (D): - stal lakierowana proszkowo na kolor RAL 5003, - wymiary: dł. 41cm, szer. 41cm, wys. 102 cm, - pojemność 70 l, - montaż - poprzez zakotwienie, - ilość: 3 szt. 5. słupek zabezpieczający składany (E): - materiał: stal lakierowana proszkowo, kolor RAL 5003, - wymiary: dł. 10cm., szer. 10cm., wys. 100cm, - montaż - poprzez zabetonowanie rury kotwiącej, - ilość: 2 szt. 6. zestaw zabawowy w stylu naturalistycznym (F): - materiał: robinia, kolor naturalny, kategoria wiekowa 6-12 lat, wysokość swobodnego upadku 300cm na nawierzchni bezpiecznej zrębki, grubość warstwy 30+10cm; - na zestaw składa się: ptasie gniazdo: 1 słup z rozgałęzieniem, wys. ok. 5,5m, 1 słup, wys. ok. 5.15m, 1 belka poprzeczna dł. ok. 2,9m, 1 ptasie gniazdo z otworem wejściowym, śred. 1,1m, 1 drabinka linowa, szer. 0,45m, wys. 1,9m; 1 lina do balansowania z linką uchwytem, dł. 3,0m; 1 sieć 5-kątna, średnica 4,0m, MW30/30cm, 2 sznury do wspinaczki z elementami pomocniczymi, wys. 2,0m, 1 sieć pochyła 0,9x2,7m, MW 30/30 cm, 1 drabinka linowa, szer. 0,45m, wys. 2,0m; 1 lina do balansowania z linką uchwytem dł. 2,0m; 1 mostek "dżungla", dł. 3,0m, szer. ok. 0,8m; 1 punkt widokowy, wys. ok. 5,0m, słup z rozgałęzieniem, podest średn. ok. 0,75m, wys. 1,9m; 1 lina do balansowania z linką uchwytem, dł. 2,5m; 1 girlanda, dł. 3,0m; 1 wiszący pachołek dł. 2,5m; 1 słup do wspinania, wys. 3,0m; 1 belka do balansowania, dł. 3,0m; 1 lina do balansowania z linką uchwytem, dł. 3,0m; 3 słupy z rozgałęzieniem, wys. ok. 4,8m, wys. 6,0m jako słup do wspinania, wys. 5,25m z możliwością wspinania do wys. 2,4m; 5 słupów, wys. ok. 2,1m-4,0m; 1 wieża 4-katna 1,2x1,2m, wys. podestu 1,8m z daszkiem pochyłym; 1 zjeżdżalnia rurowa, wys. 1,8m; 1 chwiejący mostek, szer. 0,8m, wys. 3,0m; 1 zakończenie konstrukcji, szer. 1,2m do wys. podestu 1,8m, - element zgodny z normą DIN EN 1176, - ilość: 1 szt. 7. podwójna huśtawka i ptasie gniazdo (G): - materiał: robinia, kolor naturalny, - kategoria wiekowa: 4-10 lat, - wymiary: dł. 723cm, szer. 208cm, wys.: 276cm, - wysokość swobodnego upadku - 1,5m, -montaż: fundamentowanie według wytycznych producenta. Fundamenty zabezpieczone warstwą amortyzującą o grubości min 20cm, - ilość: 1 szt. 8. tablica informacyjna (O): ? wymiary: szer. 40cm., gł. 30cm., wys. 200cm, ? konstrukcja stal ocynkowana, malowana proszkowo na kolor RAL 5003, ? tablica przód, tył z drewnianej sklejki o wymiarach 370x1870mm, gr 10mm lakierowanej lakierem poliuretanowym bezbarwnym. Mocowanie za pomocą blachowkrętów nierdzewnych do kątownika stalowego 35x35x5mm, dł. 1850mm ze stali ocynkowanej przyspawanej do elementu stalowego. Poszczególne arkusze blachy łączone przez spawanie przed malowaniem. ? mocowanie: fundament betonowy z betonu C12/15 o wymiarach 50x40cm, gł. 80cm na podsypce piaskowej gr 10 cm, - ilość: 2 szt. 9. tablica na regulamin placu zabaw (W): - materiał: sklejka wodoodporna z daszkiem z HDPE, kolor RAL 5003, na słupie drewnianym śr. 10cm (robinia) malowanym na kolor RAL 5003, - montaż poprzez fundamentowanie wg zaleceń producenta, - ilość: 1 szt. 10. głazy naturalne (M): - wymiary: 60x80cm, wys. ok. 50cm, - ilość: 6 szt. 11. plastry drewniane (N): - materiał: drewno - robinia, kolor naturalny, - wymiary: śr.20-28cm,gr. 2,5cm, śr. 38-45cm, gr 4,5cm, - montaż: na podsypce piaskowo-cementowej, gr 10 cm, - ilość: 48 szt. 12. pniaki drewniane (N): - materiał: robinia, kolor naturalny, - wymiary: wysokość części nadziemnej [cm] wysokość całkowita [cm] średnica [cm] 10 50 20-28 15 55 20-28 35 75 20-28 15 55 38-45 20 60 38-45 25 65 38-45 30 70 38-45 40 85 38-45 - montaż; fundamentowanie w wykopie gł. ok. 40cm, beton C12/C15 - ilość: 13 szt. 13. płyty betonowe okrągłe - 45 i 60 cm, gr. 5 cm układane pojedynczo w odległości ok 63 cm na przemian z lekkim przesunięciem na lewo i prawo równo z poziomem terenu na podsypce z piasku gr. 10 cm i pospółki 10 cm wraz z robotami ziemnymi. - ilość: 55 szt., 14. oprawa oświetleniowa na słupie wys. 4m, klosz szklany, płaski (bez kloszy bocznych). Słup latarni malowany proszkowo na kolor RAL 5003, - ilość: 6 szt., 15. oprawa oświetleniowa w gruncie: - obudowa stal nierdzewna, - klosz: szyba hartowana, - ilość: 2 szt., 16. taras drewniany, materiał: modrzew