eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Chorzów › Świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania trzech posiłków dziennie (osobodzień żywienia) dla pacjentów SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2018-02-05



Ogłoszenie nr 512729-N-2018 z dnia 2018-02-05 r.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie: Świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania trzech posiłków dziennie (osobodzień żywienia) dla pacjentów SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, krajowy numer identyfikacyjny 27150341000000, ul. Strzelców Bytomskich  11 , 41-500   Chorzów, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 323 499 115, e-mail zp@zsm.com.pl, faks 322 413 952.
Adres strony internetowej (URL): http://www.zsm.com.pl/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Tak
http://www.zsm.com.pl/


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Oferty należy składać w formie tradycyjnej papierowej.
Adres:
ul. Strzelców Bytomskich 11, 41-500 Chorzów - Biuro Podawcze Zespołu Szpitali Miejskich


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania trzech posiłków dziennie (osobodzień żywienia) dla pacjentów SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Numer referencyjny: SP ZOZ ZSM/ZP/ 6 /2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania trzech posiłków dziennie (osobodzień żywienia) dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie przez okres 10 miesięcy (od 01.04.2018 r. do 31.01.2019 r.) (70.000 osobodni żywienia pacjentów).

II.5) Główny kod CPV: 55321000-6
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
55520000-1


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia: 2018-04-01   lub zakończenia: 2019-01-31

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Warunki udziału określono w treści ogłoszenia Sekcja III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Wykazania w ww. Wykazie minimum jednej usługi realizowanej lub zrealizowanej w zakładzie zbiorowego żywienia polegającego na przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków na kwotę nie niższą niż 700.000,00 zł brutto wraz z załączeniem dowodów należytego wykonania usługi, bądź poświadczenia / oświadczenia Wykonawcy, o którym mowa powyżej. Zamawiający nie dopuszcza łączenia kilku usług w celu uzyskania wymaganej kwotowo wartości zamówienia (czyli 700.000,00 zł brutto dla jednego zamówienia).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)





III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Zamawiający nie wymaga.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
2. Celem potwierdzenia posiadania zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów: a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postęnotpowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przednotmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowonotdów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przynotczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonotnawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty ponottwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - Załącznik nr 2 do SIWZ (Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia). Wykaz musi uwzględniać zamówienia o charakterze i złożoności oraz wartości porównywanej z przedmiotem zamówienia. W razie konieczności, gdy wykaz usług lub przedłożone dowody budzą wątpliwości Zamawiający może zwrócić się do podmiotu, na rzecz którego realizowana była usługa, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu. Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. 2016 poz. 1126), oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane - Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w ust. 2 paragraf 1 ww. Rozporządzenia w przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane. Oświadczenie w tym zakresie ujęto w Załączniku nr 2 do SIWZ. Wykonawcy, którzy nie realizowali na rzecz Zamawiającego usług, składają dowody należytego wykonania usług wymienione w wykazie, natomiast treść oświadczenia umieszczonego w Załączniku nr 2 do SIWZ mogą usunąć bądź skreślić. Wykazania w ww. Wykazie minimum jednej usługi realizowanej lub zrealizowanej w zakładzie zbiorowego żywienia polegającego na przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków na kwotę nie niższą niż 700.000,00 zł brutto wraz z załączeniem dowodów należytego wykonania usługi, bądź poświadczenia / oświadczenia Wykonawcy, o którym mowa powyżej. Zamawiający nie dopuszcza łączenia kilku usług w celu uzyskania wymaganej kwotowo wartości zamówienia (czyli 700.000,00 zł brutto dla jednego zamówienia). Jeżeli ww. dokumenty zostały sporządzone w innym języku niż język polski należy złożyć je wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