europejski. Podest i tarasy z desek ryflowanych o wymiarach 14,5x2,1x240cm na legarach drewnianych 4,2x7,0cm i 10,0x10,0cm opartych na fundamentach betonowych o 25 cm, gł. 60cm, w rozstawie 150 i 170cm, - pow. 25,5 m2, 17. szafka oświetlenia parkowego, zgodnie z dokumentacją projektową - ilość: 1 kpl. 18. nawierzchnia mineralna (ścieżki) przepuszczalna obrzeże ze stali nierdzewnej - 447,2 mb, wys. 150mm, gr. 5mm, dł. 3000mm, posadowione na ławie betonowej z betonu C12/15. Łączenie poszczególnych odcinków obrzeży za pomocą płaskownika mocowanego dwiema śrubami * nawierzchnia mineralna 0/8mm, grubość po zagęszczeniu 3 cm, * nawierzchnia mineralna dynamiczna 0/16mm, grubość po zagęszczeniu 5cm, * podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm, gr po zagęszczeniu 12 cm. Nawierzchnia spadek poprzeczny jednostronny 2%. - pow. 503 m2, 19. nawierzchnia bezpieczna, zrębki drewna z obrzeżami ze stali nierdzewnej - 80,9m, wys. 150mm, gr. 5mm, dł. 3000mm mocowane w gruncie na ławie z betonu C12/C15: * wysuszone zrębki drewna zmiękczone technologicznie wzdłuż włókien o frakcji 5-50mm. Grubość nawierzchni 30cm + 10 cm lub 20cm+10cm lub 10cm, * podbudowa z kruszywa naturalnego -kruszywa kamiennego frakcji 16-32mm o grubości po zagęszczeniu 10 cm, * warstwa wzmacniająca grunt geomata. Nawierzchnia zgodna z normą EN 1177, - pow. 337 m2, 20. nawierzchnia z kory: * nawierzchnia z przekompostowanej kory sosnowej o wielkości 30 do 50mm, grubości w warstwie 5 cm z obrzeżami typu ekobord - 34mb, wys. 45 cm, dł. 100 cm, - pow. 155 m2, 21. nawierzchnia z piasku - kolor naturalny. Obrzeża ze stali nierdzewnej - 31,0mb, wys. 150mm, gr. 5 mm, długość 300mm. Mocowanie w gruncie na ławie z betonu C12/15. * piasek frakcja 0,2-2mm, grubość po zagęszczeniu 30cm, * geowłóknina separacyjno-filtracyjna. Nawierzchnia zgodna z normą PN-EN 1177/2009. - pow. 150,5 m2.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 21 000,00 zł (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy złotych i 00/100). 2. Szczegółowe formy wniesienia wadium określa SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Gwarancja 34,00
Zatrudnienie na umowę o pracę do realizacji przedmiotu umowy w zakresie prac ogólnobudowlanych (Część I) - jednej osoby niepełnosprawnej lub bezrobotnej w połowie wymiaru czasu pracy2,00
Dysponowanie Kierownikiem budowy - który realizował inwestycje na terenie zieleni 4,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy, jeżeli konieczność wprowadzenia zmian wynikać będzie z regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania umowy, wywołujących potrzebę zmian umowy, wraz ze wszystkimi skutkami wprowadzenia takich zmian lub jeżeli wystąpią okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, przy czym zmiany postanowień umowy dotyczyć mogą w szczególności: 1) terminu realizacji przedmiotu umowy wraz ze wszystkimi skutkami wprowadzenia takiej zmiany, przy czym zmiana spowodowana może być jedynie okolicznościami leżącymi wyłącznie po stronie Zamawiającego lub okolicznościami niezależnymi zarówno od Zamawiającego jak i od Wykonawcy. Za skutki wprowadzenia zmiany dotyczącej zmiany terminu oraz jej zakres - uznaje się przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności, w szczególności z uwagi na: a) przerwy w dostawie energii elektrycznej lub innych mediów, od których uzależnione jest wykonanie przedmiotu umowy, pod warunkiem, że przerwa nastąpiła z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy (zmiana o czas przerw), b) wystąpienie siły wyższej - o czas wynikający z działania siły wyższej oraz w terminie uzgodnionym z tego powodu z Zamawiającym, c) wstrzymanie wykonania przedmiotu umowy przez Zamawiającego z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy (zmiana o czas wstrzymania wykonania przedmiotu umowy przez Zamawiającego), d) zmianę sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy czy też jej zakresu z uzasadnionych okoliczności, w tym m.in. w zakresie dotychczasowych, wszelkich uzgodnień Zamawiającego związanych z realizacją przedmiotu umowy w rozumieniu i w zakresie określonym w pkt 3) i pkt 4) poniżej - i przełożenie tych zmian na przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności, e) przedłużające