1. Dokumenty jakie mają złożyć Wykonawcy celem potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego: a) aktualnego certyfikatu potwierdzającego wdrożenie systemu HACCP (wystawionego dla podmiotów zobowiązanych do wprowadzania zasad systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (objętych rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 kwietnia 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych; Ustawia z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2017 poz. 149; Dział I: Przepisy ogólne i objaśnienia określeń ustawowych Art. 3. ust. 41) lub certyfikatu ISO 22000. Dodatkowe wyjaśnienie: proces wydawania akredytacji na certyfikację systemu HACCP został przez Polskie Centrum Akredytacji w 2007 roku zawieszony. Od 2007 roku certyfikacji dokonuje się jedynie na zgodność z normą PN-EN ISO 22000:2006. Jednocześnie certyfikat HACCP wydane jeszcze na starych zasadach obowiązują do czasu wygaśnięcia ich ważności. Recertyfikacja HACCP dokonywana jest obecnie jedynie na zgodność z normą ISO 22000. UWAGA (1): Zamawiający wyraża zgodę, by Wykonawca przedstawił dokument równoważny - zaświadczenie wydane przez certyfikowanego audytora poświadczające wdrożenie systemu HACCP i systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności wg normy ISO 22000 - na potwierdzenie, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego. UWAGA (2): Dokumentem równoważnym nie są poświadczenia / zaświadczenia / opinie wydane przez Inspektora Powiatowej Stacji Sanepid. Zamawiający wyjaśnia, że proces poprzedzający, jak i samo wydanie akredytacji na certyfikację systemu HACCP, co obecnie dotyczy również certyfikacji na zgodność z normą ISO 22000, prowadzony, jest przez notyfikowane jednostki (nie są to działania mieszczące się w kompetencjach Powiatowego Inspektora Sanepidu. b) aktualnego uprawnienia wydane przez właściwego miejscowo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego do wykonywania działalności związanej z obrotem i produkcją żywności. W tym zakresie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2017 poz. 149) Na potwierdzenie tego warunku należy przedłożyć Zamawiającemu kserokopie aktualnego zaświadczenia powiatowej Stacji SANEPID dopuszczającego zakład (kuchnię, w której przygotowywane będą posiłki na rzecz Zamawiającego) do wykonywania działalności związanej z obrotem i produkcja żywności, w tym działalności kateringowej (zgodnie z zapisem PKD:_Dział 56, grupa/ klasa/ podklasa: 56.21.Z). Zamawiający żąda przedstawienia ww. dokumentów w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu dopuszcza możliwość udziału Podwykonawców przy realizacji zamówienia publicznego. Wykonawca, który będzie korzystał w trakcie realizacji zamówienia z Podwykonawców powinien poinformować o tym Zamawiającego poprzez zaznaczenie Podwykonawstwa w pkt. 8 "Oświadczeniu wykonawcy", Formularz ofertowy - Załącznik nr 1 do SIWZ. 2. Wykonawca przystępujący do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca, który będzie korzystał w trakcie realizacji zamówienia z potencjału udostępnianego przez inne podmioty powinien poinformować o tym Zamawiającego poprzez zaznaczenie pkt. 9 w "Oświadczeniu wykonawcy", Formularz ofertowy - Załącznik nr 1 do SIWZ. Wzór ww. oświadczenia podmiotu udostępniającego potencjał ujęto w Załączniku nr 4 do SIWZ - "Zobowiązanie podmiotu / podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby" (Podmiot udostępniający zasoby lub Wykonawca może skorzystać z przygotowanego przez Zamawiającego załącznika, może też modyfikować jego treść). 3. mapkę ilustrującą wyznaczoną, rzeczywistą odległość zakładu / kuchni podstawowej rozumianą jako najkrótsza droga dojazdu samochodem (środkiem transportu dostarczającym żywność) do siedziby Zamawiającego, lub, opis z podaniem ulic w miastach, numerów dróg - wskazujący na przebieg wyznaczonej przez Wykonawcę trasy. 