się z przyczyn nie leżących ani po stronie Zamawiającego, ani też po stronie Wykonawcy procedury związane z uzyskaniem wszelkiego rodzaju uzgodnień niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy; 2) wynagrodzenia wraz ze wszystkimi skutkami wprowadzenia takiej zmiany. Za skutki wprowadzenia zmiany dotyczącej zmiany wynagrodzenia oraz jej zakres - uznaje się zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia o kwotę odpowiadającą wysokości należycie udokumentowanych i uzasadnionych kosztów związanych z: a) zmianą terminów wykonania przedmiotu umowy, rozumianą w sposób określony w pkt 1) powyżej, b) zmianą sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy oraz zakresu przedmiotowego umowy, rozumianą w sposób określony w pkt 3) i pkt 4) poniżej, c) zaistnieniem siły wyższej, rozumianą w sposób określony w pkt 6) poniżej, d) zmianą wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji umowy w sytuacjach, o których mowa w § 17 niniejszej umowy; 3) sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy oraz zakresu przedmiotowego umowy, niezbędnego do prawidłowej realizacji zamówienia i/lub związanego z zaistnieniem w trakcie realizacji przedmiotu umowy, niemożliwych do wcześniejszego przewidzenia i niezależnych od Stron umowy okoliczności korzystnych z punktu widzenia Zamawiającego - wraz ze wszystkimi skutkami wprowadzenia takiej zmiany w szczególności, w poniższym zakresie: a) rezygnację lub wyłączenie z realizacji określonego zakresu przedmiotu zamówienia lub sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy przy jednoczesnym obniżeniu wynagrodzenia umownego o wartość niezrealizowanych elementów przedmiotu zamówienia i/lub ewentualne przełożenie tych zmian na skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności, b) włączenie do realizacji umowy określonego zakresu przedmiotu zamówienia lub innego sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy przy jednoczesnym zwiększeniu wynagrodzenia umownego o wartość zmienionych elementów przedmiotu zamówienia i przełożenie tych zmian na ewentualne przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności, c) zmiany zakresu czynności do wykonania rozumiane jako zmiana czynności na inną czynność i przełożenie tych zmian na ewentualne przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności i/lub zmiana wynagrodzenia (jego zmniejszenie lub wzrost), - jednak w każdym powyższym przypadku nie więcej niż 20 % w stosunku do całości danego zakresu zamówienia; 4) zakresu przedmiotu zamówienia oraz sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy oraz zakresu przedmiotowego umowy, na skutek zmian wynikających z zakresu dotychczasowych decyzji, uzgodnień, na podstawie których realizowana jest umowa, przez które rozumie się m.in. zmiany zakresu przedmiotu zamówienia oraz zmianę sposobu wykonania/realizacji przedmiotu umowy w rozumieniu i w zakresie określonym w pkt 3) powyżej - i przełożenie tych zmian na ewentualne przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałych okoliczności oraz zmianę wynagrodzenia (jego zmniejszenie lub wzrost); - jednak nie więcej niż 20 % w stosunku do całości danego zakresu zamówienia; 5) formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w zakresie zgodnym z przepisami ustawy Pzp i bez zmiany jego pierwotnej wysokości oraz z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia w danym czasie; 6) siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy. Za siłę wyższą uznawane będą zdarzenia takie jak wojna, atak terrorystyczny, katastrofa, stan klęski żywiołowej, zamieszki, strajki, pożar, na które Strony nie mają wpływu. Za skutki wprowadzenia zmiany wynikającej z siły wyższej oraz jej zakres - uznaje się w szczególności: a) zmianę sposobu wykonywania/realizacji przedmiotu umowy oraz zakresu przedmiotowego umowy, z uwagi na skutki zaistniałej siły wyższej, b) zmianę wysokości wynagrodzenia (jego zmniejszenie lub wzrost) z uwagi na skutki zaistniałej siły wyższej, c) zmianę terminu realizacji umowy tj. przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałej siły wyższej; 7) oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy, wynikającego z dokonanych formalnie zmian; 8) zmiany osób o których mowa w § 8 umowy a także osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia, są możliwe jedynie o ile osoby te spełniają warunki/wymagania stawiane im w postępowaniu, w którym dokonano wyboru Wykonawcy oraz wymagania/uprawnienia określone przepisami prawa dla danych specjalizacji; 9) jeżeli dotyczy - zmiany zakresu części przedmiotu umowy powierzonej podwykonawcy lub zmiany podwykonawcy albo wprowadzenia podwykonawcy. W przypadku zmiany zakresu części przedmiotu umowy powierzonej podwykonawcy lub zmiany podwykonawcy chodzi o okoliczności leżące po stronie podwykonawcy, w szczególności zmianę na skutek braku należytej realizacji powierzonej podwykonawcy do realizacji części przedmiotu umowy, jego likwidacji, upadłości lub też zamknięcia działalności przez podwykonawcę. W przypadku wprowadzenia podwykonawcy chodzi o obiektywny brak możliwości realizacji przedmiotu zamówienia siłami własnymi przez Wykonawcę. Za skutki wprowadzenia zmiany dotyczącej zmiany zakresu części przedmiotu umowy powierzonej podwykonawcy lub zmiany podwykonawcy albo wprowadzenia podwykonawcy, jej zakres - uznaje się w szczególności: odpowiednią zmianę zakresu czynności, powierzenie określonej części przedmiotu umowy zmienionemu lub wprowadzanemu nowemu podwykonawcy oraz przedłużenie lub skrócenie terminu o czas wynikający z zaistniałej zmiany; 10) zmian spowodowanych innymi uzasadnionymi przyczynami, które są korzystne dla Zamawiającego oraz mają wpływ/znaczenie i przełożenie na pierwotnie określone warunki/sposób wykonywania/realizacji przedmiotu umowy/zakres przedmiotu umowy pod warunkiem, że zaszły okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy - w zakresie i o czas trwania tych przyczyn a także zmiany wynagrodzenia (jego zwiększenia, zmniejszenia). Powyższa zmiana nie może skutkować wykroczeniem poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i skutkować zmianą charakteru zamówienia; 11) zmian związanych z waloryzacją wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadkach o których mowa w § 17 - w zakresie wynikającym ze zmiany przepisów o charakterze bezwzględnie obowiązującym, które dotyczą waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy na podstawie § 17 oraz zgodnie z zasadami określonymi w § 17 umowy. 2. W wypadku zmiany umowy powodującej wydłużenie terminu jej wykonania lub zwiększenie wysokości wynagrodzenia zmianie ulegają każdorazowo również postanowienia umowy dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeśli zostały przewidziane, poprzez zwiększenie (uzupełnienie) wysokości zabezpieczenia oraz zmianę terminów zwrotu zabezpieczenia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność odszkodowawczą w wypadku odmowy zmiany umowy z uwzględnieniem zmian postanowień dotyczących zabezpieczenia, a Zamawiający będzie uprawniony z tej przyczyny do obciążenia Wykonawcy karą umowną w wysokości takiej jak przy odstąpieniu od umowy z winy Wykonawcy, przy czym nie wyklucza to dochodzenia roszczeń przenoszących wartość kary umownej. 3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień niniejszej Umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie wymagań Ustawy o elektromobilności, o których mowa w § 2 umowy, w przypadku zaistnienia następujących okoliczności: 1) zostaną wprowadzone zmiany przedmiotowej ustawy, mające wpływ na wymagania określone niniejszej Umowie; 2) zostaną wprowadzone przepisy wykonawcze do przedmiotowej Ustawy, mające wpływ na wymagania określone niniejszej Umowie. 4. Wprowadzenie zmiany postanowień umowy wymaga aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności. 5. Warunkiem rozpatrzenia wniosku Wykonawcy o wprowadzenie zmian do umowy jest złożenie u Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wystąpienia okoliczności określonych w ust. 1 pisemnego wniosku o wprowadzenie zmiany do umowy wraz z opisem propozycji zmiany wraz z uzasadnieniem zmian oraz załączoną kopią dokumentów potwierdzających wystąpienie okoliczności, które wpłynęły na konieczność wprowadzenia zmiany.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-03-06, godzina: 09:45,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Język polski.
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.