4. W celu potwierdzenia zabezpieczenia złożonej oferty wadium zamawiający wymaga załączenia do oferty przetargowej kserokopii wniesionego wadium. Wartość i formy w jakich wykonawca może zabezpieczyć ofertę wadium zawarto w pkt. VI SIWZ. Zamawiający informuje, że w odniesieniu do art. 22a ust. 3 ustawy PZP zobowiązany jest ocenić, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności lub zasoby pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz zobowiązany jest badać, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 13 - 22 i ust. 5, tym samym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedłożył w ofercie oświadczenie o którym mowa pkt. IV SIWZ (załącznik nr 3 do SIWZ). Powyższe dokumenty i oświadczenia należy złożyć zgodnie z przesłankami zawartymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2016r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy, którego treść zawiera załącznik nr 3 do SIWZ. Uwaga: Jednocześnie zamawiający wymaga, aby każdy z wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia wspólnie przedłożył w ofercie przetargowej odrębne oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia, dla każdego z biorących udział wykonawców. Uwaga: Wykonawca przystępujący do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązany jest zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy do złożenia w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez zamawiającego na stronie internetowej informacji dotyczącej nazw i adresów wykonawców, którzy złożyli oferty, przekazać zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej (w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów). W przypadku przynależności do grupy kapitałowej wykonawcy wraz ze złożeniem oświadczenia, powinni przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. Zamawiający wymaga również pełnomocnictwa.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Tak
Informacja na temat wadium
Przystępując do przetargu wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 26.000,00 zł (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy złotych 00/100). Zamawiający dopuszcza wniesienie wadium w następujących formach: pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. 2004 nr 109 poz. 1158). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/ CHORZÓW Nr 21 1050 1243 1000 0010 0009 7517 Wadium w pieniądzu wniesione zostaje na oprocentowany rachunek bankowy. Wadium w formie niepieniężnej należy złożyć w Kasie Głównej Zespołu Szpitali Miejskich. Termin wniesienia wadium upływa dnia 13.02.2018r. o godzinie 10:00. Zwrot oraz utrata wadium następuje zgodnie z art. 46 ustawy - "Prawo zamówień publicznych" z późn. zm. W celu potwierdzenia zabezpieczenia złożonej oferty wadium Zamawiający wymaga załączenia kserokopii wniesionego wadium do oferty przetargowej. Wartość i formy w jakich Wykonawca może zabezpieczyć ofertę wadium podano powyżej. Zamawiający zwraca wadium Wykonawcom, którzy wycofali ofertę przed upływem terminu składania ofert niezwłocznie po otrzymaniu wniosku o zwrot wadium. Wniosek powinien zawierać nazwę postępowania przetargowego, nr sprawy, numer rachunku bankowego Wykonawcy oraz datę wpłaty i kwotę wadium jakie należy zwrócić. Wniosek należy przesłać do Działu Zamówień Publicznych faksem na numer (32) 3499-269 lub (32) 3499-299, a po godz. 1500 (32) 34 99 119 lub pocztą elektroniczną: zp@zsm.com.pl. Zwrot oraz utrata wadium następuje zgodnie z art. 46 ustawy - "Prawo zamówień publicznych" z późn. zm.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena oferty60,00
Klauzula Społeczna25,00
Czas dowozu z zakładu (kuchni) w której będą przygotowywane posiłki od siedziby Zamawiającego15,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranym Wykonawcą nastąpi w miejscu i czasie określonym przez Zamawiającego zgodnie z zapisami zawartymi w art. 94 prawa zamówień publicznych. Wszelkie przyszłe zobowiązania Wykonawcy związane z umową będą wynikały z ustaleń oraz zobowiązań zawartych w ofercie i umowie. Umowa zostanie zawarta nie później niż przed upływem terminu związania ofertą. Umowa zostanie sporządzona w oparciu o załączony do SIWZ projekt umowy z uwzględnieniem załączników, tj. formularzy specyfikacji asortymentowo-cenowej stanowiących jednocześnie opis przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie ustanawia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o którym mowa w art. 147 i dalszych ustawy PZP. Wykonawca, któremu zostanie powierzone do realizacji zamówienie publiczne zobowiązany jest ustalić zasady wykonywania zamówienia ze swoimi Podwykonawcami oraz zobowiązany jest do regulowania zobowiązań oraz prowadzenia bieżących rozliczeń finansowych z tymi Podwykonawcami bez udziału Zamawiającego. Zamawiający oczekuje zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach wynikających z załączonego do specyfikacji istotnych warunków zamówienia wzoru umowy zawierającego istotne dla stron postanowienia. Projekt umowy stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ. Wszelkie rozliczenia wynikające z realizacji umowy poprzetargowej Zamawiający prowadził będzie z Wykonawcą wybranym w toku niniejszego postępowania przetargowego w PLN (złotych polskich). Zamawiający zmiany umowy opisał w § 7 Projektu Umowy - "Zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty", jak niżej: Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Sprzedającego, chyba że zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1. (art. 144 ust. 1 pkt. 1) zmiany zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postaci jednoznacznych postanowień umownych, które określają ich zakres, w szczególności możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Sprzedającego, i charakter oraz warunki wprowadzenia zmian (przy czym zmiany postanowień umownych nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy); Kupujący przewiduje zmianę umowy poprzez zastrzeżenie możliwości zastosowania prawa opcji do zmniejszenia ilości asortymentu dla zamówienia "Świadczenie kompleksowych usług przygotowania i dostarczania posiłków dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie" przewiduje się: a) Maksymalny poziom zamówienia - wynosi 100% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, który może ale nie musi zostać zrealizowany w okresie realizacji umowy. b) Minimalny poziom zamówienia - wynosi 90% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, który zostanie zrealizowany w okresie realizacji umowy. c) Dodatkowy zakres - wynosi 10% wartości umowy i ilości asortymentu stanowiącego przedmiot umowy, którego realizacja jest uzależniona od potrzeb zamawiającego związanych z fluktuacją wymagań pacjentów, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy. 2. (art. 144 ust. 1 pkt. 2) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw od dotychczasowego Sprzedającego, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie poniższe warunki (przy czym Kupujący nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy celem uniknięcia stosowania przepisów ustawy): - zmiana Sprzedającego nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub cech i właściwości posiłków zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, - zmiana Sprzedającego spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Kupującego, - wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. Kupujący po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza w BZP lub przekazuje Urzędowi Publikacji UE ogłoszenie o zmianie umowy. 3. (art. 144 ust. 1 pkt. 3) zostały spełnione łącznie poniższe warunki (przy czym Kupujący nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy celem uniknięcia stosowania przepisów ustawy oraz zmiana postanowień umownych nie może prowadzić do zmiany charakteru umowy): - konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Kupujący, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, - wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. Kupujący po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza w BZP lub przekazuje Urzędowi Publikacji UE ogłoszenie o zmianie umowy. 4. (art. 144 ust. 1 pkt. 4) Sprzedającego, któremu Kupujący udzielił zamówienia na podstawie niniejszej umowy, ma zastąpić nowy podmiot: a) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, otwarcia likwidacji, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Sprzedającego lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy podmiot spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy; b) w wyniku przejęcia przez Kupującego zobowiązań Sprzedającego względem jego Podwykonawców; c) na podstawie postanowień umownych, które zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ o następującej treści: - w trakcie realizacji umowy poprzetargowej Kupujący może odstąpić na wniosek Sprzedającego od wymagania, aby zamówienie realizowane było przez podmioty wskazane w ofercie przetargowej. W sytuacji tej Sprzedający zobowiązany jest podać Kupującemu powody zmiany podmiotu oraz wskazać nowy podmiot, a także przekazać pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Sprzedającemu do dyspozycji niezbędnych zasobów na czas korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz przedłożyć dokument potwierdzający spełnienie warunków udziału w zakresie dotyczącym tych zasobów przez ww. podmiot. - wniosek dotyczący zmiany podmiotu udostępniającego zasoby, zmiany Podwykonawcy lub zmiany głównego Sprzedającego zamówienia publicznego (Sprzedający) musi zostać złożony w formie pisemnej w siedzibie Kupującego (sekretariat SP ZOZ ZSM) wraz z uzasadnieniem i pisemnym zobowiązaniem podmiotu przejmującego obowiązki i zadania dotychczasowego podmiotu. Kupujący w terminie do 5 dni rozpatrzy wniesiony przez Sprzedającego wniosek lub zwróci się o dodatkowe wyjaśnienia lub przedłożenie niezbędnych dokumentów w oparciu o warunki dopuszczenia do udziału w postępowaniu, które zawarto w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Uwaga: bez pisemnej zgody Kupującego, Sprzedający nie może powierzyć wykonania umowy innej osobie. 5. (art. 144 ust. 1 pkt. 5) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e ustawy PZP. Kupujący przewiduje możliwość zmiany okresu obowiązywania umowy (§ 4) i realizacji dostaw sukcesywnych (§ 5 ust. 1) w przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Kupującego - np. spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi bądź warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy. Wymienione okoliczności mogą spowodować przedłużenie okresu realizacji dostaw na okres niezbędny do wykorzystania całości asortymentu określonego w przedmiocie umowy. W odniesieniu do wynagrodzenia Sprzedającego w przedłużonym okresie realizacji zamówienia mają zastosowanie przepisy art. 142 ust. 5 ustawy PZP w sytuacji, gdy okres obowiązywania umowy przekroczy okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 6. (art. 144 ust. 1 pkt. 6) łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 i jest mniejsza od 10% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie, przy czym zmiany te nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy. Jeżeli umowa zawiera postanowienia przewidujące możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Sprzedającemu z powodu okoliczności innych niż zmiana zakresu świadczenia Sprzedającego, dopuszczalną wartość zmiany umowy ustala się w oparciu o wartość zamówienia określoną pierwotnie, z uwzględnieniem zmian wynikających z tych postanowień. 7. Postanowienie umowne zmienione z naruszeniem art. 144 ust. 1-1b, ust. 1d i ust. 1e ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - "Prawo zamówień publicznych" i ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych i niektórych innych ustaw podlegają unieważnieniu. Na miejsce unieważnionych postanowień umowy wchodzą postanowienia umowne w pierwotnym brzmieniu. 8. Zmianę postanowień zawartych w umowie uznaje się za istotną, jeżeli zmienia ogólny charakter umowy, w stosunku do charakteru umowy w pierwotnym brzmieniu lub nie zmienia ogólnego charakteru umowy i zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: - zmiana wprowadza warunki, które, gdyby były postawione w postępowaniu o udzielenie zamówienia, to w tym postępowaniu wzięliby lub mogliby wziąć udział inni Sprzedający lub przyjęto by oferty innej treści, - zmiana narusza równowagę ekonomiczną umowy na korzyść Sprzedającego w sposób nieprzewidziany pierwotnie w umowie, - zmiana znacznie rozszerza lub zmniejsza zakres świadczeń i zobowiązań wynikający z umowy, - polega na zastąpieniu Sprzedającego, któremu Kupujący udzielił zamówienia, nowym Sprzedającym, w przypadkach innych niż wymienione w ust. 4 niniejszego paragrafu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
Wszystkie dokumenty złożone przez Wykonawcę są jawne, przy czym Zamawiający nie ujawnia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
Wszystkie dokumenty złożone przez Wykonawcę są jawne, przy czym nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które zostały zastrzeżone w terminie składania ofert przez Wykonawcę zgodnie z art. 8 ust 3 ustawy - "Prawo zamówień publicznych", i które należy każdorazowo przekazywać Zamawiającemu w odrębnej, opisanej i trwale zaklejonej kopercie.
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-02-13, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> > polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH







Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.